Uprawa bobiku 🌱 | Agrarius
2:19
Plantacja pietruszki 🌿 | Agrarius
3:48
Пікірлер
@BronisawSzembowski
@BronisawSzembowski 2 ай бұрын
Super wiedza Pozdrawiam Serdecznie
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 ай бұрын
Dziękujemy za miłe słowa i również serdecznie pozdrawiamy!
@bartoszbaranowski604
@bartoszbaranowski604 5 ай бұрын
Juz nawet wylaczenie telefony nic nie daje....
@sebastianpaluszkiewicz4229
@sebastianpaluszkiewicz4229 10 ай бұрын
Rolnictwo jest piękne ale nie w tym kraju
@mariuszizworski7424
@mariuszizworski7424 10 ай бұрын
To prawda ze za dziecka na wsi kiedyś Wspaniałe bylo obserwować cud kiełkowania roślin jak zwierzęta rosły moment narodzin byl mi obrzydliwy za dziecka ale potem jak nieporadne cielaki rosły 😂 a w mieście nikt tego nawet sobie nie wyobraża tylko konsumuje przetworzone produkty
@piotrekg.6164
@piotrekg.6164 11 ай бұрын
Co na wiosnę zastosować w rzepaku i pszenicy jako pierwsze? Proszę o poradę na wysoki plon
@agrarius-polska
@agrarius-polska 11 ай бұрын
Wraz z pierwszym zabiegiem fungicydowym najlepiej zastosować nanogro aqua 250 ml/ha i Naturalny Plon 1l/ha :)
@maxpl4387
@maxpl4387 11 ай бұрын
Na drugi rok może zróbcie tak żeby jeden przejazd z waszą technologią był z deszczownią a drugi bez żeby było faktycznie widać bo nieoszukujmy się mało kto w polsce ma deszczownie i jak możecie podajcie jaki był plon tych buraków i zawartośc cukru czyli to co cukrownia podała bo ja sam osobiście miałem wasze preparaty i zastanawiam się ile one faktycznie dały
@agrarius-polska
@agrarius-polska 11 ай бұрын
Bardzo dziękujemy za sugestie - na pewno weźmiemy to pod uwagę tworząc kolejne materiały. Co do plonu buraków i zawartości cukru podejrzewamy, że materiał pojawi się prędzej czy później na kanale Gospodarstwa Rolnego Szkotowo. Przedstawiamy wyniki, które w chwili nagrywek byliśmy w stanie uzyskać. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że na polach niedeszczowanych nasze preparaty również doskonale się sprawdzają. Ich rolą jest nie tylko dostarczenie składników odżywczych ale przede wszystkim wspieranie roślin w czasie stresów i przygotowanie ich na niekorzystne warunki w czasie uprawy. Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami regionalnymi na Pana terenie - na pewno z chęcią doradzą jak uzyskać najlepsze efekty przy użyciu naszych produktów. Pozdrawiamy!
