čas 13:40 Na Aliku je M5STACK Official Store, kde mozete nakupit s tym, ze preclenie riesi Ali (VAT included) Link tu asi neprejde, tak to ani neskúšam
@ZTECHCZ2 күн бұрын
Ono je to s nimi těžké. Mají svůj store, pak na Ali a ještě někde, plus EU a CZ distributora... Někdy to vychází lépe tak, někde onak, liší se i sortiment, prostě každé řešení má něco do sebe. Taky záleží kolik toho kupujete, když toho nakupuju za padesát tisíc, je to jiné než jeden kit.
@ivankiss3207Күн бұрын
@@ZTECHCZ Ano. Ja som nechcel hovoriť o cene. Tá sa mení. Len som chcel upozorniť, že je možnosť nákupu, kde colné formality netreba riešiť. Samozrejme to neznamená, že automaticky a vždy ide o najvýhodnejšie riešenie.
2 күн бұрын
Laser jsem koupil na svoji 3D tiskarnu. Jak jsem asi mel spravne tusit, je to skoro uplne k nicemu :-) Na cem to prosim rezete? Co mate za laser?
@ZTECHCZ2 күн бұрын
Já mám jenom diodový, na kterém bych to pižlal nerad, toje spíš na gravírování. Stejně jako ta laserová hlava pro 3D tiskárnu. Tohle jsem řezal na CO2 laseru v dnes již neexistující otevřené dílně Futlab, mám pocit. Ale spousta lidí co má CO2 laser vám to ráda za pár korun řízne.
@xPaRi4 күн бұрын
Nooo... tak zatím mi byla vaše videa víceméně užitečná. Teď však mám pocit, že mi už polezou do peněz. 👍
@koumes74835 күн бұрын
Díky moc za tenhle seriál o M5Stack 👍
@ЛАРАТАЦУЕТ7 күн бұрын
Super. Ked citam odozvy rozumiem tomu tak ze malo ludi sa stretlo so serioznym business. Vas Qr kod velmi z rychli cele dienie a cas su zivot a peniaze. Dakujem
@lukasokurkin861711 күн бұрын
Že ty si studoval něco jako ČVUT FIT, FEL, VUT FIT, nebo nějakej takovejhle bullshit a předtím si byl na gymplu? xD
S tím vám nepomůžu, Google ekosystému se vyhýbám a KZbin je jediné co z něj používám.
@infanticide13212 күн бұрын
Kolik lidí vypnulo v 5. minutě?
@ZTECHCZ11 күн бұрын
Asi dost :) Average view duration 4:30 Typical 3:28-4:57
@Fox50_Foxov12 күн бұрын
Díky za tyto videa, jsou poučná a zdarma, co chtít více. :)
@jsonkody19 күн бұрын
8:25 .. no jednoduse receno mi prijde jako naprosty nesmysl v dnesni dobre myslet ze muzu programovat a napr. neumet zaklady terminalu nebo linuxu. To bych se musel opravdu hodne snazit zit v nejaky bublince technologii kde se tomu vyhnu, ale taky bych si tim dost snizoval svoji uroven jako "programator profesional".
