Dobrý den, mám dotaz na lepení XPS cementovým lepidlem na asfaltový pás....ve videu je zmíněno,že lze pomocí speciálního lepidla,ale cementová lepidla....i ten webertherm elastik co je ve videu...jsou určena sice na XPS ale na lepení na minerální podklad. A asfalt není v žádném případě minerální
@svepomoci2 жыл бұрын
My jsme při lepení vždy kombinovali lepidlo a pěnu. Pěna na asfaltovém pásu drží a terče lepidla nám pomáhají, abychom mohli desku pohodlně usadit a urovnat.
@jantengl677511 ай бұрын
Tato asfaltová izolace má minerální povrch
@RudiKlier4 жыл бұрын
Dobrý den, měl bych dva dotazy: - jak řešit přechod XPS / fasádní polystyren, pokud mám XPS užší rozměr a nemohu proděravět natavenou hydroizolaci? normálně se dala zakládací lišta, ale v tomto ohledu? - když XPS seříznu, platí na seříznuté hraně "stejná" nenasákavost, jako na hraně, která je prefabrikovaná a bez úprav? Děkuji
@wotkaricz65577 жыл бұрын
No, tož před chviló mě vlastně trklo to, že u nás doma polystyren nemáme okolo základů v zemi, začíná až 5 cm nad zemó, máme tam jeno nopovó fóliu a možná pod ním asfaltové pás a cihle.
@jany5238 Жыл бұрын
Mohol by som poprosiť značku, typ lepidla vhodný ktorým sa styrodur nalepí na asfaltový pás ? Ďakujem ♥️
@svepomoci Жыл бұрын
Pře lepení jsme používali kombinaci terčů cementového lepidla a pěny. Díky terčům lepidla jsme s deskou mohli snadno provádět korekci pozice. Na asfaltových pásech ovšem drží polystyren pěna.
@Havllajs7 жыл бұрын
Jak postupovat v pripade, kdyz mam hydroizolaci z folie?
@LiborOndrusek7 жыл бұрын
Zajímalo by mě, proč ty soklové desky slepují pánové přesně na sebe. Není lepší je nalepit s převazbou? Pak odpadne vypěnovávání svislých spár. U ploché střechy se vrstvy izolace také kladou přes sebe tak aby nevznikaly křížové spoje, ale T spoje.
@svepomoci7 жыл бұрын
Libor Ondrušek to je velmi dobra poznamka. Rekl bych ze jsme se nad tim vubec nezamysleli a pokud jsme vedeli, ze tloustku izolace 28cm muzeme vyrobit jen spojenim 14+14 slepili jsme desky tak, abychom ziskali stejny blok jako pro nasledne zatepleni fasady.
@bagiman816 жыл бұрын
tiez mi napadlo,ked som videl, ako zapenuje vzniknutu fugu medzi blokmi. stacilo zlepit s presahom a bolo by to vyriesene
@superfeto14 жыл бұрын
Pretoze je to takto ovela rychlejsie na montaz (nepotrebujete vymeriavat dalsi rozmer pri akzom lepeni a ovela lahsie sa s tym dosahuje rovina). Navyse nepotrebujte dosiahnut taku nosnost, ako pri zateplovani napr strechy - kde je previazanie dosiek naopak vyzadovane. Uz len z dovodu vzniku moznych prasklina podobne. Pri zakladoch bude ten tlak prostredia zvacsa rovnomerny a nemeniaci sa.
@MartinKopecky832 жыл бұрын
Už keby lepím 2x 14 cm čo je fest mega predimenzované, tak určite prekrývam spoje. Prvá vrstva 14 cm koldokola domu + znova 14 cm s prekrytým spojom, ako aj napr. SDK alebo minerálna izolácia.
@janbeer5160 Жыл бұрын
asi tak...
@robmar9575Ай бұрын
Tak 28. cm extruďáku na základech jsem ještě neviděl a nevím jak teď, ale před 15. lety stál balík kolem 2. tisíc Kč
@jameswalker98786 жыл бұрын
Dobry den, potreboval bych poradit. Mam vylitou a napenetrovanou desku. Chystam se pokladat hydroizolaci glastek 40 special mineral s presahem15 cm pres okraj desky. Ted bych potreboval vedet co s tim presahem? Ten se take natavi z boku desky a pres to se dava extrudovany polystyren jako zatepleni soklu, nebo se ten 15 cm presah hydroizolace nechava volne a pod nej se z boku dava zatepleni soklu? Nevim ktera je spravna varianta
@svepomoci6 жыл бұрын
Pěkný den. Já jsem přesah natavil dolů na desku. Přes něj jsem po vyzdění cihel natavil další pás (zpětný spoj) vysoká cca 50cm. Ten začínal na horním okraji první řady zdiva a svou druhou polovinou překryl již natavenou izolaci na boku desky.
