A jutalék minden évben le lesz vonva az infláció feletti részből? Tehát a példánál maradva. 10 millió Ft 4% - hozamának (400000 Ft) jutaléka: 76000.- Ft 2025-ben. Ezt 2026-ban is levonjátok az eredetileg 2025-ben befizetett összeg teljes hozamából a sikerdíjat? Tehát akkor minden évben az eredetieg befizetett összeg teljes, azóta megtermelt össz infláció feletti eredményéből le lesz vonva, újra vagy csak mindig az adott évben "megkeresett", újabb hozamokból? Értsd: egy elért hozamot csak egyszer sikerdíjaztok, vagy minden évben? Nagyon kíváncsi vagyok a válaszra. Köszönöm.
@tamasdenem78924 күн бұрын
"A világ egyik leggyengébb devizáját..." Melyik volt a leggyengébb deviza, a leggyengébbek között?😁
@feherlonakfia6 күн бұрын
Egy közepesen megbízható oldalon olvastam, hogy a cég éppen beüzemelt egy AI alapú megoldást a kártérítési igények elútasításának automatizálásra. Ha ez igaz, akkor jogosan veri ki a biztosítékot. Azt nem merném mondani, hogy a gyilkosság jogos volt, de lehet, hogz 18 éves koromban azt mondtam volna.
@feherlonakfia6 күн бұрын
A pénteki üzleti podcasthoz tennék hozzá csak annyit, hogz a szólásszabadság bajnoka kitiltotta Stephen Kinget az X-ről, miután az First Lady-nek nevezte egy postban...
@rzoli70818 күн бұрын
itthon meg sírnak hogy 3 hónapot kell várni az ingyes szakrendelésért...
@tothattilazoltan198 күн бұрын
Lehet reszvenyesi erteket es jo szolgaltatast nyujtani egyszerre. De ezen a piacon csak megfelelo szabalyozassal, mert - ahogy helyesen ramutattatik - a verseny csak korlatozottan mukodik, a biztositottak nagyon kiszolgaltatottak.
@rzoli708124 күн бұрын
Vidovszky Áron hova tünt? Mostanában nem hallom a podcastokban
@kibic883125 күн бұрын
Van-e köze a mostani forintgyengüléshez, az Alfa Biztosító sikkasztási botrányához? Állítólag a bedőlés szélén van.
@motoros63gmail29 күн бұрын
Igaz hogy a Concord 400 Ft körül adta el a Telekom részvényeinek nagyrészét 1,5évvel ezelőtt ami azóta 1200Ft felé ment fel? Én nem aludnék nyugadtan...
@djattibaАй бұрын
nagyon érdekes volt.
@laszlonagy2046Ай бұрын
Én voltam Balin,egy túlhájpolt sziget semmi több,vannak földön sokkal de sokkal tisztább,nyugisabb,barátságosabb helyek!Nekem nagy csalódás...
@djattibaАй бұрын
ez is jó volt.
@djattibaАй бұрын
nagyon érdekes volt.
@djattibaАй бұрын
Nagyon érdekes beszámoló volt. (Megerősített, hogy nem kell oda mennem.)
@Zsolt-z6yАй бұрын
Korunk őrületének szimbólumai lehetnének a "digitális nomádok". A róluk szóló mémeken való röhögés közben elszégyellem magam mert rendkívül szomorú sorsok húzódnak meg a naplementében laptop előtt jógázó fiatalokat gúnyoló képek mögött. Harmincas fiatalok teljesen elveszve; célok, vágyak s értékrend nélkül, távol a családtól, a barátoktól, a nemzetüktől. Folyamatos menekülésben a valóság elől. A soha meg nem érkezés immár szó szerintivé vált. Tinédzser életet élve a harmadik x-ben, az anyaságból lassan de biztosan kicsúszva. Mindig mindenhol vendégként, egyedül, közösség nélkül (nem, a hostel lakótársak és a starbucks lakók nem alkotnak közösséget). Talán a napi három, órákon át komponált "nézzétek, boldog vagyok!!!"" insta post fejezi ki legjobban elveszettségüket. 😐
@juditkapappАй бұрын
Milyen egészségügyi önrész te szerencsétlen??? Havonta egy vagyont vonnak le tb - re, de zéró ingyenes szurovizsgalatra lehet elmenni még Budapesten is, úgyhogy el lehet menni a büdös picsaba...
