Szczerze kompletnie tego nie rozumiem, nie jestem handlowcem nie działam nawet w branży b2b ale często oglądam materiały które są prezentowane na tym kanale bo są ciekawe i fajnie się tego ogląda i nawet jak nie jest się z branży zawsze można coś "wziąć" dla siebie. Mam często styczność z handlowcami którzy chcą nawiązać współpracę coś sprzedać, i serio to są bardzo często powtarzane błędy. Gdybym był takim handlowcem obejrzałbym cały kanał po 3 razy, żeby stawać się lepszym. Jest tyle darmowej wiedzy teraz w internecie, czemu ludzie z tego nie korzystają .. ? Mam wrażenie że większość ludzi ma strasznie olewczy stosunek do swojej pracy, byle do piątku byle do pierwszego .. zero autorefleksji zero rozwoju ... przykre
@Grzegorzgolebiowski2212 ай бұрын
I to powracające pytanie „ dlaczego zarabiam 4 tys a inni 15 ?!” 😅
@Magda-z9w6 ай бұрын
Jestem aktualnie w sytuacji, w której firma postanowiła zmienić moje stanowisko pracy z obsługi klienta na aktywnego handlowca. Chłonę Twoje materiały, robię notatki, szkolę się na własną rękę. Niestety obserwuję, że wiele osób z mojej firmy jest zamknięta na inne rozwiązania i działania, niż te, które stosują od lat... "masz tu auto, telefon, dzwoń jeździj, ucz się na błędach" 🙃 Natomiast brak procesu prospectingowego (marketingowego również) daje mi w pewien sposób wolną rękę, z której zamierzam skorzystać. Trzymajcie za mnie kciuki, postanowiłam w pełni wykorzystać sytuację, w której nie spodziewałam się znaleźć. Szymon, serdecznie dziękuję, że dzielisz się wartościową wiedzą. Ps. Chętnie posłuchałabym więcej o cold mailingu 😄 (jak pisać, żeby zwiększyć szansę odpowiedzi)
@PiotrTwarog-jk8zj6 ай бұрын
Rzeczy które denerwują prezesa: 1. Cold Calls - jako właściciel firmy nie nawidzę jak ktoś przerywa mi prace i probuje coś wcisnąć. 2. Badanie potrzeb - jeżeli wcześniej nie zrobiłes wywiadu jak działa firma klienta, jakie ma problemy etc. to poprostu nie umawiaj spotkania. W internecie mamy ogrom danych jak np. opinie klientów naszego klienta. ,,Odpytywanie klienta'' przez handlowca jest receptą na kęskę. 3. Gadulstwo zamiast słuchania. 4. Arogancja handlowców - przeświadczenie, że reprezentują ,,najwspanialszą'' firmę na świecie. 5. Wyćwiczona stała gatka dla wszystkich. 6. Obietnice, że wszystko będzie idealnie i ukrywanie swoich słabych punktów. 7. Nastawienie na sprzedaż jako priorytet. Na pierwszym spotkaniu nie ma sprzedaży! Klient kupuje od tych którym ufa! 8. Jeżeli umawiasz się że przygotujesz np. ofertę na środę, to ma być na środę. Jeżeli wiesz, że się spóźnisz to powiedz o tym klientowi.
@olas.28116 ай бұрын
Jeśli Pan prezes potrzebuje ogarniętej asystentki, która do pracy przychodzi, aby pracować, to zapraszam do kontaktu. Jestem dostępna w trybie online
@piotrjankowiak69953 ай бұрын
Mogę się pod tym podpisać w pełni, czasami na takich spotkaniach czujesz, że handlowiec tylko marnuje twój czas.
@PatrykLosowik2 ай бұрын
2 - "Cześć mam X na problem Y" - kupujesz, czy jednak wydanie 5-10-50 tys w 1 min byłoby podejrzane? (Nie jestem handlowcem, pytam z ciekawości ;) )
@Emil21Reso6 ай бұрын
@Szymon co za zbieg okoliczności 😁 właśnie wczoraj miałem spotkanie z klientem na którym był moj wiprezes zarządu i mój kierownik po którym dostałem reprymendę, że jak to możliwe, że nie miałem prezentacji i nie pokazałem tej "fajnej mapki" z siatką inżynierów w całej PL. To nic, że zacząłem z klientem rozmawiać/pytać i dowiedziałem się jak nasze rozwiązania mogą im pomóc i nie mają do tej pory tego ogarniętego. Ważne, że nie było PREZENTACJI !
@S9_MEDIA6 ай бұрын
prezentacja jest potrzebna ale na wstępie potrzeby 😊
@ukaszkamieniarz60116 ай бұрын
Genialne! Żałuję, że nie widziałem tego nagrania na początku swojej przygody z handlem. Cieszę się natomiast, że metodą prób i błędów doszedłem do tych samych wniosków i widzę kolosalną różnicę. Wysyłam nagranie dalej, dzięki Szymon!
