Máme úžasnou školní zahradu. No a my tam nemůžeme. Maximálně 1x ročně nás tam naženou abychom jí uklidili.
@16LiveRecords7 жыл бұрын
gamecraftCZ já a jenom já - možná by vám měli dát místo toho navíc češtinu:)
@theOtneT7 жыл бұрын
Když se bavíme o té škole, tak se přiučme. Máš tam chybu:) *my - jako my všichni
@StandaShow7 жыл бұрын
Měli jsme uprostřed školy krásný dvůr. Koukal jsem na něj 8 let z okna a nikdy tam nebyl :)
@adamkocourek96407 жыл бұрын
Máme hřište na kterem je zakáz si hrát. + jsou tam kamery (ktere ovšem nejdou)
@tomasgaming7036 жыл бұрын
já s vámi nevím.... my chodili na zahradu dvě hodiny týdně
@1stnightcore5157 жыл бұрын
Běž kandidovat, budu tě volit. :D
@satan68917 жыл бұрын
Souhlasím, konečně nějaký inteligentní kanál na youtube. Jen tak dál :)
@lukaspellant58627 жыл бұрын
přehlídl si Martina Rotu?
@michalrama7 жыл бұрын
Lukáš Pellant Jestli má Martin Rota IQ 152, tak potom má Standa IQ 170.
@pivko24417 жыл бұрын
Lukáš Pellant ten je na 2. místě
@rektr_creepypasty6 жыл бұрын
A nejfake??
@martinkrupar27767 жыл бұрын
Stando, nechceš založit nějakou konečně korektní politickou stranu? 😁
@lordofdenationdn65186 жыл бұрын
Souhlasím
@100PKU6 жыл бұрын
To není nutné ,populistů je dost.
@janrychly66515 жыл бұрын
@@100PKU O_O Jo, bohužel...
@kysanec7 жыл бұрын
Stando máš pravdu, ve středu mi škola začíná v 7 ráno (vstávám v 5:30 protože dojíždím) a konec je v 15:00 ( doma jsem až v 16:00). Takže nejsem doma 10,5hodin. A to pak se mám zas učit? A pak jít spát? Žádný free - time.
@kisator67526 жыл бұрын
Máš pravdu debilní školy
@MassRoyal6 жыл бұрын
Pohoda mam to tak 4x v týdnu
@happybreadfruit35306 жыл бұрын
+Patrik_208 Hajduk, VÝkend... Tak to je na žalobu učitele českého jazyka :D
@Cuwubiq6 жыл бұрын
proč na ty časy klikám?👌😂
@janrychly66515 жыл бұрын
8 Hodin?!? RIP
@jankabrt61687 жыл бұрын
Ahoj Stando jsem učitel a existuje teorie, že politicky nezajem je tu záměrný. Začalo to už za minueho režimu kdy inteligence byla nežádoucí. Respektive byla žádoucí jen u vybraných elit. Inteligentní lidi totiž působí problémy, vyvolávají revoluce, bouří se a říkají co si myslí apd... Naši politici nechtějí takové lidi. Chtějí tupé stádo, co bude mlčet, co je bude tupě volit, věřit jejich každoročním slibům, že bude lépe a elita si bude moc dál krást u svých koryt. Tohle je můj názor jinak nevím proč by to nechali dojít tak daleko. Ministry školství dělají skoro vždy lidi co ve školství nikdy nebyli. Vyjímka byl Dobeš, který jako první zásadně zvýšil platy učitelům a dostal tam aspon nějaké mladé lidi. Jinak jsou to jen teoretici co všechno jen zkomplikují.
@radushkha7 жыл бұрын
nejsem učitelka, ale tahle myšlenka mě taky už nějakou dobu provází :-)
@luciasoosova21826 жыл бұрын
Súhlasím
@williamdehner67185 жыл бұрын
Tohle nám říká učitelej Dějepisu. Revoluce školství by mohla být, ale politici to nechcou. Nepotřebují inteligenty...
@krystofdostal72087 жыл бұрын
Standa na hrad
@adanos486 жыл бұрын
souhlas
@suharisanmiguel7576 жыл бұрын
Na mírov
@janrychly66515 жыл бұрын
Spíše do sněmovny...
@parekvrohliku83865 жыл бұрын
Souhlas
@jayeden43727 жыл бұрын
Tohle video by se mělo dostat k ministrovi školství.
@darkmanycz6 жыл бұрын
Smůla :/
@mistrix60136 жыл бұрын
Toto bych pslal do senatu
@adanos486 жыл бұрын
a to definitivně
@bbc71445 жыл бұрын
Ano souhlasím
@Quilgen5 жыл бұрын
A myslíte, že by s ním udělali víc, než se mu vysmáli ? :D
@pennevoncatteret60127 жыл бұрын
to naše učitelka na máťu má v plánu na jaře jít ven a tam si ukázat jak ty počty fungují v realitě , učitelka na dějepis vyndá mapu a starou knihu týkající se aktuálního učiva a začne povídat dává nám šanci se zeptat nebo obohatit text .Tuto učitelku máme jen na suplování a všichni jí ohledně téhle hodiny milují . Takto si povídat s učitelem je úžasný. Všichni z textu dostali max. 1- WOW.
@kentus52197 жыл бұрын
Přesně tak , máme učitelku , který umřel manžel (autonehodou) a ta šetří každou kačku aby jí zbylo na papíry a barvu do tiskárny aby nám občas nakopírovala dlouhý zápisy. Půlku života strávila ve škole , je Bioložka a sotva si na sebe vydělá .
@NikkiFoldynova6 жыл бұрын
Děkuji moc za tohle video, Stando. Jsem vážně ráda, že nejsem sama, která si o našem školství myslí to samé (až na pár detailů, o kterých pochybuji). Přesně takové věci jako je přesně daný čas hodin, čtyři holé zdi, nikdo nesmí mluvit, předměty na sebe nenavazují, vadily i mi samotné, když jsem ještě na školu chodila, x let zpátky. Srozumitelně podané, logicky uspořádané a odůvodněné, kvalitně zpracované. Můžeme jen doufat, že si takové věci uvědomí i lidé, kteří mají tu moc s tím něco udělat a konečně změnit tak zastaralý systém.
@adamsynek76117 жыл бұрын
Kdyby se ve škole nevyučovalo tolik zbytečných věcí, zbylo by mnohem víc času na probírání toho, co v životě opravdu budeme potřebovat. Vůbec třeba nechápu mluvnici. Jediné co v životě z mluvnice potřebuju je gramatika a to se naučí nejdýl do sedmý třídy. Pak přijdou na řadu větné členy, druhy vedlejších vět a podobný blbosti, který prostě někdo vymyslel jen proto, aby se to učilo ve škole. Kdy v životě nastane situace, kdy si čteš dopis a řekneš si "je hele! to je vedlejší věta přísudková! no nevědět to byl bych v prdeli". Nebo výtvarná výchova. Co to sakra je. Když už školu berou tak vážně, proč bych si měl chodit do školy malovat? Nestrávím tam už takhle dost času? Prostě nebýt takových zbytečností, naučil bych se mnohem víc užitečných věcí a nemusel bych ve škole strávit 15000 hodin.
@jaroslav39057 жыл бұрын
Hele, ty věci se neučí jen tak pro nic za nic, když budeš kdykoli a cokoli psát, budou se ti hodit, už proto, že podle toho píšeš čárky ve větách. Výtvarná, hudební i tělesná výchova je nutná, ne v takové míře jako ostatní předměty (taky jich máte mnohem méně hodin), ale lidé by bez těchto předmětů často k umění, hudbě, pohybu ani nepřičichli. A mimochodem, ty si nechodíš do školy malovat, ve škole maluješ, aby jsi se v tom mohl zlepšit a využít to později v životě (mysli si co chceš, ale hodit se ti to bude).
