Пікірлер
@tibortoth5615
@tibortoth5615 Жыл бұрын
Hasonló párafaló készüléket használunk (EUMIG) már 7 éve. Télen a mosott ruhák mellé állítva, 2 óra alatt megszáradnak a ruhák. Kicsit zajos de csak 400 Wattot fogyaszt óránként.
@zolkaa33
@zolkaa33 2 жыл бұрын
Egy jó karbatartás🤣
@janosgabor3521
@janosgabor3521 2 жыл бұрын
A DÉMÁSZ 50.ezerétköti a H.tarifás bekötés+villanyszekrény amit kerítésre kell kivinni az kb.130-150ezer+a kabel kitelepítése 90.ezer!!!! Mert nemhajlandóak a régi benti vill.óra dobozba bekötni!!! Tiszta rablás!! Jól élünk!!! No koment!!😜
@karolyandras
@karolyandras 4 жыл бұрын
Jó a video, de nem kell a fokokat elkapkodni. Az első: -25 fokig lehet fűtésre használni... Az esetek többségében a klímák jó, ha 10 %-a tudja produkálni. Amennyiben a klíma 1 kW-ból 4-6 kW-ot tud produkálni és azt esetleg -10 fokig, akkor még jobb a klíma a gáznál.
@frogmen5304
@frogmen5304 4 жыл бұрын
egyik legjobb video a klímákról
@ottoinancsi1616
@ottoinancsi1616 4 жыл бұрын
kapjatok már a fejetekhez egy nagy kamu a számok mögé rejtett pénz kicsikarás semmiböl nem lesz energia kint hidegebb van és ezzel fütesz?????? kapjatok már a fejetekhez
@pocak
@pocak 4 жыл бұрын
Ez a gondolat menet a hűtésnél is használható, mivel hogy kinn melegebb van hogy lehetne benn hidegebb ugye? Aztán mégis:) A működés a gáz halmazállapotú anyag nyomásváltozása esetén létrejövő hőenergia leadás vagy felvétel fizikai jelenésben található, és ezt aknázza ki. A hűtőközeg nem víz, ezért a mínuszos környezetben is tud hidegebb lenni. A lényeg hogy ott kell összenyomni a gázt ahol meleget akarok, és ott kel hagyni hogy csökkenjen a nyomás ahol hideget. Tehát ha benn meleget akarok akkor bent nyomom össze a gázt, ha hideget akarok akkor kinn. A ventilátorok melyek a kinti és benti egységen is megtalálhatóak, pedig segítenek leadni a környezetbe a hőkülönbséget. Nagyon régi az elmélet , valahol hatodik tájékán tanították, volt is rajz róla a könyvben. Aztán ha egy kicsit érdekel utánaolvasol az interneten. Vagy csak veszel egyet. És kipróbálod. És hogy azért valamiben igazat is adjak neked , ez valóban csak egy pénzlehúzás , senkinek nem javaslom hogy simán klímával fűtsön, mert komoly mínuszokban, már nem hatékony. Árkategóriától függően változó, de szerintem nulla fok alatt már nem érdemes erőltetni. Lakótelepen , viszont jó alternatíva arra az időszakra amikor a központi fűtés nem megy , de azért még vagy már hideg van. Tapasztalatom van a dologban , kettő klímám van ami megfelel a célnak, az olcsóbb (100000ft az konkrétan gyászosan fűt, a drágább (300000ft) az viszont vígan fűt még 0 fok ban is.
