Máte to vychytaný a skvěle a precizně vysvětleno. Bezva video, díky moc :-) 👍
@lanehacker5833 Жыл бұрын
Aha! Jsem koukal,že celkem stabilně dřepíte,šak říkal- malý sklon,věci nekloužou a najednou 6:08 vono je to už na okraji střechy !! A Vy beztak máte lešení. Pěkné,pěkné !Jdu koukat dále.
@jurajbucko5623 Жыл бұрын
Na ISS mají sol. panely s rotátorem. A proč nejsou tedy konstruované na zemi?
@misif777 Жыл бұрын
Střešní lať se bere jakou součást krytiny a né jako staticky určitý prvek, musíte tomu trošku pomoci a alespoň zkountrolovat stav té latě v celé délce mezi krokvemi a provést dodatečné ukotvení této latě až do krokve např. vruty 8x120 a to alespoň té spodní latě. Berte to tak, že hák je v bodě uchycení k profilu namáhán a) tlakem (síla kolmá proti krytině - není s ní problém, hák se opře o krytinu), b) smykem (síla rovnoběžná s krytinou - dalo by se říct, že má zanedbatelnou velikost a uchycení ji dobře snáší, záleží na úhlu střechy), c) pro nás jehorší dynamická složka a tou vztlak. Vztlak je dynamický a může být za nepříznivých podmínek i 200kg/panel a snaží se vám ten úhyt i s latí "vytáhnout" ze střechy. Vratové šrouby M6 bych považoval za nedostatečné, doporučil bych alespoň M8, o něco delší, a s maticí s gumovým kroužkem, kdetá se sama nevytáčí i u povoleného spoje (přecejenom dřevo pracuje a mění svůj rozměr, ve vašem řešení se spoj může povolit a matice následně vyklepat).
@electronpower2758 Жыл бұрын
hodnotny prispevek, dekuji
@jindrich2485 Жыл бұрын
zajímavé s odšroubováním a vratovými šrouby bych se opravdu ještě vzhledem k pužitému masivu "nes*al". Líbí se mi to, ale vždy dodržuji postup "do krokvý".
@arthurvandongen2 Жыл бұрын
dobr den ja bich chtel kontaktovat tebe to je musna ?
@electronpower2758 Жыл бұрын
Najdete me na bazosi kdyz budete hledat 14.3kwh a 11.8kwh