Пікірлер
@AgataKazus
@AgataKazus 4 сағат бұрын
Cegła zasługuje na najlepszą ochronę! 👌 Sprawdźcie impregnaty od Ceglanego Renesansu, które zachowają jej urok na lata! 🧱✨
@patrac2826
@patrac2826 10 сағат бұрын
Ogólnie mało który tzw. wykonawca robi dobrze i zna się na technologii. Robią, bo tak sie robi od lat i tyle, nic, że każdy inny powiela błędy. Mi poprawki zajęły więcej czasu niż tzw.fachowcom ich prace. Po każdych fachowcach ich niedoróbki i nieprzemyślane działanie powodują komplikacje przy kolejnych pracach. Istna gehenna :/
@t_o
@t_o 19 сағат бұрын
To skoro jest termos, to co tam odpowiada za odprowadzanie pary wodnej. Wg mnie tam wszystko będzie zachodzić pleśnią
@SobieRobie
@SobieRobie 17 сағат бұрын
@@t_o Wentylacja.
@genekukr1015
@genekukr1015 22 сағат бұрын
Dwa lata suszyliście plamę , zrobili remont i czach ! Znowu zaciek ! Jeszcze 2 lata czekaj . Stąd pytanie - jaki okres ważności gruntu 🙂Plama znowu się przebije po kilku dniach - przejdzie przez grunt gips i farbę a jeżeli był stosowany wybielacz - jego działalność osłabi nowa dawka zacieków - podejdzie po kapilarach . Albo zamiana tynku / kartongipsu , albo wapnem nie próbowaliście ? Po staremu , zato białe
@SobieRobie
@SobieRobie 17 сағат бұрын
@@genekukr1015 Do tej pory plama nie wróciła.
@milimetr6351
@milimetr6351 Күн бұрын
Wg. tego co znalazłem w necie. Współczynnik przenikania ciepła (lambda) dla płyt PIR to 0,020 - 0,028 (dla PUR jest wyższy). Odpowiednio: - dla pianek montażowych (w tym Bauhus) - 0,036 (czyli na poziomie styropianu, więc tam sprawdzi się wyśmienicie) - dla powietrza (nieruchomego) 0,025. Czy nie lepiej (z punktu widzenia ocieplenia) byłoby zostawić szczeliny niewypełnione (zdać się na samo powietrze)? Według tego co powyżej stosując piankę montażową w połączeniu z płytą PIR robi się na łączeniach mostki cieplne.
@SobieRobie
@SobieRobie Күн бұрын
@@milimetr6351 Słowo klucz: nieruchomego. Rozszerzenie słowa klucz: konwekcja. :)
@tomasz1690
@tomasz1690 Күн бұрын
Z tego co widzę macie membranę nie deskowanie.wiec piana według nowym opracowań w magazynach dekarskich nie bardzo zdaje egzamin. Co do braku deskowania ja 25 lat temu zrobiłem ten sam błąd. Kun na dachu miałem dwie latały sobie od środka przez brak deskowania po całym dachu. Dachówki podnosiły sobie jak by były na zawiasach. Po 3 latach wełna pod dachem nie istniała ..... Teraz buduje dla siebie nowy dom i deski na dach plus piana. I to nie jest jakieś mądrzenie się moje a doświadczenia mieszkania razem z kunami 😂
@MikolajC93
@MikolajC93 4 күн бұрын
Skosy docinane na "styk" zeby nie robic pianą ale na prostych plytach po 2cm dziury 😅
@Bartexp1991
@Bartexp1991 4 күн бұрын
Bylo ocieplic piana pur :]
@xawerytrabka8813
@xawerytrabka8813 4 күн бұрын
Cześć. U mnie w chacie w latach 90 tych tynkaze na ostatnią warstwę dali samo wapno, takie masełko i zacierali piachem. Ściana była już wtedy bardzo biała. Niestety moi rodzice uznali, że trzeba jeszcze emulsją kredową( czy ktoś pamięta te farby?) pomalować wszystko.
@radosawkrawczykowski3015
@radosawkrawczykowski3015 5 күн бұрын
Do takich prac lałbym zaprawę pęczniejącą, ale już jest "po ptokach"
@KonradDeda
@KonradDeda 5 күн бұрын
BHP na budowie XDDD. Jak by pracownicy mieli przestrzegać zasad BHP zapinać się, przepinać, tracić na to czas, myśleć jak się zabezpieczyć to byście się jako klienci nie wypłacili bo praca trwałaby dużo dłużej a każda roboczogodzina to spory koszt. Fuszerka wynika najczęściej z BRAKU HAJSU U KLIENTA który się zakłada automatycznie z góry bo to jest polska. Teraz jak robicie te prace samodzielnie bardzo dokładnie to policzcie roboczogodziny i dajcie znać ludziom ile wyszło.
