Правильне проектування та принципи будівництва, включаючи вентиляцію, гідроізоляцію та утеплення, мають вирішальне значення для будівництва рентабельного та надійного підвалу під будинком. 1. 00:00 🏠 Будівництво підвалу під частиною будинку не є рентабельним, зменшення матеріалу економить на матеріалах, але збільшує витрати на оплату праці, тому правильна вентиляція та гідроізоляція є вирішальними. 1.1 Олександр Терехов розповідає про принципи проектування та будівництва підвалу під частиною будинку, включаючи формування фундаменту, заглиблення, підготовку, ущільнення, влаштування дверей, стяжки, утеплення. 1.2 Будівництво підвалу під частиною будинку невигідно через необхідність наявності звичайних сходів і місця, яке вони займають. 1.3 Зменшення кількості матеріалів для будівництва підвалу дозволяє заощадити на матеріалах, але збільшує витрати на робочу силу та час будівництва, при цьому основна увага приділяється запобіганню тріщин і обмеженого зовнішнього вигляду проекту через намальовані вручну чи незавершені креслення. 1.4 Невеликий льох під будинком під Києвом використовували як схованку під час обстрілів, але він не придатний як бомбосховище через відсутність належної вентиляції та виходів. 1.5 Доповідач обговорює принципи проектування та будівництва підвалу під частиною будинку, включаючи важливість вентиляції та регулювання температури. 1.6 Головне золоте правило гідроізоляції полягає в тому, що вона завжди повинна бути міцною і закритою, а зовнішньої гідроізоляції недостатньо, щоб запобігти накопиченню вологи в бетоні.
@андрійкалина-э6р Жыл бұрын
Дякую за вебінар і професіоналізм ! На галичині в льохах ( підвалах ) є юхти ( канали якими засипають овочі в льох ) вони і є вентиляцією !
@ihorlychman Жыл бұрын
Дякую, Олександре Васильовичу, Ви найкрутіший! )
@larisadudnik9748 Жыл бұрын
Дякуючи вам, ми зробили на підвалом моноліт, а не плити, як було в проекті. Дякую за вашу роботу 😍
@lKozerojek Жыл бұрын
дякую Олександру Васильовичу, за збереження життів братів наших, волохатих, Бобрів)
@TerekhovO Жыл бұрын
Ой допекуть...
@КурочкаВалерий Жыл бұрын
Дякую за цікавий матеріал. Прослухав багато вебінарів і більше всього мені подобалося Ваша увага до всіляких дрібниць, на які, зазвичай, не звертають увагу.
@Маада-г3и Жыл бұрын
Велика подяка за ваш досвід яким ви ділитеся. Цикаво також і будівельникам.
@bogdanzubrizkij7306 Жыл бұрын
Дякую! Дійсно цінна інформація!
@ІванТарасенко-з6й11 ай бұрын
Дякую Вам, Олександр Васильович, за корисні поради та гарно поданий матеріал. Разом до перемоги. Слава нашим захисникам України!!!
@tarasmatviiv9357 Жыл бұрын
Чудовий вебінар! Багато цінної інформації. Дякую!
@livesey13-ou7tp7xw9j Жыл бұрын
Я наверное всю жизнь буду помнить под чьим руководством я построил свой дом😊
@ДачаРодича Жыл бұрын
Шкода що канал повільно розвиваеться -контент високоякісний і з родзинкою. Успихів Вам.
@livesey13-ou7tp7xw9j Жыл бұрын
Спасибо что вы с нами Александр
@TerekhovO Жыл бұрын
Дякую що поряд! :) Але починайте вчити Українську.
@emaorlova4017 Жыл бұрын
Дякую за вашу працю , підписана на ваші канали , однак 24 число змінило багато в житті, ще 23 лютого їздила контролювати утеплення скатного даху нашого будинку, дивлячись ваш попередній канал відмовилась від утеплення піною на користь мінвати , тепер нажаль все відкладено до інших часів. Мої щирі вітання Вам та велика вдячність за розумні та доречні поради в будівництві . Привіт з далекого Торонто , нехай щастить, з мене завжди вподобайки .
@arthurprotsan Жыл бұрын
Подяка пану Олександру за матеріал та працю.👍🏼
@pavloromanchuk9609 Жыл бұрын
Дякую за вебінар :) Також в машині часто слухаю і переслуховую старі відео :D
@ВасильБойко-с6р Жыл бұрын
Дякую. За Вашу роботу.
