W Polsce w latach 80-tych też tak się jeździło, bez pasów, bez kasków bez fotelików. Ja jako dziecko niejednokrotnie leżałam na tylnim siedzeniu jak na kanapie. W przestrzenie między tylna kanapę a fotele wkładało sie torby, wtedy więcej dzieci mogło leżeć :)
@bergamona2 жыл бұрын
Super poczucie humoru , fajnie opowiadasz Olu , ale fajny odcinek , bardzo dziękuję , miło się słucha .
@Polegytravels2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo ❤️
@kawakizzyciawziete1103 жыл бұрын
Super odcinek bardzo ciekawy! Pozdrawiam 😍
@minnaheladham9165 жыл бұрын
Pozdrawiam Cie Olu. Ja tez mam rodzine w Port Said. Ja juz sie w Egipcie odkochalam bo oczy bola patrzec. Sa wyjatki owszem ale bardzo malo.
@ewaali10804 жыл бұрын
Pani sama wyglada na egipcjanke bardzo mi sie podoba nie bezkrytyczne podejscie Pani do muzulmanow. A jesli chodzi o Port Said to wydaje mi sie o ile dobrze pamietam to miasto z powiesci “ W pustyni i w puszczy” pozdrawiam
@aaaaa-cn6lv3 ай бұрын
Fajnie opowiadasz❤
@katarzynas30243 жыл бұрын
Niezwykle że nawet kiedy mowisz o minusach to robisz to w tak oryginalny i ciekawy sposob ze to nie wyglada az tak źle i chce sie sluchac (chetnie bym zobaczyla taki 2 godzinny odcinek :D)
@juliakrzysztofiak24523 жыл бұрын
Jest wiele śmieci butelki puste , papierki przy ulicach , wróciłam dopiero z Hurgady , lecę tam za 4 miesiące z powrotem .
@AgnieszkaMPVlog5 жыл бұрын
Obiecałam siostrze, że na jej czterdziestkę polecimy we dwie do Egiptu 😁 Ciekawy film!
@Polegytravels5 жыл бұрын
Podróż to najlepszy prezent 😍
@irenawolska99193 жыл бұрын
Super kanal. Sluchalam z przyjemnoscia.
@kaczkinson5 жыл бұрын
Odnośnie śmiecenia, uczenia dzieci... moim zdaniem to przede wszystkim wina rodziców a nie szkoły. Rzucanie śmieci gdziekolwiek to kwestia przede wszystkim kultury, którą się wynosi z domu.
@sandumnm72385 жыл бұрын
Z tego co mówisz wnioskuję, że w tym Egipcie jest STRASZNIE !. Nie byłabym w stanie tego tolerować i mieszkać tam.
@Polegytravels5 жыл бұрын
To tylko odcinek o tym, czego tam nie lubię. Polecam obejrzeć ten gdzie opowiadam za co kocha się Egipt :) W Egipcie wcale nie jest strasznie :)
@AldonaAnna895 жыл бұрын
Cześć o autach i motocyklach przypomina mi południowa cześć Włoch :) W Neapolu na skuterze widziałam 5-osobowa rodzine. Rzym za to jest jazda bez zasad, kto nie używa klaksonu ten nie przejedzie. Skutery w Rzymie ro oddzielna historia. Ludzie jadą i piszą SMS’y ! Normalnym widokiem jest telefon włożony pod kask, aby rozmawiać jadąc 🙈
@ViDeLeK5 жыл бұрын
Nigdy nie byłam w Egipcie, ale z tego co opowiadasz mogę powiedzieć, że w Algerii jest bardzo podobnie. Ze szkolnictwem nie jest tak źle, na drogach trochę lepiej (chociaż też nie przestrzega się przepisów), jednak kultura podobna, więc i problemy te podobne :D
@ilonamilena66192 жыл бұрын
Jesteś super! Mogę Cię słuchać i słuchać.
@mirori74015 жыл бұрын
W Turcji są takie same zasady ruchu drogowego :) motor prawie mnie przejechal a facet mnie widzial jak chcialam przejsc. Auta nawet nie sa porysowane!
@przemson37965 жыл бұрын
Byłem 3 stycznia w HUrghadzie są takie dzielnice że brud smród i nic więcej, ale jest jak by nowa część Hurghady gdzie porządek i aż miło chodzić :)
@Polegytravels5 жыл бұрын
Spodziewałam się, że tam jest jednak lepiej 😔
@azjalo5 жыл бұрын
Do Egiptu wszędzie tylko nie do Hurghady, tak naprawdę jest najmniej egipska...
@przemson37965 жыл бұрын
@@azjalo Asuan Lepszy :)
@danam59522 жыл бұрын
podobnie jak Polska tak szczerze mówiąc.. W Łodzi główne ulice piękne, a we Włókienniczą, Abramowicza czy Legionów strach wejść :-))
@beatawaldeck1353 Жыл бұрын
To prawda 😏
@pawea.fijakowski25285 жыл бұрын
W roku 2012 spacerowałem po dzielnicy Maadi w Kairze, było dużo zieleni i czysto, miło... ale spacerkiem z Gizy w stronę centrum to był wokół chaos, ale złapałem busik marki "żuk" i po kwadransie dotarłem do Starego Kairu, gdzie średnio porządnie ale miło. A na przedmieściach Luksoru to małe domki otoczone ogródkami warzywnymi były skromne ale zadbane. Spore kontrasty, ale gdzież ich nie ma?
@Polegytravels5 жыл бұрын
Egipt to kraj kontrastów. Niektóre ulice, a nawet całe dzielnice w Kairze wyglądają jak europejskie miasta, zadbane i czyste. A w innych miejscach jest po prostu tragedia, rozpadające się budynki, wszędzie śmieci... Trudno znaleźć w tej różnorodności regułę...
