NA WSTĘP #literatura #książki
9:43
14 сағат бұрын
"Stalker" self-tape
2:04
Жыл бұрын
Пікірлер
@chalbarczyk8071
@chalbarczyk8071 6 күн бұрын
Może zbyt wielkie ogólniki. Chętnie jednak posłucham, jakie konkretnie problemy powinna polska literatura podejmować dziś. No i oczywiście, o jaką filozofię chodzi.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 6 күн бұрын
Bo to film ogólny, wprowadzający do kanału. Wcześniej takiego nie było
@marcin.s.
@marcin.s. 6 күн бұрын
Bardzo szczere nagranie, życzę powodzenia w osiągnięciu celu 💪
@galeonybasni
@galeonybasni 18 күн бұрын
Twoje rozważania są bardzo wartościowe i aż chciałoby się więcej. Umieściłam link u siebie na profilu do poprzedniego filmu i jeszcze za jakiś czas dam go na profil literacki grupy. Te piękne sceny są tym co lubię w baśniach np. Ciekawe, zapomniane słowa. A intrygujące porównania jak ów ogień co krzepnie pojawiają się w dobrych wierszach. Sama staram się szukać takich niebanalnych skojarzeń, które oddadzą atmosferę, jaką chce przekazać. Pozdrawiam bajkowo 🧚‍♀
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 17 күн бұрын
Dzięki śliczne! Pozdrawiam
@cyjanka777
@cyjanka777 Ай бұрын
Pięknie opowiedziane!
@cyjanka777
@cyjanka777 Ай бұрын
W końcu trafiłam na wartościowy pisarski kontent 🎉 cieszę się!
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz Ай бұрын
Dzięki! :)
@tytkanaksiazki1699
@tytkanaksiazki1699 Ай бұрын
Też zawsze miałem ciarki przy tej koledzie. Iwaszkiewicz zawsze był dla mnie osoba która perfekcyjnie posługiwała się słowem.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz Ай бұрын
Iwaszkiewicz zdecydowanie tak. Najlepsze opisy polskiego, zawilgoconego krajobrazu można znaleźć w „Brzezinie”
@galeonybasni
@galeonybasni 2 ай бұрын
Słuszne spostrzeżenia. To samo tak naprawde jest we wszelkich innych sztukach. I to dlatego często, prekursorzy mieli ciężko. Nielicznych uznawano za życia. Klasyfikacja bowiem jest wtórna. Tylko, że wchodzi nam kolejny czynnik, a mianowicie to, że lubimy rzeczy, które znamy. Przynajmniej ogół społeczności. I tym samym im więcej powstaje podobnych książek, obrazów, muzyki itp. tym bardziej lubimy daną niszę gatunkową póki się nią nie przesycimy. Zgadzam się jednak, że w ten sposób wydawnictwa mogą blokować rozwój literatury. Niestety to tak samo jak dawniej autor Zmaga się po prostu z rynkiem zbytu. Wydawnictwo chce zarobić a na czym się zarania? Na znanym. Pozdrawiam bajkowo 🧚
@tytkanaksiazki1699
@tytkanaksiazki1699 2 ай бұрын
świetny ten kanał. Nawet nie wiem co napisać by nie było wydziwieku pretensjonalnego. Po prostu głębokie przemyślenia, po długiej wędrówce z literaturą, bardzo inteligetnego człowieka. Dzięki że się dzielisz
@tytkanaksiazki1699
@tytkanaksiazki1699 2 ай бұрын
długo też miałem podobne zdanie do Ciebie ale ostatnio zmieniłem troche podejście. Uwazam, że ta warstwa gawędziarska jest bardzo ważna, bo jak jest bardzo dobra, to pozwala pamiętać, a pamięć i czas to nasze najcenniejsze dary. Reymont rozumiał to bardzo dobrze - Chłopi, Ziemia obiecana, świetne historie pozwalają pamiętać o tym co w tych ksiązkach najważniejsze. Natomiast jedna z lepszych ksiązek jakie czytałem - Wyznanie Maski, która mnie zachwyciła, rozmyła się z biegiem lat, mimo moich zachwytów.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 2 ай бұрын
Dzięki za miły komentarz. Nie ma tu między nami sporu - sam twierdzę że wielkie powieści składają się z balansu trzech elementów, w tym gawędziarskiej historii. Po prostu jeśli po spoilerach znika cała wartość z książki albo filmu to obnaża, że poza gawędziarstwem niewiele więcej tam było. Pozdrówka!
