Co do środków do testowania to mam taki pomysł. Od niedawna zauważam tendencje do coraz liczniejszych projektów które są wspomagane przez losowych ludzi. Takie organizowane zbiórki na np. patronat.pl albo polakpotrafi.pl Polecam bardo dobrze opisać problem oraz cel. Przydało by się też wstępny kosztorys projektu bo to również bardzo ważne bo ludzie nie będą wspierać czegoś co będzie jak studnia bez dna. Tyle mogę doradzić. Sam bardzo lubie fizykę na takim podstawowym poziomie a mimo to myślę że jest to dobry pomysł. Co do mechanizmu działania to bardzo mi się podoba jak małym kosztem energii wymuszamy ruch ale pojawiają się problemu użytkowości. Ludzie są przyzwyczajeni do coraz lżejszych pojazdów wiec ciężko będzie przestawić tok myślenia. Poza tym komfort jazdy tez jest ważny. Jako użytkownik roweru cenie sobie możliwości podjechania pod krawężnik lub przez piasek wiedząc że nie sprawi mi to większych problemów. Liczę na to że pan nie spocznie dopóki nie zostanie wyprodukowany pierwszy model seryjnie i życzę udanych testów.
@jozefokulewicz45577 жыл бұрын
Mam nadzieję nie spocząć. Na początku będzie manufaktura. Najlepsza zbiórka byłaby od potencjalnych klientów. Przygotujemy ofertę i kto będzie chciał zamówi sobie koła do roweru. Z czasem powstaną inne pojazdy.
@zbyszekkopec9088 жыл бұрын
W każdą dziurkę wałeczek i będzie ciszej, a darmowa energia grawitacyjna będzie w większej ilości.
@Ponkuziom7 жыл бұрын
Zbyszek Kopeć też o tym myślałem. Ogólnie pomysł wydaje się ciekawy zwłaszcza, że to polska myśl techniczna
@kolviras7 жыл бұрын
Wystarczy zamontować zwykłe koło rowerowe z silnikiem w piaście zrobić pomiary amperomierzem lub watomierzem ewentualnie amperogodzinomierzem, następnie zamontować ten silnik do zmodyfikowanego koła i również zrobić pomiary. Jestem pewien że taka weryfikacja wyjdzie na korzyść klasycznych kół, czyli że rower na normalnych kołach będzie jednak efektywniejszy. Te koła dają jedynie obniżenie środka ciężkości i dodatkowe opory na "szynach".
@jozefokulewicz45577 жыл бұрын
Wszystko można. Potrzeba tylko czasu i pieniędzy. Ja te zasoby przeznaczam na nową konstrukcję.
@Chomikback7 жыл бұрын
ja chce takie koła 26'', nada to sie do zwykłego roweru? jestem z Warszawy, wmontuje se i bede testował na trasie. Nie przejmowałbym się wagą kół, byle zachowały trwałość, koła w tych rowerach wyściowych na torach ponoć ważą około 15kg każde, jedyne co mnie interesuje, to żeby osiągać dużą prędkość na prostej małym wysiłkiem jak jade do sklepu czy coś po ulicy, żbey nie być zawali drogą dla samochodów. Ile kosztuje wykonanie takich kół? chętnie zamówie do testów
@jozefokulewicz45577 жыл бұрын
Można powiedzieć, że jedna faza testów za nami. Jej wynik: aluminium jest za miękkie, waga kół nie zmienia wysiłku podczas jazdy. Obecne ważą po 5 kg. Wadą jest napęd na oś przykręconą do roweru. Nie wykorzystuje przesunięcia osi koła wewnętrznego względem koła zewnętrznego. Zawiadomię Pana, jak uporam się z napędem. Dzisiejszy rower nie zapewnia szybkiej jazdy małym wysiłkiem. Do tego celu lepsze byłyby większe koła. Ale takich nie produkują.
@staszekczmyr80037 жыл бұрын
"Nie wykorzystuje przesunięcia osi koła wewnętrznego względem koła zewnętrznego." Pan jest doktorem? To właśnie wynika z grawitacji. Gratuluję, odkrył Pan zasadę zachowania energii.
@jozefokulewicz45577 жыл бұрын
Sposób mocowania osi koła nie może wynikać z grawitacji. Ti\o jest rozwiązanie konstrukcyjne, które zmienię.
