Köszönet a munkátokért! Mindenki: Etesd a Szent Algoritmust! Kommentelj! :)
@sandorberes18046 күн бұрын
Boldog Új Évet Magyarország általam legjobban kedvelt történelem tudománnyal foglalkozó podcastjának! Kár, hogy Szent László, mint egyházfő nem domborodott ki az előadásban. Nyilván kevés az idő. A szabolcsi zsinat nem azt mutatja, hogy olyan messzire került Róma püspökeitől. Szerintem a rengeteg falikép elsősorban arra utal, hogy a papságon és az arisztokrácián belül volt elsősorban nagy a kultusza, hiszen a kegyurak és a papok akarata nélkül nem ő került volna falakra, gondoljon bármit is az akkori "nép". Kár, hogy buzgó hitharcosok rengeteg csodás falképet lecsákányoztak. Nagyvárad is komolyabb hely enne, ha jó keresztyének nem szórják ki a csontjait a várárokba.
@szalard7 күн бұрын
Nincs döntő bizonyíték, amely cáfolná azt, hogy Szent Lászlóról mintázták Lancelotot, csak valami állítólagos dolog, hogy Chretien de Troyes előbb írta volna meg a történetet, minthogy az úrnője Magyarországra jött volna, de a történész elutasítja ezen lehetőséget. Pedig a tények inkább azt mutatják, hogy igenis van kapcsolat a kettő között. Ez a szokásos magyar "merjünk kicsik lenni" mentalitás. És ha így tanítják a történelmünket, csodálkozunk, hogy a magyar fiataloknak nem tetszik ez a tantárgy és általában a magyar történelem? Ezért van ilyen kevés érdeklődés a magyar történelem iránt Magyarországon, és sokkal nagyobb a környező országokban a saját történelmük iránt. Mert ott nem így tanítják a történelmet.
@ferenckiss70995 күн бұрын
Ön szalmabáb érvelést folytat, vagy pedig nem hallgatta meg a vonatkozó részt a podcastból. Kimondja a történész, hogy elvileg lehetséges, neki tetszik az ötlet, bár vannak buktatói. Nem utasítja el! Illetve nem Bácsatyairól beszél, de ebben az esetben tessék megnevezni ki az a történész, aki erre gondolt. A magyar, illetve a komoly történészek pont azérr hitelesek, mert ki merik mondani, hogy nem tudjuk, lehetséges, illetve nagyon valószínű. Igen, ebben különböznek az érzelmileg fűtött magyarellenes kisantant országok történészeitől, de ez nemhogy búsulásra, hanem kifejezetten büszkeségre adhat okot. Az érzelmi alapú prekoncepciós történetírás kontraproduktív, nemhogy nem ad a nemzeti gondolatnak büszkeséget, hanem kifejezetten aláássa a hitelességét. Pont emiatt büszke vagyok azokra a történészekre, akik a Digitális Legendárium podcastjébe kapnak meghívást.