@Joanna55.
@Joanna55. 2 ай бұрын
Dlaczego mówisz "Annę Karenin"?
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 2 ай бұрын
Obie formy są poprawne w zależności od konsekwencji tłumaczenia. Nazwisko brzmi "Karenin", więc przy pełnym spolszczeniu mówi się "Anna Karenin" (tak jak mówi się Michał Nowak i Anna Nowak), natomiast konsekwentnie zachowując w tłumaczeniu wszystkie rosyjskie nazwiska, gdzie odmienia się żeńskie końcówki, poprawnie jest mówić "Karenina" (Aleksiej Karenin i Anna Karenina). Z jakiegoś eseju o tłumaczeniach przypominam sobie taką ciekawostkę, że stare polskie tłumaczenia nie uspójniły tej zasady i korzystały z obu form przekładu nazwisk wedle widzimisię tłumacza. Ale to tylko w ramach ciekawostki, bo pytanie jest słuszne - u nas w tradycji przyjęła się już "Karenina", więc lepiej jest właśnie tak mówić. Pozdrawiam
@Joanna55.
@Joanna55. 2 ай бұрын
Wspomniałeś " Ulissesa", to takim dużym spojlerem jest " Łódź Ulissesa Macieja Świerkockiego. Ktoś życzliwy nazwał ten dodatek wyjaśniający zmagania autora nowego przekładu ' szalupą ratunkową dla odbiorcy", ja brykiem, ale niezwykłym.Takie companion na Zachodzie nie jest niczym niezwykłym, u nas tak.Ostatnio zrobiłam sama.sibie spojler czytając " Ciemność" J.Kariki.Przeczytałam zakończenie, emocje rozladowałam i spokojnie wróciłam do opuszczonej strony Dzisiaj Przeczytałam zakończenie Światłoczułości"J.Jarno .Uspokojona dzielnie zmierzam do końca.😂
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 2 ай бұрын
Moja „Łódź Ulissesa” czeka cierpliwie na lekturę od jakiegoś roku, ale trochę nie mogę się zabrać po przekładzie Słomczyńskiego. Nawet jeśli miał jakieś braki, jest zaraźliwie dobry
@jankratka9746
@jankratka9746 2 ай бұрын
Teza że Tolkien chciał stworzyć mitologię dla własnego narodu brzmi bardzo dziwnie. Tu się całkowicie zgodzę. Jakkolwie Boris Johnson faktycznie trochę do orka był podobny .
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 2 ай бұрын
Chyba Peter Jackson przedstawił tą tezę w jakiś wywiadach po ekranizacji. Wydaje mi się bardzo trafna
@uliami3
@uliami3 2 ай бұрын
Wspaniały filmik, dziękuję! Na przyszłość proponowałabym jeszcze taki temat, który również może powstrzymywać wielu twórców przed tworzeniem: jest ogromna konkurencja, wszyscy muszą się wyrazić, jest nadwyżka nadawców, a niedobór odbiorców, może lepiej zadbać o ekologię informacji i sztuki i nie dorzucać już swoich śmieci na to wysypisko. Przynajmniej ja trochę obserwuję u siebie takie myślenie, ale może to po prostu racjonalizacja lenistwa i niemocy twórczej. Pozdrawiam!
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 2 ай бұрын
Powiem Ci, że nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Dopisze sobie do listy chociaż nie obiecuję, że coś nagram i będę miał ciekawego do powiedzenia w tym temacie. Dzięki i pozdrawiam!
@uliami3
@uliami3 2 ай бұрын
@turnieyov brak wypowiedzi na ten temat też jest odpowiedzią. Znaczy, że kontrproduktywne jest zastanawiać się na ten temat. Ale generalnie czasem myślę o tym szumie informacyjnym i zastanawiam, czy na serio trzeba wypowiadać się na każdy temat? Może idąc tropem wczesnego Wittgensteina ograniczyć się do ujmowania w słowa tylko tego, co ująć się da :)
@Baard.
