1/7: Amatéři v akci: Hrubá stavba

  Рет қаралды 156,902

DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem

DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem

Күн бұрын

Пікірлер: 163
@lukevs144
@lukevs144 4 жыл бұрын
Už aby bylo pokračování, na tohle jsem opravdu zvědavý :D :))
@PetrKiskaPE-kneTR-uhlarstvi
@PetrKiskaPE-kneTR-uhlarstvi 4 жыл бұрын
Nééé, mě z toho bolí oči🥺 a ježí se mi chlupy, když si vzpomenu na mojich 106ks 14mm zavitovek kterýma jsem kotvil náš dům tak toto je fakt výsměch.
@zhr3k
@zhr3k 4 жыл бұрын
Jednou ráno přišel vítr vzal si stavbu i s pokrývačem... ;)
@r.p.4032
@r.p.4032 3 жыл бұрын
a my tady, musime trcet 😁😁😁😁😁😁😁👍🙂
@ladislavmiler4449
@ladislavmiler4449 4 жыл бұрын
Zajímavé video...moc se těším na pokračování...docela detektivka!!!
@marekquarda8023
@marekquarda8023 4 жыл бұрын
Za mně opět vynikající. Tedy pan Šimek, ta stavba ne. Ta čeká na větší vítr než bude na druhé straně kopce "složená" a "nachystaná" znovu na stavbu. 😁
@ivancisar2901
@ivancisar2901 4 жыл бұрын
Pán Simek čo tak pozrieť drevostavbu aj na SK?Zaujima ma akých tu mame majstrov nakoľko mi stavaju drevodom a podľa vašich videí som im aj nejaké veci vytkol ale výhovorky výhovorky že to sú normy 😅Super videá tesim sa na ďalšie
@scynteq
@scynteq 4 жыл бұрын
Ahoj, když úplně všechno kritizuješ, tak pro nás - lajky - z toho nic nevyplývá. Je dobré říct, jak je například daný "průšvih" závažný a co to může do budoucna způsobit. Nebo zda se jedná jen o drobnost, která vlastně ničemu nevadí, nemá na nic vliv, ale nemělo by se to takto dělat. Díky! :)
@Reaktor_atomovy
@Reaktor_atomovy 4 жыл бұрын
Oni před dozorem utekli tak rychle, že tam nechali žebřík 😀
@kristynavosmekova4396
@kristynavosmekova4396 4 жыл бұрын
Jednou bude titulek v novínách...přišel vítr a co nevidím to nevidím,letí barák z prava :-D
@Quickyprd
@Quickyprd 4 жыл бұрын
Ytong, Heluz, VPC, CLT, 2by4, panely, plech...je úplně jedno z čeho to je, ale kvalita musí být všude ! Zfušovat se dá úplně všechno.
@RomanoRomaker
@RomanoRomaker 4 жыл бұрын
Z osb dosiek sa dá urobiť kvalitná králikáreň, ale nie kvalitný dom . Dom je stavba, ktorá vydrží 100 rokov . Drevodom je po 50 rokoch komplet vymenený alebo zbúraný.
@Quickyprd
@Quickyprd 4 жыл бұрын
@@RomanoRomaker Dům po 100letech je stejně za zenitem a při rekonstrukci zůstanou maximálně zdi a cena takové rekonstrukce přesáhne mnohdy cenu nového, úspornějšího a kvalitnějšího domu.
@Hans_Meier
@Hans_Meier 4 жыл бұрын
@@RomanoRomaker staci sa pozriet na USA len silnejsi vietor a dom je o 3 ulice dalej. Na Slovensku a Cechach orkan a maximalne zoberie skridlu a komin. Kamarat si dal postavit takyto papierak z OSB dosiek a ked pocas prvej burky myslel ze to pada, odniesol to vietor, hned predaval........ Sa v tom bal spat, jeho zena nevie bohvieako soferovat, si pomylila plyn a brzdu a auto v obyvacke........ V poctivom dome by bolo rozbite auto, poskodena omietka, ale nie ze auto prerazi stenu.
@benediktusok
@benediktusok 3 жыл бұрын
@@Hans_Meier v caĺifornii udajne nemozes stavat z inych materialov koli zemetraseniam.
@jiriiina
@jiriiina 3 жыл бұрын
Po shlédnutí Vánočního speciálu mi tohle přijde docela profi:-DDDD
@lukasvrana6388
@lukasvrana6388 4 жыл бұрын
Takovéto natloukačky plánuji na dřevník :D Jinak teda úlet, jak tohle staví, stačí mrknout na pár videí z USA a je vcelku jasno, jak se má postupovat :)
@BS2208
@BS2208 4 жыл бұрын
Prosím ako je to s kotvením do základovej dosky ? V min 3:15 ukazujete že je zakotvené na natĺkačku ...takže musia prerušiť hydroizoláciu....Logicky všetka vlhkosť pôjde hore do dreva..Nieje to problém ?
@martinsoukup1204
@martinsoukup1204 4 жыл бұрын
Měl bych stejný dotaz? Jinak děkuji za další pěkné video 😉
@MrMaralin
@MrMaralin 4 жыл бұрын
@@martinsoukup1204 Já jsem to dělal tak, že jsem dal na chemickou kotvu závitovou tyč do zak. desky a pak přetřel gumoasfaltem, aby nemohla vlhkost pronikat do dřeva.