@BarbaraWooch-wi7fc
@BarbaraWooch-wi7fc Жыл бұрын
A co z odrdzewianiem korzenia
@damianwawron3034
@damianwawron3034 Жыл бұрын
Potwierdzam działanie. Stosuje drugi rok biprotect i mam mniejszy problem z grzybem w jęczmieniu i w pszenicy po jęczmieniu. Powiat Świecki Pozdrawiam
@sebastiangliniecki8257
@sebastiangliniecki8257 Жыл бұрын
Panowie Po pierwsze pH zawsze bedzie podstawa!!! Po drugie żebyśmy się zrozumieli zacytuję zdanie Pana @jerzyrutecki6297 z kometarza w tej tematyce, ktory jest rolnikiem o bardzo duzej wiedzy praktycznej i teoretycznej. "Nie ma nadrzędności biologii nad składnikami, chemią i odwrotnie" Rozwiązania bilogiczne są na problemy i z tym nie ma dyskusji!!! - niska próchnica - zaburzone życie biologiczne gleby - niedostępny fosfor (skrystalizowane wiązania z Al, Fe bądź skrajnie nawet z wapniem) - wyorywane resztki zeszłoroczne (brak rozkładu) - ciągła mineralizacja bez humifikacji Nie wstawiajcie komentarzy o takiej treści nie mając podstawowej wiedzy w mikrobiologii!!! Bakterie z właściwościami przetrwalnikującymi są w stanie przeżyć w środowisku od 4 do 12 pH a takie w ofercie ma nasza firma. Pozostałe bakterie bez "przetrwalników" mogą przeżyć w pH 6,5-7,5 wiec nie prawdą jest to co piszecie (fake news). W 1g ryzosfery (oczywiście u każdego rolnika będzie inna wartość) jest przynajmniej ok 1 000 000 000 różnorodnych bakterii i grzybów w tym oczywiście patogennych (chorobotwórczych). Stosując już określone szczepy nadajemy odpowiedni kierunek by zmniejszyc nakład naworzenia przez udostępnienie składników w formach niedostępnych lub ograniczenia stosowanej chemii do minimum przez zmniejszenie udziału patogenów już od podłoża. Pamiętajcie!!! Dysponujemy potwierdzeniem w działaniu nie tylko labolatoryjnym IUNG i innych instytucji ale i u was jako rolników. Jeśli macie Panowie wątpliwości proszę o kontakt z Waszej strony!!! Z chęcią Was odwiedzę w Waszych gospodarstwach i rozwieje wszelkie wątpliwości odpowiadajac na Wasze pytania. Pozdrawiam
@Camel1990
@Camel1990 Жыл бұрын
Te wszystkie biostymulatory to bajki. Podstawą to odpowiednie pH, bo co pomoże parę kg jak w ziemi są setki kilogramów jak nie tony bakterii i grzybów. Nie wierzcie w bajki.
@michalwojcik1109
@michalwojcik1109 Жыл бұрын
tez to miałem powiedzieć :) podstawowa wiedza jak ktos miał normalnych nauczycieli w szkole rolnej . No ale teraz w erze internetu i dostepu do wiedzy ludzie nadal daja sie nabijac w bajer o mikrobach . 5.5-6.5 ph bedzie idealne dla nich .
@michalwojcik1109
@michalwojcik1109 Жыл бұрын
@TomaszDraczkowskiAgrariu-sb8qf dla tych pól które nie widzą obornika krowiego pewnie jest to wybawienie. sam stosuję bakterie do fermentowania gnojowicy .dla zniszczonej gleby potrzeba kilku lat i wapna obornika czy preparatów z szczepami bakterii .
@maxpl4387
@maxpl4387 Жыл бұрын
Mam wasze odżywki deszczu nie było i tak to za wiele nie dało na słabej ziemi też takie marchewki jak wasza kontrola a oni tam gdyby nie deszczownie i jeziora pod polami to by wogóle buraków nie było
@ajach5169
@ajach5169 Жыл бұрын
chętnie bym wypróbował działanie tych odżywek w pietruszce gdzie można zamówić próbny pakiet
@agrarius-polska
@agrarius-polska Жыл бұрын
Dzień dobry. Nasze preparaty są dostępne w naszym sklepie Internetowym pod adresem sklep.agrarius.eu, u naszych dystrybutorów ( agrarius.eu/dystrybucja/ ) oraz u naszych lokalnych przedstawicieli ( agrarius.eu/kontakt/ ).
@kasiabrodziak5343
@kasiabrodziak5343 Жыл бұрын
Witam, czy urządzenie wykrywa zanieczyszczenia gleby? Glifosat, kobalt itp?
@agrarius-polska
@agrarius-polska Жыл бұрын
Dzień dobry. Pani Katarzyno, skaner glebowy podaje parametry gleby, które są wymienione w materiale filmowym. Zanieczyszczenia gleby nie są wśród nich zawarte.
