Пікірлер
@LeIp-os6nl
@LeIp-os6nl 4 ай бұрын
zdravím.To pomocné startování u vybité baterie se musí v praxi dělat tak,že připojím k autobaterii nabíječku a musím nechat nabíjet cca 10 minut a pak mohu přepnout nabíječku na pomocné startování.Bohužel to tak je a netuším proč to tak musí být.V návodu je to samozřejmě psáno jinak😶
@Vla100-pi5us
@Vla100-pi5us 4 ай бұрын
Mám ju doma tiež,nabíja dobre ale na štartovanie je to šmejd.
@misfitchameleon
@misfitchameleon 5 ай бұрын
baterii mame napojenou ale kdyz ji pripojime na auto a elektrinu nic nezacne blikat jen 0.0....poradte prosim.
@MartinCucka
@MartinCucka 7 ай бұрын
Zdravím, díky za test. Viděl jsem test lidl nabíječky a jelikož se v problematice nabíjení, baterek a nabíječek celkem aktivně vzdělávám už pěkných pár let, tak bych se nebál říct, že něco vím. Ve videu zaznělo několik dobrých postřehů, ale taky několik nepřesností. Elektronika lidl nabíječky je bohužel dělaná na kontrole napětí. Jakmile je napětí na baterce nad 12.67V, tak baterku automaticky hlásí jako nabitou, což zdaleka nemusí být pravda. Pokud pojedu autem, třeba přejedu autem z venku do garáže, díky alternátoru bude napětí na baterce až 14.6V (záleží na staří auta) a pokud ji pak hned vytáhnete a zapojíte, tak se Vám baterka nikdy nezačně nabíjet, protože bude mít vysoké napětí. Jediné, co pak musíte udělat je, že musíte dočasně zatížit baterku, aby padlo napětí. Pak začně nabíjet. Další problém je pak v tom, že nabíječka neumí dobře pracovat s nabíjecími stavy. Budu to psát v AJ, takhle toho totiž najdete navíc. První stav je BULK, kdy postupně narůstá napětí až na 14.4V (případně 14.7 u AGM nastavení) a proud je na maximu až do doby, kdy se dostane cílového napětí. V tu chvíli se udržuje cílové napětí a klesá proud (režim absorption). V tuto chvíli dobré nabíječky najedou na režim RECONDICE (kdy napětí může chvilkově stoupnout i na 17.5V) při velmi malém proudu (dělá se při dlouho nenabíjených baterií a k tzv desulfatace, ale opravdu jen zjednodušené). Následuje režim FLOAT, kdy klesně napětí na zhruba 13.6-13.8V a v této chvíli je proud nabíjení velmi malý a následně režim STORAGE, který má pak napětí kolem 13.4V až 13.2V a proud je pak rovný nějakému samovybijení baterie + nabíječky, aby se udržela. Nezáleží ale tak na celkovém napětí, ale vždycky na proudu na jednotlivém režimu. To je k nabíjení, aspoň základ. Každopádně nejlepší ukazatel je vždycky a nakonec test kyseliny s refraktometrem. U lidl nabíječek je pravidlo, že "nedokáží" nabít baterku tak, aby následně za roky nevznikala sulfatace. Ta se totiž nabíjením většinou rozplyne, ale začíná se tak dít až když je baterka nad 90% nabita a to je problém. LIdl nabíječky dokáži nabít sotva 80% (kvůli svému řízení elektroniky). Slovy hustoty kyseliny a měření kolem 1.2 g/ml, což je opravdu málo (přitom po dobré nabíječce by mělo být 1.26 a víc....). Po letech následně stoupá sulfatace až se baterka stane cihlou. Pokud byste chtěl získat nějaké vědomosti, doporučuji kanál pana Čepka, autobaterie Čepek. Případně pak polské kolegy mr akumulator nebo Tomasz Hudy.
