Пікірлер
@Czat.z.Przyjacielem
@Czat.z.Przyjacielem 5 ай бұрын
Czy można prosić o głośniejsze nagrania?
@zaufanyterapeuta
@zaufanyterapeuta 2 жыл бұрын
Bardzo pomocny film!
@joannasf1298
@joannasf1298 2 жыл бұрын
Ja zazywam 2,5 olonzapiny i 300 mg convulexu. Mi wystarcza taka dawka ale leki zmniejszyłam sukcesywnie . Pozdrawiam
@artepsycholog3579
@artepsycholog3579 2 жыл бұрын
Bardzo pomocny materiał - fantastycznie, że umieścili Państwo napisy tak, aby wiele osób mogło skorzystać z tego filmu :)
@Normalnieczylijak
@Normalnieczylijak 2 жыл бұрын
A jesli psychoza ma swoje źródło w duchowości? I jeśli duchowośc jest realna?
@magdagieraszek1303
@magdagieraszek1303 2 жыл бұрын
jeeej słucham i słucham i nic nie znajduje co pozwoli mi zrozumiec i opanować moj strach
@monikarudnik1202
@monikarudnik1202 2 жыл бұрын
Mnie ten lęk paraliżuje zawsze po wizycie u lekarza czy ginekologa a tak to wypieram chyba ten fakt że jestem w ciąży (to moja 4 ciąża) w dk nie chcą zrobić mi cc to mnie przeraża ostatni poród był ciężki też chciałam cc i podczas porodu przy pełnym rozwarcie wpadłam w panikę.. Miałam poród wywoływany obieceli znieczulenie itp a skończyło się na gazie bo było już za późno 😑 resztę ciąż miałam bez znieczulenia rodzenie z wyboru ale tego porodu się boję i mam głupie samopoczucie że nie przeżyje 🙈
@zaufanyterapeuta
@zaufanyterapeuta 2 жыл бұрын
Więcej takich filmów prosimy! Super :)
@zaufanyterapeuta
@zaufanyterapeuta 2 жыл бұрын
Ciekawy materiał :)
@zaufanyterapeuta
@zaufanyterapeuta 2 жыл бұрын
Super film!
@zaufanyterapeuta
@zaufanyterapeuta 2 жыл бұрын
Wartościowy film!
@zaufanyterapeuta
@zaufanyterapeuta 2 жыл бұрын
Ciekawa rozmowa :)
@zaufanyterapeuta
@zaufanyterapeuta 2 жыл бұрын
Bardzo wartościowa wiedza :)
@alsa2008
@alsa2008 2 жыл бұрын
Jasno wyjaśnione z pełnym zrozumieniem
@alsa2008
@alsa2008 2 жыл бұрын
Dziękuję
@workoutjohnny3021
@workoutjohnny3021 2 жыл бұрын
Po 15 latach przyjmowania olanzapiny mam multum chorob po niej a jezeli chodzi o mozg to dopadla mnie depresja oddechowa od 2 lat nie biore nic cierpie ale zyje.
@MrVaTaRaX
@MrVaTaRaX 2 жыл бұрын
O kurw@ ja chyba zostanę przy benzo
@dariuszchojnowski9315
@dariuszchojnowski9315 2 жыл бұрын
przepraszam ze z góry pisze na ty ale w moim przypadku poprawia mi to komunikowanie z druga osoba czy rozmówcą, mój problem ze snem zaczął się kilka lat wstecz. Mam prace zmianowa w tym i nocna. ostatnio zauważyłem ze mam jakby uczucie swędzenia skóry nawet po kąpieli i noc jest z głowy- podejrzewałem ze zmęczenie możne powróci sen wiec oglądałem tv i itd- owszem zmęczenie było ale brak snu pozostawało oraz te uczucie swędzenia skóry. Pozdrawiam.
