#17 ZBROJENIE PŁYTY FUNDAMENTOWEJ (CZ. 2) - KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD

  Рет қаралды 6,017

Domek Na Wzgórzu

Domek Na Wzgórzu

3 жыл бұрын

Dziś część druga dotycząca zbrojenia płyty fundamentowej, a w niej kilka praktycznych porad: jak poprawnie wiązać zbrojenie, jakie dystanse wybrać i jak wibrować beton ;)
Zapraszamy do oglądania :)
Link do części 1.: • #16 ZBROJENIE PŁYTY FU...
Jeśli spodobał się film: zostaw komentarz dla zasięgów, łapkę w górę i zasubskrybuj - będzie nam ogromnie miło! :)
____
INSTAGRAM 👉 / domek.na.wzgorzu
TIK TOK 👉 vm.tiktok.com/ZMey6CsGA/
Współpraca/Collaborations 👉 kontakt.domek.na.wzgorzu@gmail.com
____
Kierownik budowy radzi
Jak wybudować dom?
Ile kosztuje dom?
Ile kosztuje budowa domu?
Budowa domu koszty
Ile trwa budowa domu?
Budowa domu od czego zacząć?
Budowa domu systemem gospodarczym
Etapy prac podczas budowy domu
Budowa domu energooszczędnego
Nowoczesny dom parterowy
Nowoczesna stodoła
Dom typu stodoła
Dom na płycie fundamentowej
Budowa domu 2021
Dom krok po kroku
Budowa systemem gospodarczym
Dlaczego budowa domu jest taka droga
Rzeczywisty koszt budowy domu
Projekt domu nowoczesna stodoła
Dom szkieletowy stalowy
Dom szkieletowy
Budowa domu na skale
Działka budowlana o dużym spadku
Działka o dużym nachyleniu
Płyta fundamentowa
Zbrojenie
Zbrojenie płyty fundamentowej
Jak zrobić zbrojenie?
Wiązanie zbrojenia
Przygotowanie przed betonowaniem
Prace przed betonowaniem
Siatka zbrojeniowa
Zbrojenie fundamentów
Budowa domu na płycie fundamentowej
Jak wykonać zbrojenie płyty fundamentowej?
Zbrojenie w płycie fundamentowej

Пікірлер: 36
@weanddiy4712
@weanddiy4712 3 жыл бұрын
Dzieje się :) Fajnie, pozdrawiam 😀👍👍👍
3 жыл бұрын
Powolutku do przodu 💪
@efektmurowany
@efektmurowany 3 жыл бұрын
No gitarka. Życiowo, konkretnie i przydatnie omówione jak wykonać prace rzetelnie i wg. technologii, ale bez biegania z suwmiarką 👍👍
3 жыл бұрын
Tak jak powiedziałam, prace żelbetowe to nie praca w aptece 😄🙂 Pozdrawiam!
@krystianlesniak9832
@krystianlesniak9832 3 жыл бұрын
Zacytuję po prostu. "no jest, no jest fajnie po prostu". No i jest... :)
3 жыл бұрын
😄👍
@pietyszuk
@pietyszuk 3 жыл бұрын
Robota idzie aż miło patrzeć, sam nie mogę się doczekać tego momentu u siebie. Mam pytanko w związku z potrzebą zawibrowania betonu. Jako że również posiadam działkę na stoku ale z wjazdem na posesje od dołu w planie jest piwnica. Piwnica i fundament będzie prawdopodobne tradycyjny, i w planie jest użycie pustaków szalunkowych zalewowych. Z tego co czytałem nie lubią one wibratora do betonu bo lubią przez niego pękać. Co Pan o tym sądzi ? Czy miał Pan z nimi do czynienia?
