Prosiło się o rym "uszanowanko, dziś będzie narzekanko" :)
@tvgrypl Жыл бұрын
Piękne 😆
@cezar909090 Жыл бұрын
Bardzo mi się spodobało poruszenie przez Ciebie wątku dostępności gry. Ja mam spory problem z czytaniem tekstu przez oczopląs, astygmatyzm i niekiedy przez Achromatopsję. Piszę niekiedy, bo tu głównie rozchodzi się o rozróżnianie kolorów co u mnie nie występuje. Ja kolorów nie widzę w ogóle, a opcję graficzną polegającą na czarnobiałym filtrze spotkałem chyba tylko w jednej grze. Do reszty gier niekiedy byłem zmuszony do korzystania z Reshade. Nie widzę koloru czerwonego na czarnym tle, co często występuje, albo czasami sekwencje qte są na czerwono, albo niektóre podpowiedzi są na czerwono, albo niektóre ważne goale do znalezienia, czy przyciski. Dużo z tych "pomocy dla gracza" mi niestety nie pomaga, wręcz przeciwnie. Na przykład w pierwszym nowym Tomb Raider pierwsze sekwencje qte robiłem kompletnie na czuja. Oznaczenie wrogów na minimapie - czerwone, oznaczenie ważnych miejsc w zadaniach - czerwone. Wiem że to bardzo ważny kolor w grach i masa studiów większość w zasadzie.. na nim bazuje do wprowadzania konkretnych szybkich bodźców. Niestety w moim przypadku przydała by się możliwość i zmiany wielkości i koloru tekstów bądź filtry kolorów czy dostosowanie kolorów indykatorów. Taki tam, gorzki żal. Świetny materiał, niech się niesie! :)
@KubaPaluszek Жыл бұрын
Cholibka, przykra sprawa! Dzięki za podzielenie się tą perspektywą, trzymam kciuki, żeby więcej studiów brało pod uwagę choćby możliwość modyfikacji palety kolorów, wszystkiego dobrego!
@Kar0lina-d5u2 ай бұрын
@@cezar909090 kurde, nie słyszałam jeszcze nigdy o czymś takim. W sumie w Diablo II Resurretced nie ma przypadkiem różnych ustawień barw? W tym czarno-białych?
@budyll1 Жыл бұрын
Mam nadzieję, że Jakub dostaje jakiś bonus z tytułu tworzenia w zasadzie 90% materiałów na tym kanale przez ostatnie 2 miesiące?
@sawion Жыл бұрын
Fakt jak policzyć filmy dobre/znośne
@vouttabien7470 Жыл бұрын
Pójdziesz do pracy to zobaczysz że to tak nie działa ;)
@ErnizAutyzmem Жыл бұрын
No w sumie tak, na tym kanale coraz więcej syfu w stylu kanałów dla dzieci do lat 12. Niestety coraz bardziej idą w stronę trendu ilości wyświetleń a nie jakości. Coraz więcej materiałów nie o ciekawych rzeczach w grach tylko kryptoreklam jakichś gier multi czego absolutnie nie chcę oglądać bo jakbym chciał oglądać materiały o multi to bym poszedł na jakieś kanały z pierwszego zdania.
@budyll1 Жыл бұрын
@@shakerr7933 Cóż za wzniosłe obelgi! Kajam się o wielki bluzgatorze! 🤦
@budyll1 Жыл бұрын
@@ErnizAutyzmem nie da się ukryć. Aktualna ekipa, poza Piotrem, to jakieś nieporozumienie niestety, bo dobrze się go słucha. Same tematy materiałów natomiast od dłuższego czasu tak jak zauważyłeś, to jakieś nieporozumienie.
@dermetzgermeister7336 Жыл бұрын
Dying Light miał już mikropłatności. To nie jest tak, że nie było. Były, ale w postaci pakietów skórek, broni i takie tam, lecz nie było waluty premium. To się graczom nie podoba.
@RudeBoyOriginal Жыл бұрын
Najlepszy tvgrowiec od czasów Heda czy Arasza. Dzięki, że jesteś!
@Sajdiusz Жыл бұрын
No
@nowykanal100 Жыл бұрын
Dodałbym trend dostarczania niskiej jakości produktów. W ostatnich latach wiele z gier ma skopaną optymalizację, i producenci najwyraźniej mają wyjebongo skoro ludzie to akceptują.
@KsiazkiCzytamy Жыл бұрын
I mówić "chcecie grać płynnie, to kupcie lepszy sprzęt" ;)
@hujcieto9066 Жыл бұрын
Panie oni nie mogą robić optymalizacji bo kto by karty kupował
@nowykanal100 Жыл бұрын
@@KsiazkiCzytamy no, tak jak ostatnio ten gość od Starfielda :(
@KsiazkiCzytamy Жыл бұрын
@@hujcieto9066Tylko, żeby te gry jeszcze wyglądały tak aby jakoś "wymagania" usprawiedliwić. A teraz wygląda jakby twórcy sztucznie podwyższali wymagania "bo co z tego, że ktoś wydał 80 tysięcy na samą kartę graficzną czy inne 50 tys na procek", dajmy mu maksymalnie 5kl/s i mówmy, że jak chce więcej to niech kupi lepszy sprzęt.
@KsiazkiCzytamy Жыл бұрын
@@nowykanal100 Tak wiem, dlatego ten tekst przytoczyłem
@XVYQ_EY Жыл бұрын
0:00 - wstęp 0:58 - mikrotranzakcje w płatnych grach 2:41 - za drogie remastery zrobione na kolanie 4:44 - fuzje wydawców 6:06 - za dużo launcherów typu steam 7:26 - łatka pierwszego dnia i inne pobieralne dane 9:17 - DRM-y wpływające na wydajność 10:37 - przedzamówienia 12:29 - za długo od zapowiedzi do wydania 14:23 - filmy 3d zamiast rozgrywki 15:37 - ustawienia nie do ustawienia
@dariuszfajkis1869 Жыл бұрын
Propozycja na jakiś kolejny odcinek: 5 starych gier, w które warto zagrać. (Gdzie przez słowo stare mam na myśli tytuły powstałe przed 2010.)
@patrykbiaek7110 Жыл бұрын
Panie Finger, robisz pan świetną robotę, szacun.