@annasmol92195 жыл бұрын
Ja będąc w Egipcie byłam przerażona stanem publicznych toalet. W Kairze przez cały dzień nie byłam się załatwić, bo po prostu nie mogłam się przemóc. Owszem, spotykałam się też z kibelkami w całkiem spoko stanie i nawet z papierem toaletowym, ale były to głównie takie punkty zjazdowe dla turystów przy autostradzie. W samym Kairze natomiast była toaletowa tragedia ;) Mnogość środków transportu też mnie zaskoczyła - ludzie poruszają się dosłownie wszystkim. Na ulicach poza samochodami, autobusami, motorkami i busikami także rowery, riksze, wielbłądy i osły. Oczywiście tak jak mówisz - na drogach prawo dżungli :D
@Polegytravels5 жыл бұрын
Nigdy nie byłam w publicznych toaletach, ale jestem w stanie sobie wyobrazić jak wyglądają... Korzystałam tylko z tych, które są przy atrakcjach turystycznych no i tam faktycznie w miarę zadbane i czyste. Ale to inna bajka 🙂
@annasmol92195 жыл бұрын
Polegytravels A to zależy! Toalety przy Muzeum Egipskim w Kairze wspominam chyba najgorzej, to było naprawdę coś okropnego, mimo że miejsce turystyczne :D
@pusteblumepusteblume55465 жыл бұрын
@@annasmol9219 pewnie Ramzes się jeszcze do nich załatwiał
@artur94915 жыл бұрын
Hahaha uśmiałem się . OOO To ja coś mam z Egipcianina też mam problem z punktualnością :D :D
@Polegytravels5 жыл бұрын
Hahaha 😂 jakieś egipskie geny 😉
@aleksandraola55125 жыл бұрын
Dziękuję za ten odcinek :)
@aleksandrachoma96885 жыл бұрын
Mieszkałam pół roku w Egipcie - głównie na Marsa alamskiej wsi i w el Quasir, ale zaliczyłam również Hurghade, Kair i Safage. Od miesiąca jestem w PL i nie potrafię się przystosować! Haha;P pamietam jak przyjeżdżałam na wakacje modliłam się w taksówkach, żebyśmy nie zginęli. Przyszło mi samej prowadzić samochód w Egipcie, małe, duze, Pick upy i pierwsze chwile były ciężkie i wyjeżdżałam nocą żeby nauczyć się dróg, punktów zawracania, pewnie niejednokrotnie jechałam pod prąd. Po miesiącu prowadzenia samochodu jeździłam już tak samo jak oni, jedynie co mi się uchowało to używanie kierunkowskazów ;) o ile w danym samochodzie takowe działały. Wiele wspomnień wywołałas ;) apropo przechodzenia przez jezdnię nie miałam z tym problemu, ale do dziś zastanawiam się dlaczego zwierzęta przydrożne czują się nieśmiertelne i włażą na pewniaka na jednie, grupa 20 kóz, albo kilkanaście psow które nagle zaczynają gonić mój samochód?! To zagadka dla mnie.
@Polegytravels5 жыл бұрын
Podziwiam cię za prowadzenie samochodu w Egipcie! Ja się nigdy nie odważyłam i chyba już się nie odważę! :P
@barbarabiedrzycka45784 жыл бұрын
W Polsce na prowincji ze 20 lat temu też było normalne, że dziecko jechało na kolanach, wtedy było mniej samochodów na wsiach niż teraz i nikt by nie "marnował" miejsca na fotelik, skoro trzeba jeszcze zapakować kolejną osobę dorosłą. Patrzyło się tylko na pojemność samochodu z punktu widzenia miejsc dla dorosłych. A dziecko, jak kotek czy piesek, podróżowało na kolach. Wcale nie taka dawna przeszłość.....
@irenap30344 жыл бұрын
Raczej 25 lat temu a nie 20. Jeżeli już tak było jak piszesz to pojedyncze przypadki były. A w Egipcie we współczesnych czasach to jest regułą a nie wyjatkiem. Więc nie ma nawet co porównywać.
@joannakobos7854 жыл бұрын
odgrzebałam ponownie filmik teraz... i wciąż uważam, że jesteś fantastyczna :) uwielbiam Twoje poczucie humoru
@Polegytravels4 жыл бұрын
Cieszę się, że ktoś je rozumie! 🙂
@marianp72043 жыл бұрын
Ciekawy filmik Ola nie bardzo mnie to dziwi z czasem to się zmieni pozdrawiam serdecznie
@katarzynaj93375 жыл бұрын
Bylam w Hurgadzie 2 razy kilka lat temu i pamietam ze w okolicach turystycznych było czysto ale jadąc do hotelu w okolicach gdzie zamieszkiwali mieszkańcy stosy śmieci przed domami :/ na tle pięknych niedokończonych budowli
@AlicjaMutka-wv2xc8 күн бұрын
Egipt... otwarto najwieksze muzeum świata GEM w Gizie, ponad 100 tys artefaktow w bardzo nowoczesnej i artystycznej zabudowie. Otwarto 16 października 2024, obecnie wystawiają operę Aida pod piramidami w Gizie, na otwartym terenie. W tym iwencie występuje ponad 750 muzyków, tancerzy, śpiewaków i organizatorów, na scenie znajdują się przedmioty w ilości około 1200 sztuk różnych ozdób i mebli. Takiego spektaklu jeszcze nie było do tej pory na świecie. Z takim rozmachem to nawet w USA nic nie zorganizowano. W grudniu tego roku rusza szybki pociąg Talgo z Ramsis do Akekdandrii. W ciągu niecalych dwoch godzin dociera do Akeksandrii, luksusowy i nowoczesny, dla obcokrajowców drożej ale nie za drogo. Suk to dobre miejsce na zakupy a marketów nie zabraknie w Akeksandrii. Trzeba mówić raczej o dobrych stronach...bo nasza gispodarka stoi ponizej egipskiej w światowym rankingu już od lat.
