Na začiatku videa sa odvolávate na predchádzajúce diely (#113 a #112). Bohužiaľ nech hľadám ako hľadám, neviem ich nájsť. Viete mi sem hodiť odkaz...Ďakujem
@Mala_Hani5 жыл бұрын
Taky je nemůžu najít 🤷♀️
@bololo20002 жыл бұрын
Pavle mám takú technickú otázku. Dohadujeme majstrov na poter. Projektant kúrenia nám v projekte navrhol dilatačné škáry, okrem obvodového dilatačného pásu aj stredové dilatačné T-profily do dverí medzi miestnosti a na rozdelenie väčšej plochy medzi obývačkou a kuchyňou vraj kvôli väčšej ploche a jej tvaru L. Poter bude anhydritový cca 6 cm, kúpili sme stredové samolepiace pásy výšky 8 cm. Majstri, ale vravia, že ich nemôžeme nechať trčať na poter, lebo budú mať problém zrovnať takto oddelené plochy poteru a pri odrezaní hornej časti T pásu môže vzniknúť medzi plochami kde má ísť lepený vinyl jemný odskok. Navrhujú preto zrezať pásy cca 1 cm pod úroveň hotového poteru aby ostal poter hore prepojený. Následne tento 1cm úsek nad dilatačným pásom pri vytuhnutom potere prerezať brúskou, aby bola dilatácia po celej výške poteru. Je toto správny postup, ale sa stredové dilatácie riešia aj inak? Veľmi sa mi nepozdáva systém toho keď narezávajú iba vrch poteru, lebo u švagra to pri cemente nakoniec prasklo aj tak inak asi práve kvôli tomu, že v úrovni trubiek ostal poter prepojený.
@rebelldan12 жыл бұрын
Dobrý den, rád Vám na tento dotaz odpovím za Pavla. Chválím projektanta za jeho návrh, protože tímto opravdu účinně kompenzuje vliv teplotní roztažnosti podlahy (hlavně při současném ohřevu podlahy topením a zároveň osluněním - hodně se na to zapomíná). Potvrzuji, že dilatační pásy vyčnívající nad úroveň povrchu opravdu dělají problém při realizaci. Navržené řešení, kdy se pás seřízne na menší výšku a následně nahoře provede řez, je možné. Počítat s tím, že řezaná spára (šířka cca 5 mm) bude lehce "zubatá", kvůli možnému olamování okraje nebo proříznutím již vzniklé praskliny nad páskou. Není to však problém, jelikož nad dilataci se musí umístit dilatační lišta, která se dolije samonivelační stěrkou. Další z možností je instalace dilatační lišty v celé výšce a nahoře se provedou pouze výřezy, aby se mohla srovnat hladina při lití. Vzniklá drobná nerovnost (bude tam vždy) se stejně odstraní bruskou při broušení povrchu před pokládkou samonivelační stěrky (je tam kvůli vytvoření naprosto rovného a hladkého povrchu s velkou tvrdostí).
@bololo20002 жыл бұрын
@@rebelldan1 Ďakujem pán Šmíd. Vidím že sa vyznáte.
@okomentujsongnebonecojineh43045 жыл бұрын
9:23- z jakého důvodu je na podlaze skok?
@tomorn15 жыл бұрын
Pravděpodobně různá podlahová krytina. Např. dlažba a vynil.
@martinstickyable7 жыл бұрын
Nádherná práce , jako obkladač musím říct že je radost na toto pokládat dlažbu ale bohužel né vždy je to parádně vylité :-(
@Harryoox3 жыл бұрын
Vaše pořady jsou super, hodně mi daly. Škoda, že tahle mega parta s velkým autem nemá se slovem svépomocí už moc společného. Moc nechápu přínos toho, jak nějací borci dělaj podlahu. Buď chci návod, jak to udělat sám a nebo potřeba říct, tohle prostě svépomocí nejde, objednám firmu a ti už vědí, co je třeba. Formát, kde se s něčím dře sám támhle Franta mi seděl víc.
@svepomoci3 жыл бұрын
Natáčíme průběh celého domu a to včetně etap, které svépomocí člověk obvykle nedělá. Takovou etapou je i lití anhydritové podlahy. Věříme, že ukázka správného postupu přípravy a lití podlahy certifikovaným dodavatelem, může mnohým stavebníkům pomoci s výběrem a pohlídáním si vylití podlahy ve svém domě.