@NanakiPL Жыл бұрын
Littlefinger
@WKogut Жыл бұрын
Dzieciak zwany Palcem
@27swater Жыл бұрын
Mrs Fingering
@boberek Жыл бұрын
W pełni się zgadzam i cieszy mnie że ludzie z każdej strony Internetu to zauważają :)
@arekpawlak9384 Жыл бұрын
Ceny gier AAA są zdecydowanie za wysokie. Rozumiem że ich produkcja kosztuje, ale są robione dla jak największej ilość osób co skutkuje nijakością i zbytnią poprawnością, maja mikropłatności, często nachalnie, czasem inne formy monetyzacji jak sponsorowane reklamy. Ich stan na premiere i często długo po to jakiś kiepski żart. O wycinaniu zawartości i innych średnio uczciwych rzeczach jak nft nie wspominając
@shostu_vod Жыл бұрын
Uważam że powinna wrócić kultura demowych wersji gier. Bardzo wiele osób które znam jak piraci gry to po to by je przetestować. Mieć możliwośc poznać grę te pierwsze 2-3h zanużyć sie w niej by dopiero zadecydowac czy to dla nich. Rozumeim wydawców gier że oabwiaja się iz to wystarczy by się neichęcić... lub po co jak kupią mają szanse oddać... jednak dalej mnie to boli. Nie bawie się w piracenbie i zawsze sie boje że zmarnuje kasę na grę. Kupie słąbą gre nie wciagnie mnie przsetesuje i minie o pare min za dużo bo naj rpzykłąd musiałem coś poustawiać albo ktos zadzwonił i zaoimnbiałem zamknąć grę... no i zeby nie były ograniczone czasowo. Argumentem przeciw temu często jest że moge sobie zobaczyć recenzje... ale co innego jest grać a oglądać. w wielu grach płynność sterowania mi je zupełnie rujnowała czego nie widziałem.
@kordianlipiecki1162 Жыл бұрын
W zasadzie to ja sam wiele gier spiraciłem i wiele gier kupiłem już po tym jak je spiraciłem. Jeżeli gram w grę w, której widać serce twórców i ich starania to aż szkoda nie kupić. Często np. zdarzało mi się kupić grę kilkukrotnie na wielu platformach np Dark Souls 3 z season passem . Jedyna gra, którą chyba kupiłem przedpremierowo to był Elden Ring ale to tylko dlatego, że wiedziałem, że mogę zaufać Fromsoftware. Ile ja gier spiraciłem i już nigdy ich nie odpaliłem po godzinie grania bo okazało się, że jest nudna i monotonna. Gdyby nie piracanie to straciłbym tak dużo pieniędzy na beznadziejne gry, że to nie mieści się w głowie. Lecz jeżeli tylko widzę, że twórca wkłada w jakiś tytuł całe swoje serce to na pewno go kupię. W ramach wdzięczności za wiele dobrze spędzonych godzin.
@Shikabane-Neko Жыл бұрын
+1 demówki powinny wrócić lubiłem w starych gazetach z grami ogrywać demówki by sprawdzić sobie gre
@Unwritten12345 Жыл бұрын
Oj tak. Za małolata jak się napaliło na gierkę to takie demo można było przejść setki razy, bo rodzice nie chcieli kupić pełnej wersji :(
@beegxxc9832 Жыл бұрын
Pirać. Jeśli masz dylematy moralne to pomyśl o wydawcach nie pokazujących prawdziwego gameplayu i stosujących techniki manipulacyjne w marketingu gier czy opłacaniu recenzentów. Jak ktoś leci z tobą w ch**a to nie możesz być dłużny. Pirat uchronił mnie przed kupą gier które okazały się techniczną padaką.
@gruchenstein9163 Жыл бұрын
na steamie pierwsza godzina jest za darmo, nie pobralem pirata chyba od ponad 12 lat. Piraty pobieraja chyba tylko ludzie co nie uzywaja komputera profesjonalnie, ludzie co nie maja kasy (biedaki) i nie wiem kto jeszcze.
@LeoVanKozi Жыл бұрын
Twój radiowy głos połączony z tymi harmonijnymi emocjami oraz tonem jest po prostu świetny do recenzowania gier
@moradil Жыл бұрын
W moim skromnym, niesubiektywnym zdaniu, gracza z ponad 30 letnim doświadczeniem muszę napisać, że jest to jeden z najlepszych materiałów opisujących to co obecnie dzieje się z branżą gier komputerowych. Do produkcji wielkich molochów podchodzę z każdym tytułem z coraz większym dystansem i czekam, obserwuję jak dany tytuł rozwija się po premierze. W tym roku wyszło naprawdę dużo dobrych gier z mojego punktu siedzenia. Dając na przykład Blizzarda, tak jak zawiodłem się na Diablo 3, a potem na Diablo "don't you have phones?", to do Diablo 4 podchodziłem niemalże z pochodnią. Ograłem trochę podczas otwartej bety i czekałem. Nadal czekam. I mam niestety bardzo ambiwalentne odczucia do tego tytułu po tym co widzę i słyszę. Nie twierdzę jednak, że nie da się w to grać. Na szczęście jest to duży rynek i każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
@przemysek2511 Жыл бұрын
To ja dodam 2 cegiełki od mnie 1. krew chce zlać jak nie mogę zmieniać odpakowywania klawiszy (wymuszanie do gry na kontrolerze zamiast jak stary pececiaż na myszce i klawiaturze) jak mam w pamięci tak absurdalne ustawienia przycisków w grach które można łatwo było naprawić "change to controller" to się aż żyłka pokazuje. 2. Kłamanie ze strony developerów czytaj cała lista nie dotrzymane terminy, obietnice łatek, długoletnie wspieranie (góra pare miesięcy) czy też wiele wiele innych przykładów te takie pierwsze z brzegu i jakikolwiek brak odpowiedzialności za nie. ps materiał super jak zawsze 10/10
@maciek3630 Жыл бұрын
Dodaję od siebie jeszcze: - niepomijalne samouczki na początku gry; - nazwy achievementów, które spoilują fabułę, a często wręcz zdradzają plot twisty; - zbyt niski poziom trudności / brak możliwości podciągnięcia go na maxa w pierwszym przejściu - przy czym nie mam tu na myśli dodatkowo odblokowywanego poziomu "nigtmare / hell" w niektórych grach, tylko ogólnie złe zeskalowanie, gdzie po prostu nawet najwyższy poziom trudności nie stanowi wyzwania. No i wg mnie Valheim, to jednak przykład gry, która zrobiła efekt "wow" we wczesnym early accessie, a następnie została olana przez twórców, by po długim czasie oczekiwania zacząć powoli dodawać content i słuchać graczy. Moim zdaniem nie zasługuje na nazwanie dobrym przykładem, bo mnie osobiście takie podejście bardzo rozczarowało.
@dymianov39 Жыл бұрын
Słyszę Uszanowanko to już wiem że to będzie dobry materiał.
