Przydala by sie jeszcze wersja elektryczna i na gaz.
@andreasseemann3325Ай бұрын
To PRLowskie koszary przyPOmina , nad brama wejsciowa napis / Witamy Was /. Od wewnatrz nad ta sama brama / Mamy Was / 🤣🍻
@mariusztraper9979Ай бұрын
🙂👍👍👍
@wojtekfruwak439Ай бұрын
+.
@leszekkropiwnicki9829Ай бұрын
Moj dziadek pracował w kopalni uranu w Kowarach. Ciekawostka taka za niemca jeniec mogł pracować dwa lata w kopalni a za ruska do bolu😮
@MrSebsztylАй бұрын
W Kowarach pracowali również ludzie za karę lub w ramach wojska i kompanii karnej. Pracowali również ludzie dobrowolnie za pięciokrotnie większe pieniądze niż w kopalni węgla. To wszystko jest owiane do dziś tajemnicą.
@kermitzaba_007Ай бұрын
Wydobycie Uranu w Rudkach to temat mało znany. Bardzo dobry materiał, rzeczowo przedstawiony. Mapy, obiekty w terenie, linie kolejowe oraz połączenie Piachów, Zębca, Rudek w jedna całość. Może uda się Panu zrobić materiał o schronach pod zakładami Zębiec. Oglądam kolejny raz.👍
@MrSebsztylАй бұрын
Dziękuję za opinię. Motywuje do działania. Schrony w Zębcu ciekawa sprawa...
@rafaszczykutowicz4786Ай бұрын
Wow, żelazo wiadomo ale uran, piryt to dla mnie nowa wiedza. Dziękuję za ciekawy materiał 😊👏👍
@MrSebsztylАй бұрын
Uran to temat tabu...
@pronoszАй бұрын
świetny materiał, bardzo ciekawy pozdrawiam!
@MrSebsztylАй бұрын
Dziękuję za opinię. Pozdrawiam serdecznie.
@-marko-5399Ай бұрын
Super
@kermitzaba_007Ай бұрын
Jak zwykle kolejny odcinek Skarbów Ziemi Staropolskiej ogląda się z przyjemnością. Historia Łysej Góry przedstawiona w sposób tajemniczy,magiczny oddaje w pełni niezwykłość tego miejsca i okolicy....całe świętokrzyskie takie jest
@MrSebsztylАй бұрын
Dziękuję za recenzję. Miód na moje serce, że odbiór filmu jest tak pojmowanym przez widza.
@bombayystarachowice2 ай бұрын
Dzięki za materiał. Miło się oglądało. Może w przyszłym roku uda się zajrzeć na zlot. Pozdrawiam
@MrSebsztyl2 ай бұрын
Pozdrawiam serdecznie
@bombayystarachowice2 ай бұрын
O ciekawy kanał, zerkne co tam więcej ciekawego. Pozdrawiam
@MrSebsztyl2 ай бұрын
Zapraszam
@michabenyey57612 ай бұрын
Obejrzałem wszystkie części waszego wyczynu, ogólnie to jest 🔥, ale jest też kilka błędów ;)
@MrSebsztyl2 ай бұрын
Możliwe że wystąpiły błędy np nie pokazaliśmy szczytu Góry Agaty. Proszę wskazać na błędy to będzie korektą dla widzów i przyszłych turystów którzy podejmą wyzwanie zdobycie korony Gór Świętokrzyskich w zimie.
@dariuszzbigniewrudowski23482 ай бұрын
Autobus STAR 51 piękny autobus
@jarekmurzyn9632 ай бұрын
Ci mogę pokazać gdzie się testy stara 266 odbywały i to te wodne
@jarekmurzyn9632 ай бұрын
Ja
@keicaam2 ай бұрын
Co to za muza w tle?
@dan911911dan2 ай бұрын
Piękna opowieść
@jerzywecawski24882 ай бұрын
Wszyscy pasjonaci polskiej motoryzacji, nie tylko odbudowują samochody- ALE PRZEDE WSZYSTKIM , nie dają zapomnieć , że MIELIŚMY PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY, wbrew temu co mówił psuj gospodarki , minister Janusz Lewandowski . Cudowne, polskie złote rączki przybliżają młodym przeszłość - może i zgrzebną, ale wówczas , dającą radość Polakom i nadzieję ,że się rozwijamy .
@lidiawatorek-noga89512 ай бұрын
denerwuje mnie ta sciezka dzwiekowa podczas gdy lektor mowi .
@juliankrasowski35162 ай бұрын
Bardzo dobry materiał. Około 1974-5 pamiętam,że jeździłem SAN H100 do babci na wieś. Obsługiwał trasę Gdańsk-Tczew przez Godziszewo. Później zastąpiły go "Ogórki",które dzielnie służyły do połowy 80-tych lat na przemian z H9.
