Zdravím Tě Mirka! Promiň za připomínku, ale je to jaksi nepromyšleno. Text se nedá synchronizovat s mluveným slovem. A není ani psán zde na obrazovce. Když opustiš prostor přehráváni podcastu, přestává hrát. Díky za námahu i strávený (marněný) čas (klienta)!
@alicekudrnova7295 Жыл бұрын
Čajovnu stále sleduji ale netroufám si se tam vrátit. Měla jsem pocit že všechny brzdím tím že neumím mluvit. všichni jsou tam milí a tím jak mi dávali prostor tak jsem měla pocit že kvůli mně sami nemluví. Monika je borec ta jede jak mašina. Obdivuji jí. Já se učím stále ale sama. Nemám svou mate protože ta co jsem měla přestala komunikovat. Ale chápu jí že má spoustu jiných starostí.
@monikacermakova9972 Жыл бұрын
Ahoj Alice, pamatuji si Tě i z jiných kurzů, např. Tajnosti angličtiny :-) V čajovně, o které se zmiňuješ jsem byla a rozhodně to byl jen tvůj pocit. Myslím, že jsi byla v úrovni A - což je začátečník a vůbec se nemusíš podceňovat. Podobnými situacemi prošel každý z nás a jde především o to, odbourat právě tyhle pocity nejistoty a zbytečného stresování. Budu doufat, že se k nám brzy vrátíš. Je to všechno individuální a věřím, že to v Tobě všechno uzraje. A s tou MATE zkus třeba i někoho jiného, určitě záleží na koho narazíš a jak si rozumíte. Samozřejmě, že je to o čase, ale hlavně taky o tom chtít. Držím palce a těším se brzy v Tea roomu :-) M.
@mentorkamirka Жыл бұрын
ahoj Alice, dveře do English Tea Room máš otevřené a je víc lidí, kteří by tě tam opět rádi viděli :). Konverzace jsou pro začátečníky ve středu a mírně pokročilé ve čtvrtek. Ti, co přijdou ve středu, i když jsou trochu dál, než začátečníci, tak tam jdou s vědomím, že jsou v začátečnících. Opravdu nikoho nezdržuješ a všichni respektují, že každý jsme na tom trochu jinak. Věřím, že v Čajovně je to hodně o komunitě a vzájemné podpoře, protože tam není obrovské množství lidí, ale naopak, všichni se znají a respektují. Mimo jiné, pravidelně se ptám na zpětnou vazbu i anonymně, abych si byla jistá, že věci v Anglické Čajovně fungují tak, aby vás konverzace v angličtině bavily a posouvaly. :) Těším se na tebe a na opětovné setkání se všemi v jediné anglické konverzační čajovně.
@mentorkamirka Жыл бұрын
Mony, díky moc za tvůj komentář. Taky to tak cítím a vlastně jsi vystihla vše, co bych chtěla také říct :). Těším se na vás na obě v Mirka's English Tea Room a hlavně na vaše pokroky v angličtině a radost z ní.
@alicekudrnova7295 Жыл бұрын
Ten kritický moment asi právě zažívám🤨
@mentorkamirka Жыл бұрын
Ali, já vím nebo spíš tuším. Přijde to téměř vždycky. Hodně pomáhá si uvědomit, proč se jazyk učíš a udělat si realistický plán učení se. Vím, že máš jednu metu v září, a to se toho dá volným tempem stihnout dost. Jen to nepřepísknout a postupovat svým tempem.
@alicekudrnova7295 Жыл бұрын
Je to opravdu hodně zajímavé ale trošku vidím problém v tom že ne každý rodič nebo prarodič dokáže číst anglicky se správnou výslovností. Ráda bych to aplikovala do praxe se svými vnoučaty ale dobře vím že moje výslovnost je v plenkách a tudíž mám obavu abych jim nedala špatný vzor. Jinak se mi tato cesta k angličtině moc líbí 🤗
@mentorkamirka Жыл бұрын
Výslovnost je hodně důležitá, a proto ke svým materiálům nahrávám také audia - poslechy, aby si je mohli dospělí i děti poslechnout a pak trénovat správnou výslovnost při čtení nahlas. Vše je o cvičení. Děti, pokud mají i další možnosti poslechu angličtiny - pohádky v TV, na KZbin nebo ve školce/škole a jinak, tak se naučí - odposlouchají si správnou výslovnost. Já jsem se jako dítě takto naučila maďarštinu nebo češtinu. :) Něco jiného by bylo, kdyby jejich jediný kontakt s angličtinou byl skrze tvoje čtení. Je to podobné jako ve škole - pokud mají děti možnost poslouchat a věnovat se angličtině jen ve škole skrze jednoho učitele, který třeba nemá dobrou či správnou výslovnost, pak mají takovou tu školní angličtinu. Vždycky musí být víc 'vstupů' a možností naposlouchat si to.
@Pavel-gx8vm Жыл бұрын
Proč tak drmolí? Mlute jasně a zřetelně.
@mentorkamirka Жыл бұрын
zdravím, je mi líto, že mi nerozumíte, ale pokud mluvím rychle, pak je možnost si video zpomalit.
