Пікірлер
@sylwiaplaszczyk144
@sylwiaplaszczyk144 3 күн бұрын
Czyli do domku 100 m ² można wykonać jeden odwiert. ?
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Сағат бұрын
Można 1 można dwa po 50mb To zależy jaki jest grunt
@tosiek4226
@tosiek4226 6 күн бұрын
ten film widze, ze to czysta PROPAGANDA! zachwalaja cos, co ja wiem z zyvia, ma negatywne skutki 1) kazdy od dawna moze wejsc na mapke zagosp. przestrzennego i zobaczy, gdxie jaki blok pkwstanje, czy droga 2) mam dzialke budowlana, jedt tam planowana droga i nagle mi zmjenia na rolnicza( to wydadxylo sie na prawde w mojej okolicy) 3) co5lat trzeba bedzie gonic o walczyc, by moja dzialka budowlana nią pozostala, bo np. moje dziecko, ktore zaczyna studia, jak je skknczy juz nie wybuduje domu 4) inwestor zawsze tak robi, ze jakos ma to co chce(nawet dwustuletnie domy wtedy nie przeszkadzaja) 5) u mnie w mjescie jest tzw. park przemyslowy i 4fabryki kolo siebie, dojazd z drugiego konca miasta pracownkkow jest koszmarny, wyzinaja lasy bh tam cos postawić 6) jeden rodzaj zabudowy w jednum mjejscu jest nieestetyczny(prosze spojrzdc na nowe osiedla zabudowy szeregowej, wyglada jak chow klatkowy) 7) te zmjany sa po to, by nas zniewolic, by bogaci inwestorzy mieli otwarta droge, by gmina mogla obnizyc wartosc naszych dzialek, by mogli robic co chca za naszymi plecami(mam coxziennie wchodzic na mapke i spr. co llanuja i ewentualnie isc pod ratusz? )
@czarekcz1097
@czarekcz1097 Ай бұрын
Czyli, odwiert - 200zl/m, potrzebne sa dwa to daje 40000zl. Oszczednosc, ok 2tys zl rocznie, czyli okres splaty 20lat. Wrzucam na konto, place podatek belki i mam te 2tys z konta co roku. I nie musze nic budowac konserwowac itd. Choc koncepcje pompy ciepla zgrana z odwiertem glebinowym uwazam za duzo lepsza niz pompa powietrzna ktora wysiada w bardzo niskich temperaturach kiedy jest najbardziej potrzebna. To na razie pozostane przy gazie... najprosciej i najtaniej.
@Mat-ug6hi
@Mat-ug6hi Ай бұрын
Do tego trzeba doliczyć gruntową pompę ciepła, które swoje też kosztuje (20 -50 tys pln), wykonanie przyłącza do budynku oraz podłączenie całej instalacji w kotłowni. Dlatego koszt całej inwestycji może przekroczyć spokojnie nawet 100 tys pln. Jednak należy pamiętać, że mając już gruntową pompę ciepła, grzechem byłoby nie wykorzystywać jej w sezonie letnim do klimatyzacji pomieszczeń. Licząc koszty ogrzewania w sezonie zimowym oraz koszty chłodzenia w sezonie letnim (które są ekstremalnie niskie w porównaniu do tradycyjnych klimatyzatorów), to już wychodzi to troszkę inaczej.. Ponadto przy dobrze wykonanych odwiertach ich żywotność szacuje się na około 100 lat, a gruntową pompę ciepła na około 30 lat. Dla powietrznych pomp ciepła żywotność wynosi 10 - 15 lat, więc różnica jest duża. Poza tym gruntowa pompa ciepła lepiej współpracuje z fotowoltaiką, niż powietrzna z uwagi na fakt, że w okresie od wiosny do jesieni jesteśmy sobie w stanie wyprodukować prąd do pracy pompy ciepła (wtedy powietrzna pompa ciepła nie zużywa dużo energii, bo odbiera ciepło z otoczenia, które jest jeszcze względnie ciepłe), za to w zimie tej energii idzie najwięcej i jej po prostu brakuje. Z kolei gruntowa pompa ciepła pracuje wydajnie niezależnie od warunków pogodowych z uwagi na stałą temperaturę dolnego źródła. A co do samych odwiertów to czego brakło w omawianym odcinku, to zakładanie dystanserów do sondy, aby sonda była równomiernie rozłożona w całym odwiercie. Jest to bardzo istotne dla uzyskania dużej przewodności cieplnej wymiennika otworowego.
