011 - Co mogą nuty i skąd się wzięły? Teoria muzyki dla inżynierów (i nie tylko)

  Рет қаралды 7,197

Teoria Muzyki dla Inżynierów

Teoria Muzyki dla Inżynierów

Күн бұрын

Пікірлер: 74
@solo1953
@solo1953 2 ай бұрын
Wspaniały odcinek zobrazowany wieloma przykładami (Tommy Emmanuel) i bardzo wymownymi mutolami (tu: wyciszeniami) w kontekście wyroku głucholi (czytaj: debili). Znakomite porównanie interpretacji zapisu nutowego przez muzyka do interpretacji tekstu przez aktora, czy też lektora filmowego. Całość poparta szeroką wiedzą inżynierką: matematyka, fizyka, programowanie (PYTON), MIDI. Dziękuję i pozdrawiam.
@myszor4444
@myszor4444 2 ай бұрын
@@solo1953 czyli było warto nad tym siedzieć. Fajnie
@alaboncol5019
@alaboncol5019 6 күн бұрын
Mój ulubiony utwór w wyk. Tommy'ego INICJACJA🥰 kzbin.info/www/bejne/mmPKkHx_rKeNpLssi
@andre.species
@andre.species 2 ай бұрын
Taki muzyk odczytujący nuty jest jak lektor odczytujący text. Pana porównanie idzie również do tyłu, nawet top aktor i najlepsza dykcja nie uratuje złego textu. Czytający nie jest właścicielem dzieła. To z tymi poziomami zawansowania czytania nut można by porównać do gry w szachy.😊
@wilkw3
@wilkw3 Ай бұрын
Argumentacja jest taka, że muzycy grający muzykę na żywo tworzą dzieło, które jest jednorazowym wykonaniem konkretnej muzyki w konkretnym czasie i miejscu. Podobnie jak aktor grający rolę w teatrze, który też przecież nie napisał sobie sam tekstu.
@andre.species
@andre.species Ай бұрын
@wilkw3 Nie zgadzam się z tym, dopóki muzycy grają przez siebie napisaną muzykę, albo tworzą ją live w postaci improwizacji to jak najbardziej ma pan rację. Jeżeli jednak grają vom blatt (z kartki), to nie jest to ich przewodnia myśl muzyczna, bo gdyby nie było tej kartki, graliby w zupełności inne dzieło. Nawet kiedy imprpwizują, to improwizują na jakiś temat, który został przez kogoś zapisany w nutach. Uważam że nie można twórcy utworu równać z wykonawcą, który może być lepszy lub gorszy i w ten czy inny sposób zniekształca originalny zapis.
@wilkw3
@wilkw3 Ай бұрын
@@andre.species ja również uważam ten sposób rozumowania za naciągany, a genezą sporu są składki ZUS. Jeśli uznamy, że wykonawca tworzy dzieło, to zatrudniamy go na nieozusowanej umowie o dzieło. Jeśli nie, ozusowana umowa zlecenie. Sprawa wylądowała w sądzie, bo łódzki ZUS zakwestionował umowy filharmonii z muzykami i zażądał odprowadzenia składek.
@muzzy3099
@muzzy3099 5 ай бұрын
Jeszcze nigdy nie znalazłem w necie tak szczegółowej i usystematyzowanej wiedzy. Jestem inżynierem, muzyką na serio zainteresowałem się w wieku 52 lat kiedy przypadkiem kupiłem w Lidlu trąbkę. Zacząłem uczyć się teorii muzyki i czytania nut. Szukałem więc materiałów do nauki i nigdy nie znalazłem tak dobrego źródła. Dziękuję. p.s. Niewidomi czytają nuty. Na filmie Ray ktoś opowiada ja Ray Charles dostał nuty do Georgia on my minds i rozczytywał - każda rękę osobno bo jedną czytał a drugą grał.