@agimohacsi-fodor7485
@agimohacsi-fodor7485 4 жыл бұрын
1 perc 25-32 másodpercnél, az információ hamis. A téli kinti relatív páratartalom 20%-a a lakásban levőnek! A páratartalom telítettségi értéke A levegő vízfelvevő képessége hőmérséklet függő. A melegebb levegő több nedvességet tud felvenni. Úgy képzeljük el a levegőt, mint egy szivacsot, ami hőmérséklettől függően változtatja vízfelvevő képességét. 0 ° C-on a szivacs 4,8 g vizet képes elnyelni (ez a 100%-os páratartalom). Ha 4,8 g-nál több vizet szív magába a szivacs, akkor az elkezd csöpögni. Ha a szivacs 2,4 g vizet tárol magában, akkor ez 50% - os relatív páratartalomnak felel meg 0 ° C-on. Így például 20 ° C-on a szivacs 17,3 g vizet képes tárolni, azaz a szivacs 100%-os relatív páratartalma 17,3 g víz. Ha a szivacs 2,4 g vizet tárol 20 0 ° C-on, akkor ez kb. 14%-os relatív páratartalomnak felel meg. Figyelje meg: Ha a hőmérséklet esik, a relatív páratartalom nő - ugyanolyan víztartalom mellett.
@baranyihutestechnika
@baranyihutestechnika 4 жыл бұрын
Kedves Ági! Önnek teljesen igaza van a relatív páratartalom és a hőmérséklet összefüggésével kapcsolatban, de kérem vegye figyelembe hogy ez a videó nem egy tudományos értekezés, csak egy egyszerű, a párátlanítót hírből sem ismerő végfelhasználóknak szánt reklámfilm. Abban gondolom egyetértünk hogy télen ne szellőztetéssel csökkentsük a fűtött helyiségben a páratartalmat kihasználva az ön által is leírt fizikai jelenséget, mert a beáramló hideg levegő felfűtésére a gatyánk is rámegy, hacsak nincs beépítve egy hővisszanyerős szellőztető gép, de ez már egy másik történet. A videóban elhangzó gyakran előforduló esetet télen a szobafestők tapasztalják elsősorban amikor esős, ködös időben, leszerelt radiátoros lakást kell kifesteni. Üdvözlettel: Baranyi István
@tiborkosztics6940
@tiborkosztics6940 5 жыл бұрын
Mennyibe kerül az éves karbantartás,tisztitás?
@jaksabence7081
@jaksabence7081 5 жыл бұрын
Házilag megoldható.. Klima bomba,klima tisztitó,levegő szürőjét megnézed a neten hogy kell kiszedni általába 2 csavar vagy 1 se . Letisztitod amivel tetszik beteszed müködik.
@landcruisertoyota3137
@landcruisertoyota3137 5 жыл бұрын
Persze hogy a Japán klímák, mint mindenbe, csak a japó. :) A gond az, hogy mint mindenben a belépőszintet nem japánban gyártják. Ettől függetlenül lehetnek, és biztosan jók is, ha minden klímás ezt mondja.
@nikolausz76
@nikolausz76 5 жыл бұрын
Mit beszél a néni? Ruhaszárító gép, 3-4000watt??? Az 13-17 Amper! Lassan Paks mellé kell költözni. Évek óta ruhaszárítót használunk, 550Watt mikor fűti magát, egyébként meg 60watt!
@baranyihutestechnika
@baranyihutestechnika 4 жыл бұрын
Kedves Csaba! A 3-4000 Watt valóban egy kicsit költői túlzás. Az általam ismert kondenzációs ruhaszárító gépek teljesítmény felvétele 2500-2900 Watt, a hőszivattyúsoké pedig 800-1000 Watt, ennél kevesebbet akkor vesz fel ha csak a dobot forgatja és nem megy az elektromos fűtés a kondenzációsnál, vagy a kompresszor a hőszivattyúsnál, de ilyenkor nem is szárít. A párátlanító és a ruhaszárító gép természetesen nem ugyanazt a célt szolgálja, ezért nem is lehet igazából összehasonlítani őket. Ruhaszárító géppel csak ruhát lehet szárítani, a párátlanítóval pedig helyiségek páratartalmát lehet csökkenteni. Ha valakinek a fürdőszobába, vagy a mosókonyhába nem fér be egy szárítógép, vagy nem tud annyi pénzt rászánni, akkor a párátlanító egy jóval olcsóbb és sokkal kisebb helyigényű megoldás lehet a ruhák szárítására is. Üdvözlettel: Baranyi István
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 5 жыл бұрын
... kimondta, hétvégi ház, ami jellemzöen 30nm alatti... Tudunk számolni, nem kell hülyére venni a polgárt. A házak nagyrésze 80nm. Nos?
