1/3: Dřevostavba Kostelec: hrubá stavba+izolace

  Рет қаралды 178,490

DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem

DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem

Күн бұрын

V další třídílné sérii se podíváme na firmu, která se v této sérii moc nepředvedla:
• Dřevostavba u Kladna
Bude tomu nyní jinak?
www.nezavisly-stavebni-dozor.cz
Music:
Title: jimmysquare - This Is My Tape For You
Artist: jimmysquare
Source: / thi. .
License: creativecommon....
Promoted by Music Library: bit.ly/MusicLib...

Пікірлер: 140
@petrk5709
@petrk5709 5 жыл бұрын
Moc díky za super video, zpětně mě mrzí, že nám to tato firma nepostavila zrovna jako na tomto videu a já si to víc nepohlídal. Jen tak dál pane Šimku. Ps: hezké svátky a díky.
@svoncek7431
@svoncek7431 2 ай бұрын
Dobrý den. Mne by u takového drevodomku zajímalo, jak se řeší příčka pro posuvné dveře v pouzdru?
2 ай бұрын
úplně standardně - vynechá se v příčce místo a vloží se tam SDK pouzdro,určitě nějaké manuály na youtube najdete
@TheKavaMen
@TheKavaMen 4 жыл бұрын
Dobrý deň ako sa správne kotvý stojka kvh o prah kvh.....100 mm klinec z dvoch strán staci alebo nejak inak?
@leosmalek5220
@leosmalek5220 3 жыл бұрын
Díky za další skvělé video! Trochu jsem se pozastavil nad ztužením vazníkové konstrukce. V úrovni horního i dolního pasu nejsou zavětrovací vazníky, které při montáží na dřevostavbě, která má obecně nižší tuhost, považuji za nutné. Pokud by bylo na horním pásu bednění, pak alespoň zavětrovací vazník v úrovni dolního pasu nebo zavětrovací kříže z prken, zde ale nevidím nic. Navíc ondřejské kříže v úrovni svislic přes čtyři pole, které téměř leží, mají podobný efekt jako ta zavětrovací páska tvaru písmene "V". Obecně je bohužel zavětrování vazníků jedním z největších nešvarů, ačkoliv má na jejich správnou funkci obrovský vliv. :)
@marianbubenik1780
@marianbubenik1780 2 жыл бұрын
Dobrý den, proč by měly být příčky nižší než obvodová stěna?
2 жыл бұрын
zatížení vazníků, nesmí jít do příčky, pásnice se jich nesmí dotýkat
@aestheticpro5536
@aestheticpro5536 5 ай бұрын
Proto se kolikrát dělá vazniková konstrukce po obvodových stěnách a příčky až po je to tak?
@matokerek
@matokerek 4 жыл бұрын
Dobrý den preji muzu poprosit nazev firmy?
4 жыл бұрын
ano, do emailu
@matokerek
@matokerek 4 жыл бұрын
@ martin.kerek@gmail.com Dekuji
@petrnovak877
@petrnovak877 4 жыл бұрын
Dobry den rikal jste ze na klic 2,1 mil. Jaka firma tento dum dela?? Díky
@pcwifi9544
@pcwifi9544 10 ай бұрын
povidani okolo 6:15 - kvalita a funkcnost musi byt ale VZDY 100%. A pokud nekdo dojebe vymalbu, obklady, usetri na jisticich ci chranicich, odrbe izolaci... tak to je spatne u domu v te dobe za 2 i za 4 mega. I te Dacii netece do interieru, po roce se neloupe barva a nezere 2x tolik co skodovka v obecne rovine... 🙃
@samuellichvar5905
@samuellichvar5905 2 жыл бұрын
Dobrý deň. aký je rozostup drevených rebier ?
2 жыл бұрын
625 osa
@JanBlunar
@JanBlunar 4 жыл бұрын
Zdravim. Zaujimalo by ma, preco je vacsina domov “sheetovana” na vyssiu vysku ako 250cm? Nopochadzaju rozmery OSB prave z potreby sheetovať navysku v jednom “zaber” , bez nutnosti zbytocneho rezania?
