Bardzo ciekawa i merytoryczna rozmowa. Zarządzanie ryzykiem - także tym osobistym - dotyczy również odpowiedniego zabezpieczenia w postaci polis. Aby je odpowiednio dobrać, warto szczerze porozmawiać z zaufanym agentem oraz szczegółowo wypytać o ważne kwestie, aby potem nie było rozgoryczenia, że czego innego oczekiwaliśmy. Agnieszka Szmal potrafi cierpliwie i konkretnie wytłumaczyć różne warianty ubezpieczeń oraz zawiłości OWU :)
@biznesteka4 күн бұрын
Dziękuję za Twój komentarz! Cieszę się, że rozmowa była dla Ciebie interesująca i merytoryczna. Zgadzam się, że zarządzanie ryzykiem, w tym osobistym, jest niezwykle istotne. Wybór odpowiednich polis ubezpieczeniowych to kluczowy element tego procesu. Rozmowa z zaufanym agentem to świetny sposób na uzyskanie informacji, które pomogą w podjęciu świadomej decyzji. Agnieszka rzeczywiście ma talent do wyjaśniania zawirowań związanych z ubezpieczeniami oraz OWU w sposób przystępny i klarowny. To ważne, aby nie tylko znać różne warianty ubezpieczeń, ale także rozumieć ich szczegóły, co może zapobiec przyszłym rozczarowaniom. Twoje spostrzeżenia są bardzo trafne i mogą być inspiracją dla innych do bardziej świadomego podejścia do zabezpieczeń osobistych.
@monikadudziak19795 күн бұрын
Gratuluję. Bardzo dobry odcinek. Czy można o podatkach ciekawie? Można. Edyta Rygielska to specjalistka przez duże S. Proszę o więcej Edyty w Biznestece 🙂🙂
@biznesteka4 күн бұрын
Dziękuję za miłe słowa! Cieszę się, że odcinek przypadł Ci do gustu. Edyta Rygielska rzeczywiście jest ekspertem w swojej dziedzinie, a jej umiejętność przedstawiania skomplikowanych tematów, takich jak podatki, w przystępny sposób jest nieoceniona. Z pewnością postaramy się zaprosić ją ponownie do Biznestece, aby podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem.
@Lafi84dom6 күн бұрын
Witam, jeśli wspólnik sp. zoo, 2 wspólników, wspólnik 57% udziałów jest jednocześnie jedynym członkiem zarządu - prezesem i na ZZW jest głosowanie o absolutorium to jak rozpisać głosy skoro członek zarządu jednocześnie wspólnik nie może głosować w sprawach związanych Spółka-zarząd. jak rozpisać głosy pod uchwałą, może Pani podać konkretną formułkę? drugie pytanie sytuacja w spółce jak powyżej, czy obecny prezes/wspólnik któremu kończy się kadencja i mandat na ZZW może głosować na siebie przy uchwale o ponowne powołanie na do zarządu na funkcje prezesa?
@biznesteka3 күн бұрын
Dzień dobry, W przypadku, gdy w spółce jest dwóch wspólników jeden ma 57% a drugi 43% udziałów (przy założeniu, że obaj wspólnicy mają łącznie 100% udziałów) to w przypadku głosowania nad uchwałą o absolutorium dotyczącą wspólnika, który ma 57% udziałów i jest w zarządzie to głosowanie powinno mieć tak rozpisane głosy: Po odczytaniu projektu uchwały Przewodniczący zarządził tajne głosowanie, w którym: „za” uchwałą oddano 43 głosów, „przeciw” uchwale głosów nie oddano, głosów „wstrzymujących się” nie oddano. Wobec powyższego Przewodniczący stwierdził, że Uchwała Nr ….. nie została przyjęta jednogłośnie w głosowaniu tajnym z uwzględnieniem treści art. 244 Kodeksu spółek handlowych. Odpowiadając na drugie pytanie to tak, prezes, który jest wspólnikiem, może głosować na siebie przy uchwale o swoim ponownym powołaniu na funkcję członka zarządu, chyba że umowa spółki przewiduje wyłączenie w takich sytuacjach. Powodzenia :)
@jesteszmiana591510 күн бұрын
Bdb wywiad
@biznesteka7 күн бұрын
Dziękujemy!
@PrzeAgentzKrakowa15 күн бұрын
Super materiał, mogę w 100% polecić Panią Agnieszkę :)
@biznesteka14 күн бұрын
Dziękujemy :)
@annatomalak445116 күн бұрын
Super ważny temat. Bardzo dziękuję.