@kokosova_ruze6 жыл бұрын
Zbytečný mi přijdou jiný věci. Třeba proč se na školách učí předměty, který s tím oborem nemají nic společnýho? Jasně, je to pro lidi, co půjdou dál, ale proč teda na to není nějakej kroužek? Takhle se učím něco, co mě vůbec nezajímá a co nevyužiju, a co mě zajímá, si pak dohledavám doma.
@adamzabokrtsky50226 жыл бұрын
Noo výtvarná výchova a hudební výchova by podle mne měla být volitelný předmět od 6. třídy . Já chodím do školy a moc talentu a malování a zpívání nemám . Spíš jsem získal talent na recitaci toť vše . Ale to mě tolik neštve na co mám talent , ale abych se mi učitelé posmívali že neumím kreslit a nebo že neumím zpívat tak bych jim nejradši řekl : "Polib mi prdel , nebudu tady ztrácet čas ! " Ano vím přehnal jsem to , ale jsou to moje pocity z té hodiny .
@TheJok3rMan6 жыл бұрын
Adam Synek tie veci sú dobre pre ľudí, čo sa chcú naučiť vás jazyk, aby vedeli ako skladať vety, časovať, atď.. Ale Vám čo ten jazyk máte ako domáci, je Vám absolútne na nič sa to učiť, lebo človek hovorí automaticky a nerozmýšľa, že prečo toto skloňoval tak alebo hento casoval tak. Cudzinec nad tým musí takto rozmýšľať lebo ten jazyk nehovorí automaticky. A ešte musím dodať že aj ten cudzinec sa ten jazyk naučí lepšie inak ako bifľovanim gramatiky, osobne viem perfektne anglicky ale gramatiku ti fakt nevysvetlím, lebo jej stále nerozumiem, iba som pozeral veľa anglických filmov atď a časom som sa naučil automaticky hovorit. Ak mám rozmýšľať nad nejakou gramatikou pri skladaní vety, tak má to len popletie. A úprimne ešte tá naša Slovenska (neviem ako u vás v Česku) gramatika je tak chorá, že ju tu naozaj nikto poriadne nevie.
@ingridlaskova18782 жыл бұрын
Tak pro mne výtvarka by nebyla zbytečná. Mě to baví. Zbytečná pro mne byla hudebka, jelikož nemám hudební sluch.
@Adam-mq7pm6 жыл бұрын
Skvělé video, skvělé argumenty prostě dokonalé!! Jsem mega rad ze se nasel dalsi clovek ktery se venuje tomuto tema,.... 👌 Btw taky mam ted ve skole kamose ktery mi vsechno vysvetluje a taky v matice....
@lexphantomhive93967 жыл бұрын
takhle by vypadal Jarda Kovář, kdyby cílil na starší publikum.
@davidrajchman71627 жыл бұрын
a to je dobře nebo špatně
@lexphantomhive93967 жыл бұрын
wow
@sharkacz55237 жыл бұрын
Co se týká platu učitele - rádi se srovnávají s lékaři, ale vysoká škola pedagogická je jedna z nejjednodušších vůbec a který doktor má tři měsíce prázdnin ?
@tomaskudera97487 жыл бұрын
Ze vším souhlasím naprosto dobře vysvětlené. A vůbec nechápu proč jsou zakázané mobily. Chyba neni v nás jako generaci ale v době. KZbinr Vidrail vydal úžasný video kde mluvil o dnešní generaci. Ten kdo vymeslel slovo generace před tisíci lety řekl že dnešní generace je zkažená, takže chyba není v nás ale v době které žijeme. Mě už pomálu přijde že slovo generace je jenom způsob jak nadávat mladším. A jinak máme před školou nádhernou zahradu a tam smíme jen když jdeme trhat plevel. BTW. stejně si tohle nikdo nepřečte když je video pár týdnů staré.
@agentka99367 жыл бұрын
Máš super nápady a súhlasím so všetkým
@msfuficek9966 жыл бұрын
Ano, ano a ano. Naprosto s tebou souhlasím. Škola mi zabírá tak 6- 8 hodin a mám spoustu kroužků takže kvůli tomu nestíhám úkoly a stresuji se kvůli testům a známkám. Tohle video mi otevřelo oči a budu se snažit tohle video šířit dál. Měj se a toč dál, má to smysl. :)
@editaroutova7 жыл бұрын
U nás ve škole když máš při hodině mobil tak je za to podmínečné vyloučení :))))
@simonamorcinkova85116 жыл бұрын
Chci být jednou učitelka a měla jsem podobné názory jako ty, je to těžší to ale vše realizovat. Problém je že v politice sedí starší lidé a ti měli školu úplně jinak, tudiš jsou nějakým způsobem zakomplexovani vůči nějakým změnám a novějším technikám vyučování. Na školách taky učí strašně moc starých učitelů co často vypadají že jsou starší jak ta škola, tihle učitele by nebyli schopni pracovat s elektrickou věci jako je tablet. Příkladem je naše učitelka přírodopisu která nás učila psát všemi deseti ale sama na to hleděla půl hodiny a používala dodhomady dva prsty. A nechápu proč se řeší maturita když se problémy s výukou objevují už na prvním stupni základní školy.
@hracionline38736 жыл бұрын
U nás ve škole je zavedené nové pravidlo a to je pítí o hodině. Ano chápu je to nepříjemné když mluvíte a do toho vám někdo srká z flašky ale tohle? to je vrchol! Další věc jsou mobily. Když ho vytáhneme o nebo i o hodině se kouknout na hodiny a pokud vás uvidí vyučující tak je zle a hodně zle... mobil se dá do obálky a do trezoru jako kdyby to byla nějaká bomba nebo co... podle mě to je kravina a navíc učitelé používají mobily (když jim někdo zavolá tak to zvednou) a my ne? to je nefér
@xxargusxx2236 жыл бұрын
Přesně tak
@carshere69185 жыл бұрын
Přesně takhle je to u nás, jen mobily už se nezabavují, teď se za to dostává min. 2 z chování... S tím pitím je to stejně a navíc i když opravdu nutně potřebuješ na záchod tě stejně nepustí 😅
@patrikjanickovic36837 жыл бұрын
Tu sa rozpráva o školstve v Českej Republike škoda že to tak isto funguje aj na Slovensku :D S tvojím názorom absolútne súhlasím :D
@driftraxCz6 жыл бұрын
standa do politiky protože tve nazory jsou super
@dodasek0736 жыл бұрын
Super video :) se vším naprosto souhlasím akorát co bych dodal je to že když přijde žák do třídy pozdě třeba jen o pár minut z nějakého důvodu je hned potrestán tím že musí přinést omluvenku ale učitel když přijde do hodiny pozdě tak se nic neděje podle mě by se i toto mělo změnit.