4 жыл бұрын
je to jednoduché - 250 cm je minimální normovaná světlá výška místnosti. Když odečtete hrubou výšku podlahy, podhled, dostáváte se k výšce (od desky po TOP plate) 280 cm. Běžně se stropy dělají 260 nebo 270 cm, pak je to ještě výše.
@elmono3939
@elmono3939 4 жыл бұрын
Ta OSB je kratka. Meli pouzit delsi desky, ktere by pokryly celou zed, az po "double plate" ( vrchni dvojite tramky, na lezato ). Take, OSB jako "sheer wall" se instaluje svisle, ne vodorovne. Jinak OSB neplni svuj struktualni ucel na 100%. ( Sadrove desky se pak instaluji vodorovne ). Druha vec je, ze hrebiky jsou preferovana metoda intalace, protoze drevostavba bude par let po dokonceni "pracovat" nebo se "hybat / prohybat" , cimz je mysleno, ze jak drevo vysycha a starne, tak ma urcity pohyb. Srouby jsou kalene a prasknou pod natlakem, zatimco hrebiky se prohnou, a pracuji se drevem. Nakonec bych rad dodal, ze bych rad videl, aby konecne zacali stavet i podlahy na drevene tramky ( na betonove zaklady a nebo pres betonovou desku ), cimz by se podlaha dala dobre zaizolovat a dosahla by vyssi thermalni hodnoty. Take me neni jasne, proc nevedou vodu konstrukci, coz je norma u drevostaveb. Jinak bravo, pekna, cista prace.
@prochyyyalive6329
@prochyyyalive6329 Жыл бұрын
Skvělé video, jen se chci zeptat, jestli není možné pro příště vysvětlit chybu a navrhnout správné řešení s odůvodněním. Děkuji
@luciehrazdilova1531
@luciehrazdilova1531 5 жыл бұрын
Mohu použít do stěn dřevostavby stříkanou pur pěnu?
@marekgath4987
@marekgath4987 5 жыл бұрын
Samozrejme ze ano 🙂 ak mate typ stavby ako je tu na videu... Ak by ste mali difuzne otvorenu stavbu tj. Na izolaciu zvonka by bolo použité steico popripade ina drevovlaknita doska tak by pri striekanej izolacii stratila tato vonkajsia izolacia stratila vynam 🙂
@honikmalinsky7867
@honikmalinsky7867 5 жыл бұрын
Dobrý den, další super video.
@Bany_UL
@Bany_UL 5 жыл бұрын
Nedali tam zavětrovací pásky ještě před OSB deskama? Třeba to následně jen nesundali a podle propnutí další den můžou zjistit jestli se konstrukce hýbe. Jen takový nápad, jinak jsem strojař :-D
@Lucifer-dy6nr
@Lucifer-dy6nr 5 жыл бұрын
taky me to napadlo, ze je tam dali jeste pred osb deskama, aby jim to nespadlo, ale treba ne nevim :D
@pavelholcik9957
@pavelholcik9957 5 жыл бұрын
@@Lucifer-dy6nr Tak k dočasnému zavětrování by stačilo pár prken. To je levnější a snadnější. Fakt je mi to záhadou proč to tam mají.
@jansura
@jansura 4 жыл бұрын
Jaký firma dělá tento domek?
@gabriels32
@gabriels32 5 жыл бұрын
ta cena zahrnuje aj cenu pozemku?
@pavelsykora6495
@pavelsykora6495 5 жыл бұрын
Znám jednoho stavebního dozora, který se holedbá jako stavební dozor pasivních domů a spadl mu na hlavu strop jeho vlastního pasivního domu. Fyzika je fyzika. Vy nejste ani stavební projektant ?
