Posiadam lowisko komercyjne chce wprowadzić rezerwacje online chce też pozbyć się kasy czy to będzie możliwe
@kats74182 ай бұрын
hej! mogłabyś nagrać coś o podstawach podatków dla osób, które nie planują zostać księgowym? wracam do Polski po wielu latach za granicą i nigdy w Polsce nie pracowałam więc mam bardzo małe pojęcie w tym temacie. Tu gdzie mieszkam ogarniam podatki od osób dla osób fizycznych oraz dla dzielności jednososobowej samodzielnie i chciałabym po powrocie również móc sama ogarniać swoje podatki (będę prawdopodobnie pracować na b2b). Szukałam jakichś książek dla początkujących ale nic ciekawego nie znalazłam. Może coś doradzisz?
@wania19882 ай бұрын
Można prosić o jakiś kontakt do pani ?
@aga1661119992 ай бұрын
Uwielbiam Cię słuchać, jesteś bardzo pomocna :)
@_kakunia7 ай бұрын
Czy jeżeli tworzę i sprzedaję ebook, to mogę w kosztach wykazać np aparat fotograficzny, laptopa? Dziękuję 🙂
@Domix0998 ай бұрын
Czy pracodawca może mnie zatrudnić na umowę zlecenie prowizyjną jeśli ma zawieszoną działalność gospodarczą? I czy moge wystawiać klientom faktury vat paragony (w imieniu pracodawcy) jeśli ten pracodawca ma status vat nieaktywny ? Czy wtedy wystawia sie inne faktury np bez vatu lub z vatem inaczej naliczanym jak to wygląda ?
@mariuszpiaszczynski9878 ай бұрын
kurcze polowa filmiku jak działa dropshipping a temat jakie podatki
@PS-gu1wx8 ай бұрын
.
@Dawek_9 ай бұрын
Trzeba gdzieś zgłaszać nie rejestrowaną firmę czy można z bomby odrazu robić do tego limitu ?
@uczepodatkow8 ай бұрын
Nic nie zgłaszasz :)
@spenceroneill94439 ай бұрын
P r o m o s m
@bornesulinowo3919 ай бұрын
A ja mam taki trochę pokrewny temat. Chcę iść sobie na rok bezrobocia. Czy jeśli wtedy wycofam pieniądze z IKZE (przed osiągnięciem wieku emerytalnego) to będę musiał zapłacić podatek dochodowy (ryczałtowy w tym przypadku 10%)? Czy może wpadam w kwotę wolną i nic nie płacę? Spotkałem się z odpowiedziami tak i nie, więc mam mętlik w głowie.
@uczepodatkow9 ай бұрын
Nie znam dobrze tematu natomiast ta kwota wolna od podatku dotyczy przychodów / dochodów które są opodatkowane wg skali 12%/32%. Etat, działalność gospodarcza, zlecenie. Natomiast przychody opodatkowane w zryczałtowany sposób raczej z tego nie korzystają. Myślę teraz o działalności gospodarczej, o dywidendach… Ale tak „głośno myślę” 🤔 Jak szybko coś ciekawego mi wyskoczy to wrzucę a jak nie uda mi się nic znaleźć to zawsze polecam krajową infolinię skarbową - oni tam na bank odpowiedzą, bo muszą 😅 A to infolinia z której korzystają również księgowi jak i sami urzędnicy ze skarbówki :)
@uczepodatkow9 ай бұрын
Poszperałam trochę w necie jak w ogóle w praktyce wygląda taka wypłata i ewentualnie jak się ją rozlicza. I wychodzi na to że organ zarządzający IKZE dokonuje poboru podatku i rozliczenia podatkowego w twoim imieniu. Jeżeli tak jest faktycznie, to nie ma szans aby uwzględnić kwotę wolną od podatku, bo ty dostajesz pieniądze już po potrąceniu tych 10%. Jednocześnie zachęcam również przedzwonić na tą infolinię KIS. Tam świetni specjaliści pomagają.
