Ahoj. AutoClick neznám, ale mám zkušenosti s AutoHotkey, což by mohla být obdoba. Skvělé na zefektivnění a urychlení úkonů, které je potřeba provádět opakovaně.
17 сағат бұрын
Ano, určitě existuje spousta dalších a lepších programů. Tenhle program vychází z programu, který jsem dělal cca před 18 lety. Potřeboval jsem teď stáhnout pár fotek z netu, tak jsem to po letech použil. Žádná instalace, žádné nastavování. Jenom se naklikají pozice a posloupnost kliknutí.
@jiribrunc488021 сағат бұрын
Bezva ❤
3 күн бұрын
Vyhodnocení po roce XI 2023 - XI 2024 - ZAŘÍZENÍ STÁLE FUNGUJE. Bez jakéhokoliv zásahu to přežilo zimu, svítil jsem s tím v létě, svítím i teď na podzim. Stále je to taková nárazovka, ale čelovku nosit nemusím. Na panelu orezatěla ta kovová oka. Za litr to zatím celkem jde :)
@lukasjakubec27314 күн бұрын
No fuj tohle dávat na KZbin hanba💯
@batisfiorentina31874 күн бұрын
Motor nad 3,5 kW např. na cirkulační pile máme již zapojený přes pákový přepínač hvězda-trojúhelník, sítové napětí 400V
3 күн бұрын
U cirkulárky běžná věc. Je tam velká setrvačnost kotouče, která by stihla vyrazit předřadné jištění.
@liborvykoukal296 күн бұрын
Ten odkaz nefunguje .
6 күн бұрын
t-reg.cz/matrix-clock/ mě to normalne funguje. Jinak, hodiny jsou jeste stale ve vyvoji. Doplnuju tam jeste aktualni pocasi podle webu.
@liborvykoukal294 күн бұрын
Blokoval to Avast, už to funguje.
@D1ANIMATU9 күн бұрын
Prostě borec.
@jawina329 күн бұрын
.....šmarja díky za vás.. týden si tu rvu vlasy, zkoumám, podle štítku na pračce mi poslali filtr, co tam nesedí, operuju tady s tím týden a přemýšlím, kde vezmu na novou pračku .. pár věcí jsem netušila a soused má za oknem na dvoře už pěknou sbírku našeho nářadí, včetně zásoby špuntů do uší, aby neslyšel mou novou, peprnou zásobu slov.. Po shlédnutí videa, to snad není možné, jak rychle jsem se k tomu dostala a jak rychle se mi povedlo to sečmodrchat zpátky.. Je to pračka se sušičkou, nebyla levná, padla zrovna záruka, můj nervikspínač už praskal po tom rudém zahřívání. Pere. Odčerpává! Funguje zase jako dřív! Díky, velké díky!
@VitDusek12 күн бұрын
Tak nevím, myslím, že je to trochu složité a přínos není nijak závratný. Já to vyřešil úplně jednoduše. Před boiler jsem zapojil spínací hodiny, které spínají od 10 do 16 hodin. V průběhu roku je to nejpravděpodobnější doba kdy mám přebytek elektřiny. Pokud přebytek nemám ani v této době, stejně musím nahřívat ze sítě. Instalace těchto hodin byla ve stokorunách. Rozdíl oproti tomuto sofistikvanému řešení v efektivitě bude zanedbatelný. Jediná starost je aby se hodiny nerozešly se skutečným časem.
10 күн бұрын
Pokud je výroba dostatěčná, je to nejjednodušší a funkční řešení. Ještě ideálně v kombinaci s akumulátorem. Pokud ale akumulátor není a ani výroba není ideální, dochází k zbytečnému odběru ze sítě. Pokud časák sepne v 10 hodin a zrovna jsou do 11 hodin mraky, dojde k ohřátí třeba ze 70% ze sítě. Odpoledne je pak zbytečný přetok do sítě, nebo utlumená výroba. Pokud je celý den výroba slabší (třeba 1 kW), tak se ohřeje bojler z cca poloviny ze sítě i když by za celý den bylo dostatek slunce na plné ohřátí. Pokud někdo vycandá večer celej bojler, bude do 11 hodin studená voda? Vysvětluji to ve videu na reálných grafech. Ideální je takové řízení ještě v kombinaci s akumulační nádrží. Ano, je to nějaký náhklad navíc. Celková návratnost je ale vždy otázkou reálného výkonu FVE a využití ohřáté vody.