@manchestercity41717 жыл бұрын
Súhlasím stebou zo všetkim. A to že sedíme. v škole 6/7 hodín A. učíme sa a prídeme domov a zase sa učiť. toj je akurát tak na slovenskú a českú :) v nemecku,rakúsku. ta učitelia naučia učivo povino keď to nepochopis domov nepojdes a dostaneš individuálne hodiny. A domov dojdeš naučení toje. krok dopredu pre naše školy pardon pre pravopis :)
@lenka.matulikova17477 жыл бұрын
Adrian Husarik v rakúsku chodia decka od rana do asi 4 hodin večer (či nie aj dlhsie) ,nu ucitelia maju ine platy ze, Rakusko, Německo je zasa ina úroveň co si budeme, ale inak suhlasim 😅
@pavelsamokin68066 жыл бұрын
Manchester City 6
@krakensov84246 жыл бұрын
Je to strašne neskoro odpisovať, ale zasa pre porovnanie, Aziati dostávajú tony úloh a ich školstvo sa, aj vďaka tomu, považuje za jedno z najlepších na svete... Mne príde ako najväčší problém neefektívne využitie času v škole.. viď ľudí, ktorí absolútne nechápu matematiku a aj napriek tomu je takmer na každej strednej škole a tí ľudia len zabíjajú čas (o základke sa baviť nebudeme, tam je to podľa mňa okej, lebo ešte do tých 12-14 sa rozhliadať treba)
@suharisanmiguel7576 жыл бұрын
Zase typické v česku je to nejhorší a v dokonalém západu nejlepší. Byl jsem v rakousku a nic takového tam nebylo
6 жыл бұрын
@@suharisanmiguel757 asi tak
@adamvecera17887 жыл бұрын
🙌👍a ešte100000000👍👍👍👍👍za toto videiko. To sú moje slová
@xdjazovksy7 жыл бұрын
krásné názory sleduji tě už od videa :Jak sbalit spolužačku? Příhody o holkách na střední . u kterého jsem si tě oblíbil a od té doby sleduji tvé videa pravidelně a jsem rád že jsi jeden z mála ytberu který je rozumný :)
@vojtamorkes66467 жыл бұрын
Já s tím souhlasím. Například na základní škole(to už je taky pár let) jsem měl učitele fyziky který byl ve třídě ještě před hodinou, testy oznamoval dopředu, a právě před jeho hodinou mu každý mohl přinést svůj tahák, a když byl celý správně, mohl si ho na test nechat a použít. A protože měl se žáky dobrý vztah a podobně, tak pro něj nebyl problém se žáka zeptat, a věřit mu, že si tahák napsal a vyrobil sám.
@zdenekrezl6013 жыл бұрын
Ahoj Stando, moc Ti děkuji za Radiotéku. 😉✌️
@mbruna42646 жыл бұрын
souhlas se vším, jedna zajímavost: známky se hodnotí od 1 do 5 a tak se hodnotila kvalita výrobků už za 1. Republiky, takže jsme hodnoceni jako např. maso
@janhanak8797 жыл бұрын
nemám co dodat.. Sice už chodím 10 let do práce, ale za každé slovo v tomto videu se ti klidně "podepíšu". Máš naprostou pravdu !
@kikikitv30257 жыл бұрын
Ahoj standa u nás ve škole zakázaly mobili a trestá se to hodně přísně😢
@viroplay82297 жыл бұрын
Radiotéka vylepšil bych: Vyhledávání v audioknihách
@eluness7 жыл бұрын
Ahoj, narazila jsem na tvůj kanál náhodou, ale musím uznat, že máš super tvorbu.. :) A přednes. V dnešní době má většina yt co půl minuty nějakej střih. Obdivuju, že umíš mluvit plynule a to co říkáš má hlavu, obsah i patu :D Tvoje talkshow donutí člověka přemýšlet, to je dobře.
@springleaf56597 жыл бұрын
Ahoj Stando, je to první video, které jsem videla na tvém kanále a opravdu mě hodně zaujalo, protože je důležité. Škola je po rodičích to první, co nás potká a ovlivní, formuje tedy celou společnost. Mám pedagogické minimum, teď studuji češtinu- dějepis, protože jsem chtěla učit. Na výšce jsem zjistila, že se ve školách učí totální nepodstatné kraviny, místo věcí zajímavých a podstatných. Učíme se především tak, že si do sešitu bezmyšlenkovitě zapisujeme výklad a to se ucime zpaměti, jako ve středověku. Když ale zhodnotím, ze abych mohla učit češtinu a dějepis, musim umět tolik věcí, které při výuce nikdy nevyužiju (staroslovenstina, překládání novogotickeho pisma, abych mohla přepisovat staré listiny) s vědomím, že za to dostanu směšný plat, nikdo me jako učitelku nebude respektovat, nebudu mít ani čas ani prostor ukázat jim to zajímavé a to, popřípadě pak ještě musi ucitele čelit šikaně... Pak nevím... A chápu, proč tolik schopnych a talentovaných lidí, kteří by s timto problemem mohli neco udělat, do školství nejde nebo z nej uteče... A zakázala bych domácí úkoly!
@kokosova_ruze6 жыл бұрын
Dobrej nápad na "dovolené". Já si třeba dám taky občas volno den, když jsem třeba šíleně unavená, nebo po rozchodu jsem byla úplně mimo... Přesně, jak říkáš. Mě třeba nevyhovují letní prázdniny. Jsou strašně dlouhý. Sebrala bych ty poslední dva týdny a dala bych je někam jinam. Je potřeba se častěji odreagovat. Jinak ono je super jít ven, ale to by ti nemohli být kreteni, kteří si musí všechno vyzkoušet a ucitelka by ma za ne zodpovědnost. Ale o takovýhle podobnych věcech taky přemýšlím. Ale to by den musel mít 50 hodin. A každýho baví něco jiného. Hodne lidi se na to vysere, někdo to pretrpi... Jo a tech 45 minut je pro to, ze se v nějakém průměru na takovou dobu dokáže soustředit student. A matiku nesnáším od základky, ale možný, ze kdyby me ji naučil někdo jiny, lip bych ji pochopila. Nemám na ni zadny papír, ale učitel vždycky kvaltuje a nechápe, ze proste neumim tak rychle počítat.
@adele32047 жыл бұрын
Ahoj Stando, jako právě končící studentka učitelství angličtiny a občanky musím lehce nesouhlasit s tím, že spolu předměty ve škole vůbec nesouvisí. Aktuálně se dost dramaticky řeší tzv. mezioborová témata, tedy právě např. historická témata ve výuce filosofie. Tím chci říct, že nás na to, jak tyto věci propojovat, speciálně připravují. Dost často, ale samozřejmě ne vždy, učí např. občanku a dějepis jeden a ten samý učitel. Máš ale pravdu v tom, že se v podstatě ty stejné informace předávají v průběhu několika let, možná by zrovna toto šlo uchopit i jinak. Jinak na Tvá videa koukám ráda, a ráda poslouchám i nedělní povídání. Přeji hezký večer
@komentatorkaandy63767 жыл бұрын
Ahoj Stando, se všemi body naprosto souhlasím. Tvůj hlas se poslouchá velmi dobře. Jen tak dál. :)
@MRSMKYY7 жыл бұрын
Super video, mluvíš mi z duše. Každopádně já maturoval v roce 2011 a některé předmety se po část studia na gymplu odehravali venku. Nekolikrat jsme byli venku s biologií atd. Stejně tak divadla :) Jinak super! Pokračuj ve tvorbě a další donate tě nemine :)
@terezasichova39597 жыл бұрын
Naše matikářka nám taháky dovoluje, ale nesmí na nich být volné místo a musí být napsané námi.😁
@jiridockal50357 жыл бұрын
ahoj stando, to co tu říkáš se týká jakých škol?
@lzafen24596 жыл бұрын
Určitě mi bude ta Rádiotéka moc pomáhat! Takže tobě patří můj dík! Děkuji❤
@DVA35 жыл бұрын
Top! Velká pravda :) - Dave
@wardrobe99306 жыл бұрын
Hovoríš mi rovno z duše :D....super video !