@paglo1209
@paglo1209 2 жыл бұрын
Ktoś mi kiedyś to polecił więc dzielę się - jeśli masz ADHD i odlatujesz - ustaw tempo odtwarzania 1,75 :) Ciekawe rzeczy, szkoda nie obejrzeć :)
@shreder221
@shreder221 2 жыл бұрын
Tylko 1.75 :p Dla mnie często 2.0 to za mało :p
@anetasawicka4728
@anetasawicka4728 2 жыл бұрын
Cała prawda o mnie :(
@zrelaksujsiezjoanna8675
@zrelaksujsiezjoanna8675 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo cenne wskazówki. U nas zdiagnozowano autyzm atypowy i zespół Aspergera. Mimo wwr brak mowy i zrozumienia poleceń, rok terapii praktycznie bez żadnego postępu. Jeden z terapeutów polecił program słuchowy i mowa oraz zrozumienie stopniowo ruszyły. Do szeroko rozumianej "normalności" jeszcze daleko ale funkcjonowanie synka bardzo się pojawiło. Moje doświadczenia możecie znaleźć tu kzbin.info/www/bejne/n4Sqd6GJodRsr6c. Trzymam kciuki za wszystkich rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami. Jesteście wielcy ❤️.
@EmillyJuliett
@EmillyJuliett 3 жыл бұрын
Dziękuję bardzo, cenne praktyczne wskazówki.
@mimoza1989
@mimoza1989 3 жыл бұрын
Dwa razy w życiu miałam podejrzenie, że mogę być w ciąży. To nie był płacz, to było ryczenie, węzeł w żołądku, ręce mi się trzęsły, zbierało mi się na wymioty, pojawiały się myśli samobójcze. Kiedy partner powiedział, że chce dziecka zaczęłam unikać kontaktu intymnego i poszłam do ginekologa prosić antykoncepcję (do tej pory zabezpieczaliśmy się inaczej). Podejrzewam u siebie tokofobię, ale nie wiem jak rozpocząć leczenie.
@agnescarolina6831
@agnescarolina6831 3 жыл бұрын
Walczę z tym cały czas...
@constants_are_variable
@constants_are_variable 3 жыл бұрын
Szanuje za napisy do przewijania.
@zuzakurzela6181
@zuzakurzela6181 3 жыл бұрын
Super materiał :)
@poznawczyukasz4862
@poznawczyukasz4862 3 жыл бұрын
Dziękuję za film, są jakieś konkretne prace/teorie naukowe, które poruszają problem dysfunkcyjnych rodzin?
@nynys123x
@nynys123x 3 жыл бұрын
Pozdrawiam i liczę na kolejne filmy ;)
@kasia5947
@kasia5947 3 жыл бұрын
Bardzo pomocna wiedza i bardzo dobrze wyjaśnione czym jest mechanizm wyparcia bardzo dziękuję ❤😘
@memfis3858
@memfis3858 3 жыл бұрын
Ja całe życie odkąd pamiętam nienawidzę jedzenia. Prawdopodobnie dlatego że od zawsze miałam toksycznych rodziców a rodzice widząc że mam depresję i jestem marna non stop krzyczeli żebym jadła, nosili za mną jedzenie, darli się żebym jadła. Nienawiedzę jedzenia. Gdybym mogła nie jadłabym już nigdy. Potrafię zjeść kanapkę przez cały dzień i nadal chodzić na studia i do pracy. Oczywiście całe życie jestem chuda jak patyk ale nigdy nie czuję głodu i nigdy nie myślę ze jestem głodna ani nie myślę o jedzeniu. Całe życie jem na siłę tylko po to żeby jakoś utrzymać się przy życiu. Nic mi nigdy nie smakuje i nigdy nie jem z przyjemnością. Czasem jem shejki żeby tylko to połknął jak najszybciej i mieć spokój, jedzenie odklepane. Od zawsze chcę przytyć żeby lepiej wyglądać ale nie mogę. Znajomi mówią po prostu jedz, weź to i jedz. Ale ja nie mogę jedzenie mnie po prostu zniechęca, nic mi nie smakuje. Mogę nie jeść 10 godzin i nie chce mi się wziąć batonika który leży obok mnie, bo mi się po prostu nie chce i nie czuję głodu. Jak po tych 10 godzinach coś zjem to już czuję się pełna i nie chce mi się jeść więcej, będzie mi niedobrze. Byłam niby kilka razy się leczyć ale nic to nie daje.