@xrendr16 күн бұрын
16:00 Rychlá otázka, má nějaký vliv pukud budu mít v obou krabičkách zapojený černý a šedý vodič ve stejném místě, nebo je potřeba prohodit pozici těchto vodičů mezi krabičkami?
13 күн бұрын
Principiálně je to jedno. Akorát se bude měnit poloha přepínače, kdy je zapnuto a vypnuto. Bývá zvykem to zapojovat tak, aby když jsou oba/všechny vypínače ve stejné poloze, tak aby to nesvítilo. Ale jinak je to úplně jedno.
@xrendr11 күн бұрын
Už chápu, děkuji za odpověď.
@PNRobo17 күн бұрын
Vyzera to velmi dobre. Mam menic Goodwe ,ked som to spravne pochopil ,tak to este nekomunikuje s Goodwe menicom a Goodwe striedacom ? To pride casom ? Neda as tam pouzit Goodwe spinac prietoku ? Myslim ,ze take nieco ma. Robis aj montaze ? Lebo fakt neviem kto by mi to namontoval. Mam asi tyzden fotovoltiku 8KwP na streche a premyslam nad bojlerom Nepriamovýhrevný zásobník teplej vody Dražice OKF 300 NTR/S . Odporucal by si mi 2kW jednofazovu ,alebo 4kW trojfazovu spiralu ? Za ako dlho asi nahreje 2 a 4kw spirala 300L ? Inak krasna praca a dobre vide ,aj nam laikom to dava zmysel.
13 күн бұрын
Zatím tam nemám rozchozenou komunikaci pro GoodWe. Myslím že tam nějaká příprava už je, ale není to dotažený do konce (otestovaný). 300 l už je poměrně velkej bojler, tam by asi 4 kW spirála nemusela být k zahození. Ale nejvíc je potřeba ohřev, když málo svítí a výkonu tolik není. V létě zase nevadí pomalejší ohřev, protože svítí celý den. Takže klidně vyhoví i ta 2 kW spirála. Na výpočet délky ohřevu je dobrá tato "kalkulačka" - www.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/97-vypocet-doby-ohrevu-teple-vody
@PNRobo9 күн бұрын
Ta kalkulačka je super, dik.
@matstraka17 күн бұрын
Skvelé video. Oceňujem schopnosť vysvetliť veci ľudskou rečou 👍 jedna vec mi však stále nie je jasná. Mám všade v krabičkách CYKY O káble (sivá, hnedá, čierna). Dokonca aj na miestach, kde je svetlo ovládané len jedným vypínačom. Rozumiem tomu správne, že žiaden z týchto káblov nie je nulák?
13 күн бұрын
Spíš to někdo natahal všechno "óčkem" a už to nechtěl předělávat. Pozor, barva vodiče né vždycky naznačuje jeho skutečnou funkci. Takže tam bude L, N a PE, ale se špatnými barvami ;)
@martinwildgrub429717 күн бұрын
Jste skvely, dekuji za vyklad.
@martinhrncirik79619 күн бұрын
Dobrý deň. Super video. Máme podobnú len trochu iný model...ale tak isto odišlo čerpadlo... Cca po 5r. Chcem sa informovať pokiaľ je možné a nebude vám vadiť... manželka si sťažuje že poslednú dobu sa jej nezdá že prádlo je slabo vysušené...je možné niekde ju skontrolovať na čo sa zamerať... či môže byť niekde upchata alebo zanesena od bordelu....? Veľmi pekne vám ďakujem za pochopenie. Ďakujem za vašu prípadnú odpoveď.