@dominiksimek2187
@dominiksimek2187 5 жыл бұрын
V americe jsme nikdy nedávali ty kovové "Xka či zavětravací pásy" k čemu to slouží? a ty Lka pod okny to je tam proč? A proč používají vruty? my používali hřebíkovou pistol "Gun" na vzduch a stříleli hřebíky a snad za 3 dny jsme to měli (hrubou stavbu bez patra střechy psáno v 5té minutě videa proto podotýkám toto) Chci se zeptat, proč vruty? nějaký český zákon? hřebíky ušetří čas lidí a tím pádem peníze šéfa i majitele, pokud je šef fér. A proč lepidlo při převazování stěn stavby? není to zbytečné nestačí hřebíky? :D
@alexchabron1966
@alexchabron1966 Жыл бұрын
Co nato, ono na tych youtube odbornici vetšinu stoja akurat tak za chuja😂proste ukazuju sa ako top jebu ludom do palic blbosti ,ako pises k čomu tie zavetravaky alebo šroby atd atd ( k hovnu nap.šrob nikdy nebude pracovat pri pnuti ako hrebik.)nechaj ich v tom 😁
@ondras8994
@ondras8994 5 жыл бұрын
Také se mě to líbí. Jako laika mě zajímá co by se stalo kdyby to v této fázi bez střechy zmoklo durch 👍.
5 жыл бұрын
nic, je to KVH profil, čili pojme velice málo vody, pak stačí v létě pár dní a vlhkost dřeva je zase v normálu. V zimě stačí týden, když bude foukat i méně.
@matejkasik4526
@matejkasik4526 5 жыл бұрын
ešte by som dodal, že používam v konštrukcii steby aj priečnik, je to kvôli spevneniu rámu a aj preto, že pri transporte okolo 100 km sa izolácia nemá šancu zhrnúť dole, nie je tam taký vysoký stĺpec, aj keď používam kvalitnejšiu
@Iphone-cz3ik
@Iphone-cz3ik 4 жыл бұрын
Koľko by má stal taký to dom?
@JP-lj1pr
@JP-lj1pr 5 жыл бұрын
Stavime si drevostavbu sami, a davame knauf vatu 12cm a dovnitr akustik 10cm, a tady jsem si vsiml, ze je to vyplnene dvema vetsima kusama a mezi nima uprostred doplnene, vsiml jsem si ze to ma vice lidi takto. My dame dve kostky vaty na sebe a zbytek dodelame ze zbytku nebo urizneme ten kus, vadi to necemu? Osobne si myslim, ze ne, ale zarazilo me, ze to melo vice lidi, diky.
@JP-lj1pr
@JP-lj1pr 5 жыл бұрын
Jo, a MCV Logan jede dobre :-D. Na oktavku jsme nemeli :-D.
5 жыл бұрын
Ono je to jedno - ve výsledu musí být vata těsně ke sloupkům, žádném mezery a o to jde.
@truslav1482
@truslav1482 3 жыл бұрын
Dobrý den pane Šimku, jaké je jméno této firmy ? Případně, jakou firmu by jste zvolil vy na stavbu rodinného domu, dřevostavby, na jižní Moravě. Děkuji email: l.chovan@seznam.cz
@jansehnal177
@jansehnal177 5 жыл бұрын
Můžu dotaz, za jakou +- cenu by šel udělat v dřevostavbě jednopodlažní pasiv 3kk, cca 90 m2, aby to bylo kvalitně. Pro stavební řízení 2020 a vyšší. Na pozemku jen elektřina + voda, vytápění. Myslím cenu po dotaci.
@karelk1157
@karelk1157 5 жыл бұрын
Material i s DPH 21% asi 1 mil. Kc + prace - dotace. V materialu už pocitam ale nektere hotove dodavky s praci např. tep. čerpadlo, okna a dvere.
5 жыл бұрын
@@karelk1157 Karle, za mega materiál ani náhodou resp. tohle uvažování je o ničem. Pakliže jste takový, že si vše uděláte sám (od základů, po elektro, vodu, sdk a fasádu), pak tahle můžete uvažovat. Jinak vždy nutno uvažovat s prací a při svépomoci jste rád, že toho subdodavatele vůbec ukořistíte. Jinak 90m2 bungalov v pasivu s rekuperací a TČ - podle mě pod 3 mil nereálné.
@jakubbilekspk
@jakubbilekspk 5 жыл бұрын
@ Prosím dotaz na dřevostavbu (např. systémem jako zde) je vhodné ji použít na garáž/dílnu z hlediska požární bezpečnosti ? Dík a na svátky přeji hlavně klid ať je dozor do nového roku řádně FIT :-)
5 жыл бұрын
@@jakubbilekspk naprosto v pohodě.