@Hans_Meier
@Hans_Meier 4 жыл бұрын
Hydroizolacia su len moderne sprostosti ako vytiahnut z ludi peniaze. Taketo papieraky sa stavaju v USA 200 rokov, niektore stoja aj tych 200 rokov a taketo sprostosti a zbytocnosti nepoznali a stoji to do dnes....... Dokonca vtedy ani nepoznali kotvenie a nie je problem.
@joe_ocenas
@joe_ocenas 4 жыл бұрын
Ono dať tam závitové tyče aj tak nepomôže, základový prach síce bude držať ale stojky budú stejne pribité klincami z vrchu .
@Geodon750
@Geodon750 4 жыл бұрын
Není v této fázi už pozdě na to s tím něco udělat? Nebo jinými slovy, proč se např. překlady neřešily hned, když bylo evidentní, že je to špatně, ale nechalo se firmu pokračovat ve stavbě, kdy už na ten špatný "základ" stavějí dál? Proč firma nejprve nenapravila nedostatek a až poté nepokračovala ve stavbě? Nebude nyní náprava zbytečně nákladná?
4 жыл бұрын
Protože je to jako u těhle borců: kzbin.info/aero/PLsbEBgf0TqXYXOB6ndOyZhUtrn0VcinHm . Myslí si, že to nějak vyhnije, že statikou na A4řce psanou v ruce to vyřešení....Někteří zhotovitelé vše bagatelizují klasickými ukolébavky "toto je náš standard", "takto stavíme přes 20 let", "jste první komu se to nelíbí".....
@samuellichvar5905
@samuellichvar5905 2 жыл бұрын
Dobrý deň, zaujímalo by mňa aký je rozostup rebier pri obvodovej konštrukcii. Vďaka
@jankotrba1338
@jankotrba1338 4 жыл бұрын
Super videa velké Díky, už se nemůžu dočkat pokračovaní jak to dopadne .... Chci se zeptat jakým dronem jsou natačena videa, uvažuji o koupi, kvalitou by mi stačil ten váš.
@romanhomola7191
@romanhomola7191 4 жыл бұрын
Opravdu pekna a velice informativni videa. Co mne docela zaujalo, ze ceske firmy pokladaji drevene panely na uroven zelezobetonove desky. Treba ve Velke Britanii je bezna praxe vyzdit zakladaci pudoris z cihel nebo bloku, 150 - 225mm vysoky. Patni deska / zakladaci prah se potom pozasuje az na tuto podezdivku. Co se tyce izolace ta obaluje okolo teto nadezdivky (neprochazi pod ni). Coz dle meho nazoru je daleko lepsi reseni a v pripade uniku vody se drevo neponici, jak bylo ukazano na jednom z predchozich videji. Ale zatim jsem toto reseni nevidel ani na jednom uvedenem videu.
@romanhomola7191
@romanhomola7191 4 жыл бұрын
@@xarozafir8680 Tady pridavam par odkazu na detaily drevostaveb ve VB. Ale je si treba odmyslet venkovni zdivo a kotvy jsou porteba delsi (pro kotveni do desky), jelikoz ve VB venkovni zdivo slouzi k ukotveni stavby s pouzitim nerezoveho pasku. Detaily / pozadavek pojistovny; www.premierguarantee.com/media/1191/pg-technical-manual-v12-chapter-73.pdf , Detaily od Asociace Drevostaveb; www.structuraltimber.co.uk/assets/InformationCentre//cskpracticalsilver.pdf , Detaily od vyrobce; www.frame-tech.co.uk/img/Frame-Tech-Standard.pdf. Co se tyce statiky, kotveni do desky, pocet zavetrovacich zavetrovacich panelu, prurez a pocet hrebiku do OSB desky / tloustka OSB, prurezu reziva na panely / roztece sloupku, tak to se pocita pro kazdou stavbu, na zaklade povetrnostnich podminek a pozadovane unosnosti (nelze pouzit standartni detail). Dale je otresne, co firmy v CR provadeji ohledne prekladu a pruvlaku. Tato hruba stavba sice jeste neni dokoncena, takze nelze rici jestli je toto konecna podoba. Ale jak je zmineno ve videjich, tak nektere prurezy a detaily ulozeni jsou opravdu nevyhovujici, a zduraznuje to dulezitost stavebniho dozoru na stavbach. Take by bylo dobre vedet, kdo schvaluje zmeny v projektove dokumentaci, protoze neverim tomu ze nektere uvadene preklady byli navrzeny statikem. Naprava pak stoji penize provadeci firmu a v horsim pripade i klienta.
@misakulickawebster
@misakulickawebster 4 жыл бұрын
Dobrý den pane Šimku, celý proces stavby mám teprve před sebou, tak mám možná dost triviální otázku, ale není mi zcela jasný závěr vaší inspekce. Když jste prošel první část, kde jste shledal špatné ukotvení stavby k základům a překlady oken, tak vaším výstupem je zápis do stavebního deníku a informování investora, tak aby on si sjednal nápravu? Požadavek nápravy špatně odvedeného díla je v celém průběhu stavby na investorovi, nebo to po domluvě může být vaše náplň práce? Děkuji za informaci.
4 жыл бұрын
Ihned reportuji zhotoviteli jako vadu a to emailem, klientovi do kopie. Deník na stavbě se objevil ani nechtějte vědět kdy. Pravidelné kontrolní dny po skončených etapách? Zde vyloučeno.
