małe notki 1. przeglądaj oferty pracy, chodź na rozmowy i sprawdzaj swoją wartość z aktualną sytuacją na rynku 2. podejmuj zadanie które są poza twoim zakresem umiejętności, to powoduje że może się zdarzyć iż poczujesz "tzw. krew" i rozwiniesz się w tym kierunku 3. zaangażuj się w obecnej pracy w różne projekty, zmień stanowisko/projekty, nie bój się nowości 4. szukaj nowej technicznej wiedzy, co może ułatwić pracę, jakie przełożenie będzie miała taka wiedza w kontekście twojego projektu. Nie zaniedbuj kwestii umiejętności miękkich i ucz się angielskiego. Angielski pomaga w zdobyciu pracy w lepiej płatnych zagr. projektach jak również łatwiej się czyta dokumentacje w tym języku. 5. dbaj o swój profesjonalizm, każdy z definicji powinien być profesjonalistą. Kod wysokiej jakości działający, czytelny i zastosowane dobre praktyki. Mało uwag na review, i rzadkie zwrotki od Testerów. Wzięcie odpowiedzialności za prace, i czasami w sytuacjach ekstremalnych chęć ratowania sytuacji. Trzeba być pomocnym w zespole. 6. Bądź aktywny w środowisku IT. Twórz swoje własne pet-projekty. Pisz blog, artykuły, korzystaj z meetupów, konferencji. Kanał na YT. Należy rozwijać dodatkową aktywność w sieci.
@mrkilwag Жыл бұрын
Super kursik
@HasNoName69 Жыл бұрын
Niestety autor kanału zmarzł 10 miesięcy temu [*]
@HasNoName69 Жыл бұрын
gdzie jesteś
@HasNoName69 Жыл бұрын
chuja widać ale i tak jest zajebiście
@kartofel-c3e Жыл бұрын
Bghhchiy🎉😮❤❤😢❤😮r❤😢r❤
@maciejmartynski949 Жыл бұрын
Prosto i jasne, super😊
@fuukowatty9817 Жыл бұрын
świetnie i treściwie
@wacekwacek5971 Жыл бұрын
Dobry material!
@hollyhock2181 Жыл бұрын
Dzięki :)
@Yoshiimiitsu Жыл бұрын
Z jakiegoś powodu zarówno uOrigin jak i Norton blokuje mi dostęp do Twojej strony ze względu na naruszające bezpieczeństwo skrypty.....
@asap9246 Жыл бұрын
dzieki, super sprawa
@slavicdesign1837 Жыл бұрын
Pomocy, nie umiem poprawnie podpiąć DriverManager. Dodałam chyba wszystko do pom, ale dalej wyświetla się "java: cannot find symbol symbol: variable DriverManager location: variable connection of type java.sql.Connection"... import import java.sql.DriverManager; też nie widoczny...
Uczę się dopiero javy, wcześniej miałem jakas tam styczność z programowaniem i kilka podejść do Javy ale jakoś mi to opornie szło. Jeszcze nie ogarniam tych klas, widoczności metod czy list ale walczę żeby to w miarę ogarnąć.
@judymofficialchannel6377 Жыл бұрын
Dodaj proszę cały kod bo to co jest na githubie to tylko jakaś mała część
@piotrh.3567 Жыл бұрын
Za cicho o 4 jednostki vs inne YT
@mateusz29022 жыл бұрын
Jak dla mnie - bomba :)
@joachiml42382 жыл бұрын
a jak to testować jeżeli łaczę sie z JDBC?
@Robert-rp8km2 жыл бұрын
Super material!!!
@hubert37282 жыл бұрын
Dlaczego nie moge utowrzyc obietku CarService
@hubert37282 жыл бұрын
Dlaczego wpisujac adnotacje "@Test" nic mi nie wyskakuje? ;/
@michaligocki352 жыл бұрын
Wszystko bardzo fajnie, ale niestety film nie jest dla ludzi ze słabym wzrokiem.
@jakubkiljanski49502 жыл бұрын
Dzięki! Pomocny materiał.
@muitnelis2 жыл бұрын
Czy cztery asercje w jednym teście to dobra praktyka?
@Apprenticer2 жыл бұрын
poiterowac? zapejdowac? Resultset powinien byc zamkniety. Ja unikam Metod statycznych. Przeciez to ciezko testowac.