@wPelniSwiadomy3 жыл бұрын
A jak obecnie wygląda sytłacja z kołem, bo dopiero trafiłem na Pana kanał. A co do samego badania itp. Niech pan się odezwie do syna Pana Łągiewki, też ma kanał na YT. Od lat zajmuje się wdrożeniem pomysłu ojca, może Panu pomoże? Ps. Niech pan zmieni nazwy filmików na inne, bo tego się nie da w wyszukiwarce znaleść
@loslambros7 жыл бұрын
Dwa lata minely od pana pierwszych filmow z kolami Wronskiego.I to jest ten test ktory ma udowodnic dzialanie?Subiektywna ocena chlopaka po przejechaniu 50 metrow w parku?Bez zadnych pomiarow i porownan?troche powagi,chyba ze to jest kanal satyryczny.
@jozefokulewicz45577 жыл бұрын
Kanał jest informacyjny. Studenci chcieli przejechać się rowerem i to zrobili. Jeśli chciałby Pan zrobić test obiektywny, to rower jest dostępny.
@inkoguto697 жыл бұрын
Myślę że wynalazek ma szansę zaistnieć w pojazdach ciężarowych itp, ale trzeba dopracować mechanizm aby miał odpowiednią nośność i trwałość eksploatacyjną a tu może być problem. Życzę wytrwałości i powodzenia we wdrożeniu pokazanego tu, nie stosowanego jeszcze rozwiązania zmniejszającego zapotrzebowanie energii na przemieszczanie ciężkich ładunków. .
@kazikkulih2 жыл бұрын
Widać że to zwykła jazda rowerem tylko z dziwnym kołem które ma tyle ruchomych części że stawia większy opór niż taczka
@mariolondyn508 жыл бұрын
Idea jest o.k. , ale niepokoi ten miarowy stukot .
@jozefokulewicz45578 жыл бұрын
To skutek niedokładności wykonania. Nie przeszkadza w jeździe.
@jozefokulewicz45578 жыл бұрын
Same słuszności. Może Pan użyć tego roweru do wykonania pomiarów i porównań. Jak dotąd nie ma chętnych. Pokazałem, że można. Następny krok może zrobić ktoś inny.
@mariolondyn508 жыл бұрын
niestety nie jestem naukowcem ( wykszt. średnie techniczne ) , nie posiadam wymaganago sprzętu itd. A czy panu jako orędownikowi i promotorowi tego pomysłu nie powinno najbardziej zależeć na udowodnieniu wiarygodności parametrów ? Nie ma pan w swoim środowisku znajomych , którzy użyczyli by stosownego sprzętu pomiarowego ?
@jozefokulewicz45578 жыл бұрын
Na tym polega problem od 3 lat. Moi koledzy nie wierzą, że jest to możliwe. Żeby nie zachwiać swej niewiary nie chcą nawet jechać na tym rowerze. Nawet nie interesuje ich koło jako ciekawostka techniczna polskiego wynalazcy. Jakbym miał pieniądze na zbyciu to bym sfinansował badania. Ale skorzysta z tego ten, kto zacznie produkcję. Dlatego wolę udostępnić rower niż coś udowadniać.
@mariolondyn508 жыл бұрын
Może inaczej , zamiast pomiarów i wydatkowania funduszy zrobić bardzo przekonywujący pokaz jazdy oczywiście dobrze nagrany kamerką . Nie na jakimś chodniku przed instytutem tylko na asfalcie w cichej w miare długiej ulicy , albo w parku z alejkami wolnymi od pieszych . I nie ruszać od razu z najwyższego biegu , a ze średniego i później dopiero od razu przełączyć na najwyższy . ( np. 3 ki na 6 stkę ) . Jeżeli ten system działa to gołym okiem będzie widać spore przyspieszenie . Należało by powtórzyć taką jazdę z pasażerem . Dobrze jakby po takim pokazie na rower wsiadła osoba o słabych nogach ( bardzo szczupła , ale nie wysportowana lub osoba wiekowa ) . A dalej można wzbogacić przejazdy na bardziej grząskim podłożu jak trawa lub szuter albo piasek . Dobrze też jakby było jakieś wzniesienie .