@Kubrzesz Жыл бұрын
co do #1 (i w sumie nie tylko): to nie producenci są skłonni doić graczy, to gracze są skłonni DAĆ się doić. My sami sobie to piekło zgotowaliśmy
Z niektórymi kwestiami się tu nie zgadzam ale co do jednej wpełni się zgadzam. Mam w dupie trailery chcę gameplay. Serdecznie pozdrawiam❤
@Shikabane-Neko Жыл бұрын
aaha czyli lubisz oddawać całą wypłate na jakieś dlc czy inne kosmetyczne pierdoły .. brawo oby tak dalej branża gier będzie coraz lepsza ...
@user-Radagast_7pl Жыл бұрын
@@Shikabane-Neko nigdzie nie mówie że lubię. Mówie tylko że jedna kwestia szczególnie mnie denerwuję trailery. Poprostu mogę jakoś przeboleć ale na pewno tego nie popieram. Dziękuję za uwagę pazdrawiam serdecznie❤️
@elvenoormg5919 Жыл бұрын
@@Shikabane-Neko SKĄD ty wysnułeś taki wniosek???? Wszystko u ciebie w porządku z logiką?
@Nikifor_92 Жыл бұрын
Autor komentarza z niektórymi kwestiami się nie zgadza, o których wspomina redaktor w materiale czyli de facto nie ma problemu, że dzieją się patologie w branży gier albo niektóre pomysły deweloperów czy wydawców z zestawienia popiera. Ale nie wiadomo o które kwestie dokładnie chodzi, bo wspomniał tylko o trailerach a co do reszty jest enigmatyczny. Postanowiłem pobawić się w adwokata.
@Shikabane-Neko Жыл бұрын
@@elvenoormg5919 nie
@pokatm8373 Жыл бұрын
Ale to nie Rockstar zdecydował się wypuścić GTA Trylogy. To jak to wygląda jest winą wydawcy Take-Two oraz wykonawcy czyli Studiu Groove. Rockstar wypuścił orginał i na tym się jego rola skończyła.
@zadymek01 Жыл бұрын
A któreż to gry wymagają GOG Galaxy?
@OSH0891 Жыл бұрын
Ja znam jedną: No Man's Sky. Bez GOG Galaxy nie możesz w pełnbi korzystać z opcji sieciowych (czyli np. wysyłać na serwer swoich odkryć), ani występować pod własnym nickiem. Chyba że to się zmieniło, od czasu, gdy próbowałem grać bez Galaxy (a to było ze 3 lata temu).
@bartoszb6276 Жыл бұрын
Dla mnie fenomenem jest seria AC. O ile Origins było rewolucją i naprawdę napracowali się nad tą grą, to wszystkie kolejne są na zasadzie kopiuj-wklej. Jeszcze w Odysseya pograłem, ale Valhalli nie zdzierżyłem.. ten sam system walki, sposób poruszania się i... schemat rozgrywki, gdzie tak samo skaczemy po tych samych linach nad wioską pełną żołnierzy - różnią się tylko tekstury na budynkach i zbrojach żołnierzy. W Origins są egipskie, w Odyssey greckie, a w Valhalli staroangielskie...
@JanPaluszek-k5y Жыл бұрын
Uszanowanko Podoba mi się twoja narracja Jakubie, dobra robota! Paluszek wyrasta powoli na jednego z najlepszych twórców Tvgry Dobry głos, ciekawe tematy i przyjemnie się go słucha.
@XPRMNT_ Жыл бұрын
Pominąłeś jeden punkt... WERSJE BETA... mamy przykład 2 gier w wersji beta, które nie spełniły nie tylko oczekiwań graczy ale też twórcy nie umieścili w nich podstawowych rzeczy. Kerbal Space Program 2 (KSP2) - gra która miała w Becie być funkcjonalna, zawierać podstawowe mechaniki, obiekty itp. a okazało się że nawet z planety kerbal nie można wylecieć XD Son of The Forest - Gra która tak samo w becie miała posiadać podstawowe obiekty i narzędzie z The Forest tj. sanki, garnek itp. a okazuje się że dopiero to twórcy udostępniają... Różnica pomiędzy tymi grami i twórcami jest taka że SoTF systematycznie (prawie że co tydzień) dodaje nowe rzeczy i udoskonala grę dzięki czemu można sobie pograć normalnie, za to twórcy KSP 2 olali temat i gra do dnia dzisiejszego jest mało grywalna lub bardziej dokładnie mówiąc - lepiej zagrać w KSP 1 z DLC i modami niż to coś w wersji Beta Oczywiście mamy też gry które nigdy nie wyszły z wersji Beta a to dlatego że twórcy nie potrafili postawić granicy pomiędzy - to jest podstawa w tej grze i musimy to zrobić zanim opuścimy Bete a pomiędzy - w sumie to nie wiem co tu potrzebne jest w tej grze jako podstawa ale jeżeli ludzie nie narzekają to niech to zostanie w Becie Najlepszym przykładem dobrze zaplanowanej gry, która wyszła z Bety jest według mnie Factorio. Od początku było widać w którą stronę twórcy się kierują, co ma być w grze i jak ma to wyglądać, twórcy do dzisiaj dużo czasu poświęcają by grę jeszcze bardziej urozmaicić oraz ulepszyć (ostatnie 2 aktualności) i jedyny aktualny błąd jaki popełnili to ogłoszenie prawdopodobnego terminu DLC. Oczywiście twórcy na rynku Polskim trochę przesadzili z ceną, ponieważ gracze którzy zakupili grę kilka lat temu jeszcze mogli swoje sztuki kupić za 70 zł. Dzisiaj jest to cena ponad 2x większa bo aż 160 zł przez co polscy gracza zaczynają piracić tą grę bo cena jest nieadekwatna do wielkości produkcji. Oczywiste jest to że gra wciąga na tysiące godzin gdzie fabryka musi rosnąć, musi być coraz bardziej automatyzowana oraz lepiej zabezpieczona przed wrogami ale według mnie twórcy przecenili swoją grę. Tutaj można dodać kolejny punkt - Złe dopasowanie ceny gry do zawartości.
@dreadkoji Жыл бұрын
A ja nadal lubię tv gry i chętnie ich oglądam 😊
@ErnizAutyzmem Жыл бұрын
Ja oglądam ale tak co 5 film bo niestety coraz więcej materiałów które nic ciekawego nie oferują, takich zapychaczy których nawet w tle ciężko słuchać.