@jsonkody19 күн бұрын
ted vazne .. nejdulezitejsi na Linuxu je to, ze krome toho ze je zadarmo se na nem mnohem lepe vyviji, je stabilnejsi, rychlejsi, bezpecnejsi a bez otravnych reklam a otravnych updatu (updaty tam jsou, jen jsou milionkrat mene otravne nez na windows a jsou kompletne ve vasi rezii). A dnes jsou nektere ditribuce rekl bych i lepsi a jednodusi na pouzivani nez win11 i pro bezneho Frantu uzivatele .. napr. moje mamka ma Mint uz roky a nijak si nestezuje. Jede to rychle, dobre, nema zadne problemy ze by to padalo, ze by ji otravovaly updaty a reklamy. Koukne na tom na film, upravi dokumenty a brouzda na webu. Prakticky na nic me nepotrebovala .. jen jsem ji to updatoval po cca sesti letech na novejsi verzi i kdyz to k nicemu nebylo potreba :) Ja mam na PC dualboot a mam koupenou pomerne drahou licenci win11 pro ale uz roky ten system pouzivam jen na hry a muzu rict ze i zhlediska obycejneho nastaveni je ten system docela bordel protoze co kazdych par mesicu zmeni to kde clovek najde ruzne veci + jeste stale se casto musite doklikat do puvodnich OG nastaveni ala winXP. Na to kolik let se to vyviji a kolik miliard na to padlo je to tak trochu k smichu. Je to samozrejme dano tim ze oni chteli 100% zpetnou kompatibilitu takze spousta systemu je tam napevno zadratovana a nemuze se na ne moc sahat, jenze pak mame moderni settings smichane s predpotopnim, obcas se podivame na modrou obrazovku smrti, pak na reklamu, pak nas otravuje upozorneni na dulezity update. Hruza des .. a jeste za to clovek ma platit xD
@jsonkody19 күн бұрын
Podle me je asi nejdulezitejsi zminit, ze pokud se zacnete zajimat o Linux, musite se pripravit, ze se za nejaky cas vzbudite s paradnim neckbeardem 🙌🙈🙉🤡
@jsonkody19 күн бұрын
4:33 .. jeden cas jsem se ponoril opravdu do hloubky ohledne tohoto tematu rozdeleni jazyku (programovaci paradigmata) na proceduralni, imperativni, objektove, funkcionalni, deklarativni, logicke a docela dlouoho jsem se tocil v kruhu protoze jsem narazel na problemy nez jsem to shrnul zhruba takto - "je to tak trochu bordel, protoze ty terminy nejsou vzdy pevne definovany a v nekterych pripadech se vykladaji odlisne". Jinak funkcionalni programovani by technicky melo spadat jako podmnozina pod deklarativni programovani, kam ale patri prave i veci jako SQL nebo treba Prolog (logicke programovani).
@jsonkody19 күн бұрын
2:56 .. nebo muj oblibeny .. Elixir ⚗
@jansnek597120 күн бұрын
Dobrý den lze ty písmena psát i pouze rovně nebo mohou kopírovat kruh myslím ze zhora?
@ZTECHCZ17 күн бұрын
Pokud myslíte jako text na křivce třeba v Illustratoru, tak ne. Mohou být na ploše, ale v řádku.
@KaliszAd22 күн бұрын
Super video. Pro úplné začátečníky s SSH jsem v roce 2024 nabídl zdarma dva workshopy, jeden v rámci InstallFestu a druhý v rámci LinuxDays. Ani jeden nebyl oficiálně nahraný, ale plánuji zase takový workshop nabídnout v rámci Installfestu 2025, pokud bude zájem. Výpisky a prezentaci máme na GitHubu NOT NULL Makers volně k dispozici.
@KevinHorinek-eg7kt24 күн бұрын
Mockrat dekuji za navod. Jak vas muzu podporit?
@alesking2924 күн бұрын
tohle je super návod. Děkuji. Konečně to bude k přečtení a bude to vypadat pěkně.
@martinkloucek908325 күн бұрын
Super návody i videa... díky ! :-) Mám ale jeden konkrétní dotaz k tomuto videu, resp. programu na teploměr. Když nahraju program do desky (verzi z možností nastavovat wifi přes webové rozhraní) funguje vše perfektně. Při scenování dostupnýc wifi je vidět přístupový bod, připojím se, spustím, wifi nastavím a uložím. Vše ok, vše perfektně funguje. Po prvním nastavení ale přistupový bod zmizí a už nelze znovu tedy wifi upravit. Lze pouze až po znovu nahrání programu na desku. Když odkomentuji řádek reset nastavení wifi, wifi se resetuje pokaždé když desku odpojím od napájení a je nutné znovu konfigurovat wifi. Teploměr se tedy odpojí a už znovu nepřipojí k wifi ani na tmep, kdykolik se odpojí napájení. Lze toto nějak řešit ? aby se nastavení wifi neresetovalo po každém odpojení napájení ale současně šlo kdykoliv upravit, aniž by se do desky musel znovu nahrát program ? Nevím, jestli jsem to vysvětlil srozumitelně, ale snad ano ;-) Díky moc za radu :-) Martin.