@Baard. 2 ай бұрын
Ciekawe przemyślenia. Zgadzam się, że są dzieła, które zapoczątkowały pewne trendy albo gatunki literackie, ale nie uważam, że sklasyfikowanie książki na jakiś gatunek oznacza, że będzie to schematyczna opowieść. Gatunek moim zdaniem opisuje pewien dominujący motyw. Np. taki kryminał. Śmiało można stwierdzić, że jest wiele ciekawy powieści w tym gatunku, a wiele z nich zaskakuje nas na swój sposób i nie trzeba wymyślać koła na nowo, aby było to kreatywne. Ciężko jest czasem wymyślić całkowicie inny motyw przewodni, który nie zostałby już wymyślony w tak wielkim świecie, szczególnie przy tak dużym dorobku kulturowym. To, że ktoś wykorzystuje lub zdecydował się na wykorzystanie istniejącego już motywu, nie znaczy, że zrobi to gorzej lub mniej kreatywne, albo że zamyka się w pewnych schematach. Nawet jeżeli, ktoś wykorzystywałby czyiś świat przedstawiony, aby tam napisać swoją historie, nie oznacza, że byłaby ona zła czy po prostu niekreatywna. Ba! Może nawet byłaby czymś znacznie ciekawszym. Nie wątpię, że można popaść w pewne schematy lub zamknąć się na pewne ramy pomysłów, ale nie wydaje mi się, aby klasyfikowanie dzieł na gatunki było tego powodem.
@paramaribu7810
@paramaribu7810 2 ай бұрын
Myslenie w kategori nowe-stare jest bardzo kategoryczne za to wyrazenie aktualne zdejmuje to bezwzgledne brzemie pozwalajac poprzez kontekst dostrzec inna strone omawianego przedmiotu
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 2 ай бұрын
Słowo „aktualne” jest bardzo ładne w tym kontekście i trafione
@AflaTango
@AflaTango 2 ай бұрын
Dobra, obejrzałem z notatnikiem. Dziękuję, za to co robisz. Rób to dalej. Jestem aspirującym pisarzem (kolekcjonerem pierwszych draftów, jak na razie) i potrzebuję takiego contentu ;)
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 2 ай бұрын
Dzięki! Pozdrawiam i powodzenia z pisaniem. Na pewno się przyda, nie są to przyjemne przygody:)
@AflaTango
@AflaTango 2 ай бұрын
Zazdro, chciałbym być teraz w lesie, nie w robocie.
@old_coyote_36
@old_coyote_36 3 ай бұрын
Nie pojmuję jak tu trafiłem, ale się cieszę. Bardzo ożywcza i estetycznie piekna chwila wytchnienia od tego calego nieszczęśliwego nadmiaru i pośpiechu.
@grzegorzmis9010
@grzegorzmis9010 3 ай бұрын
Mega ciekawy materiał, czekam na więcej. Zwłaszcza ten kontekst balansu jest niezwykle ciekawy. Co za tym idzie, pytanie dlaczego czytamy to co czytamy? Ja osobiście mam wrażenie, że problem nowej literatury jest nieco płytkie pojmowanie kształtowania się charakteru danego człowieka, to znaczy...Nie składamy się z samych emocji ale z sumy faktów, decyzji i emocjii z tym związanych. Ciężkie do uchwycenia słowem ale jeśli się uda, to możemy przeżyć coś niesamowicie pięknego. Pozdrawiam serdecznie i liczę na kolejne materiały.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
Dzięki!
@weronikagrzesiuk591
@weronikagrzesiuk591 3 ай бұрын
Bardzo dobry wywód w punkt. Trudno sie nie zgodzić z twoimi obserwacjami, ciesze sie ze trafiłam na ten materiał:) nie rozumiem jednak dlaczego uważasz ze nauka rozwija się liniowo a rozwój kultury zależy od jednostek?