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 5 жыл бұрын
Érdekes lehet a nagyságrendekkel takarékosabb , olcsóbb fűtés. Egy villanyradiátor (10-15 ezer forint) hatásfoka 90% felett van. Mennyit lehet ezen még javítani ?
@baranyihutestechnika
@baranyihutestechnika 5 жыл бұрын
A tisztán elektromos fűtés maximális hatásfoka idealizált körülmények között, ha nem volnának veszteségek,100% lenne (1kW villamos energiából 1kW hőenergia). Ez ugyebár a fent említett veszteségek miatt sohasem valósul meg. A hőszivattyú vagy klíma készülék ezzel szemben 1kW villamos energia felhasználása mellett, üzemállapottól függően minimum 2-3 kW hőenergiát állít elő. Kedvezőbb üzemi körülmények között ez az érték jóval magasabb is lehet. Mindezt úgy éri el, hogy a készülék elsősorban csak "szállítja" a hőenergiát és csak a kompressziós munkából adódó mértékben termeli. A hőtermelést a külső környezet végzi (még -20 fok esetében is). Fűtés üzemmódban ráadásul a kompressziós munkából adód hőmennyiség is hasznosul, hiszen ezt a beltéri egység hőcserélőjén fogja a rendszer leadni.
@gabortoth9527
@gabortoth9527 5 жыл бұрын
Invertes klímáknál már megéri fűteni. Nekem bevált!
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 5 жыл бұрын
300-500 ezer forint/db beszerzési áron? Egy lakásba min. 2-3 kell . Karbantartást igényel.Hát nem tudom.
@gabortoth9527
@gabortoth9527 5 жыл бұрын
2 db, két szobába. Daikin. Szűrőt kell csak évente átzuhanyoztatnom.
@istvansebestyen5016
@istvansebestyen5016 5 жыл бұрын
@@gabortoth9527 Egy békebeli villanyradiátor 15-20 évig üzemelt, aztán kuka. Elhiszem, hogy három-öt évig nincs baj a klímával. De aztán? Ettől függetlenül tervezem legalább egy vásárlását.
@ervinlaszlohorvath3330
@ervinlaszlohorvath3330 5 жыл бұрын
Kedves nézőim, az xxx cég reklámját láthatják... csak megjegyzem utólag:-))) Nagy pozitívuma lett volna a videónak, ha nemcsak a jobb oldali hangszóróban szólna a hang, mert aki fejhallgatót használ, és nem asztali hangszórókat, az ettől a falnak megy. Nagy pozitívuma a videónak, hogy foglalkozik a témával, és minél többen döntenek a viszonylag gazdaságos hőszivattyús fűtés mellett, annál több vállalkozót találunk majd, akikhez lehet fordulni ezen a szemét vállalkozóktól is sajnálatosan tarkított piacon. A hőszivattyús fűtés fő előnye, hogy nem kell hozzá kémény, továbbá nem kell réseket vágni az ablakba, ahol bejön a hideg levegő, feleslegessé téve a drága szuper hőszigetelt ablakot. Továbbá nem kell hatósági baszakodások hatására nagy lyukakat vágni a leg-intimebb helyiségek ajtóiba. (Amit aztán úgyis letakarunk ahogy a hatósági f**szkalap kirakta a lábait) Előnye továbbá, hogy "csak" áram kell hozzá, míg a központi gázkazánokhoz áram is és gáz is kell egyszerre, bármelyiknek a nemléte a fűtés teljes megszűnéséhez vezet. Megjegyzem, a parapetes gázkonvektor szintén számos előnnyel rendelkezik a bonyolult gázkazán-rendszerhez képest. (ez TAPASZTALAT) Ami viszont probléma: A ma szokásos klímák olyan anyaggal vannak feltöltve, amit csak az erre feljogosított klímaszerelők birtokolhatnak és használhatnak. Azok pedig megkérik az árát annak, hogy nagy trehányul (tán szándékosan) úgy töltsék fel a rendszert, hogy egy év múlva újra tölteni kelljen. Ez ellen nagyon nehéz védekezni. Továbbá. a klímák helyszükséglete is zavaró tud lenni. Régen lehetett olyan beltéri egységet kapni, ami 60 centi széles helyre elfért, ma már 80-90 centi alatt nincs. Ez a tetőterekben gondot okoz. A klímás fűtés zajszintje is probléma lehet, bár erre nem mindenki érzékeny (akárcsak a közlekedés zajára vagy a kutyaugatásra).