@karelk1157
@karelk1157 5 жыл бұрын
@ Jen material me stal 1 mil.Kc a prace samorejme zvlast (podle toho jak je kdo schopny a kolik ma casu) a odecist dotaci. Stavel jsem pred 3 roky a material me na vic nevysel. S firmou na klic klidne 3 mil. a dotaci si tam firma zapocita taky.
@janzelezny5417
@janzelezny5417 5 жыл бұрын
Dobrý den, jakou má domek tepelnou ztrátu. Dík Honza
@flle4127
@flle4127 5 жыл бұрын
Nez ho zacnou hasici hasit tak ne moc velkou.
5 жыл бұрын
přiznám se nevím a jelikož v PENB se tahle hodnota už nevypočítává, tak ani nezjistim.
@janzelezny5417
@janzelezny5417 5 жыл бұрын
@ V TZ u topení by to mělo být uvedno.
@lplachetka
@lplachetka 5 жыл бұрын
To ztracené bednění co nabývá? Nemělo to mít ještě jednu řadu navíc? Odpovídal by tomu ten vývod vody, barák je moc utopený pod okolním terénem.....
@pavelholcik9957
@pavelholcik9957 5 жыл бұрын
třeba to mají ještě na garáž, nebo na plot, nebo na opěrnou zídku..
@pavelhusak3365
@pavelhusak3365 3 жыл бұрын
2:50 Řekl bych, že důvod je ten, že stojky pod okny tam dávali dodatečně v rozteči podle rozměru OSB a to v době, když už rámy byly postavené. Proto jsou kotvené úhelníky na rozdíl od klasických stojek, které jsou zřejmě prošroubované k základovým prahům zespodu při montáži rámů naležato. Já to tak budu dělat taky.
@MrZebros
@MrZebros 5 жыл бұрын
Taky ne napadlo jestli ty pásky nejsou dočasné před osb.
5 жыл бұрын
Ne, zůstává pak i pod parotěsem
@OndrejKasik
@OndrejKasik Жыл бұрын
Jeste se mame v cr hodne co ucit jak tohle stavet...
@milosnezbeda1678
@milosnezbeda1678 5 жыл бұрын
Dobrý večer pane Šimek, mohu poprosit o jmeno zhotovitele? Děkuji Nezbeda
@michalmatocha1104
@michalmatocha1104 5 жыл бұрын
Super video diky 😊
@liborvesely6309
@liborvesely6309 5 жыл бұрын
Řekl bych že na přípojku dají koleno😁už sem se stim setkal.
5 жыл бұрын
A budete se divit, tohle levný řešení nepoužili, šli cestou těžké profesionality. Sledujte příští pátek!
@ivankraj
@ivankraj 5 жыл бұрын
@ takto nás naťahovať napínavejšie, ako nejaká HBO séria :D
@luciehrazdilova8005
@luciehrazdilova8005 5 жыл бұрын
Mě pořád fascinuje stříkana pěna, že není tepelný most jako u vaty. Bývají tam prázdná místa, vata občas slehne atd. Co na to říkáte?
@skippousek
@skippousek 5 жыл бұрын
že budete cenově úplně někde jinde ;)
@richhan638
@richhan638 5 жыл бұрын
Ke šroubům šrouby se stříhání hřebík vydrží možná víc alespoň z mého pohledu. Příložníky pod oknama. Myslím si že dodělávali hranoly nebo ty svislý prvky až potom co vyřízli otvor a už to tam nešlo zakotvit spodem. Kříže železný beze smyslu. OSB dostatečný Kříž ale přimlouval bych se možná za hřebíky víc než za šrouby šrouby se trhají praskají. Ty šrouby mají podstatný význam jen někde. díky
@cdptj
@cdptj 5 жыл бұрын
Ano, ak kupite srouby Mountfilde alebo Merkury Markete tak ano :-) srouby urcene na tento ucel sa netrhaju, nederu hlavy a vydrzia.
@towellpetr
@towellpetr 5 жыл бұрын
Dobrý den. Můžu poprosit do Emailu název firmy ? díky stem.petr@seznam.cz
@milosnezbeda1678
@milosnezbeda1678 5 жыл бұрын
Dobrý večer,odepsal vám?
