20 patarimų freelanceriui, apie kuriuos niekas nekalba

  Рет қаралды 8,548

Auganti šeima

Auganti šeima

5 жыл бұрын

20 patarimų freelanceriui, apie kuriuos niekas nekalba:
#1 Dvi freelancingo (laisvai samdomo darbo) pusės
#2 Geriausios sritys freelancingui
#3 Kaip įforminti freelancingo veiklą (individuali veikla / mažoji bendrija), mokesčiai
#4 Ką pasirinkti - freelancingas ar samdomas darbas?
#5 Kada finansiškai saugu yra pradėti freelancingą ir išeiti iš samdomo darbo? (trys scenarijai)
#6 Kaip surasti klientų?
#7 Sutartys
#8 Darbo valandos
#9 Ribos klientams
#10 Ką vertėtų įraukti išrašant sąskaitas?
#11 Ką daryti klientui vėluojant sumokėti ar atlikti savo darbo dalį?
#12 Kaip išvengti teisinių nesklandumų?
#13 Kaip išvengti klientų nuviliojimo ir informacijos nutekinimo?
#14 Motinystės atostogos, socialinės garantijos, sodros išmokos freelanceriui
#15 Kaip netikėtai neprarasti sveikatos draudimo?
#16 Ką kiekvienas freelanceris turėtų žinoti imant banko paskolą?
#17 Kodėl verta samdyti buhalterį?
#18 Ko nori klientai?
#19 Įrankiai, programėlės freelancingui
#20 Svarbiausias patarimas freelancer'iui, kuris nori būti sėkmingas + prie kokio projekto dabar dirbu aš
9 metai patirties freelancing'e išmokė ne vieną pamoką, todėl tikiuosi, kad šis video jums sutaupys tuos eilę metų sunkaus darbo, padės geriau suprasti freelancingą, kas jam reikalinga, kada saugu pradėti, kaip išvengti dažnų klaidų, o pabaigoje sužinosite kas gi, mano nuomone, nulemia tą freelancingo sėkmę!
_______________________
📍PRENUMERUOK:
_______________________
👉 Prenumeruok kanalą 120 Percent: bit.ly/2cWlubz
📍SEK INSTAGRAM IR FACEBOOK:
_______________________
👉 120pct
👉 120pct/
📍MUZIKA:
_______________________
Epidemic Sound
📍VIDEO MEDŽIAGA / MONTAŽAS:
_______________________
Iveta Bakanauskė
// 120 percent, 120 procentu, 120pct, darbas, individuali veikla, papildomas darbas, darbas namuose, sveikatos draudimas, versli lietuva, mazoji bendrija, verslo ideja, verslo idejos, darbas internetu, darbas internete, verslas, pinigai, marketingas, motyvacija, kaip uzsidirbti pinigu, mokymai, sutartys, darbas is namu, e-komercija, imones steigimas, seminarai, freelanceris, pinigai internetu, kaip pradeti versla, verslas lietuvoje, verslo pradzia, nuo ko pradeti versla, verslas internetu, nuosavas verslas, laisvai samdomas darbas, verslo valdymas, kaip atidaryti imone, programeles verslui, freelancingas, darbas sau, verslo pamokos, freelancerio, irankiai verslui, kaip surasti klientu //

