Gyümölcsfa lemosó permetezés
6:56
Igy metszünk mi Kajszi 2 rész
4:38
Részlet Igy metszünk mi 7 rész
1:11
Így metszünk mi 2 rész
3:23
Жыл бұрын
Пікірлер
@ValeriaSera-iv7vm
@ValeriaSera-iv7vm 4 ай бұрын
Gratulálok fiatalok,nagyon ügyesek ,szorgalmasok,segítőkészek vagytok. Nagyon sokat segítenek a videóitok, lehet belőle tanulni,,,,,,,hisz ,tanulni sohasem késő😊 Köszi❤️
@SándorKolozsvári-f9e
@SándorKolozsvári-f9e 9 ай бұрын
Tiszteltem neked van olyan nektarinom8éve ültettem Az első évben fejlödott utána megált állandoan tafrinás volt tavaj áttültettem 60-70cm hajtások lettek rajta Szinte megújult a fa idén már hozott gyümölcsöt nem is keveset 1 permeteztem
@diveshortus2629
@diveshortus2629 9 ай бұрын
Egyetértek, a vírus egy külön műfaj. Nagyon nincs sok fegyver ellene, én próbálok a jó kondi elvében hinni, éppen ezért igyekszem a többi negatív tényezőt kizárni. Ugyanez a tapasztalat a smaragd tujával is. Minden szakirodalom kárhoztatja, viszont a csöpögtetővel öntözött, keserű sós állományunkban sem kabatina, sem lamprodilla kárt nem találni évek óta, míg másoknál igen. A tudás tanulás és tapasztalat, ezért tanulok én is szívesen mindenkitől és nyitott vagyok sok új dologra. Eredményes munkát kívánok!
@MoriczGabor
@MoriczGabor 9 ай бұрын
Tiszteletem, nálam is van 1-2 ilyen tüneteket produkáló kajszifa. Fitoplazmára tesztelték nekem egy kutatóintézetben és mindegyik bevitt minta pozitív lett (5 fa volt tesztelve). A baj csak az, hogy ezt a vírust terjeszti sok kártevő így a szomszéd fák is ki vannak téve a fertőzés veszélyének.
@Lizi46
@Lizi46 9 ай бұрын
Nekem a mészkénlé irtotta ki a vértetűt. Amerikai videókból vettem az ötletet. Mennyi cukrot kell 1 liter permetléhez adni?
@juliazitakurthy2129
@juliazitakurthy2129 9 ай бұрын
Én csak egy műkedvelő vagyok. Azt mondta a gazdaboltos, hogy amikor virágzik akkor az elsőt! Aztán 4 nap múlva megint.
@gezap.1345
@gezap.1345 9 ай бұрын
Szia! Nagyon hasznosak a videók , csak így tovább! Kérdezni szeretném, hogy milyen gyomírtót ajánlasz ami nem tesz kárt a fácskákban?
@diveshortus2629
@diveshortus2629 9 ай бұрын
Szia, köszönöm a támogató hozzászólásod. Én klasszikus glifozát alapú gyomirtót használok, viszont elárulom hogy ha sikerül kifogni a csapadékot pendimetalin alapú gyomirtót is teszek hozzá, (mint pl. Stomp) ezzel megelőzhető a későbbi gyomosodás akár nyár végéig is. Elsőre költségesebbnek tűnhet, viszont akár egy gyomirtásból megoldható a szezon, mivel a hőségek múlásával ismét oldalazó talajmarózunk. Eredményes munkát kívánunk!
@gezap.1345
@gezap.1345 9 ай бұрын
@@diveshortus2629 Nagyon szépen köszönöm a választ.