@michalnouza7766
@michalnouza7766 4 жыл бұрын
Dobrý sen pane Šimku, chtěl bych se zeptat zda u takovéto stavby není problém i s kolaudací? Co jsem tak koukal na půdorys domu, s obytné místnosti do toalet se vstupuje POUZE přes jedny dveře, což hygienická norma neumožňuje. Dále by mě zajímalo jestli vyřešili kotvení základových prahů nebo nechali jen natloukací hmoždinky? Shlédl jsem všechny videa najednou a není to vůbec hezký pohled na takhle odfláknutou a kolikrát zbytečnou práci. Ještě bych se chtěl zeptat, zda nevíte jestli pěna chyběla u všech oken nebo jen u HS portálu, jak bylo viditelné na videu. Předem moc děkuji za odpověď.
4 жыл бұрын
1) není problém s kolaudací, protože je dům dle projektu a ten byl schválen úřadem 2) nevyřešilo se, zhotovitel odmítl s tím, že je to v pořádku. Nicméně měl to v předávacím protokolu a jen se toho tak nezbaví 3) ano, pěna jen u HS portálu, zbytek byl OK
@MrTrumbel
@MrTrumbel 4 жыл бұрын
Dřevostavbám jsem nikdy nepřišel na chuť.Barák se dá postavit z různých materiálů a dá se říct že každý má své pro a proti.Dřevostavbě bych asi vytkl: malá akumulační schopnost,nic moc mikroklíma,když bouchnete vchodovýma dveřma tak se vám třepe celý barák,hořlavá konstrukce.A plusy rychlá výstavba,suchý proces,pokud se dobře udělá tak dobré izolační vlastnosti.Nikdy jsem dřevostavbu nestavěl ale příje mi to jako jednoduchá záležitost.Jen by mě zajímalo jestli je dostatečné ty stojny přibít pouze hřebíkem k prahu.Asi by se to mělo zespod vrutovat a pak stavět si myslím.A co se týče toho že ty stojny ořezávají až do lejzru tak bych se tomu ani nedivil protože někteří matlalové jsou schopni udělat základovou desku na jednom konci o 15 cm v jiné výšce naž na opačné straně, tak je otázka jestli v takovém případě není lepší místo podkládání prahu seřezat stojny v pozici
@lukasnepivoda4057
@lukasnepivoda4057 Ай бұрын
Koľko ma mat obvodová konštrukcia výšku?
@BlazekStudio
@BlazekStudio 4 жыл бұрын
Tak to je masakr. Jak tohle mohl nekdo udelat. Delal jsem na drevostavbach v USA 17let konkretne Lake Forest, IL, Highland Park, IL South Barrington, IL Glencoe, IL adt. ale toto je hruza.
@qizosvk
@qizosvk 4 жыл бұрын
Otázky. čo tak použiť vodostály betón na platňu a nemusieť použiť ipu? alebo kvôli radonu je to nutnosť? čo tak spodok steny dať do nejakej fólie, ak by pretiekla voda, aby sa nedostala na drevo? Poďakovanie. To som chcel počuť, či to stavať na zemi a potom zodvihnúť celú stenu, alebo postupne ako tu :). Vďaka za tento kanál, blog a videa.
@romanpodstavek7316
@romanpodstavek7316 4 жыл бұрын
chcem sa spýtať či ste boli aj pri nejakej kontajnerovej stavbe .. bolo by super aj z tohto sudka niečo vidiet dakujem
@fanykamionak
@fanykamionak 4 жыл бұрын
Jaký je rozdíl mezi dřevěnou a betonovou hrubou stavbu co se týče ceny?díky za odpověď pane Šimku
4 жыл бұрын
tak to by mě také zajímalo. Zjistíte lehce - vezmete půdorys a necháte nacenit ve zděném i dřevostavbě. Záleží na firmě od firmy.
@fanykamionak
@fanykamionak 4 жыл бұрын
@ tak vy pane simku tomu rozumíte proto chci řadu než se do toho pustím 😉😊
@tomasmeloun3833
@tomasmeloun3833 4 жыл бұрын
Můžu se zeptat jako laik? Když se vám nelíbil ten slabý překlad a bylo jasné, že nebude stačit a zřejmě jste na to majitele i firmu upozornil, proč ho tam i přesto ta firma nechala a nedala tam silnější.
4 жыл бұрын
viz odpověď o 3 příspěvky výše, nechám je v tom trochu plácat, nakonec to pod tlakem stejně dají dopořádku, protože by dílo nepředali. Vada bránící užívání díla.
@xixitt
@xixitt 4 жыл бұрын
No to kotvení a překlady jsou fakt děs. To jsem fakt zvědavý, jak to dopadne. Ale na druhou stranu si nemyslím že je tak špatný nápad postavit první svislé stojky a pak je zaříznout do roviny. Ze zkušenosti vím, jak některé desky "letí" i o 5 cm. A než to vyrovnávat dole, tak je možná jednodušší to srovnat nahoře. Pokud by byl podklad rovný tak to je jiná. V americe se moc základové desky nedělají. Většinou podklad na který se staví stěny je už nějaké vyrovnané OSB, které už je zároveň i konečná podlaha.
@Marzoochi
@Marzoochi 4 жыл бұрын
Základové desky jako u nás se nedělají, ale dělá se betonové obvodové zdivo pro suterén, které musí být v rovině, protože se od to ho pak odvíjí, vodorovnost všeho. Svým způsobem je to to samé, beton musí být rovný. Nikdy nikdo nedělá stojky první a pak top plates. To je prostě absolutní zhovadilost.
