Miért van több munkabaleset?
0:57
munkavállalók kötelezettségei
0:57
kockázatelemzés
0:20
3 ай бұрын
Építőipar, szerinted ez így jó?
0:58
Munka Tűz Biztonság Iroda
0:05
3 жыл бұрын
munkavédelmi oktatás 2021
1:09
3 жыл бұрын
Tűzjelzés
0:47
4 жыл бұрын
Munkavédelmi Hírek
1:09
4 жыл бұрын
Пікірлер
@danieleguerrini2506
@danieleguerrini2506 3 жыл бұрын
Üdv: Lenne egy kérdésem a kijárati és vészkijárati ajtókkal kapcsolatosan: 10 éve hogy Magyarországon lakom és azt vettem észre hogy bizony sok kis és közép nyilvános épületekben beleértve iskolákban is a kijárati vagy vészkijárati ajtók, úgy vannak kialakítva mai napig, mint az itt látható hagyományos kilincs záras megoldással, és nem pedig pánik kilincsel vagy pánikrúddal, ezzel az a veszély helyzet állhat fent hogy ha a bizonyos kijárati vagy vészkijárati ajtó-k zárva van akkor nem lehet sem kívülről sem pedig belülről kinyitni az ajtót. Eddig Magyarországon ilyen megoldásokat az utóbbi pár évben nagy bevásárló központokban vagy hipermarketekben és nagy csarnokokban valamint néhány városi iskolákban láttam (de sok esetben ott sem mindenütt) Ezek a megoldások azért jók mert maga a zár szerkezett úgy van kialakítva hogy ha kulccsal bezárják az ajtót, akkor maga csak a külső kilincs szerkezetett blokkolja le, viszont a belső kilincs vagy rúd részéről mindig nyitható az ajtó. Még ez a jobbik eset hogy ott van a vészkijárat mellet egy dobozba elhelyezve vészhelyzet esetén a kulcs, de még ez is hiányzik sok helyen, és akkor se a legbiztonságosabb megoldás. Olaszországban 2004 óta minden nyilvános közintézményekben ami meghaladja a 9-től-25 főig kötelező alkalmazni az EN-179 Szabvány szerinti pánikzárral ellátót kilincs. Ha az épületben 25 főnél több ember tartózkodhat akkor már az EN-1125 szerinti szabványnak a vízszintes pánikrudat kell alkalmazni. Ha ezek hiányoznak akkor az adott épület nem kapja meg a működési engedélyt. Előrre is Köszönöm szépen válaszát.
@munkavedelmipartner
@munkavedelmipartner 3 жыл бұрын
Köszönöm a kérdést, én úgy tudom mindig az aktuális, érvényben lévő Országos Tűzvédelmi Szabályzat előírásit kell betartani. Nagyon jó előre lépések történtek a tűzvédelem területén az elmúlt években. Ebben az esetben is számít,hogy létesítési vagy a használati szabályról van szó?
@danieleguerrini2506
@danieleguerrini2506 3 жыл бұрын
Olaszországi példára vissza térve 1986-ban a CISA zár gyártó cég forgalomba hozta, az U.S.A.--ból a vízszintes pánikrudas megoldást először európaban. A VON DUPRIN Amerikai panikzár gyártó cég tervei szerint. Először a 80-as évek végén az orszagban csak az új letesitmenyekben és bizonyos nagyságrendú épületekben volt előírva. Majd 2004-ben előírták hogy azok a nyilvános közintézményekben (2004 elotti épületeken beleértve is) ami meghaladja a 9-főt kötelező alkalmazni az EN-179 szerinti pánikzár funkciós kilincset. Viszont azokban a nyilvános közintézményekben ami meghaladja a 25-főt már az EN-1125 szabvány szerinti vízszintes pánikrudat kell alkalmazni. Érdekességképp csatolok ide néhány pánik zár alkalmazási szerelési videót: kzbin.info/www/bejne/qoiVgaNuabSqmsk kzbin.info/www/bejne/qZCUo2R3a9Wmqq8 kzbin.info/www/bejne/jqW9mId8ideqqqc kzbin.info/www/bejne/r6S1eIyHfNV1pKM Előrre is köszönöm válaszát!
@munkavedelmipartner7717
@munkavedelmipartner7717 3 жыл бұрын
A cég nevében köszönöm, a munkavédelem. tűzvédelem területén ,hogy segítettek.
@munkavedelmipartner
@munkavedelmipartner 3 жыл бұрын
Köszönjük, a Munka-Tűz-Biztonság Szaktanácsadó Iroda, ha csak egy kérdése is van nyugodtan keressen minket újra.
@munkavedelmipartner7717
@munkavedelmipartner7717 3 жыл бұрын
Kockázatelemzés, kockázatértékelés, biztonsági terv,munkavédelmi koordinátor, munkavédelmi szakember, munkavédelem, tűzvédelem, munkabiztonság. Köszönjük a segítséget!