@towellpetr
@towellpetr 5 жыл бұрын
@@milosnezbeda1678 ano dejte mail
@milosnezbeda1678
@milosnezbeda1678 5 жыл бұрын
Nezbedast@seznam.cz děkuji moc
@Hyenkaaa
@Hyenkaaa 4 жыл бұрын
@@towellpetr mohu taky poprosit o název firmy? díky moc - mr.hejna@gmail.com
@matusluley4362
@matusluley4362 5 жыл бұрын
Zdravím, videl som väčšinu Vaších videí ale nevšimol som si ešte drevodom s plochou strechou, je to netypické nebodaj zakázané?
5 жыл бұрын
plochá střecha je 1 z 20 staveb. Mám už něco natočeno, brzy vyjde, dokonce to bude dvouplášťová, odvětrávaná, difůzně otevřená.
@cdptj
@cdptj 5 жыл бұрын
To zavetrenie paskou ma zmysel len ak je dom v takej oblasti kde statik vypocital zavetrenie OSB doskou ako nedostatocne. O tom ale pochybujem, maju tam OSB 15mm pero-drazku a dokonca sroubovanu. To musi stacit.
@cdptj
@cdptj 5 жыл бұрын
V kontexte komentara @matej kasik ma napadlo, ze ta paska ma vyznam ak to montuju na stavbe priamo a nevozia panel z vyroby. V takom pripade si asi vyrobili ram, na zemi ho zavetrili paskou aby sa im nepohol pri dvihani a nasledne vsetko v rohu preplatovali osb doskou. Staticky ta paska sice uz vyznam mat nemusi ale postup dobry.
5 жыл бұрын
Dobrý den, pošlete mi prosím název firmy do emailu libor.slavik@roidigital.cz. Díky
@vladimirkopal6713
@vladimirkopal6713 5 жыл бұрын
Dobrý den, pane Šimek prosím o kontakt na zhotovitele kopalovi.losiny@seznam.cz. Děkuji
@marekgath4987
@marekgath4987 5 жыл бұрын
4:43.... Prve co ma zarazilo ze sa ide iba z profilu 12 co sa šírky tyka... Druhá vec ak osb doska prekryje spoje kvh cka tak ide nosnost hore.. Snad poznate nosniky od steica kde hlavnu rolu hra prave osb doska 🙂
5 жыл бұрын
je to tak KVH 60x120, z hlediska požáru i ceny OK.
@pavelsykora6495
@pavelsykora6495 5 жыл бұрын
​ DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem Takový odborník, jako "Dřevostavby s Šimkem nezná základní informace o cihlách ? Promiňte neznám Vaše videa, vy jste kdo, projektant ? Nechcete se doučovat jinde, než dělat chytráka pod cizími videi ?
5 жыл бұрын
Rád budu dělat chytráka pod videi, kde kdokoli bude tvrdit, že normovaná životnost dřevostavby je 20 let. Tak rychle s tou normou sem, aneb bude to dlouhé hledání jako když na Hradě hledají Peroutkův článek....
@pavelsykora6495
@pavelsykora6495 5 жыл бұрын
@ pletete si mne se svým zaměstnancem ? Rychle s normou sem,.....co to je ? Neměl by jste to znát předně vy, jako stavební dozor Dřevostaveb ? Tušil jsem, že dnešní úroveň technických vysokých škole není vysoká, ale,......nedovzdělanost dnes mladí rádi nahrazují vysokým sebevědomím. Ale nebojte, vás se to asi netýká ..... ...
5 жыл бұрын
@@pavelsykora6495 Pavle, slušně jsem se Vás pod jedním videem zeptal, odkud máte, že normovaná (já o žádné takové normě nevím) životnost dřevostaveb je 20 let a vy tady kopete kolem sebe, že dnes úroveň vysokých škol je nízká a nahrazuju si to vysokým sebevědomím. Jen tak dál!
@preislerjan
@preislerjan 5 жыл бұрын
@@pavelsykora6495 Vy jste trochu jouda, že?
@pavelsykora6495
@pavelsykora6495 5 жыл бұрын
@@preislerjan normy se kupují, normy se nerozdávají, nejenže by je měl každý odborník znát, ale měl by si je i koupit. Nesmí se kopírovat, ani stahovat přes internet.