@biznesteka16 күн бұрын
Dziękujemy za ten komentarz. Mam nadzieję, że ten odcinek pomoże spojrzeć na kwestię ubezpieczenia jako narzędzia do zabezpieczenia siebie i rodziny.
@aniaaa70421 күн бұрын
Świetny odcinek! Szacunek za taką serię!
@biznesteka16 күн бұрын
Dziękuję bardzo :)
@oeeem_8870Ай бұрын
Posiadam wspólnika z zagranicy który niczym się nie interesuje, kompletni niczym oprócz pieniędzy ze spółki.. czy jest szansa się rozstać ? Dziś wiem że kwota z pewnością będzie zaporowa takiego rozstania jednak czy można to zrobić w inny sposób ?
@biznestekaАй бұрын
O tym jak wyłączyć wspólnika ze spółki będzie kolejny odcinek 16 października. Na ten moment zapraszam na bezpłatną konsultację, gdzie będę mogła zadać więcej pytań i podpowiedzieć czy i co można zrobić. biznesteka.pl/bezplatna-konsultacja-prawna/
Bardzo wartościowy materiał. Dodatkowo bardzo przyjemnie się go słucha. Sam jestem na etapie podjecia decyzji o przekształceniu JDG w Sp z o.o. i bardzo pomogl mi ten vlog. Dziekuje i pozdrawiam.
@biznesteka2 ай бұрын
Dziękuję bardzo, to cenne dla mnie usłyszeć, że ten materiał się Panu przydał :)
@MarcinMazur3 ай бұрын
Proszę popracować nad dźwiękiem, ktory jest tylko na jednym kanale. W programach można ustawić tak żeby dzwięk był po lewej ii prawej stronie. Pozdro!
@biznesteka3 ай бұрын
Dziękujemy za podpowiedź!
@efektmurowany3 ай бұрын
Coś nie tak z audio. Intro jest stereo, a Pani wypowiedź tylko na jedną słuchawkę słychać. Anyway, dziękuję za materiał😊
@biznesteka3 ай бұрын
Dziękujemy za podpowiedź poprawimy to :)
@monikaw92604 ай бұрын
Moje pytanie dotyczy daty otwarcia spółki jaka będzie widniała w KRS. Czy jest to dzień w którym wysłany został wniosek w systemie S24? Czy raczej data zaakceptowania wpisu przez sąd? Nadmienię że umowa spółki podpisana zostanie w dniu wysłania wniosku do systemu S24.
@biznesteka4 ай бұрын
Dzień dobry, w KRS będzie widniała data, w której sąd zarejestruje spółkę. W razie dodatkowych pytań zapraszam do komentowania.
@tomekk.26205 ай бұрын
Nie musisz, najpierw z nim porozmawiaj. Pracownicy go wyrzucą, jeśli trzeba, tylko, że mogą pójść pracować gdzie indziej...
@katarzynagut61666 ай бұрын
Tak szybko jak się zastrzega tak szybko się to cofa.
@misiek9636 ай бұрын
Czy jest gdzieś dostępny film prokurent samoistny w jednoosobowej sp z o.o. i jego uprawnienia?
@biznesteka5 ай бұрын
Nie mamy takiego filmu, ale dziękujemy za podpowiedź. Co Pana interesuje szczególnie w tym zakresie?
@p.m.s.50058 ай бұрын
Witam Bardzo ciekawy materiał . Zastanawiam się jak najkorzystniej jest wypłacać środki ze spółki z o.o. ( 2 udziałowców po ok. 50% udziałów ) przy jednoczesnym zatrudnieniu każdego udziałowca na umowę o pracę na 1/4 lub 1/8 etatu. Czy można w takim przypadku wynająć spółce samochód lub nieruchomość i będzie to objęte tylko podatkiem dochodowym .Chodzi o to , aby nie płacić od pozostałych wypłat składki zdrowotnej i innych składników do ZUS.
@biznesteka8 ай бұрын
Dziękujemy :) Polecamy obejrzeć odcinek o tym jak wypłacać pieniądze ze spółki z o.o. kzbin.info/www/bejne/oqHLnYermc-kopofeature=shared lub zapoznać się z naszym ebookiem, w którym omówiliśmy 12 sposobów jak wypłacać pieniądze ze spółki z o.o. - optymalnie i legalnie biznesteka.pl/jak-wyplacac-pieniadze-ze-spolki-z-o-o/
@elzbietazalewska86449 ай бұрын
Piekne
@trioctonpl9 ай бұрын
a czy opłaca się zamienić 2 osobne jdg małżonków na spółkę z oo, gdy razem mają dochód ok. 300 tys. rocznie ?
