Гарне запитання) Спеціально сьогодні попрали руками і подивились. Фарба не змивається, а вода трішки синьою стала, але трішки. І тільки синій колір трішки втратив, а інші яскраві. Але звісно з часом може змиватися. Та нічого ж не заважає розфарбовувати наново)
@SvitlanaUK5 күн бұрын
Справді, дуже круто!!! Дякую за майстер-КЛАС!!!
@sobkosobko30218 күн бұрын
❤❤❤
@sobkosobko30218 күн бұрын
І справді круто.
@olgaboytsova918210 күн бұрын
Дуже цікаві роботи, дякую за творчість і позитив
@shotamna10 күн бұрын
@@olgaboytsova9182 Дякую вам за такі приємні слова! 💛
Добрий день! Дуже дякую за такий теплий відгук! 💛 Нам з Юлією дуже приємно, що вам сподобалося. Ми вже плануємо знімати майстер-клас, щоб показати, як створюються ці вироби. Це чудова можливість дізнатися більше про техніку трикотин і макраме та, можливо, спробувати створити щось своїми руками. Якщо є щось конкретне, що ви хотіли б навчитися робити - наприклад, декор для стін, ялинкові прикраси чи стильні підставки, - дайте знати! Будемо раді врахувати ваші побажання. Дякуємо, що підтримуєте нас! 😊
@sobkosobko302111 күн бұрын
Мені подобається.
@shotamna11 күн бұрын
Щиро дякую за ваш відгук! 💖 Дуже приємно знати, що вам подобається. Ми з Юлією прагнемо дарувати щось не тільки красиве, а й тепле, що може створити особливий затишок у вашому домі. Ваші слова дуже надихають нас продовжувати! Сподіваємося, що наші роботи принесуть вам радість і натхнення. 😊
@garazd905019 күн бұрын
Когда сжигают осенью листву, то вместе с ней погибают божьи коровки, так что лучше компост !
@shotamna19 күн бұрын
Дякую, що розумієте важливість зберігати корисних комах
@ЗорянаКостів-э8я19 күн бұрын
А що робити з листям зі шкідниками і хворобами - кліщі , фітофтора, ржавчина?
@shotamna19 күн бұрын
@@ЗорянаКостів-э8я Вони всі в компостній купі згинуть з часом, бо їм там нічим буде живитися. Природа подбала про це, треба тільки цим користуватися. А ще за Вашою логікою при спалюванні нічого не лишається і на тому місці не буває вами перелічених проблем? Ні, бо всіх знешкодити неможливо, а ті що лишилися в грунті швиденько займають стирильні шматки після багаття. Тож всі ці намагання позбутися хвороб і шкідників палінням марні. Інша справа це виносити хворих з ділянки на компостну купу і не лишати на городі, це треба робити.
@volodymyr_merzlikin23 күн бұрын
Дякую за це відео. Підтримаю коменарем важливий контент!
@shotamna23 күн бұрын
Дякую за відгук
@Андрій-п4ф9шАй бұрын
Добрий день! Чи зручно ним проходити міжряддя і як "почуває" себе на сьогодні культиватор?
@shotamnaАй бұрын
Вітаю! На сьогодні працює, без питань. Але міжряддя ми не проходимо, якось не зручно. То рослинку зачепе, то з проводами по рослинах не находишся. А от щоб зпушити пахану вологу землю, то періодично використовуємо. От зібрали картоплю, зпушили і посіяли кріп. По бур'янах не зручно, намотуються і тормозять процес. Як граблі, але пушать землю, а не просто розрівнюють. І в пухкій землі насіння краще сходить.