@djattibaАй бұрын
Persze hogy faszság az egész, de azért nem kellett volna szegény vendéget a földbe kalapálni.
@sandorkovacs859Ай бұрын
Az idő telik és az idősebb generációtól a tőke is átkerül a fiatalabb generáció kezébe, öröklődés vagy egyéb más formában. A fiatalabb generáció meg érti a Bitcoin lényegét és ezért is hatalmas növekedés előtt áll a Bitcoin.
@sandorkovacs859Ай бұрын
Bitcoin már régen a portfolióm része, folyamatosan gyűjtögetem és gyűjtöm továbbra is.
@csukszi94Ай бұрын
BTC és GOLD, a recesszió meg egye ki a "vetést" . :D
@evacozma1221Ай бұрын
❤Köszönöm! 😊
@Zsófialili2 ай бұрын
Valószínűbbnek tartom, hogy a BTC és az ETH újra teszteli a felfelé irányuló ellenállást, majd leesik. Azonban, mint mindig, minden napról napra változik, és csak annyit tehetünk, hogy felelősen kereskedünk, figyeljük a piacokat és gyakran újraértékeljük stratégiáinkat. Szeretném megköszönni LILY COX-nak, hogy a kriptooktatás forrása voltál, mert kényelmesen keresek 15,7 BTC-t.
@István-c3o2 ай бұрын
Különféle embereket láttam erről a hölgyről, Lily Coxról beszélni. Biztos csodálatos, ha az emberek így beszélnek róla.
@Sáraluca-k1f2 ай бұрын
Őszintén szólva, nagyon szükségem van segítségre a kereskedés megtanulásához. Látva, hogy rossz a pénztárcám, nagyon szomorú vagyok.
@PamelaSusan-f4z2 ай бұрын
Hogyan beszélhet bárki Mrs. Lily Cox-szal?
@Zsófialili2 ай бұрын
*TELEGRAM ✅*
@Zsófialili2 ай бұрын
*LILYCOXTRADINGS* EZ A FELHASZNÁLÓNEVE
@tamasdenem78922 ай бұрын
Ez a nagy infláció nagyon megváltoztatta az emberek szokásait, még azokét is, akik még mindig megtehetik/megtehetnék, hogy vegyenek alkoholt. A hirtelen és időnként indokolatlanul nagy árnővekedés, a fizető kereslet egy részét inkább elutasításba tolta. Hasonló mérföldkő mint a 2008-as hitelválság, az is emelt egy szintet az emberek nagyrészének tudatosságán. Persze egyes embereknél meg a megélhetésen rontott.
@rolandfarkas9482 ай бұрын
Mert a fiatalok inkább drogoznak…😂
@a.k.85312 ай бұрын
❤
@mravs192 ай бұрын
Köszönjük Áron! Nagyon komoly műsort hoztál össze, sajnos már most látszik, hogy hiányzol, Te vitted bele a műsorba a színt, a fűszert. A többiek továbbra is hozzák a nagyon magas szakmai színvonalat, de a karmester igy már hiányzik.
@Joki1sajt2 ай бұрын
es a BTC is $93e lett :-)
@bt28982 ай бұрын
Minden nap milliók termelődnek a heréimben 32 éve folyamatosan.
@balage75y2 ай бұрын
Nagyon köszönöm Vidovszky Áronnak az elmúlt évek műsorait!
@1nagyv2662 ай бұрын
Á, ez már Áron nélkül nem lesz ilyen.
@1nagyv2662 ай бұрын
Takarítás és autózás közben mindig. És először mindig azt csekkolom, van-e friss adásotok.