@Polegytravels8 күн бұрын
Jedna uwaga: film jest sprzed prawie 6 lat a mówisz o rzeczach, które są w Egipcie nowością z tego roku. Druga uwaga: egipska gospodarka od lat jest w stanie tragicznym i kraj jest niesamowicie zadłużony. Nie jest więc prawdą, że Polska jest daleko w tyle za Egiptem. Polska nie bierze pożyczek bo kraj bankrutuje. Fakt że otwarto gdzieś muzeum nie świadczy o idealnej gospodarce. Spójrz na to jak zadłużony jest kraj i jak od lat brakuje w nim dolarów.
@lukaszeS Жыл бұрын
W wielu aspektach podobnie jak w Meksyku, choć w różnym natężeniu, myślę że wspólny mianownik dla większości krajów trzecich to nieznajomość lub niestosowanie przepisów drogowych i niepuszczenie pieszych ;-)
@jacekbaxx4006 Жыл бұрын
Wszystko się zgadza tak jak powiedziałaś dodałbym do tego jeszcze tylko one $
@dylandylan91145 жыл бұрын
Opowiedz jak z praca w egipcie, jak z ubezpieczeniem, prawa bezrobotnych, lub cos w stylu zus
@travskyteam94803 жыл бұрын
bezrobotny nie ma żadnych praw :) nie pracujesz, nie masz $$. Pracując w Egipcie zazwyczaj nie ma godzinówki tylko tyle ile "uhandlujesz" oznacza to że szef informuje co jest za ile( cen nie ma na produktach :)) a Ty dokładasz swoją marzę, tak przynajmniej jest w Handlu.
@dylandylan91143 жыл бұрын
@@travskyteam9480 no ale jak z ubezpieczeniem? Dentysta, złamanie, okulista? każdy ma opiekę zdrowotna tak jak W USA? Hm co do cen , musi być jakąś cena np płytek, klimatyzacji itp. Kilkoro moich znajomych pojechało tam do pracy w budowlance i zostało tam na stale, lepiej niż w Polsce maja,
@ewadylewska25113 жыл бұрын
Byłam w Hurghadzie,wszystko o czy Pani mówi jest zgodne z prawdą.Jechalam przez pustynię,która była usłana torebkami foliowymi,żal patrzeć.Poruszanie po ulicy niebezpieczne,miejscami brakuje chodników,przejście przez jezdnię karkołomne...Wszystko zgodne z prawdą...
@kawakizzyciawziete1103 жыл бұрын
W Albanii też tak jeżdżą. Byłam. :)
@julabandura15984 жыл бұрын
Ja byłam w Sharm el shekih parę razy i są dzielnice w których jest dużo śmieci i w ogóle ale też są czyste. Jeśli chodzi o jeżdżenie to zgadzam się i nawet jak trzeba zawrócić to muszą jechać parę min Żeby zawrócić bo jest "miejsce " do zawrócenia
@hornet57615 жыл бұрын
Nr 1 - nachalne zaczepianie przez sklepikarzy.
@Polegytravels5 жыл бұрын
Prawda! Czasem trudno się ich pozbyć i jest to bardzo męczące...
@user-fn4tf4wp7n3 жыл бұрын
To jest tak miejsca turystyczne czyste ale tuż za ogrodzeniem hotelu 5 gwiazdek może być niczyja plaża zasypana śmieciami totalnie, jak poczatek wysypiska.
@tadeusznowakowski26323 жыл бұрын
Sposób w jaki Pani opowiada jest wprost rewelacyjny.
@Polegytravels3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję ♥️
@tadeusznowakowski26323 жыл бұрын
@@Polegytravels Pani Olu, nie ma za co. Pani (Państwa) filmu i poruszane w nich tematy (oraz Pani narracja) są jedyne w swoim rodzaju i bardzo przydatne wszystkim interesującym sie Egiptem, jak i wybierającym się do tego kraju. Korzystając z okazji pragnę zadać jedno tylko jedno pytanie, mianowicie mówi się ciągle o potrzebie targowania przy zakupach, ale czy istnieją sklepy z pamiątkami w których ceny są umieszczone na przedmiotach handlu i jest pewność, że opisany przedmiot (mam na myśli figurki) wykonany jest z materiału wymienionego na metce ? Jeżeli nie sprawi to Pani kłopotu poproszę przy okazji o odpowiedź, Z góry bardzo dziękuję i serdecznie Państwa pozdrawiam.
@Polegytravels3 жыл бұрын
Szczerze mówiąc nigdy nie byłam w Egipcie w takim sklepie z pamiątkami gdzie ceny byłyby od razu podane. I niestety bardzo często jest metka zi informacją, że przedmiot jest oryginalny z jakiegoś materiału, a w rzeczywistości to podróbka...
@tadeusznowakowski26323 жыл бұрын
@@Polegytravels Uprzejmie dziękuję za odpowedź.