Пікірлер: 28
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
Kuris patarimas jums įstrigo labiausiai? Ar šiuo metu esate freelancer'is? Pasidalinkite savo patirtimi! O taip pat jei tik kyla kokių klausimų, drąsiai rašykite, nes deja video "ne guminis" ir sutalpinti pavyko tik esminę informaciją :) Tad rašykite ir pabendrausim daugiau 💛
@_idk_9415
@_idk_9415 5 жыл бұрын
Man Jūs labai, labai patinkate!!! Jūs geriausia!!!!! 😘😘😘😘
@mortabudryte6156
@mortabudryte6156 5 жыл бұрын
Na tiesiog nuostabu. Labai pozityvu bei šilta❤
@BeerForBreakfast
@BeerForBreakfast 5 жыл бұрын
Puikus video, Iveta! Sauonuole esi. As taip pat esu freelancer'e. Jau daugiau kaip metai laiko mokau suaugusius ir vaikus anglu kalbos. Sis darbas man leidzia pastoviai keliauti ir dirbti is bent kurios salys. Super!
@sandrathomsen93
@sandrathomsen93 Жыл бұрын
@31590naujokas
@31590naujokas 5 жыл бұрын
Super 😊😊😊😊☺☺☺☺☺☺☺
@kristinyt
@kristinyt 5 жыл бұрын
Ačiū! Geri patarimai pradedantiesiems ir šiaip pamąstymui svarstant apie LSD karjerą.
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
kristinyt džiaugiuosi, kad naudinga 🙌
@vanilladragonfly3
@vanilladragonfly3 5 жыл бұрын
Labai geras video tiems, kas nori / planuoja pradėti būti laisvai samdomu. Tie, kas jau nuėjo pradžios kelią, nelabai ką naujo sužinos, bet tikriausiai su nuostalgija prisimins, kaip patys visa tai bandė išsiaiškinti per patirtis. Tiesa, pamenu man sunkiausia buvo išsiaiškinti kaip su tais visais mokesčiais, kokios formulės ir nuolat turi sekti, jei keičiasi procentai, nes Sodra mėgsta juos keisti :) (mano atvejis tas, kad buhalterės samdyti tikrai nereikia). O jei kalbant apie patarimą, kuris labiausiai įstrigo, labai šaunu, kad paminėjot PSD, nes tai, mano nuomone, vienas svarbiausių dalykų, ties kuriais galima „susimauti“ pradedančiam freelanceriui :) Apibendrinant - tikrai šaunuolė, taip ir toliau ;)
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
Ačiū už atgalinį ryšį, nežinau kodėl, bet kolegos freelancer'iai dažniau pasilaiko savo patirtis tik sau, tai man visuomet smagu paskaityti ir apie kitų patirtį, :) Prieš kuriant šį video, paklausinėjau mane sekančių žmonių Instagram ką nori sužinoti, tai patys žiūrovai padiktavo punktus. Tačiau tiesą pasakius, būtų labai idealu, jeigu kiekvienas pažengęs freelancer'is būtų susitvarkęs video paminėtus aspektus. Kiek man teko susidurti su kolegų patirtimis, deja, dažnai nukenčiama, nes net ir senbuviai nusprendžia nepasirašinėti sutarčių, klientams nenustatyti ribų, jų neįforminti sutartyse, nepaminėti juos apsaugančios informacijos sąskaitose ar net rinktis mokėti daugiau mokesčių per IV, kad tik nereikėtų samdyti buhalterio su MB. Tai man labai džiugu sutikti tuos, kurie vis dėlto paskiria laiko viską susidėlioti ir apsisaugoti ateičiai. Na, o ta pati pradžia tai turbūt ir yra vienas didžiausias panašumas jungiantis visus freelancer'ius. Gilyn į šią temą einant jau, manau, vertėtų imti atskiras sritis, nes kas aktualu vienai sričiai gali būti visiškai neaktualu kitai. Taip pat freelancer'is dirbantis solo sprendžia visai kitas problemas nei dirbantis kaip agenūra. Tai ateičiai video šia tema vietos pasiplėsti yra, bet dar nesu tikra ar apskritai ta tema žiūrovams labai įdomi, bus matyti :) Kas dėl buhalterio, vėl gi, manau, kad labai atsiremia į tai, kokios paslaugos teikiamos, kokių išlaidų yra. Su individualia veikla, aš asmeniškai buhalterės nesamdžiau, poreikio irgi nejaučiau ir nebuvo vietų kur galėčiau sutaupyti iš buhalterinės pusės. Pasikeitus mokestinei naštai ir perėjus į mažąją bendriją, mano atveju, labai pasiteisino, nes esu PVM mokėtojas, turiu daug įvairių išlaidų, sutarčių su kitais tiekėjais, užsienio sandorių, apie kuriuos reikia žinoti įvairius niuansus, kuriuos man buhalterė ir sudėliojo tinkamiausiai. Buhalterė taip pat mano atveju ir yra tas žmogus, kuris mane visuomet informuoja apie bet kokius mokestinius pasikeitimus ir padėjo pasiruošti planuojantis iš anksto motinystės atostogas bei būsto paskolą.
@karolinatolvaisaite8458
@karolinatolvaisaite8458 5 жыл бұрын
Nuostabiai atrodai😍😊