13 күн бұрын
V první řadě bych zkontroloval sítko na načistoty. Může být přicpané a v pračce zůstává voda. U nás se to projevovalo podobně - nejdříve bylo prádlo trochu mokré, to se postupně zhoršovalo, až to přestalo vypouštět úplně. V našem případě bylo tedy na vině to čerpadlo.
@lubokwotomtoje27 күн бұрын
Tak tohleto jsem nevěděl děkuji vám.
@jendaburant605027 күн бұрын
Skvělý jsem sice slaboproudař, ale tohle mi dalo školu. Moc děkuju
@jendaburant605027 күн бұрын
Posílám symbolickou 200
27 күн бұрын
@@jendaburant6050 Jsem rád, že se video líbilo a velice děkuji za podporu mylms 🙂
@NekorektniPochybovac-or8biАй бұрын
Pokud dáš TČ tam, kde byl elektrokotel a neuděláš nic s topením nebo se zateplením domku, domek ztratí dejme tomu 5 kW za hodinu, ale ty jak tím TČ, tak tím elektrokotlem, musíš těch 5 kW: a) dodat domku zpět b) zacálovat stejnou sazbou d57d. Dnes, 28.10. 2024 cca 6,- kč za kW. Zapomeň na příkon 1 kW a výkon 3, 4 nebo 5 kW u TČ, rozhodující je topný faktor topení, ne zdroje, tady TČ! Učebnice chlaďařiny, základní fyzikální zákony. To je podvod na blbečky, ale že jich teda je.
Ай бұрын
Samozřejmě, že tepelné ztráty domu zůstanou stejné. Ale díky tepelnému čerpadlu vyrobíme třeba z 1 kWh elektřiny 3 kWh tepla. Záleží na dimenzování TČ - pokud máte nějaké, ze kterého se už při -5 °C stává elektrokotel, tak úspora nebude kdovíjaku. Ale u normálního TČ je v porovnání s elektrokotlem úspora výrazná. Např. kolega má TČ náhradou za elektrokotel a elektrický bojler. Za sezónu měl za topení i ohřev TUV spotřebu jako předtím jenom na ohřev TUV = v podstatě topil zadarmo. Je tedy potřeba mluvit nejenom o COP, ale v případě ohřevu TUV hlavně o SCOP, kdy je v létě ohřev vody "skoro zadarmo". Pokud jste naletěl nejěké firmě, která vám prodala drahé poddimenzované tepelko (=elektrokotel), je mi to líto. Ale určitě za to TČ nemůže. To je jenom kus učebnice chladařiny a základní fyzikální zákony.
@NekorektniPochybovac-or8biАй бұрын
Kolik vyrobíš z 1 kW příkonu výkonu? Zopakuj to, slož občanku na úřadě a šupej do blázince. To snad nemůžeš myslet vážně! Kdo za tohle dostal nobelovku? My vlastně nepotřebujeme elektrárny, protože tepelná čerpadla nám vyráběhí víc energie, než do nich dodáváme, hahaha! Běž to říct do vlády, co jsi vymyslel!
13 күн бұрын
Tady prostě jenom někdo nechápe princip tepelného čerpadla. Ale to je v pohodě, zkusím to vysvětlit znovu. Tepelné čerpadlo jen tak samo od sebe žádný výkon nevyrobí. Tepelné čerpadlo PŘEČERPÁ teplo z jednoho místa na druhé. Právě díky tomu se to jmenuje tepelné čerpadlo. Takže za pomocí 1 kW přečepám z vnějšku domu třeba další 2 kW tepla dovnitř do domu. 1 kW příkonu (kompresor, čerpadlo) se taky změní na teplo, takže to dává dohromady cca ty 3 kW výstupního výkonu. Je o tom jedno mé starší video (sorry za zvuk) - kzbin.info/www/bejne/iGnPnGWrhZp5a8k Tam to myslím vysvětluji docela polopaticky.