@Pan_Ivan_ua Жыл бұрын
Борітеся - поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!
@Ярослав-к9я-ш4о Жыл бұрын
Велике дякую за чудовий вебінар!!!
@stepantymkiv6560 Жыл бұрын
Нехай Бог допомагає та береже!
@man_arch_man11 ай бұрын
Ви дійсно найкрутіший в своїй справі ! Вдале поєднання високої професійності та вміння красиво доносити цінну складну інформацію! Зробіть сюжет про барн-хаус, будь ласка.
@panduduliy9978 Жыл бұрын
Дякую за вашу щоденну працю та розвиток українського ютубу
@user-io7nb6wk6y Жыл бұрын
Дякую за Вашу працю!
@КостянтинБілоус4 ай бұрын
Велике дякую за фахове подання інформації
@MrRosclassic Жыл бұрын
Дякую Вам за цінну інфомацію!
@yadpua Жыл бұрын
дякую!!! Ви несете світло в мій мрак по плануванню свого будівництва)
@dmytryKozenko-rn9dh Жыл бұрын
Олександр Ви кращий.
@TerekhovO Жыл бұрын
Життя покаже :)
@Sergii_Bondaruk Жыл бұрын
Дякую за інформацію😊😊😊
@user-fk7gr3we4 Жыл бұрын
Гарне відео. По Вашим відео будуть навчатися майбутні покоління. Ви навіть не уявляєте скільки гарячих спорів закінчувалося словами: а от у Терехова на ютубі....
@TerekhovO Жыл бұрын
А ще більше вигадано, приписано, пепекручено.... :))
@SpaceAndriy Жыл бұрын
Дякую за відео, цікаво і багато інформації. Проект точно треба в вас заказувати ;)
@AlexRAO81 Жыл бұрын
Чудовий вебінар, нарешті прохання про лаків і коменти, богато людей просто не розуміють наскільки то важливо.
@ГеоргийМунтян-я5и Жыл бұрын
Дякую!!!..
@VolodymyrKostenko-q1m5 ай бұрын
Колись купили хату в селі. Тесть викопав льох в одній, назовем приміщення кімнаті. Трап для спуску, мали ще до купівлі будинку. Зверху зробили санвузел і кладову. Дуже зручно монтувати та відстежувати за сантехнікою. З підвала буром просвердив отвір під фундаментом, далі вже копали траншею. Але там см 10 щось темне наче земля і далі декілька метрів трамбованого піску, який лежить на плиті ракушнякової плити. Херсонська область. Можу сказати, що такий льох і санвузол над ним, ну дуже зручно вийшло. Звичайно замість трапу, краще зробити ліфт 😊
@yevgendikhtyarenko7741 Жыл бұрын
дякую
@riokor737811 ай бұрын
Дякую, особливо що стосується гідроізоляції
@AlexRAO81 Жыл бұрын
Олександр, прийшла цікава думка- гасло. Кожний шановний український будівельник - оздоблювальник повинен бути активними підисником на каналі Олександра Теріхова, замовникі будуть вдячні.
@TerekhovO Жыл бұрын
Я це давно кажу :) якщо не підписан на Терехова, нема чого робити в будівництві :)))
@alexbirch1013 Жыл бұрын
Дякую!
@safon1989 Жыл бұрын
Дякую!
@asdflkgheike322710 ай бұрын
Олександре дякую. Треба сідати і передивлятись всі ваші відео. Дуже корисно.
@antonefimenko50278 ай бұрын
Дуже гарний, корисний та якісний канал з цінною інформацією. Розвитку та процвітання каналу.
@АндрейПриймаченко-р9к Жыл бұрын
Дякую
@ОлександрК-й3э Жыл бұрын
Дякую за відео.
@TerekhovO Жыл бұрын
7. 32:47 🏠 Краще уникати розміщення котла чи електрощита в підвалі, використовувати для будівництва глиняну цеглу, подумати про вентиляцію та захист дерев. 7.1 Розміщувати котел або електрощиток в підвалі недоцільно, так як це дорожче і складніше в будівництві, а котельню краще мати поменше. 7.2 Доповідач розповідає про технічні труднощі пошуку місця для елементів на першому поверсі та важливість вентиляції у підвалах. 7.3 Силікатна цегла не підходить для будівництва льоху через високу вологопоглинання, а глиняну цеглу віддають перевагу за її міцність і відповідність нормам. 7.4 Доповідач розповідає про проблеми захисту дерев та малини від бобрів.