@jakubrysz32879 ай бұрын
Fajny filmik, dzięki za porady...leci sub i łapka w górę
@uczepodatkow9 ай бұрын
Super, dziękuję i cieszę się że mogłam pomóc ☺️
@lukasznowak16349 ай бұрын
Doberek Pani Doroto 😀Super z Pani babka i super Pani tlumaczy 😜
@uczepodatkow9 ай бұрын
Dziękuję ☺️
@maciejkoronowicz317310 ай бұрын
świetny materiał, Holly ;D
@uczepodatkow9 ай бұрын
Dzięki ☺️
@beatab330111 ай бұрын
Czy emeryt mundorowy ktory zalozy jednoosobowa dzialalnosc czy musi placic skladki zus spoleczne?
@beatab330111 ай бұрын
Witam, ja ukonczylam dwa kursy w SKwP i mimo duzej wiedzy to mam cala mase watpliwosci. Maz chce zalozyc jednoosobowa dzialalność uslugowa i nie wiem jaki rodzaj wybrac czy zw z vat czy ryczalt czy podatek liniowy nie kumam tych kwesti jakie sa roznice i jaki rodzaj dzialalnosci bedzie najlepszy. Dodam ze jest emerytem ze sluzb mundurowych. Poza tym chcialabym prowadzic mu ksiegowosc i nie wiem od czego zaczac. Kiedy placimy gdzie i w jaki sposob podatek vat czy zus czy inne oplaty do US. Normalnie nie wiem od czego zaczac. Brakuje takich szkolen praktycznych jak zalozyc wlasna firme jaki wybrac rodzaj dzialalnosci i co robimy po kolei😮 czy moge liczyc na pomoc?
@1matim11 ай бұрын
dziękuję za filmik
@michadab2785 Жыл бұрын
W sumie nic się z tego materiału nie dowiedziałem, działanie każdego z rodzajów podatku znałem. Zabrakło tutaj odpowiedzi na kluczowe pytanie zadane w temacie, czyli jakie zapłacę podatki w dropshipingu. Czyli jakie warunki należy spełnić aby móc rozliczać się z urzędem za pośrednictwo sprzedaży, a nie jako sprzedawca. Zabrakło również konkretów i klarowności w przekazie.
@SapSan-k3r Жыл бұрын
Fajny filmik. Chciałem zapytać, jak wygląda płacenie podatków. jeśli mam Sp.zo.o+VAT. oraz w jaki sposób dostarczyć klientom fakturę lub paragon. firma jest zarejestrowana w Polsce, a sklep internetowy prowadzi sprzedaż w Ameryce.Dostawcy towarów z różnych krajów świata
@olap8475 Жыл бұрын
Pierunsko trudny zawód 😊
@olap8475 Жыл бұрын
Pieniędzmi 😂
@asdkm7773 Жыл бұрын
A jak wyglada sprawa z wrzucaniem PlayStation do kosztów? Na pewno pani slyszała, jak pewien polityk się chwalił że można wrzucić to w koszty nawet jak nasza działalność nie polega na testowaniu gier, czy oprogramowania. Naprawdę możemy to zaliczyć? Bo dla mnie (kogoś kto nie zajmuje się podatkami) jest to absurdalne.