@jolantabzdenga66493 жыл бұрын
Dzień dobry mój syn wraz żoną był w Egipcie na wakacjach. Oczywiście na terenie cżysto wszystko idealnie. Była wycieczka pojechali mijając miasto zauważyli dużo śmieci i brud.To ich zaskoczyło Będąc na targowisku coś w tym rodzaju niektórzy wtykają towar do ręki.,ale dobrze jest targować się można kupić taniej syn zato że coś tam kupił dostał prezent do mamy mówił. po angielsku czasem po niemiecku i tak się dowiedział sprzedawca że coś do mamy trzeba kupić.Ale był to jedyny pan który przestrzegł Ich przed piciem napojów mają pić kupione w dużym sklepie pieniądze nosić nie z tyłu tylko z przodu niewidocznym miejscu,i o dziwo kobiety nie puszczaj nigdy samą bo jest bardzo ładna blondynka nawet dzieci dotykały jej włosów na to je odpędził i też na nich uważać kradną .Syn mówił że był pierwszy i ostatni w Egipcie już tam nie pojedzie.Niestety przez to ja nie pojadę bo mówił że niebezpiecznie jest poza terenem wypoczynku a ja wiadomo wszystko chcę wiedzieć.Tak napisałam co mi opowiadał z pobytu Pozdrawiam serdecznie rodzinę ♥️💐🍀🍀🏵️🏵️🌊🌊
@user-fn4tf4wp7n3 жыл бұрын
Jazda autem fakt, 5 osób na skuterze, czasem ktoś siedzi tyłem na skuterze do kierowcy i trzyma taczkę albo wózek z towarem lub człowiekiem no i cała reszta o której usłyszeliśmy.
@jadwigavoglsam9298 Жыл бұрын
Bylam w Hurgardzie i tam jest straszny brod na ulicach i nie tylko w tym miesce,
@miniaturka856 ай бұрын
Niestety nie W Hurgadzie jest brudno i widzialam to na wlasne oczy. Smieci pietrza sie np. W pustostanach,a po drugiej stronie jest knajpa lub hotel.Koszy na smieci na ulucy nie widzialam.
@Polegytravels6 ай бұрын
Niestety widziałam to dwa lata temu gdy pojechałam pierwszy raz do Hurghady. Chociaż i tak wydaje mi się, że jest tam lepiej niż w Kairze pod tym względem bo mniejsze miasto i jednak bardziej się dba o te miasta turystyczne.
@fairenough135 жыл бұрын
dzis trafilem na twoj kanal. od razu subskrybuje bo naprawde ciekawe sa twoje filmy. pozdrawiam
@MrJurekJurek5 жыл бұрын
W prywatnych szkołach jest również tra-ge-dia. Byłem i doświadczyłem.
@Polegytravels5 жыл бұрын
Naprawdę? Spodziewałam się, że w tych prywatnych jest dużo lepiej... 😔
@PiotrPilinko5 жыл бұрын
@@Polegytravels Podejrzewam, że to kwestia "tajemniczej niewidzialnej ręki rynku" - po prostu tam, gdzie czesne jest "po kosztach", tam będą oszczędności na wszystkim. Jak się popatrzy na czesne w tych najbardziej uznanych placówkach oświatowych (typu Eton College), to można dostać zawału (no, ale wtedy nie oszczędzają na nauczycielach).
@jolamalcher5 жыл бұрын
Nie wyobrazam sobie takiej sieci regularnych, zadbanych i dobrze oznaczonych autobusow w takim np. Kairze.... wtedy czar by prysl kompletnie! A tak - bajka toczy sie nadal ;)
@Polegytravels5 жыл бұрын
Dokładnie! Gdzie wtedy byłaby przygoda? 😉
@adelina60835 жыл бұрын
@@Polegytravels Oby tylko tej "przygody" nie przypłacić życiem.
@barbara79265 жыл бұрын
Witam! Chcę tylko dodać że zupełnie tak samo jest w Algierii..również w Tunezji ..też oczywiście byłam w szoku widząc to na własne oczy..pozdrawiam..
@katarzynagolik15765 жыл бұрын
1. Poziom edukacji w Polsce jest wysoki. Mimo że MEN robi co może, by zniszczyć szkolnictwo... 2. Zabrakło mi tematu zwierząt i ich złego traktowania w Egipcie. Pozdrawiam!
@Polegytravels5 жыл бұрын
Z mojego doświadczenia wciąż wiele nam brakuje jeśli chodzi o system edukacji. Sposoby nauczania są przestarzałe, program niedostosowany do uczniów tak jak powinien. Dużo możnaby zmienić na lepsze
@PiotrPilinko5 жыл бұрын
@@Polegytravels Można by, tylko żadnej władzy na tym nie zależy - w końcu o wiele łatwiej steruje się idiotami, którzy nie widzą związku między przyczynami a skutkami swoich wyborów...
@Sonic322715 жыл бұрын
Brak bezpieczeństwa samochodów to Pikuś. My lecielismy samolotem krajowym lotem z Cairu do Sharm i Pani stewardesa była zdziwiona ze chce pasy dla dziecka siedzącego na kolanach . Podziała ze mam je poprostu trzymać. No SZOK.