@matushric71374 жыл бұрын
Svépomocí.cz ako to riešiť v prípade že tam je styrodur myslím ten spätný spoj
@bololo20003 жыл бұрын
@@matushric7137 to je choroba mnohých dnešných firiem čo používajú akože stratené debnenie obvodu podkladnej dosky zo XPS alebo perimetru. Nechajú asfaltový pás pod murivom preložený vrchom a potom na polystyréne šermujú s horákom. Ten ich tzv. spätný spôj robia na pružnom podklade a tesnosť je tiež otázna ak má náhodou niekto menej priepustné podložie tak možno potrvá pár rokov a voda si cestu k murivu nájde. Jedine je to schodné tam kde sa ako izolácia používa fólia ktorú je možné ohnúť priamo hore do pravého uhlu narozdiel od asfaltových pásov. Potom to možno ešte ofrflú zatepľovači ktorí sa tejto relatívnej roviny vopred nachystanej soklovej izolácie musia držať. Nebodaj chce niekto sokel bez odskoku tak to je umenie napojiť na to hornú časť z EPS bez prebrusovania.
@qub1n3 ай бұрын
Ale co se starým domem, co má zaklády udělané pomocí ztraceného bednění? Tam se ta IPA navařit nedá. Co s tím?
@abalog12 ай бұрын
Nejprve ztracenko srovnat omítkou a poté ipu
@jansyrovy25527 жыл бұрын
Mě by zajímalo proč na sokl tak tlustý polystyren? Děkuji za odpověď
@svepomoci7 жыл бұрын
Jan Syrový takto bylo zatepleni domu naprojektovano a vypocteno.
@MatesSk0077 жыл бұрын
Pretoze ludom uz to mrda na gebulu s tym zarteplovanim. Nic viac ako 5cm styroduru tam nieje potreba. Obytny priestor je zatepleny od podlahy. Ked vidim dnes niekoho davat na fasadu 15 cm izolacie tak ma poraza. 80% veci co sa dnes odporuca je naprosto zbytocnych (hrubka izolacie, pasky okolo okien, rekuperacie, atd...), nikdy sa to realne nevrati a sluzi to len na zvysenie marze stavebneho priemyslu.
@miroricovsky39647 жыл бұрын
15cm na fasádu je ešte v pohode.. ale 25-30cm na fasádu je už sila..
@VladaDudak7 жыл бұрын
MatesSk007 Největší pecka potom je když se začnou počítat energetické nároky na provoz pasivního domu a zjistíme, že sice na vytápění potrebubujeme méně kw, nicméně na provoz všech technologií okolo potrebujeme další elektřinu a ve vysledku je celková potřeba kW shodná např s nizkoenergetickym domem a to ještě u pasivního musíme započítat investici do zateplení a technologií. Návratnost investice do pasivního domu v porovnani s nizkoenergetickym je z říše snů.
@MrRadgo4 жыл бұрын
@@MatesSk007 nemate tusenie o com hovorite.
@martinrob72304 жыл бұрын
tie kraťasy pri lepení asfaltových pásov :D
@okomentujsongnebonecojineh43044 жыл бұрын
No a co? Tak by mu to sežehlo pár chlupů, kyby si nedal pozor...
@martinrehulka72264 жыл бұрын
Může mi někdo poradit? Mám sklep, zatím nalepený 5 cm styrodur, budu chtít dávat kamenný obklad. Na styrodur natáhnu perlinku do lepidla, a moje otázka zní: mám styrodur kotvit už teď nebo až i s perlinkou po lepidle?
@stavebnifirmapikr91294 жыл бұрын
Kotveni se dela vzdy pred batazenim perliny
@abalog12 ай бұрын
Pokud chcete na polystyren lepit kámen musíte udělat tzv. Pancéřovou bandáž . Na polystyren nalepíte nejprve pancéřovou perlinku a poté kotvíte celý systém přes tuto perlinku a to proto aby se Vám v důsledku hmotnosti kamenného obkladu tento obklad neutrhl i s perlimkou z polystyrenu.
@Mirenoo Жыл бұрын
Neni potom problem ked sa dava priamo polystyren na asfaltove pasy...nakolko tieti dva materialy spolu reaguju
@svepomoci Жыл бұрын
Toto bylo realizováno tuším v roce 2016 a dosud nebyl zaznamenán žádný problém.
@dalimiltazbirek9134 Жыл бұрын
pokud jste se nepodívali do prostoru mezi asfalt pás a polystyren, tak je to pouze vaše domněnka, že není problém. @@svepomoci
@eraser2ktube8 ай бұрын
Je to extrudovaný polystyrén a medzi ním a asfaltovými pásmi je PUR pena.