прекрасне відео! Дуже надихаюча лекторка, дякую надзвичайно!!
@СвітланаПелип-и8ь22 күн бұрын
Кожне нове відео для мене відкриття! Це так круто , що Ви популяризуєте українські костюми наших предків! Пишаюсь майстерністю,мудрістю- аж Дух підноситься Шана і Хвала!
@СвітланаПелип-и8ьАй бұрын
Цікаво і повчально.Дякую
@СвітланаПелип-и8ьАй бұрын
Яка мудрість і глибина знань .Дякую.Все потрібно вивчати і відтворювати, бо в цьому наша сила.слава Україні
@МаринаЗеленюк-р3чАй бұрын
В якій послідовності дивитися лекції? Бачу, що біля деяких в назві стоїть "Лекція 3", "Лекція 7", але у більшості відео не указали номер лекції. Ви можете це виправити, щоб можна було дивитися лекції в правильній послідовності?
@НинаМирошниченко-э6б3 ай бұрын
Ничнго не видно! Вы людей снимали или что?
@alonataran88686 ай бұрын
Дякую Вам велике. Неймовірно цікаво було дізнатись про нашу сорочку та вишиванку ❤
@ИннаКравец-к5г6 ай бұрын
Величезна дяка!!! Прослухала на одному подиху. Дуже шкода, що так мало переглядів
@НаталіЕ6 ай бұрын
Приємно познайомитися, добродійко Оксано, як вас по-батькові?
@ЛадаСизых6 ай бұрын
Щиро вдячна за корисну інформацію ❤
@alexo64237 ай бұрын
Вітаю, додайте, б-ласка, звук - не чутно Ваші коментарі. Наперед вдячний
@annnaa57777 ай бұрын
Неймовірно цікаво, стільки нового дізналась
@nadiagudima3208 ай бұрын
Надзвичайно цікава лекція. Хоча я вишиваю з 9- ти років, але ніколи не вишивала традиційну сорочку. Вишивала вже по розкроєній тканині. Дуже вдячна за історичний екскурс і за стільки новоіі і цікавоіі для мене інформаціі. Тепер спробую вишити і зібрати справжню украіінську сорочку. Щиро Вам вдячна!
@НадіяСніжко-н6в9 ай бұрын
Як я люблю ваші лекції. Ви така розумничка. Дякую вам за вашу працю.
@VictoriaVesta9 ай бұрын
Дуже цікаво. Єдине дуже шкода, що немає розуміння, що свастика, це чисто словьянський знак, який перейняли від нас інші народі. Сва - світло, тіка - рух (тому і кажуть, нервовий тік, тікати). В нашій традиції є повно слів з корнем сва - сваха, сварга, сварганити, Бог Сварог, свято, святки, святий теж пішло від сватий (зповненний світла). Дуже жаль, що працівниця музею настільки обмежена в свому кругозорі на рахунок відичної спадщини нашого народу. Також невірно, що хрест є християнським символом. Навіть той самий Мельничук наголошує, що рівнораменний хрест це символ сонця в статичному стані, а свастика є рух сонця.
@skorp-d2e10 ай бұрын
Ну, так, жінка, з віком, мала розуміти, що їй не можна носити, а якщо не розуміла, то їй " делікатно" нагадували "всезнаючі" жінки 😂😂😂😂
@skorp-d2e10 ай бұрын
Дозволю собі поправити вас, пані Олександро, що свахою називались матері молодят, а всі родички -незаміжні дівчата, молодого були свашками, не кажіть свахами. Любомльщина. Дякую
@ЛюдмилаРоманенко-т2е10 ай бұрын
Дуже цікаві уроки українського народного костюму! Дикція зачаровує! Приємний зовнішній вигляд! Отримую насолоду: передивляюсь декілька разів!
@-handmade38611 ай бұрын
Було дуже цікаво дивитись!
@ЕвгенияУшац11 ай бұрын
Боже, как интересно, красиво, слушаю взахлеб.надо по тв рассказывать каждый день.
@ЕвгенияУшац11 ай бұрын
Засела с самого утра и слушаю, смотрю, необыкновенно интересно, красиво, поучительно, Александра, Вы большая умница, Вам вещать надо в больших аудиториях Европы, Америки и др., чтобы все знали да и украинцы в том числе.спасибо большое.ой, как красиво!ну и модники были наши предки!
@СоломіяРезнік-о6в11 ай бұрын
Я за одну зустріч з цією неймовірною пані дізналась стільки про одяг наших предків, що просто слів нема. Вона неймовірна, щира, приємна і дуже обізнана. ❤
@ВероникаВасиленко-к4е Жыл бұрын
Дякую! Із задоволенням на одному диханні подивився! Дуже цікаво!❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛👍
@allakalinichenko4338 Жыл бұрын
Звук правда не дуже, але прекрасна лекторка з такою чудовою посмішкою, з гумором як завжди, із глибоким знанням предмету. Пані Олександра любить свою роботу, а ми вдячні за те, що так щиро ділиться цим своїм знанням. Від кожної лекції і в онлайн форматі, і в музеї отримуєш колосальне задоволення і відчуваєш гордість за приналежність до нації з таким величезним культурним набутком. Браво, пані Олександро.
@marinaminaeva3065 Жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво
@karamboletta Жыл бұрын
Ґестка = кокетка Вчимо слово❤
@СвітланаБасок-р1п Жыл бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@СвітланаБасок-р1п Жыл бұрын
Мені було так цікаво, що декілька разів я плакала, по втрачтній культурі наших предків!!! Ці всі вбрання- неімовірна краса!!! В знов не обійшлось без клятого радянського союзу який вбивав наші традиції і культуру!!! Насичиючі нові покоління своєю доньою.... і нажаль послідуючі покоління вже сприймають як рідне... Те що було підмінино, наприклад таж мова. Яку багато з людей сприймають як рідну!! Але дякуючи нашим неімовірним людям ми все ж таки зберегли нашу українську ідентичність. Дякую всім хто береже українську культуру!!!!