3 жыл бұрын
Nie miałem jeszcze do czynienia na budowie z takimi pustakami, ale znam materiał i potwierdzam, że jest kruchy. W takim przypadku oczywiście nie wibrowałbym betonu wibratorem z buławą, a raczej zastosowałbym najstarsze i bardzo prymitywne narzędzie, jakim jest kołek drewniany/łata drewniana. Po ułożeniu betonu w pustaku należy energicznie wbijać kołek w beton, najlepiej miejsce w miejsce, tak aby beton dobrze dotarł do każdego zakamarka i jednocześnie się odpowietrzył. Tę metodę stosuje się również, gdy podczas betonowania nawali wibrator :D
@pietyszuk
@pietyszuk 3 жыл бұрын
@ dzięki za porade
@belmondo9147
@belmondo9147 3 жыл бұрын
@ Miałem sytuację na mojej budowie jak przy zalewaniu schodów zepsuł się wibrator. Chłopaki wzięli kołki i ubijali beton. Kierownik również mnie uspokajał, że to wystarczy i rzeczywiście. Schody są idealne.
3 жыл бұрын
👍🙂
@marekm9138
@marekm9138 3 жыл бұрын
Mam działkę na lekkim zboczu, jakieś 7% spadku, pod spodem glina i pyły, wysokie wody gruntowe, ogólnie grunt średnio-nośny. Ale projektant chce płytę stawiać na palach bo się boi że płyta będzie nierówno osiadać i się przesunie. Czy to możliwe że przy takim spadku było takie ryzyko ? Bo te pale to jakaś kosmicznie droga technologia.
3 жыл бұрын
Glina, pył i woda to bardzo niedobre połączenie, a jak dodamy do tego nachylenie terenu i dość duży ciężar domu to może dojść do niefajnej sytuacji. Pale są bardzo wygodne i proste w obliczeniach i późniejszym wykonaniu, ale niestety nie są tanie. Można spróbować wykonać tak zwane poduszki żwirowe o przeciwnym kącie pochylenia, ale wątpię, żeby konstruktor wiedział jak to przeliczyć. Budowałem kiedyś na takim podłożu i spadku kompostownie o dość dużych gabarytach i alternatywą dla pali, były właśnie poduszki żwirowe. Kompostownia powstała, koszt budowy się zniwelował i wszyscy byli szczęśliwi. Zaproponuj takie rozwiązanie konstruktorowi i zobaczysz, jak zareaguje. Pozdrawiam! :)
@emiliade9335
@emiliade9335 3 жыл бұрын
A ja mam takie pytanie. Z jakim wyprzedzeniem trzeba szukać/zamawiać ekipę do wylewania fundamentow?
3 жыл бұрын
Bardzo dobre pytanie, ale bardzo ciężko udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Kwestie terminów są mocno uzależnione od wielu czynników zewnętrznych np. o betonowanie z dnia na dzień będzie o wiele łatwiej, gdy pogoda nie rozpieszcza. Czasem zwalnia się termin z godziny na godzinę. A jeśli chodzi o ekipy sytuacja jest dość podobna (choć ciężko z dnia na dzień kogoś znaleźć) - wiele zależy od regionu Polski czy pory roku. W szukaniu kogoś „na wczoraj” , całkiem dobrze sprawdza się Fixly :) Pozdrawiam!
@emiliade9335
@emiliade9335 3 жыл бұрын
@ dzięki😁👍
3 жыл бұрын
Proszę bardzo :)
@00mewt
@00mewt 3 жыл бұрын
Szybko idzie, brawo :) U mnie wysoki poziom wód gruntowych wypchnął styro przy płycie fundamwntowej i niestety musiało być wylane w dechach, a izolacja będzie w suchej porze. Jak najlepiej teraz to wykonać? Odkopać metoda 1/4 długości i wylac jakieś wzmocnienie żeby uniknąć obsypania piachu z pod płyty i dopiero styro? Coś na zasadzie podbicia fundamentu. Czy są może jakieś inne sposoby, prostsze? Pozdrawiam:)
3 жыл бұрын
Niestety taką sytuację trzeba już omówić z kierownikiem budowy. Nie chciałbym wchodzić nikomu w kompetencje. Koniecznie daj znać, jaką decyzję ostatecznie podjęliście. Pozdrawiam! :)
@00mewt
@00mewt 3 жыл бұрын
@ jasne, sytuacja była monitorowana na bieżąco przez kierownika i też taka decyzja została podjęta, że wylewamy w dechach. Było to w lutym, niestety nie mogłem sobie pozwolić na przestój do lipca/sierpnia ze względu na dostępność ekipy. Niestety są rzeczy losowe których nie jest człowiek w stanie przewidzieć. Trochę mnie to martwi, aczkolwiek kierownik brał juz udział w podbijaniu fundamentów w dużych kamienicach, więc liczę tu na jego doświadczenie.