@Harryoox3 жыл бұрын
@@svepomoci Ok, děkuji za vysvětlení.
@hc9053 жыл бұрын
proč nekteré dily chybí? např. 112 ,113
@svepomoci3 жыл бұрын
Nezvládli jsem je bohužel zatím dokončit
@davidgrac71213 жыл бұрын
Zde alespoň záznam z workshopu: kzbin.info/www/bejne/q3rYhIGvdr2Fp68
@BobLopata2 жыл бұрын
@@svepomoci Zdravím, a nyní je už máte? Děkuji
@vaclavpavlik81614 жыл бұрын
Do laseru? to se špatně chytá výška. Naše společnosti lije do "koziček" je to lepší a rychlejší. Navíc ten kec že parta musí přijet na stavbu tři dny před realizací? Kdo to zaplatí, 200m2 barák se stihne připravit ráno, doba lití 200 m2 RD nám zabere tak 2 - 3 hodiny, komplet. Čas = peníze, kord nyní kdy Cemex docela hezky zdražil čerpadla a prostoje mixů na stavbě. Ta KARI síť nebo „králičí“ pletivo je taky pořádný nesmysl, chtělo by to, aby ty vide technolog překontroloval. Venda, OK-PODLAHY.
@bololo20002 жыл бұрын
tiež uvažujem prečo napoužívajú trojnožky s hrotom. Tá doska na spodu late s pípakom sa môže pri dotyku s poterom utopiť pár mm teda reálne to môže byť preliate oproti určenej úrovni. Pletivo, kari do anhydritu je blud.
@rebelldan12 жыл бұрын
Dobrý den, hodně firem srovnává pomocí laseru. Má to oproti kozičkám výhodu, že Vám ukopnutou kozičku někdo nezarazí do jiné výšky a je možnost stále a ve všech místech kontrolovat výšku. Příprava pro lití RD probíhá opravdu většinou cca 2-3 hodiny (instalace dilatačních pásů, folie a nastavení výšky). Jinak výztuž do potěru vždy zvyšuje ohybovou pevnost. U nás pořád řešíme pevnost v tlaku, ale víme, že podlaha je zatížená hlavně ohybem, takže nejdůležitější parametr u potěru je pevnost v ohybu. Abych nemusel dělat velkou tloušťku vrstvy, mohu si pomoct právě vyztužením (např. v garáži nebo v místech, kde prostě nevychází požadovaná minimální výška). Anhydrit ovšem vyztužovat pouze kompozitními materiály - např. kompozitní čedičové sítě Orlimesh nebo makrovlákna Mapei Mapefibre ST42. Králičí pletivo do anhydritu určitě ne - a ani do cementového.
@rebelldan12 жыл бұрын
@@bololo2000 Dobrý den , laser i trojnožky mají každá své výhody a nevýhody. Důležitý je výsledek :-) Ze zkušenosti vím, že je vhodné docílit mírného "přelití" o cca 3 -5 mm podle tloušťky a počtu vrstev podkladní izolace. Ač si tvrdí každý co chce, vrstva polystyrénu bude mít vždy nějaké dotvarování a celá podlaha poklesne. Obecně ocelové vyztužení do anhydritu nepatří (korozí dojde ke snížení soudržnosti s povrchem výztuže), pouze do cementových materiálů.
@bololo20002 жыл бұрын
@@rebelldan1 čo objem anhydridu po strate vody, nie je to zosadnutie výšky kvôli tomu? Polystyrén sa určite stlačí, známy dával na hrúbku 20 cm EPS 200S a aj tak mu poklesla podlaha o pár mm
@rebelldan12 жыл бұрын
@@bololo2000 Ztráta výšky anhydritu vlivem gravitačního disednutí, mírného vytlačení a vyschnutí vody udělá v průměru cca 1- 2mm. Něco se pak odbrousí při broušení před pokládkou krytin. Osobně doporučuji nalívat s navýšením výšky cca 3 mm. Hrát si vsak6u potěru s přesností na mm je docela problematické, od milimetrových přesností jsou pak jemnozrnné stěrky. Je to podobné jako u omítek (hrubá +štuk).