@DanielJewasinski2 ай бұрын
Wiele z tych najstarszych autobusów pamiętam z dzieciństwa . Starem 52 jeżdziśmy na wczasy zakładowe do roku 1970. Zakład ojca dysponował też francuskim chaussonem , który kilka razy mignął na filmie. Była to ciekawa konstrukcja bo nie miał kół bliźniaczych. Pod koniec lat 60 tych te autobusy zniknęły z naszych ulic ,niemniej w roku 1985 pojechałem do Grecji i tam komunikacji podmiejskiej małych miejscowości ujrzałem sylwetki autobusów jak żywo przypominające te z mojego dzieciństwa. Produkowane były lokalnie pod nazwą WIAMAH (oryginalna pisownia w alfabecie greckim BIAMAX) . Można je było spotkać jeszcze ma początku lat 90 tych
@ukaszp62392 ай бұрын
Ostatni, rezerwowy ogórek w PKS Starogard, został pocięty dopiero na początku lat 90. 😉
@10kunegunda2 ай бұрын
0:44 *Byk w tytule, to jak podwójny byk!* Czym innym jest bowiem słowo z tytułu ==> "Polski" a zupełnie czym innym jest to samo słowo, ale pisane od małej litery, o tak ==> "polski". To akurat żadna nazwa własna, to zwyczajny, pospolity przymiotnik i dlatego piszemy to od małej litery ==> "polski autobus", powojenny czy nie - nie ma żadnego znaczenia: ani to jego imię, ani nazwisko.
@MrSebsztyl2 ай бұрын
Dziękuję za wykład pisowni ale Polski z litery dużej było zamiarem autora filmu aby zwróci uwagę na Polski. Dziś możemy pisać niemiecki z małej bo nie istnieje przemysł motoryzacyjny Polski. Błędem w historii Polski było pozbawienie się przemysłu bo zostaliśmy kolonią Europy.
@jakubhass12282 ай бұрын
@@MrSebsztyl"Przewoźnicy" woleli 10 letnie Volvo, Scanię, Mercedesa.... i po wszystkim, nie ma polskich marek...
@januszkosminski74052 ай бұрын
Po macoszemu potraktowałeś Sana z serii 20, z drzwiami przed przednią osią. Przez chwilę pojawił się na filmie z Łodzi. Musiał być bardzo popularny w latach 60-tych. Widziałem go na wielu pocztówkach. Natomiast odkąd pamiętam (70-72?) nigdy nie miałem okazji takim autobusem się przejechać.
@JanKowalski-bm5sp2 ай бұрын
👍
@tomaszsmok34732 ай бұрын
To jest Jelcz 080!!! a nie Jelcz 80
@MrSebsztyl2 ай бұрын
Tak to jest Jelcz O80 a nie 080!!!
@JohannDelekta2 ай бұрын
Miałem okazję jeźdzć jako dziecko takimi autobusami. Pomiędzy dwoma rzędami siedzeń dla pasażerów znajdowałysię siedzenia rozkładane.,mające zamiast oparcia szeroki pas skórzany Siedzenia rozkładano ((patrzcą od strony kierowcy)od prawa w lewo.Tak samo pasy. Konusy na nich były wpuszcz ane do specjalnych wypustek, znajdujących się w ramach siedzeń stałych po lewej stronie pojazdu.
@Karakulimbro2 ай бұрын
Pamiętam, tak było w Jelczach w wersji jeżdżącej na PKS
@stan7582 ай бұрын
Rozkładane siedzenia posiadał Jelcz w wersji turystycznej, dużo takich miały na stanie PKS-y ze względu na obsługę wycieczek. W normalnej komunikacji przeszkadzało to wysiadającym i wsiadającym pasażerom.
@januszkosminski74052 ай бұрын
Tak miał Jelcz ogórek w wersji dalekobieżnej. W Sanie, jak trzeba było przewieźć większą ilość pasażerów, np. wycieczka szkolna, to na środku stawiało się wzdłuż drewnianą ławkę :)
@10kunegunda2 ай бұрын
A mnie się wydaje, że pomyliłeś sobie różne autobusy! Te z napisem STAR to po środku autobusu nie miały składanych siedzeń - tam były jedynie miejsca stojące.
@mariuszborowski26462 ай бұрын
Autosan H9 do tej pory wygląda ładnie.
@Cyryl-bx2pz2 ай бұрын
Gdy w 50 latach jeździliśmy nimi do szkoły nazwaliśmy je "polewka" były w tedy też stare Ikarusy a następnie pojawiały się Zis-y. Ikarus i Zis miały odzielona kabiny kierowcy.
@staszekboroski5262 ай бұрын
Tylne drzwi w autobusie z założenia miały służyć do przewozu rannych, w praktyce od czasu końca II-giej wojny służyły do przewozu trumny że zamarłym i wieńców do końca XX-go wieku, a nawet jeszcze dzisiaj w krajach Sowieckiego Sojuza.
@002six2 ай бұрын
Super materiały, dzięki!
@MrSebsztyl2 ай бұрын
Pozdrawiam
@mariobrosik2 ай бұрын
czy star 660 byl lepszy w terenie od 266 ?
@opelmariusz13 ай бұрын
Star nie wymięka. A Sonda to był program. Sztos. Z wypiekami na twarzy czekałem na kolejny odcinek. Dziś Kamiński i Kurek mieli by o czym opowiadać. STAR TV zajefajny kanał i czekam na kolejne relacje .No i ta muzyka. Pozdro!!!