@NekorektniPochybovac-or8bi13 күн бұрын
Jasně, na co elektrárny, na co teplárny, tepelné čerpadlo nám z 1 kW jedné energie udělá kilowatty dva jiné energie, vždyť to všechno vyhoďme! Proč neproměníme teda teplo, co to čerpadlo takto načerpá zase na elekriku? Vždyť to je superperpeetum mobile. Jsem chlaďař, mám z toho zkoušky, takže ještě jednou: tepelným čerpadlem topíš elektrikou. To už můžeš použít elektrokotel nebo rohože, obojí nesrovnatelně lacinější uměle předraženého stroje, který má problémy s těsností kompresoru čím na větší topíš teplotu topné vody. Rozhodující je COP topení, ne zdroje. Učebnice chlaďařiny.
13 күн бұрын
Pokud jste "chlaďař", tak je divné, že nechápete princip TČ. Na druhou stranu to chápu, znám pát "topenářů", kteří taky nejsou moc bystří a neumí ani správně zapojit směšovač na podlahovku. A taky si říkají, že jsou topenáři. Jak jsem napsal - TČ samo od sebe žádné teplo nevyrobí - jenom za pomocí elektrické energie přečerpá. Představte si to jako obyčejné čerpadlo na vodu. Taky z toho nebude perpetum mobile, když budete čerpat vodu na turbínu s generátorem. Jsou tam ztráty, účinnost. Tepelným čerpadlem topíme a taky mám v nádrži topnou patronu. Rozdíl ve spotřebě a výhřevnosti je evidentní a jednoduše měřitelný.
@becikpavel77Ай бұрын
Díky něco jsem se přiučil jako laik.
@petred306Ай бұрын
Dekujui uz funguje👍
@lubossverak-j2qАй бұрын
Málo, Malinek!!
@miroslavbujna7777Ай бұрын
Chcem sa spýtať, keď dojde kábel pri naťahovaní v drážke steny, môžem ho nadpojiť wago svorkou a pokračovať?
@JafarAli-ns3xgАй бұрын
Va kostar det
@zachenskymarekАй бұрын
Ďakujem veľmi pekne za toto video. Práve som to všetko absolvoval, výmenu membrán a hlavne ten micro spínač by ma potrápil. 👍👍👍
@jora0330Ай бұрын
Super seriál, proti logu je ta cena otřesná😅. Ale ať počítám jak chci tak je logo cenově srovnatelný s polským smart barákem. Asi do toho půjdu, potřebuju vyčítat data z Axperta a Pylontechu pro nabíjení z nočního proudu. Tak jsem zvědav jak to naladím, v podání profika to vypadá jednoduše, ale u mě bude asi problém mezi křeslem a noťasem.😂
Ай бұрын
Displeje nejsou kdovíjak levný celkově. Proti Logu je tohle HMI trochu Overkill, ale dělal jsem i akci, kde byl poměrně velkej displej, cenově asi i dražší než samotný Logo s periferiemi. Ale co naplat, když člověk potřebuje zařízení nějakým způsobem ovládat... U větších akcí se vyplatí sáhnout po PLC (S7-1200). Cenově to není o tolik dražší, ale už je to plnohodnotné PLC. Logo 8.4 už má MQTT apod. což je výhoda pro tyhlety domovní automatizace (kombinace s HA apod.).
