2:21:50 Jeśli wewnątrz listy mamy dodatkową listę, to takie sortowanie już nie zadziała i wywali błąd.
@rojson66108 сағат бұрын
Uczyłem się html, css, JS, Reacta. Plus redux, aaa i jeszcze solidnie przerobiłem node.js. Komunikację client - server. W sumie uczyłem się solidnie ponad rok. W międzyczasie szukałem pracy już po około 8 mc nauki. Mieszkam w Anglii, rynek inny niż Polski - wysłałem ponad 600 cv na front end dev. Nie dostałem nawet jednej propozycji rozmowy - było to ponad dwa lata temu. W Polsce miałem trzy oferty (tak z ciekawości wysyłałem CV) - ale nie skorzystałem. Zmieniłem podejście i zacząłem także wysyłać cv na inne pozycje w IT , np na testera - obecnie pracuje w jednej korporacji ponad dwa lata, dwa lata i 3 miesiące. Już mam stanowisko test engineer i dzięki nauce programowania wyróżniam się bardzo w zespole. Szybko nauczyłem się sql i czytanie store procedures sqlowych. Programowanie pomaga mi w analizie skomplikowanej bazy danych, pisanie zapytań, myślenia logicznego i gdzie ewentualnie mogą być błędy. nie będę ukrywać - tęsknie za pisaniem kodu, dlatego uczę się obecnie Java w kierunku automatyzacji. A co dalej, czas pokaże. A pensja? Jestem zadowolony. Mogę każdego miesiąca coś odłożyć, spokojnie żyć i mieć satysfakcję z każdego dnia pracy. Ponadto, doszkalać język, uczę się ciagle nowych rzeczy. Podsumowując, testuję dane w jednej z czołowych brytyjskich firm, mam do czynienia z bazami danych i testuję różne paczki finansowe, każdego dnia współpracuję z solution designerami, architektami, developerami. 8 h mija mi każdego dnia. Nie poddawajcie się :)
@AaaBbbCcc12345edg8 сағат бұрын
Czytam książkę „atomowe nawyki „ dużo mi wyjaśniła w głowie w kwestii nawyków i uczenia się całe życie. Codziennie aby być lepszą wersją siebie nawet o 1%.
@FIREMAN-ff3cj9 сағат бұрын
Dlaczego nie Rust ? Dość uniwersalny język kompilowany, bezpieczny. Moim zdaniem zastępca C/C++. Game dev, Strony internetowe (web assembly), aplikacje. Po co nam jakiś python, który marnuje energie tylko. Ma GC. Na co to komu. Jak rust jest chyba pierwszym językiem stworzonym od A-Z, dobrze udokumentowanym. Pobierasz, instalujesz, masz wszystko od managera paczek po kompilator, który ci mówi czasami co robisz źle. Powiem tak. Za dużo aplikacji działających w wysokich warstwach. Ludzie będą zwracać uwagę na prostotę intuicyjność i na natywność rozwiązań. Moim zdaniem wszystkie wysokopoziomowe języki będą odpadać z czasem i naturalnie wyginą.
@asics43111 сағат бұрын
Odpowiem jako devops z 10 letnim doświadczeniem: Nie warto:D
@panikredka462913 сағат бұрын
Korzystam z CGPT od dawna z wersji płatnej, bardzo pomocne narzędzie. Natomiast dość głupie wydaje mi się wprowadzanie swoich danych, informacji o sobie do niego, nie widzę w tym sensu, wolę jednak chronić własną prywatność i nie jest to potrzebne do pracy z tym narzędziem. Wpisywanie zbyt dużo ustawień personalizacji może spowodować, że nie zawsze otrzymamy takie wyniki jakie moglibyśmy uzyskać, to powoduje zawężanie wyników od razu, a to nie zawsze jest wskazane, Lepiej nauczyć się odpowiednio pisac zapytania.