@matejkasik4526
@matejkasik4526 5 жыл бұрын
ak tie vruty v hranoloch boli spoje dvoch stien, tak sú príliš tenké, aspoň tak sa to javí vo videu...chcelo by to popis
@cdptj
@cdptj 5 жыл бұрын
Suhlasim, na spoj dvoch panelov treba pouzit skrutky s tanierovou hlavou priemer 8mm.
@matejkasik4526
@matejkasik4526 5 жыл бұрын
@@cdptj nosné až 10 mm
@cdptj
@cdptj 5 жыл бұрын
@@matejkasik4526 ano, beriem spat, teraz som kukol do projektu a vsade mam 10mm skrutky, neviem preco som pisal 8mm :-(
@matejkasik4526
@matejkasik4526 5 жыл бұрын
@@cdptj ja keď vyrábam, tak do priečok nenosných z KVH 60/80 dávam 8mm a 5 ks na výšku, do nosných dávam 5 ks na výšku hrúbku 10 mm
5 жыл бұрын
Pane Šimku.. vaše videa mám a práci rád a jako vyučený truhlář se ledasčemu přiučím ale s tou Dacií VS Škoda jste mě trošku popíchnul.. Pokud jste myslel kvalitu kupříkladu interiéru, pak máte pravdu.. tam ty rozdíly v kvalitě jsou. To ale neznamená že by Dacia byla nekvalitní.. jen ta úroveň je níž.. je to jako jet v běžném vlaku a v rychlíku první třídou.. Jezdím novým Dusterem a škodu taky velmi dobře znám, na oboje totiž vyrábíme brzdy :D, ale pokud jako zákazník servisu chci vyměnit nějaký originální díl, mám nárok na stejně dobře odvedenou práci jak u Dacie, tak u Škody.. tudíž kvalita práce musí být podle nějakého standardu.. a je jedno jestli měním něco u auta za půl míče nebo za míče dva..
5 жыл бұрын
@pemailv děkuji za lekci gramatiky.. opraveno.. to víte.. jsem ze školy nějakých 15 let a pak je tu mobilní autokorekt..
@janpolcar8362
@janpolcar8362 4 жыл бұрын
Dobrý den mohu poprosit o název firmy na email polcik21@seznam.cz děkuji
@tomassistek4503
@tomassistek4503 5 жыл бұрын
nechápu jedno jak mužou ten dum utopit pod terén přijde plavák a mají doma potopu
@HunterTheCatTV
@HunterTheCatTV 5 жыл бұрын
kvalita i kontent super, ale prosím chtělo by to lepší mikrofon, ten z kamery je opravdu hrozný :DDD
@j3nda__
@j3nda__ 4 жыл бұрын
Dobry den, prosim o nazev firmy. Dekuji blasko9@seznam.cz
@tominotominovic5041
@tominotominovic5041 5 жыл бұрын
Tak za tu dácii se omluvte mám doma dvě a dvě škodovky posledni před 2 týdny karoq, a ta kvalita je k pláči, u dacie s tím jsem srovnám u té škodovky tiše pláču.
@petrpetr9477
@petrpetr9477 Жыл бұрын
98 m2 na klíč za 2 100 000 to mi přijde už dneska utopie
Жыл бұрын
teďka u této firmy jste na 4 milionech za tuto plochu. ale zase máte v ceně tepelko, dvojnásobné izolace....