@jozefp1585Ай бұрын
Mam nieco obdobne na vonkajsie osvetlenie pred garazou v lete to funguje super ale v zime uz o dost horsie panel 20w
@patriktrojcak5396Ай бұрын
Som laik a o elektroniku som sa nikdy nejak extra nazaujimal no mam čerstvo zriadenú domácu elektráreň a dosť ma to chytilo. Rozmýšľal som čo z prebytkom a ako využiť fotovoltiku naplno... Toto video je presne o tom na čom som v poslednom čase rozmýšľal... chcel by som týmto spôsobom ohrievať TUV. Chcel by som si to spraviť sám nakoľko by ma to bavilo no nemám dostatok vedomosti ani skúsenosti. Vedeli by sme sa dohodnúť že by si mi navrhol systém (aké komponenty, ako pozapajať, naprogramovať...) samozrejmo to nechcem zadarmo dohodli by sme... Ďakujem
@petrpolansky67842 ай бұрын
Dobrý Vaše videa jsou dokonalý 👌👍 sledují i více o elektrikařině silnoproud,slaboproud 👌 můžu poprosit o přesný typ čerpadla a kdyby to šlo tak i odkaz kde přesně jste ho koupil děkuji moc.🙂
2 ай бұрын
Přesný typ je uveden v popisku videa a i ve videu. Nakupoval jsem ho někde na Aliexpressu, odkaz teď už nefunguje. Doporučuji všaak zkontrolovat přesný typ podle pračky a zkusit Google. Teď co je Allegro, tak je možné koupit čerpadlo i tam (koukal jsem, že tam mají třeba i za 250 Kč).
@lordfreedom0012 ай бұрын
Mám nějaký olověný akumulátor 26Ah 12V a přemýšlel jsem nad MPPT regulátorem victron, ale nevím jak s panelama. Nemám s tímhle žádné zkušenosti, mohu k té sestavě připojit nějaký bazarový panel cca 36V 8A? Půjde omezit na regulátoru nabijecí proud? Poradí si s výrazně vyšším napětím, než je potřeba?
@stepanjan12182 ай бұрын
Dobrý den, prosím Vás, jak velký má být potenciometr u plc? Já používám 25k a zdá se mi, že je to moc . Děkuji
2 ай бұрын
@@stepanjan1218 Vstup PLC ma velky vstupni odpor, takze hodnota potenciometru neni kriticka. I tech 25 k by melo byt v pohode. Ja vetsinou pouzivam 10 k. Stejne je potenciometr zapojeny jako delic napeti.
@stepanjan1218Ай бұрын
Dobrý večer, prosím Vás, zkusil jsem k logu připojit rezistor 10k přes měnič napětí na 10V a při nule na potenciometru mi analog loga hází hodnoty mezi 0 až 33, když potenciometr otočím na max, hodnoty začnou lítat mezi 310 až 600, zkoušel jsem to připojit i k simaticu s1211 a tam to dělá podobné divy. Čím by to mohlo být? Děkuji
Ай бұрын
@@stepanjan1218 muze tam byt nejaky sum... Otazkou je, jak je to zapojeno. Pokud je na vstupu 10 V melo by logo ukazovat 1000. Jake je tam napeti zmerene nezavislym multimetrem? Kdyztak muzes poslat nejaky presnejsi info (schema, fotku) na mail [email protected] - mrknu na to.
@LuisFigueroaB-oi4jc2 ай бұрын
Help.Todo funciona solo que poco a poco el reloj se va atrazando.
@VK-so5vn2 ай бұрын
Hezký:-) Rád bych se zeptal, jestli jsou k dispozici spolehlivý podobný střídače za rozumné peníze určené pro ohřev, ale který vyrábí čistý sínus a dají se na ně připojit nejen odporové zátěže. Mimochodem 1f indukční plotýnka na modifikovaném sinusu poběží? Díky a těším se na další video!
@ahmadaljpoori83072 ай бұрын
You're silly.
@HOPINKTBAT68452 ай бұрын
urob dalsie video o tom prosim
@lubosbully81302 ай бұрын
Mám od Parkside akumulátorovou, ale na dvě baterky. Asi dva roky. Nic lepšího jsem ještě nekoupil. Od té doby jsem nesekal, seká samo (manželka) 🙂...
@JanaHorvathova042 ай бұрын
Chcem sa spýtať ohľadom difuzéra, až príliš mi mi ide voda hore, neviem čo už mám s tým robiť.
@pavolsedo66542 ай бұрын
Velmi edukativné a prakticky využitelné informácie. Ďakujem. Len tak ďalej. Neverím že nie si učitel odbor ého výcviku na nejakej Strednej Elekto priemyslovky...