@krzysztofm4714
@krzysztofm4714 5 күн бұрын
Dobrze zrobiony klej i nie trzeba podpierać
@gregs.4079
@gregs.4079 6 күн бұрын
goldband masakra żółty i dlugo schnie
@maniekeco8755
@maniekeco8755 6 күн бұрын
Nie przejmujcie się gadaniem raczej pisaniem innych. Ja sam poprawiałem schody po fachowcach od zabudowy także szacunek pełny pozdrawiam I pytam się tych osób czy też się mierzyli z takim remontem i budową.
@robson3182
@robson3182 7 күн бұрын
zazdroszczę wam siebie nawzajem
@lucekmelec3829
@lucekmelec3829 8 күн бұрын
profesjonalistą hahaha w budowlance hahaha takim łapanym na ulicy we Lwowie hahahaha z nową wiertarką w pudełku z Lidla hahahaha
@marekkorczynski3259
@marekkorczynski3259 8 күн бұрын
Ja pierdzielę, ale zabezpieczenia (patrz 3.14-3.45). Takiego wykonawcę pogoniłbym z budowy. W razie wypadku odpowiedzialność spada na inwestora ! Mieliście dużo szczęścia, że nikt tam nie spadl z tego dachu.
@daap007
@daap007 8 күн бұрын
Z mojego doświadczenia mogę potwierdzić taki tok rozumowania. Ja np podobną metodą zrobiłem całe mieszkanie w kamienicy, tyle ze zamiast płyt pir użyłem płyt wełny elewacyjnej ze względu na akustykę. Jednak żeby wilgotne powietrze nie miało dostępu do "punktu rosy" całość kleju pomalowałem "folią w płynie" dbając o wszystkie możliwe szczeliny. Dopiero na to przylkeiłem GK. Może tanio nie było ale warto było!
@daap007
@daap007 8 күн бұрын
Jak ja się cieszę, że was "spotkałem" i że poruszyliście ten "mityczny" problem, fachowo poruszyliście! Dokładnie potwierdzam to co omówiliście a szczególnie "punkt rosy"! Żeby było jeszcze dobitniej można było pokazać jakąś grafikę z izotrmami bo te "bariery" nigdy nie występują tak banalnie na styku materiałów budowlanych/izolacyjnych. W pytaniu o to czy pojawi się grzyb i czy wszystko zgnije, tak naprawdę chodzi o to czy wilgotne powietrze będzie miało dostęp do miejsca gdzie następuję przekroczenie punktu rosy. I tyle! Dzięki, pozdrawiam.
@SobieRobie
@SobieRobie 8 күн бұрын
@@daap007 Dzięki za komentarz. Był nawet pomysł żeby pokazać jak się rozkładają temperatury w takiej ścianie, ale zostawiliśmy to na inny materiał. Staramy się nie robić filmów o wiele dłuższych niż 30 minut.
@szeme100
@szeme100 9 күн бұрын
Promienniki podczerwieni są wysoce skuteczne w zwalczaniu wilgoci i ogrzewaniu ciała, nie ogrzewając bezpośrednio powietrza.
@szeme100
@szeme100 9 күн бұрын
(Nie ) można mieszać z różnymi olejami (starymi) 1 do 1 i przepala.
@szeme100
@szeme100 9 күн бұрын
25:49 wentylator może włączać się automatycznie kupcie sobie tuya smart tam są czujniki wilgotności plus jakieś bezpieczniki lub smart gniazdka z tuya maja bardzo dużo tego typu urządzeń nawet wentylatory
@szeme100
@szeme100 9 күн бұрын
23:37 Dajcie akumulator, bo jak prądu nie będzie, to w ogóle się wyłączy. A lepiej, jak będzie miał baterię, bo przy wyłączeniu on potrzebuje parę sekund na ostygnięcie i wspomaga się wentylatorem.
@0112ricardo
@0112ricardo 11 күн бұрын
Bitwa o nic a roboczogodzina tak czy owak 120 PLN netto
@SHNetnis
@SHNetnis 11 күн бұрын
Po co w ogóle robić tynk na równo? Masz piwnice to zarzucasz czymś żeby było w miarę gładko max 2cm tynku i sie nie pierdolisz z tym
@kondzio23-d4t
@kondzio23-d4t 12 күн бұрын
Może ktoś podpowie czym uzupełnić ubytki w słupkach płotu z cegły klinkierowej ?
@SobieRobie
@SobieRobie 12 күн бұрын
@@kondzio23-d4t Taką samą cegłą?