@rzoli70812 ай бұрын
Nagyon szeretem az adasaitokat, mindig meghallgatom.
@elefantful72332 ай бұрын
AKKOR EZ OLYAN MINT AZ -HOLD-OVK- CSAK BÉNÁBB A MARKETINGJE? ÜGYESEK VAGYTOK! A BESZÉLGETÉS IS TÖK SPONTÁN VOLT. 👍 (asszem van felvétel náluk...)
@concorde_csoport2 ай бұрын
Köszönjük érdeklődését a Concorde Relax Befektetési Számla iránt! Amennyiben további információra van szüksége, a con.hu/relax oldalon tájékozódhat, az oldalon visszahívást is kérhet, kollégáink készséggel állnak az Ön rendelkezésére. Ami a konkrét kérdését illeti: mi abban hiszünk, hogy ha befektetési szolgáltatásokról van szó, akkor úgy vagyunk hitelesek, ha csak a Concorde által kínált lehetőségekről beszélünk, ezekről informáljuk a kedves érdeklődőket, az összehasonlításokat a tisztességes és kemény piaci verseny elkötelezett híveiként az ügyfelekre, a piac hosszú távú értékítéletére bízzuk - ez a Concorde esetében egy 31 éve bevált recept. Az alapinformációk a Concorde Relax Befektetési Számla esetében a következők: 1, a befektetési döntéseket a Concorde szakértő csapata hozza; 2, a belépési küszöb 5 millió forint, tehát bár a Concorde-ban meghatározó privátbanki szolgáltatások belépési küszöbénél sokkal kisebb minimum összegről van szó, a Relax Befektetési Számlát sem szánjuk mindenkinek; 3, a számla megnyitható teljesen online is, a MyConcorde applikáció segítségével, ez nem egy jövőbeli lehetőség, hanem jelenleg is működik; a MyConcorde alkalmazás letöltése mellett ehhez három dokumentumra, a személyi igazolványra, a lakcímkártyára, és az adókártyára van szükség; 4, a számlavezetés díjmentes; 5, a vagyonkezelést sikerdíj ellenében végezzük, de sikerdíjat is csak az elért hozam inflációt meghaladó részére számolunk fel.
@ActivalMax2 ай бұрын
Le Phuong Hai Thanht miért csak olyan adásba hívjátok, amikor valamilyen Concordos szolgáltatást akartok eladni?
@concorde_csoport2 ай бұрын
Örülünk, hogy figyelemmel követi vezető portfóliókezelőnk értékes megszólalásait! Le Phuong Hai Thanh portfóliókezelői munkája mellett rendszeresen szerepel a szakmai és a szélesebb nyilvánosság előtt, előad konferenciákon, cikkeit olvashatja a különböző újságokban és a Concorde blogon (concordeblog.hu/author/le_phuong/, gondolatait meghallgathatja a Concorde Podcastban, feltétlenül ajánljuk például a piaci csordaszellemről szóló szeptemberi adásunkat concordeblog.hu/2024/09/23/csordaszellem/. Vezető portfóliókezelőnk piaci várakozásait privátbanki ügyfeleink a közelmúltban személyesen is hallhatták a Magyar Zene Házában megrendezett - a visszajelzések szerint nagyon jól sikerült - ügyfélrendezvényünkön. (facebook.com/story.php?story_fbid=942816677892391&id=100064922012809&mibextid=WC7FNe&rdid=j36UvzNgQNTcwmbV)
@evat61372 ай бұрын
Hello, Dollárban nincs befektetés? A műsorban eddig a forintot és az eurót említitek kizárólag.