@Xyzxyzxyzz
@Xyzxyzxyzz 3 жыл бұрын
Czy można wiedzieć ile kosztuje pierwsza konsultacja online u Pani doktor ?
@jankowalski3786
@jankowalski3786 3 жыл бұрын
Czy można pomylić swoją seksualność z poczuciem estetyki?
@pawenowakowski5499
@pawenowakowski5499 3 жыл бұрын
Nie ma to jak budzisz się w tragicznym stanie mega zlękniony wszystko jest głośne i nieznośne, łykniesz 6 mg sedamu i wszystko przechodzi i można żyć :)
@AlicjaBreastowicz
@AlicjaBreastowicz 3 жыл бұрын
To chyba niestety ja. Psychicznie nie wytrzymuje
@DzikiDzikus
@DzikiDzikus 3 жыл бұрын
A co z emocjami
@joannabaczynska5048
@joannabaczynska5048 3 жыл бұрын
Niewiele wnosi ten film. Zmiana pracy i partnera (jak sama Pani wspomniała) nie świadczy o ADHD. Wiem, że jestem dorosłą osobą z ADHD ale ten film kompletnie nic nie wniósł do tego. Fajnie, że Pani doktor ma bogate doświadczenie w pracy dorosłymi, może warto więc formułować swoje wypowiedzi do dorosłych?
@PsychomedicPl
@PsychomedicPl 3 жыл бұрын
Dziękujemy za Pani opinię. Ten materiał jest bardziej skierowany do osób, które nie mają rozpoznania/diagnozy ADHD, a zaczynają u siebie dostrzegać objawy/zachowania, które wydają im się nietypowe i których kompletnie nie kojarzą z ADHD. Tym bardziej, że wiele osób nadal żyje w przekonaniu, że ADHD nie istnieje lub dotyczy jedynie dzieci. Dziś o 18 na naszym fanpage PsychoMedic.pl [facebook.com/poradniapsychomedic/] odbędzie się transmisja live z udziałem dr Agnieszki Tajchman - serdecznie zapraszamy do udziału i zadania Pani Doktor pytań, które Pani są bliskie i które Panią nurtują w tym temacie. Więcej informacji tutaj: psychomedic.pl/psychomedicowe-czwartki/
@tatisiskin8225
@tatisiskin8225 3 жыл бұрын
Moją znajoma ma 45lat I ma anoreksje, po prostu nie je . Cierpi na to od lat! Jak to możliwe że zyje i pracuje! A przyczyny to przede wszystkim ambicje, jestem lepsza od innych itp
@kasia5947
@kasia5947 3 жыл бұрын
Wszystko prawda tak właśnie jest takie są konsekwencje 👍👌
@miki97211
@miki97211 3 жыл бұрын
Gdyby był lepsze dźwięk to bym słuchał do końca. Bo temat bardzo interesujący i dobrze przedstawiony ale popracujcie nad jakością to będzie więcej wyświetleń.
@PsychomedicPl
@PsychomedicPl 3 жыл бұрын
Dziękujemy za Twoją opinię :) Staramy się stale rozwijać w tym zakresie :) Być może pokusimy się o ponowną edycję dźwięku, aby był bardziej znośny.
@Mikki4serwis
@Mikki4serwis 3 жыл бұрын
A dlaczego w ogóle nie mówi się o tym, że pewne chemikalia mają wpływ na bezpłodność? Dlaczego nie likwiduje się przyczyn tego stanu rzeczy? Nie mówi się o plastikach, o substancjach endokrynynnie czynnych w plastikach, chemii gospodarczej. W krajach zachodnich mówi się o tych rzeczach. To przerażające, że w Polsce nawet lekarze milczą na ten temat. Czy mają w tym jakiś swój interes czy może z innych powodów milczą?