@MartinProavis
@MartinProavis 8 ай бұрын
Nabíječka na houby. Jako startovací zdroj je k ničemu (75A je opravdu tak pro malý motocykl), automatika nabíjení dost nezvládnutá. Prostě klasický aftermarketový střep...
@petrkostka4961
@petrkostka4961 8 ай бұрын
Kámo, nabíjecí napětí by mělo při nabíjení dosáhnout až 14.6 V (limit plynování) a v baterii po nabíjení dobíhá chemická reakce, takže se měří její klidové napětí s odstupem několika hodin od nabíjení, hned po nabíjení má olověná baterie zvýšené napětí.
@MartinProavis
@MartinProavis 8 ай бұрын
U automatických nabíječek se nesmí napětí dostat nad 14,4V, u baterií AGM nad 14,5V. Právě kvůli plynování. To je důvod, proč tyto nabíječky NIKDY nenabijí baterii na reálných 100%...
@Kaputo0
@Kaputo0 8 ай бұрын
Oba máte pravdu, ale jedno je o voze a druhé o koze 🤣🤣 Ano alternátor u novějších aut dobíjí 13,8-14,4V a u starších aut kolem 14,6 V…
@MartinCucka
@MartinCucka 7 ай бұрын
@@Kaputo0 napsal jsem jeden komentář sem. Koukněte na něj. Kaputo - nejnovější volva a jejich "chytré nabíjení" dokážou dát dokonce 15,3V .... a bateriím to evidentně nevadí :-) každopádně jsem dost alergický na to "chytré nabíjení". Baterka se v autě začně nabíjet až relativně pozdě, hlavně, aby byly v cajku emise :-(
@michalklouda4127
@michalklouda4127 9 ай бұрын
Funkční a jednoduché!👍👍
@MarekNordig-cu8ut
@MarekNordig-cu8ut 9 ай бұрын
Moc děkuju za pozitivní kometář :)
@promosradek
@promosradek 9 ай бұрын
Vidím že tomu nerozumíte baterie se nabíjí na 14,2 voltů a ta 5 ampérová není vůbec dobrá přečtěte si jiné recenze
@MarekNordig-cu8ut
@MarekNordig-cu8ut 9 ай бұрын
99.9% lidi kteří si kupuji nařadi a elektroniku v Potravinách tomu vůbec nerozumí.. Nebo podle Vás musím být odborník na to abych si mohl koupit nabíječku? Taková levná elektronika má být právě udělaná tak, aby s ní mohl zacházet každý..
@curbescurbes7849
@curbescurbes7849 9 ай бұрын
navod jak dojebat baterii😀
@MarekNordig-cu8ut
@MarekNordig-cu8ut 9 ай бұрын
Co kdyby jste si dal tu práci, vytvořil si vlastní video na vlastním kanálu, jen tak pro sebe, samozřejmě zadarmo, no a jediné co z toho budete mít, tak vám tam budou hrubí lidé bez vychování psát negativní a vulgární komentáře. To je jako kdyby jste si dal na svůj profil na FB vlastní fotky, které se v tu ránu stanou veřejnými, no a cizí lidé by vám k těm vašim fotkám psali vulgární komentáře. Jediný rozdíl je, že ty vaše fotky nikoho nezajímají, ale videa o levném nářadí jsou oblíbená, takže se k nim dostane spousta lidí..
@laz1478
@laz1478 10 ай бұрын
Zdravím nikde jsem nenašel zda nabíječka disponujem automatickým ukončením nabíjením po dosažení maximalního nabití.
@MarekNordig-cu8ut
@MarekNordig-cu8ut 10 ай бұрын
Dobrý den, ano disponuje, problém je že to není vždy spolehlivé, chytrá elektronika to nevyhností vždy uplné správně.., jinak nabíječka nabíjí velmi rychle..
@IvanaJančíková-y1t
@IvanaJančíková-y1t Жыл бұрын
Super video, jednoduché vyzkoušení vodotěsnosti u Samsungu S23