fajny filmik. Też mam w projekcie płytę ale bez XPS.
@stodoanaswoim61803 жыл бұрын
Dzięki.
@miloszenko2 жыл бұрын
Przy tej powierzchni płyty moznaby już ograniczyc styrodur do grubszej warstwy pod plyta na metr szerokiej a wszystko w środku max 5 cm. To jest jedynie niwelacja mostka do gruntu, który najzimniejszy bedzie przy krawędziach zewnętrznych. Zaoszczędzone środki wystarcza na fotowoltaike mocy 2 kwp, a to znowu może w całości pokryć potrzeby CO budynku lub okolo 15000 km jazdy autem elektrycznym 😀
@jardyb96593 жыл бұрын
Witam, Mam pytanie- czy wykonał Pan płytę z xps posługując się planami z Izodom, czy musiał Pan zamówić osobny projekt? Z góry dziękuję
@stodoanaswoim61803 жыл бұрын
Witam, plyta była zaprojektowana od podstaw Razem z projektem domu.
@Kr-xg7lc11 ай бұрын
Cześć, tez zainteresowany jestem płytą i szukam informacji o tym co będzie działo się z tą płytą po 10, 20, 30 czy 50 latach. Pojawiają się tematy degradacji XPS, czy moze gryzoni? Masz w tym temacie jakies informacje lub przemyślenia?
@stodoanaswoim618011 ай бұрын
Część, nie zgłębiałem tematu co to będzie tak szczerze mówiąc postawiłem na to że ludzie to robią i tyle. Jeśli chodzi o gryzonie to myszy nie chciały ruszyć xpsu bo jest zbyt twardy miałem kawałki w garażu. Jeśli chodzi czy zwykły fundament czy płyta to najbardziej przemawiało dla mnie że to jest pod całym domem. Widziałem jak wystąpił efekt siadania budynku przy zwykłych fundamentach. No i płyta jest dużo cieplejsza moim zdaniem.
@GrzegorzJaciubek7 ай бұрын
Szukam informacji o przepuście do kozy powietrza wchodzącego (bo masz rekuperację) - ale nie potrafię tego fragmentu znaleźć, masz go pod płytą w piasku/styropianie czy nad czyli w styropianie nad płytą już w domu i ścianą wyprowadzony?
@stodoanaswoim61807 ай бұрын
Właśnie w tym filmie o płycie jest nawet wizualizacja jest. Pod płytą idzie w piasku w kształcie litery U
@mireksy6752 Жыл бұрын
Witam. Widzę że ten zewnętrzny xps do xpsa klejony był na pianoklej. Nic nie odchodzi? Pytam bo zdecydowałem się u siebie na grubszą warstwę ocieplenia na ścianach i muszę dołożyć do ocieplenia fundamentów kilka cm styropianu. Rozważam klej tradycyjny bo ma większą powierzchnię klejenia... Pozdrawiam
@stodoanaswoim6180 Жыл бұрын
Witam, nic nie odchodzi pianokleje trzymają naprawdę mocno jedynie trzeba je chronić przed słońcem bo są narażone na utlenianie.
@marcinwasiluk3052 Жыл бұрын
Czesc dzieki za film na jakim gruncie ta budowa. Ja również rozważam płytę u mnie teren wysadzinowy glino piaski przemarzanie do 1m. Czy po roku nic sie nie dzieje z tymi płytami na 1.2m czy zauważyłeś jakies rzeczy które teraz bys zrobił inaczej?
@stodoanaswoim6180 Жыл бұрын
Część u mnie piaszczysty grunt. Nic się nie dzieje jeśli chodzi co bym zmienił z płytą to więcej przepustów bym zrobił nic poza tym.
@marcinwasiluk3052 Жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 chodzi o przepusty na kable czy kanalizacyjne ?
@stodoanaswoim6180 Жыл бұрын
Na kable mam wystarczająco bo 5 szt arota. Kanalizacja też jest zaplanowana idealnie. Chodzi o przepust np pod GWC bo na początku nie chciałem a teraz mam zrobione GWC glikolowe i był problem z przełożeniem tego musiałem przez ścianę przechodzić więc warto pomyśleć o jakimś przepuście fi 200 który szczelnie zatkać i może kiedyś się przyda.
@Van_Tage3 жыл бұрын
Te pierwsze płyty XPS pionowe jak były mocowane w gruncie? Po prostu obsypaliście piaskiem czy jakąś zaprawę się robi?
@stodoanaswoim61803 жыл бұрын
Obsypane piaskiem i zagęszczane co warstwę piasku.