@kondzio23-d4t
@kondzio23-d4t 12 күн бұрын
@@SobieRobie jest problem bo ciężko tyle cegieł.wynienic wchodzących w murek
@Paniszer2024
@Paniszer2024 12 күн бұрын
Ta piana z puszki zmurszeje po roku i nie będzie spełniać żadnego zadania
@marekjaniec5813
@marekjaniec5813 12 күн бұрын
Ocieplilem od środka 25lat temu i jakoś grzyba niema
@jarek690.
@jarek690. 13 күн бұрын
Kolejni internetowi szaleńcy .
@sylwek011
@sylwek011 13 күн бұрын
Mam 200 letni dom poniemiecki.Sciany są zbudowane z cegły potem pustka powietrzna i cegła,Sciany te mają wbudowane co 2 metry na dole kratki metalowe do wentylowania a na górze stykają się z warstwą żużla stanowiącego izolację podłogi piętra-co daje wentylację z kratki w żużel.Nie twierdzę,że to idealne rozwiązanie -takie ja w domu mam.
@sylwek011
@sylwek011 13 күн бұрын
Nalepszym izolatorem dostępnym jest powietrze nieruchome i jest lepsze od PiR.Wykonałbym nanoszenie kleju Bauchus liniowo wzdłuż płyt i tak żeby się linie kleju nie przecinały-żeby powstały długie linie kleju.Lewą i prawą stronę wykonałbym zakończeniem z profilu plastik tak żeby płyty kończyły się w profilu i nie dotykały szczelnie ścian.W ten sposób uzyska się dystans pomiędzy betonem sufitu i PiR wypełniony izolatorem powietrznym,a szczeliny pomiędzy ścianą a profilem plastik stanowiłyby szczelinę wentylacyjną dla powietrza mokrego znajdującego się pomiędzy liniami kleju który stanowi linię dystansu PIR-beton.Dobra robota-oglądam i się uczę.Pozdrawiam.
@maniekeco8755
@maniekeco8755 13 күн бұрын
Witam po obejrzeniu filmu stwierdzam że żadna firma nie zrobiła by tego lepiej, ale ogrom pracy i nerwów szacunek pełen. Ja kleiłem EPDM przy ciepłym progu brama garażowa i wiem co to jest , a listwy wykończeniowe renoplast mam zamontowany na wykuszu mały balkonik 2 konty 137 st. jurz 3 lata i stwierdzam że był to dobry wybór, ludzi morze odrzucać cena ale nie ma lepszego rozwiązania POZDRAWIAM.
@terennNR1
@terennNR1 14 күн бұрын
Obawiam się że wam się to odparzy i spadnie na głowę.
@patrac2826
@patrac2826 14 күн бұрын
Piana w pomarańczowej tubie firmy Bauhus, to takie gie, że szkoda pieniędzy :/
@gantal5298
@gantal5298 14 күн бұрын
Styropian czy PIR najlepiej ciąć gilotyną drutową lub zwykłą ręczną piłą do drewna. Przy gilotynie brak jakiegokolwiek pylenia, a przy ręcznej pile drobinki z cięcia nie unoszą się w powietrzu.
@SobieRobie
@SobieRobie 14 күн бұрын
@@gantal5298 Gilotyna drutowa to ta z gorącym drutem?
@gantal5298
@gantal5298 14 күн бұрын
@@SobieRobie tak, można sobie samemu zrobić za grosze
@SobieRobie
@SobieRobie 14 күн бұрын
@@gantal5298 To ona PIRu nie ruszy.
@gantal5298
@gantal5298 14 күн бұрын
@@SobieRobie ciołem u siebie samodzielnie wykonaną gilotyną. Idzie wolniej niż styropian, ale bez przesady. Tnie się bardziej jak przez plastik.
@gantal5298
@gantal5298 14 күн бұрын
@@SobieRobie Ciołem u siebie, samodzielnie wykonaną gilotyną. Tnie się wolniej niż styropian, ale bez przesady. Ciecia jak przy gilotynie są perfekt
@danielandrzejczak3921
@danielandrzejczak3921 14 күн бұрын
I tak właśnie wygląda sytuacja gdy inwestor polega na różnych źródłach bo jedni mówią tak drudzy tak trzeci tak.... Wszyscy chcą wydymać inwestora bo przecież nic nie wie sprzedać mu pewne założenia lub pewien towar chodź sprzedawca jest imbecylem który nic nie wie nie posiada takiej wiedzy by profesjonalnie to doradzić dodatkowo architekt chcę tylko wypchnąć projekt by skasować pieniądze tu też gdzieś powinien się znaleźć kierownik budowy jeśli jest na sztukę klepnie wszystko.... I teraz człowieku buduj dom Sam sum ten własnym podpierając się ekipami które tak bardzo się znają że tylko chcą założyć i wyjść i pieniądze wziąć.... Niestety to przykre prawda o dzisiejszych fachowcach tak zwanych fachowcach pseudo wykonawca profesjonalnych sprzedawcach architekta które robotę robią tylko na sztukę a kierownik budowy już prawdziwych dziś brak.....