@iwonakwarciak41094 жыл бұрын
Wszystko to prawda co mówisz haha w Hurghada to samo w minibusach to norma jadąc do Hurghady do Luxor tez musimy zawsze jadąc samochodem kontrakt ślubny miec ze sobą i pokazywać korupcja tez sie zgadza jeśli chodzi o badanie płacisz i masz tak oni tracą poczucie czasu 😂
@WrozbyOnline5 жыл бұрын
odnośnie transportu warto dodać, że nie tyczy się to Hurghady - tam transport od 2 miesięcy wygląda całkowicie inaczej bo w końcu się za to wzięli i co więcej bardzo mocno to pilnują :)
@Polegytravels5 жыл бұрын
O transporcie akurat mówiłam, że dotyczy to tylko Port Saidu 😉 bo nie wiem jak jest w innych miastach
@igormalota29555 жыл бұрын
w hurghadzie jak byłem to ulice były czyste ale jak zwiedzałem kair to tam jest syf
@Polegytravels5 жыл бұрын
Niestety w Kairze w wielu miejscach turystycznych w ogóle nie dba się o porządek
@nikosdyzma14574 жыл бұрын
Też byłem w hurghada i jest brudno na ulicach, Kair to już totalny syf
@tomaszjan85984 жыл бұрын
Egipscy kierowcy są super! Bo jeżdżą częściej Polonezami i Dużymi Fiatami niż Polacy!
@DUPAA8322 жыл бұрын
Taki jest Egipt kultura na baier w hotelach jest czysto i są uprzejmi ale zaloty mnie denerwują przyjeżdżam na wypoczynek wygrzać się na słoni a oni myślą ze potrzebuje partnera
@coszniczegozerowaste8671Ай бұрын
@@DUPAA832 To wynika z ich mentalności i z tego, że są ponoć kobiety, które dla takich usług tam się udają…
@krzysztofkonieczny98505 жыл бұрын
To jest kraj tzw.trzeciego świata więc co taka żdziwiona że prawa tam obowązujące są takie jak na kraj trzeciego świata przystały.Nigdy tam nie byłem a nic co powiedziałaś mnie nie zdziwiło.
@Polegytravels5 жыл бұрын
Nie jestem zdziwiona, ale mówię o tym czego w tym kraju nie lubię 🙂
@juliakrzysztofiak24523 жыл бұрын
Nie podoba mi się to że Egipcjanini mogą mieć 4żony u nas w Polsce to nie normalne ... Mam chłopaka z Egiptu z którym świetnie się dogaduje lecz bardzo mnie męczy z umową Ofri , nie do końca jestem przekonana co do tego... mogłabyś powiedzieć o orfi?
@Polegytravels3 жыл бұрын
Cały odcinek o orfi jest tutaj 🙂 kzbin.info/www/bejne/nIa1gYBtob2rr6c
@zohakonkol41095 жыл бұрын
podpisuję się rękami i nogami. My jeździliśmy taksówkami, mąż nie chciał mnie narażać na przygody transportu publicznego. Do tematu rodzinnych motorów jeszcze dodałabym widok przyczepki, na którym siedzi matka i jedną ręką trzyma wózek. Ciągłe klaksony to moja zmora, spać nie mogłam. Dodatkowo, kto dorwie się do mikrofonu ten wzywa na modlitwę. Czasem było to przyjemne, czasem kozia serenada o 4 ad ranem.. Jeździliśmy samochodem z bratem męża, który jako kierowca trzymał trzyletnią córkę na kolanach. Głowa córki za oknem, bo fajnie. Gdy zapytałam się, czy nie boi się o życie córki, uśmiechnął się, że tu nikt nie stosuje zasad. Ale paradoksalnie- nie widziałam żadnego wypadku. Wsiadanie do autbusu na środku ronda- codzienność. Mąż ma bliźniaka z brodą, po naszym przyjeździe i spacerze rozeszła się wieść, że bliźniak albo zgolił brodę i prowadza się z blondynką po mieście, albo to musi być mój mąż na wakacjach (nie był w egipcie chyba od 6 lat). Śmieci...straszne. Mąż mówił, że tam system wygląda tak: czasem przejeżdża śmieciarka, ale się nie zatrzymuje, więc musisz rzucać w biegu. Jeśli nie zdążysz..to rzucasz na gromadę przed domem. Na tym wszystkim pasą się kozy i koty oraz ptactwo. I ilość opustoszałych, walących się domów bez zabezpieczeń. Przy okazji dodam okropny widok domów rodzinnych czy w Kairze wielopoziomowych, z czego zamieszkałe np 3 piętra. Nie ma dachów...bo większość nadbudowanych pięter jest nielegalna i dopóki nie ma dachu nie ma też inspekcji. Na dachu trzymane są kaczki, gęsi i gołębie... No dziki zachód!
@Polegytravels5 жыл бұрын
Transport powinien tam przejść poważną rewolucję bo kierowcy samochodów i motocykli stwarzają zagrożenie. Naprawdę czasem aż strach patrzeć ile osób ginie na drogach i ile dzieci dlatego, że przewożone są na motocyklu na dodatek bez kasku. Przykre to niesamowicie. Może nie widać tego na co dzień, ale zdarza się często 😔
@marzenaogonek78802 жыл бұрын
W hotelach jest super. Czysto bardzo dbają o porządek. Miasto niestety.Bałagan jest wszędzie. Ja i tak kocham ten kraj.
@Lucy-hs5kp5 жыл бұрын
Moja mama też lubi Egipt
@kasiasaved62333 жыл бұрын
Są ludzie,.którzy biorą ślub i bardzo by chciały mieć dzieci, ale nie mogą zajść w ciążę lub donosić ciąży ☹️
@Polegytravels3 жыл бұрын
Też prawda, dlatego zadawanie takich pytań innym osobom jest bardzo nie na miejscu. Dla kogoś może być bardzo bolesne.