@MM-uz5nv
@MM-uz5nv 18 күн бұрын
Masz rację to się po prostu nie kalkuje szczególnie gdy ktoś ma blisko rurę z gazem, nawet gdy PC jest używany do klimy. Ciężko również wierzyć zapewnieniom o wytrzymałości biorąc pod uwagę jak wszystko dziś jest produkowane (ma się zepsuć zgodnie z planem).
@pawebakowski1910
@pawebakowski1910 Ай бұрын
Jeżeli Gmina gdzie mieszkam zaczęła prace nad planem ogólnym posiadając hektar ziemi który chce w przyszłości podzielić i wystąpić o WZ a Gmina teraz zbiera wnioski to warto wysłać taki wniosek z nr działki i argumentacją aby uwzględnili moją działkę w planie na cele mieszkaniowe? Czy cicho siedzieć i zdążyć z warunkami zabudowy do końca 2025 roku? Plan ogólny ma być wprowadzony 01.11.2025
@AmbasadaBudownictwaTV
@AmbasadaBudownictwaTV Ай бұрын
Można złożyć wniosek do planu ogólnego i starać się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Plan ogólny ma ograniczoną możliwość dysponowania terenami mieszkalnymi więc warto złożyć wniosek, będzie to sygnał dla osób sporządzających dokument o zamierzeniach inwestora. Natomiast warunki zabudowy po wejściu w życie planu ogólnego zachowają ważność.
@tosiek4226
@tosiek4226 6 күн бұрын
​@@AmbasadaBudownictwaTVta a potem odp. odmowna ze wzgledu na inne plany inwestycyjne (u mnje w miescie developer mkze budowac nawet w parku krajobrazowhm, a potem ludzie plakali, ze maja dziki za oknami)
@XsXs8846
@XsXs8846 Ай бұрын
Kiedy to będzie obowiązywać?
@facetp7618
@facetp7618 Ай бұрын
Ustawa potrzebna i wiele lat spóźniona. Chaos już mamy.
@666marq
@666marq 3 ай бұрын
Nic nie będe zgłaszał, wyjazd z mojej działki wuje niemyte, a jak nie to widły w plerach.
@Photo-ms1mo
@Photo-ms1mo 4 ай бұрын
No to klapa na wiosnę 😂😂
@Lisu79
@Lisu79 4 ай бұрын
Powinni przywrócić lex Szyszko - drzew byłoby nie mniej, tylko więcej ❤
@lordvader3944
@lordvader3944 4 ай бұрын
O kur... Partycypacja spoleczna .... To do budowy domu dokladam sie przy budowie finansowanie drogi, kanalizację, jprdl jak cholera prawo dla zwyklego kowalskiego korzystne prawo.To dobre prawo dla developera stawiajacego domki miezzkaniowe czyli czysty biznesik buduje chatki za grosze a sprzedaje za 0,5 mln jprdl jak cholera korzystne prawo
@johnkowalski8969
@johnkowalski8969 4 ай бұрын
Jezu Chryste zniszcz ich myślenie niech obruci się przeciw nim
@johnkowalski8969
@johnkowalski8969 4 ай бұрын
To prawo bandyckie
@johnkowalski8969
@johnkowalski8969 4 ай бұрын
To jest głupie tego nie powinno być to prawo nie dla polakow
@gregk.822
@gregk.822 4 ай бұрын
Przecież nic w tych zmianach nie jest na plus dla inwestora 😏 no chyba, że dla developera. Ograniczony czas budowy, później co jak się nie wyrobię w 5 lat? Zabiorą mi działkę? Będą budować osiedla, bez sklepu, bo nie ma go w planie zabudowy, trzeba lecieć na drugi koniec miasta. Co jeszcze na plus? Dodatkowo mając dom i kawałek ziemi, nie otworze np warsztatu samochodowego?