@N4chtigall Жыл бұрын
Nie będę się odnosił do wszystkich punktów bo moim zdaniem jest tam trochę głupotek, ale pierwsza pozycja na liście mnie trochę zdziwiła. Ja rozumiem trendy w społeczeństwie, próby sprawienia żeby świat się stał piękniejszy... Ale koniec końców żyjemy w rzeczywistości i to wszystko to tylko i wyłącznie biznes. Może to zabrzmi jakbym nie miał serca, ale większość twórców nie wprowadza więcej opcji dostępności bo im się to po prostu nie opłaca. Zwłaszcza, że i tak studia developerskie są często przeładowane pracą. Ze wszystkich problemów w społeczeństwie czy świecie gier myślę, że ostatnim (no dobra, może nie ostatnim, ale zdecydowanie nisko na liście) powinna być polepszona dostępność w grach. Jeżeli chodzi o resztę materiałów: Gram od ponad 20 lat na różnych platformach i jakoś nie czuję żeby prawie cokolwiek z rzeczy na liście sprawiało mi problemy. Uważam że żyjemy w czasach, gdzie ludzie sami na siebie kręcą bata a potem narzekają, że ktoś ich tym batem okłada. Gier (jak i w ogóle hobby czy sposobów spędzania czasu) jest mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie musimy grać w gry z mikropłatnościami czy z nich korzystać, nie musimy kupować preorderów (jak tak bardzo Cię boli, że zagrasz 2 dni później to chyba oznacza już jakieś problemy), nie musisz grać w gry słabe, słabo zoptymalizowane, drogie itp.
@Harwer2 Жыл бұрын
Będę trochę adwokatem diabła bo wiele z tych rzeczy to wina samych graczy. Głosujemy portfelami i jeżeli Ty człowieku dobrej woli chociaż raz zapłaciłeś za mikrotransakcje w grze za pełną cenę, zamówiłeś preorder czy w ogóle kupiłeś grę (lub remaster) wiedząc, że jego jakość jest poniżej normy to przyczyniłeś się do tego stanu rzeczy. Tak wydawcy są chciwi bo na tym polega ich praca, więc może zamiast obwiniać studia robiące gry to przestańcie ślepo dawać pieniądze wydawcom. Review bombing szkodzi tylko nam samym, bo garnitury mają gdzieś recenzje jeżeli hajs się zgadza. Często lepiej grę kupić rok później gdy już wszystko działa a mikrotransakcje zostały wycięte lub ograniczone niż kupić ją na premiere lub nawet w preordzerze. Wtedy można mieć pretensje tylko do siebie za kupowanie czegoś w ciemno. Wasza niecierpliwość psuje doświadczenie dla wszystkich, całe to narzekanie, że premiera jest opóźniona jest po prostu idiotyzmem, nawet dziecko zrozumie, że albo dostatnie wcześniej coś niedokończonego albo cierpliwie poczeka aby dostać lepszy i dokończony produkt. Ciasta jak wyjmiesz z piekarnika w połowie to też będziesz narzekać, że nie dopieczone? Czy zrozumiesz, że to twoja wina, że jak głupek myślałeś, że połowa czasu wystarczy aby było gotowe. Bądźmy zmianami których sami chcemy i jeżeli kupujesz produkt tylko po to aby napisać negatywną recenzję bo WSZYSCY tak robią to się nie dziwmy, że będziemy takie produkty dostawać.
@Shikabane-Neko Жыл бұрын
Zgadzam sie, dlatego nigdy nie kupuje preorderów oraz gier na premiere wole poczekać na oceny jakiś ludzi którzy znają sie na grach i w tedy kupić lub po prostu kupuje gry na przecenach jest ich tak dużo że nie mam czasu grać na premire a po kilku mcach jak już wypuszczą łatki to sie nawet lepiej gra.
@beegxxc9832 Жыл бұрын
Mój pierwszy i ostatni pre order to Battlefield 4. Gra później była dobra ale zapłaciłem pełną cenę za produkt absolutnie niegrywalny przez kilka miesięcy. Kiedy grę naprawiono była już w dużych przecenach. Od 10 lat nadal trzymam się tego postanowienia twardo i oszczędziło mi masy rozczarowań. Zapłacenie za grę pełnej ceny tuż po premierze albo przed nią jest znakiem uznania dla twórców - dostarczając produkt wybrakowany zwyczajnie na to nie zasługują.
@Astroni800 Жыл бұрын
12:07 No właśnie o to chodzi z preorderami, że NIE robimy ich u kogoś, kto ma wątpliwą reputację. Jeśli dana marka zachwyciła nas raz czy dwa razy, to wtedy mamy prawo przypuszczać, że za trzecim razem też nas nie zawiedzie i okazujemy jej nasze zaufanie z radością dając pieniądze z wyprzedzeniem. Nie widzę problemu, skoro to opcjonalne. Czy jest coś, co bym dopisała... Wyłączanie serwerów. Tak do multiplayera, jak i do samego logowania się na singleplayer. Co z tego, że masz w pudełku i zapłaciłeś, skoro wydawca stwierdził, że nie, on już tego nie udostępnia, więc nie zagrasz.
@leszekmazur8371 Жыл бұрын
Poproszę jeszcze o oznaczenie lat wydania gry :) i obniżenie basów. Odcinek bardzo dobry! :)
@wojteksilesia3835 Жыл бұрын
Słyszysz uszanowanko i już wiesz ze to będzie dobry materiał
@ErnizAutyzmem Жыл бұрын
Ja tutaj widzę piękne przedstawienie patologii rynku a nie narzekania. Naprawdę obecnie twórcy gier same gry stawiają jako jeden z mniej ważnych elementów, obecnie liczy się głównie kasa. Czasy gdy np. Rockstar robił świetne gry i dlatego zarabiał grubą kasę się skończyły, teraz robi się tak by gra zarobiła sporo a nie ważne w jakim stanie i z jaką zawartością się pojawi. Przecież i tak znajdzie się ogromne grono co kupi dosłownie wszystko nawet jak jest to totalny bubel.
@Crosser00 Жыл бұрын
Zastanówmy się czy kiedyś odsłona przykładowego CoDa była wspierana aż do premiery następnej części czy nawet dłużej. Co najwyżej dostawało się jakiegoś map packa, teraz mamy aktualizacje praktycznie co tydzień dodające nowy content, rajdy, misje w coopie, nową broń, która jest do zdobycia za darmo. W tym miejscu jest wspomniane "głosowanie pieniędzmi", czy chcemy dostawać nadal content, czy gra nie będzie już na siebie zarabiać i pora ją porzucić i zabrać się za nową.
@WKogut Жыл бұрын
10:58 Czyżby Kuba kontemplował sztukę sprawiedliwą na wykopie?