@SzutsBalint
@SzutsBalint 9 ай бұрын
A monília ellen milyen permetszereket használtatok ? (Sajnos sokan mai napig tanácstalanok , melyik szer mikor jó . Csoportokban állandó téma)
@diveshortus2629
@diveshortus2629 9 ай бұрын
Előző vieóknál kommentben említettem, hogy nálam a tebuconazole hatóanyag illetve a enpyrazamine hatóanyagok váltak be, a cyprodinilt egyálatán nem használom. A lényeg, hogy kúra szerűen kell alkalmazni, és ha hűvös, csapadékos az időjárás, fontos a megelező védelem, 3szor ilyenkor nem elég fújni. Már virágzás előtt és alatt is nagyon fontos a kijuttatás. Év közben a tápanyagutánpótlás is nagyon fontos, hogy a növény kondija megfelelő legyen, mi ezt csöpögtető öntözéssel juttatjuk ki. Erről is majd beszélek.
@laszlototh7982
@laszlototh7982 8 ай бұрын
@@diveshortus2629 Üdv.! Azt szeretném megkérdezni, hogy év közben milyen tápanyagot juttatnak ki?
@takacsjozsef1976
@takacsjozsef1976 9 ай бұрын
Csak permetezek-permetezek mégis moniliásak a fáim.
@horvathnorbert9339
@horvathnorbert9339 9 ай бұрын
Nálam is elfagyott minden.
@diveshortus2629
@diveshortus2629 9 ай бұрын
Sajnálom! Ilyenkor fáj az ember szíve! Nálunk eddig nem fagyott le minden, de sávokban takaritott a fagy. Olyan gyönyörű volt, szinte fürtökben lógtak a virágok, és szinte mind meg volt kötve. Viszont azokon a területeken, ahol meg nem vitte le a fagy, ott a mostani áprilisi fagyok takaritottak, vagy a monilia. Nehéz a helyzet, de még nem adjuk fel! A moniliára te is vigyázz, mert beteg fán a következő éven sem lehet termés, és sokkal rövidebb élettartamú lesz a fa.
@antalzinger1751
@antalzinger1751 10 ай бұрын
Üdv , bárcsak negyed annyi bizalmam lenne mint nektek , de hát nincs és eszerint cselekszem. 🪓🪚🪓🪚🪓
@diveshortus2629
@diveshortus2629 9 ай бұрын
Sajnálom! De ezt is megértem, nagyon nehéz a harc, főleg azóta, amióta savas kémhatású esőink vannak, melegebb teleink, nagyon magas hőmérsékletűek a nyaraink, invazív lett a betegség, de sok más növény is megszenvedi ezeket a változásokat.
@peternemeth3923
@peternemeth3923 10 ай бұрын
Én még nem esnék kétségbe. Márianosztrán kajszi zöme -5ben elment, de láthatóan nem egyszerre bontja a virágot. Évek óta látom, hogy késedelmes virágzás van erre északon. A fák mintha alkalmazkodnának. Minden gyümi. Nem sok van így, de sokszor hatalmas a termés méret. Én bizakodok,....és ültetek...ha kicsiben is
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Bizakodóak vagyunk mi is. Örülök, hogy Te is pozitívan gondolkodsz! Tényleg jól fogalmaztad meg, bizakodni és tenni kell - ültetni, termelni :) mi is pont ezt tesszük :) eredményes munkát kívánok neked!
@alap00100
@alap00100 10 ай бұрын
nincs is haszontalanabb növény a sárgabaracknál.... lemosóztam, 2x permeteztem a virágzás elött közvetlen, és virágzáskor... szárad le az összes fáról a virág.... egy igazi genetikai selejt az összes kajszifa
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Én is voltam ebben a fázisban, pár évvel ezelőtt minden kajszit ki akartam vágni :) de ahogy a feleségem mondja, a makacsságom miatt nem adtam fel, és valahogy túllendültem ezen a ponton. Folyamatos harc és sok-sok kudarc volt az idáig vezető út, és ha láttad a fagykáros videót, akkor láthatod, hogy még mindig vannak megtorpanások. A kajszihoz sok türelem és kitartás kell, de sajnos vannak területek, amelyek nem alkalmasak a termelésére. Ha segíthetek kérdezz bátran, addig is jó egészséget kívánok! Mert ez a legfontosabb!