@petrkortys1932
@petrkortys1932 4 жыл бұрын
Pán Šimek, je to kotvení stojek do prahu pomoci ručně zatloukaných hřebíků zásadně špatně? Co se může stát? Hřebíky uhnijí a stavba se zbortí?
4 жыл бұрын
Neuhnijí, ani nezkorodují. Klíčová je OSB deska, která ztuží stavbu zvenčí. Byl jsem u rozborky dřevostavby, finského domku z 50. let, hřebíky i dřevo v naprosté kondici, zkuste pohledat na youtube, někde to video bude.
@Googlesik01
@Googlesik01 4 жыл бұрын
Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na MODUL-leg stavba svépomocí. Děkuji.
4 жыл бұрын
nedozoroval jsem (je to svépomoc), ale několikrát viděl jejich cenu. Za jejich cenu samotné stavebnice s dopravou bez práce, dostanete u konkurence konstrukci 2by4 i s prací. Za mě tedy předražené.
@davidskopalik1534
@davidskopalik1534 Жыл бұрын
Chytrý jak norodi výbor všemu rozumí a ručně neumí
@morfikcz
@morfikcz 4 жыл бұрын
6:49 - Je někde na netu seznam/tabulka jak psát a umísťovat tyto tesařské značky? Díky
@filda4890
@filda4890 4 жыл бұрын
ta dispozice to je masakr teda :D
@jiripacl4826
@jiripacl4826 4 жыл бұрын
Taky jsem nad tim premyslel... Tady je to blbe uz od planku a to kotveni je jenom perla :D
@libornovotny8744
@libornovotny8744 4 жыл бұрын
F kuk a co konkretne je na té dispozici špatně?
@filda4890
@filda4890 4 жыл бұрын
@@libornovotny8744 Nevím jaká je orientace světových stran, ale ať je to jakkoliv tak to není dobře. Absence zádveří, alespoň jedno WC mohlo být samostatné, 10 metrů dlouhá chodba, která ani není oddělená od obývaku, takže když se otevře tak bude průvan přes celý barák, vstup na WC v podstatě z kuchyně, rozvody vody a kanalizace zbytečne roztahané.
@mareksykora5197
@mareksykora5197 4 жыл бұрын
Tak pokud to staví dva chlapi tak to ani jinak dělat nemůžou. Ve dvou si prostě nepostaví pětimetrovou stěnu, aby ji pak kdovíjak celou vztyčovali a kotvili.
@mikloss68
@mikloss68 3 жыл бұрын
omyl kamarade,vynechavas si stojky....pak je dostrelis.mas i tim moznost vyrovnat level.
@radeklisner3114
@radeklisner3114 3 жыл бұрын
Tím to způsobem to musí bejt dvakrát tak pracny?
@hydranth
@hydranth 4 жыл бұрын
Šílený je, že tohle bude někdo třeba 30 let splácet 🤷🏻‍♂️🤯
@RomanoRomaker
@RomanoRomaker 4 жыл бұрын
Po 30 letech bude bourat a litovat, že nepožil Ytong nebo cihly. Smutné.
@lamebubblesflysohigh
@lamebubblesflysohigh 4 жыл бұрын
@@RomanoRomaker prečo by to búral. Z dreva sa stavalo aj u nás až do minulého storočia a tehla bola skôr záležitosť%t stavby v meste kopec toho stojí ešte dnes. V USA a Kanade majú stále stojace stavby z 18 storočia, vo Švajčiarsku a Škandinávii sa stavia tiež prevažne z dreva. Celé je to o tom postaviť to kvalitne ale do toho netieklo a nezhnilo to.No a súdiac podľa kvality práce tejto firmy by mu búračka o 30 rokov hrozila aj pri stavbe z Ytongu :D
@RomanoRomaker
@RomanoRomaker 4 жыл бұрын
@@lamebubblesflysohigh tento "drevodom" NIE je zrub alebo koliba postavená z otesaných kmeňov z 19.storočia. Je to hlavne z OSB dosiek, čo sú odpadové lisované piliny plus chemické spojivo, väčšinou karcinogén, na to nacapia sadrokartón a zvonka polystyrén aby sa to odlíšilo od králikárne. Ak to hodíš do pece, tak to horí skvele, ale smrdí strašne. Má to JEDINÚ výhodu, že je to rýchlo postavené. V zahraničí to má hlavnú výhodu, že je to lacnejšie než klasika /tehla/ Ale aj tá "klasika" nie je to čo bývalo, preto sa staré plné pálené tehly z búračiek ešte predajú.
@lamebubblesflysohigh
@lamebubblesflysohigh 4 жыл бұрын
@@RomanoRomaker Kvalitné OSB pokiaľ nieje vlhké má rovnakú životnosť ako ohobľovaná doska takže nebudem prekvapený keď za 50 rokov (OSB sa v stavbe používa už 50 rokov a domy stále stoja) budú stáť domy s OSB stenami. Existujú nehorľavé (veľmi zle horľavé) varianty a netoxické protipožiarne nátery... inými slovami ak staviteľ vie a nenakupuje čo je najlacnejšie alebo to aspoň ošetrí tak skôr zhorí všetko ostatné okolo než tá OSB doska. No a toxicita samotného OSB, existujú aj OSB bez formaldehydu v pojive. Sú len o pár eur drahšie. Viac karcinogénnych pojív nájdeš v dreve použitom v interiéri nábytku alebo v lacnom čínskom sádroši. Je to proste materiál, ktorý vyžaduje správny postup pri použití aby bol efektívny... tak ako každý iný. Tvoje argumenty niesu apriori zlé, len sú neaktuálne.