@kontentowyk6 ай бұрын
wszystko w punkt, jak zawsze każdy odcinek zawiera ogrom wiedzy, dzięki Szymon
@eskibuzdolabiАй бұрын
Dzien dobry Panie Syzmon. Wlasnie zaczynam swoj bizness, i bardzo ciesze ze Pana znalazlem na youtubie i spotify. Bardzo madry, swietnie materialy. I od kilka dni zaczelam sluhac podcasty Pana, i teraz tu jestem. Sluchalem bardzo wiele inne ludzi ale Pan ma konkret, fakty a nie corpo bullshit. Tak ze dziekuje za wytszkie materiali ( a sorry za bledy popolsku ja nie zpolski) pozdrawiam!
@mikemcde83786 ай бұрын
jak zwykle odcinek w punkt! - a w zasadzie w punkty. Najmniej szkodliwy jak dla mnie jest punkt overdress i underdress. Nawet mnie to bawi jak siedze w t-shircie i krótkich gaciach a handlowiec przyjeżdża w gajerze :D i jeżeli jako osoba jest w porządku, nie stosuje dziwnych zagrywek - to zazwyczaj udaje nam się dogadać.
@Ten-marcin.m6 ай бұрын
To proponuję kolejny odcinek - jak nie popełniać tych błędów w pozyskaniu klientów przez digital. Bo tak sobie myślę, że paradoksalnie nawet ostatni punkt z ubiorem to taki landingpage też powinien być graficznie dopasowany do buyer persony...
@adrianlapaj44366 ай бұрын
My prowadzimy wewnętrzny ranking najsłabszych handlowców, którzy do nas przyjeżdżają. Ostatnio nastąpiło przetasowanie na podium 😂😂😂
@LippHouseRecruitment3 ай бұрын
Odcinek jest dla mnie w porządku ☺
@danielmusio48726 ай бұрын
w punkt, obecna mnogość rozwiązań i sytuacji powoduje że techniki które były dobre 15 lat wstecz nie działają
@SzymonNegacz6 ай бұрын
Prawda :)
@robgrze16326 ай бұрын
Ta prezentacja dobra, jak ja nie lubię gadania o firmie, co mnie obchodzi czyjaś firma, jak nie masz mi czegoś do dania, to nie trać mojego czasu. Ja zawsze mówię co mogę dać czyjeś firmie, a że mogę dać fajnie pieniądze to gadam ile można zarobić, jak inni zarobili, jakie ma korzyści, nie ma nic o mnie (ewentualnie na zasadzie korzyści), o firmie nic, kogo obchodzi nazwa czy ile istnieje albo jakieś "bogate doświadczenie"
@ChomiC336 ай бұрын
Trzeba wyciągać wnioski ze wszystkiego co robimy!
@SzymonNegacz6 ай бұрын
Amen :)
@RobertKamerzysta6 ай бұрын
W zeszłym roku szukałem ofert w branży zoo ( na handel ) i wysyłałem maile z zapytaniem o ofertę, jakie warunki mogą przedstawić za ile musiałbym zamówić towaru, jak zwroty, dostawy , rabaty itp.... Jedna firma oddzwoniła na moje zapytanie i cytuję " Dzień Dobry, dzwonię z firmy XYZ bo wysłał Pan zapytanie do nas o ofertę zakupu naszych produktów ale w sumie to nie wiem po co do Pana dzwonię " Serio, nie zapomnę chyba tej rozmowy do końca życia. Brak przeszkolenia osób, które dzwonią do potencjalnych klientów rozwala firmę od wewnątrz. Rozwaliło mi to totalnie głowę, pracuję od ponad 20 lat jako handlowiec i marketingowiec ale czegoś takiego nie słyszałem. Warto by było tej firmie zrobić szkolenie. Pozdrawiam Super kanał i podcasty NSM też wszystkie słucham.
@radeksendecki99226 ай бұрын
Ja dla siebie wyciągnąłem, że najpierw robiłem prezkę, a potem słuchałem klienta. Zakładałem, że lepiej pokazać najpierw klientowi czym się zajmujemy i co potrafimy, pokazać parę use case'ów, żeby klient miał się o co zaczepić, żeby lampka się zapaliła. Przyznam, że mam wrażenie, że to działa, ale poeksperymentuję z odwrotnym podejściem. Dzięki!
@arkadiusz_cisek6 ай бұрын
12 (albo 10 ;) rzeczy, żeby spotkanie biznesowe miało sens dla obu stron. Spotykanie się na pitu-pitu albo przegląd pochwał w prezentacji. Najlepsze są maile w stylu "nasze rozwiązanie doskonale wpasuje się w potrzeby firmy, rozwiąże podstawowe problemy i pomoże zwiększyć reve" ... a to pierwszy mail, od osoby, z którą nigdy nie rozmawiałem.
