12. Csömöri Bringafesztivál: diákolimpikonok, Magyar Kupa-érmes csömöriek

Рет қаралды 411

Csömör TV

Csömör TV

Күн бұрын

Három napon át a bringáké volt a főszerep: a 12. Csömöri Bringafesztivál keretében településünk adott otthont a Diákolimpia Országos Döntőjének és a MTB XCO C2-es Magyar Kupa futamnak. A harmadik napon tágult a kör: 65 kilométeres kistérségi körtúrával zárult a csömöri bringafesztivál.
A Diákolimpia országos döntőjére több mint 300 gyermek érkezett az ország különböző pontjairól. Több csömöri diák a dobogó első fokára állhatott, így számos diákolimpikonja lett településünknek.
A MTB XCO C2-es Magyar Kupa verseny nemzetközi mezőnyében négy ország képviseltette magát. A Cube-Csömör versenyzői hét dobogós érmet szereztek.
A hagyományokhoz híven a Csömöri Bringafesztivál 65 kilométeres kistérségi kerékpáros körtúrával zárult, Fábri István polgármester vezetésével. Az idő ugyan kicsit esős volt, de így is népes csapat tekerte végig, az állomásokon pedig ezúttal is szeretettel fogadták a körtúrázókat a települések.