@ZTECHCZ24 күн бұрын
Při nastavení parametrů si určujete Configuration PIN (je tam náhodně vygenerovaný, můžete si zadat svůj vlastní). Když je teploměr připojený na Wi-Fi, dá se přes webové rozhraní po zadání tohoto PINu vyresetovat do továrního nastavení. Lepší řešení mne nenapadlo. Obvykle se to dělá tak, že při startu zmáčknete nějaké tlačítko a podobně, ale já tam žádné nemám a nechtěl jsem to komplikovat tím, že bych ho tam jenom kvůli tomu přidával.
@martinkloucek908324 күн бұрын
@@ZTECHCZ Díky. ale omlouvám se, asi jsem Vaší odpověd nepochopil :-( nejsem vůbec zběhlý v programování, bohužel. Kde Configuration PIN nastavuji ? přímo ve zdrojovém kodu (programu) - nebo přes webové rozhraní v teploměru ? Nevím, jestli jsem svůj dotaz správně popsal. Jde mi o to, že přes webové rozhraní (přes přístupový bod a připojení se přímo na desku (192.168.4.1) je to možné pouze poprvé a pak se wifi přistupový bod desky " vypne" a není už vidět a opakovaně se na nej tedy připojit nedá (a třeba upravit nové heslo domácí sítě). A když odkomentuji řádek "reset nastavení wifi", tak pak musím nastavovat wifi po každém odpojení teploměru od napájení. Omlouvám se asi za zmatený dotaz, jsem opravdu lajk v tomto směru a zkouším si hrát systém pokus-omyl :-D Díky moc za trpělivost :-) Martin ([email protected])
@ZTECHCZ24 күн бұрын
Při prvním nastavení to ze sebe udělá AP. Nastavujete řadu parametrů, najmě pak název sítě, heslo, název serveru kam se má teplota posílat... a jedním z parametrů, které zadáváte, je ten PIN. Poté co je teploměr funkční, tak kromě toho, že posílá teplotu na server, funguje i jako web server a zobrazuje to tu teplotu jako HTML stránku a jako JSON. A je tam odkaz i na reset. Pro reset musíte zadat ten PIN, který jste nastavil při prvotní konfiguraci. Po resetu se to zase uvede to toho stavu co byl na začátku, tj. udělá to ze sebe AP-čko atd.
@MichalZobec25 күн бұрын
přednáška je fajn, ale upřímně, jaká je šance využití příkladu na bingo kartičky, kalendáře a qr kódy? já bych ocenil nějaký praktický příklad, nějaké generování dokumentu, reportu nebo třeba faktury.
@ZTECHCZ24 күн бұрын
Nepředpokládám, že někdo využije ten příklad tak, jak leží a běží. Od toho je to příklad, ne hotové řešení. Ukazuje jak se používají různé techniky na nějakém jednoduchém, univerzálním problému. Tytéž techniky pak můžeš použít pro řešení svého specifického problému. Se znalostmi získanými z tohoto seriálu bys měl být schopen udělat třeba tu fakturu: víš, jak obecně používat QuestPDF, jak v něm pracovat s tabulkami (dokonce i takovými, které jdou přes víc stránek) a víš jak vygenerovat QR kód, který můžeš na tu fakturu dát pro platbu převodem. Co víc potřebuješ? Nota bene: ten generátor kalendářů je dost praktická věc, já pomocí něj kalendáře vytvářím a primárně proto jsem ho naprogramoval.