@Sp1111k0s6 ай бұрын
13 bład - nie słuchają regularnie Negacza i spółki
@calvinshockofficial6 ай бұрын
Dodałbym jeszcze jeden znaczący punkt, który po części ma znamiona punktu nr 7 - brak aktywnego słuchania klienta przez handlowców. Nie po to mamy dwoje uszu a jedne usta, by więcej słuchać niż mówić. W mojej ocenie i kilkunastoletnim doświadczeniu sprzedażowym, dobry sprzedawca więcej słucha niż mówi - dotyczy to praktycznie każdej branży.
@PickledRabbitGames6 ай бұрын
W ogóle mam wrażenie, że dość istotne w tych rozmowach jest pamiętanie że mózg jest energooszczędny. Dużo z omawianych tutaj błędów sprowadza się do tego że decyzje/myślenie/ustalenia odkłada się na później bo "coś się wymyśli" a czy to sprzedawca czy klient postawiony w sytuacji gdzie nagle pada pytanie "co dalej" robi tak jak podano w filmie "yyyy no to wyślę/wyślij ofertę i zobaczymy" bo po prostu mózg unika przeprocesowania tego, więc realnie nie padnie wtedy błyskotliwa decyzja.
@marcinpiecuch31366 ай бұрын
Dziękuje
@igos38426 ай бұрын
Zadzwoniła do mnie ostatnio kobita chcąca sprzedać usługę zaopiekowania się wizytówką na googlach. Po pierwsze totalna gaduła, w ogóle nie dopiszczała mnie do głosu. Drugie - PIĘĆ razy jej mówiłem "dziękuje, nie jestem zainteresowany"....a ona dalej swoje......w koncu wyłączyłem słuchawkę....masakra jakaś.
@PickledRabbitGames6 ай бұрын
Jak mnie boli, że takie oczywiste rzeczy są tak rewolucyjne dla większości firm - a jeszcze bardziej mnie boli jaki opór napotyka się, kiedy chce się coś z tego poprawić
@SzymonNegacz6 ай бұрын
Nawet bardzo oczywiste rzeczy są bardzo trudne do wdrożenia przy pewnej skali firmy :)
@ukaszczarnik85276 ай бұрын
Bardzo fajny materiał. Nawet nie żeby toćka w toćke zacząć stosować (są różne systemy) natomiast zastanowić się czy skrajnie nie popełnia się tego typu błędów. Sama analiza tych przypadków już daje efekty. P. S. nastawiłem się na 12 błędów, a było 10 😁 agenda zaburzona haha
@SeboolXD121 күн бұрын
taak. - prezentacja, z fajerwerkami, koniecznie cała, nawet jesli w trakcie klient mówi ,,kupuję!'' xD - przeświadczenie, że wiem lepiej czego chce klient (arogancja); - nie pytanie o to czego chce klient (oczywiscie odpowiednie pytanie) i o jego zdanie i podejscie - owijanie w bawełnę, zamiast mowic wprost o celu spotkania, - oddawanie kontroli nad przebiegiem procesu klientowi (kolejne kroki) - to Ty masz prowadzic klienta i nakierowac na dobra decyzje, a nie on ciebie. daj zarys kroków które klient skoryguje. czy lekarz mówi ci: ,,to co pan proponuje?'' xD klient rzadko wyskakuje z tekstem: ,,tak, kupuję! tak, spotkajmy się!''' ,,zadzwonię do pana'' to takie grzeczne spi***alaj nudziarzu - zrobimy rolki, będzie pan bogaty - świetne haha, będzie dobrze. brak myślenia, wciskanie gotowej opcji. a trzeba ruszyć głową - uczenie sie tanich chwytów i manipulacji zamiast budowania swojego charakteru i empatycznej rozmowy z klientem w celu pomocy a nie wciskania. jak nie zrobisz wrażenia sobą, to produkt moze byc najlepszy i co z tego, skoro klient nie chce miec z toba nic wspolnego? ,,jestem pewien ze wspolpraca bedzie owocna'' - niby na jakiej podstawie? az sie cisnie do głowy mysl że on powie wszystko byle tylko sprzedać. zaufanie najlepiej wzbudza sie po prostu będąc godnym zaufania. pamietajcie. możesz udawac, ze twoj produkt nie ma wad, ale uwierz mi ze szybko ci sie to odbije czkawką -
@mateusz.widelski6 ай бұрын
🎉podbijam algorytm trzy cztery pięć sześć siedem 🎉
@wojciechdebowski81135 ай бұрын
Z powodu, że "ryba psuje się od głowy", takie pytania powinni sobie zadać dyrektor sprzedaży lub osoba która takich ludzi nadzoruje... A dlaczego? ...ludziom ogólnie się nie chce, a wielu by może i chciała ale nie potrafi się za to zabrać. Ale wiem jedno, przed takim przedstawicielem rozścielano by czerwony dywan jak by wchodził do swojej firmy, bo podejrzewam że by dużo kontaktował i jeszcze do tego by był polecanym "człowiekiem"
@Andrzej-Anulinus6 ай бұрын
Jak Klaudiusz prosi o subskrypcję to ja proszę o więcej animacji na wstępie.