@АнтонАвдюков-к2нАй бұрын
Во гемор 😂 это все собирать каждый год 😅 да еще и наверное трубки капельные менять придется 😩 от выгорания 🤦♂️
@shotamnaАй бұрын
Які альтернативи? Викликати дощ з бубеном за необхідності? 😂 Чи наймати людей, хай поливають? Ваша критика не містить жодної альтернативної рекомендації, тож вважатиму всі зауваження лише як слова захоплення людьській праці у досягненні відмінного результату, незважаючи на усі складнощі. А по суті відповім, що магістралі не міняються, не вигорають. А стрічка крапельна виходить з ладу лише через жорстку і погано очищенну воду та через фізичні пошкодження мишами, птахами та через неуважність при експлуатації. Сонце жодного впливу не має ні на стрічку, ні на магістраль. Щодо розкладання, то це займає менше одного дня, а прибирання ще швидше. Ітого при затраті 2 неповних дня на полив всього городу це найкращий і поки єдиний варіант, як на мене. Дякую за відгук, мені це надає надхнення).
@yurasheva-t8k2 ай бұрын
а від шкідників як боротися чи бризкати?
@shotamna2 ай бұрын
@@yurasheva-t8k Поки не стикалися зі шкідниками і не брискали. А якби з'явилися, то як і інші рослини за необхідності. Шукали б в магазині від того шкідника, який би був. Якось так)
@Анатолй-т9х2 ай бұрын
Ставлю вподобайку автору цього відео
@Эмилия-и6г2 ай бұрын
Я одна русская
@yuriksobko2 ай бұрын
З досвіду можу додати, що найцікавіше копати пастернак після дощу)))
@Анекдот-у5ц2 ай бұрын
Молодец гарно розповідає українською мовою
@kidsbrain69302 ай бұрын
а колеса складаються?
@shotamna2 ай бұрын
@@kidsbrain6930 Так, колеса складаються. Є три положення. Складені, середнє і ще оде положення.
@ВікторВаськівський-п1г2 ай бұрын
Як вирощувати і коли сіяти?
@shotamna2 ай бұрын
Зніму про це відео обов'язково, тож не забудьте підписатися на канал
@shotamna2 ай бұрын
Зняв відео про вирощування пастернака kzbin.info/www/bejne/i6jFpJyworuNbq8
@demiurgecreator27052 ай бұрын
В мене є наступна ідея, і шукаю з ким порадитись🤔 Ідея в тому щоб один раз зробити систему крапельного поливу на всю ділянку, і забути про неї на багато років. Як то планую реалізувати: Відомо, що "крапельна стрічка" живе в середньому один два сезони. Тож замість неї або шланг або біла пластикова трубка, з дірками. Другий момент - по інструкції крапельна стрічка розкладається по поверхні землі отворами вгору, але ж тоді в ній у будь якому випадку завжди залишається вода, незручно залишати для зимівлі🤔 Тоді, думаю, трубку розкладати отворами донизу, і закопати в землю - таким чином на зиму в шлангах не буде лишатись вода, а грунт, теоретично, сам собою дасть достатню "затичку" аби система встигала наповнюватись і вода потрапляла в землю поступово 🤏 плюс економія на випаровуванні бо все під землею
@shotamna2 ай бұрын
@demiurgecreator2705 Вибачте, але за вашою ідеєю ніяк не контролюється тиск на виході з отвора. А значить на перших отворох від бочки тектиме вода з одною витратою, а в кінці з іншою. Теоретично, можна збільшувати діаметр отворів по ходу крапельної стрічки від початку до кінця. Але який шаг збільшення брати, то вже експерементувати, якраз років десять можна. Та і під землею вода тектиме не вільно, а тому десь більше десь взагалі ні. І саме прикре, що ви цього не побачите і не проконтролюєте. Одним словом, ваші фантазії далекі від реальності, нажаль. А як будете копати землю? Якщо це багаторічні рослини, як то дерева, то для них існує інший тип крапельної стрічки з регуляторами на отворах і ті вже підлаштовуються під кожен корінець.
@demiurgecreator27052 ай бұрын
@@shotamna за інструкцією виробника,стрічку годиться встановлювати на рівну поверхню під деяким нахилом, щоб початок стрічки був вище ніж кінець, для рівномірного розподілу води. У випадку з трубками, розрахунок на той еффект що якась кількість води всотується грунтом, а інша тече далі по нахилу. Розмір отворів і рівень нахилу по довжині можна підібрати, попередньо зробивши якийсь типу стенд, щоб подивитись як вода витікатиме. Потім з таким же нахилом помістити на постійне місце. Для контролю наповнення - в найнижчих точках можна під'єднати і вивести нагору прозору трубку, в якості гідрорівня (наприклад шланги з поліпропілену - вони дешеві, продаються всюди, і можуть служити 12 років). Таким чином, в теорії, по всій довжині крапельної трубки буде однаковий тиск води.