@JaQBos Жыл бұрын
Need for speed payback to w tych mikropłatnościach nieźle przesadził.
@beegxxc9832 Жыл бұрын
Najbardziej mnie wkurza downgrade silników fizycznych i destrukcji otoczenia w wielu nowych grach względem starszych produkcji. Tu najbardziej wskażę na serie Far Cry i Battlefield. Dorastając z grami jako nastolatek wyobrażałem sobie branżę gier po 2020 roku jako pełną produkcji z bardzo zaawansowaną fizyką która tworzyłaby nowe możliwości gameplayowe. Ciężko było czegoś innego się spodziewać kiedy w 2008 miałem nowy PC i zacząłem ogrywać Far Cry 2, Crysis (duchowy następca FC1), Red Faction Guerilla czy dwa lata później BF: Bad Company 2. Widziałem jaki kolosalny postęp zrobiły te gry względem swoich poprzedników tworząc nowe możliwości w samej rozgrywce zwiększając interaktywność świata. Spodziewałem się w nadchodzących latach dużo więcej - dostałem jedynie downgrade i sterylne otoczenia w kolejnych wielkich produkcjach gdzie nawet zniszczenie drewnianego płotu rzadko jest możliwe... co dopiero wysadzenie dziury w ścianie żeby obejść wrogów. Dlatego też dałem sobie spokój z większością strzelanek, są nudne i nie oferują nic nowego w samej rozgrywce. Jak widzę te wszystkie wybuchy w CoD kiedy wzywa się ostrzał moździeżowy i nawet drewniane drzwi się nie rozwalą to aż rzygać się chce. Co to za otoczenie w grze na które nie mam żadnego wpływu? Ciągle te same nudne ścieżki na tak samo wyglądających mapach które po bitwie w ogóle się nie zmieniły a gracze obejmują ciągle te same trasy żeby spotkać wroga.
@matrix01234567899 Жыл бұрын
DLC a mikrotransakcje to nie to samo. DLC to dodatek do gry, np. do Assasin's Creed Brotherhood był dodatek dodający nowe misje z Kopernikiem. Mikrotransakcje to np. kupowanie skrzynek w CS GO
@symonides666 Жыл бұрын
👍👍👍
@Arnold_BoczekPl Жыл бұрын
Kotlet mielony z ziemniakami
@Gerber1993 Жыл бұрын
I buraczki jeszcze
@Cashman9111 Жыл бұрын
albo grzybka w occie
@xqwzts4 Жыл бұрын
@@Cashman9111 Ja wole kapuchę kiszoną zasmażaną z boczusiem.
@HappyZombieTV Жыл бұрын
Ja bym nie miał nic przeciw remasterom, ale na przykład do takiego GTA Vice City, ( poza grafiką) dodać nowe mechaniki, brakujące pływanie, rozbudowane zarządzanie biznesami a nie zbieranie kasy z monet pod biznesem. Napady na banki, napady na sklepy (bardziej rozbudowane) nawet niesczęsne siłownie rodem z GTA SA. Takie remastery... miałyby sens. No i launchery.. steam już był raz hakowany , w ramach rekompensaty przez 2 tyg payday za free był do pobrania.
@hollov5822 Жыл бұрын
Prostackie wrecz historie z jednym maksymalnie twistem, bez absolutnie zadnego pomyslu na siebie.
@SepnerX7 Жыл бұрын
Widzę błąd lekki w materiale GOG sam w sobie nie jest tylko lancherem i pozwala pobierać offline instalatory zakupionych gier nie musimy być również zalogowani by grać dlatego wydaje się platformą idealną i zwyczajnie potrzebną o czym nie wspomniałeś.
@mroczek4813 Жыл бұрын
Cóż to za animacja w 0:12?
@Kar0lina-d5u2 ай бұрын
A to nie jest może coś z Hades 2? Tak mi się skojarzyło, ale mogę się mylić. To raczej cutscenka z jakiejś indie gry lub mniejszego projektu dużego wydawcy. :)
@mroczek48132 ай бұрын
@Kar0lina-d5u Karolinkoooo, Ty jesteś cudowna kobieta, muszę Panią chyba stestować...
@mlg6802 Жыл бұрын
Brakuje punktu 11 czyli wymarcia płyt
@LombaX163 Жыл бұрын
Jesli chodzi o opcje dostępności oferowane w grach, to jakiś śmiech na sali, ponieważ jest to zazwyczaj szereg pomniejszych pierdółek, które nie ułatwiają dostatecznie dobrze rozgrywki. Jednakwśród nich nie dostrzegłem, takich opcji jak chociażby samonaprowadzające lub półsamonaprowadzające celowanie w shooterach i nie tylko, opcjonalne podświetlenie znajddziek lub obiektów interaktywnych (niczym tryb detektywa w Batman Arkham), którego brakuje w wielu grach- takich jak GOD of War z 2018r, lub opcji lektora zamiast większych napisów (profesjonalnego jak w Stalker Czyste Niebo lub syntetycznego z konsoli lub PCta) choć w tym przypadku zwykłe podszlifowanie języka przez gracza bez oglądania się na napisy też załatwi sprawę.
@marcinek8367 Жыл бұрын
I to jest świetny materiał brawo
@gruchenstein9163 Жыл бұрын
najbardziej przyjemnosc z gier zabija youtube z wszedobyslkim hypem i poradnikami itd.
@Akatamaryna Жыл бұрын
Littlefinger na jakiego nie zasluzylismy. Dzieki! :)
@Kasspirr Жыл бұрын
Wiecie co mnie najbardziej denerwuje? Kiedy w 2023 w grze nie ma opcji zmiany Pola widzenia (FOV) w szerokim zakresie. W większość gier AAA nigdy przez to nie zagram, a cheatować nie chcę, nawet w singleplayerze.
@PrzekornyV1 Жыл бұрын
Panie Paluszek. Uwielbiam Pańskie materiały.
@konradkania4963 Жыл бұрын
Ja bym chyba się najbardziej nie zgodził ze stwierdzeniem, że "płacimy krocie za grę" Rozbijmy to: Gra na premierę na Steamie, za 300 zł (70$) 56zł z tego zabiera Państwo w VATcie. Z tego co zostanie 30% (80zł) zabiera Steam (tu się dokłada fakt, że ludzie wolą mieć jedną apke, tak jak sam narzekałeś na ich nadmiar) Zostaje 187 PLN. Trzeba by jeszcze opłacić jakiś serwer, aby wgl były możliwe aktualizacje, marże dla firm trzecich (np za wykorzystanie silnika) i licencje. Podatku dochodowego nie wliczam, bo to już po odjęciu kosztów... Nagle się okaże że wydaliśmy 200mln $ na grę a przychodu mamy za 30$ od sztuki..czyli musimy tego sprzedać 6 milionów sztuk w pełnej cenie aby wyjść na ZERO...