@krzysztofnapiorkowski5242
@krzysztofnapiorkowski5242 Жыл бұрын
Etg
@jakubjenduczko
@jakubjenduczko Жыл бұрын
As Ssoq9
@krzysztofpindral5238
@krzysztofpindral5238 Жыл бұрын
P
@antonitymecki2190
@antonitymecki2190 Жыл бұрын
888
@tadeuszmech-wr7xq
@tadeuszmech-wr7xq Жыл бұрын
Pppppp
@dariusbla5093
@dariusbla5093 Жыл бұрын
Ile kosztuje takie badanie jak nie jestem waszym klientem? Jestem z pomorskiego prowadzę gos.rolne
@agrarius-polska
@agrarius-polska Жыл бұрын
Dzień dobry. Nie prowadzimy odpłatnych badań gleby. Usługa w bezpłatnej formie jest skierowana tylko dla klientów naszej firmy. Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w województwie pomorskim.
@dariusbla5093
@dariusbla5093 Жыл бұрын
@@agrarius-polska Można prosić namiary!
@agrarius-polska
@agrarius-polska Жыл бұрын
@@dariusbla5093 Na stronie agrarius.eu/kontakt/ znajdzie Pan kontakt do doradców, którzy działają w Pana województwie. Znajduje się tam mapka z podziałem kolorystycznym powiatów. W zależności od powiatu w którym Pan mieszka, proszę skontaktować się z przedstawicielem, który jest przypisany do danego powiatu.
@kamilkowalewski7422
@kamilkowalewski7422 Жыл бұрын
​@@agrarius-polskavg😅😮😢😢🎉🎉ł😂kjv
@stronatube1597
@stronatube1597 Жыл бұрын
Lepiej byłoby kupić i samemu badać glebę gdyby to urządzenie było wiarygodne przeznaczeniu.
@agrarius-polska
@agrarius-polska Жыл бұрын
Koszt profesjonalnego skanera glebowego jakimi posługują się nasi doradcy to kilkadziesiąt tysięcy PLN, do tego dochodzi stały abonament w niemałej kwocie. W jakim celu nasi klienci mieliby ponosić tak duży wydatek za zakup skanera, skoro otrzymują badanie za darmo?
@stronatube1597
@stronatube1597 Жыл бұрын
@@agrarius-polska Gdyby rolnicy zaczęli badać glebę nie ograniczając się wyłącznie do PH, dawno już by poszli z torbami przy tych kosztach uprawy.
@ukaszukasz9879
@ukaszukasz9879 Жыл бұрын
Kiedy w jakim momencie uprawy to stosować?
@agrarius-polska
@agrarius-polska Жыл бұрын
Dzień dobry. Bakterie fosforowe najlepiej zastosować 1 - 2 razy w sezonie wiosennym na wilgotną, niezamarzniętą glebę. W zależności od warunków pogodowych będzie to od drugiej połowy lutego do końca marca.
@1057-e7c
@1057-e7c Жыл бұрын
😂🎉❤​@@agrarius-polska ❤v
@maciekkowal2720
@maciekkowal2720 Жыл бұрын
Witam, w jakiej fazie wzrostu kukurydzy należy stosować bakterie?
@agrarius-polska
@agrarius-polska Жыл бұрын
Dzień dobry. Bakterie fosforowe najlepiej zastosować 1 - 2 razy w sezonie wiosennym na wilgotną, niezamarzniętą glebę.
@konradwroblewski4138
@konradwroblewski4138 2 жыл бұрын
Czy ten produkt można stosować na łąki ?
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 жыл бұрын
Dzień dobry. Tak, oczywiście.
@robertkawowy8819
@robertkawowy8819 2 жыл бұрын
, akurat kukurydza jest odporna na stosowanie geoinżynierii kwaśnych deszczy
@prawdaswiata1091
@prawdaswiata1091 2 жыл бұрын
Minerały ale i też w nich ciut chemii , zaiste zastoisko - ale może naturalny kurzy nawóz zrobiłby też swoję , przeorane i zmieszanie gleby z nim - przed zasilaniem kukurydzy , nie wiem ale tam gdzie pracowałem to kurze odchody robiły dobrą robotę !
@adamlewandowski6491
@adamlewandowski6491 2 жыл бұрын
Jak stosowanie nanogro jesienia na poprawie vigoru??