@shotamna2 ай бұрын
@@demiurgecreator2705 Я ж написав, що вже існує готове рішення, називається регульована крапельниця. ( poliv-service.kiev.ua/ua/p1644883496-kapelnitsa-reguliruemaya-260.html ). Але це не для городів які щорічно пашуться/перекопуються тракторм. Це для дерев чи кущів. Тому подальші роздуми треба відредагувати під конкретні рослини, а не взагалі. Закапати під землею не рекомендую, бо ви не побачите результат. А для поверхні вивчайте приклад за посиланнням.
@demiurgecreator27052 ай бұрын
@@shotamna дякую)
@igorsarakutsa97533 ай бұрын
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
@svitlana54433 ай бұрын
Колись памьятаю були городні бригади де вирощували городину, мама моя працювала , були поля цілі з огірками і помідорами, і ніхто не пасинкував нічого, а врожаю було стільки що не встигали вибирати, ящиками було закладено з урожаєм по всій лінії поля .
@ОлександрСторощук-п8о3 ай бұрын
Нарешті побачив та зрозумів як працює елетрокультіватор. Дякую за подробне відео!
@shotamna3 ай бұрын
@@ОлександрСторощук-п8о Рад бачити, що наше відео допомогло вам розібратися в роботі електрокультиватора. Якщо у вас виникнуть ще якісь питання, не соромтеся запитувати.
@ОленаПономарьова-ч1э4 ай бұрын
Дякую ❤.
@PavloGalychanyn4 ай бұрын
Дякую
@ВАЛЕНТИНАЧернега-в1с4 ай бұрын
Якщо з лунки росте 2 або 3 огірочка ,бо пожаліла виривати підстрахувалася ,то це не правильно ???
@shotamna4 ай бұрын
Якщо ви посадили огірки по три насінинки в лунку і всі паростки вижили, не обов'язково залишати більше одного. Ось кілька порад, які допоможуть вам вирішити, скільки паростків залишити: Сорт огірків: Деякі сорти огірків більш схильні до розгалуження, ніж інші. Якщо ви садите сорт, який сильно розгалужується, вам може знадобитися залишити два паростки, щоб отримати максимальний урожай. Розмір грядки: Якщо у вас обмежений простір, вам може знадобитися видалити деякі паростки, щоб дати іншим більше місця для росту. Сила паростків: Виберіть найсильніші та найздоровіші паростки і видаліть слабші. Ваші особисті уподобання: Деякі садівники воліють залишати два паростки, щоб отримати більше плодів, а інші воліють залишати один, щоб рослина зосередилася на вирощуванні більших плодів. Ось як видалити зайві паростки: Вищипування: Обережно візьміть паросток біля основи стебла і вищипніть його. Ножиці: Використовуйте гострі ножиці, щоб обрізати паросток біля основи стебла. Не рекомендується: Не виривайте паростки з коренем, це може пошкодити кореневу систему решти рослин. Незалежно від того, скільки паростків ви вирішите залишити, важливо регулярно поливати і підгодовувати свої огірки, щоб вони отримували всі поживні речовини, необхідні для росту та плодоношення.
@ВалерійСулима-ж4ф5 ай бұрын
Чітко, ясно , детально і по ділу. Приємно знайти наший якісний огляд українською. Гарних врожаїв. З мене підписка і вподобайка!
@tamarakyiv10765 ай бұрын
Обожнюю тебе. Здоровʼя та довгих років життя.перемоги Україні і всім нам.
@tarasinf5 ай бұрын
Ви крутий, не зупиняйтесь з роботою та контентом! Дякую, що ділитесь, успіху вам!