@myszor4444
@myszor4444 5 ай бұрын
Szkolenie muzyczne niewidomych to bardzo ciekawy temat i bardzo zróżnicowany. Co ciekawe, można uczyć muzyki także osoby... głuche. Wbrew pozorom da się odbierać muzykę bez sluchu, ale to już inny, szeroki temat :)
@smoczek68
@smoczek68 3 ай бұрын
Jak to mi się podoba, gdy nagle ktoś tłumaczy to, co mi się roiło w głowie.... Znaczy, że zacząłem od praktyki, aby teraz liznąć teorii, i do tego podanej krok po kroku. Super, dziękuję.
@karlprybyloski8001
@karlprybyloski8001 3 ай бұрын
Jesteś niesamowity i fantastyczny odcinek.
@ekotorba
@ekotorba 4 ай бұрын
Dziękujemy.
@egie9667
@egie9667 8 ай бұрын
Mega ciekawe to jest.. Nawet mnie to zszokowało kwestia neumów i przejścia w nuty. Bardzo ciekawy kanał.
@myszor4444
@myszor4444 8 ай бұрын
W ogóle teorii muzyki szokująca jest płynność przejść z jednego rozwiązania do drugiego
@barmalini
@barmalini 11 ай бұрын
I'm really graterful to my polish girlfriend from a decade ago, that she'd taught me some polish back then. Not a lot, but just enough to be able to follow your course, because your course is great. It seems to be exactly what I need today, at the very beginning of my journey into the world of piano. Thank you all, beautiful polish people, you seem to pop-up into my life from nowhere and change it forewer. Polska rules! Dziekuje bardzo kurwa, kocham cie!
@myszor4444
@myszor4444 11 ай бұрын
Maybe one day i will do English version. Thanks for supportive comment!
@DarGiePol
@DarGiePol 8 ай бұрын
Slowo ..."kurwa".. postaraj się zapomnieć. Albo używaj rzadko.
@andrzejgmiat7182
@andrzejgmiat7182 Жыл бұрын
Świetne filmy, zawsze chciałem poznać teorię muzyki i dzięki Panu stało się to możliwe w łatwy i interesujący sposób. proszę kontynuować i napisać w przyszłości książkę na ten temat.
@myszor4444
@myszor4444 Жыл бұрын
Dzięki za słowa wsparcia. To jest co prawda mój projekt czysto hobbystyczny, ale fajnie wiedzieć że komuś się to na coś przydaje :). Pozdrawiam
@paweysakowski1997
@paweysakowski1997 4 ай бұрын
W pewnym filmie przyrodniczym tekst czytał Piotr Fronczewski (!). Było to nie do zniesienia, gdy twórczy temperament dominował nad utylitarną funkcją słów.
@pianojolki
@pianojolki 7 ай бұрын
Wlazł kotek na płotek dwie pierwsze tercje - ge i fd - obie są małe 36:23. Potem w górę ce już wielka, pełna zgoda 😊 dzięki za serię. Ciężko się oderwać. Słucham odcinki jeden po drugim 👏🏻👏🏻
@pianojolki
@pianojolki 7 ай бұрын
PS zakładając, że gramy WlazłKotkaNaPłotka w C-dur 🎶
@myszor4444
@myszor4444 7 ай бұрын
Faktycznie, obie tercje małe, dopiero potem jest wielka. Głupia pomyłka. Dorzucę info o poprawce do opisu.
@tomaszkretmusic
@tomaszkretmusic 8 ай бұрын
Świetny materiał! Piękne dzięki ❤
@dantedemonio2462
@dantedemonio2462 Жыл бұрын
Super odcinek!