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
Ponieważ prawa natury się odkrywa, a nie tworzy. Więc gdyby zabrakło wybitnego autora/artysty, nikt nie wykonałby za nich tego konkretnego dzieła. Natomiast „odkrycia” może dokonać ktoś inny. Może nagram i tym jakiś krótki film, bo to ciekawa, a dość kontrowersyjna myśl
@weronikagrzesiuk591
@weronikagrzesiuk591 3 ай бұрын
​@@rafal-blecharz dziękuję za odpowiedź, rozumiem to podejście, rzeczywiście duża część nauk ścisłych opiera się na odkryciach, ale jednak liczby są wymyślone przez człowieka. Jest to jak język do opisywania świata, tak samo jak fizyka czy powieść. Uważam że Poe w pewien sposób interesował się chorobami psychicznymi, zanim one zostały dokładnie zbadane i sklasyfikowane przez naukę. Nie do końca wymyślił niektóre schematy ale można by powiedzieć że on odkrył pattern na opisanie postaci z zaburzeniami, ale też nie powstało to wyłącznie dzięki jego wyobraźni. Oczywiście, tu skupiam się tylko na tym jednym aspekcie, bo próbuje tylko pokazać że sposób rozwoju nauki i kultury ostatecznie tak samo leży na barkach jednostek. Nie wydaje mi się żeby było tutaj rozdzielnie na sposób w jaki one się rozwijają, ale chyba zaczynam rozumieć, że " liniowy rozwój" może zakładać, że nauka odkrywa przed nami rzeczywistość, więc istnieje konkretna ilość rzeczy do odkrycia i ktoś w końcu na nie wpadnie bo istnieją, a my o nich nie wiemy. Jednakże moim zdaniem samo istnienie niewiadomego nie sugeruje liniowości. Chętnie obejrzałbym materiał na ten temat, jest to bardzo ciekawa dyskusja i spostrzeżenie:)
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
@@weronikagrzesiuk591 Postaram się coś na ten temat nagrać. Myślę, że może być z tego ciekawa dyskusja
@szymto
@szymto 3 ай бұрын
Bardzo ciekawa obserwacja, podobne rzecz można zaobserwować w innych dziedzinach. Przykładowo we Włoszek rozwijała się technika fresku rożnych mistrzów, a na ich plecach powstaje Michał Anioł. W fizyce na plecach Einsteina czy Maxa Planka od kilku dziesiątek lat fizycy próbują pójść dalej ale mi to przypomina to co przed chwilą opisałeś :)
@10limak
@10limak 3 ай бұрын
rozwój kulturowy jest LINIOWY!!! wszyscy stoją na barkach poprzedników, style się przenikają, związane z rozwojem narzędzi i stylu życia.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
Tak, oczywiście jest „liniowy” post factum. Inspiracje, remiksy, powtórzenia, reinterpretacje - temu nikt nie zaprzecza. Ale myśl, że jeśli nie byłoby Joyce’a, ktoś inny napisałby Ulissesa, wydaje się już conajmniej specifyczna. Nie zaprzeczam tu inspiracjom o których piszesz. Pozdrawiam
@10limak
@10limak 3 ай бұрын
@@rafal-blecharz > Ktoś by napisał coś innego budującego tę linię rozwoju literatury. Oczywiście - o ile napisałby to po angielsku ;-P Btw. ta książka jest bardzo przereklamowana z dzisiejszego pktu widzenia.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
@@10limakmyślę, że właśnie „coś innego” jest tu słowami kluczowymi. Trudno zaprzeczyć, że jest coś takiego jak zeitgeist
@cryptzzz1188
@cryptzzz1188 3 ай бұрын
Warto o tym mówić. Dobry materiał. Warto być oryginalnym, warto być sobą. Dobrze jest widzieć autora w powieści. Książki pisane w konwencji nudzą. Dobra powieść dla mnie jest fragmentem mitu personalnego autora. Co ciekawe podobne zależności można zaobserwować w muzyce, zastanawiając się nad gatunkami muzycznymi. Widzę to tak, że gatunki to bardziej sprawa krytyków, nie autorów.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
Dzieki. Ostatnie zdanie bardzo trafne - gatunki są rzeczą i krytyków, i badaczy, i marketerow. Taką też mają robotę, więc trudno ich winić
@monikac.4829
@monikac.4829 3 ай бұрын
Bardzo ciekawe przemyślenia, czekam na kolejne odcinki👍
@paramaribu7810
@paramaribu7810 3 ай бұрын
Podziw za szybkie i trafne formulowanie mysli merytoryka bez zarzutow
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
Dzieki! pozdrawiam
@monikac.4829
@monikac.4829 3 ай бұрын
Bardzo ciekawy temat - istota i funkcja literatury. Świetny wyklad😊
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
Dzieki! Pozdrawiam
@wujo_Pietja
@wujo_Pietja 3 ай бұрын
Chyba pierwszy raz widzę jak się uśmiechasz 😅
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 3 ай бұрын
Sytuacja rzadko występująca w naturze
@marcin.s.