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Pozdrawiam serdecznie.
@PopiolekTR753 ай бұрын
Fajna inicjatywa. Mam nadzieję że niedługo swojego Henia zrobię i dołączę do wydarzenia (w przyszłości)🤗
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Zapraszam
@JanKowalski-bm5sp3 ай бұрын
👍
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Dziękuję wszystkim za udział w reportażu. Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku...
@dariok52373 ай бұрын
Star niedoceniona marka.I co to komu przeszkadzało.😢 Teraz tylko gruzy a mozna bylo zostawić fabrykę FSC podobnie jak wiele innych marek aut Na wzór czechów.,,Skoda,, była i dalej jest.A teraaz kombinowanie i żenada. I tak z wieloma polskimi firmami.I o to chodziło.Roz...lić polski przemysł
@dziku8783 ай бұрын
STAR to jest to co lubię,dziękuję za kolejny cudowny odcinek
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Pozdrawiam serdecznie
@cypriankrzysztof3 ай бұрын
Najlepszy Star na zlocie Super Zabawa dużo emocji. Pozdrawiam
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Dziękuję za słowa uznania bo to NAJWIĘKSZA NAGRODA za uczestnictwo w tym zlocie.
@JanKowalski-bm5sp3 ай бұрын
👍👍👍
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Dziękuję za wsparcie kanału i pozdrawiam serdecznie.
@patrykoussar63083 ай бұрын
Świetny materiał. 660 niedoceniane auto.
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Star 660 mam wrażenie jakby był również już zapomnianym pojazdem o którym postanowiłem przypomnieć moim materiałem filmowym. Film dedykuję Wszystkim pasjonatom marki STAR dlatego też film trwa tak długo gdyż możecie np. Państwo zobaczyć w całej okazałości przejazd przez przeszkody terenowe oraz obsługę wyciągarki( jedną ręką bo w drugiej trzymałem kamerę).Proszę o Wasze komentarze pod filmem. Pozdrawiam serdecznie.
@patrykoussar63083 ай бұрын
@@MrSebsztyl panuje taka powszechna opinia że to przestarzały samochód który sobie nigdy nie radził i powtarzane stereotypy że nie ma wspomagania i silnik benzynowy więc nie jedzie. Ale na filmie widać że jest chociażby lżejszy, ma lepiej rozłożoną masę, może nie jest szybki przy pokonywaniu ale w jeździe na niskim biegu ma wystarczający moment obrotowy żeby przejechać przeszkody gdzie masa 266 i jego moc powoduje kroczenie i zakopanie. 660 wymaga większej umiejętności i jazdy technicznie. Niestety silnik przystwarza problemów też jeśli chodzi o odpowiednią regulację która jest podstawą. (Sam się przekonałem o tym bardzo, rok walki i nigdy nie dało się dłużej nim dobrze pojechać). Fajne bylo by sprawdzenie w jakimś dłuższym rajdzie bezdrożami, niekoniecznie offroad tylko zwykły rajd turustyczny, walory 660 i 266.
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Star 660 był pierwowzorem i bazą wielu doświadczeń dla pozostałych pojazdów terenowych marki Star. Był odpowiedzią na obecne potrzeby w wojsku w owym czasie i powstał w dwóch wersjach prototypowych z napędem 4x4 oraz 6x6. Pierwsze 20 sztuk serii próbnej tak wzbudziły podziw że to Polski pojazd terenowy iż uważano że to pomoc UNRA z zachodu lub pozostałości amerykańskich ciężarówek po II wojnie światowej.. Star 66 później jego modernizacje Star 660 M1 oraz Star 660 M2 pokazały podczas niezliczonej ilości wypraw po świecie jego niezniszczalność. To właśnie jest ojciec wszystkich odmian terenowych Starów a w wojsku nazwać go należy generałem...
@patrykoussar63083 ай бұрын
@@MrSebsztyl mało jest świadków tamtych czasów i pasjonatów którzy zgłębiają prawdziwa historię a nie powielają mity że wszystko polskie jest złe. Trzeba przypominać i podtrzymywać pamięć. ;) będę chciał przygotować rollupy z informacjami o modelach starów na początku które mam i wystawiać na zlotach. Też spotykam się z tym że akurat w przypadku 266, ludzie uważają że to my skopiowaliśmy od Mana i nie wierzą że 266 wchodząc do produkcji był nowocześniejszy niż wszystko pozostałe na rynku.
@dziku8783 ай бұрын
👍👍👍👍
@dziku8783 ай бұрын
👍👍👍👍
@grzegorzmazur17543 ай бұрын
Gdzie te cacka sie zjechaly
@MrSebsztyl3 ай бұрын
Do Starachowic
@michalszymborowski7153 ай бұрын
Pozdrawiam serdecznie panią ktura nas oprowadzała
@michaolesinski52423 ай бұрын
Malina już tęsknimy ekipa z Żyrardowa 😊 super film polecamy