@nitro500full
@nitro500full 6 жыл бұрын
Arról is beszéljetek, hogy megfagytok ha -10 fok alatt van a hőmérséklet.
6 жыл бұрын
A téliesített kültéri egységekkel -20-22 C-ig garantáltan lehet fűteni. Egyes típusokkal akár -30 C-ig is. A még nem téliesített kültérikbe utólag helyszínen be tudjuk ezt építeni.
@gabortoth9527
@gabortoth9527 5 жыл бұрын
nem éppen!
@zsoltbodnar4230
@zsoltbodnar4230 5 жыл бұрын
De igen,működik,csak ne gagyitól várd el a csúcstól elvárhatót.
@gabortoth9527
@gabortoth9527 5 жыл бұрын
@@zsoltbodnar4230 daikin 2.5kw?
@zoltanszabo8044
@zoltanszabo8044 5 жыл бұрын
Ez hülyeség. Az inverteres klímánkkal kint -20 bent +20 volt 2017-ben. A nyaralónkban ugyanis nincs más fűtési lehetőség, de ez minket nem akadályozott semmiben.
@andras89y
@andras89y 6 жыл бұрын
Fürdőszobában lehet használni?
6 жыл бұрын
Igen, de nagyon helyszínfüggő.
@gellendavid7583
@gellendavid7583 3 жыл бұрын
Igen
@gizellanagy5646
@gizellanagy5646 6 жыл бұрын
nagyon káros lehet ezért van annyi taknyos és nem tudják mitől beteg 2 hetente főleg télen ha nem veszik észre a nagy melegben hogy honnan jön a hideg véletlen úgy felejtették az ízületekre sem jó veszélyes mert azt hiszik influenzás a gyerek vagy akárki közben ez a légkondi tehet be inkább
@csabamarosfalvi2633
@csabamarosfalvi2633 7 жыл бұрын
Jó lesz az 100-180 ezernek, már ami a villanyszerelést illeti.
@gyorgyt.2246
@gyorgyt.2246 5 ай бұрын
vagy 400 000 :D
@Csabaka
@Csabaka 5 ай бұрын
6 évvel ezelőtt írtam amit írtam, ezt nem tudom látta-e?
@annbig577
@annbig577 7 жыл бұрын
KarbaNtartas. BaN/beN...
@Avasallador101
@Avasallador101 5 жыл бұрын
Jaja, nem karbatartás:)
@antwantw
@antwantw 4 жыл бұрын
Elég sok esetben rosszul toldalékol a hol/hová kérdésre...
@drew_idea
@drew_idea 7 жыл бұрын
Nagyon hasznos, választ nyújt minden felmerülő kérdésre.
@zsozsohorcsogos9580
@zsozsohorcsogos9580 7 жыл бұрын
A TOSHIBA és a DAIKIN is halk motorú, amely mellett aludni is lehet?
@flame04ful
@flame04ful 6 жыл бұрын
Tekno Point az egyik legcsendesebb!
@lilibaranyi5790
@lilibaranyi5790 11 жыл бұрын
Szép esés öcsi!!!!