@alap00100
@alap00100 10 ай бұрын
@@diveshortus2629 Hát a fagykár az amire a hobbi kertész nem tud hatással lenni. 4db fát füstölgetni nem éri meg. Viszont a monília... engem kicsinál minden évben, pontosabban a fáimat. Topas 100 EC-vel permeteztem közvetlen virágpattanás után, amit 5 nap múlva megismételtem. Az összes ágon elhaltak a virágszírmok, és mumifikálódnak az ágak. A 2 göncit teljesen érinti. Van 2 bergeronom, talán őket kevésbé sújtja. Én úgy döntöttem, hogy nem időt, és pénzt nem szánok rá, ha ennyire ki akarnak pustulni, hát akkor ez a sorsuk. Inkább azt a sok sok pént amit ráköltök, egyből a termelőknél hagyom, akkor is több gyümölccsel fogok találkozni egységnyi pénzért, mint így ebben a formában. Neked is jó egészséget, és kitartást a fáidhoz, hamár az utóbbiból nekem nem adatott elég :D
@macsai85
@macsai85 10 ай бұрын
Én már 2x le szortam Dithane-al.
@norbertmeszaros2631
@norbertmeszaros2631 10 ай бұрын
Permetezés?Én lemósozást sem csinálok ,szőlőnél sem!Monillia?Három éve nem permetezem se kajszit, se őszibarackot! Mégis szép és a családom számára "egészséges" gyűmőlcs kerül az asztalra!Nem kell mindent elninni amit hirdetnek és lefizetett videóban mondanak !Csak a pénzről szól ,nem az egészségről!Monilia! Vicc!
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Mindenkinek saját döntése, hogy permetezi-e vagy sem a fáit. Úgy gondolom a lényeg a tevékenységen van, hogy termelj és szeresd mindezt. Ha pedig permetezés nélkül mindezt meg tudod oldani, annak csak örülni tudok, nekem ez sajnos nem sikerül. Láttam már egy nap alatt leszáradni ágakat egy-egy ködös reggel után. Ha jól figyeltél, semmilyen terméket nem reklámozok, nem ez a célom. Erőt, egészséget kívánok!
@janos.b2339
@janos.b2339 10 ай бұрын
Őszi barackot mikor kell monilia ellen permetezni ?
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Őszinek a tafrinával(dérgomba) van gondja, aminek a levél fodrosodás a tünete, monília kevésbé jellemző.
@stefangulyas3965
@stefangulyas3965 10 ай бұрын
Gyönyörű! Szeretnék elbeszélgetni veled! Kora tavaszi metszés indítja útra a kajszit és elfagyhat! Én csak összel metszek kajszit. Tavasszal csak gyümölcs ritkitast végzek mert a kajszi arra képtelen. Visszavágást csak gyümölcs kötödés után végzek mert akkor látható a fán hogy a talajmenti fagy lentről felfelé meddig érte és hogy maradjon termésem is akkor csípem vissza a csúcsát. De nálam a váza 45, miért nálatok 60 fok? Nálam legjobban terem nem a 60 hanem a 45 fokon bármelyik fa!? Te miért ággyurüre metszel bent a fában és nem csonkra? Gazdag termést kívánok neked!
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Metszést illetően korábbi videóban elhangzott, hogy én is a késő nyári metszést részesítem előnyben, idő hiányában általában mi ezt nem tudjuk megoldani. A Jumbo növekedési eréje nem teszi lehetővé a laposabb szöget, ezért amint látható, ez az ültetvény ilyen sűrű, bár ezen egy komoly termés súlya sokat segítene :) ezen dolgozunk! Magyar fajtakör esetében elterülőbb a korona, és a Kiotot is 45re metszük. Örülök a közös érdeklődési körnek, és köszönöm, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat. Tárgyilagos és hasznos gondolatok! Eredményes munkát kívánok!
@egy2924
@egy2924 10 ай бұрын
Milyen permetszereket javasolsz?
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Felszívódókat.
@egy2924
@egy2924 10 ай бұрын
@@diveshortus2629 Konkrét típus?🙂
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
@@egy2924 @egy2924 Szlovákiában kistermelők számára elérhető a fenpyrazamin hatóanyagú Prolectus, ami jó hatásmechanizmussal rendelkezik, és engedélyes a csonthéjasokra, és nem utolsó sorban az őszibaracknál jó tapasztalat van vele a tafrinára is. Magyarországon a tebukonazol hatóanyag használata mutatkozik megfelelőnek, ami a Folicur Solo, és engedélyezett a csonthéjasokra.