@vaqmad15 сағат бұрын
Cześć Kamil. Uczę się już od 2 lat czuję, że jestem bardzo blisko upragnionego poziomu, o którym marzyłem, rozpoczynając naukę programowania - czyli poziomu na którym mogę starać się o pierwszą pracę. Mam jednak pewne wątpliwości - jeśli znajdziesz czas i chęci to chętnie wysłucham Twojej opinii na ten temat. Pół roku temu zwolniłem się z swojej dotychczasowej pracy jako PM w firmie wytwarzającej oprogramowanie - byłem odpowiedzialny za dział Customer Service, od tego czasu pozostaje bezrobotny. Jak wspomniałem uczę się od 2 lat, jako język programowania wybrałem Python'a a specjalizuje się w webdev'ie - konkretnie Django i DRF. Na przestrzeni tych dwóch lat uważam, że zyskałem już bardzo wiele wiedzy wykraczającej nawet poza przeciętny poziom, którym może pochwalić się Junior (np. wiedzę z zakresu asynchroniczności/event-driven desing, cache'ingu, podstawy Dockera, itp.). Jestem na etapie budowania portfolio i powoli rozglądam się za pierwszymi ogłoszeniami, ale wchodząc na jobboard oto co głównie widzę: - W Pythonie firmy głównie szukają osób specjalizujących się w AI/ML/Przetwarzaniu i analizie danych. - Ofert pracy w innych specjalizacjach jest zauważalnie mniej. - W firmach, które szukają osób z obszaru w którym się specjalizuje, są poszukiwane osoby z doświadczeniem głównie Seniorzy, lub osoby z 3-5 letnie doświadczeniem. - Ofert pracy dla Junior Python Developerów (tym bardziej specjalizujących się w webdev'ie praktycznie nie ma) - wiem wiem, mogę sobie aplikować na stanowisko Mid'a - tylko jakie mam szansę, z osobą, która już ma doświadczenie ? A wiem, że takie osoby obecnie są na rynku, moje szanse są praktycznie zerowe. Znajduję się w sytuacji, w której nie bardzo wiem co zrobić. Języka na ten moment nie zmienię - uważam, że nie mam na to czasu. Mógłbym poczekać na pełne odbicie, ale nie wiem kiedy to nastąpi (też, nie mam na to czasu). Co mi doradzisz ? Mówisz, że branża IT wzrośnie o 25%, jestem bardzo ciekaw o jakich obszarach tej branży mówimy. Jeśli o obszarach związanych z AI/ML to niewiele mi pomoże.
@slowers23316 сағат бұрын
Jak na razie nie ma prawie wcale ofert dla juniora. Szukam pierwszej pracy w Java już 4 miesiące i jest ciężko, często nawet nie otwierają CV a jak już to bez odzewu ( nawet staże ). Jedyna rozmowa na jakiej byłem do z ogłoszenia gdzie trzeba było zrobić zadanie i odesłać. Zaczynam się martwić, że już jest dla mnie za późno żeby wejść do IT, z drugiej strony poświęciłem sporo czasu na naukę więc próbuję dalej.
@mibo74716 сағат бұрын
Duzo informacji Do opanowania na studiach w okolo 2-3 lata
@paweupawel889016 сағат бұрын
niestety złote czasy w IT już się skończyły ale rozumiem gościa że chce podtrzymać kanał dla juniorów.
@JakNauczycSieProgramowania16 сағат бұрын
Co masz na myśli pisząc o "złotych czasach"?
@Pizdziakowiec15 сағат бұрын
No jeśli dla ciebie cale IT to java junior developer to pewnie masz racje
@denisstefanski747516 сағат бұрын
Super, bardzo dziękuje za te informacje : )
@kamil2k11117 сағат бұрын
Nie wszyscy. Człowiek jaszczur mówi że do mida zastąpi ludzi przez AI powyżej jeszcze nie😊
@JakNauczycSieProgramowania16 сағат бұрын
Zuckerberg w dużym stopniu mówi to, co chcą od niego usłyszeć inwestorzy ładujący kolejne miliony w AI.
@jakub21417 сағат бұрын
To wszystko to wiedza na poziom juniora?
@JakNauczycSieProgramowania16 сағат бұрын
Zdecydowana większość tak.
@wiktorserwinski782116 сағат бұрын
Nawet bardziej interna...
