No dobra, a jak wlozymy te kostku lodu delikatnie do tej wody?
@hAuBeiАй бұрын
Ile się dowiedziałem. Dziekuję serdecznie z calego serca zaten materiał.
@RomanJurkiewicz-in8jr5 ай бұрын
Ale lejesz wodę kobieto. Świadomie wprowadzasz ludzi w błąd narażając ich na utratę zdrowia lub życia. Cały twój wywód to jedne rzygi. Dla kogo ty pracujesz panienko?
@iruart71316 ай бұрын
Konflikt "jajka i kury" uniemożliwia wyjaśnienie naturalnego przypadkowego i koniecznego powstania życia. Bioinżynieria komórkowa nie zadziała bez specyficznych elementów, które są zamknięte we wzajemnej pętli zależności. Piękna tajemnica istoty życia.
@michaadamczykcantillana7 ай бұрын
Dodajecie napisy po ukraińsku i po angielsku, ok super znajomość 2 języków obych to europejski standard, ale czemu nie ma napisów po polsku? Moglibyście pomyśleć o niesłyszących.
I tak na przykład. Wolisz sałatkę z papryki czerwonej czy żółtej? W ilurozyczności kolorów... To bez różnicy. Niestety nie. I w smaku. I w fizyce.
@ewaci52228 ай бұрын
Mówi Pani rozsądnie ale tempo Pani wypowiedzi jest niestety trudne dla słuchacza! Albo dużo za szybkie albo częste zająknięcia , to nie jest fajne , powinna Pani nad tym popracować….
@Ro.videos8 ай бұрын
❤❤
@ukaszkiepas579 ай бұрын
Świetne : )
@hoi764511 ай бұрын
Wow serio nie ma drogi😂😂😢😢😢
@piotrkrok4409 Жыл бұрын
przez karte ćwiczeń to oglądam...
@canonicallychris Жыл бұрын
jestem tu tylko dlatego bo mi kazali :(
@BartezNitro Жыл бұрын
Zaje bisty film ❤
@dariuszb.9778 Жыл бұрын
OK, ale w przypadku lewitacji magnetycznej, jak rozumiem, zamiast kontaktu elektrycznego źródła zasilania z cewką mamy niezależne zasilanie cewki tak, aby nie było fizycznego punktu styku szyny napędowej z pojazdem, w którym znajduje się przede wszystkim magnes (a w praktyce zapewne elektromagnes), czy tak?
@meisterzyleta5240 Жыл бұрын
Przyda sie do Glonojada na kolokwium, dzieki 😂
@drhakim8365 Жыл бұрын
Co się dzieje w mózgu podczas depresji? W mózgu przeciętnego człowieka ogólnie niewiele się dzieje , czy to podczas depresji, czy nie. To w mózgu człowieka, w mózgu kobiety natomiast dzieje się zbyt wiele, ale nie ma sensu się tym zajmować.
@julialukosz5515 Жыл бұрын
Wow mega film
@grawabstrakcje Жыл бұрын
Poddam film analizie, bo wydaje się bardzo nierzetelny. W przypadku pierwszej sceny z lampami nie wyszła magenta - obraz za Panią jest nadal niebieski, nie wyszedł też cyjan. Lampa niebieska jest jakby zbyt silna. Z tą żółcią to też kiepsko, bo to bardziej oliwka. Mówi Pani przekonująco, nawet charyzmatycznie, ale eksperyment nie wykazuje głoszonych treści. Drugi eksperyment. Pigmenty ciekłe są oczywiście bardziej spektakularne niż sypkie, jednak żółci dodała pani odrobinę więcej niż innych barwników - trzy pipety! Innych po jednej. Czyli warunek, że mieszamy jednakowe dawki barwników, został zachwiany. Mówi pani o tym, że CMY widzimy we wszystkich obrazach drukowanych i obrazach malarzy, ale pokazuje pani to na przykładzie barwników płynnych. W druku CMY nigdy nie da czerni tylko kolor brunatny, w płynie się to pani udało - jestem pod wrażeniem. Jednak sądzę, że to dlatego, że oświetlenie było skąpe i boczne. W takim oświetleniu każda ciemna barwa wyda się czernią. Tu faktycznie ma pani rację ten kolor był złudzeniem. W trzecim doświadczeniu wykorzystała Pani, efekt zmierzchu. Następuje, wtedy gdy światła jest coraz mniej, a nasze widzenie przesuwa się w kierunku szarości. Nasze zmysły wtedy więcej czują, niż widzą. Bardziej domyślamy się tego, co widzimy niż faktycznie, widzimy, władzę przejmuje wówczas wyobraźnia. Na tym mechanizmie Leszek Mądzik oparł cały swój genialny teatr. Zresztą ten efekt widzenia szarego jest bodaj opisany przez naukę, wówczas przy słabym oświetleniu dzięki pręcikom możliwe jest widzenie czarno-białe, poza tym one odpowiadają za postrzeganie kształtów i wykrywają ruchy. Przy słabym oświetleniu działają pręciki, gdy czopki stają się niepewne. Wówczas faktycznie nasz umysł bardziej interpretuje, niż widzi. To doświadczenie jest totalną manipulacją. Czwarte doświadczenie to zwykły efekt powidoku. Opisywany już przez Goethego. Zawsze w powidoku widzimy kolor dopełniający, nic nadzwyczajnego. W konsekwencji trzeba zauważyć, że film jest rodzajem manipulacji, by udowodnić zamierzony wniosek. Z szerszej perspektywy wychodzi, że życie nie istnieje, bo ono jest wielobarwne, usiłuje nam pani wmówić, je życie jest tylko interpretacją. Istnieje za to tylko wiedza - nauka. Jednak biorąc pod uwagę przedstawioną analizę, wychodzi, że światło było, jest i będzie, a nauka nami manipuluje.