@XLbiker
@XLbiker 5 жыл бұрын
Prosim o kontakt na stavebni firmu. Moc dekuji. nussbauer@gmail.com
@Assewoo
@Assewoo 5 жыл бұрын
Dobry den, neda mi to a pridam take nejakou zkusenost. K te stavbe ve videu snad jen to, ze je na drevostavbu prilis utopena v terenu, jakykoli dreveny dum by mel byt na svem nejnize polozenem miste alespon 40 cm nad terenem (tim finalnim samozrejme), jinak bude v podstate celorocne jimat kazdodeni kondenzujici rosu i odstrikujici srazky. Jen dodam, ze mluvim z osobni zkusenosti, sam uz skoro dvacet let v drevenem dome, kde toto neni dodrzeno, bydlim. Rozumim tomu, ze rozhodovani ovlinuji predevsim financni moznosti investora, spolu se snahou o nizke provozni naklady, sam bych ale dnes vybiral predevsim podle toho, jake zivotni podminky mi stavba nabidne. Konkretne u drevostaveb byva problem s relativni vlhkosti vzduchu, ktera by se mela prirozene pohybovat alespon nad hranici 35%, prosim ted se bavime o tom, co je vhodne pro cloveka, ne pro samotny dum. Sussi klima v dlouhodobem meritku vysusuje plicni sliznice, coz vede k zdravotnim defektum, neb se to scita s tim ostatnim provoznim, jako je treba prasnost v zamestnani, nebo primo koureni apod. (prestal jsem kourit prave z tohoto duvodu). Velci vyrobci montovanych domu toto casto resi dvojjtym sadrokartonem. Kdyz se dnes ohlednu zpet, rekl bych, ze se drive stavelo prave na zaklade realnych zkusenosti, jen tezko by jste hledali starou drevenici bez vstupniho schodiste a pulmetrove podezdivky. Stejne tak i zdi z plnych cihel, ktere dokazi jimat krom tepla take vlhkost a udrzi tak pro cloveka vhodne mikroklima, mely svuj smysl. Ahoj, at se dari.
@JP-lj1pr
@JP-lj1pr 5 жыл бұрын
My to radsi take zvedli o proti projektu :-D.
@katerinamoravcova9687
@katerinamoravcova9687 5 жыл бұрын
A nebylo by lepší kdyby udělali klasické triplecorner napojení stěn místo dvou kingů s polišem?
5 жыл бұрын
ALe samozřejmě, ale - to bych u takto malé firmy, malé i cenou - chtěl moc.
@cdptj
@cdptj 5 жыл бұрын
Tieto odborne vyrazy nepoznam, co to je?
@katerinamoravcova9687
@katerinamoravcova9687 5 жыл бұрын
@@cdptj king je označení pro stojnu, která je od spodního prahu po horní práh stěny. Triplecorner je termín pro rohové spojení stěn s použitím tří stojen. Zkuste zadat v google, sem mi nejde nahrát obrázek. Je to konstrukčně tužší spojení a jde lépe zaizolovat.
@cdptj
@cdptj 5 жыл бұрын
@@katerinamoravcova9687 a co je poliš?
@katerinamoravcova9687
@katerinamoravcova9687 5 жыл бұрын
@@cdptj omlouvám se. Poliš je polystyren. Pan Šimek zmiňoval ve videu, že byl použit na vyplnění dutiny co jim vznikla v rohu. Dutina by jim nevznikla, kdyby použily na napojení stěn způsob, který jsem psala výše.
@MiroslavBares
@MiroslavBares Жыл бұрын
Prosím Vás některé vaše komentáře jsou úplně mimo mísu ! Něčemu absolutně nerozumíte! Co se týká venkovní hydroizolace a nebo pochválit oplechováním u francouzského okna na kterém je marmolit, to může pochválit jen hlupák, který neví o čem mluví!
Жыл бұрын
přesně, moje řeč, konečně někdo, kdo do těch komentářů vnesl světlo!
@tondajina
@tondajina 4 жыл бұрын
Dobrý den, Pavle, prosím o kontakt na firmu do mailu tonda.jina@gmail.com . Díky.