@elenak719 Жыл бұрын
По всей Европе в 20 веке люди перешли на обычную западную одежду, это и модно было и проще, не нужно было самому шить. Причем тут Радянский союз? И волосы женщины начали стричь и не прятали под платками и слава Богу, что уже не нужно эти платки носить постоянно.
@irynahepburn2777 Жыл бұрын
Чудова лекція, жахливий звук
@enilochka Жыл бұрын
Намагаюсь уявити скількі сорочок в рік повинна була робити дівчина, щоб забезпечити себе приданим. Якщо з 12 до 17 років - 5 років. 30 ÷5=6 сорочок на рік мінімум. І це не рахуючи буденних. 2 місяці на сорочку. І
@karamboletta Жыл бұрын
Рукави можна було купити на ярмарку або в майстрині, що не могла наприклад ходити до поля працювати, і тому більше часу приділяла вишиванню. Зараз на таку сорочку-блузку півроку чи більше йде, якщо працююча людина.)
@enilochka Жыл бұрын
@@karamboletta купити - це коли родина заможня, тобто могла дозволити собі. На лекції говориться, що дівчини з заможних родин як раз мали 50+ сорочок. Але сказано, що навіть не заможні дівчата робили собі 30 сорочок. Намагаюсь уявити, бо свою першу сорочку вишивала більше 6 місяців, коли по годині в день. А як до заміжжя 30 сорочок собі самостійно забезпечити? Це 6-8 годин в день роботи з 12 рочків.
@VictoriaVesta9 ай бұрын
Висновок один: в нас вкрали час.
@kozache_5477 Жыл бұрын
Велике дякую, це так цікаво, така багата наша культура, які талановиті і творчі наші предки😍🇺🇦👏👏👏
@olenas7731 Жыл бұрын
Дякую щиро! Лекція дуже цікава! Шкода, що такі проблеми зі звуком😢.
@olenas7731 Жыл бұрын
Щиро дякую за цю неймовірно цікаву лекцію!
@olenas7731 Жыл бұрын
Щиро вдячна за неймовірно цікаву, інформативно наповнену лекцію! Слухала з великим задоволенням, дуже пізнавально!
@udufu59 Жыл бұрын
Ukraine 🇺🇦
@mamaoksana7055 Жыл бұрын
Я у захваті❤ Величезне Дякую!
@elenaRMN-o9b Жыл бұрын
Дуже цiкаво! Дякую.Шкода,так мало переглядiв.
@Simoncat84 Жыл бұрын
Дуже цікава та обʼємна інформація. Дякую. ❤
@viktoriamaykovskaya8388 Жыл бұрын
Дякую
@liga6397 Жыл бұрын
Дякую за таке крутезне відео 😍
@Tata0911 Жыл бұрын
Дуже дякую за це надзвичайно цікаве відео!
@ananasbanana4452 Жыл бұрын
От виникло таке питання: чула, що після весілля вінки ховали під скло до весільної ікони.навіть на дачі в нас є така ікона з вінком, яка лишилась від минулих хазяїв. Це традиція не кожного регіону? Бо такий чубатий не спрячеш в ікону-завеликий)
@ВікторіяЧижова-я2я Жыл бұрын
Це все дуже красиво! Щиро вдячна за відко.
@НаталіяКіріченко-н5л Жыл бұрын
Де знайти детальну інформацію про Кіровоградську область , яка теж відноситься до Середнього Подніпров‘я. Якась дискримінація, в книгах, у відео висвітлюється вишивка різних регіонів, навіть по районах є інформація про відмінності і особливості вишивки, а Кіровоградської наче і не існує, якщо і знаходиться щось, то це декілька загальних слів. Плакати хочеться від безсилля, щоб щось знайти для себе, щоб відтворити історичну вишиту сорочку Світловодського району, раніше це було місто Новогеоргіївськ , яке затопили при створенні Кременчуцької ГЕС.
@irynadrobit374 Жыл бұрын
Ґрунтовна розповідь. Щиро дякую, що виклали запис
@AnnaAnna-hj2ki Жыл бұрын
Дуже цікаво і пізнавально. Щиро дякую.
@AnnaAnna-hj2ki Жыл бұрын
Надзвичайно інформативне. Цікаве відео. Отримала відповіді наметового які цікавили. Щиро дякую, що ділитесь такою цінною інформацією. ❤
@ЛюдаІванова-д3ф Жыл бұрын
Ой,я люблю дивитися цю талановиту і тендітну викладачку українських тонкощів та шедеври народних митців.хочу побачити це все на диво❤👀
@НаталіяКіріченко-н5л Жыл бұрын
Дякую вам! Підкажіть , будь ласка, де знайти детальні відомості про традиційну вишивку Кіровоградщини , зокрема цікавить Олександрійський та Світловодський райони. Дуже хочу вишити для родини сорочку моїх бабусь , на жаль знаходяться тільки загальні описи ( два кольори , детальне виписування ягідок винограду, виписування вусиків ). Дякую.
@mara-zc7hx Жыл бұрын
В книгах Лідії Бебешко про вишиванки можуть бути схеми, ще є блогерка Крапка.Крапка на її патріоні є лекції та відео вишиванок різних регіонів. Є книга Олени Пчілки про Орнаменти різних регіонів там також є цей регіон
@irisomelchenko1246 Жыл бұрын
Третя ночі, третя хвилина відео, а я не можу відірватися! Стільки цікавих фактів😮 І стиль оповідання дуже затягує! Вау!❤