@marcin.s. 4 ай бұрын
Gratulacje, w pełni zasłużona nagroda 🥳
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 4 ай бұрын
Dzięki!:)
@Dwakilo
@Dwakilo 4 ай бұрын
Wspaniała książka. Czytam po latach kolejy raz.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 4 ай бұрын
I jak wrażenia, wytrzymała próbę czasu?
@cegla00
@cegla00 6 ай бұрын
Podziwam zapal i trzymam kciuki za debiut. Mam pytanie do osoby zaprawionej w bojach. Jak wygladal proces wysylania propozycji wydawniczych? Jaki procent wyslanych propozycji spotkal sie z jakakolwiek odpowiedzia? Czy mniejsze wydawnictwa czesciej wysylaja odmowne maila a duze wydawnictwa poprostu milcza? Czy nie ma takiej zaleznosci. Pozdrawiam.
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 6 ай бұрын
Jeśli chodzi o procent odpowiedzi to jest niewysoki - na jakieś 38 złożonych propozycji otrzymałem 8 odpowiedzi, co nie jest złym wynikiem. Częściej odpisują więksi wydawcy, pewnie przez ilość pracujących w nich osób. Co do samej propozycji wydawniczej, bardzo ważna jest treść maila oraz dodatkowe materiały o które proszą wydawnictwa, przede wszystkim streszczenia oraz zrozumienie do czego służą redaktorom. Jest sporo materiałów na ten temat na amerykańskich stronach, których teraz sobie nie przypomnę. Z polskich warto się zapoznać z materiałami z Twardej Oprawy albo od Marii Kuli. Ja pisałem wszystko sam, ale oferują też obsługę z tego zakresu, która wygląda sensownie:)
@cegla00
@cegla00 6 ай бұрын
@@rafal-blecharz O wow wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz! Popatrze. Pozdrawiam :)
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 6 ай бұрын
@@cegla00powodzenia!
@cegla00
@cegla00 6 ай бұрын
@@rafal-blecharz Swoja droga natknalem sie na filmik na YT zatytulowany "Wydawnictwo od kuchni. Przemek Dębowski (Karakter) i Jolanta Korkuć (Wyd. Literackie)" Pan Przemek mowi w nim, ze odrzucaja 99% propozycji. Biorac to pod uwage, odmowa to jeszcze nie koniec swiata. Ogolnie rzecz biorac nie jest latwo :)
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 6 ай бұрын
@@cegla00 statystyka ciut straszna, ale nikt nie obiecywał że będzie prosto! dzięki za polecajkę:)
@dfrosztega
@dfrosztega 10 ай бұрын
Kocur gość
@madler6617
@madler6617 10 ай бұрын
Gratulacje i powodzenia!
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 10 ай бұрын
Dzięki!:)
@conceptmate
@conceptmate 10 ай бұрын
fajnie pupi <3
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 10 ай бұрын
xD
@Marcin786
@Marcin786 10 ай бұрын
Właśnie czytam 👍
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 10 ай бұрын
I jak wrażenia? Po miesiącach myślę, że to dobra książka, ale rzadko do niej wracam myślami.
@natdomanska
@natdomanska 11 ай бұрын
bardzo klimatyczne kadry, wspaniały klimat, fajny Ty :)
@magintoon
@magintoon 11 ай бұрын
Kiedy tam było tyle śniegu? Świetnie to wygląda!