@biznesteka9 ай бұрын
Zakładając, że płacicie Państwo podwójny pełny ZUS to moim zdaniem jest duża szansa, że to się opłaca. Przygotowałam symulację jak to wygląda na liczbach przy dochodzie 400.000 zł i przy jednym zusie. Symulację można pobrać zapisując się na Biznesletter: biznesteka.pl/biznesletter/ Możemy też o tym porozmawiać podczas bezpłatnej konsultacji biznesteka.pl/bezplatna-konsultacja-prawna/ Pozdrawiam adw. Magdalena Biedrzycka
@trioctonpl9 ай бұрын
@@biznesteka Dziękuję, chętnie zapoznam się z wskazanymi informacjami.
@mikoajmackowiak94079 ай бұрын
Wartościowy materiał.❤
@biznesteka9 ай бұрын
Dziękujemy :)
@lukaszwiesyk8710 ай бұрын
Wspominała Pani, ze w przypadku jednoosobowej spółki z o.o. składka zdrowotna wynosi miesięcznie niezależnie od osiąganego dochodu 2 000 zł. Proszę o wskazanie podstawy prawnej z której to wynika. Wydaje mi się, że wysokość składki zdrowotnej jest analogiczna dla jednoosobowej spółki z o.o. jak i spółki z o.o. w której występuje kilku wspólników.
@biznesteka10 ай бұрын
Szanowny Panie, składka zdrowotna dla jedynego wspólnika spółki z o.o. jest obliczana od podstawy stanowiącej kwotę przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłaszanego przez GUS za IV kwartał roku poprzedniego. W 2024 roku jest to kwota 7.767,85 PLN czyli 9% tej kwoty to 699,11 PLN (w 2023 roku była to kwota 626,93), jest to kwota stała w skali miesiąca. W wyliczeniach 2.000 PLN odnosiłam się do całych obciążeń składkami ZUS oraz składką zdrowotną, która w 2023 roku wynosiła w sumie 1943,47 lub 2045,41 (obecnie 2184,42 lub 2299,43) w zależności od zgłoszenia się do dobrowolnej składki chorobowej. Obciążenia te są stałe - składka zdrowotna wyliczana jest od stałej podstawy, tak samo jak składki społeczne płacone od minimalnej podstawy. Jedyny wspólnik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podlega składkom społecznym (bez możliwości skorzystania z ulgi na start, małego ZUS i małego ZUS plus), składce zdrowotnej (ustalonej w zryczałtowanej wysokości) oraz składce na Fundusz Pracy. Składki są w tym przypadku należne z tytułu samego bycia wspólnikiem jednoosobowej spółki z o.o. W przypadku spółki z o.o. w której jest kilku wspólników nie ma obowiązku odprowadzania Zus, chyba że wspólnik np. zawiera umowę o pracę lub zlecenie ze spółką. Pełna podstawa prawa: Obwieszczenie Obwieszczenie w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku w czwartym kwartale 2023 roku Samo podleganie pod ubezpieczenia wynika z art. 8 ust. 6 pkt 4 ustawy z 13.10.1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych oraz art. 5 pkt 21 ustawy z 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Na mocy art. 6 ust. 1 pkt 5 ustawy z 13.10.1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1009 ze zm.) - dalej u.s.u.s. - do kategorii osób uprawnionych zalicza się między innymi osoby prowadzące pozarolniczą działalność. W myśl art. 8 ust. 6 pkt 4 u.s.u.s. za osobę prowadzącą pozarolniczą działalność uważa się między innymi wspólnika jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wspólników spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej. Zgodnie z art. 66 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1285 ze zm.) - dalej u.ś.o.z. składki zdrowotne opłacają osoby prowadzące pozarolniczą działalność Na mocy art. 82 ust. 5 pkt 1 u.ś.o.z. jednym z rodzajów działalności podlegającej składkom zdrowotnym jest działalność gospodarcza prowadzona w formie jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W art. 81 ust. 2 u.ś.o.z. ustawodawca postanowił, że podstawę wymiaru składek zdrowotnych stanowi kwota przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski". Składka w nowej wysokości obowiązuje od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia danego roku kalendarzowego. Skoro wspólnik jednoosobowej spółki z o.o. podlega składkom społecznym - podlega też składkom na Fundusz Pracy - zob. art. 104 ust. 1 pkt 3 ustawy z 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2022 r. poz. 690 ze zm.).