@majklmajkl5036 жыл бұрын
Vyborny video stando
@arthurgobineau19326 жыл бұрын
Matematiku dali k maturitě jen, proto aby ji spoustu lidí neudělalo, protože ji umožnili předtím studovat lidem i na účňácích, tudíž ji má dnes každý a tak nemá takovou hodnotu. Já když chodil do školy např. na ZŠ, tak mě studium vůbec nezajímalo. Studium mi bralo volný čas, známka byla jedinou motivací, proč se to naučit. Vždy sem do toho doma jen koukal a když se blížila písemka, tak sem se to naučil, jinak bych na to kašlal. Školní hodina 45 minut stačí - z pohledu žáka. Navíc i tak tam celkově sedí dost dlouho. Ve škole sem byl vždycky unavený a příliš mnoho aktivity ze mě nedostali. Např. i na VŠ cvíčka nebyla moc zábavná, kor když chtěli interakci a příliš se snažili... tam měli i delší hodiny, ale to se tak nějak dalo, člověk tam nebyl každý dny... Základní školy poskytují normálně kino, divadlo, venkovní aktivity a i jsme chodívali do přírody, ale pro učitele to muselo být obecně peklo, když museli furt zklidňovat žáky a udržet u nich pozornost, protože polovinu lidí to moc nezajímalo a měli max. radost, že se neučí popřípadě někam zalezli a ulejvali se. To nemluvím o skupinovým prací - jeden dělá a zbytek se vozí. Nicméně je pravdou, že se ve škole učí spoustu zbytečností a v podstatě jde jen o to získat maturitní, vysokoškolský či jiný papír a pak např. v práci se naučit to, co bude reálně člověk potřebovat... na ZŠ by bylo vhodné vyučovat finanční gramotnost, než matiku na úrovni jakou ji známe dnes. Taky je problém, že každý učitel je jiný, občas nic nenaučí a dalšího učitele to pak nezajímá nebo se počítá s tím, že to umíme... S domácími úkoly souhlasím, ale ve škole žáci nedávají často pozor no... Obecně by bylo dobré neučit zbytečné množství vědomostí a učit se jen to nejdůležitější a opakovat to, protože to pak zapomenou a nevědí nic. Na závěr, když člověka bude něco zajímat, tak se to naučí sám, stejně některé informace, např. historické tabu se ve škole nedozví...
@watfirtv75096 жыл бұрын
Další super video, úplně souhlasím s tvými názory
@MrMajkl6 жыл бұрын
Tohle video by měli vidět všichni učitele 😀
@fourflyingsouls85656 жыл бұрын
Myslim že učitelé za to nemohu tolik jako ministerstvo školství...
@mareknavratil057 жыл бұрын
Sdílím to aby to viděla naše škola
@albertvonka93467 жыл бұрын
na Fj dostáváme dů skoro každou hodinu a když ho nedoneseme podepsaný za 5 bez možnosti opravy jako sorry ale to fakt ne
@simonnovak10117 жыл бұрын
Big up Stando. Mám na to úplně stejnej názor. Jsme rád, že mám mámu která má na to stejný názor a tak nemusím tolik řešit známky. nejvíc mě dostávaj lidi, když slavěj každou jedničku :D smutný je, že většina lidí si to nemyslí a CVVM je přibližně 70% lidí spokojeno s kvalitou výuky na gymnáziích a základních školách. no už jen 6 let do konce gymplu :D Nejhorší jsou rodiče, kterým záleží na tom, aby jejich děti měly jedničky a ony pak tráví hodiny učením jsou nespokojený a např. brečí kvůli špatné známce z testu či na vysvědčení. To je prostě non sense
@_tim_may_7 жыл бұрын
seru se 6 hodin ve škole pak se doma hodinu učím a dělám si ještě DÚ vzal bych si do tašky tablet a mobil a nemusel bych i opisovat s tabule jinak se vším souhlasím, dost důležité je i to že dospělí už to mají za sebou je pravda že jsme opice jinak volno ve škole 15 dní super
@justdominik98126 жыл бұрын
My ve škole mobil používáme skoro pořád na matice a fyzice pak jsou předměty kde vůbec ale pořád je máme povolené
@sebastianray56037 жыл бұрын
Podle mě známky jsou dobré (a to jsem taky žák), protože když člověk udělá občas pár chyb, tak se nic zvláštního nestane (akorát dostane třeba 3, ale ta mu nic neudělá) a něco se stane až když nedělá nic a to je podle mě správné, protože kdyby to tak nebylo tak by ve škole většina žáků nic nedělala.Ta ,,dovolená" pro žáky už je (alespoň na naší škole) a funguje tak, že žák to musí nahlásit 3 dni dopředu, musí na to mít malý ,,formulář", který dostane v kanceláři a musí mu ho podepsat učitel který před podpisem uváží, jestli to žák může dostat (nepodepíše to např. když je to problémový žák nebo když už je to tak po třetí).Se zbytkem tvých názorů souhlasím....
@rudyrw65147 жыл бұрын
Náš učitel říkal že chyba se udělat může ale opravit se musí
@S4yelllow7 жыл бұрын
jak točíš plochu na iphone ?
@lukaspecka62714 жыл бұрын
Naprostý souhlas skoro se vším :-) a ty taháky jsou TOP - tak jsem to přesně měl taky.. Jen se mi nezdá jedna věc - platy učitelů :-D Chápu, že to jsou vysokoškoláci, ale jak jsi sám uvedl, tak je rozdíl mezi učitelem například literatury, který vejde do třídy a ze svých poznámek celý život povídá dokola to samé (přidaná hodnota žádná) a my si to píšeme a doma musíme učit - takový učitel si dobrý plat podle mě nezaslouží :-D Dobrý plat si zaslouží učitel, který se těm žákům věnuje - kolektivně s žákama řeší problémy, a hodina končí tím, že si z té hodiny něco odnesu. Stejně tak je to s angličtinou - je hloupost dát dětem 50 slovíček a doma se je naučte. Hold my jsme ta generace, kdy nás anglinu učili přeorientovaní ruštináři..:-D
@adamkocourek96407 жыл бұрын
Tento človek je génius. Ešte by som pridal to že načo máme písať poznámky keď to máme v učebnici? My Hero
@Hudebniosvezovac7 жыл бұрын
Stando :) na tebe by jsme se měli koukat ve škole..
@jakubsorna366 жыл бұрын
Jsem pro aby studenti chapali princip a ne se učili na zpaměť něco čemu nerozumí. Jsem ale zásadně proti tomu co říkáš o technologiích ve škole. 1. Základní škola je od toho aby naučila základní věci, který by měl znát každej občan, takže tady bych vůbec nějaký technologie neuplatňoval. Jedině výškový programy ma PC což jsme my na základě měli. 2. Na střední škole se učí základní předměty a jejich obsah zase je to co by měl vědět středoškolák a k tomu nějaký odborný předměty. 3. Pokud budeš vyučovat tak jednoduchý věci jako je vyhledávání a zpracování informací tak lidstvo bude degenerovat. Už takhle nemá maturita takovou hodnotu. Kdybych to měl přirovnat tak udělat maturitu v době kdy jí dělali moji rodiče je je jako udělat si ted Bc. Dneska může mít maturitu i člověk, kterej by měl mít správně učňák (ne že by na učňaku bylo něco špatnýho), což je špatně a tímhle zjednodušením a osekání látky by se to ještě zhoršilo a střední školy by plodily idioty s maturitou jak na běžícím páse. 4. Ten vyuky je na mrd a rohodně bych ho změnil ale ono taky záleží na kantorech. Když někomu stačí, že mu žák řekne nějakou definici, kterou nedokáže ani vysvětlit tak je to špatně. Závěr: Učit zakládání informace co by měl znát každej občan, potažmo vyučovat na střední co by měl znát každej středoškolák a zároveň v některých předmětech požadovat pochopení latky ne se jí naučit zpaměti. A jsou věci co nejde naučit jako třeba vrozená inteligence, která je u většiny populace relativně nízká.
