Podziwiam Pana wiedzę 😮 i pozdrawiam serdecznie 🎉, super temaciki!
@filippozauc3 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za rewelacyjne wykłady, świetnie słuchało się opowieści o historii życia na Ziemi. Do zobaczenia we wrześniu! Dzieje Ziemi PS. Proszę trzymać kciuki za moją rekrutację na geologię poszukiwawczą na UW.
@danieltyborowski7563 жыл бұрын
Trzymamy kciuki Filipie! Geologia na Ciebie czeka! :)
@filippozauc3 жыл бұрын
@@danieltyborowski756 Dziękuję bardzo! Może będzie szansa poznać Pana osobiście?
@TOTEM319 ай бұрын
udało się?
@filippozauc9 ай бұрын
@@TOTEM31 tak tak, jestem właśnie w trakcie pisania licencjatu na geologii
@paulinachrobak18662 жыл бұрын
Dzieje Ziemi! Dziękuję!
@izkpaw3 жыл бұрын
petarda wiedzy i swobodnej erudycji!
@marekpo783 жыл бұрын
Niesamowicie ciekawe wykłady. Poszerzeżyły moje granice poznania i nigdy wcześniej nie spotkałem się tak ciekawym i fascynującym przedstawieniem tematy naszej ziemskiej historii. Wszystkie wykłady widziałem, wszystkie mi się podobały. Dzięki i pozdro.
@mariuszpoleszczuk81773 жыл бұрын
Niech się dzieją dzieje ziemi. Dzięki za sezon, czekam na kolejny
@podkowalesna3 жыл бұрын
to niesamowite, jak z przenudnego oglądania skamieniałych kości można zrobić tak wspaniałe wykłady Wielkie dzieki i udanych wakacji.
@marcplfr3 жыл бұрын
Dzieje ziemi. Udanych wakacji P. Doktorze :-)
@igorpomorski11183 жыл бұрын
Dzieje Ziemi. Udanych wakacji!
@izaznin3 жыл бұрын
Dzieje ziemi, dziękuję i pozdrawiam
@pawelwojtyla2003 жыл бұрын
Super 👌
@januszpietras27393 жыл бұрын
Dzieje Ziemi. Do zobaczenia po wakacjach.
@rejmons13 жыл бұрын
Antropopresja... Ja mam dziwny przykład: W latach 70-tych XX w. wilki szare to była wielka rzadkość. Całą ich populację w Polsce (Podlasie i Podkarpacie) liczono na ok. 50 osobników. Po tym zaczęto wilki chronić. I to była klasyczna antropopresja, bo gdyby nie "ewolucja" człowieka i zmiana jego mentalności wilki zapewne by kompletnie wymarły. Ale nie! W latach 90-tych XX w. było ich już 500 - 700 osobników. Dziś zaś liczy się ich liczbę na ok. 2000 osobników. W latach 90-tych zauważono wilki w Kampinosie. Na przełomie tysiącleci w Lasach Spalskich. A już około 2010 r. w okolicach Bolimowa. Dziś jedna wataha operuje pomiędzy Łodzią a Skierniewicami. Imponująca ekspansja! Bo poza tym, że żyją na "odlesionym" terenie Województwa Łódzkiego, to (poza zurbanizowanym Śląskiem) wilki są WSZĘDZIE. Rzecz ciekawa - ewoluowały i żyją obok człowieka. Dosłownie - wędrują przez opłotki wsi. Ale na tyle dyskretnie, że tubylcy zaledwie podejrzewają ich obecność. I to jest przykład antropopresji, która zadziałała pozytywnie.
@cadetia3 жыл бұрын
Dzieje Ziemi 🦕🦖
@GumbasBannor3 жыл бұрын
Dzieje Ziemi.
@leszekporowski17073 жыл бұрын
Dzieje ziemi
@danielmichczynski7013 жыл бұрын
Dzieje Ziemi
@Maciaty853 жыл бұрын
1:15:00 Czyli jednak bać się teściowej ;)
@henrykkot18933 жыл бұрын
Świetny materiał, szacunek dla autora
@Xneutrone3 жыл бұрын
dzieje ziemi
@grzeskalisz64823 жыл бұрын
14:30 aksolot meksykański to chyba dobry przykład??
@ormuzd483 жыл бұрын
4:18 Czyli co microraptor to też ptak? Przecież on też potrafił latać, a nie należy do aviale tylko do dromeozaurów. Dzieje Ziemi
@neosapiens17113 жыл бұрын
To pewien skrót myślowy. Chodziło o zdolność do lotu w ptasiej linii rozwojowej. By bardziej uwydatnić sprawę - pterozaury nauczyły się latać na długo, zanim ptaki zaczęły się formować, ale jednak ptakami nie są. Microraptor nie był ptakiem, jednak był blisko z nimi spokrewniony. Dodatkowo jest tu problematyka samego lotu, tzn. to (jak chyba wszystko w biologii) nie jest proces zero-jedynkowy. Gdzie postawić granicę pomiędzy bardzo słabym lotem aktywnym, a bardzo zaawansowanym szybowaniem? Gdzie pomiędzy słabym szybowaniem, a wybitnie spowalnianiem spadania?
@ormuzd483 жыл бұрын
@@neosapiens1711 Teraz już wiem pisałem to dawno. Dzięki za odpowiedź
@malleusmaleficarum92483 жыл бұрын
56:03 Dzień dobry. Pracuję w marketingu. Czy mógłby Pan podać te nisze?
@witoldwisniewski97503 жыл бұрын
Odkrycie amonitowego gluta robi robote!
@grzegorzkowalski46143 жыл бұрын
:)
@grzeskalisz64823 жыл бұрын
Ile wody jest na ziemi a ile ziemi. Co to jest ziemia???
@yousarian68342 жыл бұрын
T3
@warszafication3 жыл бұрын
Dzieje Ziemi🐙🦑
@teczowependolino81943 жыл бұрын
Kurde jakbym chciał kiedyś trafić na live Danielu i mieć okazję zadać pytanie ehhhh. W razie czego. Oglądamy z synem różne książki o dinozaurach i mam taką z lat 80 ( ilustracje malowane ręcznie są prze kurwa piękne, mega, zamieszczę gdyby ktoś chciał) No i tam jest takie info, że Tarbozaur był wiekszym krewniakiem trexa. Czy rzeczywiście on był większym gatunkiem drapieżnego dinozaura, czy może był jednak trexem i nie ma czegoś takiego jak Tarbozaur
@F117-x3j3 жыл бұрын
@Entropiczny Byt Emergentny czy w tym opisie piękna, pani "k" była niezbędna??? Uczysz syna związku między pięknem a kobietami, na przykładzie prostytutek?! 🤔 👀
@teczowependolino81943 жыл бұрын
@@F117-x3j Na chwilę obecną najbardziej zbędny to był twój komentarz. Nawet bardziej zbędny niż ta biedna kurwa w powyższym zdaniu.
@caviramus09933 жыл бұрын
Tarbozaur zdaje się być odrobinę mniejszy od Tyranozaura, choć oba zwierzęta są całkiem porównywalne. Tyranozaur dodatkowo był masywniejszy. Jeżeli chodzi o status taksonomiczny tarbozaura, to na chwilę obecną uznaje się go jako osobny rodzaj, jednak w przeszłości zdarzało się, że był on nazywany Tyrannosaurus bataar.