5:45 patok o pokojove teplote = cena $100k. jsem rad ze jsi to takhle nazorne vysvetlil :D
@TheAdamAdyАй бұрын
Ohledne Occupy wall street doporucuju video od Petera Schiffa "I am the 1%, lets talk", kde vlastne ukazuje ze ty lidi jsou pravem nastvany, ale jejich reseni spociva v socialismu, takze vubec nechapou jadro problemu
@davivorhodan94321 күн бұрын
Milý pane, PENÍZE jsou uchovatel hodnoty. Ovšem Fiat měna NEJSOU peníze. Pletete hrušky s angreštem.
@Lukas-cm2bАй бұрын
1:00 promin pepo ale obrovska nespravedlnost je zejmena to, kdyz si early adopteri nakoupili bitaky za $2 a ted to stoji $100k.
@Lukas-cm2bАй бұрын
15:09 teda pepo ja nevim jestli jsi tohle video nemyslel cely jako satiru na bitcoin, zda se mi ze jo, ale kdyby tenhle graf zobrazoval rekneme 2020 - 2024 cenu bitcoinu a procento o kolik to meli drazsi ti nasledujici, tak ti drivejsi nakupujici by opravdu zazracnym tempem bohatli a tomu se nevyrovna zadnej graf ohledne fiat meny ktery ukazujes kdy rozdily jsou desetinky. tady by byly rozdily miliony procent.
@Nuke-LukeАй бұрын
Tu možnost ale měly absolutně všichni. U fiatu tu možnost všichni nemaj a vždycky to skončí u stejných lidí. To je ten podstatnej rozdíl. U bitcoinu rozhodl trh. Ale toky fiat peněz jsou v podstatě řízeny.
@diktatslov9251Ай бұрын
@@Nuke-Luke ja s nim suhlasim aj u bitcoinu ide o cantillov efekt ...to čo hovoriš ty mal možnost každy ....to je ako tipovat v loterii aj tam ma možnost každy ale nie každy vyhra .....tym ale nechcem povedat že video je zle ...podla mna je video dobre a poukazuje dobre nato ako v podstate cely system je zly a cely system je len o presuvani bohatstva od chudobnych k bohatym ..... amici použivaju taku vetu ktora hovori blahobyt a pohodlie bohatych zavisi od dostatku chudobnych ludi na trhu ....a to to dobre vystihuje cely tento system ...ale nemyslim si žeby bictoin bol v tom lepši ked aj tam plati ti prvy na tom ziskali najviac a ti posaledny najmenej takže ide stale o ten isty efekt
@Nuke-LukeАй бұрын
@@diktatslov9251 Na rozdíl od loterie, u btc vyhrál každej kdo si vsadil a neprodal to. Rozdíl je v tom že u fiatu jsou ty toky řízený a u pramenů sedí pořád stejný. U bitcoinu tím prvním mohl být absolutně kdokoliv bez ohledu na předchozí společenskou a nebo státní hierarchii. Ano samozřejmě cantillovuv efekt platí stále u všeho, ten platí obecně zkrátka. Ale pořád je kouzlo v tom, že si nikdo nenatiskne další btc aby mohl to přelévání stimulovat... rozhoduje tedy čistě trh. Když si vezmu hypotéku, tak si banka natiskne co mi pujčí. Splacená jistina zanikne a úroky si nechaj. Prakticky tak vyrobili další peníze... tohle s bitcoinem neuděláš. Nikdo nemá moc ty toky řídit jako u fiatu. Když poptávka po btc poroste, budu instantně bohatnout i já a všichni kdo tam už jsou navezený... když poroste poptávka po korunách, čnb natiskne další a já zchudnu jako 95% nás co jsme nuceni do tohoto systému. Thats the point... to že cantillonuv efekt stále platí obecně, neznamená že to pro mě má u fiatu stejné důsledky jako u btc. Pro mě je právě tenhle efekt právě důvod proč btc ano a fiat ne.
@Lukas-cm2bАй бұрын
jsem tu spravne u spolku jehovistu
@Lukas-cm2bАй бұрын
ti co nakoupili bitaky za $2 to je cantillonuv efekt jak vino. a dnesnim chudakum pak bratricci s oranzovym hrnickem doporucuji cenu $100k jako levnou. no proste sekta Amway. nekupto tak levne :D
@Nuke-LukeАй бұрын
cituji "Amway. nekupto tak levne :D" tohle si ukládám... a dávám připomenutí za pět, deset let... dneska se ironicky smějete vy, uvidíme kdo se bude smát nakonec. Já mám vsazeno :)