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 жыл бұрын
Dzień dobry. Jeśli chce Pan zapewnić roślinom możliwość przeżycia zimy w dobrej formie, polecamy opryskać rośliny jesienią 🟦nanogro aqua🟦, co przyczyni się do wzmocnienia ich odporności na stresy (termiczne i wodne) i zapewni dużo szybszą regenerację ewentualnych uszkodzeń mrozowych. Tak przygotowane uprawy powinny odnotować zauważalnie większy i szybszy wzrost w fazie wzrostu i wegetacji.
@robertkorczewski2267
@robertkorczewski2267 Жыл бұрын
​@@agrarius-polska 😮
@gzegorzbrzezinski1246
@gzegorzbrzezinski1246 2 жыл бұрын
Gdzie można znaleźć więcej informacji na temat tych produktów
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 жыл бұрын
Dzień dobry. Więcej informacji o zastosowanych preparatach znajdzie Pan na naszej stronie Internetowej pod adresem: agrarius.eu/produkty/
@piotrsokol2864
@piotrsokol2864 2 жыл бұрын
Witam czy te bakterie mozna stosowc w przenicy w kiedy i w jakiej ilości
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 жыл бұрын
Dzień dobry. Tak, można stosować bakterie w uprawie pszenicy. Dawkowanie wynosi 0,5 - 1 kg /200 - 350 l wody /ha. Bakterie 🟥bi fosfor🟥 należy zastosować 1 - 2 razy w sezonie wiosennym.
@piotrsokol2864
@piotrsokol2864 2 жыл бұрын
@@agrarius-polska a jaka cena za kg i jest możliwość wysyłki
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 жыл бұрын
@@piotrsokol2864 Ceny: Opakowanie 100 gram - 23,62 zł, Opakowanie 1 kg - 192,78 zł, Opakowanie 5 kg - 918,54 zł. Podane kwoty są cenami brutto. Jest możliwość wysyłki. Przy zamówieniu powyżej kwoty 499 zł brutto przy płatności z góry wysyłka jest gratis. Może Pan złożyć zamówienie w naszym sklepie Internetowym pod adresem sklep.agrarius.eu/preparaty-doglebowe/bi-fosfor.html
@VADOS978
@VADOS978 Жыл бұрын
Sky zone
@JanNowak-rg9xf
@JanNowak-rg9xf 2 жыл бұрын
Tam byla slaba kukurydza bo pewnie było zastoisko wody czyli wyplukane skladniki
@JanNowak-rg9xf
@JanNowak-rg9xf 2 жыл бұрын
Te ładne pewnie nawadniane.
@marcinkocon9981
@marcinkocon9981 2 жыл бұрын
Šbhu
@БогданБодя-ф2ы
@БогданБодя-ф2ы 2 жыл бұрын
Получить аккаунт я на тебя подписан
@erdincherdinch1218
@erdincherdinch1218 2 жыл бұрын
,
@Noswiatel
@Noswiatel 2 жыл бұрын
Pierwszy raz siałem kukurydzę w tym roku. Nasiona zwykłe z targu, nie wiem jaka odmiana. Siew późny a nawet bardzo późny, pod koniec maja lub na początku czerwca; wygląda lepiej niż próba kontrolna z filmiku. Siew ręczny po orce i glebogryzarce na prawie ugorach.Żadnych zabiegów po siewie oprócz lekkich grabi na trzy dni po siewie żeby zakopać nasionka głębiej. Co ciekawe, jedno z nasion padło na grządkę podwyższaną z ziemią spod orzecha i już zawiązało trzy kolby ok. 10cm. Między kukurydzą w podobnym terminie siana fasola Jaś ze sklepu i dynia, nasiona też sklepowe, do jedzenia. Fasoli nie widzę, dynie ogromne. Klasa 5 gleb, same piachy i perze.
@grzegorzkonopka4106
@grzegorzkonopka4106 Жыл бұрын
Ciekawe
@Noswiatel
@Noswiatel Жыл бұрын
@@grzegorzkonopka4106 ciekawe jak ciekawe, większość zjadły ptaki, później wyszło, że brakuje fosforu, nie nawoziłem, ale same kolby ogromne. dobrze, że ktoś przypomniał.