@wojst.8318
@wojst.8318 5 ай бұрын
Dobre do restauracji. Głodni wchodzą mniejszą połową a najedzeni wychodzą większą
@januszkowalski230
@januszkowalski230 6 ай бұрын
Jaka to własność jeżeli o wszystko trzeba pytać w urzędzie
@matthewpwlk7449
@matthewpwlk7449 6 ай бұрын
Bardzo fajnie jest posłuchać merotyrycznej wypowiedzi Pana gościa. Naprawdę wiedza jaką Pański rozmówca przekazuje uważam za rzetelną i konkretną. Pozdrawiam
@mateuszm2574
@mateuszm2574 7 ай бұрын
Istotne i praktyczne porady,
@AlexanderWitzke-z7z
@AlexanderWitzke-z7z 7 ай бұрын
Czy pod purenitem zostaly uzywane kline?
@baltazargombkowski7607
@baltazargombkowski7607 8 ай бұрын
Ten ekspert wprowadza widzów w błąd, z obwódu na wysokości 130 cm oblicza się stawkę opłaty za wycięte drzewo. Natomiast obwód mierzony na wysokości 5 cm decyduje czy potrzebne będzie pozwolenie na wycinkę.
@Sly40
@Sly40 8 ай бұрын
Polska to dziwny kraj, urzędnik decyduje czy mozesz ściąć wlasne drzewo na wlasnej działce
@2vindicated
@2vindicated 8 ай бұрын
Nikt nie protestował
@patrykpatryk5681
@patrykpatryk5681 9 ай бұрын
A co w przypadku wycinki dużego drzewa ozdobnego typu Paulownia Puszysta. Konar jest krótki ma wysokość około 90cm - 1m. Bardziej to drzewo traktowałbym jako krzew, czy mogę takie drzew/krzew wyciąć bez żadnych wniosków ?
@mariannatwardus5425
@mariannatwardus5425 9 ай бұрын
Niektóre pytania są co najmniej śmieszne "kto powinien serwisować kocioł" no wiadomo że nie piekarz tylko fachowiec od tego.
@RadDab
@RadDab 9 ай бұрын
Miło się słucha.
@workman3129
@workman3129 9 ай бұрын
A co z usuwaniem drzewz dzialki rolnej?jak przepisy to reguluja?
@elzbietaciesla3806
@elzbietaciesla3806 7 ай бұрын
My zwracaliśmy się do urzędu gminy o przywrócenie charakteru działki podawaliśmy liczbę drzew i mieliśmy kontrolę przed wycinka i po
@workman3129
@workman3129 7 ай бұрын
@@elzbietaciesla3806 dzięki za odpowiedź,pozdrawiam
@ukaszmieczkowski9677
@ukaszmieczkowski9677 Ай бұрын
Witam ​mam podobny problem kupiłem działkę nie będąc rolnikiem działka ma ok 53ary porośnięta olsza czarna dużo tego jest chciałbym wyciąć kilkadziesiąt sztuk @@elzbietaciesla3806
@aleer1979
@aleer1979 10 ай бұрын
A co z taśmami wewnątrz jak nie będzie tynków tylko gładź bo scianny to prefabrykat bez potrzeby nakładania tynku?