@Banan2012 Жыл бұрын
Niby tak, ale Larian udowodnił, ze można stworzyć dobrą dopracowaną grę, a chcieć za nią tylko 250zł. Wystarczy chcieć. Powiem więcej pewnie ludzie nie mieli by większego problemu płacić tych 350zł o ile gra by była warta tego.
@konradkania4963 Жыл бұрын
@@Banan2012 ależ zgoda! W tym rzecz, że 250zł czy 350 zł za rozrywkę na 50, 100 czasem i więcej godzin to właśnie (oczywiście relatywnie) nie jest dużo! Podobnie chwalony był Wiedzmin3, bo ludzie w stanach dziwili się że TAKĄ grę można zrobić i chcieć tylko ile ? 180 zł na premierę ? Niestety, sam fakt że zatrudniasz programistów z USA podniesie koszty produkcji... A że gracze zapłacą 350 zł za dobrą grę? Jasne! Za Diablo 4 dużo osób płaciło prawie 400, chociaż w cale nie jest rewelacyjna. No ale właśnie, rzecz w tym, że 20$ z tego płacili za możliwość zagrania trzy dni wcześniej, słowem, zwykły ruch marketingowy ma który się zwyczajnie łapiemy!
@Frektoon Жыл бұрын
Nie tylko na steam są gry po 300zł konsole też mają a nawet więcej
@konradkania4963 Жыл бұрын
@@Frektoon no tak... różnica taka że te 80 zł zgarnie Sony w nie Valve ;p
@Arookun Жыл бұрын
Super materiał, w ogóle zawsze z przyjemnością ogląda się materiały Pana Kuby ;) Choć nie ukrywam, do tego by lista była kompletna brakowało mi jeszcze pozycji "Poprawność polityczna", która jest nachalnie pchana do gardła psując tym samym radochę z grania. Wiem to bardzo kontrowersyjny i trudny temat niemniej moim zdaniem, trzeba takie również poruszać bo bez rozmawiania o problemie nie ma szans na jego poprawę. Tak czy siak pozdrawiam serdeczne :)
@alexaligator Жыл бұрын
co mnie zaskoczyło dość mocno że na tej liście nie było gier które przez pazerność twórców nie wynieśli gry z trybu beta by nie płacić dodatkowo , albo są przedłużane tak długo aż krowa doi mleko jak w przypadku gta 6 , oficjalna zapowiedź pracy nad gta 6 pojawiła się w 2022 (i pewnie gdyby nie spadek zainteresowania shard cardów, gta+, itp trwało by jeszcze dłużej) nie mówiąc o tym że na nową część czeka się już 10 lat i nadal ani słychu ani widu o nowym planie kiedy będzie nowa seria gta , a jest ciągłe wodzenie za nos przy akompanęcie kopowania ciągłych rzeczy w grze i tak już płatnej , płatnej subskrybji by mieć rzeczy które inni zdobyć nie mogą i tlyko na konsolach , nienaprawionych ciągle nawet 10 letnich bugów , błędów ,problemu z cheaterami gdzie dochodzi do absurdu by zagrać w grę trzeba mieć odpalone albo cheat menu by grać albo vpn .
@MichaelLittleCase Жыл бұрын
Szanuje za wplecenie Bomby do twoich filmów Panie Jakubie ;)
@lotheneil1 Жыл бұрын
Zgadzam się z 95% zażaleń. Odnośnie przykładu z Ghost of Tsushima - poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę, ale czy nie chodzi tu o natywną dla PS4/5 funkcję PlayGo, która powstała właśnie po to, żeby gracze ze słabszymi łączami mogli zacząć grać, zanim wszystkie dane się pobiorą? Chociaż fakt, 5 minut rozgrywki to trochę mało.
@shagy52007 Жыл бұрын
Fajne te odcinki
@Kicorowski Жыл бұрын
Nie subskrybuję tv gry. Poszedłem do chłopaków z cd action bo robią materiały z sercem. Ale wiedz, że bijesz na głowę pozostałości ekipy tvgry. Miło się ciebie słucha. Dzięki za materiał.
@andrzejos7003 Жыл бұрын
🙄Gry wideo już są zepsute. Przychylam się do tezy, że przerosły już to, czym powinny być. Jeszcze trochę i będzie to zabawa dla bogatych, bo koszta produkcji są takie, że nie da się tanio sprzedawać gier. Gry wideo muszą pierdyknąć jako rynek i poskładać się do kupy na nowo. Inaczej będzie to samo, a nawet gorzej - mikrotransakcje będą integralną częścią gier, remastery będą częstsze (w sumie czemu nie, trochę pozwala to żyć dłużej fajnym grom), a przede wszystkim będą wałkowane znane serie i strach produkować nowe.
@Marukai21 Жыл бұрын
Osobiście dodałbym do listy nowy wspaniały rodzaj DLC w postaci Director's Cut... Uwielbiam kupywać gry po czym dowiadywać sie że wychodzi wersja rozszerzona. Najlepiej jak nie można rozszerzyć podstawowej gry o dodatkową zawartość jak to sie ma np z Death stranding na ps4 czy personie 5 i wersji royal... Nie pozdrawiam
@OSH0891 Жыл бұрын
GOG Galaxy z tego co wiem jak dotąd wymaga tylko jedna gra - No Man's Sky i to też nie do końca, bo grać się da, ale nie da się korzystać z opcji sieciowych. Aha i „gameplayu”, bez tego apostrofu, bo jest on tam całkowicie zbędny. Sam materiał bardzo fajny. Ja bym dodał np. brak możliwości wyłączenia podpowiedzi, co należy robić, bo kiedy w NMS widzę po raz milionowy „naciśnij W, aby wystartować” to mnie zaczyna trafiać.
@sytusytowy7596 Жыл бұрын
Wrzeście dobry Materiał oby tak Byle tak dalej tvgry 👍 Bo ostatnio manie ich Mało
@pieniek7562 Жыл бұрын
Uwielbiam twoje materiały!