@ivansstef5 ай бұрын
підкажіть будь ласка. на якій висоті стоїть куб ? на яку довжину вистачає тиску ? яка загальна довжина стрічок ?
@shotamna5 ай бұрын
Висота на якій стоять куби, приблизно 2м, плюс висота стовба рідини 1 м. Тому вода працює з висоти від 2-ох до 3-ох метрів над рівнем землі. Довжина стрічки у нас максимум 40 метрів. А довжина всього городу 100 метрів. Зараз використовуємо лише 60 м, але раніше тиску вистачало і до 100 м.
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
Скажите пожалуйста,а вы трубку Вентури используете для полива огорода ,работает ли она ?
@shotamna5 ай бұрын
Спочатку встановили інжектор (трубка Вентурі) але не вистачає швидкості основного потоку щоб підхопити "добрива". Потім прибрали взагалі, бо не використовуємо добрива. Бачив надійний спосіб подачі добрив в магістраль за допомогою оприскувача. В один із краників підєднують трубку з оприскувача і подають в магістраль розчин, тільки примусово, тиском з оприскувача.
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
А спочатку надо рослини садить а потом стрічку ,як же угадать відстань між рослинами
@shotamna5 ай бұрын
Рослини саджаються поруч зі стрічкою. Тобто посадили два рядки моркви на відстані, скажімо, 20 см, а потім стрічку кидаєте між ними. А наступні два рядки відступаємо не 20см, а 40см. Таким чином у нас всі стрічки на городі на відсані 60см одна від одної. А кожну культуру висаджуємо по правилах. Сині (баклажани) в один ряд через 60 см, а морква міжряддя, виходить 20см-40см-20см-40см...
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
Так значіть ленту із кроком 10 можно и для картоплі і для других рослин
@shotamna5 ай бұрын
Крок краплі ніяк не впливає на рослини. Крапельна стічка поливає пляму, а не під конкретну рослину. Тобто від стрічки залишається рівномірне мокре місце по обидва боки на 15-20см, або іншими словами мокра полоса 30-40 см шириною. Шаг інжектора ми брали і 20см і 15 і зараз 10. Різниці явної немає. Можливо це впливає на швикість поливу, але це ж регулюємо ми, відкриваючи і закриваючи кран. Довше поливаємо або менше і таким чином невелюємо витрату води всієї стрічки.
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
Скажіть будь ласка,а поливать огород надо спочатку одну часть ,а потім другу частину, як правильно ?
@shotamna5 ай бұрын
Полив залежить від потреби рослин. Поливаємо частинами, бо одним рослинам сьогодні потрібен полив, а іншим ще ні. Всі рослини на городі мають різний інтервал і термін росту. Хтось більше любить полив, а хтось ні. Тому поливши одну грядку сьогодні, завтра переходим на іншу, якщо треба. Потім якась частина дає врожай і прибирається з городу, тому і полив тут вже не потрібен. І, наприклад, в теплиці дощ не поливає, тому там свій режим. Тому ніхто не поливає кожен день весь город. День заливається частина і може тиждень не проливається. А кого поливать, а кого ні то тільки дивитися конкретно.
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
А яка площадь вашого огороду ,для двох бочек води
@shotamna5 ай бұрын
Дві бочки води ніколи не поливають увесь город одночасно, в цьому немає потреби. Загалом поливали з цих бочок до 20 соток, зараз використовуємо менше землі.
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
Молодец,так четко і понятно . А як полоть огород ,лента мішать буде
@shotamna5 ай бұрын
Крапельна стрічка легко зсувається в бік і безперешкодно можна полоти
@Владимир-ф4в5ъ5 ай бұрын
Ок, дякую за відповідь.
@serjmaks45875 ай бұрын
Нарешті знайшла толкову пораду. Гарно знято (все видно) і без зайвих балачок. Дякую!
@zaia36675 ай бұрын
Дякую, дуже цікавий спосіб оновлення стебла.
@oleksipro5 ай бұрын
чи пробували крапельну трубу?
@shotamna5 ай бұрын
Ні, досвіду такого немає.