@rosaselvatica8091
@rosaselvatica8091 4 жыл бұрын
Bardzo dobrze Pani tłumaczy.Dzięki i pozdrawiam🤔
@ironbart7924
@ironbart7924 4 жыл бұрын
1) MPH (+ Moklobemid), albo w drugim rzucie: 2) seleglina. To prawda, że wiedza u większości psychiatrów "leży' w tym zakresie, a o psychologach to nawet się nie będę wypowiadał, bo szkoda czasu na tych ignorantów. MPH, a potem można sobie jakąś psychoedukacje zrobić, aby wiedzieć jakie są objawy i jak ich unikać lub minimalizować. Tylko dobrać dobrą dawkę MPH i nie bać się próbować dawek. Nie zawsze dużo znaczy lepiej. Farmakoterapia jest długotrwała i powinna umożliwiać zmianę schematów zachowań towarzyszących tej "dysfunkcji".
@agaagnieszka8549
@agaagnieszka8549 4 жыл бұрын
Fatalny dźwięk ,temat bardzo ciekawy ,ale nic nie można zrozumieć.
@PsychomedicPl
@PsychomedicPl 4 жыл бұрын
Dziękujemy za komentarz :) Niestety ta transmisja live na Facebooku odbywała się półtorej roku temu, kiedy nie posiadaliśmy odpowiednich narzędzi ani do nagrywania, ani do obróbki dźwięku. Obecnie staramy się, aby materiały były "milsze" pod względem dźwięku :) Być może w najbliższym czasie przygotujemy transkrypcje tej rozmowy, którą opublikujemy na naszym blogu. Ewentualnie pojawią się napisy do tego nagrania - w nowszych materiałach zawsze staramy się dodawać napisy. Pozdrawiamy :)
@sabciasabcia5232
@sabciasabcia5232 4 жыл бұрын
Witam moje dziecko ma dwa lata i bardzo jest ciężko owinol sobie nas wokół palca wrzeszczy krzyczy itd jak coś nie jest po jego myśli to tak się zachowuje wogole nas nie słucha jesteśmy już bezradni... bardzo proszę o odpowiedz radę ...😣
@kamilab.3662
@kamilab.3662 4 жыл бұрын
Najlepiej umówić się na konsultację wychowawczą, żeby omówić indywidualnie Państwa sytuację. Wtedy można poszukać wspólnie konkretnych przyczyn i sposobu jak pomóc w Państwa sytuacji. Teraz możliwe są konsultacje on-line. Pozdrawiam
@xyz123ul
@xyz123ul 4 жыл бұрын
To ja
@Beleen-gw3vw
@Beleen-gw3vw 4 жыл бұрын
jeśli chodzi o depresję, to warto wspomnieć, że nieleczona adhd doprowadza często w wieku do depresji. i dopiero, jak w terapii te typowe środki terapii depresyjnej nie mają dopiero skutku okazuje się, że korzeń problemów jest w adhd. adhd wiąże się często z innymi schorzeniami psychicznymi tzw. chorobami współistnieniejącymi.
@mzm0000
@mzm0000 4 жыл бұрын
Swietna audycja. Bardzo gruntownie przedstawiony temat. Bardzo przydatny materiał.
@lukkash
@lukkash 4 жыл бұрын
Pani prof., prosze pamietac, ze ta niewlasciwa kultura organizacyjna jest najczesciej wynikiem celowej strategii tych wszystkich korpo, ktore maja w PL pracownikow za 1/4 tego, co musieliby placic w swoich krajach. Nawal pracy plus jeszcze bycie wspolczesnym niewolnikiem, ktory jest "uwalony" kredytami (hipoteczny, samochod) i mamy juz gotowy zespol stresorow. Dorzucmy do tego problemy w zyciu osobistym lub brak takiego zycia (brak czasu), a jeszcze w przypadku np. branzy technicznej i IT duza zmiennosc tej wiedzy, koniecznosc permanentnego uczenia sie, aby byc na biezaco, bo niektore technologie moga zmienic sie diametralnie w ciagu kilku lat. Kazdy musi sobie odpowiedziec na pytanie czy wybiera zludny prestiz czy zdrowie. Psychoterapeuta (np. nurt psychodynamiczny, egzystencjalny) zwrocilby uwage na czyjs system wartosci (Superego, Ego idealne), postrzeganie wartosci czlowieka, deficyty odnosnie poczucia wartosci, bo ten temat moze byc tak naprawde motorem dajacym komus motywacje do szalenczej pracy, ktora i tak kogos unieszczesliwia i mocno frustruje.