@ukaszsierzpowski65122 жыл бұрын
Jaki uziom będziecie stosować ??
@stodoanaswoim61802 жыл бұрын
Jest wyciagnieta bednarka od zbrojenia i połączona z zakopanym drutem otokowym 60m i do tego są wbite w 2 miejscach prety uziemiające na 3m. Jak będzie potrzeba to się dołoży jeszcze.
@mariaantonina54092 жыл бұрын
Witam ,a jakie zastosujesz ogrzewanie
@stodoanaswoim61802 жыл бұрын
Witam, będą kable grzejne z Elektry zatopione w wylewce
@Kolarian6663 ай бұрын
+
@jonnczyk2 жыл бұрын
Nie myślałeś o zainstalowaniu kabli grzejnych w płycie fundamentowej? Spotkałem się ostatnio z takim rozwiązaniem i sam je rozważam.
@stodoanaswoim61802 жыл бұрын
Myślałem nad tym ale stwierdziłem że to była by za duża akumulacja i zrezygnowałem.
@budzik1692 Жыл бұрын
Jak kable grzejne zamontujesz w płycie to jest dużo do nagrzania i dłużej. A jak w samej posadzce zamontujesz to i szybciej sie nagrzeje i trzymac tez będzie cieplo.
@pachuc873 жыл бұрын
w jakim programie pokazujesz płytę itd... ?
@stodoanaswoim61803 жыл бұрын
Sketchup a projekt w kazaplan w przeglądarce.
@pachuc873 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 dziękuję
@mysllex Жыл бұрын
40 tys to razem z robocizną? Wiem że rok temu, ale jest jednak niedroga płyta
@stodoanaswoim6180 Жыл бұрын
Tak ale wszystko sami robiliśmy dlatego nie ma robocizny. Jedynie koparka jest doliczona.
@HiEndowiec Жыл бұрын
Piasek 18 ton 250zł??? Ja dziś za pospółkę 12 ton zapłaciłem 800zł. Ktoś mnie zrobił w jajo czy czegoś nie wiem?
@stodoanaswoim6180 Жыл бұрын
Takie były ceny u mnie teraz trochę więcej
@Tomus886423 жыл бұрын
Podobno ta belka po obwodzie nie ma żadnego wpływu na płytę i nie ma sensu jej robić
@stodoanaswoim61803 жыл бұрын
Całkiem możliwe bo widziałem kilka plyt beż tego ja zrobiłem tak jak mi projektant zrobil. Widziałem nawet ze izodom jak robi płyty to tylko po obwodzie jest zbrojenie więc jeszcze inaczej.
@SPatryk933 жыл бұрын
eh ta moda, płyta jest na tereny podmokłe, niestabilne itp. Robisz ławy na odpowiednią głębokość, robisz ocieplenie i nie będzie cieplej ani zimniej czy na ławie czy na tej płycie, i tak ocieplasz posadzkę wiec ciepło nie ucieka w ziemię tak samo nie ciągnie chłodu z pod domu. Jeszcze pompe ciepła wstaw i panele słoneczne żeby być trendy
@stodoanaswoim61803 жыл бұрын
Witam, niestety nie moda tak było zaprojektowane pod mój teren i pod technologie. Okaże się w rachunkach czy jest ciepłej czy nie. Postawiłem na plyte bo jest prostsza do wykonania i szybsza w budowie. Co do ogrzewania to tak jak mówiłem w poprzednim odcinku nie mam zaufania do pomp ciepła i będzie podłogówka alektryczna.
@k.k89643 жыл бұрын
Jeszcze koszt plyty jest tanszy porównując zwykly fundament do stanu 0. Licząc wszystkie koszty lacznie z zasypem chudziakiem i dobra izolacja. Nawet przy koszcie stali 5 tys z tone.na spokojnie jak policzyc wszystko. I płytę mozna wykonać samemu bez dzwigania tony bloczkow.
@miloszenko2 жыл бұрын
Po pierwsze płytę betonujesz raz, po drugie bez problemu zrobisz to w jedną osobę w tydzień. A za każdym razem jak mokro albo pada to lawy są wyjątkowo wredne, a czasami potrafią generować ogromne koszty. Po co kopać lawy gleboko i 3 razy lać beton? Jakieś smarowidła, folie kubełkowe, dramat. Technologicznie to jest skok epokowy miedzy ławami a plyta. Wiem coś o tym bo moje ręce tych płyt trochę juz zrobiły i szkoda mi myśleć ile czasu dłużej wyszłoby te wszystkie fundamenty robić na ławach.