@concorde_csoport2 ай бұрын
A Concorde Relax Befektetési Számlán egyelőre forintban és euróban kínálunk vagyonkezelést. A Concorde többi, magasabb belépési küszöbbel működő vagyonkezelési szolgáltatása régóta elérhető dollárban is, a tanácsadói privátbanki szolgáltatásainkban pedig a világ összes fontosabb piaca, platformja, eszköztípusa, devizája elérhető, így lényegében bármikor el tudjuk indítani a Relax Befektetési Számlán is a dollár alapú vagyonkezelést. Előzetes kalkulációink alapján az 5 millió forintos belépési küszöb által jellemzett ügyfélszegmensben a forint és az euró alapú vagyonkezelésre van igény, de figyeljük a visszajelzéseket, és ha érzékeljük a dollár alapú vagyonkezelés iránti érdemi igényt, akkor a döntéstől számított nagyon rövid időn belül el is indítjuk azt. A kérdése ezért is nagyon értékes számunkra, köszönjük!
@zoltanszmutku76092 ай бұрын
16.37 -nél elhangzik, hogy a kezelő átvállalja a munkát, felelősséget... Felelősséget egész biztosan nem vállal, hiszen nem garantál hozamot, de még csak a tőkét sem garantálja ha jól sejtem. Csak a pontosság kedvéért... Egyébiránt tényleg egy érték a szakértői kezelés kockázati és minden más szempontból is és a sikerdíjas modell is eléggé rokonszenves. Kérdés : a kereskedésük során kifizetett brókerdíjakból szerez-e a Concorde jutalékot? Vonatkozik-e állami vagy egyéb biztosítás a kezelésbe adott vagyonra?
@concorde_csoport2 ай бұрын
A sok éve sikeres és eredményes vagyonkezelési szolgáltatásaink egyik formája sem tartalmaz sem hozamgaranciát, sem tőkegaranciát. Ez ugyanúgy igaz a tanácsadói típusú szolgáltatásainkra is, amelyekben a vagyonkezeléssel ellentétben a szakértői támogatásunk mellett az ügyfél hozza meg a befektetési döntéseket. Ez nem csak a szolgáltatási formától, hanem az ügyfélszegmenstől függetlenül igaz, így van a 120 millió forinttól elérhető privátbanki szolgáltatásokban, a 20 millió forinttól elérhető prémium banking szolgáltatásban, az 500 ezer eurótól elérhető írországi, ír jog, ír felügyelet alatt működő leányvállalatunkban (www.ciireland.com/), de TBSZ-szel kombinálható privátbanki szolgáltatásaink esetében is, és a 2 millió eurótól elérhető egyedi vagyonkezelésünkben is. A hozamgarancia és a tőkegarancia ugyanis nagyon drága dolog, olyan konstrukciókban valósíthatók meg, amelyek egyrészt nagyon jelentős költségekkel terhelik meg a portfóliókat, akkor is, ha a befektető ezt esetleg nem látja át, másrészt súlyosan behatárolják az elérhető hozamokat. A mi befektetési filozófiánkkal, amely az elérhető hozamok és a befektetésekkel járó kockázatok egyensúlyának őrzésén, a pozitív értelemben aszimmetrikus befektetési, kockázatvállalási lehetőségek kihasználásán alapul, nagyon nehezen lennének összeegyeztethetők a tőkegarantált vagy hozamgarantált konstrukciók. Ezeknek marketingértéke lehet, bizonyos ügyfélszegmensekben nyilvánvalóan van is, de befektetésszakmai értelemben nem valós alternatívái a professzionális portfóliókezelésnek, vagyonkezelésnek. A Relax Befektetési Számlán 5 millió forinttól elérhető vagyonkezelésünk díjstruktúrája nem is lehetne egyszerűbb: a számlavezetés díjmentes, a vagyonkezelés díja sikerdíj, amely kizárólag az infláció feletti hozam 15%+ÁFA=19,05%-a. Ebben a szolgáltatásban nincsenek tranzakciós jutalékok, alapvetően költségkímélő és mérethatékony, adóhatékony konstrukcióban, befektetési alapokon keresztül alakítjuk ki a portfóliókat, az egyetlen vagyonkezeléshez kapcsolódó tranzakciós költség akkor jelentkezik, ha a kedves ügyfél a vagyonkezelés elindítása után kevesebb, mint fél évvel pénzt von ki a vagyonkezelésből - ilyen esetben fél százalékos, de