Pané Sedláčku chtěl bych se zeptat, nějak jsem nepochopil a nebo špatně poslouchal. Na zimu podsítovou vložku do horní pozice a česnovou vložku použít tu vaši zúženou?
Жыл бұрын
nahraji ...
@adamsrubar91213 жыл бұрын
U nás je hodně včelařů i u mně je dost rezistentních roztočů na Amitraz a Flumetrin. Sublimací dělám a jsem spokojený. Bez izolace to nejde. Používám KM , KS, ekopol a pidez.
@jankyy823 жыл бұрын
Rezistentnosť na amitraz som počul už aj u nás. Mimochodom, varoa si vraj nedokáže vytvoriť rezistentnosť napr. na kyselinu mravčiu, avšak tam tá učinnosť je všelijaká. Možno by ale nebolo zlé uberať sa týmto smerom.
3 жыл бұрын
Určitě ten směr je jasný. Proto jsem v červenci ukazoval co vše lze měkkou chemií zvládnout. A kde přestane účinkovat amitraz tak sublima štavelkou může nahradit. Rezistenci moc zatím nevěřím - na amitráz. Většinou se chybně interpretuje rezistence jako že hynou včelstva a je moc varroázy atd... ALE KDO Z NICH MĚL ZAKLÍCKOVANÉ ??? Až bude někdo klíckovat - ošetří amitrázem a posléze do kříže např. sublimací a bude po sublimaci padat více roztočů, pak je to rezistence... Zbytek je schůzová rétorika a tu tady řešit nebudu.
@OM.Vesmir.3693 жыл бұрын
🕊
@jankyy823 жыл бұрын
Niektorí múdrejší už vymysleli na kvapkacích flaštičkách dávkovač podobný ako na mydle. Takže uvítal by som ich aj v tomto prípade. Vďaka za video.
@BusPavel3 жыл бұрын
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na názor použití APIFUM. Je mi jasné, že s vaším počtem včelstev je to časově nereálné. Zajímá spíš snížení účinnosti než praktičnost. Mně se osobně líbí eliminace rizika zahoření úlu. Taky se mi líbí, že nemusím včely otevírat. Nevýhodu vidím v časově náročnosti, která lze nahradit množstvím přístroje, ovšem na těch mých 30 berušek mi stačí jeden. Přece jen je to pro mne hobby a né obživa. Děkuji Pavlík
3 жыл бұрын
Mám připraveno k vyzkoušení, ale nezbyl čas. Co zkoušeli kluci v Brně, tak snížení účinnosti nepochytili, ale spady kolem deseti roztočů nejsou na statistiku. Kvalifikovaně že bych zkusil zatím nedokáži odpovědět.
@radekpospisilik10983 жыл бұрын
Dělal jsem fumigaci před týdnem. Po 24 hod. spadlo od 30 do 200 roztočů, po dalších 48 hod. spadlo od 60 do 150 roztočů. Někteří se ještě hýbali. Max co spadlo bylo 350 roztočů. Ty co měly hodně v létě, mají i dnes. Loni padalo i 2000 roztočů. Jak jsem začal léčit už od června šťavelkou, spady razantně klesly.
@jitkad74723 жыл бұрын
Šťavelová jde použít i v období, kdy je v úle med? Můžete prosím napsat detaily použití? Mám na mysli kolikrát aplikace, forma použití (utěrky?) ap. Dík za odpověď
@radekpospisilik10983 жыл бұрын
@@jitkad7472 já jsem u včel, kde jsem šťavelku na ubrousku testoval, med nevytáčel. Šťavelka na ubrousku funguje tak na 80% prvních 7dni, ale nejvíce první 3 dny. Po 7 dnech účinnost výrazně klesá a musí se vložit nový ubrousek. Pokud je napadení silné, je potřeba odstranit zavíčkovaný plod a fumigovat. To se bavíme o červnu. Jak je zavíčkovaný plod, účinnost léčeni je horší. Jen srážíte populaci roztočů na včelách. Ale ti se zase časem rozmnoží. Pokud je opravdu silné napadení a už se objevuje i virová nákaza, je nejlepší odstranit veškerý plod a včely přenést na mezistěny a fumigoval 2x po 8 dnech. A nejlépe vyměnit matku. Co se týká léčení šťavelkou na ubrousku, na KZbin jsou videa,je lepší 1x vidět než 3x přečíst.
3 жыл бұрын
NÁDHERNÉ PSANÍ .. DĚKUJI A MYSLÍM SI, VIDÍM Z POKUSŮ TOTÉŽ ... PODSTATNÉ JE SI UVĚDOMIT ŽE JE TO S PLODEM A TEDY JEN NĚCO SUNDÁVÁME... ŠTAVELKA POUŽITÍ NA PÁSCÍCH MÁTE NA VIDEU Č. 130 u mne na kanálu ... Doporučuji postupně shlédnou více z kanálu. Mnohé o čem píšete a ptáte se už bylo nahráno ...
@Martin466373 жыл бұрын
@ Zdravím Vás, jen malý dotaz: druhá fumigace klasicky 14 dnů po první, nebo se to dnes doporučuje dělat dříve, jinak?
2 жыл бұрын
Stále je průsečík mezi vším poznaným 10 - 14 dní ...
@marianmalencik31863 жыл бұрын
V čom je výhoda ramikov 34.7 ?
3 жыл бұрын
Ač je to moje rámková míra, tak sdělím že se jedná o velký plodištní plást se stejnou či podobnou kubaturou jako má Dadant 435 * 30 či Langstroth Jumbo 44,8 x 28,5 , který je na lopučce 39, jež je u nás nejrozšířenější. Jedná se o plodištní rozměr a pro tedy kombinované včelaření. Diskutovat zda 39 x 30 stačí či nikoliv je niance... Mne a mnohým se líbí, že je to před¨s dva nízké medníkové a tedy lze kombinovat a nebo zkrátka nic nekupovat za nástavky, ale když mám pár medníků 39x17 tak přes dvba nástavky dát jen plást ... Neboť medníkový nástavek 39x17 bych řekl že je pro rámkovou míru šíře 39 standardem ... Tolik krátce ale jinak je to ve videích zkraje roku
@radekpospisilik10982 жыл бұрын
Rychlý jarní rozvoj, ucelené plodové hnízdo, vysoká efektivita při výchově plodu. Protože má matka možnost klást vajíčka v kruhu. Testoval jsem i rámek 39 x 39. To byla bomba. Jarní dynamika rozvoje byla obrovská. Problém nastal u slabších nebo starších matek, které tuto možnost nevyužily. Potom na těchto rámcích bylo hodně medu, v 6cm věncich u horní loučky. V tu dobu jsem nepoužíval Blinovu přepážku. Vrátil jsem se zpět na 39 x 30. Dnes to už nechci předělávat, mám 80 úlu, ale kdybych musel do nového, přešel bych dnes na 39 x 34. Značka ideál.