@ZTECHCZ24 күн бұрын
On je to obecný problém, se kterým bojuju pořád. Když chci ukázat nějakou technologii, tak na čem, aby to pokud možno nebylo úplně samoúčelné? Ano, ideální by bylo, kdyby ty příklady byly z praxe, aby to bylo hned použitelné. Jenomže když budu chtít generovat fakturu, kde vezmu data pro ni? Těžko můžu jako demo napsat účetní systém... A ano, samozřejmě si je můžu vycucat z prstu, ale tvoje data budou nejspíš mít jinou strukturu a beztak budeš chtít, aby to vypadalo a tvářilo se to jinak. Takže to stejně nepoužiješ. To bingo je jednodušší a je malá nebo aspoň nenulová šance, že to někdo použije na hraní toho binga :-) Pořád hledám náměty. Takže pokud máš nějaké náměty na věci, které jsou praktické a zároveň natolik univerzální, aby mělo smysl o tom točit videa, sem s nimi.
@MichalZobec21 күн бұрын
@@ZTECHCZ no já to myslel i obecně, nemusí to být zrovna faktura, může to být i nějaký obecný dokument. určitě lze něco vymyslet nebo požádat o příklad Copilot :) jde o to že bingo kartičky a kalendář jsou dost specifické věci ... kde je navíc dost minimum textu ... mě se líbí ukázky přímo v dokumentaci QuestPDF, ale na českém youtube žádné příklady nejsou. šlo mi spíš o obecný úvod a třeba i důvody proč jsi šel do QuestPDF ... my používáme jiný generátor PDF, protože před cca 15 lety nic jiného OpenSource neexistovalo. shodou okolností když jsem QuestPDF zaznamenal, tak jsem zjistil že o něm máš videa :) takže do něj taky půjdeme. Licenční podmínky se zdají v pohodě.
@ZTECHCZ11 күн бұрын
Když mně přijde, že když potřebuju generovat PDF, tak to jsou právě ty specifické věci. Kde něco potřebuju přesně na rozměr, ale zároveň dynamicky generované. Pokud chci sazbu hladkého textu nebo obecné tabulky typu faktura, tak to prostě udělám v HTML a nemusím se s tím crcat ručně.
@pavelkoudelka798828 күн бұрын
Dobrý nápad! A vypadá to opravdu dobře. Přemýšlím, jestli by to mohlo mít ještě nějaké využití...
@ZTECHCZ26 күн бұрын
Využití... Nějaké hodně specifické, kdy se hodí, že je ta základna ohebná. Dá se tak tisknout i na látku, třeba na tričko, ale pochybuju že to přežije praní.
@ivankiss32072 күн бұрын
@@ZTECHCZ Nedal by sa takto vytlačiť plošný spoj. Myslím teda, že následne vyleptať. Nepodleptalo by to potlačený motív?
@vojtasksАй бұрын
Zajímavé, to vytváří bottleneck jako prase :). Ale zmiňuješ to, takže pohoda.
@ZTECHCZ29 күн бұрын
Ano, vytváří to bottleneck a to je smysl jeho existence :) Což samozřejmě znamená, že když potřebuju vysoký výkon pro zápis, potřebuju pro ukládání dat použít sofistikovanější řešení, než JSON soubor.
@miroslavpaulovic17Ай бұрын
čo v prípade rýchleho NVMe disku? stále je šifrovanie rýchlejšie, ako disk? Alebo sa to týka naozaj len velmi špecifických konfigurácii, ako sú NVMe do PCI-e 5 v RAID a pod?
@ZTECHCZАй бұрын
Nejsem specialista na hardware, ale myslím že to v zásadě stále platí - hlavní premisa, že šifrování disku vám počítač nezpomalí. Můj obstarožní AMD Ryzen 7 zvládá AES rychlostí něco okolo 8,5 Gbps. Typické současné NVMe disky dávají nějakých max. 7,5 Gbps. Takže to šifrování je pořád rychlejší. Špičkové NVMe disky pro PCIe 5.0 dávají nějakých 12 Gbps, jenomže ty budou v sestavách s rychlejšími procesory - ale nevím jak moc rychlejší na nich AES bude. Je asi možné, že pokud postavím nějakou sestavu brutálně optimalizovanou na disk I/O, mohlo by to šifrování zpomalovat. Nicméně bude se to týkat minimálního procenta uživatelů.
