Доброго дня !!! Ви говорите, що внесення РКД, вимірюється в кілограмах, 20-40 кг/га, виходячи з того, що питома вага РКД 1,3 - 1,5 кг/л ми отримуємо 15 - 25 л/га. Чи не замало буде такої норми для внесення ? І ще таке питання, якщо змішувати РКД з водою, а система для внесення не має в баку мішалок для постійного перемішування, чи не буде ефекту "слоїння"?
@sergiyruban4344 жыл бұрын
Доброго дня. Постійне перемішування не потрібне. Розслоїння не відбудеться Але перший раз змішати необхідно. Підійде будь-який міксер, чи помпа.
@sergiyruban4343 жыл бұрын
По норміі внесення. 1. Як і норма виносу вона рахується в вагових одиницях. Бажано вагових одиницях діючої речовини. 2. Обмеження по кількості внесення в посівне ложе викликане двома факторами: - Можливість споживання ДР з навколишнього середовища на перших етапах онтогенезу; - Ризики сольових опіків і високої концентрації добрив біля насіннини. І саме ризики є головним фактором, чому рекомендуються низькі дози. Зрозуміло, що компенсувати таким чином винос - не можливо. Так само як не можливо 100% передбачити режим вологи, або як буде поводити себе РКД в різних грунтах (чи багато людей контролює динаміку рН, або засоленість грунтів?)
@ОлегТкаченко-щ1б3 жыл бұрын
@@sergiyruban434 щодо ризиків опіків, я з Вами повністю згоден і те, що мало хто з фермерів не контролює рівень рН та засоленість грунтів також. В мене питання було іншого характеру, чи не замала норма 15 - 25 л/га для системи внесення РКД, так як для для нормальної роботи системи, потрібно хоча б щоб норма стартувала з 35 л/га., чи Ви компенсуєте це добавлянняи води ? Якщо збільшувати норму за рахунок води, господарствам які вносять РКД при посіві на великих площах, потрібно ретельно переколотити РКД та воду, щоб вони якісно перемішались, для цього потрібен окремий розчинний вузол. Чому я це все запитую, тому що я займаюсь переобладнанням техніки для внесення КАСу та РКД і я зустрічав фермерів у яких система не могла такої можливості щоб дотримати норму виливу менше 50 л/га і вони добавляли воду, а потім сказали що РКД не працюють, моя перша і основна версія, це те, що вони неякісно їх перемішали і вони внесли їх не рівномірно по всій площі, тому і отримали такий ефект
@sergiyruban4343 жыл бұрын
@@ОлегТкаченко-щ1б Так згоден. Є техніка яка має обмеження по мінімальній нормі виливу. Але не це причина навіщо варто (не обовязково, але варто) додавати воду при низьких нормах внесення. Головне - це підвищення рівномірності. І зниження ризиків опіків. А по нормах давайте розбиратися.... На прикладі кукурудзи. Стандартний винос фосфору при середній врожаності - не менше 50-60 кг ДР. Т.т. в перерахунку на РКД 10:34 від 147 кг/га. Що важливо, найбільша потреба в фосфорі припадає саме на перші тижні росту. Далі актуальність фосору знижується і чого не добрали спочатку - жодне підживлення вже не компенсує. То чи мало 30 кг - звісно мало. Чи варто вносити більше - однозначно.
@sergiyruban4343 жыл бұрын
@@ОлегТкаченко-щ1б А якщо треба більше - чому не рекомендують більше? Бо так простіше і безпечніше продавати. З одного боку не буде опіків. А з іншого багато хто "тактично обходить" те, що РКД в посівне ложе це лише частина фосфатного живлення. Що до нього треба вже мати 100-150 кг амофосу з осені. Або вносити по системі 2Х2 більшу норму. А фермер порахував - що краще 30 кг РКД чи 150 амофосу і кинув тільки 30 РКД. Рослина потужно стартонула. Виїла весь доступний фосфор і зупинилась. А далі в кого є резерви в грунті - отримали хороший результат, а в кого немає - не отримали.
@НиколайКоваль-ъ6ъ3 жыл бұрын
Підкажіть будь ласка, чи можна при посіві соняшнику в рядок дати по 80кг.кас 32. В чистому вигляді.
@sergiyruban4343 жыл бұрын
Я не чув реальних прикладів, коли така практика зашкодила б рослинам. Більше того, міг спостерігати дрібноділянковий дослід з 100 літрами (що явно занадто). АЛЕ... за всіма класичними канонами є застереження через потенційний сольовий опік. А сольовий індекс КАС вище ніж правильного РКД.