@2rafex
@2rafex 14 күн бұрын
Witam zrobilem tak sufity w piwnicy juz 17 lat temu i zero grzyba co do efektu koncowego to zamiast scierania papierem sciernym lepiej polozyc druga warstwe kleju najzwyklejszego i zatrzec go paca styropianowa efekt jest jak tynk polecam i pozdrawiam
@wiktoriaslominska8078
@wiktoriaslominska8078 15 күн бұрын
Ja podobna pianke cielam nozem do takiej glebokosci jak ostrza starczylo (mniej wiecej polowa) i reszte lamalam na krawedzi stolu.
@81Paulo811
@81Paulo811 15 күн бұрын
Tyczki Wygladaj tak samo jak lidlowskie tylko pewnie drozsze
@SobieRobie
@SobieRobie 15 күн бұрын
Mieliśmy te Lidlowskie w ręku. To nie ten sam produkt.
@tess1591
@tess1591 15 күн бұрын
Super, że trafiłam na ten kanał. Sama mam 4 kompostowniki i nawet zakupiłam specjalny termometr do mierzenia temperatury, ale nie udało mi się osiągnąć tak wysokiej. Kompostuję więc na zimno i z tego jestem zadowolona. Spróbuję tej jesieni zrobić kompost na gorąco wg podanych tutaj instrukcji. Pozdrawiam
@wojtas-4
@wojtas-4 15 күн бұрын
Osoba, która jest EXsTREMALNIE WYMAGAJĄCA I PEDANTYCZNA, (jak i w czym mieszka), NIGDY! nie powinna kupować bardzo starego domu, wam życia i zdrowia braknie, a i tak tego NIGDY NIE SKOŃCZYCIE !, czy wam na pewno tak duży dom będzie potrzebny?, ZOBACZYCIE! przypomnicie sobie moje słowa, DO PIWNICY I NA PODDASZE MIESIĄCAMI NIKT NIE BĘDZIE ZAGLĄDAŁ !
@marcgdw6876
@marcgdw6876 15 күн бұрын
,,Punkt rosy ,, to się liczy !!!!
@pawel42560
@pawel42560 15 күн бұрын
Gnojówką z pokrzywy można też opryskiwać, my to stosowaliśmy bardzo często i pomidorki były bardzo ładne przez długi czas, chyba nawet lepsze działanie jest przez oprysk niż przez podlewanie, my podlewaliśmy tylko wodą
@MM2009
@MM2009 15 күн бұрын
w innych krajach ocieplaja od wewnatrz i zyja. Dopoki nie dopuscisz powietrza za izolacje nie bedzie tam powietrza by sie kondensowało. Problem izolacji od wewnatrz to brak masy grzewczej, wiec dopoki grzejesz jest cieplo, przestajesz grzac i robi sie zimno. Sposob jaki ja widzialem to bylo ocieplenie piwnicy w USA, tam zrobili drewniana ramę 10cm od siany, nastepnie pomalowali sciane gruntem poliurethanowym co chwyta sie nawet do mokrego betonu i formuje bariere wodoodporna, na to przyszła piana natryskowa, nie ma znaczenia czy to sie chwyci w tym przypadku bo rama drewniana jest przykrecona do podlogi i sufitu. Przez izolacje nie przechodzily wiec zadne kołki wiec nie było zadnej kondensacji.
@merkhava
@merkhava 16 күн бұрын
Malujcie farba.
@dawidmaranowski2061
@dawidmaranowski2061 16 күн бұрын
Trochę błędów jest. Po latach wyjdzie pleśń i wilgoć.
@SobieRobie
@SobieRobie 16 күн бұрын
Polecamy ostatni film do obejrzenie. Ponownie podejmujemy temat i ryzyko ;)
@piotrEkTEAM
@piotrEkTEAM 16 күн бұрын
to sami sobie zrobicie tę kanalizację?
@SobieRobie
@SobieRobie 16 күн бұрын
Już nawet ją zrobiliśmy :)
@SobieRobie
@SobieRobie 16 күн бұрын
@@piotrEkTEAM Przyjeżdżali oglądać i wyceniać prace związane z ogrzewaniem i doprowadzeniem wody. A kanalizację oceniali "przy okazji"
@piotrEkTEAM
@piotrEkTEAM 15 күн бұрын
@@SobieRobie w takim razie źle was oceniłem