@petrhomola3797
@petrhomola3797 4 жыл бұрын
To přirovnání Dacia a Škoda, to je preslap na entou. Ale jako stavení dozor klobouk dolů, spíše můžete ubrat z toliko kritiky. Jinak dřevostavba zdar :)
@bolobolo1451
@bolobolo1451 5 жыл бұрын
WITAM. Domek fajny ale wykonanie to PORAŻKA ! Ściana musi być otwarta dyfuzyjnie.Jeśli wełna jest w ścianie to od zewnątrz musi być odprowadzenie wilgoci czego OSB nie daje więc wilgoć z przegrody zacznie gnić w wełnie . TAK TEŻ ROBIĄ NIBY FACHOWCY W POLSCE ! totalna porażka dla inwestora bo dla wykonawcy jest to super ! JEŚLI W ŚCIANIE JEST WEŁNA TO DALEJ NA ZEWNĄTRZ NIE MOŻE BYĆ PŁYTA OSB czy MFP a tylko i wyłącznie płyty z włókna drzewnego lub też płyty cementowo-włóknowe lub inne ale otwarte dyfuzyjnie !!!!! PŁYTY OSB lub też MFP MOGĄ BYĆ TYLKO OD WEWNĄTRZ ŚCIANY !!!! INACZEJ WILGOĆ WEWNĄTRZ ŚCIANY ZACZNIE GNIĆ a to tylko kwestia czasu ! MIESZKAM W TAKIM DOMU I DLATEGO OSTRZEGAM BO PÓŻNIEJ TO SĄ TYLKO NERWY NERWY I NERWY
@pavolmalencik2699
@pavolmalencik2699 5 жыл бұрын
PF 2020
@chozechoze6945
@chozechoze6945 5 жыл бұрын
Pane Šimek, komentář tipů,,,,,to nepochopím,,,, proto, že firma použije vruty , není od Vás na místě. Myslím že vruty je lepsi nez hřebík
@96janslavicek
@96janslavicek 3 жыл бұрын
Domek tak kvalitní jako HTP
@george.george4950
@george.george4950 4 жыл бұрын
Pavlíku, neznamená že máš škodovku že je dobrá. Sorry ale já musel🤣🤣🤣
@dvanerdivkanade
@dvanerdivkanade Жыл бұрын
Proč ne? Častokrát mají škodovky vyšší hodnotu a spolehlivost než jejich mateřská společnost VW. Škoda vyrábí skvělý auta za slušnou cenu.
@matejsedivy7925
@matejsedivy7925 5 жыл бұрын
Škodovku 😂🤣... chlape já je vyráběl a uprime ta dacie je kvalitněji zpracována 😂🤣... škodovka má vysokou cenu jen kvůli domácí výrobě 😂🤣
@vaclavsedlar4113
@vaclavsedlar4113 5 жыл бұрын
souhlasím a začínají to tvrdit i hodně servisáků. Za tuhle větu jsem chtěl dát dislike, ale zdržel jsem se....
@johnposp9377
@johnposp9377 5 жыл бұрын
Njn, tak ma ereso. Ja cekal ze tu dacku srovna treba s audi. A on rekne skodovku :D
@Sheriffbmw
@Sheriffbmw 5 жыл бұрын
Sorry ale porovnávat Dácii a škodovku je stejný jako porovnávat hovno a průjem. Jinak samozřejmě děkuji za další video. Sleduji všecky díly.
5 жыл бұрын
Hele jezdil jsem oboje, z bodu A do B dovezou oboje.
@zdenekmiker231
@zdenekmiker231 Жыл бұрын
dobrejj pane simku kolik stalo vse dohromadi dekuji
@jankratochvila1477
@jankratochvila1477 5 жыл бұрын
Dobrý den, můžu prosím porosit o název firmy do emailu? kratochvilajan@post.cz
2/3: Dřevostavba Kostelec: Profese a před předáním
8:25
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 56 М.
Building a Norwegian Tinyhouse Frame in 5 days DIY
22:55
Dieter Schneider
Рет қаралды 2,5 МЛН
How to treat Acne💉
00:31
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 108 МЛН
So Cute 🥰 who is better?
00:15
dednahype
Рет қаралды 19 МЛН
2/7: Amatéři v akci: nepovedené izolace a vzduchotěsnost
16:13
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 199 М.
Dřevostavba Všestary 1/6: Hrubá stavba
15:58
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 34 М.
Základy pod drevostavbu - rošt
5:19
Náš Ranč
Рет қаралды 25 М.
Dřevostavba s modřínovou fasádou a reklamace po 8 letech
6:52
DŘEVOSTAVBY MY HOME s.r.o.
Рет қаралды 96 М.
We built a cheap house. A new technology. Step by step construction process
10:11
Zateplení šikmé střechy v podkroví - izolace ISOVER UNIROL PROFI
11:40
Dřevostavba Mnichovice 1/4: Hrubá stavba a izolace
17:06
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 63 М.
Díl 3. - základová deska/rošt ze dřeva
6:06
Dřevostavitelé
Рет қаралды 91 М.
Video 229 Co jsme stihli opravit za 3 roky a 9 měsíců od koupení domu
1:03:13
How to treat Acne💉
00:31
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 108 МЛН