@jacekT55672 жыл бұрын
Bardzo dobrze wytłumaczone. Ponad godzine szukałem powodu błędu, który mi wyskakiwał, okazało się, że musiałem po prostu najnowszą wersję springa dać ;-;
@konradtarnowski88422 жыл бұрын
Wartościowy materiał, dzięki! 😃
@bartex101012 жыл бұрын
Ciekawy materiał, dobrze wytłumaczone. Rozumiem że tego się używa do mniejszych rozwiązań a do większych brokerów wiadomości? Czy to działa na takiej samej zasadzie? Ostatnie pytanie, czy ten kanał jeszcze istnieje, czy porzuciłeś pomysł? :D
@sebon113 жыл бұрын
Kozacko wytłumaczone
@vinci_irl3 жыл бұрын
ja pierdole mogłem zostać raperem
@well-being-stick3 жыл бұрын
uczę się dopiero springa, w 4.2.4 nie trzeba jeszcze adnotacji @Autowired nad kostruktorami?
@viktorg83463 жыл бұрын
Świetny tutorial. Bardzo konkretny
@robertzdeb81033 жыл бұрын
super materiał! masz dar do przekazywania wiedzy! oby więcej takich filmów :D
@djamsterdam0073 жыл бұрын
zainstaluj sobie IntelliJ, a nie w jakichś archaizmach siedzisz :P
@JavaSolutions3 жыл бұрын
Zgadzam sie! Zachecam do obejrzenia nowszych filmow, tam juz IntelliJ ;)
@kubawroblewski84003 жыл бұрын
Ja pitole nic nie kumam masakra znowu czarna magia
@sebon113 жыл бұрын
Jak dla mnie ok
@emilmikulski70953 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał. Zupełnie inne spojrzenie niż większości tego typu filmików 🙂 popracuj tylko nad formą wypowiedzi by mówić konkretnie i bez przerywników "hmmm", "yyyy" 🙂 poza tym super!
@JavaSolutions3 жыл бұрын
Dzięki za cenne uwagi, z pewnością nad tym popracuję! :)
@arkadiuszw98153 жыл бұрын
Ciekawy poradnik i zachęcam do jego obejrzenia. Warto dodać, że mimeMessageHelper.setFrom(from) użyty w metodzie wysyłającej maila musi mieć ustawione pole - from aktualnym adresem użytkownika, inaczej serwer poczta.o2.pl odrzuci próbę wysłania wiadomości z kodem 553, gdyż pole to ustawiane domyślnie nie zawsze jest adresem użytkownika poczty. Ponadto serwer poczta.o2.pl rekomenduje użycie portu 465 do transmisji chronionej protokołem SSL i w application.properties należy dodać ustawienie spring.mail.properties.mail.smtp.ssl.enable =true , jeżeli ktoś zechce wykorzystywać akurat ten protokół.
@arkadiuszw98153 жыл бұрын
Witam. Skoro pola statyczne oraz transient nie są serializowane, to jak rozumiem po deserializacji już nie mamy tego samego obiektu(brak zawartości tych pól), co w takim razie robimy z nieserializowanymi wcześniej polami (orig object )deserializowanego obiektu(dest obj)?
@JavaSolutions3 жыл бұрын
W takim wypadku musimy pamietac o tym, ze otrzymujac taki obiekt po deserializacji, zawiera on braki w tych polach i trzeba dociągnąć te brakujące dane na własną rękę. Na przykladzie hasła, otrzymujemy obiekt bez hasła po deserializacji i musimy recznie te hasło zdobyć np. Z bazy danych i wrzucić do tego obiektu. Innej drogi nie ma, pola statyczne z definicji nie przynależą do obiektu tylko do klasy, wiec nie powinny stanowic problemu w zyciowych przypadkach. Z polami transient trzeba kombinowac z dociaganiem danych.
@arkadiuszw98153 жыл бұрын
@@JavaSolutions Jestem zszokowany szybkością twojej reakcji na mój comment oczywiście pozytywnie ;) Dziękuję. Dodatkowe pytanie: czy streamy np. youtube'a są właśnie takimi serializowanymi obiektami. Chodzi mi o taki rzeczywisty przykład serializowanego obiektu
@JavaSolutions3 жыл бұрын
@@arkadiuszw9815 nie znam dokladnie technologii w jakiej jest napisamy youtube, ale jesli jest to java to jak najbardziej. Jesli istnieje jakikolwiek przesyl danych przez siec to mamy do czynienia z serializacja (czesto nieświadomie bo ogarnia to za nas bibliteka z ktorej korzystamy) pracujac np. na web socketach przesylamy obiekty przez siec i rowniez musimy je serializowac i deserializowac ;), tak samo przy serwisach restowych obiekty sa serializowane i przeksztalcane w JSONa jako odpowiedz konkretnego endpointa serwisu.