@yurigric8207 Жыл бұрын
Олександр Васильович, бережіть себе. 10т відсіву це вже занадто
@TerekhovO Жыл бұрын
Поки тягну :)) Дякую за турботу.
@NikKasper-ky1zx8 ай бұрын
Дякую!
@Володимир-й1ъ8я9 ай бұрын
Дякую дуже цінна інформація)
@АлександрШульга-д3м11 ай бұрын
Дякую, ще раз, буде що замовник показати з посиланням на норми і рекомендації виробників
@TerekhovO Жыл бұрын
3. 12:07 💡 Неправильно спроектовані та побудовані фундаменти можуть призвести до концентрації напруги та дорогої реконструкції, тому увага до деталей та уникнення коротких шляхів має вирішальне значення. 3.1 Необхідність зберігання овочів і фруктів в підвалі вимагає врахування вологості повітря і промерзання, а також розуміння концентрації напруги в фундаменті. 3.2 Неправильно спроектовані та побудовані фундаменти можуть призвести до концентрації напруги та необхідності дорогої реконструкції, тому важливо приділяти увагу деталям і не зрізати кути, щоб заощадити гроші. 3.3 Добре утрамбуйте ґрунт перед монтажем блоків, щоб забезпечити стійкість і уникнути необхідності монолітних подушок. 3.4 Будівництво фундаменту з кількома виступами та різкими перепадами може заощадити час і блоки, але це збільшує ризик утворення тріщин і, зрештою, призводить до вищих витрат і тривалості будівництва.
@TarasLutsyshyn Жыл бұрын
Добрий день. Дуже цікаво і надзвичайно корисний канал. Якби швидше слухав і дивився Ваш канал, то багато чого б застосував у будівництві власного будинку. Не знаю, чи буде можливість у Вас прочитати дане повідомлення. Трохи випав з звичного ритму життя (з зрозумілих причин) і не все є можливість стежити за Вашими відео. Можливо я щось пропустив, але хотів би Вам запропонувати цікаву як на мене тему. Чи можна б було розкрити в якихось ваших відео так звану ізраїльську модель чи підхід до будівництва. Тобто проектування і будівництво будинку з певною "безпечною кімнатою". Місця, яке ніби капсула, захищає людей від можливих осколків при вибухах. Звичайно, що це не бомбосховище і точно не врятує від прямого влучання, але це було б актуальним для людей, які проживають в місцях, де просто фізично нема бомбосховищ (котеджні містечка, околиці великих міст, тощо), але мусять десь перебувати під час повітряних тривог і ракетної небезпеки. Розумію, що зараз в розпал війни мало хто зможе будувати собі житло з такими кімнатами чи зробити реконструкцію свого вже збудованого, але на перспективу, гадаю, воно б мало право на життя. Війна закінчиться і обов'язково нашою ПЕРЕМОГОЮ, але не адекватний сусід нікуди не зникне (хоча не факт...) Вибачте, за великий текст. Гарного і спокійного дня. Бережіть себе.
@СвятославКовальчук-я7х10 ай бұрын
Дякую за відео
@ІванГорщарук Жыл бұрын
Класний у Вас канал💪💪💪👍👍👍
@TerekhovO Жыл бұрын
2. 08:45 💧 Внутрішня гідроізоляція підлоги та стін важлива для запобігання вогкості та грибку в підвалі, а принципи проектування підвалу зосереджені на контролі рівня вологи та використанні гідроізоляції. 2.1 Доповідач наголошує на важливості гідроізоляції контуру для запобігання вбиранню вологи. 2.2 Бетон має капілярну активність, що призводить до надлишку вологи і грибка в погребі, тому внутрішня гідроізоляція підлоги і стін робиться дешевше і простіше, ніж зовнішня. 2.3 Принципи проектування та будівництва підвалу включають управління рівнем вологості, використання гідроізоляції та регулювання матеріалів для контролю випаровування.
@ВасильІванович-ь1ж10 ай бұрын
Дякую!!