@gryzakamil3599 Жыл бұрын
Mam do pani pytanie.Jestem zatrudniony w firmie niemieckiej na czas nieokreslony na umowie niemieckiej również płace składki w niemczech chce otworzyć JDG w Polsce wiem ze jestem zwolniony z składek ZUS jakie druki czy potwierdzenia musze przedłozyć w ZUS by potwierdzić moja sytuacje.pozdrawiam
@uczepodatkow Жыл бұрын
Wrzucam info ze strony ZUS i link do poradnika PDF. Przepraszam jeżeli tekst się trochę rozjechał. Jeśli pracę najemną (czyli np. umowa o pracę) wykonujesz w innym państwie członkowskim, a w Polsce prowadzisz działalność na własny rachunek, powinieneś uzyskać zaświadczenie A1 z instytucji ubezpieczeniowej państwa, w którym wykonujesz pracę najemną. Będzie ono potwierdzało, że nie musisz opłacać w Polsce składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Przykład Jesteś pracownikiem zatrudnionym przez duńskiego pracodawcę na terenie Danii i jednocześnie prowadzisz działalność na własny rachunek na terenie Polski. Mieszkasz w Polsce. Ponieważ pracę za wynagrodzeniem wykonujesz w Danii, będziesz objęty duńskimi przepisami w zakresie zabezpieczenia społecznego. Powinieneś jednak skontaktować się z oddziałem ZUS właściwym ze względu na Twoje miejsce zamieszkania w Polsce. Ustali on, w którym państwie powinieneś być ubezpieczony, i poinformuje o swoim ustaleniu zarówno Ciebie, jak i instytucję duńską. Po otrzymaniu tej informacji instytucja duńska powinna na Twój wniosek potwierdzić zaświadczenie A1. Wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne z pracy w Danii powinny być opłacane do duńskiego systemu zabezpieczenia społecznego. Upewnij się, czy duńskie przepisy nie wymagają, żebyś opłacał w Danii również składki za działalność prowadzoną w Polsce. Źródło: www.zus.pl/documents/10182/167561/Pracujesz_za_granica.pdf
@mario215707 Жыл бұрын
Sympatyczna z Ciebie dziewczyna 🙂, dzięki za materiał
@C64Lover Жыл бұрын
Nic nie wnosi ten film, bo jesli ktos jest zbyt glupi, zeby wyklilkac "dodaj wfirma" na glownym panelu integracji, to z konfiguracja szczegolow tez sobie nie poradzi :)
@-jaco- Жыл бұрын
Bardzo fajny materiał. Dziękuję za trud i to, że chciało się Pani tyle wiedzy przekazać. W zamian ma Pani nowego subskrybenta 😄🙋 Ja właśnie mam taką sytuację, że od dwóch lat prowadzę działalność gospodarczą jdg, posiadam kasę fiskalną, księgowa prowadzi książkę przychodów i rozchodów, łapię się na zwolnienie z podatku dochodowego, ale chcę prowadzić sprzedaż w internecie. Sklep i dropshiping. Od ponad pół roku mam wykupiony sklep na platformie sky - shop. Założone konto business na allegro, nawet miałem integrację z hurtowniami też wykupione. Jednak poległem. Zatrzymałem się na etapie rodo, omnibusa, oraz tego, jak mam to nabijać na kasę fiskalną? Dopiero Pani przedstawiła to wszystko jak należy. Po kolei. Pisząc ten komentarz nie wiem, czy już jest odcinek dotyczący kasy fiskalnej? Będę szukał. Ciekawi mnie, czy u Pani zasięgnę takiego doradztwa? Jeśli tak to jaki jest koszt? Pozdrawiam 🙋
@fragmenty2834 Жыл бұрын
Takiego lania wody nie słyszałem od czasu lekcji język polskiego :) Szkoda czasu.
@Domix099 Жыл бұрын
Chcę wybrać ryczałt 3% dla mojej przyszłej firmy ale mam pytanie czy przy ecommerce jest opłacalny czy lepiej jest wybrać inną formę opodatkowania co sądzisz o tym ? I czy na ryczałcie 3% w Polsce można odliczyć vat od zakupów na firmę ?