@tomasdolak39636 жыл бұрын
Mobily do škol rozhodně ne a stejně tak by bylo dobré omezit učení z tabletů či podobných zařízení. Důvodem proč toto nepoužívat je fakt, že mozek se učí a zlepšuje pomocí tréninku, čím více mu naložíme, tím více se zdokonalí a pokud mu přestaneme zátěž dávat, tak se nerozvine tolik kolik by mohl. A nyní proč se nerozvine pomocí mobilu a výukových aplikací? Protože se jedná o velmi povrchové učení, které zanechá v mozku jen krátkou stopu. Více o tom v knize Digitální demence od Manfreda Spitzera. Ano, dnes lze spoustu věcí najít během krátké chvíle za použití internetu, problém ale je, že není důležité jen naučit lidi jak ty informace hledat, ale také že něco takového vůbec je. Kdo neví, že existuje elektřina a magnetismus, těžko si rychle najde ohmův zákon, když ho potřebuje. K zapamatování si zpaměti některé věci není vůbec špatné, protože tím se trénuje mozek. Známky jsou hodnocením toho, nakolik jsi výuku pochopil. Učitel ti dá 5 a tím ti řekne, hale ještě jsi úplně nepochopil, co jsme probírali, zkus se nad tím ještě zamyslet. Tady je problém spíše doma, kdy ti rodiče vynadají za špatnou známku. Souhlasím, že by se člověk měl učit proto, aby něco uměl, ale nesouhlasím s tím, že známky nemotivují - sám jsi řekl, že se pak člověk učí pro známky, což znamená, že se učí, tedy motivuje ho to k učení. Sice je tam posun v cíli učení, ale to učení tam je a o to jde především. Dovolená mne zaujala, asi jsem se s tím ještě nesetkal. Můj názor je - jsou prázdniny, pravda jsou fixně dané, ale jsou. To je volno které má student. Krom toho tě nikdo nenutí chodit do školy (na sš - což je ten věk kdy už by měl mít zodpovědnost a částečně o sobě rozhodovat) a ty nemusíš přijít, pokud se pak omluvíš, je nějaká povolená maximální absence, která se řeší na hodiny. Absurdita množství času ve škole - to není absurdní, záleží však, jaké si odnášíš poznatky, vědomosti a schopnosti. Co se týče učení se biologie v přírodě apod. s tím dost souhlasím, ale kombinoval bych to. Třeba literárních děl je spousta a nestihneš na všechny jít, ale vědět o nich by se mělo. Na nějaká díla jít a pak třeba jít do galerií a muzeí a tam se vyučovat to naprosto beru. Na vysokých školách jsou nejobvyklejší bloky po 90 minutách a i to mi přijde v poslední době krátké, protože se toho moc nestihne. Souhlasím, že by stálo za zamyšlení překopat jednotlivé dotace hodin a jejich uspořádání. Na druhou stranu vím, že když mám během dne 8 hodin matematiky, že mozek je na konci totálně vyčerpaný matematikou a uvítá změnu v podobě jiného předmětu. Velmi souhlasím s tím, že by se měli informace propojovat. Při hodině se nemluví - o tom nevím. U nás se vždy snažilo probudit debatu na dané téma. Když byl výklad, tak jsme byli třeba 15 minut potichu, než učitel řekl co potřeboval říci, ale pak se o tom diskutovalo. Toto není problém systému, ale dílčích kantorů. Problém spolupráce na písemce je ta, že pak nejsi hodnocen za své znalosti. Na spolupráci jsou různé referáty a podobné práce. Není nejlepší způsob naučení se tahák, naprosto nejlepší způsob jak se něco naučit je, někomu to vysvětlovat, někoho to učit, sám se tím hodně moc naučíš. (Tahák tě něco naučí, jistě, ale není to nejlepší způsob - doplnění aby nedošlo k omylu.) Domácí úkoly jednoznačně ano. Jak říkáš, doma se pak učíš, ono ani nejlepší učitel tě nic nenaučí. To se musíš naučit Ty! Učitel zprostředkuje, ukazuje cestu, vede, hodnotí a pomáhá, ale učitel tě nemůže naučit, pokud ty sám se nebudeš chtít naučit. To že někdo předčítá skripta je problém kantora, ne systému, mnozí to tak nedělají a znám i učitele, který něco takového dělal, ale měl tak skvělý systém písemek, že nám pomohl se toho hodně naučit. Celkově by mne zajímalo, jak bys to celkově vyřešil, jak něco prosadit? Jak to změnit? Podle mne je velmi důležité dříve než se začne něco zbrkle měnit (mobily do škol) tak si vzít odbornou literaturu a věděcké výsledky a z nich říci aha, tak třeba mobily nefungují, ale praktické učení ano, dobře, tohle změníme. Jenomže to se bohužel neděje a všichni mají názory nepodložené argumenty. Se závěrečným shrnutím víceméně souhlasím. Děkuji Ti za nové pohledy na věc.
@n0ix-z2h7 жыл бұрын
náš pan učitel místo známek používá procenta ;)
@kokosova_ruze6 жыл бұрын
To dělala jedna naše učitelka taky... Měla jsem 50% a dostala jsem za 4... Na h*vno
@adamzabokrtsky50226 жыл бұрын
To potom procenta jsou k ničemu . Neměla by být 4 za 39% - 20% ?
@kokosova_ruze6 жыл бұрын
@@adamzabokrtsky5022 Však píšu, ze je to nespravedlivý.
@adamzabokrtsky50226 жыл бұрын
@@kokosova_ruze to je pravda
@Tomas_Rubin6 жыл бұрын
Však na střední škole je už 49% za 5
@spagi82557 жыл бұрын
btw : od kdy není druhej stupeň povinný :)
@henrytop58277 жыл бұрын
*povinný*
@spagi82557 жыл бұрын
Henry TOP 5 jj dik
@gandalfthegrey93117 жыл бұрын
Přesně kvůli tomu prvnímu o čem mluvíš jsme si na gymplu museli koupit iPady drahé jak svině.. máme tam jenom učebnici angličtiny a občas si tam při nějakých hodinách najdeme néjaký informace. Ale většinou na tom všichni hrajou Hearthstone a píšou si s ostatníma na facebooku.
@janmatousek97446 жыл бұрын
K těm tahákům. Měli jsme super učitele, co nám dovolil taháky. Podmínkou bylo, že musel být ručně vypracovaný, aby měl kontrolu, že jsme si ho vypracovali sami. A musím říct, že se takto člověk hodně naučil. Když se blížila písemka, tak jsem se dokázal mnohem více soustředit a věnovat přípravě taháku klidně x hodin a navíc jsem dokázal usoudit, co jsou důležité věci. Ve výsledku jsem se na tahák pak koukl jen pro nějaké upřesnění a napsal bych to v pohodě i bez taháku.
@notme38547 жыл бұрын
S těma mobilama.. Nevím, jestli by to úplně klapalo, a to říkám jako jeden z těch školou povinných. Ze zkušenosti vím, že když nám povolí si něco najít, většina toho využije, aby si odskočila někam na chat či si _zkontrolovat_ nějakou hru. Já to totiž dělám taky. :P Ale jo, jsme sto let za opicema. Nedávno nám kvůli nějakýmu novýmu.. *podělanýmu*.. zákonu sebrali seriózní automat na kafe s cappuchinem, kakaem, horkou čokoládou a nahradili ho barevným -automatem- divnou věcí s nápisem "Vyber si svého hrdinu" a nabídkou typu: "Skřítek jahodník: Cereální káva s příchutí vanilky, Víla Zvonilka: Mléko s příchutí kakaa." Jmenuje se to nějak jako pamlsková vyhláška..
@notme38547 жыл бұрын
Btw, nápad hezkej, ale mě osobně audioknihy vůbec nebaví. Musím to mít na papíře. Učení z tabletů mi přijde jako bejkárna úplně..
@xd_metrix6 жыл бұрын
Just some nobody wtf :DDDD
@michalrama7 жыл бұрын
Se vším stoprocentně souhlasím: Jen bych chtěl ještě dodat, že se řeší, že už děcka, které ani nejsou plnoleté, mají zničená záda, protože ustavičně sedí u počítače. Jenže skutečný původce toho je škola.