3 жыл бұрын
Podbijanie fundamentów jest dość odpowiedzialnym zadaniem, więc dobrze, żeby kierownik miał w tym temacie doświadczenie. To połowa sukcesu. Pamiętaj również, aby wykonawca wiedział, co robić i był dobrze poinstruowany w technologii. Życzę powodzenia i koniecznie pochwal się, czy się udało:)
@00mewt
@00mewt 3 жыл бұрын
@ ekipa również wykonywała już takie pracę, więc widzę w tym pozytyw. Jasne, jak tylko uda się wykonać (wreszcie przestanie padać e tym roku !!!!) to dam znać :)
3 жыл бұрын
Deszcz to ostatnio również nasza zmora 🙈
@Marcin-zn9ow
@Marcin-zn9ow 3 жыл бұрын
Otulina prętów zawsze wskazana jest w projekcie. Przemieszczenie pręta po za strefę rozciągania grozi poważna awaria. Pręty powinny być tam gdzie przewidział je konstruktor a twoim zadaniem jest tego dopilnować. Twierdzenie że zawsze 5, 2 czy 10 cm zawsze otulina co najmniej zadziwiające jeśli padają z ust kier buda.
3 жыл бұрын
Chyba nie do końca dobrze zrozumiał Pan to, co mówiłem w filmie. Chciałem zwrócić uwagę widza, na czym polegają różnice w grubości otuliny i wydaje mi się, że omówiłem to w sposób jasny i zrozumiały. Oczywistą rzeczą jest, że należy stosować się wymiarami podanymi w projekcie, a już napewno jeśli chodzi o rozmieszczenie zbrojenia w strefie rozciąganie elementu. Nie wiem, kim Pan jest z zawodu i jakie ma doświadczenie z projektowaniem, ale zaznaczę, że projektując element żelbetowy, określa się ile cm2 prętów stalowych powinno się znaleźć w strefie rozciąganie. Dodatkowo wylicza się pole zbrojenia w zależności od innych sił działających na element oraz dokłada pręty mające służyć reologii, oraz przeciwdziałać skurczom. Po ustaleniu wszystkich powierzchni zbrojenia dobiera się odpowiednie przekroje prętów zbrojeniowych oraz ich lokalizację w przekroju. Rozstaw prętów w danej strefie nie pochodzi z obliczeń wytrzymałościowych, a jedynie z logicznego i łatwego w montażu sposobu. Jeśli mamy w danym miejscu umieścić wiele prętów, to trzeba to zrobić z głową, a nie z rozstawem, jaki jest w projekcie. Projekty zbrojeniowe, często pozostawiają możliwość delikatnych korekt na budowie i doświadczeni pracownicy oraz kierownik wiedzą, jak to dobrze wykonać, niekoniecznie w 100% tak, jak jest to na rysunku. W moich filmach staram się przemycać wiedzę, tak aby każdy, kto chce sam budować, albo Po prostu wiedzieć, dlaczego tak mu budują, mógł ją znaleźć. Prawo budowlane daje możliwość budowy małej architektury bez pozwolenia na budowę ani zgłoszenia, więc w takich przypadkach, każdy robi tak, jak potrafi, a ja chce wytłumaczyć jak to zrobić dobrze. Pozdrawiam!
@Marcin-zn9ow
@Marcin-zn9ow 3 жыл бұрын
@ zrozumiałem dokładnie tak jak to przedstawiłeś. Mówisz jasno otulina jak w ziemi 5 cm jak nie w ziemi może być mniej. Nie wspominasz ani słowa o projekcie. Nie wiem jakie są Twoje intencje i co chcesz przekazać swoim widzom ale posługując się półprawdami czy nieprwcyzynymi stwierdzeniami możesz swoim widzom którrzy będą wprowadzać w życie rady zasłyszane w internecie zrobić krzywdę.