@krzysiekkrzysiek905910 сағат бұрын
To tylko tak strasznie wygląda. W 2-3 lata, po kilka h dziennie jesteś w stanie to ogarnąć jako samouk. Solidny kurs podstaw Pythona i trochę Data Analytics w 11h jest tu: kzbin.info/www/bejne/rYa2dYl9ntuXY5o
@jakub21410 сағат бұрын
@@krzysiekkrzysiek9059 dla mnie to sporo wiedzy
@krzysiekkrzysiek90599 сағат бұрын
@@jakub214 Dla każdego to sporo wiedzy, nie jesteś wyjątkiem. Na początek przerób tutorial (Data analytics na razie odpuść), który Ci podesłałem i po każdym zagadnieniu pobaw się tym w IDE. Potem przerób go jeszcze raz i napisz z 10 programów które podpowie Ci ChatGPT jednocześnie wykorzystując do ich pisania 5-6 podstawowych komend GITa. Potem przerób kolejny tutorial jaki znajdziesz i napisz kolejne 10 programów. Mogą być te same ale stare usuń. Po tych 3-4 miesiącach zupełnie inaczej spojrzysz na te zagadnienia w filmie.
@dawidrucinski188117 сағат бұрын
W czym robiłes prezentacje ?
@JakNauczycSieProgramowania16 сағат бұрын
W MindNode
@dawidrucinski188116 сағат бұрын
@JakNauczycSieProgramowania dziekuje za szybka odpowiedz
@krszymanskiКүн бұрын
Dzięki, nie wiedziałem jak się za to zabrać, a tu prosto i na temat.👍👍👍🍀🍀🍀
@eM4rioКүн бұрын
Nic nie wiem o Pythonie..odpaliłem filmik i na wisielcu juz odpadłem 😂 for letter, append. Skąd ja mam do licha wiedzieć że mam uzyc czegoś takiego ?
@JakNauczycSieProgramowaniaКүн бұрын
@@eM4rio Obejrzyj najpierw moje wprowadzenie do Pythona: kzbin.info/www/bejne/m3OWo2WEhtyBn5Ysi=jKCWsBwljhM7IblF
@SimFly232 күн бұрын
Znakomity material umozliwiajacy polaczenie kropek dla chcacych rozeznac sie w mozliwosciach chata GPT. Prosilbym o doprecyzowanie tego o czym mowa od 49’30 sekundy.
@JakNauczycSieProgramowania19 сағат бұрын
O co dokładnie pytasz? Który temat wymaga doprecyzowania?
@zulmietek46212 күн бұрын
Ja robię programiz w trakcie filmów
@szymek16s3 күн бұрын
Super wytłumaczone ;)
@Wisnia008714 күн бұрын
Cały czas od lutego 23 bodajże czekam na kurs javy z projektami 😢😢😢
@JakNauczycSieProgramowania12 сағат бұрын
Na obecną chwilę inne projekty mają wyższy priorytet, ale mam nadzieję, że do kursu Javy z projektami też jeszcze wrócę za jakiś czas.
@robo1xx4 күн бұрын
Czat gpt jest stworzony do kreowania świata po resecie ... Ten czat jest dla tumanów
@pIws0n5 күн бұрын
Jasno wynika że wszystkie firmy aby zachować konkurencyjność wstawiaja ogłoszenia na różne stanowiska w IT i nikogo nie zatrudniają każdy średnio rozgarnięty człowiek siedzący w branży wie że za 2-3 lata AI zastąpi 90% nawet midów a „sekta” zakrzywiająca rzeczywistość i mówiąca o tym że ktoś musi to wszystko obsługiwać musi naprawdę zrobić reality check i zrozumieć od podstaw AI i META do 2026 roku będzie posiadać 90% agentów ai do działań w inżynieri oprogramowania. Nowe openai to jest już kosmos ale jak ktoś nadal nie wierzy w to że ta technologia już teraz jest w stanie zbudować bardzo potężny skrypt w iteracji 3 zdaniowej z naszej strony bez ping ponga i dodatkowych pytań i dalej ma złudzenia serio żyje w bańce to jest przełom 100 lecia.