@Hans_Meier
@Hans_Meier 4 жыл бұрын
@@lamebubblesflysohigh skus nieco postavit z OSB dosky ako vonkajsiu stenu, nedat na to omietku, ale nechat posobit vonkajsie prostredie. Do 1 roka sa zacne rozpadavat. Zosivie do pol roka. To aj OSB4 doska, co sa ani bezne nepredava. Daj tam ohoblovanu dosku, aj po 10 rokoch bude v pohode.......
@philipcooper8297
@philipcooper8297 4 жыл бұрын
By mě zajímalo, jestli firma nechá majiteli ty odřezky dřeva, třeba na to topení. Hromada dřevěného odpadu, tak aspoň mohou majitelé jednu, dvě zimy topit.
4 жыл бұрын
Proč by to dělal? Platíte dílo a to dostanete. To je jako by vám k autu dali kabely nebo ložiska co jim tu směnu zbyli :)
@milanbahna7633
@milanbahna7633 4 жыл бұрын
tak toto je hustéééé :) Co na to investor? Nebola by lepsia cesta ukoncit spolupracu so stavebnou firmou? Otazka: ake ukotvenie do zakladov je podla Vas najlepsie/idealne ? Zavitova tyč? Alebo kovovymi uholnikmi z boku hranolu?
4 жыл бұрын
Závitová tyč v letmé montáži nebo Lková kotva u panelářů - oboje dobře.
@milanbahna7633
@milanbahna7633 4 жыл бұрын
@ Diky. Ja mam prave zavitove tyce. Nedavno som ale narazil na firmu na Slovensku, ktora montuje na Lkovu kotvu-uholnik, lebo udajne cez zavitovu tyc sa taha vlhkost do hranolov. Myslite, ze to za roky co dom stoji moze mat vplyv?
@petrkortys1932
@petrkortys1932 4 жыл бұрын
@@milanbahna7633 Taky jsem měl obavu z prostupu vlhkosti přes porušenou hydroizolaci do zakládacího profilu, tak jsem nechal firmu na kotvy nanést tekutou lepenku.
@cdptj
@cdptj 4 жыл бұрын
Kotvenie musi urcit statik, vzdy a bez vynimky! Je pravda ze mi konstruktery uz zo skusenosti vieme odhadnut kde mame dat ake kotvenie, ale vzdy je to o zodpovednosti. Co sa kotvenia tyka, treba rozlisovat takzvane tazne kotvy, ktore prenasaju horizontalne sily, napr. od vetra, aby nedoslo k deformacii stavby a kotvy ktore len zabezpecuju zaistenie polohy steny. Mozu sa pouzit rozne sposoby na roznych miestach. Dokonca to moze byt rozdielne pri bungalove a dvojpodlaznom dome. Taka vseobecna zasada, ktorou pri bungalove nic nepokazite je mat taznu kotvu na kazdej strane stavebneho otvoru sirsieho ako 600mm, na kazdom rohovom a T-spoji nosnych a zavetrovacich stien. V ostatnych castiach maly uholnik s rebrom kazdych 1.25m na striedacku z oboch stran steny. A ked sme pri uholnikoch, spoj sa dimenzuje na typ a mnozstvo spojovacjch prostriedkov, klince, srouby, zav. tyce etc.... Takze bacha na to ak vidite uholnik a v nom len 10 klincov. V uholnikoch sa vyuzava cca od 70 do 100% dier na spojovacie prostriedky.
@paganiw
@paganiw 4 жыл бұрын
Z toho co jsem viděl, tak jsem pochopil, že když se dělá ta stěna, tak se nedělají žádná pera a podobné spojovací prvky, prostě jednom hřebík (vrut) a jedeme jo? Kdyby tesařina - ok, ale na hřebíku a vrutu snad nic zkazit nejde ne?
@stanislavzahalka475
@stanislavzahalka475 4 жыл бұрын
Kontrolní dotaz na pana Šimka. Proč jste nezasáhl u těch překladu dříve než osadili střechu? Děkuji za odpověď.
4 жыл бұрын
Dobrý dotaz. Zhotovitel nechal udělat statiku, která s podivem vyšla, já následně svoji, která logicky nevyšla. Proto to zdržení.
@cdptj
@cdptj 4 жыл бұрын
@ Ono im to mohlo vyjst na unosnost, zvlast ak sa slo na minimum, su to len cisla a aj u statikov sa najdu kuzelnici, ale tu je uz od zaciatku vydiet, ze priehyb nie je v poriadku. Na 2.75m bol priehyb po polozeni strechy 1cm. Podla EC5 je maximalny dovoleny priehyb 1:300, pre 2.75m je to max 9,16mm, ale to pri maximalnej zatazi, teda aj so snehom a vetrom. Kde tam bol sneh a vietor? Mozno ze to nespadne, ale pouzitelnosti to nevyhovuje. Uz vidim ako sa to v zime prehne, zacne tlacit do okna a bude sa reklamovat otvaranie alebo prasknute sklo.
@stanislavzahalka475
@stanislavzahalka475 4 жыл бұрын
Děkuji za odpověď. Ještě dotaz ke zhotoviteli, který počítal statiku.... výpočet byl i s razítkem? To je prostě zoufalství....já to znám z vlastní práce a zlaté pořekadlo.... Papír snese všechno
4 жыл бұрын
@@stanislavzahalka475 ano, kulaté aneb papír snese...
