cześć, w 5 minut pokazałeś lepiej jak działa kwas niż kwaski, apinary i inni mądrale od kwasów razem wzięci. dzięki.
@pasiekakamionek6 жыл бұрын
Roman nie eksperymentuję dla zabawy i jeśli coś trzeba zrobić to robię i jeśli coś działa to działa. Po to każdy ma głowę żeby przemyśleć sprawę. Wypróbowałem i zadziałało piorunująco co zobaczyłem na własne oczy. Spodziewałem się że waroza opadnie na wkładkę, ale zniknęła i to jest fakt.
@SK-qb8ep5 жыл бұрын
No i brawo! Bardzo lubię oglądać Pana filmy i słuchać spokojnych i wyważonych, przemyślanych komentarzy. Dzięki Panu w tym sezonie zacznę stosować kwas mrówkowy i mam nadzieję, że z powodzeniem. Wypróbuję na początek- i mam nadzieję finalnie- dozowniki do kwasu mrówkowego, pomysłu dr. Liebig'a, które właśnie mi przysłano. Bardzo bym je polecał, ponieważ są przemyślane, precyzyjne, a dokładne zasady ich stosowania można uzyskać wprost od pomysłodawcy ze Szwajcarii. Tam- w Narodowym Instytucie Weterynarii- pracuje Pani, która jest Polką i jest bardzo uprzejma i uczynna. Błyskawicznie odpowiada na e- maile. Można pisać do nich po polsku i otrzymać odpowiedź w naszym języku. Mają poza tym bardzo ciekawą ofertę dot. walki z warrozą. Pozdrawiam i czekam na następne filmy. sk
@imri83934 жыл бұрын
Witam czy stosował kolega kwas mrówkowy 85% w temperaturze otoczenia ok 30 stopni ?
@pasiekakamionek4 жыл бұрын
Kilka razy zdarzyło się, ale jest to problematyczne, wydaje mi się, że przy wyższych temperaturach inaczej wygląda wentylacja w ulu i dlatego działanie kwasu jest nierównomierne.
@imri83934 жыл бұрын
@@pasiekakamionek Dzięki za odpowiedź . W takim razie poczekam na trochę niższe temperatury :)
@slaw79516 жыл бұрын
witam . A jak kwas reaguje na miód który znajduje się w ulu? Pozdrawiam.
@pasiekakamionek6 жыл бұрын
slaw dlatego trzeba to zrobić w dobrym momencie. Zawsze martwiłem się że latem jest zbyt gorąco na stężony kwas. Dzisiaj zajrzałem już do ula i jest wszystko ok, spadły trzy warrozy, pszczoły na ramkach są bardziej aktywne niż w innych. Tam gdzie kwas był przez tydzień ramki przeszły jego zapachem, ale za kilka dni to znika. Teraz jest w nadstawkach niewiele miodu, więc nie wpłynie to na zapach a odczyn jest i tak lekko kwaśny.
@slawomirbiskup75986 жыл бұрын
dojrzewający miód ma nawet do 2% KWASU,
@paweljob44813 жыл бұрын
Witam szanownego kolegę.panie Mariusz i jak Pan podaje kwas mrowkowy.ile razy i w jakich odstępach.pozdrawiam.ps.po 20ml na rodzinę?
@pasiekakamionek3 жыл бұрын
Już nie stosuje kwasu mrówkowego.
@paweljob44813 жыл бұрын
Dlaczego Co Pan teraz stosuje .jeśli można wiedzieć. Chętnie się naucze.
@pasiekakamionek3 жыл бұрын
Teraz paski kw. szczawiowego, na jesieni sublimacja kwasu. Przy takich upałach nawet nie myślę o kw. mrówkowym.
@paweljob44813 жыл бұрын
Czyli teraz już paski. 21dni?.A na jesień co Pan podaje i jak.jakie kwasy i ile razy.?pozdrawiam
@pasiekakamionek3 жыл бұрын
Teraz paski, jesienią sublimuję kw. szczawiowy w drugiej połowie września raz i potem za miesiąc, zależy jak będzie z czerwiem
@michal_pasieka_komorow6 жыл бұрын
Ul. Nr 3 - jaka to ramka??
@pasiekakamionek6 жыл бұрын
Pasieka Komorów mam tylko dadanty
@lesnapasieka86026 жыл бұрын
Taką ilość warrozy może wygenerować tylko BF. Zmień na higieniczne krainki np: Brzezinkę, a zaczniesz chodzić uśmiechnięty. Pszczoły same mają dbać o siebie , a nie czerwić chorymi jajkami. Wywal wszystko z pasieki co jest żółte. Żółte powinno być w afryce. U nas ma być ciemne. Odwrotnie niż z ludzmi . Czarny i biały.
@darektaki32046 жыл бұрын
Witam, stosowałem kwas mrowkowy85% z takim samym parownikiem i dałem 40ml kwasy i ani jedna nie spadła, na drugi dzień tak samo i też nic , parownik na max otwarty, za kilka dni było chłodniej to dałem tak samo kwasu kolejnym 3 rodzinka tylko że parownik otwarty do połowy i w jednym jedna waroza spadła rylko, denica od lysonia ta plastikowa osiatkowania z szufladka i teraz nie wiem co myśleć o tym, gdybym miał tabletkę apiwarolu to bym sprawdził w jednym ulu co stosowałem kwas czy coś by spadlo, może źle coś zrobiłem bo 1 raz stosowałem albo kwas to nie kwas albo taka czysta pszczoła ale to by było za pięknie
@darektaki32046 жыл бұрын
Pasieka Kamionek Pszczoły w Warszawie dzięki wielkie za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło
@owady16 жыл бұрын
Darek taki Witam..To są dozowniki a nie parowniki bo nimi można regulować natężenie parowania. W Twych ulach nie działa kwas bo Musisz mieć za duże przeciągi w ulach i wszystko paruje w atmosferę.Ja wkrótce z realizuje nagranie na temat mojego doświadczenia z K.M. A jest całkiem odmienne od lansowanego w literaturze a zbliżone do doświadczeń : PASIEKI SOSNA. z ZAMIAREM TEGO NAGRANIA NOSZĘ SIĘ OD WIOSNY .