@AmbasadaBudownictwaTV
@AmbasadaBudownictwaTV 10 ай бұрын
Uszczelnienia połączenia ramy okna, drzwi z murem z wykorzystaniem taśm systemu SWS jest jednym z wielu rozwiązań. Można tu zastosować np. uszczelnienie: Acryrub od strony wewnętrznej, a od strony zewnętrznej uszczelniacz polimerowy Soudaseal 215 Lm. W przypadku dodatkowych pytań prośba o kontakt z doradcą technicznym Soudal: www.soudal.pl/diy/pomoc-techniczna-i-kontakt
@aleer1979
@aleer1979 10 ай бұрын
@@AmbasadaBudownictwaTV dziękuję za odpowiedź
@adaml827
@adaml827 10 ай бұрын
Widać że gość porgramu ma wiedzę w temacie montażu i funkcjonowania stolarki
@Anihilion
@Anihilion 10 ай бұрын
Coś słabo tutaj tłumaczą, jak ja się uczyłem to zupełnie inaczej jest wszystko
@krzysztofzalewski2675
@krzysztofzalewski2675 11 ай бұрын
Jak często można wchodzić tymi drzwiami, a jak często wychodzić?
@MonART87
@MonART87 11 ай бұрын
A co z działkami rekreacyjnymi letniskowymi
@zogonet
@zogonet Жыл бұрын
Cóż z tego że jest w sprzedaży po 1.2zł jak w skupie średnia max 50 gr a stara zasada 1 kW do 1 kW - 20% max -30 mamy opłaty stałe u klientów przy dobrze dobranej instalacji w nowych zasadach już mamy dopłaty po parę tyś zł 😜 i dziwnie liczone rachunki itp.
@zogonet
@zogonet Жыл бұрын
Rewolucja systemu rozliczania poszła w kierunku sprzedaj mi tanio energię 😜
@zogonet
@zogonet Жыл бұрын
Spadek nowych zapytań itp. na ten moment mimo że ceny instalacji spadają do dołu
@jakubstasiak5651
@jakubstasiak5651 Жыл бұрын
Z tego materiału nie wynika absolutnie nic.
@P.W._92
@P.W._92 Жыл бұрын
"- memory 5, Finko, i wszystko jasne"
@kadafi844
@kadafi844 Жыл бұрын
Co to jest działka leśna z przeznaczeniem na budowę? Jakoś mało fachowi ci fachowcy. Działki leśnej Ls nie można zabudowac
@BABY_TV_SUPER
@BABY_TV_SUPER Жыл бұрын
On mówi niedokładnie, nie ma czegoś takiego też jak działka leśna budowlana, im chodziło, że działka niezabudowana, a fachowo jest to nieruchomość gruntowa niezabudowana zadrzewiona. Grunt staje się budowlany w momencie otrzymania decyzji z UM po złożeniu wniosku o rozpoczęciu prac budowlanych do wydziału Urbanistyki wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę. To nie wszystko. Też musisz złożyć wniosek, w moim przypadku był to wniosek o przeznaczeniu gruntu na cele mieszkaniowe budowlane. Ja we wniosku wrzuciłem wszystko nawet drzewa poniżej obwodu 30cm, dla świętego spokoju. Jakby to była działka leśna, to nie doś, że on by nic nie wybudował na niej prawie, to jeszcze jeśli nie jest to działalność gospodarcza strzeliłby sobie sam w plecy tą decyzją.
@ukaszrajek4571
@ukaszrajek4571 Жыл бұрын
Kupujemy działkę za swoje własne ciężko zarobione pieniądze i mamy płacić baranom za wycięcie własnych drzew! No kurwa tylko w Polsce 🤣
@mateuszm1658
@mateuszm1658 Жыл бұрын
Witam serdecznie. Wydaje mi się, że doczytałem w innych źródłach, że topole można wyciąć jeżeli jej obwód nie przekracza 80 cm na wysokości 5 cm od gruntu. Prosił bym, aby zweryfikować tą informację aby kogoś nie wprowadzić w błąd. Pozdrawiam.
@AmbasadaBudownictwaTV
@AmbasadaBudownictwaTV Жыл бұрын
Witamy serdecznie. Dopytaliśmy naszego eksperta i rzeczywiście zaszła pomyłka, zasugerował się zapowiadanymi zmianami w ustawie.
@mateuszm1658
@mateuszm1658 Жыл бұрын
@@AmbasadaBudownictwaTV Dziękuję za trzymanie ręki na pulsie. Pozdrawiam.