@toml62702 ай бұрын
Dík za video. Jen jsem si říkal při malování průběhu proudu na kondenzátoru - v čase 5:39 máte namalovaný průběh proudu v první čtvrt-vlně shodný s průběhem napětí. Už je to dlouho, co jsem ze školy, ale myslel jsem, že když v kondenzátoru není moc náboje, tak dojde k proudovému nárazu a s přibývajícím nábojem a vzrůstajícím napětím na kondenzátoru klesá proud až k nule (když je na kondenzátoru stejné napětí jako na zdroji a tedy už jím proud neprochází) - aspoň tak nám to myslím kreslili v učebnicích. To spadnutí k nule tam máte, jen skokové - ale možná pletu něco dohromady, nebo nechápu popisovanou situaci. Jinak vysvětlení srozumitelné a obohacující jako vždy!
2 ай бұрын
Dobry postreh! Mas samozrejme pravdu, prubeh proudu bude rozdilny a nebude takhle plne kopirovat prubeh napeti. Chtel jsem se zamerit hlavne na tu proudovou spici pri zvyseni napeti site nad napeti kondenzatoru.
@Vendys19602 ай бұрын
to připoj na žaludek at ti to ukáže co jsi vypil🤣 ale stejně to neukazuje přesně
@toml62702 ай бұрын
super, moc děkuju! Už jsem v minulosti četl Vaše články a vše je krásně srozumitelně popsáno. Díky! :)
@PNRobo2 ай бұрын
Zdravim. Super video. mám naceneny Goodwe GW10K. 6 KWp(keď si kúpim el auto pravdepodobne dám druhý string do 10kwp) 10W batériu. Optimezery Tigo TS4 A-O Chcel by som vymenit plynovy bojler za kombinovany plyn/elektr a ohrievat vodu z prebytkov. Odporucil by si mi nejaky wattrouter ,alebo akou cestou sa mam vybrat ? Som laik ,cize dakujem za kazdu radu. Rodinny dom 2dospely+2deti
2 ай бұрын
Pokud budeš mít takový výkon a navíc ještě aku, tak si myslím, že je zbytečná investice do kombinovaného bojleru. Šel bych do klasického bojleru na elektřinu a ideálně doplnil nějakou regulací. Na trhu je toho více - wattrouter, gbo, solarStation, nebo můj PowerRouter (www.t-reg.cz). Takhle budeš mít ohřev většinu roku plně z FVE a těch pár kWh ze sitě bude levnější než plynový bojler (+revize, +hlásič, ...).
@TomasReznar3 ай бұрын
Díky za video. U nás usazeny vodní kámen zapricinil odskoceni vnitřního těsnění => voda v rotoru, ložiska v háji. Díky vám jsem jen hodil pračku na bok (jinak bych ji celou rozebiral😮) a nahradil čerpadlem za 269,- i s poštou 😂. Děkuji TOMÍĶ
@katerinapaderova38793 ай бұрын
Moc děkuju za video . Pračka zas frčí vyčistila jsem a jede moc děkuji ❤
@Osramsihosam3 ай бұрын
to je pouze orientační měřidlo 😅
@kuklosik74493 ай бұрын
Uz mame cca 3 roky a slape jak hodinky 😁
@drTomXXX3 ай бұрын
Čau Peťane, pěkná práce, držím palec ať jdou na odbyt.
@zdeneksvab78073 ай бұрын
šel by přidat čip se 100 měřeníma :)
3 ай бұрын
Co přesně máš na mysli? Určitě není problém to nějakým rozumným způsobem rozšířit - ať už hardwarově, nebo softwarově.
@zdeneksvab78073 ай бұрын
počítání. piv každému. kdo si. natočí. a nakonci. abyse vědělo. kdo. kolik. má. zaplatit. onic jiného. nejde. jako vědet kolik. se. vypilo piv je kničemu.