@DruidXT Жыл бұрын
Paluszek pokazał paluszek
@P10T333R Жыл бұрын
Pdoba mi się ten kontrast: 8: Monopol jest zły... 7:... no chyba, że steam, to wtedy nie. btw. ad punktu piątego to przecież alternatywą są konsole, bo jak chcesz zmienić środowisko... wystarczy włączyć kolejną konsolę, no czasem zwyczajnie trzeba trzeba ją też rozpakować i podłączyć, wszak zwykle mamy 4-5 portów hdmi, więc nie wszystkie się mogą zmieścić. W zasadzie ból uruchamiania kolejnego lauchera można by porównać tylko z bólem odczuwanym przez kobiety w trakcie porodu ;)
@nowinty7605 Жыл бұрын
7:00 ej tutaj trzeba zaznaczyć że gog ma funkcje połączenia wszystkich kont z biblioteką gier i znajomych !
@pulchny8274 Жыл бұрын
I to, że Galaxy nie jest w ogóle wymagany do pobierania i grania w gry z GOGa, a został wymieniony jako "obowiązkowy" lanucher obok tych wszystkich Steamów, Ubi itp.
@regan950 Жыл бұрын
Uszanowanko Panie Jakubie. Zero Panu uciekło przy pierwszym przykładzie ;) Zamiast 10 jest 1 Materiał świetny!
@FulcrumK Жыл бұрын
Do ludzi, którzy np. kupują gry w preorderach nie przemawiają żadne argumenty. Fomo jest w nich zbyt silne.
@susangoaway Жыл бұрын
Do 10. należy dodać że w dodatku do microtransactions są jeszcze DLC które też nie mają prawa bytu, nie jak kiedysz, gdzie add-on to faktycznie był add-onem a nie sprzedaż podstawowych funkcji rozwalone na 10 DLC. Do 5. nie tylko na Wydajność, ale też na same granie. SecuROM np. dziś nie działa, a gry które sobie tam kiedyś kupiłesz trzeba teraz crackować, bo inaczej bo po prostu nie chce się już uruchomić. Co brakuje tutaj jest jeszcze: "Games as a service", czyli gry jako serwis. Co to znaczy? Gra znajduje się w takzwanym purgatory, czyli czyścca, gdzie na zawsze jest updatowany (na co nie masz nawet wpływu, czyli jak np. w przypadku Skullgirls, ktoś sobie IP kupi i odwali coś głupiego, psując grę z patchem). No i nic nowego nie jest już robione, natomiast kiedy przestanie się to opłacać, to taka gra jest po prostu porzuczona, i nie da się w nią już grać, no bo żeby grać w singlu potrzebujesz połączenie z serwerami. (xD) A drugie: Promowanie lewackich ideologii, jak np. LGBT czy też klimatyzm. Jest to jednak wkurzające jak bardzo te rzeczy są pchane. Dlatego dziś już tak naprawdę unikam zachodnie gry AAA, lub też ogólnie zachodnie gry. Pozostają mniej-upolitycznione gry wschodnie, które mi chyba wystarczą, ale i tak szkoda że to gówno jest pchane w mediach. Natomiast co do klimatyzmu: Mogę podpowiedzieć Civilization lub Humankind. Obydwa gry są strategiczne, gdzie twórcy wprowadzili mechanikę "zmian klimatycznych". Problem tutaj polega na tym, że w przypadku Civilization VI psuje ona po prostu grę poprzez celowe niszczenie miast na mapie, natomiast w przypadku Humankind to już zupełna nada, bo gra kończy się z okienkiem po prostu, bez opcji kontynuacji, jesteś po prostu wyrzucany do main menu. Tak, propaganda w mediach mnie wkurza.
@Masakiyomi Жыл бұрын
A mnie wkurza promowanie prawackich ideologii, wszędzie tylko jakieś religie, bóstwa, kapliczki, małżeństwa, rozebrane cycate laski i chodzące klony Hulk'a albo z gołymi klatami, albo w pancerzach o masie załadowanego TIR'a, no rzygać się chce od tej prawackiej propagandy
@Shikabane-Neko Жыл бұрын
O tak masz racje te lewackie ideologie też mnie wkurwiają w grach to niech sobie zostawią do na kampanie wyborcze a nie wrzucają w filmy czy gry które mają na celu odstresować nas od codziennego syfu życia codziennego ..
@D1arecki Жыл бұрын
Dlatego grę na którą się nie napaliłem kupuję po pół, a nawet roku kiedy jest tańsza i w miarę połatana.
@maciol42 Жыл бұрын
świetny materiał, dziękuję!
@Szklana147 Жыл бұрын
1. Tryb sieciowy. Zawsze jest nastawiony na grind i maksymalne chłonięcie uwagi i czasu gracza. Nie oszukujmy się. Większość ludzi po grze w multi nie odczuwa żadnej satysfakcji z osiągnięcia czegokolwiek.
@maciej7202 Жыл бұрын
I przy punkcie 2 widać gafę - żadna z pokazanych gier na tegorocznej konferencji Microsoftu nie była zwiastunem CGI, wszystko co było odpalone było chociaż na silniku gry
@freuer007 Жыл бұрын
Dziwne, że przy punkcie 3. czyli zbyt szybkim zapowiadaniu gry nie pojawiła się nawet jedna migawka rzekomych Dziejów Khorinis. A to dokładnie taka sytuacja, że gra powstaje od X lat i zespół zdążył się rozpaść, a niewykorzystany materiał przepadnie. Co jeszcze w kwestii Gothica... Na fejsie od dawna wyświetlają mi się reklamy preordera jego remastera. Jak zwróciłem uwagę, że na tym etapie jego sprzedaż jest bez sensu, to zostałem zjechany, że chcę mówić ludziom na co mają wydawać ich pieniądze.
@dismas316 Жыл бұрын
Dodałbym jeszcze kupowanie streamerow/youtuberow nakrecajacych hajp na produkcje wątpliwej jakosci
@johntrudeu9756 Жыл бұрын
Mikrotransakcje powinny były umrzeć już dawno temu ale niestety znaleźli się naiwniacy którzy pozwolili im przeżyć. Tak więc wzywam do krucjaty przeciwko mikrotransakcjom i każdemu kto je popiera choćby w najmniejszym stopniu. Wypalmy zło razem z korzeniami. Każdy skazany będzie zmuszony do ciągłego opłacania krucjat za co dostanie 1 gram jedzenia (jak im się to tak podoba to niech płacą non-stop żeby nie paść z głodu) i do ciągłego pracowania w kamieniołomie żeby mógł płacić. Osadzeni będą mogli wyjść kiedy przytyją o 120 kg w stosunku do ich początkowej wagi. Oczywiście nie będą mogli korzystać z innych pieniędzy niż tych które zarobią w kamieniołomie żeby nie było za łatwo.