@tomeknowik2311
@tomeknowik2311 3 жыл бұрын
@@Marcin-zn9ow widzę już któryś komentarz od pana i do pana i nadal nie chwali się pan kim jest z zawodu, a jest pan pierwszy do łapania ludzi za słowa… Nie wiem czy pan zauważył, ze to nie kanał politechniki z wykładami. Człowiek wypowiada się tutaj w ludzki sposób nie mając przy tym swoich widzów za debili… Każdy w razie wątpliwości może przecież zapytać i z tego co zauważyłam Grzesiek odpowiada na wszystkie komentarze. Widać ze ma pan nudne życie i musi się kogoś poczepiac tak dla zasady :D P.S. Grzesiek nie przejmuj się - nie pierwszy i nie ostatni taki „Janusz” na twoim kanale :d pozdrawiam
@fanfikteam2761
@fanfikteam2761 3 жыл бұрын
@@tomeknowik2311 lepiej bym tego nie ujął :D nie wiem czego @Marcin Marcin nie skumał, bo dla mnie to było jasne bez tłumaczenia było… XD
@smoterek
@smoterek 3 жыл бұрын
Jakie wymiary tej plyty?
3 жыл бұрын
Kształty płyty jest nieregularny (nie jest prostokątem). Jej powierzchnia wynosi ok 150 m2. Najdłuższy bok ma 17,4 m.
@qara7
@qara7 3 жыл бұрын
Czy tu sprawdziłoby się zbrojenie kompozytowe?
3 жыл бұрын
Samo zbrojenie kompozytowe raczej nie dałoby tu rady, ale już taka mieszanka z tradycyjnym stalowym zbrojeniem to już tak. Wszystko kwestia kalkulacji
@mateuszm5234
@mateuszm5234 3 жыл бұрын
Tak z ciekawości ile stali Ci poszło na płyte?
3 жыл бұрын
Na całe fundamenty przeznaczone jest 7,5 tony.
#18 JAK WYKONAĆ SZALUNEK POD PŁYTĘ FUNDAMENTOWĄ? | PŁYTA OSB
12:36
Domek Na Wzgórzu
Рет қаралды 10 М.
He sees meat everywhere 😄🥩
00:11
AngLova
Рет қаралды 11 МЛН
Incredible magic 🤯✨
00:53
America's Got Talent
Рет қаралды 48 МЛН
Khó thế mà cũng làm được || How did the police do that? #shorts
01:00
HOW TO MAKE A CONCRETE SLAB
10:29
MARCIN BUDUJE
Рет қаралды 968 М.
Zbrojenie płyty fundamentowej - STAN SUROWY BEZ BŁĘDÓW
6:11
Zbrojenie płyty fundamentowej | Cykl 2 | Odcinek 10
12:17
Szalejemy Budujemy
Рет қаралды 24 М.
Zbrojenie płyty fundamentowej siatkami fi8mm - jak wygląda zbrojenia ?
4:25
okiem kierownika budowy
Рет қаралды 3,7 М.
Zbrojenie Kompozytowe płyty fundamentowej - Moje odczucia
14:52
Rafi Budowlaniec
Рет қаралды 25 М.
#20 KIEDY MOŻNA ZACZĄĆ PRACE PO BETONOWANIU? CO WARTO WIEDZIEĆ
12:44
Domek Na Wzgórzu
Рет қаралды 3,5 М.
#13 Zbrojenia i przygotowania pod wylanie płyty fundamentowej
15:28
Karlos Buduje Dom
Рет қаралды 4,9 М.
Strawbale Vlog 5 - folia, XPS i zbrojenie w płycie fundamentowej
15:38
Grzewcza Płyta Fundamentowa w 6 minut
6:18
Plateko - Płyty Fundamentowe
Рет қаралды 5 М.
He sees meat everywhere 😄🥩
00:11
AngLova
Рет қаралды 11 МЛН