@egy2924
@egy2924 10 ай бұрын
@@diveshortus2629 Köszönöm❤️
@egy2924
@egy2924 10 ай бұрын
@@diveshortus2629 Még egy fontos kérdés a Fulicur Soloval lehet permetezni virágzáskor? Őszibarackot is lehet virágzáskor permetezni vele? Köszi.
@zsoltag7415
@zsoltag7415 10 ай бұрын
Gratulálok nagyon szép ültetvény! Esetleg azt meg lehet tudni, hogy ekkora ültetvény méretben milyen fajtákat ültettetek? Nagyjából mekkora a törzsmagasság? Köszönöm a választ!
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Köszönjük, a fajták zömmel Jumbo cot, illetve szerintem, mert saját szaporítás egy olyan fajtából ami korábban fajtakeveredéssel került a kertbe.(Ergo egy fajta belekeveredett telepítéskor,ami nem volt tervbe, de utólag nagyon örülök neki), Kioto, Aurora. A magyar és szlovák fajtakörből pedig már kiszerettünk. 2003 óta rengeteg fajtát próbáltunk, de ezek tetszettek leginkább. Készült már róluk videó nyáron is, ha érdekel tekintsd meg a Facebookon, ott gyakrabban publikálunk. Dives Hortus alatt.
@TheMegaKronosz
@TheMegaKronosz 11 ай бұрын
A réz megy a mészbe......te forditva csináltad....igy biztosan kicsapodik ...tehát nem keveredik a 2 komponens...
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Hallottam már erről, utána jártam, az oltatlan mész és a kékkő (darabos gálic) idejében ez a sorrend volt a lényeges. Leteszteltem, a mai forgalomban lévő Szlovákiában kapható rézgálic(Modrá Skalica) és mészhidrát szépen elegyedik, nem tapasztaltam kicsapódást, bármilyen rendellenességet. Bár igazad van, a hagyományokat tiszteljük! Járt utat járatlanra ne cserélj! Ne változtass! A lényeg, hogy használd! Eredményes munkát kívánok!
@istvannagy3031
@istvannagy3031 11 ай бұрын
Profi munka, köszönjük a bemutatását!👍
@diveshortus2629
@diveshortus2629 10 ай бұрын
Köszönöm, köszönjük a kis csapatunk nevében! Reméljük segített!
@galaxishalmazok
@galaxishalmazok 11 ай бұрын
Alapszabály: Mindig a rezesbanda megy a meszes gödörbe.
@messerhun
@messerhun 11 ай бұрын
Szia. Ként és parafinolajat lehet-e belekeverni? A ként gomba ellen, az olajat a áttelelő peték-lárvák ellen. Köszi.
@diveshortus2629
@diveshortus2629 11 ай бұрын
Én a lemosóba nem teszek semmi mást, csak amit a videóban említettem. Viszont a ként évközben minden permetezésnél használom, mert gyakorlatilag mindennel keverhető. Amire rájöttem, hogy az olaj is csak pazarlás, mert az év közben megjelent rovarokat nem tudom beszabályozni. Ráadásul nem minden esetben elegyedik. De mivel senkit nem szeretnék lebeszélni róla, egy próbakeverést egy kis edényben mindenképp végezz el. Szélcsendet, napsütést és eredményes munkát kívánok!
@messerhun
@messerhun 11 ай бұрын
@@diveshortus2629 Csak azért kérdeztem, mert lehet kapni olajos rézként. Lemosó permetezéshez. Eddog vásároltam ilyen termékeket, de más van minden összetevőm hozzá. Köszi a választ.
@ferenchekedi419
@ferenchekedi419 11 ай бұрын
Ez a videó egy ló@art se ért!
@Sinarglondong
@Sinarglondong 11 ай бұрын
Very good ❤❤❤❤❤
@diveshortus2629
@diveshortus2629 11 ай бұрын
Thank you!