@miroslavpaulovic1729 күн бұрын
@@ZTECHCZ Velmi pekne dakujem za rozsiahlu odpoved. Skúsil som zašifrovať Bitlockerom nesystémovú partíciu na NVMe PCI-e 3 SSD a nevšimol som si žiadny rozdiel vo výkone s Ryzen 7 5700G.
@F4RN4Ай бұрын
Super, díky za video. Ale pro úplnost by to chtělo tu informaci jak je to přesně s připojením externích disků. Info z webu - lhůta opravdu 30 dní (posílají 3 upozornění na mail). Pokud jsou nepřipojeny déle, interpretují to jako data, která byla trvale smazána a bezpečně odstraní kopii z datového centra. Platí pro exterňáky, pro místní soubory ne. Spíš by mě zajímalo, jak je to s NASem? Je brán v tomto směru jako externí disk, takže jde zálohovat také? "Drive must: Directly connect to the computer (USB, Firewire, Thunderbolt, eSATA, and others)." Co znamená to others?Přes síť to nepůjde? Největší objem dat už mám v NASu a odtud by toho šlo nejvíc.
@ZTECHCZАй бұрын
Cože? Syncthing žádné datové centrum nemá. Pokud se týče NASu, tak by se Syncthing v zásadě měl nechat nainstalovat na kompatibilní NAS, ale nemám s tím zkušenost. Já obecně NASy moc nemusím, přijde mi že víc problémů udělají než vyřeší.
@F4RN4Ай бұрын
@@ZTECHCZ Ou, sry, přeskočilo mi to na další video. Dotaz patří pod zálohování v Backblaze.
@ZTECHCZАй бұрын
@@F4RN4 V tom případě platí to, co je tam napsáno. Externí disk musíte připojit alespoň jednou za měsíc a NAS není zálohovat tímto produktem nemůžete. Jedinou výjimkou by bylo, kdybyste měl ten NAS připojení jako disk přes iSCSI, ale to je moc často nedělá. Pro zálohování NASu má Backblaze jiné řešení, ale to není flat rate, platí se za objem dat: www.backblaze.com/cloud-storage/solutions/nas-backup
@mocmichalАй бұрын
díky, super
@miroslavpaulovic17Ай бұрын
heh, presne to s tým univerzálnym heslom som často praktizoval a už mi nejakú dobu vypisuje LastPass aj klúčenka v iOS, že som v databáze uniknutých hesiel. Robím to tak aj dnes, ale samozrejme vždy len pri účtoch, na ktorých mi nezáleží, resp. není v nich nič cenné a potrebujem ich narýchlo vytvoriť, pretože dnes je registrácia snád už všade. Trochu to zlepšuje možnosť použiť účet FB, Google a pod. Inak celkom fajn pomôcka pri vytváraní silného hesla trebárs pre správcu hesiel, je použitie nejakého slova, ktoré si človek lahko zapamatá a zároveň pismenami môže byť zamenené v chemickej tabulke prvkov - napr. H - vodík, K - draslík a pod. K tomu sa dá každý prvok písať s velkým písmenom a nakoniec každého z nich ešte dopísať protonové číslo prvku. Takto stačí mať niekde uložené len jedno krátke slovo, alebo si ho rovno pamatať a pravé heslo vyčítať z tabulky.
@pavelsvarc3666Ай бұрын
Skvely technicky video, diky!
@MilanDendisАй бұрын
tomu IIS FTP som nikdy neprišiel na chuť :D :D používame FileZilla FTP server, keď je potrebný ftp prístup
@ZTECHCZАй бұрын
Já se snažím nepoužívat software třetích stran, pokud to není absolutně nezbytné.