@JakNauczycSieProgramowania5 күн бұрын
A jak się mają do tego prognozy zatrudnienia w branży IT dotyczące wzrostu zapotrzebowania na programistów w najbliższych latach? 🤔
@pIws0n5 күн бұрын
@ prognozy …
@JakNauczycSieProgramowania5 күн бұрын
@ Raporty specjalistów zajmujących się branżą IT od lat: Co za bzdury! Chłopski rozum: 💪💪💪
@zglodnialy6 күн бұрын
Wyskakuje mi błąd: :2:43 java: ',', ')', or '[' expected
@JakNauczycSieProgramowania5 күн бұрын
Musiałeś popełnić błąd gdzieś w kodzie i z tego powodu kod się nie kompiluje. W komunikacie błędu masz wiersz i kolumnę, w której jest ten błąd.
@miner38226 күн бұрын
Perplexity zlalo jaknauczycsieprograowania. W skrócie. Ufaj żonie mało.
@djsollar7 күн бұрын
Inny przewodnik tutor Mówił na samym początku O wartościach Pozycyjnych i Nazwanych ( pozycjonowanych) Po prostu inne nazewnictwo Nie kręciły mnie komputery Gdy był boom na strony internetowe Uczyłem się na siłę języka HTML Wcześniej używania funkcji w Excelu W moim przypadku był to słomiany zapał i tak nie pracuje w biurze Chociaż coś tam w głowie zostało Tylko na koparkach ( ziemnych nie krypto) Interesuje się też krypto jako kasyno Teraz jest znowu boom tylko że na AI I robi się znowu ciasno
@djsollar7 күн бұрын
W excelu też są takie funkcje Np funkcja "jeżeli" Trochę inne podanie komend
@JRemi887 күн бұрын
Da się pobrać ten kod który tworzyłeś w trakcie filmu?
@kamil26617 күн бұрын
Myślę że ważną kwestią jest to że AI ciągle się po rozwija i to w b.szybkim tempie, to o czym mówisz teraz jest teraz, ludzka pamięć jest ograniczona w dużo większym stopniu niż pamięć AI. Myślę że poziom jaki może uzyskać AI jest tak duży że mogę z absolutną pewnością stwierdzić że w przyszłości większość programistów będzie niepotrzebna. Może zostanie jakaś garstka wybitnie kreatywnych, ale to tak jak teraz mamy sytuację z szewcami, zegarmistrzami i różnymi innymi których rolę przejęły maszyny.
@ambrozykleks6269 күн бұрын
python to zabawka, a Java to język programowania. Tyle w temacie. Nie? Zapytajcie w firmach. I na Boga.... nie mówcie mi o AI i pythonie, bo to ma się jak piernik do wiatraka.
@zb310410 күн бұрын
Kamilu a co sądzisz o nauce testowania oprogramowania w 2025 r ? czytam ,że jest to dobry wstęp również do programowania w Python/Java ? I jaki wpływ może mieć na testerów AI ? Znajomość pomoże czy zaszkodzi ?
@mariuszpodsiady443510 күн бұрын
świetny materiał Kamil, dzięki!
@JakNauczycSieProgramowania9 күн бұрын
@@mariuszpodsiady4435 Dzięki Mariusz! I miło Cię tutaj widzieć!:)
@Japannfananimei11 күн бұрын
Nie warto bo mnie rodzice w sumie zmuszali az 9.5 roku do skonczenia inz i sie nie udalo, jedyne co sie mi udalo wyniesc to chorobe psychiczna Jak nie masz talentu i wczesniejszej wiedzy o programowaniu to sobie daruj
@solidus236011 күн бұрын
Czy najlepszym certyfikatem jest dobre repo?
@JakNauczycSieProgramowania11 күн бұрын
@@solidus2360 Zdecydowanie tak 💪💪💪 i do tego dobrze opisane w CV, bo nie każdy rekruter będzie miał czas na dokładne przeglądanie kodu, tak więc kluczem są porządne opisy projektów
@solidus236011 күн бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania Dzięki za tipa. Póki co opisałem w README czego się nauczyłem. W CV będę musiał jakoś krótko bo mało miejsca
@DDDD-yn7yf11 күн бұрын
czy te narzędzie do automatyzacji są darmowe czy abonamentowe?