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
Ačiū :)
@laimalaurinonyte6553
@laimalaurinonyte6553 5 жыл бұрын
Zaviuosi jusu strukturiniu mastymu, tvarkingumu, nuoseklumu, tikrai yra ko pasimokyti.
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
Oj žinokit yra ne vien pliusai su tokiu mąstymu, man tenka mokytis kartais kaip tik į kai kuriuos dalykus pažiūrėti laisviau ir paprasčiau :)
@MigleLeviniene
@MigleLeviniene 5 жыл бұрын
Po gimdymo nuvyk į ligonių kasas ir susitvarkyk dokumentus dėl PSD, kad nereikėtų mokėti. Jei vaikas vienas, tuomet vienas iš tėvų gauna draudimą iki kol vaikui sueis 8m. ;) Aš, pavyzdžiui, auginu du, tad man nereikės mokėti PSD iki kol vyresnėliui sueis 18 :)
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
Ačiū labai, Migle, už informaciją, dar net nespėjau apie PSD po gimdymo pasidomėti, tai labai naudinga sužinoti! Reikės pasižiūrinėti daugiau kaip mūsų situacijoje su abiem freelancer'iais šeimoje viskas dėliosis :)
@vpasistentas
@vpasistentas 3 жыл бұрын
Gal galėtumėte patarti kur ieškoti jūsų minėtų sutarčių pavyzdžių?
@augantiseima
@augantiseima 3 жыл бұрын
Suvedus į Google "paslaugų teikimo sutartis" rasite įvairių šablonų :)
@rejazzful
@rejazzful 5 жыл бұрын
Ačiū už video :) man būtų įdomu išsamesnis komentaras dėl MB - kodėl nusprendėte pereiti iš ind. veiklos? Ar mokesčiai bendrai sumažėjo? O gal čia dėl to, kad pvm jau pradėjo grėsti? :)
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
Aš PVM mokėtoja buvau ir su individualia veikla, tad dėl to man nieko nekeičia. O perėjau prieš keletą metų dėl mokesčių kiekio. Tapo brangiau vykdyti individualią veiklą nei turint MB mokėti 20% mokesčius. Tai paprasta matematika :)
@SuperStanislovas
@SuperStanislovas 5 жыл бұрын
@@augantiseima Iveta, bet jeigu Jus teikiate konsultacines paslaugas, ir neturite ilgalaikio turti kuri perkate, Jus jeigu ir su IV virsijate 45000 EUR pajamu suma - Jums PVM moketoju registruotis nereikia. Prisiregistravus juk privalote 21% PVM taikyti, kas Jusu paslaugu kaibas labai pakels klientams
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
@@SuperStanislovas jau ne vienus metus esu PVM mokėtoja ir dirbu su klientais, kurie taip pat yra PVM mokėtojai. Nesu susidūrusi, kad kažkam tai būtų poblema :) Bet priklausys individualiai nuo to, su kuo dirbate ir nuo pačios veiklos tipo.
@SuperStanislovas
@SuperStanislovas 5 жыл бұрын
@@augantiseima Iveta, pvz, dirbu IT konsultantu su 1 klientu USA. Jis skaito mane "full-time" darbuotoju, pajamos 45000 EUR per metus. Ar reikia registruotis PVM moketoju? Kokie to pliusai? Kaip suprantu reiketu tik papildomai itraukti 21% pvm ... Ko pasekoje mokeciau dar daugiau mokesciu? p.s. Jusu video poziuris, ir mintys nuostabios!
@augantiseima
@augantiseima 5 жыл бұрын
@@SuperStanislovas geriau tikrai pakonsultuos tinkamas buhalteris, bet dirbant su užsienio klientais PVM jiems taikyti apskritai negalite, nes jis skiriasi tarp šalių. Aš iki šiol išrašinėjant sąskaitas Šiaurės Amerikos klientams taip ir nurodau sąskaitoje, deklaracijose tai taip pat atsispindi. Tai bus jau tos įmonės atsakomybė sumokėti savo šaliai atitinkamą PVM mokestį už nupirktas prekes iš užsienio, lygiai taip pat kaip tai yra jūsų atsakomybė sumokėti PVM Lietuvai už iš užsienio įsigytas prekes ar paslaugas. Bet kaip ir sakiau, dėl savo situacijos rekomenduočiau pasikonsultuoti su buhalteriu, kuris jau susidūręs su tokiomis situacijomis.
Алексей Щербаков разнес ВДВшников
00:47
What it feels like cleaning up after a toddler.
00:40
Daniel LaBelle
Рет қаралды 94 МЛН
Jumping off balcony pulls her tooth! 🫣🦷
01:00
Justin Flom
Рет қаралды 30 МЛН
Ar dėkingumas veikia? 10 dienų tyrimas
18:12
Auganti šeima
Рет қаралды 6 М.
Diena mamos gyvenime: 5 mėnesių kūdikio rutina
18:27
Auganti šeima
Рет қаралды 46 М.
VERSLO PLANAS//VERSLAS PRAKTIŠKAI #1
13:37
Zilvinas Butkevicius
Рет қаралды 8 М.
Gyvenimo vizijos ir tikslų planavimas
8:13
Auganti šeima
Рет қаралды 6 М.
Kad individuali veikla būtų paprasta
20:50
Valstybinė mokesčių inspekcija
Рет қаралды 14 М.
Kada paskutinį kartą nuveikei kažką gero?
11:54
Auganti šeima
Рет қаралды 5 М.