@Daniel-cx7od10 ай бұрын
Polecam popracować nad dźwiękiem i montażem a merytorycznie bardzo fajny materiał👍
@biznesteka10 ай бұрын
Dziękujemy za podpowiedź.Nad dźwiękiem pracujemy, pierwsze filmiki pokazały nam co nie działa, teraz będziemy ulepszać. Cieszymy się, że merytorycznie odcinek się podoba, to dla nas jest absolutnie najważniejsze :)
@marcinprus906110 ай бұрын
Dziękuję
@bakutomas924411 ай бұрын
Bylem u notariusza i zrobil tak jak jemu pasowalo a nie mnie i skasował za 30 minut 2 tyś zasraniec
@biznesteka10 ай бұрын
Szkoda, że ma Pan takie doświadczenie. Testament powinien być spisaniem Pana woli. Może warto udać się do prawnika lub doradcy sukcesyjnego, który pomoże sporządzić testament zgodny z Pana wolą.
@maxellmax7511 ай бұрын
Dzień dobry Pani Magdaleno. Dziękuję za merytoryczne zasygnalizowanie tematu jakże ważnego dla wszystkich, którzy decydują się prowadzić biznes. Doceniam inicjatywę i dobór gościa. Życzę aby dalej rozwijała Pani kanał i budowała świadomość naszych rodaków. Duże brawo za inicjatywę i styl. Pozdrawiam serdecznie. Dariusz.
@biznesteka10 ай бұрын
Panie Dariuszu, bardzo dziękuję za dobre słowo. Doceniam i przyznam, że takie komentarze dodają wiatru w skrzydła.
@Alf7Red11 ай бұрын
Jeśli w trzeciej minucie odsyła mnie pani do lektury kodeksu spółek handlowych, to ja podziękuję.
@biznesteka10 ай бұрын
Co w tym złego, że odsyłam do kodeksu spółek handlowych, skoro to jest kompendium wiedzy na temat spółki z o.o. Czasem, żeby się czegoś dowiedzieć warto poświęcić więcej niż 3 minuty.
@Alf7Red10 ай бұрын
@@biznesteka Chyba nie jestem w Pani grupie docelowej - nie pasjonuje mnie lektura KSH (340 stron w tym tysiąc odsyłaczy). Cenię zaś, gdy film np. o działaniu silnika nie odsyła mnie do podręcznika metalurgii twierdząc, że warto.
@biznesteka10 ай бұрын
Dziękuję za Pana spostrzeżenia. Polecam KSH jeżeli ktoś chce zgłębić temat, jeżeli nie jest zainteresowany to z tego nie skorzysta i tyle. Oczywistym jest to, że nie każdy odbiorca będzie w mojej grupie docelowej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
@artevfx719711 ай бұрын
Część z wymienionych minusów spółki z o.o. nie występuje w przypadku prostej spółki akcyjnej (np. brak złożonej procedury przy ewentualnym zamknięciu PSA). Warto byłoby zrobić taki sam film ale właśnie dla przypadku PSA.
@biznesteka11 ай бұрын
Dziękuję za podpowiedź tematu kolejnego odcinka. W tej serii filmików "wałkujemy" spółkę z o.o.
@MarcinMazur11 ай бұрын
Pierwszy komentarz 👍
@leszekbotwina677911 ай бұрын
GRATULUJE SWIETNEGO POMYSŁU NA PREZENTACJE POZDRAWIAM
@rw-vk7mc11 ай бұрын
Miałem JDG w branży nieruchomości. Wiadomo, z dochodem jest różnie, ale ZUS należy płacić. I to nie mały. Ubezpieczenie mam, jestem do żony podpięty. Odradzam JDG. Emerytura? To, co traciłem na ZUS, inwestuję w akcje i obligacje.
@biznesteka11 ай бұрын
Dziękujemy za podzielenie się własnym doświadczeniem. Ważne, żeby przemyśleć decyzje, które mają wpływ na nasze finanse dziś i jutro. Zgadzamy się, ubezpieczenie warto mieć i nie można o tym zapominać, co nie oznacza, że musimy płacić je w najwyższej możliwej wysokości to nasz wybór. Dobrze, że Pan to przemyślał i ułożył pod siebie.
@MediatorWysockipl11 ай бұрын
Warto też, "last but not least", podjąć próbę mediacji - jako ostatniej szansy, aby uniknąć finansowej i wizerunkowej katastrofy...
@biznesteka11 ай бұрын
Mediacje zdecydowanie mogą pomóc. W tym przypadku jednak najpierw byłą wizerunkowa katastrofa :)