@wilkw3
@wilkw3 Ай бұрын
Ten wyrok dotyczył ozusowania umów z muzykami. Przez długi czas standardem było podpisywanie z muzykami umów o dzieło, od których nie odprowadza się zusu i płaci połowę stawki podatku dochodowego. ZUS to zakwestionował i sprawa wylądowała w sądzie. Sąd przyznał rację ZUS-owi, argumentując, że wykonawca nie jest twórcą i prawidłową formą rozliczenia powinna być umowa zlecenie a nie umowa o dzieło. Z czym osobiście się zgadzam, ale większość płacze, że musi w końcu płacić zus jak normalni ludzie. Argumentacja jest taka, że przecież samo wykonanie muzyki w określonym czasie i miejscu już jest "dziełem" i każdy wykonawca jest twórcą wykonania. A jaka jest prawna definicja "dzieła"? Żadna, bo ustawodawca nie zadał sobie trudu, żeby zdefiniować co ma na myśli. Dzisiaj rodzaj umowy zależy od miejsca w Polsce, łódzki ZUS wymaga płacenia składek, a warszawski już nie. Jest to oczywisty absurd i wynika ze skomplikowanych przepisów i dowolności interpretacji przez urzędy.
@ewalaskowska980
@ewalaskowska980 5 ай бұрын
SUPER!!!!
@null-z5h
@null-z5h Ай бұрын
Bardzo ciekawym przykładem neumów są wszystkie aklamacje itp, które śpiewa ksiądz w kościele. Są zapisane w "Mszale Rzymskim" - taka ciężka i gruba księga z instrukcją jak odprawić mszę. Jest to zapis czteroliniowy (notacja gregoriańska?). Mszał jest ogólnodostępny w internecie jako pdf więc łatwo znaleźć i porównać sobie z tym co pamiętamy z wizyt w kościele ;). Jest to faktycznie bardzo intuicyjny zapis i przy prostocie tych melodii aklamacji można zaśpiewać praktycznie wszystko nawet bez przygotowania.
@myszor4444
@myszor4444 Ай бұрын
To ja dorzucę link: ministranci.waw.pl/wp-content/uploads/docs/Mszal.pdf
@jarosawbanaszek5510
@jarosawbanaszek5510 2 ай бұрын
Na warsztatach chorałowych kantor mówił nam, ze linie w zapisie neumowym wziely sie z tego, ze kantor pokazywal wysokość dzwieku operujac palcem jednej reki pomiędzy wyciągniętymi palcami drugiej ręki. Stad początkowo 4 linie.
@myszor4444
@myszor4444 2 ай бұрын
Bardzo ciekawe. Dzięki
@robertkubas5329
@robertkubas5329 2 ай бұрын
Osoby niewidome mają swój zapis nutowy oparty na systemie punktowym Braile`a i z dużym powodzeniem z niego korzystają. Przykładowo ongiś niewidomy Pianista Edwin Kowalik przygotowując się do jednego z konkursów Chopinowskich ogarniał materiał zapisany w tym systemie. Jest to całkiem inna filozofia zapisu aniżeli tradycyjny zapis nutowy. Nie jest możliwe granie a Vista i czytając jednocześnie. Tutaj czyta się palcami.Zapis tradycyjny jest niejako zapisem przestrzennym, a zapis "brajlowski" jest zapisem liniowym.
@myszor4444
@myszor4444 2 ай бұрын
@@robertkubas5329 Dzięki za info. Doczytam.
@Algorythmicteam
@Algorythmicteam 2 ай бұрын
Jestem zdania że, tych poziomów jest znacznie więcej. Czwarty poziom, co widać i słychać, nawet w tym video, jest poziom, na którym czytający w mózgu nuty, avista, odtwarza je dzięki swojej anatomii, czyli np, nuci lub co trudniejsze śpiewa zużywając energię życiową. Kolejny poziom, to sytuacja, kiedy nuci i śpiewa avista nuty, oraz pokazuje co czynią dyrygenci. A jeszcze wyższe poziomy wyznaczają takie zjawiska jak nucący avista dyrygenci i symultanicznie prezentujący orkiestrze utwór anatomią i gestykulacją, czy śpiewający lub nucący dyrygujący. Jest jescze pewien bardzo trudny poziom, gdy dyrygent tańczy co jest jego ekspresją muzyczną, która dla niektórych muzyków jest czytelna, jak i aktorów. Jest i wyższy jeden, gdy dyrygent nucąc avista, zatacza się, ale to raczej poziom opadający i nie wpływający pozytywnie na widownię i kondycję artysty akt wykonawczy choć często widoczny również u aktorów. Są także inne poza artystyczne stany ale o tym innym razem, te też widać w przestrzeni publicznej głównie w kancelariach.