@denisudd10 ай бұрын
Дякую
@TerekhovO Жыл бұрын
8. 38:32 🏗 Використання піно- або газоблоків для будівництва підвальних приміщень наголошується на надійності, якості та забезпеченні Збройних Сил України. 8.1 Доповідач розповідає про переваги використання піно- чи газоблоків у будівництві та рекламує їх в інших соціальних мережах. 8.2 Доповідач наголошує на важливості використання двох повних шарів для надійності та якості при будівництві підвалу під будинком. 8.3 Підтримати Збройні Сили України на майбутнє, в тому числі через підтримку Олександра Терехова.
@HryhoriiZirka Жыл бұрын
Дякую вам Олександр за ваш професійний найкращий будівельний блог! Скажіть будьласка де можна більш детально подивитись або прочитати про "уступи"? Дякую
@TerekhovO Жыл бұрын
4. 18:08 🏠 У відео розповідається про принципи проектування та будівництва підвалу з акцентом на теплоізоляцію та зменшення конденсату. 4.1 Доповідач обговорює принципи проектування та будівництва підвалу з акцентом на теплоізоляцію та зменшення конденсату. 4.2 При проектуванні та будівництві підвалу під будинком необхідно враховувати рівень грунтових вод і необхідність гідроізоляції та залізобетонної плити на випадок підпору водою. 4.3 Висота рішення 2,20, з консолями та терморозривом, а відкоси вже утеплені. 4.4 Доповідач розповідає про принципи проектування та будівництва підвалу під будинком, в тому числі про важливість двох дверей, утеплення та різні варіанти монтажу.
@TerekhovO Жыл бұрын
6. 29:25 🏠 Про принципи проектування та будівництва підвалу під будинком, в тому числі створення зазорів під газоблоки та використання клінкерної плитки для утеплення, дізнайтеся з вебінару Олександра Васильовича. 6.1 Доповідач розповідає про принципи проектування та будівництва цокольного поверху під будинком, включаючи створення зазорів під газоблоки, використання клінкерної плитки для утеплення, імітацію облицювальної цегли пінопластом. 6.2 Добре підготуйтеся та послухайте поради Олександра Васильовича щодо кладки цегли для підлоги із записаного вебінару.
@HryhoriiZirka Жыл бұрын
Дякую за найкращий професійний будівельний блог. Скажіть, будьласка, де я можу більш детально почитати чи подивитись відео про "уступи"? Дякую
@ОльгаПлишко-х6е9 ай бұрын
Дикую
@ТЕРЕКСТС10 күн бұрын
Температура , при утеплении 50 мм экструдированым пенополистиролом по плитам перекрытия ,ниже 6 градусов в подвальном помещении не опускается даже когда на улице - 20 .При нынешней зиме +11+ 12 ..Подвал под всем домом .
@pyotrstotskiy4611 Жыл бұрын
скажіть будь ласка, на будинку бабусі якийсь пиріг стіни ви робили.і яке співвідношення було. Дякую.
@TerekhovO Жыл бұрын
5. 23:09 🏠 Олександр Васильович проводить реконструкцію будинку в Котрій, обговорюють стан даху, фасаду, процес демонтажу та реконструкції цегляної конструкції. 5.1 Олександр Васильович втомився від роботи з хлопцем, але вони зараз на стадії реконструкції будинку і покажуть фотографії об’єкта в Котрі. 5.2 Стан покрівлі над гаражем після 7 років експлуатації хороший, з видимим зносом бітуму та виглядом бітумної черепиці як дешевої технології. 5.3 Доповідач розповідає про якість будівництва та стан фасаду після 7 років експлуатації, наголошуючи на важливості правильного утеплення та догляду. 5.4 Доповідач розповідає про процес ретельного розбирання та реконструкції цегляної споруди, включаючи встановлення вікон та добудову нового приміщення.
@ВасильКурус Жыл бұрын
Олександре, але в відео "Підлога по ґрунту, 1 частина" ви сказали, що в ваших проектах ви найчастіше застосовуєте саме такий підхід, як тут на 8 хвилині
@TerekhovO Жыл бұрын
Навіть дивитися не буду :) Бо скрізь все розповідаю в одній парадигмі.
@ВасильКурус Жыл бұрын
Я вже сам зрозумів: воно працює коли підвал під всім будинком, і не працює під частиною
@tolikniemtsov21377 ай бұрын
як ви робите консоль з терморозривом на фундаменті під фасадну кладку?
@TerekhovO7 ай бұрын
На вебінарах показував креслення та фото з об'єктів...