@dodomich4495
@dodomich4495 4 жыл бұрын
Preco nemam firmu v Cehach? Zeby som isiel do toho?
@rb9888
@rb9888 4 жыл бұрын
co je to za firmu???
@snaipei
@snaipei 4 жыл бұрын
Sem s pokračováním :))
@jaroslavbradler8744
@jaroslavbradler8744 4 жыл бұрын
A majiteli Dřevostavby tohle vážně nevadí? vždyť v tom bude bydlet celý život a platí jim za to. ? Tohle bych nechal tu firmu předělat.!
@cdptj
@cdptj 4 жыл бұрын
Tiez by ma zaujimalo ako sa k tomuto stavia investor.
@RomanoRomaker
@RomanoRomaker 4 жыл бұрын
Celý život v drevodome ? A potom deti a vnúčatá :D
@irrevesibledeath9207
@irrevesibledeath9207 4 жыл бұрын
Včera som upevnil hrazdu do betónu na stenu a pripevnil som ju v 4 bodoch hore aj nižšie a nižšie nieje skrz stenu a boli tam presne takéto hmoždinky ktoré sa povolili. Keď neudržia (65kg) mňa ako môžu udržať priečky? :D
@TomioCZ
@TomioCZ 4 жыл бұрын
Z Ukrajiny? Pavle, divým se, že tam nechodíte s dozimetrem xD, Dělám dřevo, UK nechceš!
@franzwrbka5344
@franzwrbka5344 4 жыл бұрын
Klobouk dolů. Tohle dozorovat musí být opravdu "lahůdka". Je to poprvé, co vidím takový způsob montáže. Zvlášť to zatloukání hřebíků je parodie jak od Pata a Mata. Nečekal bych, že to někde uvidím. Napadá mě jedině , že firma si asi fakturuje hodinou mzdu a s kladivem v ruce se lépe "honí hodiny". Jinak si to opravdu neumím vysvětlit ....
@ondrazybal3183
@ondrazybal3183 4 жыл бұрын
proc se kvh profil neosteruje proti skudcum nebo plisnim?
@pavelfoltyn9518
@pavelfoltyn9518 4 жыл бұрын
Ahoj. Není to potřeba. Obecně se dá říct, že když je dobře navržená skladba a vyřešeny všechny detaily, není žádná impregnace vůbec potřeba. Max u základových prahů nebo je řešit modřínem.
@cdptj
@cdptj 4 жыл бұрын
KVH je vysusene na 14 az 16% vlhkosti. Vsetci skodcovia, ci uz hmyz alebo huby (plesne) potrebuju urcite podmienky pre zivot v rozsahu od-do. V nasich podmienkach drevo vysusene pod 20% nenapadne ziaden skodca. Chemicky sa osetruje mokre drevo, napr. ked sa pouzije rastle drevo vysusene na cca 30% na krov.
@valenjku
@valenjku 4 жыл бұрын
Nové zaujímavé video. Už sa teším na pokračovanie. Mal by som však jeden dotaz. Už ste videl podobný systém v ČR ale na SR ako v tomto videu ? kzbin.info/www/bejne/n2GWpqRpl8eaoZo popravde neviem čo si o tom myslieť. Viem, že Rusko nie je krajina, ale životný štýl, ale aj tak, nevidím nosné časti......... možno len oko lajka.
@ladislavplachetka01
@ladislavplachetka01 4 жыл бұрын
Dost složité......
4 жыл бұрын
Jak to není z USA, tak se to pánovi nelíbí... Ten projev je naprosto strašný.
4 жыл бұрын
lukáši však vás nikdo nenutí se dívat, natož komentovat. Víte, je krásné když někdo vynalezl postupy a je odstrašující, když se najdou borci, kteří ke stejnému cíli jdou těžší, náročnější a ve výsledu k smíchu - svojí cestou.
4 жыл бұрын
@ ale proč ta narážka má to, že je to české, a český výmysl.. to máte někde podložené? Je to jen o tom, že je moderní se do toho navazet
4 жыл бұрын
@ samozřejmě, že to mám podložené a říkám to i ve videu - je zcela neefektivní pracovat tak, jak předvádějí borci na videu. Staví stěnu nasvislo místo vodorovně a vztyčit, vůbec neznají hřebíkovačku....prostě český způsob.
@potulnejharmonikar9865
@potulnejharmonikar9865 4 жыл бұрын
Jak se jim mohla deska pod ipou vydrolit, to bylo dělaný na zimu? Podle mě je třeba v létě lepší desku přikrejt plachtou, než ji kropit. Beton potřebuje vodu, ale časným kropením se zase z povrchu vymejvá cement...
@ladislavborsanyi8123
@ladislavborsanyi8123 3 жыл бұрын
Beton vyzrieva 28 dni.