@ivanholubecАй бұрын
Ked vidím hotový kód OpenScadu rozumiem o čo ide ale nedokážem si predstaviť ako začať s modelom. V klasických cadoch nemám problém čokoľvek vytvoriť ale toto je pre mňa španielska dedina a pritom mi programovanie nerobí nejaké extra problémy.
@ZTECHCZАй бұрын
Tak zrovna tohle je poměrně pokročilá a složitá věc, závity bych v OpenSCADu dělat nechtěl. Ale obecně postupuju tak, že si představím, jaký je celkový tvar toho předmětu co chci vytisknout, typicky nějaká kombinace kvádrů, válců a podobně. To vytvořím. A pak od toho odečtu díry, které v tom jsou. Chce to ale dost prostorové představivosti a možná specifický způsob myšlení. Já mám zase problém s klasickými CADy, něco v tom kreslit.
@rbrdeckaАй бұрын
Nejako podvedome som očakával, že všetky tie vyklikávačky pri inštalácii a konfigurácii IIS sa dajú naskriptovať. Ale úprimne, kým by som dal ja dohromady celý skript (so všetkými parametrami), tak to mám rýchlejšie ručne vyklikané. Zasa, IIS inštalujem raz za čas... Preto ďakujem Michalovi, že si dal námahu a dal to do kopy. 👍
@ZTECHCZАй бұрын
Předpokládám, že to mělo patřit k videu o instalci IIS :) Nicméně jo, já jsem to před lety dal dohromady, teď mě napadlo o tom natočit video a trochu to aktualizovat.
@koumes7483Ай бұрын
Lze použít pro (amaterský) Web server s cca 10 weby a náštěvností max. pár stovek denně Windows 11 Pro? Nebo to nedoporučujete a raději třeba Windows Server 2022?
@MichalZobecАй бұрын
osobně bych z toho měl strach ... myšleno z pohledu bezpečnosti, zvláště pokud se nebude jednat o dedikovaný stroj a plně izolovaný v síti. pokud je web statický doporučuji použít github pages. je možné je provozovat na vlastní doméně. licenčně je to taky v pohodě ...
@ZTECHCZАй бұрын
Abych řekl pravdu, nevím jaká jsou licenční a technická omezení na IIS na klientských Windows, ale prostě server je server a klient je klient. Rozhodně mi nepřijde jako dobrý nápad vystrkovat do Internetu klientský systém kvůli webu. Pro pár webů s malou návštěvností bych použil třeba free server s Linuxem od Oracle. .NET na tom jede jako z praku, já na tom pár malých produkčních webů mám, viz kzbin.info/www/bejne/gHLFYYqcmZp0jpY a elearning.altairis.cz/cs/courses/netlinux. Případně pokud je to statické ty GitHub Pages, jak píše @MichalZobec.
@Fastmancz_Ай бұрын
Skvělá práce, díky!
@MilanDendisАй бұрын
toto je super vec! človek si nemusí pamätať (alebo mať niekde zapísané), čo všetko treba stiahnúť, inštalovať a konfigurovať. nehovoriac o tom, že cez UI to proste trvá dlhšie ;)
@vitprosser7819Ай бұрын
Pecka 🙂 Výborné video, jsem pro seriál 👍👍👍👍
@jiritrasak2271Ай бұрын
Příště to nech namluvit někým jiným, protože máš rozhodně nepříjemný hlas.
@xPaRi2 ай бұрын
Excelentní 👍
2 ай бұрын
Jak bych mohl v Platformiu nastavit například Flash size, MMU, CPU frekvenci atp třeba u esp8266 ? Mám projekt, kde mám pravě definované trochu jiné nastavení než je "defaultní" nastavení esp8266 a tohle by se mi hodilo pro to, abych konečně mohl plně používat PlatformIO. Zatám jsem to nenašel. Tak zatím musím používat Arduino IDE, což je mrsk, protože viz to co si říkal ve videu.. Děkuji moc za odpověď. PS: Sleduji tě od prvopočátku a ikdyž programuji přes 10 let, vždy se dozvím něco nového :-)
@radek83252 ай бұрын
Před několika lety jsem podobnou situaci řešil. Platformio jsem zkoušel, ale nakonec využívám pro stejný účel (náhrada vývojového prostředí Arduina) plugin do klasického Visual Studia s názvem Visual Micro. Přijde mi v něm ta integrace komplexnější a pohodlnější (ale hodnotím to z pozice člověka, co 90% času používá i pro jiný vývoj klasické Visual Studio). Asi jedinou nevýhodou je, že plugin je placený. Každopádně díky za zajímavé téma. Budu sledovat dál.