@uczepodatkow Жыл бұрын
Cześć :) dzięki za pytanie. VAT to jakby odrębny temat. Więc jak najbardziej możesz być VAT-owcem i być na ryczałcie. Czy się opłaca? Musisz znać mniej więcej jakie będą przychody i koszty. Wrzucasz to w Excel / kalkulator i wszystko wiadomo. Oczywiście zdaję sobie sprawę że trudno jest przewidzieć sprzedaż a w przypadku ecommerce to potrafi zaskoczyć. Pozytywnie często :) Z doświadczenia przedsiębiorców z którymi współpracuje na stałe, nikomu nie opłacało się być na ryczałcie w pierwszym roku. I w sumie w kolejnych często też. Dopiero jak biznes jest nieźle rozbudowany i marże wysokie to ryczałt stawał się dobrym wyborem. Często na początku jest wybierana skala podatkowa. Ale u Ciebie może być inaczej. Może marże masz fajne i kosztów niewiele. Wpisujesz w Google -> kalkulator formy opodatkowania i podajesz potencjalne przychody / koszty i będziesz znał liczby.
@HumanBeing2137 Жыл бұрын
czy tego typu działalność podchodzi pod ulgę do 26 roku życia jęsli jest się właścicielem firmy?
@drivehousepl Жыл бұрын
Drop…eeeehhhh… shipping 😂
@HusseinHussein-pc2yq Жыл бұрын
hi dear, can you help me file my VAT JPK_V7K form for all sales done in my company on amazon from Months 3-9 2022 ? i live in Germany and sell on amazon Europe, i only have about 1 purchase or sale to Poland per month. thank you so much, Hussein
@ewakruk504 Жыл бұрын
Dzień dobry chciała bym się nauczyć księgowości od podstaw
@ic-stont Жыл бұрын
Mam takie pytanie, czy mieszkając i pracując za granicą mogę otworzyć firmę e-commerce w Polsce? Mam na myśli taką formę, w której towar nie przechodzi przez moje ręce tylko wysyłany byłby prosto na magazyn sklepu internetowego + może jakiś arbitraż. Czyli fizycznie nie byłoby siedziby firmy w Polsce.
@radeopl Жыл бұрын
41:15 - Ulga na ZUS przez 2 lata
@radeopl Жыл бұрын
33:10 - Ulgi w płaceniu ZUS
@KubaStecyszyn Жыл бұрын
Hej mam pytanie chciałbym się dowiedzieć jak płacić podatki, dropshippingując produkt na Stany Zjednoczone będąc osobą w Polsce?
@sprajt3253 Жыл бұрын
Jeśli chodzi o firmę? Jaką powinien założyć kiedy chce prowadzić dropa z kimś?
@dernatan7379 Жыл бұрын
Posluchalem 7 min i nie dowiedzialem sie zadnej informacji, a juz polowa filmu. Dalej jest leppiej?
@volodymyrmatselyukh88082 жыл бұрын
Kurcze, ale to jest skomplikowane. Pytalem dzis w pana w US o ryczalcie to powiedzial ze to jest tylko dla nie rezydentow Polski. O ile zrozumialem to movil o Polskih firmach ktore najmuja pracownikow jakie nie sa resedentami Polski. Ale to jakas bzdura.
@fenikspiotrx94262 жыл бұрын
W dropshippingu na własny rachunek występuje ciekawa sytuacja. Klient płaci na allegro czyli powstaje przychód/data sprzedaży a MY jako sprzedawca później kupujemy towar od hurtowni. Czyli faktura (sprzedaży nie wystawienia) dla klienta sprzedawcy z allegro jest wcześniejsza niż zakup towarów na konkretne zamówienie. Często jest tak że dana rzecz jest sprzedana na allegro np 10 marca a zamówiony towar jest towar 11 marca, i faktura kosztowa przychodzi np 15 marca z datą zakupu od hurtowni tez 15 marca. Czy wynikają z tego jakieś problemy?? Bo ta kwestia jest kompletnie nie jasna dla wielu młodych przedsiębiorców. Nie tak jak w klasycznym sklepie ze najpierw kupuje sie towar a pózniej sprzedaje tylko tu wystepuję najpierw sprzedaż póżniej zakup towarów i na pierwszy rzut oka ciężko się połapać w tym. I w KPIR Pózniej widać fakturę sprzedaży dla klienta data 10 marzec, a zakup towarów 15 marca. Odwrotność zdarzeń jest. Bo jak przychód powstaje z datą WPŁATY kwoty to mamy po temacie. Ale jak hurtowni się płaci to data sprzedaży od nich jest często równa dacie wystawienia FV np pod koniec tygodnia, a nie jak robimy im przelew.