@FUNinPRG7 жыл бұрын
Některé tvoje fakta jsou opravdu pravdivá a naše školství by se nad tím mělo zamyslet, například bych zavedl nějakou formu tabletů nebo něco takového do tříd, představ si, že se učíte zeměpis, učitel něco vykládá a tobě se zobrazuje aktuální region,stát či graf o čem hovoří myslím že by to studenti mnohem více pochopili a co si budeme nalhávat technologie jsou veliká budoucnost, které nelze zabránit, tak proč se ještě učí formou psaní křídou na tabuli a né něčím technologicky aktuálnějším (neříkám, že některé školy toto nemají, ale kdyby to měli aspoň 80% byla by to paráda). Co bych ti vytknul jsou domácí úkoly, protože existuje řada studentů, kteří nedávají o hodinách pozor a doma mají aspoň nějaký důvod se na to podívat, s tímto argumentem tedy souhlasím na 50%, myslím si, že by bylo nejlepší dávat třeba domácí úkoly přes víkend jakou souhrn toho co za daný týden udělali v daném předmětu, žáci by podiskutovali zdali by chtěli domácí úkol a učitel/profesor by je pro ně vypracoval. Toto píšu z hlediska studenta -16let
@petrstegner19047 жыл бұрын
bude dnes stream ? díky
@TheVasekCZ7 жыл бұрын
Stando běž do politiky! :D
@ОльгаНагірняк-ж2щ7 жыл бұрын
Děkuju moc za videa! Učim se češtinu a i přizvuk jazyka) mezi tim posloucham o důležite veči) Ahoj z Bruntálu!)
@_GhostMiner7 жыл бұрын
Se radši budu celej den učit nějaký kokotiny nez dělat maturu z matiky xD
@henysek61327 жыл бұрын
super názor U nás o matematiku máme skupiny A,B,C,D
@ksavage64457 жыл бұрын
české školství je na tom fakt špatně ideální důkaz toho je 1.zš v Plzni
@radekuchytil63037 жыл бұрын
Dílčí změny nic moc nepřinesou, je nutné změnit systém. A to tvrdím jako politik. Trocha inspirace: kzbin.info/www/bejne/a3ubiJeMn99pZrc
@RichardJanda6 жыл бұрын
S naprostou většinou souhlasím. O volno jsem si mohl zažádat, když jsem měl jet na dovolenou. Od 18 let je možnost volna 3 dny za pololetí. To je dost málo. Když jsem dělal autoškolu, tak jsem měl kvůli tomu neomluvenou absenci. Když učitelé mluví celou dobu, tak si potřebuji zjistit o čem vlastně mluví, když využívají odborné výrazy a na to potřebuji telefon, abych si to mohl vygooglit. Při výuce cizích jazyků, když už chtějí vše překládat, tak by se překladač v telefonu hodil. Vzpomínám na to množství domácích úkolů, které jsem pravidelně nedělal a nebo jsem je dělal těsně před vyučovací hodinou. Kvůli tomu se mi zhoršil prospěch, ale nepřišel jsem o volný čas, který je mi cennější. Doma bych se musel učit každý den na dva testy plus nějaká povinná četba, kterou jsem četl naposledy někdy na prvním stupni. Teď jsem v práci a jsem rád, že nejsem studentem. Teď mám mnohem více volného času, žádné povinnosti si netahám domů, volno si můžu vzít kdy chci, mám možnost si něco vygooglit, čemu nerozumím, když očekávám důležitý hovor, můžu zvednout telefon,... Jsem rád, že to mám za sebou a jen malá část učitelů by si zasloužila přidat na mzdě. Díky za super video.
@justteddy4317 жыл бұрын
Super appka na ten poslech (Radiožurnál). Už jsem poslech celou Babičku. Díky. Jinak těším se na více knížek.
@synxy67867 жыл бұрын
Stando ty by si si zasloužit tak 100 000 subs
@evamaova38527 жыл бұрын
Super videjko....
@theOtneT7 жыл бұрын
Promiň, ale já s tebou nesouhlasím a musím to sepsat:D nevím, jestli se něco změnilo, ale ani na základce ani na střední to takhle nefungovalo. Učitelé se s námi vždy baví a diskutují, když se přihlásíme a nikdy jsem neměl problém kvůli tomu, že jsem někomu něco vysvětloval při hodině. Mobily máme výjimečně taky dovoleny, ale zakazování se nijak nehrotí, akorát nám řeknou, abychom ho schovali do kapsy. Jinak ohledně hodin a dotací různých předmětů tak třeba, když mám dvě hodiny matiky, tak mě začíná bolet hlava, protože je toho moc, ale když to máme rozházený v týdnu, tak je to fajn a je i dobré, že to průběžně procvičujeme. Taky padl názor, že je moc úkolů. Máme tak 3 úkoly na týden maximálně a to si nemyslím, že je moc. A ještě na konec - nemyslíš, že když dostaneš 5, tak je to sice nepříjemné, ale i motivující? Možná to beru jinak, ale já, když dostanu špatnou známku, tak mám chuť si ji opravit. Většinou s tebou souhlasím, ale dnes ne. Hodně štěstí v další tvorbě. :D
@PresiCZ7 жыл бұрын
K těm chytrým telefonům ve škole... A co když někdo chytrý telefon prostě nemá - tak je v háji.
@dominikprokopec86636 жыл бұрын
Učitel na škole nám dovolil psát písemku s tahákem, mělo to ale jeden jedinej háček, tahák musel být napsaný vlastní rukou. Pokud to bylo napsáno vlastní rukou, tahák byl povolenej a mohl ležet na lavici. Vlastně nikdy jsem se v žádném předmětu nenaučil víc. Protože když jsem nad tím seděl 2-3 hodiny a napsal jsem to na ten papír, tak se to dostalo do paměti mnohem lépe. (přečíst, napsat, přečíst, zkontrolovat, číst na písemce, napsat na písemku) 6x si to člověk nenásilnou formou musel nějak zopakovat. Jinak by to chtělo založit nějakou politickou stranu, souhlasím s tebou úplně ve všem, protože české školství potřebuje ještě hodně dohánět.
@nicolasandrejic58975 жыл бұрын
Pravda
@DB-477 жыл бұрын
Domácí úkoly - částečně souhlasím. Průser u domácích úkolů na ZŠ/SŠ je především jejich kvantita a krátké deadline, třeba na další den nebo vyučovací hodinu. Nejhorší je pak kombinace, že každý kantor si usmyslí, že chce zadat takový úkol. To pak se hravě stane, že student/žák má třeba za týden i 10 domácích úkolů, a to ještě neuvažuji písemky, pětiminutovky či populární mikrotesty, takže domácí úkoly jako takové nezavrhuji, občas jsou nutné k tomu, aby dokopaly studenta k vlastní iniciativě a ucelení probírané látky. Třeba v účetnictví jsem pochopil a zautomatizoval si mnohé účetní transakce až po domácích úkolech. V programování, tam prostě ty úkoly smysl mají a úplně je zrušit by mohlo zhoršit průběžnou přípravu a pochopení předmětů, kde je třeba analytické a logické uvažování. Malý úkol s krátkým deadline podle mě ani neplní edukativní roli, třeba u matematiky, programování a účetnictví jsem se z krátkých úkolů moc nenaučil a naopak byl ve stresu, že nejsem schopen úkol tak rychle vypracovat a doučit se teorii na jeho vypracování, případně to skončilo tak, že řešení úkolu se distribuovalo o přestávce, což taky ničí edukativní účel takového úkolu. Úkolů by podle mě mělo být méně, avšak třeba rozsáhlejších a s delším deadline, který by umožnil studentům/žákům si více plánovat časový fond a třeba se více ponořit do učiva. Třeba systém, co mám na VŠ, mi vyhovuje. Máme třeba za semestr na předmět 2 úkoly, které třeba vyžadují na vypracování půl dne každý a deadline bývá zpravidla 3 týdny od zadání, s čímž už se dá lépe pracovat a dá se už plánovat, co zpracovat dříve, prioritněji nebo mít prostor třeba vyhledat pomoc spolužáků či ochotného kantora. Jestli mohu, tak bych na vás navázal a doplnil ještě 11. bod 11. Těžké batohy Hlavně na střední škole se mi stávalo, že jsem do školy musel nosit až 4 kg knih a sešitů, když k tomu přičtu notebook (2,1 kg), později i iPad (0,3 kg) a taky musím z něčeho se stravovat => svačina + pití (většinou 1 kg), tak jsem nosíval na zádech při cestě do školy až 7,5 kg(!), což mi vůbec nedělalo dobře na záda a vléct se s takovou bagáží bylo občas srovnatelné s malou polní. Na VŠ mám všechny učebnice a cvičebnice jako PDFky na iPadu, takže nejvíce nosím 3,5 kg, moje záda i batoh si ulevili :) Proč tedy třeba kantoři nemají vlastní zdroje nebo nedovolí žákům používat tablety/notebooky jako nosiče učebnic a pracovních sešitů? Každopádně moc pěkný videoblog a líbil se mi celý, máte zajímavé a logické názory :)
@jiriperoutka45227 жыл бұрын
Stando dej mi tvůj Skype. Žena je učitelka a všechny tvé věci by ti rozbila.