@PonyboyFalko2 ай бұрын
Plugin Visual Micro znám a dokonce jsem si ho i koupil, ale nějak mi nepřirostl k srdci. Vlastně ani nevím proč, ale nějak mi nevyhovoval. Možná mu dám znovu šanci, protože už je to přece jenom pár let.
@astariii3072 ай бұрын
Dobrý den, co soudíte o twofisch? Stále bezpečné? díky super kanál.
@ZTECHCZ2 ай бұрын
Není mi známo, že by na Twofish existoval nějaký praktický útok nebo něco podobného. Ale moc nevidím důvod ho používat.
@totaczech2 ай бұрын
Neudělal bys video o testování v .NET?
@qwertz38132 ай бұрын
Bude video na autentizaci (JWT/cookies) pro API? 🤠 .NET 8 sice nabízí předdefinovanou sadu endpointů podobně jako u Razor Pages, ale nedají se modifikovat/smazat
@speedy17732 ай бұрын
Voľni literarni úvaha 😂
@Fastmancz_2 ай бұрын
Děkuji za další video! Vím, že je návodů na C# dostatek, ale i přesto by mě zajímal Váš pohled na C# včetně Vašich komentářů. Nezvažujete udělat nějakou sérii C# pro začátečníky? Nemusíme se bavit o úplných základech, ale třeba témata jako je OOP, používání výrazu Lambda, parametry obecného typu <T>, atp.? Děkuji Vám za případnou odpověď.
Pěkný den, po nasazeni Ufw to vypadá na problém na remote device (android). Podle logu chce ještě port 22000. Je potřeba pridat na ufw nebo nginx a nebo sem něco zeslonil já ?
@ZTECHCZ2 ай бұрын
Viz docs.syncthing.net/users/firewall.html
@Fastmancz_2 ай бұрын
Tahle videa jsou opravdu skvělá! Hlavně když se snažím více zabrousit do C# a ASP NET. Naposledy jsem viděl Vaší přednášku - Zálohování pro běžné smrtelníky, je super, že znova natáčíte, tohle tady rozhodně chybí.
@rbrdecka2 ай бұрын
Predpokladam, ze povolenie adapter protokolu MS CHAP V2 je sucastou toho scriptu, co sa spusta... A asi aj povolenie L2TP/IP cez NAT.
@ZTECHCZ2 ай бұрын
Ano.
@FernandoLorenzi-g5k2 ай бұрын
Hello, how would you know how to add 2 URLs that alternate? Thanks.
@ZTECHCZ2 ай бұрын
See www.otot.tv/fullpageos-setup-instructions/#display-multiple-urls
@rbrdecka2 ай бұрын
Pridávam sa k prosbe o používaní knižníc. V Arduino IDE je to až tak automatizované, že strácam kontrolu nad verziami knižníc a už som zažil, že funkčný kód mi po nejakom čase, keď som urobil drobné úpravy, po kompilácii prestal chodiť.
@jirkalafek75392 ай бұрын
Zdravím. Pokročilejší nemusí nic instalovat, stačí několik příkazů v Powershellu 🙂
@ZTECHCZ2 ай бұрын
To je pravda. Ale cílovka pro kterou to je neumí ani spustit příkazový řádek, neřku-li do něj napsat PS kód. Kromě toho, PowerShell je celkově zvrhlý a já ho nechápu :)