@myszor4444
@myszor4444 2 ай бұрын
@@Algorythmicteam właściwie tak :)
@WojciechPawlik
@WojciechPawlik 8 ай бұрын
Swietna seria, genialna nawet. Przemien za pomocą AI na angielski (jest juz oprogramowanie, przesyłasz po polsku, wraca twoj glos mowiacy po angielsku) i wystaw na nowym kanale na cały świat.
@myszor4444
@myszor4444 8 ай бұрын
Myślisz o 11labs? Moim zdaniem efekt jest trochę dziwny, ale może to moje uprzedzenia są :)
@WojciechPawlik
@WojciechPawlik 8 ай бұрын
Tak, o tym myślałem. Nie wiem jak, ale te treści dobrze byłoby przedstawić szerszej publice. Jako osoba bez wykształcenia muzycznego, od lat oglądam różne filmy mające na celu przybliżyć tę dziedzinę, więc mam niezły przegląd. Dzięki tym filmom w końcu zaczynam łapać o co chodzi (tak naprawdę).
@myszor4444
@myszor4444 8 ай бұрын
@@WojciechPawlik Przemyslę to. Dzięki za zachętę.
@voytekfid7734
@voytekfid7734 7 ай бұрын
17:18 Wszystko ładnie, pięknie, a tu taka wpadka: ”to idzie to sobie przypomnieć”. Jeśli ”idzie”, to pytanie ..., 1. kto lub co idzie ? 2. skąd czy dokąd idzie ? 3. kiedy idzie ? itd. P.S. Proszę bardziej zwracać uwagę na poprawność języka, bo od powyższej wpadki jest już tylko o krok do powiedzeń typu : ”kamennymy schodamy bez most przez skarpetek z jabkamy w koszyku”. :) A tak już nieco poważniej, to masz bardzo ciekawy i bardzo wartościowy program.
@myszor4444
@myszor4444 7 ай бұрын
Cóż. Gdybym czytał z promptera to pewnie takich wpadek by nie było. Natomiast osobiście wolę mówić od siebie nawet jeśli oznacza to drobne przejęzyczenia lub językowe wpadki. Robię tak, bo sam wolę słuchać ludzi, którzy po prostu naturalnie mówią.
@jerekp
@jerekp 2 жыл бұрын
Z pewnością jest to najbardziej precyzyjny zapis jaki mamy, ale wiadomo, są te niuanse, których się nie da zapisać, jedynie można dać jakaś wskazówkę co do tego, i każdy odtworzy to na swój sposób. Aż mi się przypomniał filmik: kzbin.info/www/bejne/rH-TlGeIiMqkiJo Nie pamiętam, kto to powiedział (Chopin?), że "muzyka jest między nutami".
@myszor4444
@myszor4444 2 жыл бұрын
Gdyby nie to o czym piszesz, zawsze wystarczyłoby MIDI :D
@krzyzak3465
@krzyzak3465 Жыл бұрын
Jak ja dawno nic w Perlu nie napisałem :)
@yacca
@yacca 2 жыл бұрын
Czy da się - a jeśli tak - to czy ma to sens, uczenie się gry "a vista" z... no nie wiem jak to nazwać - PIANO ROLL'a - z którym mamy do czynienia w programach do "robienia" muzyki typu DAW? Ot, mamy klawiaturę pianina i do każdego klawisza przypisany "paseczek". Czyli z głowy mamy wysokość dźwięku (pasek jest przypisany do konkretnego klawisza) i jego czas trwania w określonym metrum (długość paska)Wiem, że istnieje "zapis muzyczny" tego typu, ale te "paseczki" "spadają" w formie "wodospadu" na klawiaturę pianina (w aplikacji) - stąd, siłą rzeczy, "elektroniczna" forma tego zapisu. Czy spotkał się Pan z ludźmi, którzy potrafią w ten sposób zagrać utwór, który widzą po raz pierwszy na oczy? Pozdrawiam mocno - odcinek, jak zawsze, pierwsza klasa!