@Shikabane-Neko Жыл бұрын
KEKW jestem za a nawet przeciw :D
@morako_isaki_ Жыл бұрын
Ja nie rozumiem dlaczego ludzie preorderują gry. W dniu premiery masz pełno recenzji i testów gry. Wiadomo, że są rzeczy, które podlegają subiektywnej ocenie, np. fabula. Ale jak technicznie gra leży i optymalizacja jest fatalna np. Cyberpunk 2077 to już wiadomo w dniu premiery. Jak jest w porządku to możesz kupić jeszcze w dniu premiery albo na drugi dzień.
@joltif9307 Жыл бұрын
Idealny przykład zapowiadania za wcześnie to hollow knight silksong
@kermitzabka Жыл бұрын
4:20 nie zgodzę się że remaster crisisa wygląda gorzej. Co prawda nie wygląda tak dobrze jak nieco starsze rdr2, ale nadal remaster jest sporo ładniejszy.
@debilnarejestracja Жыл бұрын
Za ceny gier po 300 zł życzę żeby każdy piracil.
@Dunleap Жыл бұрын
Jedyne zastrzeżenia mam co do wspomnienia gog-a. Gog galaxy nie jest wymagany do instalacji aby grać w gry z Goga. Wszytko można ściągnąć z neta i grać bez problemu. DRM free. Ale fakt instaluje galaxy, bo daje mi to możliwość wglądu do innych platform i znajdowaniu jakie gry mam gdzie
@adam-xt8te Жыл бұрын
Tvgry pokazują w miniaturce środkowy palec widzom. Nic dziwnego, że śmietanka odeszła.
@frontonzadymkolee7212 Жыл бұрын
Ciekawa historia o DRMach. Gdy wychodził Doom Eternal chciałem go sobie kupić ale nie byłem pewien czy mi ciągnie. Z racji tego postanowiłem pobrać najpierw pirata którego znalazłem na torrentach godzinę po premierze gry. Stwierdziłem że nie mam nic do stracenia i pobrałem. Okazało się, że jest to wersja oficjalna bo betezda zapomniała dodać do gry DRM. Gdy zobaczyłem, że w grze mam normalnie połączenie z internetem czego na piracie nie powinno być. Założyłem konto na betezda necie czy jak to się nazywa i jakby nigdy nic dodało mi grę do biblioteki. W taki sposób zdobyłem Dooma za darmo. Czyli podsumowując zaoszczędziłem dzięki nieudolności Toma i tym, że DRM istnieje
@gruchenstein9163 Жыл бұрын
ja tak zaoszczedzilem na gpu, pobralem z komputera, bo ktos nie zabezpieczyl domu i zostawil otwarte okno
@kawalkada6952 Жыл бұрын
Co do punktu pierwszego - należę do małego ułamka ludzi, którzy na konsoli grają na odwróconej osi X i Y. I wyobraźcie sobie to zaskoczenie, gdy kupuję grę za grubą kasę, ściągam gigabajty danych, odpalam... i gra jest dla mnie niegrywalna, bo twórcom nie chciało się zaimplementować wsparcia dla odwróconej kamery. I nie mówię tu o małych grach, ale gigantach pokroju RDR2
@Shikabane-Neko Жыл бұрын
W spyro podczas tych lokacji latanych była domyślnie odwrócona góra i dół tragicznie sie sterowało ale na szczęście jest opcja zmiany. Kurde podziwiam że Ci w odwróconych ustawieniach kamery jest wygodniej grać dla mnie to nie intuicyjne gdy popatrzeć w góre musze kliknąć S lub by spojrzeć w prawo musze kliknąć A :D
@graathi5730 Жыл бұрын
Jeszcze przed obejrzeniem: 1. Wieże do odblokowania 2. Otwarty pusty, nudny świat 3. Mikropłatności w pełnych grach 4. Dlc z 2 mapami, 2 karabinami, 1 pistoletem/3 samochodami, tryb gry 5. Season passy 6. Gry usługi - bo nikt nie lubi gier jednoosobowych 7. Wydawanie gier w wersji beta za pełną cenę/z zero/one/kwadrylion day patchem
@gosc8003 Жыл бұрын
Brakuje jednej rzeczy, multiplatforming którego nie można wyłączyć np w Fortnite na pc
@jirajamgo Жыл бұрын
2. Same opisy na Steam itp. niewiele mówią o grze, np. szukam jakiegoś mmo lub surviwalu z większą pojemnością serwerów ale za nic się takich technicznych rzeczy nie dowiesz z opisu, oprócz steku kitu z opisu.
@Adriano70911 Жыл бұрын
Nie cierpię mikropłatności
@Tutelson64 Жыл бұрын
Zróbcie odcinek z ciężkyni wieloosobowymi tytułami jak DayZ czy Tarkov
@adrian91135 Жыл бұрын
Uszanowanko. Dobry materiał
@brambur4151 Жыл бұрын
Materiał na ludologicznej essie 🤙🤙
@haripota6734 Жыл бұрын
dodał bym jeszcze polityke DLC w formie pocięcia gry na pierdyliard dodatków by za pełen produkt ksasować jakieś chore kfoty
@plyazarhasil4720 Жыл бұрын
👍
@AndromedaApokalipsy Жыл бұрын
last of us jest jedną z niewielu gier, która ma dostosowania dla osób niewidomych i można w nią grać bez zmysłu wzroku
@j_cob7660 Жыл бұрын
Apropo avatar frontiers of pandora to gameplay ubisoft juz dawno wypuscił i wyglada miernie lecz nie mozna mowic ze dali tylko wyrenederowany teaser
@antokiller8489 Жыл бұрын
jakie narzekanie to tylko i wyłącznie słuszne wytykanie błędów
@michaszek9939 Жыл бұрын
1:46 Forza Horizon i mapa skarbów
@lolix4794 Жыл бұрын
Mnie drażni wycięcie połowy zawartości aby sprzedać ją jako DLCki dobrymi przykładami są gry EA oraz Paradoxu.
@andrzejwitkowski1613 Жыл бұрын
Sam bym lepiej tego nie ujął. Czysta prawda.
@Darlf_Sevil Жыл бұрын
Rozumiem i akceptuje mikropłatności kosmetyczne w grach do 200 zł dużych gracz, jak bym znalazł coś wielkiego to może do 300 zł lub gdy gra ma darmowe dlceki a tak to skam i tyle gry są coraz droższe w produkcji ale bez przesady
@OkiemAmatoratv Жыл бұрын
Bardzo dobry materiał, redaktorowi jeszcze brakuje luzu i charakteru. Jednak myślę że to kwestia czasu jak to się zmieni. POZDRO