Profesore svaka vam chast, ovo je mozda jedno od najvaznijih predavanja na ovim prostorima o projektovanje konstrukcija. Veliko hvala na prezentaciji.
@fritzele14 күн бұрын
Profesore, hvala na prezentaciji.
@marijanaivanic88727 күн бұрын
Odličan snimak! Prepun korisnih informacija
@oleg_fesenko Жыл бұрын
Your soundtrack is wonderful! Who have created this music?
@BakiBadjon Жыл бұрын
Burazer, jel vi zaista jebeno koristite autoked 2007. ajede majku mu ako vec pravite promo materijal daj nesto relevantno... kad vec capru skidate za program daj makar neki materijal sto nije od pre hrista snimite
@alexabadjon40912 жыл бұрын
Napravite jedan detaljan tutorijal cele hale sa analizama opterecenja i kombinacijama opterecenja i prikazaom podataka proracuna grafikona u pdf
@huramagic2 жыл бұрын
👏👏👏👏
@huramagic2 жыл бұрын
Svaka čast za video , jako korisno , hvala 👏👏
@stolek69083 жыл бұрын
Dajte nešto novijeg datuma i kompleksnije za nacrtati, ovo vaše je staro cca 15 godina. Recimo crtanje proboja kroz ploču ili krive površine i slično. Budite u korak sa vremenom!
@robertmihalinac3 жыл бұрын
A taj složeni poprečni presjek čine komadi betonskih ploča ili...? I zašto momenti nisu isti na početku i na kraju prezentacije?
@RadimpexSoftware3 жыл бұрын
Momenti nisu isti jer je na početku prezentacije prikazan model mosta napravljen od jedne jedine grede (gredni element poprečnog preseka mosta) a reduktor je pravljen na drugom modelu ekvivalentnog mosta napravljenog od pločastih (površinskih) elemenata. Reduktor je omogućio da se uticaji u mostu modeliranom površinskim elementima svedu na jednu osu i da se mogu uporediti sa uticajima iz linijskog modela. Momenti ne mogu biti isti jer su modeli veoma različiti po svojoj složenosti ali su rezultati veoma, veoma bliski. Razlika je manja od 1%
@robertmihalinac3 жыл бұрын
@@RadimpexSoftware Da, sad razumijem, hvala!
@hasansalihovic71633 жыл бұрын
KAKO SE ARMIRA PLOČA U DVIJE ZONE
@robertmihalinac3 жыл бұрын
Super!
@albaniagirl14684 жыл бұрын
How can i install Armcad?
@Alen0694 жыл бұрын
nije mi bas najjasnije kako uskladiti semu pokretnog opterecenja za uticajnu liniju sa postavkom pokretnog opterecenja. Ja npr imam pokretno opterecene na nosacu preko vise oslonaca koje iznosi 11kn/m. U postavci pokretnog opterecenja mi je hod 1m a duzina nosaca 24m.
@RadimpexSoftware4 жыл бұрын
Šema opterećenja koje se koristi kao pokretno opterećenje i šema pokretog opterećenja koja se koristi u uticajnoj liniji su dve nezavisne stvari. To su dva međusobno slične stvari i služe za analizu srodnih problema ali nisu jedno. Ako se radi njihovo upoređivanje kao u ovom primeru, potrebno je na dva mesta izvršiti definisanje pokretnog opterećenja.
@robertmihalinac4 жыл бұрын
Odlično
@srdjangeorgiev96905 жыл бұрын
kako ovo uraditi u tower 6 jel moze neko da mi objasni?
@naumstefanovski89614 жыл бұрын
dali ti je mozda neko objasnio? imam isti problem.. ako da, puno bi mi znacilo ako mozes spodeliti,hvala puno ,pozdrav iz Makedonije
@naumstefanovski89614 жыл бұрын
Upravo sam nasao..Konfiguracije-Parametre-Rezultate i tamo mozes podesiti fonta, velicina teksta, boja i slichno,pozdrav.
@niCaMja6 жыл бұрын
Bilo bi mozda korisno da se omoguci i rad na vise monitora. Pozdrav
@milanblagojevic10466 жыл бұрын
Time što je omogućeno i razvlačenje granica između prozora, može se podesiti da jedan od 2D pogleda bude na drugom monitoru dok se svi ostali pogledi nalaze na prvom monitoru.