@myszor4444
@myszor4444 2 жыл бұрын
Nigdy nie spotkałem ludzi, którzy by się tego uczyli :)
@robertkozikowski1670
@robertkozikowski1670 2 жыл бұрын
Czasem tak gram - najpopularniejsza opcja to Synthesia. Na Linux i darmowe Linthesia. Dużo przyjmeniejsza opcja do gry niż nuty na początek. Dzieci dużo chętniej grają z Synthesia niż z nut. Do pianina elektrycznego za pomocą kabla MIDI można podłączyć tablet, albo w ogóle laptop i TV po hdmi. Aplikacja sprawdza poprawność granego utworu i jest wiele opcji konfiguracji gry. Też nie do końca się zgadzam ze stwierdzeniem że obecny zapis nutowy jest perfekcyjny. Kwestia jest jak z językami - może jakiś Rust i lepszy, ale tyle kodu jest napisane w C++, że dla większości zastosowań koszt zmiany jest większy niż benefity i większość ludzi już go zna. Dla początkującego gracza np. różne gamy są bardzo irytujące do grania avista. Synthesia nie ma tego problemu. Bardzo fajny i prezycyjny sposób zapisu mają w diagram.pl/produkt/kolorowe-pianino-1-2/ - różne kolory na różne nuty, ludzie od razu rozumieją jak to działa i zapis jest precyzyjny.
@mariannakot1361
@mariannakot1361 2 жыл бұрын
Jedna uwaga: nie neumów, a neum. Poza tym - świetna seria popularyzatorska.
@myszor4444
@myszor4444 2 жыл бұрын
Powiem szczerze - dopiero w czasie nagrania dotarło do mnie, że nigdy tego nie odmieniałem i nie przyszło mi do głowy by sprawdzić jak to zrobić. Dzięki za uwagę. Dopiszę jako poprawkę do filmu.
@tomaszkulik8761
@tomaszkulik8761 7 ай бұрын
Świetny materiał!
@patrykgalant6981
@patrykgalant6981 2 жыл бұрын
Hej, czy polecasz jakąś literaturę odnośnie tematów jakie tu poruszyłeś?
@myszor4444
@myszor4444 2 жыл бұрын
Czy masz na myśli jakieś książki o matematycznych czy fizycznych podstawach teorii muzyki? Niestety nie mam niczego na oku. Po prostu zawsze interesowało mnie jedno i drugie, a ponieważ nie znałem publikacji na ten temat to postanowiłem zrobić własne. Nie wykluczam jednak, że coś takiego gdzieś powstało. Inna rzecz, że jest trochę fajnych książek popularnonaukowych o muzyce jako takiej. Choćby "Sekrety Polihymni" Waldorffa (może napisane trochę infaltynym tonem, ale jednak cenna publikacja), albo wydawane niegdyś książki o instrumentach z serii "od A do Z" (dość fajnie opisują fizykę działającą w instrumentach). Jeśli znajdę jakieś fajne publikacje to będę informował w kolejnych odcinkach.