@lukaszkwoka3509
@lukaszkwoka3509 2 жыл бұрын
Jestem za
@jerrytheduck
@jerrytheduck 2 жыл бұрын
Może wreszcie skończą się problemy z brakiem cukru w sklepach😉
@jacekkaszubski6464
@jacekkaszubski6464 2 жыл бұрын
Oczywiste w dobrą stronę....🕸️ Konkurencja , prestiż . EKONOMIA W BIOLOGII AGROSTRUKTUR 🇵🇱
@FarmeR-fv5sk
@FarmeR-fv5sk 2 жыл бұрын
Bio ściema
@max-bc1qe
@max-bc1qe 2 жыл бұрын
czemu prawa strona ma takie chwasty?
@marcinmarcin8535
@marcinmarcin8535 2 жыл бұрын
Niema takiej opcji
@marcinmarcin8535
@marcinmarcin8535 2 жыл бұрын
To nie możliwe
@januszsawicki8863
@januszsawicki8863 2 жыл бұрын
Jak to ma rosnąć po prawej stronie jak tam pełno chwastów. One zagłuszyły kukurydzę.
@piotrm4812
@piotrm4812 2 жыл бұрын
U mnie po zastosowaniu na 9 ha rożnych upraw bluenu nie widać zupełnie żadnej różnicy .również w kukurydzy wogóle nie widać różnicy po zastosowaniu bakterii.moim zdaniem wyzucilem 1600 zł w błoto a te bakterie to jedno wielkie oszustwo
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 жыл бұрын
Dzień dobry. Panie Piotrze, bakterie o których mowa w filmie to produkt Agrarius o nazwie 🟥bi azot🟥 i zawiera mikroorganizmy glebowe Bacillus azotofixans, które stosujemy wyłącznie doglebowo. Działają one w strefie korzeniowej w glebie nieprzerwanie dostarczając azot pobrany z atmosfery. Nasze bakterie azotowe dostarczają roślinom w czasie sezonu łatwo przyswajalny azot, ale co najważniejsze pozostają w glebie również po zbiorach, wzbogacając glebę dla roślin następczych. Produkt ten jest nieporównywalny z preparatami dolistnym o których Pan wspomniał.
@marcinjecek6753
@marcinjecek6753 2 жыл бұрын
Tam po prawej to wystarczyło tylko odchwaścić pole i to na pewno są jeszcze dwie różne działki kto robiąc testy nie odchwaszcza pola na obu działek
@januszsawicki8863
@januszsawicki8863 2 жыл бұрын
Nie wiem czy mam się śmiać czy co bo to jest śmieszne co Pani pokazuje
@agrowarmia6175
@agrowarmia6175 2 жыл бұрын
Powiem tak dałem się naciągnąć na te bakterie tak jak wszyscy którzy zobaczyli cenę nawozów.EFEKTÓW BRAK
@agrorafik2483
@agrorafik2483 2 жыл бұрын
Jak nawozy tańsze były to żadnych bakterii nie było jakoś dziwnie 😉
@CyklZamknięty
@CyklZamknięty 2 жыл бұрын
Jak efektów brak ? A portfel nie jest czasem lżejszy?
@marcinbernat5634
@marcinbernat5634 2 жыл бұрын
Niema
@marcinbernat5634
@marcinbernat5634 2 жыл бұрын
A po prawej mniejsza jak jest chwast😀 to i kukurydzy nie
@marcinbernat5634
@marcinbernat5634 2 жыл бұрын
Witam nie dziwne że kukurydza po lewej jest większa
@agrarius-polska
@agrarius-polska 2 жыл бұрын
Odpowiadając na Państwa komentarze: To nie jest poletko doświadczalne, tylko zwykła uprawa u naszego klienta, który sprawdza nasz produkt. Zachęcamy do obejrzenia naszego drugiego filmu (kzbin.info/www/bejne/poTWan-Bi6h3sM0) gdzie na uprawie kukurydzy naszego klienta (również nie jest to poletko doświadczalne) został zastosowany preparat bi fosfor zawierający doglebowe bakterie fosforowe. Tam nie ma różnic jeśli chodzi o podłoże, a efekty są zauważalne 🙂