@JakNauczycSieProgramowania10 күн бұрын
Abonamentowe, ale można zacząć od bezpłatnych planów.
@tnczm12 күн бұрын
Proporcje 3:2 są też stosowane m. in. w laptopach i tabletach z serii Surface, rzeczywiście do pracy biurowej sprawdzają się bardzo fajnie :)
@Ponurek12 күн бұрын
8/10
@SuperMaciejek12 күн бұрын
Warto nie warto o to jest pytanie. Ja, kiedy poraz pierwszy zaczynalem interesowac sie kodowaniem/programowaniem mialem 39 lat teraz mam 42. W tym czasie nauczylem sie roznych rzeczy. Ale zadalem sobie pytanie czy warto to dalej robic. Moja odopowiedz byla dosc prosta, bo lubie to robic i sprawia mi to przyjemnsc , mimo wieku. Uwazam ze te aspekty sa dosc wazne jak nie najwazniejsz, aby wogole kontynulawac podroz. Ja na dzien dzisieszy tworze sobie male projekty ktore przynosza mi dodatkowy dochod. Moze za jakis czas sprobuje aplikowac na stanowisko juniora w wieku seniora :) (UK) Kazda mloda osobe zachecam do nauki. Moze po jakim czasie nauki taka osoba nie zostanie przy forntendzie, bo moze wybrac inny kierunek po nauce frontendu. Ale wydaje mi sie ze to jest fajny poczatek. Moj syn zaczynal od forntendu a teraz jest konczy studia na cyberbezpieczenstwie. mlodszy syn uczy sie programowania ale woli grafike... Ja po trzech latach potrafie stworzyc fajny projekt za pomoca HTML,Sass/CSS, JavaScript, PHP, SQL. Na dzien dziesiejszy ucze sie C# jako cos dodatkowego moze za jakis czas calkowicie sie przestawie... Czas pokaze... Zrobilem sobie taka liste Za i Przeciw - Dlaczego warto uczyc sie frontendu. Za: 1.Duże zapotrzebowanie na rynku pracy Umiejętności frontendowe są poszukiwane w wielu firmach, od startupów po korporacje. Strony internetowe i aplikacje są podstawą biznesu online. 2.Dynamiczny rozwój technologii Frameworki jak React, Angular czy Vue.js stale się rozwijają, co daje wiele możliwości nauki i pracy w nowoczesnych technologiach. 3.Możliwość pracy zdalnej Frontend development doskonale nadaje się do pracy zdalnej, co jest dużym plusem w obecnych czasach. 4.Kreatywność i widoczny efekt pracy Tworzenie interfejsów użytkownika pozwala łączyć kreatywność z technologią, a efekty swojej pracy można od razu zobaczyć na ekranie. 5.Niski próg wejścia Nauka HTML, CSS i podstaw JavaScript jest stosunkowo prosta, co pozwala szybko zacząć realizować proste projekty. 6.Możliwości rozwoju w innych obszarach Nauka frontendu może być pierwszym krokiem do zgłębiania backendu, full-stack developmentu lub UX/UI designu. PRZECIW (Dlaczego może nie być to najlepszy wybór): 1.Duża konkurencja Popularność frontendu sprawia, że na rynku jest wiele osób z podstawowymi umiejętnościami, co może utrudnić znalezienie pracy bez specjalizacji. 2.Szybkie zmiany technologiczne Frameworki i narzędzia zmieniają się bardzo szybko, co wymaga ciągłej nauki i aktualizowania wiedzy. 3.Specjalizacja w wąskim obszarze Frontend skupia się głównie na interfejsach użytkownika. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany projektowaniem i pracą blisko użytkownika, frontend może nie być dla niego. 4.Wysokie wymagania w większych firmach W dużych firmach wymagania mogą być bardzo wysokie (np. znajomość TypeScript, optymalizacja wydajności, umiejętność pracy z API), co może być wyzwaniem dla początkujących. To jest moja lista i moje przemyslenia z ktorymi mozna sie zgadzac badz nie. Najwazniejsze , wedlug mnie to, aby to lubic, pokochac, glownie mam na mysli ciagla nauke w wiekszym badz mniejszym zakresie oraz jak to w programowaniu , chec do rozwiazywania problemow ktore sa, mniejsza lub wieksza, codziennoscia. Pozdrawiam
@hiramhiram163513 күн бұрын
Witam.Dopiero zacząłem się uczyć kurs theodin.project i oglądam Oana filmu.Mam pytanie miże zabrzmi głupio ale nie mogę zrozumieć skąd mam wiedzieć jak wpisywać odpowiednie komendy z tymi różnymi znakami nawiasów ,nawiasòw kwadratowych etc..w fimiku o kodzie tłumaczy Pan na jak wpisywać najprostszy kod na przykładzie imion ale towarzyszy temu mnòstwo innych znaków skąd laik ma wiedzieć co wpisywać . ?Przepraszam że może to głupie pytanie ale uważam że lepiej spytać niż nie pytać.Dziękuję i pozdrawiam Świetny kanał.Pozdrawiam
@adriangralikowski493413 күн бұрын
Pytanie a co z C#? Widziałem tez sporo ofert pracy w tym języku.