maximum 50 ezer forintos költséggel kell számolnia. Végül az utolsó kérdés, a „biztosítás”: mint minden Magyarországon működő befektetési szolgáltató, a Concorde is tagja a Befektető-védelmi Alapnak (bva.hu/hu/). Ez 100 ezer euró összeghatárig kártalanítja az ügyfeleket abban az esetben, ha valamilyen okból „elveszik” az ügyfél pénze, értékpapírja, portfóliója - fontos, hogy ez nem a befektetési tevékenység esetleges veszteségeire vonatkozik, hanem olyan katasztrófahelyzetekre, amelyeknek nem szabadna előfordulnia egy ennyire szorosan szabályozott és ennyire szigorúan felügyelt iparágban. Azokban a közismert esetekben, amikor mégis szóba jött a Befektető-védelmi Alap kártalanítási funkciója, súlyos, és hosszú időn keresztül elkövetett bűncselekmények álltak a háttérben. Az így keletkezett károkat egyébiránt a szektor becsületesen és eredményesen működő szereplői fizették és fizetik - fizettük, fizetjük - meg évek, évtizedek alatt. Mi ezt a történetet ebből a szemszögből, a mások felelőtlensége és vétke nyomán, mások helyett anyagilag helytálló, tisztességes és erős piaci szereplők szemszögéből ismerjük.
@peterkovesi-klimsch84992 ай бұрын
Sziasztok! Szerintem az adás végén bemutatott "elszámolással" kapcsolatban valamit hozzá kellett volna még tenni. A 76.200 ft sikerdíj számítása oké, de az adott 1.100.000 bruttó jövedelemre két eset vonatkozhat. Az első, amikor a befektetés nem kerül sem részben, sem egészben likvidálásra. A sikerdíjat hogy kell majd megfizetni? Pontosabban miből? Ha a portfolió nem került likvidálásra, akkor a sikerdíjat a befektetőnek be kell fizetnie a saját bankszámlájáról, vagy készpénzben. A bemutatott számítás tehát csak elvi jellegű. Ha viszont a portfolió terhére akarja a befektető megfizetni a sikerdíjat, akkor ahhoz el kell abból adni. Viszont a tényleges eladásnál már nem csak a sikerdíjat kell megfizetnie a befektetőnek, hanem az árfolyamnyereség értékét a sikerdíj megfizetésének összegével csökkentett adóalap után számított 15 %-os személyi jövedelemadó és valami Eho is van. Jól gondolom, vagy holt tévedek? Köszönöm a segítséget!
@concorde_csoport2 ай бұрын
A mintaszámításban nem számoltunk adókkal és járulékokkal, és azt javasoljuk minden ügyfelünknek, minden szolgáltatási formánkban, így az 5 millió forinttól elérhető Relax Befektetési Számlán is, hogy úgy fektessenek be, hogy nekik se kelljen adókkal és járulékokkal számolniuk - erre a TBSZ, a Tartós Befektetési Szerződés a megoldás, ami a magyar adórendszer egyik nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedően kedvező lehetősége. A TBSZ a feltöltési év+ öt év után teljes adó és járulékmentességet biztosít, miközben - természetesen adófizetési kötelezettség mellett - bármikor felbontható. A TBSZ lehetőségének elmulasztása valóban adóterhekkel, kamatadóval, illetve az ellenőrzött tőkepiaci ügyletek nyeresége után fizetendő adóval, illetve járulékok terhével jár együtt. A sikerdíj kiegyenlítése egyébiránt a számlán lévő eszközök terhére történik, de ehhez nem kell minden eszközt eladni vagy visszaváltani, csak egy töredékét, pusztán annyit, amennyi a sikerdíj megfizetéséhez szükséges - tehát a TBSZ kínálta lehetőség kihasználatlanul hagyása sem teszi szükségessé, hogy az adott év teljes hozama után abban az évben megfizetendő adófizetési kötelezettség keletkezzen. A TBSZ témájához kapcsolódó érdekesség, hogy a Concorde írországi leányvállalata, az ír jog, ír felügyelet alatt működő Concorde Investments Ireland (www.ciireland.com/) is képes TBSZ alapján számlát vezetni. A Concorde Investments Ireland privátbanki szolgáltatási 500 ezer eurótól érhetők el.