@jaroslavskerik63032 жыл бұрын
Ne že by se nejednalo o frekventovaná slovíčka, ale rozhodně si nemyslím, že jejich znalost je polovina angličtiny. :-) Chybí mnoho základních slovíček bez kterých se sotva domluvíme o nejzákladnějších věcech. Např. vlevo, vpravo, ulice, křižovatka, dům, byt, hotel, názvy základních potravin a jídel, dopravních prostředků, číslovek, dnů v týdnů atd, atd. Bez více znalostí se nedoptáte ani na cestu do restaurace, nezavoláte si taxi, neobjednáte si jídlo, nezorientujete se na nádraží ani na letišti, neubytujete se. Potřebujete alespoň základní fráze.100 slovíček rozhodně není polovina základů jazyka, ale ten vůbec nejmenší možný základ, jaký si lze vůbec představit - tedy o něco lepší než vůbec nic ... ale určitě nic k domluvení se. Porozumění 50% angličtiny by znamenalo, že rozumím každému druhému slovu v každé běžné větě, resp. že znám polovinu slov z každé věty, což je samozřejmě naivní pitomost. Je zapotřebí znát alespoň běžná frekventovaná nepravidelná slovesa, jinak ta slovíčka nerozpoznáte v různých časech. Tohle není český rybníček ale loužička. Pro rybníček vyberte 1000 slovíček z běžných situací, které vás/nás mohou potkat, přidejte frekventované fráze a snad to nějaký minimální reálně použitelný základ už bude. Pořád to nebude 50% angličtiny, protože pořád to nebude znalost poloviny slov z běžného textu nebo hovoru.
@k456456456 Жыл бұрын
1. Sud, 2. kulatý, 3. Rys, 4. tu, 5. pije, 6. tu je, 7. kára, 8. ten, 9. to, 10. ryje! V pohodě vystačíš s 10 slovy
@vladimirimmer447 Жыл бұрын
Souhlasím, říká se že nejzákladnější slovní zásoba z každého jazyka obsahuje asi 2000 slov. Já si myslím že spíše 3000.
@mentorkamirka Жыл бұрын
Tato 100 slov tvoří statisticky 50 % všech slov, která se ve zkoumaném textu objevila. Jedno slovo z tohoto seznamu v nějakém tvaru (his/her/their... nebo be/is/are....) se objeví v každé anglické větě. Samozřejmě proto, aby se člověk anglicky domluvil potřebuje nejen slovíčka, ale také znát gramatiku, umět správně vyslovovat atd.
@mentorkamirka Жыл бұрын
ano, těch 2000 slov se opravdu uvádí jako absolutní základ slovní zásoby, kterou disponují většinou děti, když se učí svůj rodný jazyk a už se na nějaké úrovni domluví nebo i studenti začátečníci. Je těžké ale mluvit o přesném počtu, protože angličtina je známá mimo jiné tím, že jedno slovo má mnoho významů, tudíž je otázka, jestli budeme počítat například slovo set jako slovo jedno nebo jako slov 18, protože může mít až 18 různých významů.
@janadominika7 ай бұрын
Tak přiznejte, že to je prostě marketingový tah:) k přitáhnutí sledujících. Klasický clickbite :) Tomu, že 200 slov znamená zvládnout angličtinu asi těžko někdo věří, takže to asi není potřeba řešit:) @@mentorkamirka Máte super výslovnost a intonaci, prozrazující živý kontakt s reálným jazykem, narozdíl od mnoha českých lektorů ve stylu Czenglish :) a učitelů na ZŠ - u Vás bych se klidně učila.
@mentorkamirka2 жыл бұрын
Dnešek vykopávám s novým dílem PODCASTU pro ZAČÁTEČNÍKY ze série Live English Podcast Series. CO TO JE? Jsem propagátorkou učení se angličtiny v našem BĚŽNÉM ŽIVOTĚ, JEDNODUŠE A V PRAXI. Live English je koncept, kterým vás vybízím k vnímání angličtiny kolem sebe, k tomu, abyste angličtinu žili, a ne se ji jen učili v nějakém předem určeném čase na značkách. Podcastová série poslechů tedy vychází z mého běžného života, z témat, na která narážím každý den, a která nejspíš řešíte i vy. Podcasty pro vás budu nahrávat pravidelně, a navíc je budu rozdělovat podle obtížnosti, aby s poslechem mohli začít i začátečníci. Všechny podcasty budou mít i svou textovou podobu v mém BLOGU, takže si vše můžete přečíst a pak poslechnout a pak třeba namluvit sami (abyste potrénovali mluvení nahlas ). A jako TŘEŠNIČKU NA DORTU, členové nově vznikajícího anglického klubu Mirka’s English Tea Room navíc získají detailní přehled slovíček z podcastu a blogového článku, rozdělených podle oficiálních jazykových úrovní (A1, A2, B1, B2, C1, C2) tak, abyste jasně viděli, která slovíčka byste měli znát na vaší jazykové úrovni. O anglickém klubu English Tea Room (Anglická čajovna) vám řeknu v neděli, stejně jako vám ukážu, jak texty budou přesně vypadat a k čemu to je dobré. NOVOU EPIZODU PODCASTU NAJDETE ZDE: mentorkamirka.cz/blog-podcasty-videa/podcasty/
@mentorkamirka2 жыл бұрын
😉Roztoč kolo štěstí a zjisti svou úroveň angličtiny tady wheelofnames.com/g6k-gef NEBO Chceš opravdu odhalit, jak na tom s angličtinou jsi? 🚀Dej mi vědět a během 15minutového rozhovoru s tebou ti řeknu, jaká je tvoje skutečná úroveň angličtiny.
@funsocialsmisou2 жыл бұрын
Ženy, děkuji za úžasný rozhovor 1️⃣🤩. Moc mě příběh Danči bavil. A naprosto souhlasím s tou nedokonalostí při mluvení.
@mentorkamirka2 жыл бұрын
To máme radost! :) Bylo to moc příjemné a nakonec věřím, že i přínosné povídání :)
@Cestaksamostanemuditeti2 жыл бұрын
Jste boží, ženy, díky za váš hvězdný rozhovor 🙂
@mentorkamirka2 жыл бұрын
děkujeme Anet! Jsem ráda, že se ti rozhovor líbil.