@arkadiuszw98153 жыл бұрын
@@JavaSolutions Akurat serializacją danych i korzystaniem z JSON-a trochę się bawiłem i jest to dla mnie namacalne, napisałem sobie prosty serwer oraz klienta z RestAPI, więc już trochę to "czuję" natomiast z "czysto" javową serializacją dopiero zaczynam się "bawić" stąd moje może "naiwne" pytania. Jestem jednak wdzięczny za każdą podpowiedź ze strony profesjonalistów takich jak ty. Mam jeszcze jedno pytanie apropos konfiguracji JavaMailSender ale z szyfrowaną transmisją SSL na porcie 465 dla serwera poczta.o2.pl, czy możesz podpowiedzieć jak powinna wyglądać, bo mam problemy z połączeniem szyfrowanym do tego serwera.
@dawidbielecki80033 жыл бұрын
@@arkadiuszw9815 Jeżeli masz z tym (JavaMailSender) problem to warto napisać jakieś konkrety. Jednak moim zdaniem komentarze youtube'a średnio do tego celu się nadają :) p.s. czy problem występuje tylko przy serwerze o2.pl?
@tok8213 жыл бұрын
Super, dobra robota i oczywiście prosimy o więcej :-)
@Nicholas27033 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał, pozdrawiam
@RobotnikzSanoka3 жыл бұрын
10:06 linijka definiowania statementu: Statement statement = connection.createStatement(); powoduje error: { "Use try-with-resources or close this \"Statement\" in a \"finally\" clause.", to samo w 2 metodzie, dodatkowo RuntimeException() powoduje warning: Define and throw a dedicated exception instead of using a generic one. Ma ktoś jakieś rady na to?
@RobotnikzSanoka3 жыл бұрын
Zadziałało bez finally, wszystko si
@remek7123 жыл бұрын
Pytanie tylko takie, po co po raz x100 nagrywać filmiki o tym samym, skoro takich filmów są tysiace. zamiast opowiedzieć coś nowego, innowacyjnego, chyba że traktujesz ten filmik jako przypomnienie to kolokwium i utrwalenie wiedzy to spoko
@JavaSolutions3 жыл бұрын
Z jednej strony racja, ale z drugiej sporo osób nie ma doświadczenia z restami więc może mieć to dla nich jakąś wartość. Będą nowe rzeczy już od przyszłego tygodnia, bardziej tematy bibliotek i narzędzi niż stricte Springa, bo jest tego sporo w sieci. Zobaczymy jak się przyjmie, ale dzięki i za krytykę! ;) Jeśli masz pomysły na ciekawe tematy napisz w komentarzu ;)
@przemyslawgasecki48173 жыл бұрын
mileage!
@mrkilwag Жыл бұрын
cicho! milasz!
@m8drgn3 жыл бұрын
Czy mógłbyś przedstawić kilka praktycznych zastosowań eventów w monolitycznej aplikacji? Chodzi mi o takie mniej trywialne przypadki. Czy nie dało by się zamiast eventów po prostu wywoływać metody jakiegoś serwisu do realizacji takich zadań?
@JavaSolutions3 жыл бұрын
Teoretycznie można, ale eventy sie lepiej skaluja. Gdy trzeba wykonac dodatkowa obsluge eventu (np. Eventem bylo dodanie wpisu na bloga a listener odpowiadal za wyslanie powiadomienia email a teraz potrzeba wyslac rowniez wiadomosc na facebooka) , wystarczy dodac listener, ktory jest niezalezny od kodu biznesowego. W przypadku wywolan serwisu, trzeba te wywolania dodawac do kodu biznesowego co troszke brudzi ten kod. Eventy ponadto moga dzialac asynchronicznie (w tle) dzieki czemu jesli trzeba wykonać kosztowna operację ktora dziala niezaleznie, mozna ja uruchomic listenerem dzialajacym asynchronicznie co daje ciekawe zyski wydajnosciowe. Rozwine ten temat w innym filmie ;) dzieki za ciekawa uwage :)
@knzpl20513 жыл бұрын
czcionka jest za mała, nie widać kodu oglądając na telefonie, pozatym super materiał
@JavaSolutions3 жыл бұрын
Slusznie, zapomnialem o tym kompletnie... Postaram sie tego uniknac nastepnym razem
@Kubini93 жыл бұрын
super materiał, dzięki 👍
@charlesLeeRay4 жыл бұрын
Do stworzenia klasy testowej można zaznaczyć klasę do testowania i wykorzystać skrót ctrl+shift+t w IntelliJ :) Bardzo dobry materiał o Mockito.
@muitnelis2 жыл бұрын
Można też użyć skróty Alt+Insert służącego do generowania kodu i wybrać "Test..." z listy.
@piotrz95464 ай бұрын
dokladnie i ta opcja od razu tworzy hierarchie odpowiednich pakietow i umieszcza tam klase testową