@JakNauczycSieProgramowania12 күн бұрын
To też bardzo dobry wybór 💪
@ambrozykleks62613 күн бұрын
"komputer nawet nie rozumie tego kodu, który piszemy..." zabawne. To tak samo jak programista Javy używający Springa. Ni uja nie ma pojęcia jak to działa.
@nightcraft213713 күн бұрын
python i javascript to jeszcze ok ale java? Java jest zbyt trudna aby sie jej nauczyc na start.
@Filiport14 күн бұрын
2:53:00
@MaqiX_X14 күн бұрын
Back-End: Go
@maksuwuwu14 күн бұрын
U mnie nie ma problemu że nie wiem co robić, tylko problemy są 2, po pierwsze nie umiem przejsc do praktyki bo czuje ze jestem w to slaby, i ogladam caly czas tutoriale i kursy. A 2 problem to taki że stawiam wszystko ponad swoje umiejętności, i nie umiem tego zmienić, bo probuje zrobic przyslowiowy "2 sklep play" tylko problem jest taki że zamiast robić mniejsze projekty zeby sie uczyc to mi sie nie chce uczyc tych mniejszych bo nie maja praktycznego zastosowania. Albo jak wymyślę jakiś fajny pomysł na projekt, to siedze przy tym 8 godzin bez testowania, potem testuje, nie dziala, siedzę kolejne 4 godziny probujac naprawić, nie działa, poddaje się i usuwam.
@Wykreowany17 күн бұрын
automatyzacja w postaci agentów AI relatywnie prostych, nawet nieco złożonych zadań myślę, że będzie miała miejsce. Natomiast jeśli chodzi o trudne, złożone zadania wymagające kojarzenia dużej ilości informacji (jak np skojarzenie dostępnego code base'u produktu z dokumentacją, komentarzami i treścią taska) może nie być na ten moment opłacalne dla firm. Wystarczy spojrzeć na to ile tokenów potrzebuję o3 i jaki jest tego koszt
@dann813217 күн бұрын
Mam takie spostrzeżenia. Dzisiaj dostajemy prawie za darmo namiastkę AI, i dostajemy ją tylko dlatego, że ciągle jest w fazie rozwoju. Czy ktoś z Was myśli, że dostęp do agenta będzie darmowy? Albo będzie kosztować 20$/msc? Moim zdaniem nie będzie. Dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań pozostanie dla wielkich korporacji oraz rządów i wojska. I tutaj mam niestety drugie spostrzeżenie, które martwi mnie bardziej niż utrata pracy przez programistów. Dostęp do nader zaawansowanej technologii w rękach powyższych jest po prostu wyrokiem dla robaków.
@medcare-sa17 күн бұрын
Pana Teoria jest błędna. Odnoszenie się do przeszłości jest błędne bo w historii świata nie było technologii która sama myślała. Za 10 lat ilość miejsc pracy spadnie drastycznie - i to dobrze. Tak jak celem ludzkości było uniknięcie: wojen, głodu i chorób. Tak teraz celem jest uniknięcie cierpienia w postaci niechcianej pracy. Za 10 lat 50% prac zostanie zastąpionych przez Agentów i AGI.