@István-c3o2 ай бұрын
Hogyan beszélhet bárki Mrs. Lily Cox-szal?
@István-c3o2 ай бұрын
Hogyan beszélhet bárki Mrs. Lily Cox-szal?
@Zoélaura-x1s2 ай бұрын
Valószínűbbnek tartom, hogy a BTC és az ETH újra teszteli a felfelé irányuló ellenállást, majd leesik. Azonban, mint mindig, minden napról napra változik, és csak annyit tehetünk, hogy felelősen kereskedünk, figyeljük a piacokat és gyakran újraértékeljük stratégiáinkat. Szeretném megköszönni LILY COX-nak, hogy a kriptooktatás forrása voltál, mert kényelmesen keresek 15,7 BTC-t.
@PaulEFunk-w7s2 ай бұрын
Különféle embereket láttam erről a hölgyről, Lily Coxról beszélni. Biztos csodálatos, ha az emberek így beszélnek róla.
@Zsófialili2 ай бұрын
Őszintén szólva, nagyon szükségem van segítségre a kereskedés megtanulásához. Látva, hogy rossz a pénztárcám, nagyon szomorú vagyok.
@Zoltán-j7k2 ай бұрын
Hogyan beszélhet bárki Mrs. Lily Cox-szal?
@Zoélaura-x1s2 ай бұрын
*TELEGRAM ✅*
@Zoélaura-x1s2 ай бұрын
*LILYCOXTRADINGS* EZ A FELHASZNÁLÓNEVE
@tamaskohidi87482 ай бұрын
Jó volt:) Most nézlek benneteket először.
@zoltanfoldessy37092 ай бұрын
Régóta követlek Titeket, a rövid heti összefoglalók a favorit, de időnként ezeket a tematikus beszélgetéseket is szívesen meghallgatom. Az egyetlen fogyasztható csatorna ebben a műfajban. Pont jó az epizódok hossza, szerencsére nincs másfél óra üres vihogás, inkább az értelmes gondolatokon van a hangsúly. Remélem sokáig hallgathatunk Titeket.
@csabamate26252 ай бұрын
Szerintem ti vagytok a legjobbak szinte minden szavatokkal egyetértek lehet hogy a korteszi én is az 50-es éveimben járok látom nem túl jó irányba mennek a világon a dolgok
@attilaolah98342 ай бұрын
Nagymamád a Lélek gyümölcseit hímezte: A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás.