@jirkacojetipotom2192
@jirkacojetipotom2192 4 жыл бұрын
Tvl takové natlokačky používají kamarádi na plecchy a ne na trámy já jsem zámečník a do tak mladého betonu bych neposlal ani závit na chemiji
@anubis6312
@anubis6312 4 жыл бұрын
Dobrý den, již nějaký čas vás s sleduji. Ve videu zmiňujete že se jedná o firmu z Pardubicka mám v plánu letos stavět dřevostavbu v pardubickém kraji. Mne by zajímalo o jakou firmu ve videu se jedná případně názor na mnou vybranou firmu k realizaci našeho domu. Děkuji a můj kontakt Anu-bis@email.cz
@Tom48
@Tom48 4 жыл бұрын
Ta stavba je opravdu za peníze? :D
4 жыл бұрын
ano, firma platí investorovi, aby dostala prostor ukázat svoje kvality:-)
@PKkohi
@PKkohi 4 жыл бұрын
Kdybych chtěl stavět, tak bych šel taky do dřevostavby. Když vydrží nějakou dobu v USA koloniální domy (dřevostavby) tak proč ne u nás? Zato když kolikrát vidím zděné domy, kde jsou "odborníci" schopni na zdi dlouhé 4 metry uhnout o 5 cm, tak tomu vždy musím tleskat. 👍🏻
@480stralis
@480stralis 4 жыл бұрын
Tak v USA narozdíl od nás nestaví na celý život ale do prvního hurykánu. A jesli na 4 metrový zdi od oka poznáš, že je uhlá o 5 cm tak před tebou smekám, akorát nechápu co z toho jako vyplívá
@Marzoochi
@Marzoochi 4 жыл бұрын
@@480stralis Tak tech 5 centimetrů musí poznat i jednooký, to bych viděl i na deseti metrové zdi. A není pravda, že vydrží do prvního hurikánu, ani hurykánu... dřevostavby jsou po celé Americe a Hurikány opravdu nedemolují celou Ameriku. Tahle nevydrží ani první zimu bohužel, ale to už je otázka provedení.
@pcwifi9544
@pcwifi9544 4 жыл бұрын
nejsem skodoliby ani nepreji nic zleho ale nebylo by spatny, kdyby to drevo v trom pruhybu aspon lehce prasklo... tu firmu bych nechtel ani na stluceni kurniku pro slepice...
@tomasrypar8598
@tomasrypar8598 4 жыл бұрын
a pak to obloží polystyrénem a zeď se jim vybulí i s hmoždinkama :D
@VildaVideos
@VildaVideos 4 жыл бұрын
Brandýsek na vyhlídce ? :D
@amaseaman
@amaseaman 4 жыл бұрын
Řekl bych, že způsob stavění příček a stěn po jednotlivých stojkách zvolili s ohledem na obvykle velmi nerovný povrch základové desky v celkové ploše, takže odchylky betonu v řádově centimetrech vykryjí na stojkách, určitě jde o pracnější způsob avšak spodní hranol tak leží celoplošně a kopíruje nerovný beton. Za mě palec nahoru!
@jankriz4611
@jankriz4611 4 жыл бұрын
Zlatej Ytong... sorry ale musel jsem 🤣
4 жыл бұрын
Honzo, říká se "zlatá cihla". Pro tu jedině do ČNB.
@mafra3686
@mafra3686 4 жыл бұрын
Môže mi niekto vysvetliť co je to "zavetrovanie"? Načo to je?
@iworys87
@iworys87 4 жыл бұрын
www.hobbytec.cz/co-je-to-zavetrovani/
@martindvorak8020
@martindvorak8020 4 жыл бұрын
masacker !!!
@janvintr
@janvintr 4 жыл бұрын
Larry Haun by plakal kdyby tohle viděl
@modernydom9896
@modernydom9896 4 жыл бұрын
Tomu ver.
@pigikprasatko1253
@pigikprasatko1253 4 жыл бұрын
Jsi AI, nebo ne?
@ukaszukasz2754
@ukaszukasz2754 4 жыл бұрын
😂😂😂😂😂😂
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 4 жыл бұрын
Jak už jsem psal tohle není dřevostavba tohle je rekreační chata na léto chudáci lidi co tohle zaplatili .
@mireksvarc
@mireksvarc 4 жыл бұрын
zafouka vitr a barak z desky odjede
@dodomich4495
@dodomich4495 4 жыл бұрын
Kto chce postavit drevostavbu? Skusenosti z Ameriky ,Irska ,UK.
@nojxiik
@nojxiik 4 жыл бұрын
Češi dělají vždy vše složitěji, nejenom co se týče dřevostaveb, ale ty hranoly z Ukrajiny spíše ukazují na někoho jiného.
4 жыл бұрын
ne ne, dřevo opravdu z UK prodává jedna česká firma.
@dodomich4495
@dodomich4495 4 жыл бұрын
Amatercina najvyssieho stupna.Spodna doska vzdy chemicky osetrena a nikdy nie rovno na beton.
@vojtahrabanek1620
@vojtahrabanek1620 4 жыл бұрын
Sem nejak doufal pri ty ochutnavce toho, co nas ceka, ze u tyhle stavby nebudete od zacatku.. To Vas ten zhotovitel neposlechne?
4 жыл бұрын
Nechtěl moc poslouchat, resp. se stavbyvedoucím či majitelem firmy jsem se ani jednou na stavbě neviděl. Ani při předání:-)
@vojtahrabanek1620
@vojtahrabanek1620 4 жыл бұрын
@ a to tam jako komunikujete s nakym ukackem, ktery to teoreticky muze mit úplně u zadku, protože za to neručí? 🤣To snad neni pravda.. A az to na ty lidi spadne, tak do báně pujdete Vy a to ukacko, protze majitel ma pravdepodobne tu firmu napsanou na nekoho ze zaměstnanců, nebo na nejakyho bezdomovce ne?