3 ай бұрын
Tak to by asi nebyl technicky problém. Vyžadovalo by to tedy větší zásah jak do hardware, tak sw. Otázkou je, jestli by to někdo reálně využíval. Nemá to žádný kalibrační list, dodávaný průtokoměr má přesnost +- 2%. Takže spíš by to bylo "na dobré slovo". Vhodné asi tak do nějakého klubu, kde se schází dobrá parta lidí. Takhle je to na nějakou párty jako indikátor vyčepovaného sudu - není to v podstatě k ničemu, je to pro zábavu. Když se hodnota blíží ke 30 (nebo 50), tak kolem výčepu začíná být frmol :) Případně použitelné na nějaké pivní slavnosti jako přehled vyčepovanosti, na zábavy atd. Plánuji ještě variantu s větším displejem (4x větší).
@MrKabaloff3 ай бұрын
výborne vysvetlené veci. Udrž si trend ! dakujem
@zts93833 ай бұрын
Místo turba mohli přidat jeden válec a bylo po závadách.
3 ай бұрын
Tahle závada se projevila po nějakých 260 tisících km. Takže celkem v pohodě. Další válec by vyžadoval další žhavení a vstřik navíc - eventuální zdroj poruch. Samozřejmě by mohl být větší objem čtyřválcového atmosférického motoru. Na druhou stranu, auta většinou nejsou nějaký extra poruchový. Dřív se na nějakým MBčku dělala po 100tkm pomalu generálka motoru. Dnes se po 200tkm teprve mění rozvody.
@zts93833 ай бұрын
Jo ten větší objem by stačil. Nemám rád složitosti, protože jsem blbej a každej problém se složitostma bych musel dávat do servisu. Tam mě naposledy okradli, takže se jim chci co nejvíc vyhnout.
@TomH5193 ай бұрын
Přidáš válec či dva, zvětšíš objem alespoň na 3l bez turba, aby byla podobná dynamika a tím si způsobíš spousty dalších problémů. Větší spotřeba, větší hmotnost, která více namáhá přední nápravu, pneumatiky, brzdy atd... Ono, to že před cca 30lety začalo hojně používat u dieselu turbo, nebylo jen tak. A to se vůbec nebavím o tom, že spousty řidičů vyžaduje větší dynamiku, a tam je už použití atmo dieselu prakticky nemožné.
@zts93833 ай бұрын
@@TomH519 Takovej šestiválec se krásně poslouchá. To je lepší požitek, než dynamika, protože zvuk máš pořád a dynamiku využiješ jednou za uherák. A dynamika ti taky sežere brzdy a pneumatiky.
@TomH5193 ай бұрын
@@zts9383 Jedinný naftový atmo šestiválec, který jsem řídil, byla na vojne Praga V3S. A "požitek" to tedy opravdu byl. Těch 8,1litru poskytovalo možná 88kW. 😂 Jaké naftové osobní auto s 6válcem bez turba na denní ježdění mi doporučíš? Dynamiku využívám především na zrychlení bez následného brždění. Tedy např. připojení na dálnici, když vjíždím z vedlejší na hlavní, abych co nejrychleji srovnal rychlost s ostatníma. atd.
@lukaschlumec3 ай бұрын
Díky,udělal jste super instruktáž...díky vám jsem opravil zaseknuté čerpadlo,přesně jak psali predemnou...kamínek. Díky moc a palec nahoru.
@jakubjiricek11613 ай бұрын
Zdravím. Omlouvám se,že můj dotaz není k tématu. Nevíte,jaké jsou dnes možnosti dodělat si vyhlášku 50 bez elektro školy? Pomůže praxe v oboru? Děkuji.
3 ай бұрын
Myslím že to není možné bez elektro vzdělání - na výučním listě/vysvědčení to začíná kódem 26... Ale úplný přehled v tom nemám. Nyní už není vyhláška 50/1978 Sb., ale NV 194/2022 Sb. (mělo by to v ní být uvedeno, takže ideálně nastudovat).