@dominikklon19857 жыл бұрын
Jiří Peroutka lol to by mě zajímalo jak xdd
@martinsleis38527 жыл бұрын
Jiří Peroutka Skype: StandaShow
@StandaShow7 жыл бұрын
Ahoj Jirko, ať napíše. Měli jsme jako hosta na streamu jednoho učitele, který se mnou souhlasil a bylo by zajímavé slyšet i opačný pohled.
@tomaspalisek20774 жыл бұрын
Metr Pára má pravdu. Jako vždy. A to mi dává smysl 😄
@JgunerCZ7 жыл бұрын
Stando, jako koncept je to zajímavé, ale jak říkáš, muselo by se změnit financování školství a myšlení vedení, učitelů i studentů. pokud by se teď povolily mobily, tablety, opisování, aj., tak by se našli studenti, co by toho zneužívali a ve škole by nedělali, co by měli. Vím to z vlastní zkušenosti, u nás na Gymnáziu bylo povolené používat notebooky na zápis a dobrá polovina lidí dělala úplně něco jiného. Jinak díky bohu, že na skoro každé škole je alespoň pár učitelů, kteří mají takový alternativní přístup k výuce. U nás jeden učitel toleroval do určité míry taháky, jiná učitelka s námi občas chodila ven se učit.
@kwhyes56196 жыл бұрын
Sorry ale já bych víc než 45 minut matiky nepřežil, posledních 45 minut matiky počítám každou sekundu
@MorysCZ17 жыл бұрын
Se vším souhlasím ! :D :).Přidal bych ale 11 věc a to je učení zbytečných a nepotřebných píčovin !! Proč nás radši neučí věci do života co třeba v praxi využijeme..? Ano je občanka (1 za týden a někdy místo ní máme matiku).Učitelé pořád...“Nikdy nevíš kdy to budeš potřebovat“....Však jasně,půjdu na pohovor na elektrikáře a určitě tam po mě budou chtít vědět druhy vedlejších vět nebo jaký je to významový poměr...Proč nás raději neučí něco o financích,nebo jak si najít práci apod... ? Infromace: Dle mě si člověk zjistí a naučí jen to co chce !!! a proč se to všechno učit na zpaměť když se to dá všude vyhledat !!! :D Maturita: 60% věcí za krerý získáme maturitu stejnak nevyužiješ v zaměstnání kde tu matiruti požadují :DD známkování: Když píšeš test tak jsi akorát ve stresu a v nervech že to nemíš že ten test nezvládneš apod..Takže takto jsi porád ve stresu....Jedno blbý číslo a může ti posrat celej život :D.Výtvarku,tělocvik a hudbeku bych neznámkoval...Každej je dobrej na něco jinýho.Ten kdo neumí udělat hvězdu zase rozumí počítačům nebo ten kdo neumí malovat zase umí zpívat...A studenty by měli podporovat v tom v čem jsou dobří a v tom co je baví....Chodit ven ? Když to někomu řekneme tak řekne že je na to málo času a že to nestihneme :D Další věci jsou i staří učitelé :D Nic si nenechají vysvětlit a vždy musí mít pravdu (Mé všeci někteří nás učí i formou diskuze)....Domácí úkoly děláme jen proto protože musíme a stejnak nás to ten úkol nenaučí...Když vezmeme první stupeň:Pro by domácí úkoly měli dělat rodiče s dětmi nebo rodiče se s dětmi učit ? Od to ho jsou snad učitelé aby je to naučli ne ? .P.S Neděláš videa pro děcka ? :D Je mi 14 a tvoje videa mě baví...:D
@daliborbartos13965 жыл бұрын
fajn..tak tedy si vás vyzkouším..dejte mi deset důvodů proč začala druhá světová válka..a prosím rozlišovat důvod a zdánlivý důvod...vy to jistě svým mobilem zvládnete..poslouchám.................
@lenkaprochazkova53657 жыл бұрын
Naprostý souhlas!
@venovovokna66427 жыл бұрын
Jako vystudovaný učitel jsem měl tu čest nahlédnout a seznámit se českým školským systémem z obou stran. A v zásadě s ním nesouhlasím (ale nedávejme do toho pytle jen školství české...), a byl to také jeden z důvodů, proč jsem učit nešel. Nicméně - názor, že by se měly telefony povolit je dost prvoplánový a strohý. Je to něco, co je potřeba naplánovat a řídit. Škola na to není připravená a podle mě by vznikl nekontrolovatelný chaos. Ano, jsem pro začít technologie využívat, ale kontrolovaně a systematicky. Je to podobný jako zlegalizovat trávu... Co se týče známek a chyb, tak souhlasím v plný míře. Systém známkování je prostě od základu špatná forma hodnocení ve školách a učitelé v zásadě neumí pracovat s chybou. Respektive se zpětnou vazbou založenou na chybách. To je velký problém. Myšlenka se školní dovolenou je zajímavá. To mě nikdy nenapadlo :)) Jinak v zásadě souhlasím se vším. Ale dost by jsi vystřízlivěl, kdybys viděl ten systém v realitě - kdyby ses postavil před ta děcka. Ale shrnuto podtrženo ten systém je nastaven špatně, ano. Bohužel.
@Ally-bp7sm7 жыл бұрын
To o zvýšení platů učitelů je vážně pravda. Náš učitel na fyziku, který nás měl připravit na poslední třídu ZK nás naučil možná tak koukat na videa na youtubu... Pracovní morálka některých zaměstnanců naprosto chybí.
@matyyyes1s8997 жыл бұрын
Prober se..kdyby byly povolený mobily ve skole, tak by ty učitelé měli ještě menší respekt než teď
@janpetrvalsky84107 жыл бұрын
Myslím, že jsi to vystihl asi nejpřesněji jak to jde. Nejvíc souhlasím s učením ve škole a pak ještě po škole. Já jsem šel na odbornou střední školu (konkrétně stavební). První ročník jsme dostali předměty jako ekologie a dějepis, ve kterém jsme probrali učivo celého druhého stupně ZŠ takže jsme vlastně tupě opisovali a nic neuměli. A odborných předmětů (kvůli kterým jsem na tu školu šel) bylo málo. Ten asi nejdůležitější předmět jsme měli DVĚ hodiny týdně, takže si to asi každý dokážete představit - rychle probrat ve škole pak to cca tři až pět hodin rýsovat doma a ještě idealně strávit dvě přestávky konzultací s učitelem. Vždyť to je to co nás pak demotivuje. Další věc je ta maturita. Povinná z matiky? proč? Povinná z češtiny? proč? každá škola by měla nabídnout maturitu z oborů, na které je specializovaná a k tomu obecné ze kterých si pár musíme vybrat.