@Algorythmicteam
@Algorythmicteam 2 ай бұрын
Negacja: indywidualnych talentów, krearywmości, zdolności, i innych szczegółowych własności i cech, wykonań artystów wykonujących utwory, były celem ataków komunistów przez dziesiątki lat. Cierpieli na tym artyści wszystkich dziedzin. W Polsce w czasach komunizmu niszczono prawnie wszelką twórczość i odbieramo autorom wszelkie prawa i ich niszczono. Bo nie zgadzało się im to z prawami człowieka, wolności gospodarczej i prawami autorskimi. Wielu sędziów do dziś nie uznaje praw autorskich do dzieł skomponowanych. Nie tylko muzyków. Przy czym należy dodać że na wolnym rynku od zawsze istniała konkurencje a nawet ta niezdrowa i chora. Dotyczy to autorów dzieł we wszystkich krajach postkomunistycznych.
@Algorythmicteam
@Algorythmicteam 2 ай бұрын
Granica praw autorskich opisanych prawnie zawsze była manipulowana przez prawników. Zazdrość była główną deintencją odbierającą pozostałym wolność ekspresji piśmienniczej.
@yankomoreduck5722
@yankomoreduck5722 9 ай бұрын
Pytanko :) czy nie łatwiejsze byłoby oznaczenie 12 nut ABCDEFGHIJKL bez używania krzyżyków i bemoli, a klawiatura fortepianu miałaby tylko 12 białych klawiszy w oktawie?
@myszor4444
@myszor4444 9 ай бұрын
Nie byłoby. Bo musiałbyś stosować 12-stopniowe skale do ogarninha muzyki w większości heptatonicznej. Ale masz Ciekawy pomysł :)
@yankomoreduck5722
@yankomoreduck5722 9 ай бұрын
@@myszor4444 na padach (gdzie nie ma czarnych przycisków) w taki sposób już się gra. Aby ustalić tonację (heptatoniczną ale i o innej ilości nut) można jakoś oznaczać przy kluczu jakich nut używamy w utworze. Na pięciolinii (a nie np. sześciolinii) też chyba byśmy się zmieścili przy wykorzystaniu dodatkowych linii dolnych i górnych i różnych kluczy :)
@myszor4444
@myszor4444 9 ай бұрын
@@yankomoreduck5722 Właściwie akordeony guzikowe też w pewnym sensie tak działają. Więc... w sumie ciekawy pomysł.
@joannacooper5336
@joannacooper5336 7 ай бұрын
Tylko wtedy trzebaby miec bardzo duze rece, zeby zagrac dowolne wielodzwieki.
@barmalini
@barmalini 11 ай бұрын
As for the differences between recording and live performance, let me take it one step further, and bring here an example of the countless battles of audiophiles. Why is one set of boxes regarded superior than another if they both play the same record at the same volume? Why do people pay a lot of money for one brand and frown upon another? If you have a speaker that matches the response curve of your ears, you are technically done, but listening to such a device for a long time is torture. We pay for nuances, for personal character, even for little imperfections that give us kick and satisfaction. And for this matter live performance can never be matched by any amount of technology, leave alone a sheet music recording, no matter what the highest court had concluded in this case.
@myszor4444
@myszor4444 11 ай бұрын
I agree. That's why I think Bach and Mozart were geniuses. Their music sounds great even if you hear it from from very old recordings and poor speakers. It has something special even if play it from cheap MIDI software. There is something beyond audio quality. "Music is not a particle, it's a wave". Today many people care about "music particles", not about a flow.
@polskikraj1
@polskikraj1 6 ай бұрын
Gregorianie byli pierwsi , którzy zaczeli zapisywać muzyke na papierze 🎺 🎹
@piotrmalik4908
@piotrmalik4908 5 ай бұрын
Raczej na pergaminie. 😉
@krzysztoflajkonix1124
@krzysztoflajkonix1124 5 ай бұрын
Powoli dochodzę do wniosku, że SMy (a może i AMy) powinny zatrudniać inżynierów. :)
@myszor4444
@myszor4444 5 ай бұрын
Mówiąc całkiem poważnie, gdyby ktoś zrobił tam przedmiot "technika nagraniowa" i naprawdę poważnie to traktował, to dobrze by zrobiło wielu młodym pokoleniom muzyków. "Marketing i przedsiębiorczość" też by się przydała.