@mm21324 жыл бұрын
W zyciu bym nie powiedziala, ze jestes Polka. Twoja uroda bardzo przypomina Arabke :)))
@Polegytravels4 жыл бұрын
Ciekawe, że tyle osób to pisze bo w Egipcie od razu ludzie widzą, że nie jestem stamtąd :)
@thebestarabicmusic5 жыл бұрын
Mnie najbardziej denerwuje wszechobecne palenie papierosòw... Ale palenie shishy juz mi nie przeszkadza a wręcz przeciwnie - bardzo mi się podoba. Tego nauczyłem się od mojej żony, rdzennej Egipcjanki. Podobno, dzięki temu, stałem się prawdziwym Egipcjaninem :) Fajny kanał. Pozdrawiam
@Polegytravels5 жыл бұрын
Ja palenia shishy też nie lubię 🙈 A tak w ogóle, jesteś pierwszym Polakiem, o którym słyszę, że ma żonę Egipcjankę 🙂
@thebestarabicmusic5 жыл бұрын
@@Polegytravels Wiem, że jestem raczej wyjątkiem i w sumie też nigdy nie słyszałem o innym Polaku, który miałbym żonę Egipcjanke. Nic na to nie poradzę - takie było moje przeznaczenie (i marzenie) :) Pozdrawiam
@annakorzeniewska154 жыл бұрын
@@thebestarabicmusic wspaniale! Pozdrawiam Was i życzę wszystkiego co najlepsze
@thebestarabicmusic4 жыл бұрын
@@annakorzeniewska15 Dziękuję bardzo i również serdecznie pozdrawiam :)
@andrzejm214 Жыл бұрын
Byłem w Egipcie wiele razy - mówisz prawdę , niestety . Zastanawiałem się nad przyczyną . Najważniejsza to POLITYCY , więc władze miast ,izolacja ludności ( mało Egipcjan wyjeżdża za granicę turystycznie) oraz bieda . Pozdrawiam .
@irenababkavongostomski574 жыл бұрын
To prawda Egipt jest bardzo brudny , Giza np w Kario🤭
@martajagodaswieca26125 жыл бұрын
Mieszkam w Meksyku i w trakcie oglądania odcinka miałam wrażenie, że opowiadasz o Meksyku. Naprawdę 90 (a może i więcej) procent rzeczy o których wspomniałaś, to rzeczy które bardzo denerwują mnie tu, w Meksyku. A propos dzieci od razu po ślubie, przecież w Polsce jest dokładnie to samo... wielu osobom nie mieści się w głowie, że chcesz poczekać z dziećmi, albo że po prostu bierzesz z kimś ślub bo chcesz być z tą osobą, a nie bo chcesz mieć dzieci.
@Polegytravels5 жыл бұрын
To prawda, w Polsce też często spotykamy się z taką opinią i zdziwieniem, że po kilku latach od ślubu jeszcze ktoś nie ma dzieci 🤷
@beatabea54084 жыл бұрын
Super kraj, jeżdżą bez pasów, kasków, wiszą w drzwiach i wszyscy żyją, uśmiechnięci, serdeczni i zadowoleni. To u nas jest chore zamordyzm mandaty, kary panstwo policyjne coraz więcej zakazów i nakazów. Ja wychowalam się bez pasów łażac po aucie i żyję jal wszyscy z mojego pokolenis lat 70 tych. To obecnie media wypaczyly umysly ludziom, bazują na psychologii strachu i mówią tak jak ty.
@Polegytravels4 жыл бұрын
A ja wychowałam się jeżdżąc z zapiętymi pasami i też żyję. Proszę nie zrzucajmy teraz wszystkiego na media. Poziom bezpieczeństwa pasażerów i kierowców samochodów powinien rosnąć a nie maleć bo w twoich czasach wszyscy tak jeździli i żyli. No okazuje się, że jednak nie wszyscy. Wiele osób zginęło w wypadkach bo nie mieli zapiętych pasów. W Egipcie jest to samo. Ludzie giną w wypadkach bo nie przejmują się zasadami bezpieczeństwa.
@mariaanna74094 жыл бұрын
@@Polegytravels u nas jest tyle zakazów i nakazów i co? Dzięki temu nie ma wypadków? Są. Może dajmy ludziom ginąć jeśli chcą?
@Polegytravels4 жыл бұрын
Miałoby to sens gdyby nie to, że osoba na drodze może zabić nie tylko siebie, ale też inne osoby, które nie chcą ginąć. Jeśli zginie sam kierowca dlatego, że nie zapiął pasów lub przekracza prędkość czy prowadzi po alkoholu, spoko. Tylko weź pod uwagę ile niewinnych osób może zabić przy okazji...
@mariaanna74094 жыл бұрын
@@Polegytravels w jaki sposób może zabić innych przez niezapinanie pasów?
@paweltytko58893 жыл бұрын
Statystka widzę kuleje. Dowód anegdotyczny to nie dowód, dzięki tym zabezpieczeniom ginie duuuzo mniej ludzi. Jak może zginąć osoba przez niezapięte pasy kierowcy? Normalnie, wylatuje pędem przez szybę i wali w pieszego. Mózg widzę używany, tylko do podtrzymano funkcji życiowych. Płakać się chce, ze ktoś taki po świecie chodzi
@izasikora64805 жыл бұрын
Ciekawe czy są tam wypadki samochodowe i jak dużo bo rozumiem że Ci kierowcy po prostu uważają na siebie wzajemnie U nas niby jest ten porządek ale wypadki są Myślę że tam też są wypadki tylko chodzi mi o to który system jest mniej wypadkowy nasz czy ich
@unangenehm99645 жыл бұрын
Dokładnie Iza o tym samym chciałam napisać! Może ktoś nam wyjaśni ;)
@nazariusztopolnicki20173 жыл бұрын
Ten kraj jest podobny mentalnie do Moldawii🤣✌️
@MoreliaViridis15 жыл бұрын
pięknie wyglądasz
@aaaaa-cn6lv3 ай бұрын
Mnie zdziwiły śmieci przy drodze na pystynię
@staszekboroski5264 жыл бұрын
W Szarm jest czysto w miare, ale Hurgada na ulicach jest syf po prostu.