@haveagoodday5442 ай бұрын
Érdekes beszélgetés volt. Hiányoltam annak kiemeleset, hogy a hagyományos autógyártók képtelenek a változásra. A 100 évig fejlesztett belső égés mellett ellustultak és a szakszervezetek sem engedik az átállást (lásd VW). Ezért ők csak panaszkodni tudnak. Csak veszteséggel tudnak közepes elektromos autókat adni, ezért probalkoznak a fizetős szoftverrel és hasonlokkal. Közben minden eladott elektromos autó a saját, valamennyire (többnyire az utólagos alkatreszeladas miatt) nyereséges belső égésu piacát kannibalizalja. Annak hiánya, hogy kiemeljek a statisztikakbol, hogy a világon tavaly legtöbbet eladott autó típus a Tesla Y volt, valamint azt, hogy a Tesla tud nyeresegesen autókat eladni, az vagy nagy ismerethianyt vagy kis információ ferdítést sugall. Fontos az is, hogy az elektromos autóknál egy szoftver frissitessel lehet hatótávot, fektavot, stb javítani, míg a benzineseknel tényleg csak a szórakoztató elektronikárol lehet szó. Az ertekvesztes (bár kicsit szó volt rola) azért van, mert folyamatosan, nagyot fejlődnek az új modellek. 21-ben még kevesebb volt a termelés és nagy a kereslet. Mára a meretgazdasagossag és az alapanyagok (ld lítium) ára nagyot esett, amit a fogyasztóknak is vissza tudnak adni. A töltőhálózat tényleg fontos. Ahogy kiemelték, ahol napelem van ott verhetetlen. Én (és sokan Mo-n) 8000 Ft-t kaptam 2023-ban mert áram túltermelésem volt. Ezért 10,000 km-t mehetek egy Teslaval. A piacokat össze kellene kötni elemzesnel. Amikor egyre több itthon is a napelem, egyre több az olyan órák száma, hogy az áram piaci ára negatív, akkor egy rendes töltőhálózattal meg lehetne csinálni azt, hogy az elektromos autók ingyen tölthetők legyenek, hálózat kiegyenlítőkent funkcionalva. Ebben a kontextusban aztán már az is érthetőbb, miért jó ha az autóról tudod üzemelni a házadat. Nem kell nyáron este bekapcsolni a gáz erőművet, hogy a családi házak legkondijat üzemelni lehessen. Norvégiában az új autók 95% elektromos. Mert annyi vizenergia van, hogy nagyon olcsó az áram. Az EU meg elerte, hogy megtobbszoroztuk az energia koltsegunket a háborúval. A németek bezártak az atomerőműveiket, majd újra kellett indítani a drága szeneseket. Az arampiac pedig mindig az utolsó, legdragabb bekapcsolt termelő alapján arazodik. Az európai autógyártók csak késleltetni tudják a halaltusajukat. Strukturálisan képtelenek, hogy versenyképesek legyenek. A német piacon még lehet majd egy ideig eladni, mert az emberek nagy része olyat vesz ahol dolgozik és a cégek is németet vesznek. De Kínában már kínai elektromosat vesznek inkább, pedig sok évig onnan szivattyuztak, ki a pénzt a németek. Szerintem ezeket mind figyelembe kellene venni egy kiegyensúlyozott elemzés során.
@denes123s3 ай бұрын
Az augusztusi nagy visszaesés oka egész egyszerűen az, hogy tavaly augusztus egy óriási outlier volt. A német állami támogatás utolsó hónapja törvényszerűen sok EV vásárlást előrehozott. Ennek figyelembevétele nélkül messzemenő következtetéseket levonni végtelenül amatőr egy ilyen podcast keretein belül. Érdekes módon szeptember hónapban meg már év/év emelkedés volt az elektromos autó piacon. Akkor most mi a helyzet? Az egész beszélgetés gondolatmenete borul.
@peternagy70263 ай бұрын
Ennek a villogásnak a video alsó szélén mi az értelme?
@torokbalint24293 ай бұрын
A legnagyobb német autóbiztostó, a HUK Coburg (kb. 13 milló autó van náluk biztosítva) adatai szerint az elektromos autók tulajdosainak csak 34 százaléka vásárol megint elektromos autót. És ez nem egy közvéleménykutatásra alapozott szám, hanem a kemény valóság.
@tamaspapai49213 ай бұрын
Régen a fényezetlen lökhárító volt a szegénységjelző, hamarosan az lesz, hogy a képernyőt teleszórja üzenetekkel, hogy X szolgáltatás nincs előfizetve. Nem kell megvenni, de egy idő után meg fogja unni a tulaj, és előfizet. Aztán kocsinként havi 10 euró is kellemes bevétel lesz majd.
@tamaspapai49213 ай бұрын
Meg kell nézni, Kínában van működő önvezető robottax sok városban, és nem forgalom elől elzárt területen használják őket.
@MACI1113 ай бұрын
Emberek...az nem tűnik fel esetleg hogy az autók kurvara megdragultak? Meg hogy az embereknek elfogyott a pénze esetleg?