@STANPAN772
@STANPAN772 5 ай бұрын
,,Wlazł kotek na płotek i rwie mech kto tego nie lubi żeby zdechł'' Amen
@Jellyeater1
@Jellyeater1 10 ай бұрын
Można by wziąć Zenka Martyniuka do Matrixa. I do filmów przyrodniczych też.
@myszor4444
@myszor4444 10 ай бұрын
No cóż... technicznie rzecz biorąc można :D
@Jellyeater1
@Jellyeater1 Жыл бұрын
Dźwięki w oktawie to po prostu kolejne parzyste składowe harmoniczne tonu. Bo mamy 2, 4, 8 harmoniczną. Dalej to już na pewno wyjdziemy poza pasmo słyszalne. ;-)
@myszor4444
@myszor4444 Жыл бұрын
Alikwoty często za nie wychodzą. Dlatego np. w analizie śledczej dźwięku z nagrań bierze się pod uwagę również to, czego nie słychać (ale w nagraniu jest i na spektrogramie widać)
@piotrmalik4908
@piotrmalik4908 5 ай бұрын
6 też liczba parzystą, ale przecież dźwięk o 6 razy wyższej częstotliwości od C1 to G3.
@Jellyeater1
@Jellyeater1 5 ай бұрын
@@piotrmalik4908 pewnie ładnie że sobą współbrzmią. Trzeba by sprawdzić.
012 - Nuty, pięciolinia i klucz. Teoria muzyki dla inżynierów (i nie tylko)
33:50
Teoria Muzyki dla Inżynierów
Рет қаралды 5 М.
022 - Usłysz i zobacz barwę dźwięku. Teoria Muzyki dla Inżynierów (i nie tylko)
1:02:34
Teoria Muzyki dla Inżynierów
Рет қаралды 7 М.
小丑女COCO的审判。#天使 #小丑 #超人不会飞
00:53
超人不会飞
Рет қаралды 16 МЛН
She made herself an ear of corn from his marmalade candies🌽🌽🌽
00:38
Valja & Maxim Family
Рет қаралды 18 МЛН
zrób ze mną MOSTEK | 18 minut
18:02
Julia Chmielewska
Рет қаралды 49
034 - Te najprostsze połączenia akordów. Teoria Muzyki dla Inżynierów (i nie tylko)
55:28
Teoria Muzyki dla Inżynierów
Рет қаралды 3,7 М.
013 - Czas w muzyce. Teoria muzyki dla inżynierów (i nie tylko)
37:04
Teoria Muzyki dla Inżynierów
Рет қаралды 5 М.
dlaczego NIE WARTO grać piosenki BEZ przewrotów? 🎹 | Praktyczna Teoria Muzyki
3:34
Ścieżka Uwielbienia - Kiepuszewski Piotr
Рет қаралды 2,3 М.
017 - Gamy durowe w kole kwintowym. Teoria Muzyki dla Inżynierów (i nie tylko)
33:08
Teoria Muzyki dla Inżynierów
Рет қаралды 4,6 М.
INTERWAŁY cz. 1 - co to, jakie są, jak brzmią, skąd się wzięły
13:28
Wdzięk Dźwięków
Рет қаралды 12 М.
Teoria muzyki jest prosta. Wystarczy podejść do niej w ten sposób...
11:01
030 - Funkcje harmoniczne i triada harmoniczna. Teoria Muzyki dla Inżynierów (i nie tylko)
1:04:14
🏃 Najszybszy sposób na nauczenie się nut 🎶 w kilka minut! ⏰
6:03
Music Lessons by Darek
Рет қаралды 444 М.
小丑女COCO的审判。#天使 #小丑 #超人不会飞
00:53
超人不会飞
Рет қаралды 16 МЛН