@explorersoftheworld1193 Жыл бұрын
czyli wpłaty klientów mamy traktować jako przychód?
@bartomiejwodecki18312 жыл бұрын
Jest taki kawał. Zepsuł się samochód i właściciel jedzie do mechanika. Mechanik bierze młotek, uderza raz w jedno miejsce i mowi: - Należy się 105 zł. Na to klient: - 105 zł??!? Tak dużo? Za jedno stuknięcie? Mechanik: - Nie proszę Pana. Za jedno stuknięcie płaci Pan 5zł. 100 zł płaci Pan za to, że ja wiedziałem gdzie należy uderzyć młotkiem.
@dsej38522 жыл бұрын
Ladna jesteś daj insta
@czarujacyczarek2 жыл бұрын
Dzień dobry, bardzo trafia do mnie pani przekaz informacji;-) gdzie znajdę drugą część o VAT? Pozdrawiam
@szymonello51752 жыл бұрын
Dziękuję za ciekawy filmik, lecz osobiście nie jestem przekonany do tego modelu dropshippingu
@jarekstartek12152 жыл бұрын
Fajnie mówisz. Dopiero trafiłem na twój wpis, ponieważ dopiero teraz szukam pomocy w dekretowaniu konkretnych dokumentów księgowych związanych z projektami unijnymi i innymi dokumentami związanymi z NGO. Zdaję sobie sprawę, że księgowanie w KH a zwłaszcza w NGO-ach jest dla niektórych problematyczne ? Mam jednak problem z dekretowaniem niektórych konkretnych dokumentów księgowych. Czy znasz się na tym ? chodzi 2022r, pozdrawiam
@monejvisual95282 жыл бұрын
jak to wyglada z prowadzeniem dropshippingu z polski, sprzedając na rynku amerykanskim tylko, z wysyłką z magazynu w usa?
@Niceguy544442 жыл бұрын
na liniowce jest 5% składki zdrowotnej nie 9% jak mówi PAni w filmie
@hubert77682 жыл бұрын
Dzień dobry, Czy jest wstanie się skonsultować z Pania na temat księgowych ecommerce. Chciałbym dokonać zmian bowiem, cały czas w firmie stosuje się "tradycyjny" sposob fakturowania i dołączania paragonów Pozdrawiam
@dxt27992 жыл бұрын
Witam, szukam odpowiedzi na moje pytanie, czy pomoże mi Pani znaleźć na nie odpowiedź ? Dropshipping z aliexpress, czyli nie placimy vatu ale jak się rozliczamy z tej prowizji która narzucamy na każdy produkt? Jeżeli założę działalność na próbę ( do 1400zl) i na konto firmy wpłynie np. 3x500zl za buty i już ta kwotę przekroczyłem tylko, ze tak naprawdę zarobiłem po 10zl z każdego produktu z mojej prowizji czyli tylko 30zl, a za resztę kupuje produkt na aliexpress dla klienta. To nadal może być działalność na próbę czy trzeba firmę zakładać ze składkami zus ? Tylko to byłoby bez sensu przy zarobku 30zl w miesiącu. Proszę o pomoc.
@sleepwellgg2442 жыл бұрын
Witam serdecznie, Czy robiąc dropshipping z Chin do US i UK trzeba być na VAT i czy trzeba go doliczać? Dzieki i pozdrawiam