@WejrCZ7 жыл бұрын
Předem říkám, že plně souhlasím se všemi body, myslím si o současném školství totéž. To jak funguje dnes, je neslučitelné s fungováním běžného života. Co se týká systému známkování... přesně jak říkáš, známky po čase nemotivují, spíše naopak. Navíc má mnoho mladých lidí ve školách zmiňované depky, jen aby dostali dobrou známku. Dle mého, by měl systém známkování zůstat, ale s jedním velkým ALE. Veškeré testy, vyvolávání před tabuli a vše co se známkami hodnotí, by si učitel měl psát POUZE k sobě a z těchto známek by měl vycházet. Měl by potom z tohoto známkování individuálně směřovat výuku a přímější interakci ke konkrétním žákům/studentům, kteří látce stále nerozumí nebo potřebují více pozornosti či jiný přístup. To by ale ovšem znamenalo úplnou nebo při nejmenším podstatnou změnu ve vzdělávání současných i budoucích pedagogů, neboť tento styl výuky by byl zcela odlišný od současné. Další věcí kterou vyzdvihnu, jsou domácí úkoly. Škola má být od toho, aby vzdělávala mladé lidi a ne "tady máš informace a dál mě nezajímáš, uč se sám". Pro mě domácí úkoly byl vždy jen zažitý, zastaralý a zbytečný úkon/trest, který omezoval člověku své volno po už odsezeném půl dni ve škole. Pro zajímavost mohu uvést jednu mojí příhodu. Vždy jsem byl proti domácím úkolům a tuším v osmé třídě jsem si mohl vzhledem k velmi dobré známce z češtiny dovolit rebelsky domácí úkoly odmítat. Jelikož jsem ze školy dlouho a nepíši tak často, jistě i v tomto příspěvku jsem napsal spoustu chyb. Opakování je matka moudrosti a člověk časem zapomíná. Ovšem v oné době jsem na gramatiku byl výborný jedničkář, ač v jiných předmětech tomu tak nebylo a patřil jsem k průměru. Přišlo mi tedy zbytečné psaní zhruba dvou domácích úkolů z gramatiky týdně, které spočívaly v přepsání nějakého článku z učebnice a v přepisu doplnit zrádná písmenka, která v učebnici nebyla. Takže celé druhé pololetí v osmičce jsem nenapsal ani jeden domácí úkol. Učitelka brzy pochopila, že to dělám z recese a po čase mi to už nijak neměla za zlé. Ovšem mínusy to stále byly. Normálně bych měl z češtiny na konci školního roku jedničku, ale přijal jsem odpovědnost a po dohodě s třídní učitelkou jsem všechny zbylé úkoly dopsal, dostal jsem důtku třídního učitele a z jedničky na vysvědčení byla dvojka. Bral jsem to jako velmi dobré gesto, dodnes jsem vděčný a má můj respekt. Musím podotknout, že jsem nikdy nebyl proti češtinářce, ale proti systému. Učitelku češtiny musím naopak vyzdvihnout, že opravdu uměla zázračně naučit i ty nejhorší žáky, dodnes na ní vzpomínám rád. Ostatně i díky jejímu stylu učení, jsem mohl tolik vynikat v gramatice. Třídní učitelce jsem vděčný, že mojí recesi v uvozovkách pochopila, jelikož věděla, že nejsem problémový žák a udělala jen svojí povinnost. Mimochodem důtku mi do žákovské napsala snad předposlední den školy a doma se tedy nikdy nikdo nic nedozvěděl. A nakonec k poslednímu bodu... ANO, učitelé jsou velmi podhodnocení a osobě se stydím za stát, za ty kteří jsou za toto zodpovědní. Drtivá většina našich pedagogů jsou velmi schopní a úžasní lidé, na kterých stojí vzdělání našeho národa. Od nich se odvíjí jaká bude budoucnost našich dětí a budoucích generací. Podle mě by měli být platově hodnocení podobně jako jsou např. hasiči, policisté a další státní zaměstnanci. Děkuji každému, kdo mi věnoval svůj čas a dočetl to až sem. Stando děkuji za tvá videa, mluvíš veřejně a nahlas za nás všechny. Nebo alespoň většinu. Ahoj :)
@Pouzivam6 жыл бұрын
Já mám v pondělí 9h. Úterý 6h. Středu 5h. Ve čtvrtek 8h. V pátek 6h.
@banditremover28686 жыл бұрын
Co mě nedávno naštvalo:Nebyl jsem ve škole, protože jsem čekal na balík z internetu, k tomu jsme měli školní akci s mým zrovna neoblíbeným učitelem, tudíž nemělo cenu do školy chodit(bylo to v pátek), v pondělí se mě několik učitelů zeptalo jak je možné, že jsem chyběl, ale podle mě to nedává smysl, už jen kvůli tomu, že jim do toho nic není a když to rodiče ví, a k tomu to mám omluvené tak mi nemají co říkat.
@petra21136 жыл бұрын
Ahoj, sice jsem narazila na toto video až o rok a půl později, ale přeci a jsem ráda. S většinou z tvých myšlenek naprosto souhlasím. Určitě si myslím, že vyučovací hodiny (především cizí jazyky) by měly být postavené především na komunikaci jak ve vztahu učitel-žák, tak i žák-žák. A třída by se měla skládat z menšího počtu žáků (nikoli 25-30), to pak mezi učitelem a studentem nevzniká žádné pouto a děti mohou mít pak strach se na cokoliv zeptat atd. Tak by byla celková atmosféra ve třídě mnohem uvolněnější a to by myslím podporovalo zájem žáků i jejich tvůrčí myšlení. Samozřejmě musím zmínit, že všechno špatné není jen na straně škol (nebo spíš státu), ale taky na straně rodičů. Moji rodiče, mi nikdy neřekli: Běž se učit! apod. A přesto a možná i proto, jsem cítila, že je to moje povinnost a moje volba se učit. Chápu, že ne každý má v sobě od dětství takovýto přístup. Ale mám další dva sourozence, kteří to měli stejně, takže na tom něco bude. Děkuji za tvé myšlenky, o kterých můžu zase s někým polemizovat. Přeji pěkný den:)
@oneridetv56107 жыл бұрын
Tělovýchova by měla být dvakrát více začleněna do výuky, ale zcela souhlasím s ostatními názory. Tělocvik je hodně potřebný pro mláděž podle mě.
@munne1257 жыл бұрын
OneRide TV Ne není...
@oneridetv56107 жыл бұрын
Proč by ne? Mělo by to hlavně sloužit jako odreagování..
@memestorage33917 жыл бұрын
Tělocvik a sporty by děti měli dělat ve volném čase, a jestliže nějaký pohyb či sport ve volném čase nedělají neměli by ho dělat povinně ani ve škole.
@TEJR697 жыл бұрын
Ne tak jako kreténi, spíš jako obrovksá skupina studentů si myslí, že nesmí selhat při nějakým sportu jinak se jim všichni budou smát. Sice s mojí páteří co je křivá jak horský potůček tak mám omezeno hodně věcí co se tělocviku/výchovy týče... a bohužel můj nejoblíbenější sport jest Softball/baseball... Ale i tak mi přijde z mého pohledu, že strašně moc studentů necvičí ("zapomíná" úbor) jen kvuli tomu, že se bojí například špláhání nebo fotbalu. Mě je například úplně jedno či sklidím obdiv nebo výsměch po něčem ... spíš jak říkal OneRide TV, jde o odregování od toho celodenního sezení :)
@blabla31467 жыл бұрын
Já třeba nejsem ani náhodou sportovně založený a na základce jsem z tělocviku pořád dostával jedničky :D
@mirbox_czlp56824 жыл бұрын
Hej co bys dělal kdyby někdo zneužíval mobil třeba na hraní nebo Na hledání jiných věci než to co maj ???