Příliš krátké, potřebuji nutně více :) Jinak supr a štěstí, že žádná karanténa. Ta výhra
@ichtys22 Жыл бұрын
Je to super. Díky moc. Už teď se těším na další. 🙂
@lenroman3950 Жыл бұрын
supeeeer seria
@josefhajci1511 Жыл бұрын
Japonci jsou prý velcí sběratelé a já osobně si myslím, že to vlastně je super mít něco takhle oblíbeného. A že těch věcí na sbírání tam opravdu mají hodně. :)
@janhomuta953 Жыл бұрын
Super video, naposled jsem byl v Japonsku rok před covidem a už mám apsťák, tak snad na jaře, musím trochu našetřit
@yattacz Жыл бұрын
Moc díky a držíme palce! :)
@melindaguci4701 Жыл бұрын
Mohla bych se zeptat na co je ta karta Suica, kterou jste si nabijeli na tom letisti?
@yattacz Жыл бұрын
Suica je v podstatě předplacená cestovní karta vydaná Japonskými drahami. Použít ji můžete nejen na placení za MHD, ale třeba i v nápojových automatech nebo samoobsluhách. V jiných regionech se karty jmenují jinak, každopádně všechny dnes můžete použít napříč celým Japonskem :)
@japondeli Жыл бұрын
Jak jste to měli s epidemickými opatřeními po příletu? Z videa to vypadá, že jste nemuseli do hotelové ani do sebe-karantény. Tak to je super! My se teď letět nechystáme, tak jsem to nesledovala, ale nečekala jsem, že to rozvolní tak rychle a hodně, po tom zdlouhavém otvírání 😯 Paráda.
@yattacz Жыл бұрын
Taky jsme byli docela překvapení. Opatření na letišti zabraly tak 40 minut. My jsme dopředu vyplnili všechny potřebné informace co byly na Visit Japan webu. Tam jsme kromě údajů, kde budeme bydlet a jak dlouho, nahráli také Covidový certifikát o naočkování min. třemi dávkami. Potom jsme si udělali screen obrazovky s QR kódem (nevěděli jsme, jestli bude na letišti dobrá wi-fi) a to nás dostalo prakticky až k imigračnímu a clu (taky lze vyplnit předem na webu s QR kódem). Sami jsme byli překvapeni, že jsme tím prošli jak nůž máslem. Kdybychom neměli Covid certifikát, tak je potřeba negativní PCR test, který není starší než 72 hodin.
@dannysacha Жыл бұрын
Docela by mě zajímalo, jak je to ve skutečnosti s rouškami? 🤔
@yattacz Жыл бұрын
Tak to je pro nás pořád enigma. My je nosíme skoro pořád, protože 99 % Japonců je nosí jak vevnitř, tak venku. Když omylem někam jdu bez roušky (stává se mi když vyjdu ze záchodu :D / Matěj), tak mi ale nikdo nic neříká a ani pracovníci obchodů nebo restaurací mě neupozorní. Když už vidíme někoho bez roušky, tak je to od pohledu cizinec. Když čekáte v řadě na nějakou atrakci, pracovníci vás upozorní, že musíte mít celou dobu roušku. Takže závěr je podle mě ten, že roušky v normálním provozu nejsou povinné, ale doporučené s tím, že pokud se chcete účastnit hromadné aktivity, tak povinná je. (muzeum, prohlídka, horská dráha, aj.)
Жыл бұрын
Taky si dovolím napsat svou nedávnou zkušenost. Byl jsem tam teď 4 týdny od půlky října (Japonsko se otevřelo 11.10.) od Fukušimy po Nagasaki a všude uvnitř i na ulicích všichni, kromě pár lidí, v rouškách, opravdu tak těch 98 %. I v postranních uličkách večer cestou z hospod. Návštěvu ve Fukušimě i exkurzi jsem absolvoval s několika dalšími Čechy a někteří z nich na roušky kašlali (krom elektrárny, tam to bylo přísné) a nikdo nikdy jim nic neřekl. Dokonce jsem pak sám točil v Tokiu s TBS TV několik hodin reportáž a natáčeli mě v roušce, jen při jídle jsem ji mohl sundat, ale to byl záběr na pár vteřin. Prostě muselo se jít příkladem, až mi to bylo malinko líto, že nebudu moc vidět. A ve službách často desinfekční dávkovače rovnou i měřily teplotu, bylo to např. i v shuttle autobuse jedné galerie, říkal jsem si, že dostat tam třeba horečku, zpátky z galerie uprostřed lesů jdu asi pěšky (BTW Kawamura museum s miliardovými díly zvučných jmen, které si průmyslníkova rodina nasbírala). V obchodech byla u vchodu často kamera a snímala vchod a přiřazovala do obrazu k lidem teploty. A třeba v malé restaurace měli aspoň bezkontaktní teploměry a taky nám změřili teplotu.