@Bartosz.lewicki6 ай бұрын
Szymonie, dzięki za ten materiał. Czy mógłbyś polecić jakieś ciekawe książki o tematyce small talku, zarówno w życiu jak i sprzedaży? Może ktoś z komentujących coś ciekawego poleci? :)
@grzegorzzjasienicy29 күн бұрын
Bartosz polecam trening zamiast książki, po prostu gadaj do ludzi, na korytarzu, w kolejce, przy półce w sklepie. Nie ważne o czym mówisz, spraw, żeby ten drugi poczuł się lepiej, że doradził, że wiedział, że jest lepszy. Po czasie wchodzi w nawyk.
@WojciechoSz6 ай бұрын
Błąd 5 jest bardzo ciekawy, gdy klient wyedukowany trafia do nas na etapie zakupu, czyli szukania odpowiedzi nie " czy dany produkt/usługa jest mi potrzebny?", tylko który i prosi o ofertę do porównania, wówczas celem rozmowy/spotkania będzie wybadanie kryterii wyboru klienta i umocnienie pozycji względem konkurencji, a co za tym idzie może i użycie prezentacji (lub innych materiałów, na potrzeby porowniania). Chyba że w punkcie 5 mówimy o kliencie, który przeszedł przez cały lejek z nami :)
@marcinpokrywka6 ай бұрын
Panie Szymonie, Jak ustalić cel spotkania jeśli bardzo mało wiemy o kliencie i do końca nawet nie znamy kompetencji osoby, z którą się spotkamy? Drugie pytanie mam w odniesieniu do agendy. Co zrobić jeśli osoba na spotkaniu nie jest decyzyjna w procesie zakupowym albo jej ocena to 1-5% całokształtu? Dopowiem, że innego kontaktu w firmie nie mamy i na ten moment nie ma szans na jego zdobycie.
@lukaszkoziol6 ай бұрын
A ja chce napisy. Często usypiam dziecko z telefonem w ręku. Nie zawsze ma słuchawki przy sobie. A tak napisy są i można oglądać
@klaudiuszwach6 ай бұрын
Będziemy dodawać 👍
@Faul742 ай бұрын
Jak zrobić takie przejścia real time między kamerą a rysowaniem na ipadzie?
@SzymonNegacz2 ай бұрын
Nagrać ekran iPada z dźwiękiem i zmontować potem :)
@Faul742 ай бұрын
@Zielony jeszcze jestem, dzięki!
@BartekZdunek-k7e5 ай бұрын
tak trochę z innej beczki :) : od wielu lat korzystam zusług Transferwise, która niedawno zmieniła nazwę na Wise. gigantyczna korpo finansowe. Nie macie problemów z brandem? ( bo widzę R że registered)
@SzymonNegacz5 ай бұрын
Nie mamy. Zarejestrowane na terenie EU :)
@dominikapiegza47436 ай бұрын
🤚
@Caspa0006 ай бұрын
Czym się różni handlowiec od pośrednika nieruchomości
@propan_guru6 ай бұрын
Dlatego do rolników jeździmy we flaneli 😅
@SzymonNegacz6 ай бұрын
I bardzo słusznie 😅
@lukaszkaleta59565 ай бұрын
A do budowlańców zabieramy swoją małpkę. ;P
@propan_guru5 ай бұрын
@@lukaszkaleta5956 😍
@pavelzin6 ай бұрын
Szymon, ale to są podstawy 😅
@SzymonNegacz6 ай бұрын
No wiem 😛
@JonaszMiotke6 ай бұрын
Czy forma spotkań może się różnić jeśli jest to spotkanie z działań prospectingowych oraz kiedy klient sam się zgłosił do handlowca? Dla przykladu: Spotkanie po prospectingu: najpierw prezentacja i pytania. Klient sam się zglosil: pytania a później prezentacja i formą jaką podałeś. Czy na takie sytuacje ułożyłbys to inaczej?
@SzymonNegacz6 ай бұрын
Spotkanie po prospectingu zależy jak był robiony sam prospecting. Jeżeli był robiony z głową, to jest do czego nawiązać i rozpocząć od czegoś omawianego wcześniej. Zdarzało nam się budować ten proces tak, że na początku jest króciutka prezentacja (kilka minut), pytania i potem rozszerzenie tematu.