@sylwektokar4742 Жыл бұрын
No i zagadka całunu turyńskiego rozwiązania
@padthaitai Жыл бұрын
to dowodzi że świat jest czarno biały? XD a czarny i biały to co, nie kolor?
@bartoszraczkowski241 Жыл бұрын
Dobra mam cel w życiu.
@harmonyone171 Жыл бұрын
To najlepiej dowodzi, że nie zdajemy sobie sprawy jakie rzeczywiste są kolory, a nie że świat jest czarno biały.
@padthaitai Жыл бұрын
jak patrzę na trawę to widzę zielony i pewnie 3/4 (pozostali to daltoniści pewnie) ludzi też powie zielony i to mi wystarcz żeby się porozumieć, to nie ma znaczenia jaki ten kolor jest NAPRAWDĘ, nigdy się tego nie dowiem i wcale mnie to nie interesuje
@damissek1236 ай бұрын
@@padthaitai to że cie to nie interesuje to znaczy ze jestes malo interesującym czlowiekiem. Ważne, że są ludzie bardziej ambitni.
@kingamatysiak4063 Жыл бұрын
foliarze w komach bawią, nauczcie sie najpierw pojęcia odwrotnej transkrypcji rertowirusów a potem się odzywajcie
@Grzegorz. Жыл бұрын
No tak, pozbyć się wody ze skórek bananów to wyjdzie drugi Czarnobyl tyle że w garnku
@dubayy1228 Жыл бұрын
Placki
@Omyxon Жыл бұрын
Cyjan
@ukaszkaminski627 Жыл бұрын
2:39 "Komunikują się dzięki cząsteczkom wapnia" ??!!! Po pierwsze to są kationy wapnia. Po drugie co to w ogóle za mechanizm, że "wnikają do komórek i przepływają pomiędzy nimi"?
@ser-pomidorowy Жыл бұрын
Nie działa
@DariuszAksamit Жыл бұрын
Dobrze, że ta czarna dziura mnie nie wciągnęła:D
@creepypastypl291 Жыл бұрын
Z czego ten chlorek wapnia?
@mariannatomaszewska54452 жыл бұрын
A
@mariannatomaszewska54452 жыл бұрын
3%
@mariannatomaszewska54452 жыл бұрын
B
@atp_waw2 жыл бұрын
Po owocach można też dostać "owocowej gorączki" 🙂
@jaczylija78192 жыл бұрын
fajne, czegoś takiego szukałem
@jaczylija78192 жыл бұрын
0:30 WSZYSTKIE trudności?
@patka_ma_kwiatka2 жыл бұрын
Polecam lekcje fizyki :)
@FreedomAddicted2 жыл бұрын
Ja cię kręcę mam detektor cząstek elementarnych w kuchni
@FreedomAddicted2 жыл бұрын
Haha. Już wiem co mi się dzieje z kawą, kiedy podgrzewam wodę w mikrofali. Czasami zachodzi ten efekt. Wystarczy niewielka ilość kawy, żeby woda zaczęła wrzeć.
@Lion1022 жыл бұрын
Super, fenomenalny materiał video 👏👏👏
@robertwysocki13912 жыл бұрын
🙂❤👍🤝
@PanRybka222 жыл бұрын
@nucleophile2 жыл бұрын
Jak można angażować się w takie przedsięwzięcie i jak w liceum można gromadzić swój dorobek naukowy, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to :(((
@alexanderdyachuk97242 жыл бұрын
Są wyjątki
@lesiutelefony112 жыл бұрын
fajne
@FotoMisu2 жыл бұрын
Tą wiedzę wykorzystuję często w Fotografii do klimatycznego podkolorowania tła :)
@Doraso232 жыл бұрын
Szpikujecie się antydepresantami które robią z was zombie. Jecie całymi latami te leki -to wam daje szczęście? Nie. Ciągle wracacie do tej chemii. Nie wierzę że ta chemia wyleczy depresje. Cała ta teoria o serotoninie nie jest potwierdzona. To przypuszczenia. Po analizie za i przeciw wole żyć jak żyje ale bez niszczenia siebie chemią.
@kukumuniu56582 жыл бұрын
Kiedy wreszcie PCR wszechmogący będzie używany jako test ciążowy? Jego wszechmoc jest faktem,nawet małpią owsiankę można nim stwierdzić a przecież polskie społeczeństwo się starzeje i nikt nie wie co robić to ja Wam powiem,zacznijcie używać PCR zamiast testu ciążowego szybko nastąpi bum demograficzny,kraj tak się zaludni że wiek emerytalny trzeba będzie obniżyć do 20 roku życia żeby kolejne pokolenia miały miejsce do pracy bo miejsca na nowe miejsca pracy nie będzie przy takiej pandemii ciąż.