4 жыл бұрын
@@vojtahrabanek1620 Komunikace pouze s majitelem firmy, kterého jsem ale na stavbě neviděl. Jak uvidíte v dalším díle, vše funguje na externistech, kteří jsou posílání na stavbu a kontrola kvality ze strany firmy minimální. Těšte se třeba na vysazování HS portálu z fasády:-). To je tak, když není nikdo od firmy při montáži oken.
@vojtahrabanek1620
@vojtahrabanek1620 4 жыл бұрын
@ uz to nechci vidět a uz vubec nechce stavět, uplne jsem si to vsechno rozmyslel po tomhle.. Dyt to byly od srpna jen samy pozotivni videa! Ja sem myslel ze jste zaridil, aby dřevostavby uz nestaveli vemena! 🤣
4 жыл бұрын
@@vojtahrabanek1620 Vojto, tak jak zařídit aby ve stavebnictví nebyly vemena. Přeci je na klientovi koho si vybere a tahle firma zrovna v názvu "vemeno" nemá!
@modernydom9896
@modernydom9896 4 жыл бұрын
To asi stavali čašníci.
@pangrac1
@pangrac1 4 жыл бұрын
Plejta, co to je za odporný slovo?!? Mluvme česky.
@ladislavborsanyi8123
@ladislavborsanyi8123 3 жыл бұрын
Ak robis dlhsiu dobu , konkretne v USA na stavbe tak si to doma neuvedomis a nevies rychlo najst spisovny vyraz.
@pangrac1
@pangrac1 3 жыл бұрын
@@ladislavborsanyi8123 Zeptej se hispánců či přivandrovalejch Němců nebo Poláků jak rychle ztrácej vlastní jazyk. Tam to tak rechyle neprobíhá. Teď v době internetu už není na co se vymlouvat. 😉
@ladislavborsanyi8123
@ladislavborsanyi8123 3 жыл бұрын
@@pangrac1 Mas pravdu . ale stane sa to.Tiez to nemam rad ale aj mne sa to stane a mnoho ludi pozabudne a zvlast ked ovladas viac jazykov.
@radekpastor6558
@radekpastor6558 4 жыл бұрын
To není možné to už v průběhu stavby nějak korigovat ? Na takové hmoždinky máme doma věšák na bundy a stejně to budu muset předělat na chemii. Vždyť jim to sebere voda nebo vítr 🤷🏻‍♂️
4 жыл бұрын
Ale nesebere dům voda ani vítr. Na střeše je 10 tun krytiny, další nějakou tunu bude mít střešní konstrukce, sdk podhled. Nejsme ve Státech.
@magnusfpv7765
@magnusfpv7765 4 жыл бұрын
Haluz...
@crhssf4
@crhssf4 4 жыл бұрын
První :) A díky za nové video
@ondravlkg
@ondravlkg 4 жыл бұрын
Je tohle fakt nutný?
@crhssf4
@crhssf4 4 жыл бұрын
@@Veprik Já tu poděkoval za video. Tak jsem hold idiot no :)
@smolamartin
@smolamartin 4 жыл бұрын
@@Veprik Na rozdíl od Vás pane Vepřík aspoň umí háčky/čárky, poděkoval a nikoho neurážel. Váš komentář je mnohem horší a zbytečnější než ten jeho.
@Veprik
@Veprik 4 жыл бұрын
@@smolamartin Vas nazor, na ktery mate pravo vazeny pane. Ale oslavovat nekoho, protoze pouziva hacky a carky, to je trosku zvlastni, ale budiz :)
@crhssf4
@crhssf4 4 жыл бұрын
@@smolamartin Na internetu je to běžný jev, že lidi nemají potřebu za něco poděkovat, nebo reagovat na obsah, ale prostě se jen potřebují sprostě vyzvracet do komentářů a tím si ulevit. Teď jsem toho byl obětí já, příště někdo jiný, to si člověk nevybere :)
@jankotrba1338
@jankotrba1338 4 жыл бұрын
a
3/7: Amatéři v akci: oprava izolací
7:53
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 120 М.
2/7: Amatéři v akci: nepovedené izolace a vzduchotěsnost
16:13
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 193 М.
龟兔赛跑:好可爱的小乌龟#short #angel #clown
01:00
Super Beauty team
Рет қаралды 67 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 262 #shorts
00:20
Mom had to stand up for the whole family!❤️😍😁
00:39
Human vs Jet Engine
00:19
MrBeast
Рет қаралды 113 МЛН
Estrádní předání dřevostavby
14:01
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 355 М.
✌4. Roof / Сам собрал кровлю - сэкономил 200т.руб на работе
27:40
Диванный строитель
Рет қаралды 1,7 МЛН
28.Bunker / Погреб в гараже своими руками от А до Я
20:38
Диванный строитель
Рет қаралды 7 МЛН
23.Естественная вентиляция
15:03
Диванный строитель
Рет қаралды 6 МЛН
Jaké KVH hranoly použít při stavbě dřevostavby?
25:37
DŘEVOSTAVBA SVÉPOMOCÍ
Рет қаралды 33 М.
✌1. Foundation / Ленточный фундамент 13.4m х 9.2m
35:50
Диванный строитель
Рет қаралды 9 МЛН
7/7: Amatéři v akci: předání díla
17:49
DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem
Рет қаралды 278 М.
龟兔赛跑:好可爱的小乌龟#short #angel #clown
01:00
Super Beauty team
Рет қаралды 67 МЛН