@krystynahajdas7994 Жыл бұрын
Pani chyba w poprzednim wcieleniu była Egipcjanką .
@am-hj2sg5 жыл бұрын
A od kiedy w Polsce jest obowiazek zapinania pasow? Albo foteliki ? Mam ponad 40 lat i z tego co pamietam z wlasnego dziecinsrwa u nas bylo tak samo.
@am-hj2sg5 жыл бұрын
Obowiazek zapinania pasow przez kierowce ( tylko kierowce) 1983. Przez pasazerow 1991...
@Polegytravels5 жыл бұрын
No to ja już tego nie pamiętam, kiedy byłam dzieckiem już był obowiązek zapinania pasów oraz wożenia dzieci w foteliku 🙂
@am-hj2sg5 жыл бұрын
To mnie by sie w Egipcie podobalo!!! Gratuluje kanalu !
@EntireME5 жыл бұрын
Jestem deko mlodsza niz autorka komentarza i za moich czasow, czasow podstawowki i liceum nie bylo zadnych fotelikow dla dzieci.
@memez90875 жыл бұрын
Nawet jak by nie było, to jest taki zwyczaj. Mam 14 lat i jeździłam we foteliku zapięta na 2 pasy
@juniorjunior32282 жыл бұрын
Jeden wielki śmietnik jeżeli jesteś w bocznej uliczce. Wystarczy skręcić w mniejsze uliczki i karaluchy latają po ulicach. Za to w miejscach typowo turystycznych, czyściutko.
@aaaaa-cn6lv3 ай бұрын
Wyglądasz jak Egipcjanka😊
@sandumnm72385 жыл бұрын
Nieprawda ! W Polsce pensja nauczyciela wcale nie jest żenująca. Nauczyciele zarabiają w Polsce całkiem przyzwoicie.
@Polegytravels5 жыл бұрын
Rozumiem, że mówisz to jako dobrze zarabiająca nauczycielka? Bo ja pracowałam w tym zawodzie i doskonale wiem ile się zarabia. Nie da się za taką pensję utrzymać samodzielnie.
@sandumnm72385 жыл бұрын
@@Polegytravels Setki tysięcy osób w Polsce zarabia mniej niż przeciętny nauczyciel i utrzymują się . Nie jestem dobrze zarabiającą nauczycielką ale mam nauczycieli wśród znajomych.
@Polegytravels5 жыл бұрын
Są zawody, w których zarabia się mniej, ale aby być nauczycielem trzeba np. skończyć studia wyższe, zrobić uprawnienia, praktyki w zawodzie. Bez tego nie zacznie się pracy. Wymagania są niewspółmiernie do wynagrodzenia. No cóż. Mamy po prostu zupełnie inne poglądy na ten temat.
@sandumnm72385 жыл бұрын
@@Polegytravels Z całym szacunkiem - nie wszystkich nauczycieli dotyczy to co napiszę. Skończenie studiów, zrobienie uprawnień nie gwarantuje odpowiedniego poziomu intelektualnego. Mogliśmy to obserwować w czasie strajku nauczycieli wiosną 2019. /Np. Śpiewanie idiotycznych piosenek w czasie strajku i przebieranie się za krowy pełzające po podłodze/. Z opowiadań nauczycieli wiem też jak byli traktowani przez swoich kolegów ci, którzy nie przystąpili do strajku. Wybacz, że to piszę, bo przecież tematem powinien być Egipt, ale znam to środowisko i nie mam dobrego zdania na ich temat. Nie dziwię się więc, że ty prawdopodobnie opuściłaś to towarzystwo. Pozdrawiam z Dolnego Śląska
@Polegytravels5 жыл бұрын
No cóż, nic się w tym zawodzie nie zmieni jeśli nawet osoby z zewnątrz widzą tylko rozdmuchane przez media incydenty z piosenkami. Szkoda, że tak postrzegani są nauczyciele, którzy zawsze popierali strajki innych grup zawodowych. Tak jak napisałam wcześniej. Mamy po prostu inne opinie na ten temat, ale odcinek dotyczy Egiptu więc dyskusja o strajkach jest zbędna.
@annaswiderska57113 жыл бұрын
Aż żal że bez napisów...:(
@Polegytravels3 жыл бұрын
Napisy do starszych vlogów dodaję teraz stopniowo. Tutaj też pojawią się za jakiś czas. Niestety nie robiłam ich wcześniej z braku czasu, teraz próbuję to nadrobić 🙂
@annaswiderska57113 жыл бұрын
Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam z Polski :)
@bartonpuchatek54254 жыл бұрын
Czy mężczyźni traktują kobiety w Egipcie gorzej niż psy ?
@pawewalitos35053 жыл бұрын
Pasujesz ze swoją urodą dla kraju arabskiego; Egipcjanka z biegłą znajomością polskiego
@anjadekorsi54465 жыл бұрын
Hi, mam 50 lat i tak samo pidróżowałam w Polsce jako dziecko. Nikt nie znał foteli dla dzieci. Korupcja również była. Opowiadamy o trzecim świecie teraz, który da się pokochać. Dziękujemy za ciekawe nagranie i życzymy milutkiej nocy🌟🙂
@stokropekala79885 жыл бұрын
wychodzi na to że w Egipcie wkurza cię dosłownie wszystko :) a najbardziej ich "normalne" życie codzienne
@Polegytravels5 жыл бұрын
Nie, nie wszystko :) To akurat odcinek o tym czego tam nie lubię więc to oczywiste, że mówię o negatywnych rzeczach. Jest też drugi odcinek o tym, za co kocham ten kraj żeby była równowaga :) No i dla mnie to, że ktoś śmieci na ulicach, albo stwarza zagrożenie swoją jazdą po drogach to nie jest "normalne życie codzienne" tylko coś co powinno się w tym kraju w końcu zmienić aby było lepiej i bezpieczniej :)
@atenaharnas48523 жыл бұрын
W Kairze widziałam jak Egipcjanka wpadła pod ciężarówkę, kiedy próbowała przejść przez ulicę.