@fantom2476
@fantom2476 Жыл бұрын
To nie była sugestia zapowiedzi zmian w ustawie tylko stara ustawa która mówiła o średnicy na wysokości 130cm. @@AmbasadaBudownictwaTV
@halinkahalinka4615
@halinkahalinka4615 Жыл бұрын
BARDZO DZIĘKUJĘ za informację. Pozdrawiam 🌞
@wiktorpiorski9846
@wiktorpiorski9846 Жыл бұрын
Witam, prosze o informacje jakie sa szanse na zgode na wycinke drzewka jesli wychodzi w obrebie planowanego do wybudowania domku, ale sprawa jest dopiero projektowana, nie ma pozwolenia na budowe?
@AmbasadaBudownictwaTV
@AmbasadaBudownictwaTV Жыл бұрын
Przede wszystkiem gratulujemy decyzji o budowie domu:) A co do drzewka, należałoby poznać jego gatunek i zmierzyć obwód na wysokości 130 cm od ziemi i sprawdzić, czy działka nie znajduje się przypadkiem na obszarze chronionego krajobrazu. Mając takie informacje, architekt lub geodeta, z którym będzie Pan współpracował chciażby przy usytuowaniu budynku na mapach do celów projektowych na pewno Panu doradzi jakich formalności dopełnić przed wycinką. Życzymy powodzenia podczas budowy!
@marcindugosz3104
@marcindugosz3104 Жыл бұрын
Jak już jest doprowadzony gaz, to powinno się dążyć do kogeneracji . Łapka w gore za nie wciskanie pomp do wysokotemperaturowych instalacji. 👍
@NateNeeyt
@NateNeeyt Жыл бұрын
Przydatna wiedza i na pewno bardzo pomocna dla wielu osób!
@NateNeeyt
@NateNeeyt Жыл бұрын
Super film, oby tak dalej! Bardzo ciekawe treści, aż chce się oglądać! Napisy świetne, bardzo pomagają!
@paweklocek7634
@paweklocek7634 Жыл бұрын
Bardzo fajna rozmowa, jakbym projektował teraz mieszkanie to zatrudniłbym tę panią :)
@dzikiogrodnik1000
@dzikiogrodnik1000 Жыл бұрын
Wolność Tomku w swoim domku
@dzikiogrodnik1000
@dzikiogrodnik1000 Жыл бұрын
Guwno się znacie
@donkichot6564
@donkichot6564 Жыл бұрын
Drzewo to nie wegiel
@paweklocek7634
@paweklocek7634 Жыл бұрын
Ciekawe :)
@januszjolkowicz1071
@januszjolkowicz1071 Жыл бұрын
Jestem wielkim zwolennikiem domów drewnianych ,sam je buduje ,tylko ze w Szkocji ,ogólnie UK. Budujemy w systemie Kanadyjskim ,mała różnica z systemem skandynawskim.W Polsce jeszcze to raczkuje ,nie wszystkie firmy robia to dobrze .I to z tego powodu ,klienci maja pewne obawy ,co di tego rodzaju technologi.Nawiazując do tradycji!!!w pewnym sensie zgadzam się z ta teoria.Ale prawda jest taka ,warunki klimatyczne ,to powód główny.W Szkocji ,tradycyjnym budulcem jest kamień ,nadal się go szeroko stosuje.Domy prefabrykowane ,szkieletowe ,powstają w kilka tygodni .Wiec ,szybka realizacja scian zewnętrznych ,dachu itp. Pogoda jest kapryśna ,wiec dom można wykańczać ,po kilku tygodniach .Elewacje zewnętrzne , wykańczane są ,w kamieniu lub drewnie ,nie stosuje się styropianów.Każda firma ma swoją opracowana technologie ,lepsza lub gorsza ,wszystko zależy od ceny.Osobiście preferuje docieplenia staico ,czyli wełna drzewna ,płyty z tego materiału .
@pawels4954
@pawels4954 Жыл бұрын
ładne kominki, piękne ceny...