@ZgadywankiTV
@ZgadywankiTV 11 ай бұрын
Chętnie śledziłabym więcej filmów na temat prowadzonych projektów czy życia od kuchni takiego studia animacji 😍
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz 11 ай бұрын
Jedno sprostowanie: Figma nie została w końcu kupiona przez Adobe. Dziękuję Arnoldowi za zwrócenie mi na to uwagi
@zuzisue
@zuzisue Жыл бұрын
Dzięki wielkie za ten film pełen refleksji. Trochę popłakałam nad swoim życiem i trochę się pośmiałam. Zapomniałeś powiedzieć, że niektórzy ludzie animują w Photoshopie 😅 Mam kolegę, który składa w nim filmy i robi animatiki. 🤯
@magintoon
@magintoon Жыл бұрын
Nie wydawało mi się! Nareszcie!
@zuzisue
@zuzisue Жыл бұрын
Wszystkie Twoje filmy oglądam w wannie. Relaks + nauka. 💆‍♀️ Mam nadzieję, że powstaną kolejne, można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
@marcin.s.
@marcin.s. Жыл бұрын
Kawa, śniadanie i Turnieyov 👌 Ujęcie z Paktu rzeczywiście świetne - brak jakiejkolwiek osi symetrii w kadrze też robi swoje (auto nie jest bezpośrednio w centrum, jest zaparkowane krzywo, ścieżka tylko po lewej stronie, sam parking na górze). Jeśli chodzi o miasto jako kolejnego aktora, a nie tło, to w jednym z poruszanych przez Ciebie wcześniej filmów mamy świetny przykład jak powinno się to robić - Seven. Miasto jest mroczne, nieprzyjazne, wiecznie w deszczu.
@natdomanska
@natdomanska Жыл бұрын
bardzo interesujące!
@ZgadywankiTV
@ZgadywankiTV Жыл бұрын
Nie każdy klient powinien być naszym klientem. Z reguły ci, którzy chcą zapłacić skrajnie mało nie są w ogóle warci, by podejmować z nimi współpracę - zazwyczaj to właśnie oni są najbardziej niezdecydowani, roszczeniowi i próbujący wykorzystać drugą stronę. Takich można znaleźć głównie na Oferii czy Useme.
@magintoon
@magintoon Жыл бұрын
no i fajnie
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz Жыл бұрын
Mój ulubiony komentarz
@dorotaeva
@dorotaeva Жыл бұрын
Animacja! Vibe: Cool biuro na Zabłociu ✅ Teraz tylko wypełnić je super zdolnymi ludźmi ;) Powodzenia!
@wujo_Pietja
@wujo_Pietja Жыл бұрын
Częściej Rafała na YT! I byłeś w WWA, szkoda że jo nie wiedzioł 😄
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz Жыл бұрын
Dzięki!:)
@thereelo
@thereelo Жыл бұрын
Dobry materiał, dzięki
@dorotaeva
@dorotaeva Жыл бұрын
Ważne, że robi się, co się lubi :D Znam osobę, która do snu klepie komponenty w figmie bo robienie design system ją relaksuje. Super odcinek i nie mogę się doczekać tego o biznesie. Gratulacje wskoczenia na biznesową ścieżkę. Na pewno będzie satysfakcjonująca 💪 Powodzenia!
@rafal-blecharz
@rafal-blecharz Жыл бұрын
Figma do spania rozwiązałaby moje problemy z zasypianiem:) Dzieki i również powodzenia - widziałem, że trochę robisz w Lottie jeśli sie nie mylę?
@dorotaeva
@dorotaeva Жыл бұрын
@@rafal-blecharz Tak, przez długi czas animowałam pod Lottie. Ostatnio przerzuciłam się na Rive oraz Framera, aby być bardziej na czasie 😄
@magintoon
@magintoon Жыл бұрын
vibe 👍
@ruchy.kluchy
@ruchy.kluchy Жыл бұрын
anakonda.
@fromdubai628
@fromdubai628 Жыл бұрын
Wow! Super materiał!