@marimetr42615 жыл бұрын
That is so interesting
@MrSmokull5 жыл бұрын
Zanim obejrzałem odcinek pisze z mojej perspektywy co mnie irytuje w Egipcie : 1) natarczywi sprzedawcy !!! Zaczepiają Cie wszędzie i zawsze , ciężko się od nich uwolnić 2) brak konkretnych cen w sklepach i taksówkach , trzeba się ciagle targować i nie wiadomo czy nie będzie się oszukanym 3) wysokie ceny opieki zdrowotnej dla obcokrajowcow , np wyrwanie zęba 250 euro 4) mało zieleni , wszędzie naokoło pustynia . 5)upiornie drogie połączenia telefoniczne do Polski i internet 5) niedostępność egipskich kobiet dla Europejczyków . Oczywiście jest cała masa pozytywów !!! Sympatyczni , uśmiechnieci ludzie , łatwe nawiązywanie kontaktów , piekna pogoda prawie cały rok , bajkowe , ogromne hotele w zupełnie znośnych cenach , pyszne jedzenie, uniżony stosunek obslugi do Klienta , ciekawa kultura antyczna itp .
@radosny40564 жыл бұрын
Coś co dla Ciebie wygląda na niebezpieczne nie musi takie być. Co mówią na ten temat statystyki?
@user-fn4tf4wp7n3 жыл бұрын
Film super, ja uwielbiam Eipt, ale przeraża mnie korupcja, która jest i w Polsce ale nie aż taka.
@Polegytravels3 жыл бұрын
W porównaniu do Egiptu, Polska wypada naprawdę dobrze w temacie korupcji 😉
@eep.r13624 жыл бұрын
Egipt bród smród i ubóstwo.
@iaround5 жыл бұрын
Niestety brakuje Ci herrasments mezczyzn kobiet lokalnych i turystek
@Polegytravels5 жыл бұрын
Nie spotkałam się z tym na tyle często co z innymi wspomnianymi rzeczami więc dlatego o tym nie wspominam
@izabelasiczek35475 жыл бұрын
Smieszne jak i u nas sie zmienilo pamietam w komunie takie lapuwki szczegolnie na prawo jazdy zawsze mozna bylo zalatwic wszystko a i mandat za buteleczce tez nie bylo trzeba placic ha ha ha ha
@stanislawmroz76195 жыл бұрын
Kleopatra się trochę inaczej czesała
@katarzynakrajewska33885 жыл бұрын
Z tymi nauczycielami w Polsce to przesadziłaś
@Polegytravels5 жыл бұрын
Takie mam na ten temat zdanie. Pracowałam w szkole publicznej, z wykształcenia jestem nauczycielką, wiem jak mało zarabiają nauczyciele w tym kraju
@pusteblumepusteblume55465 жыл бұрын
@@Polegytravels w Polsce ogólnie zarabia się niezbyt dużo. Ale nauczyciele zarabiają bardzo dobrze i mają sporo przywilejów. Mam znajomą, która robiła wypłaty dla nauczycieli, więc wiem na pewno, bo widziałam listy płac. Do tego rocznie płatne wakacje, urlopy dla poratowania zdrowia (jednoroczne), gratyfikacje.... Nauczyciele, policjanci i lekarze zarabiają bardzo dobrze i ciągle narzekają.
@Polegytravels5 жыл бұрын
Ja za to widziałam te pensje na pewno na moim koncie co miesiąc 🙂 Naprawdę nikt mnie nie przekona, że nauczyciele dobrze zarabiają bo pracowałam w tym zawodzie i gdyby nie dorabianie po godzinach gdzie się da to nie miałabym jak się utrzymać. To zbyt ważny zawód żeby zarabiać tyle co pracując na kasie w markecie gdzie nie wymaga się 5 lat studiów i przygotowania pedagogicznego do pracy.
@sol4645 жыл бұрын
@@pusteblumepusteblume5546 nauczyciele nie zarabiają bardzo dobrze :)
@PiotrPilinko5 жыл бұрын
@@pusteblumepusteblume5546 " Ale nauczyciele zarabiają bardzo dobrze i mają sporo przywilejów. Mam znajomą, która robiła wypłaty dla nauczycieli, więc wiem na pewno, bo widziałam listy płac" Mam żonę nauczycielkę. Jako nauczyciel mianowany, zarabia netto niecałe 3 tys PLN miesięcznie (ze wszystkimi dodatkami za pracę na wsi, nadgodzinami itp.) Gdyby miał zarabiać tyle (ale tygodniowo!) to bym się nie podjął tej niewdzięcznej pracy (za niskie zarobki, demotywująca praca). Wolę postukać w klawiaturę za kilka wypłat mojej żony, bez całej odpowiedzialności za cudze dzieci...
@Pan_Mariusz5 жыл бұрын
Zajebisty kraj XD
@veronicaw81285 жыл бұрын
Wypowiadasz sie w bardzo nudny i monotonny sposob, a Egipt jest tetniacym zyciem miejscem! Wiecej ciekawostek, wiecej usmiechu!