@tatianabrilliantik83255 ай бұрын
Дякуємо вам дуже!❤
@shotamna5 ай бұрын
На здоров'я
@nikspeed76536 ай бұрын
Оце я розумію хлопчина круто розказав і показав все про крапельний полив ... настільки чітко, системно, структуровано подано і добре продумано, що я просто в захваті!!! І я для себе кілька цікавих і важливих нюансів почерпнув!!! Від мене однозначно підписка, вподобайка і коментар підтримки за такий чудовий і якісний український контент!!! Чекаємо нових класних відео!!! :))
@Larissa-u8p4g6 ай бұрын
❤❤❤❤
@Larissa-u8p4g6 ай бұрын
😊😊😊😊
@Ukraine19996 ай бұрын
Стебло огірка з низу перегниває підскажіть що робити дякую
@shotamna6 ай бұрын
Ми мазали йодом/пшикали, розчином. Який розчин не пам'ятаю. Можна марганцовкою розчином. Це грибокове захворювання. Звісно якщо зовсім не перегнило, то вже пізно.
@Barvinok-Gorgans6 ай бұрын
Незрозуміло чому б не використовувати трубу 16мм з крапельницями які розбираються? Робиш 1 раз і не маєш щороку купу сміття одноразового.
@bohdanh77156 ай бұрын
Як створюється тиск в системі? Просто з бочки, типу як водонапірної башти? Дякую
@shotamna6 ай бұрын
Саме так, як в водонапорній башті. Тому бочки підняти на 2 метри, а не стоять на землі
@bohdanh77156 ай бұрын
@@shotamna на 10 сотих яку ємність треба?
@shotamna6 ай бұрын
@@bohdanh7715 Тут треба врахувати не скільки соток, а як часто буде вмкатися насос. Точніше якщо, наприклад, 200 л бочка, то насос її наповнить, скажімо, за 5 хвилин і вимкнеться поки вода не вильється. Потім знову насос вмикається. А якщо 1000 л, то довше. Звісно, чим більше тим краще, більший запас, особливо, коли вимикають світло. Думаю, одного куба буде достатньо, а 200 л може бути дуже часто вмикатися і вимикатися.
@bohdanh77156 ай бұрын
@@shotamna ясно. Дякую.
@bohdanh77156 ай бұрын
@@shotamna ще таке питання: як вносити комплексні добрива, наприклад мастер 20 20 20 , як робити маточний розчин, скільки хвилин поливати , скільки разів, для 10 сот. часнику , дивився різні відео нічого толком не зрозумів.
@dmytriimkhno56296 ай бұрын
Доброго дня, є декілька питань з приводу крапельного поливу. З вами можна якось звʼязатись?
@shotamna6 ай бұрын
Вітаю. Зручніше, пишіть сюди і я спробую відповісти
@dmytriimkhno56296 ай бұрын
@@shotamna планую вкластись в крапельний під єврокуб, на малину, але боюсь що буде цвісти вода і забивати емітори. Що порекомендуєте? Чорну плівку натягти?
@shotamna6 ай бұрын
@@dmytriimkhno5629 Чорну плівку не пробували, працюватиме, але плівка може зтрухнути швидко. У нас із крапельної стрічки зроблен кожух, то вічний. Може лінолеум чи щось, що є під рукою. Можна одразу шукати чорні куби, ті наче не зеленіють
@htywyj6 ай бұрын
Єдиний і самий жирнющий мінус крапельного поливу, це після нього земля стає "кам'яною".
@shotamna6 ай бұрын
Не знаю, такого не спостерігаємо.
@ВалентинСливка-ж5с6 ай бұрын
Дякую.Все правильно і без зайвого тексту.❤
@Світкін6 ай бұрын
Дякую за пораду. Правильно розумію, краще щоб огірки росли на основному стеблі, а не на пасинках?
@shotamna6 ай бұрын
Так, щоб не загущувались посадки. Можна і на пасинках, але потім ладу не даш в хащах. Якщо один кущ на метр і щоб на сітку заплівся, то так роблять але не в теплиці.