Gro z twoich filmów może poslużyc jak materiał do prac dyplomowych. Często uśmiecham jak się pytasz "czy się podobało"😀 takich materiałów się nie da określić czy się podobało czy nie, no ale takie słabe mechanizmy oceny.. Pozdrawiam życzę najlepszego w bezpiecznej pracy
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dzieki wielkie.Milego dnia zycze.
@marcinbrzozowski22293 жыл бұрын
Świetny materiał dziękuję
@vollmond18224 жыл бұрын
...istne kompendium wiedzy... szacun i dziekuję za Pańskie filmiki
@dzigusseip88163 жыл бұрын
Dzigus: Dzięki M istrzu,super informacja,bardzo pomocna dla tych którzy nie mają doświadczenia
@wasrados4 жыл бұрын
swietny film!!!Bardzo sznuje wiedze ktorą przekazujesz!!!bardzo dziękuję za każdy film!!!!Pozdrawiam
@TwistedDUBlin4 жыл бұрын
Jak zwykle pomocne, Pozdrawaim
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Wzajemie... .
@gackowskikrzysztof87224 жыл бұрын
Pilarka tarczowa takie proste urządzenie a tak niebezpieczna , chwila nie uwagi i można zrobić sobie krzywdę . Ja kilka lat temu kupiłem Festolla CS 70 potrzebowałem z wózkiem bocznym , fajne jest tam , że klin jest wsuwany i nie trzeba go odkręcać i przystawka boczna na której mogę uzyskać taki kąt że na żadnej ukośnicy tego nie uzyskam . Ale Festoll ma jedną wadę cena zwala z nóg . Pozdrowienia z Polski.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dzieki wielkie.Milego dnia zycze
@MajsterkowiczBB4 жыл бұрын
Mówiąc „ząb” masz na myśli klin jak sądzę... Ja w swoim Bosch PTS10 go skróciłem i teraz już jest zamontowany na stałe i mogę wykonywać podcięcia nawet z klinem. Wcześniej po odkręceniu go mijało dużo czasu zanim wrócił na swoje miejsce 😉 Ale często gęsto widzowie przypominali mi, że pracuje bez kina pod moimi filmami 🙂 i to mnie zmotywowało do działania ... Bardzo fajny odcinek. Pozdrawiam
@Baaartek134 жыл бұрын
Ja na szczęście w swojej metabo mam regulację klina, i mogę go opuścić tak, że można robić podcięcia oraz podnieść tak, aby klin był wysoko przy np. Rozcinaniu tarcicy:)
@LuxHunt3 жыл бұрын
@@Baaartek13 jak ci sie sprawuje to metabo?
@mg32894 жыл бұрын
Materiał z cyklu „stosować nie dyskutować” 👍🏼😀. Jak inni komentujący koledzy zrobiłem tak, że przy cięciu/nacinaniu klin jest zawsze. Pozdrawiam Oczywiście dokładnie tak, jak Mówisz przy dużo mniejszych, niż dedykowane przez producenta (natywne) średnicach tarcz klin traci sporo ze swojej funkcji bo jest zbyt daleko odsunięty od krawędzi tarczy (w większości tarcz to wartość 3-5 milimetrów). A jeszcze dochodzi dobór grubości klina... Czyli skóra na tyłku zawsze powinna być zmarszczona 😀. Ot takie BHP wg Johna 💪👌.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Milego dnia.. .
@ejdz3 ай бұрын
💪
@krzysztofdymek21984 жыл бұрын
Hi John dobry film instruktażowy zresztą jak zawsze. Co do klina za tarczą to z pewnością masz rację, że w Polsce też są tacy co klin demontują, bo ja sam też przy małej pilarce zdemontowałem, gdy przeszkadzał mi przeciąć grubszy materiał niż wystawała tarcza i już go nie zamontowałem. Na szczęście nie doszło jeszcze do żadnego wypadku, a ten film pokazał jak prawidłowo należy się obchodzić z przecinanym materiałem nie używając klina za tarczą - dzięki. Pozdrawiam i niech Moc będzie z Tobą.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dzieki wielkie... . Aby do wiosny kolego.
@huciak4 жыл бұрын
Niech moc będzie z Tobą! John, może pomyśl w wolnej chwili o zrobieniu playlisty "BHP W STOLARNI" i przypominaj o niej w filmach. To podstawa dla ludzi którzy zaczynają w stolarce. Ja akurat o niebezpieczenstwach przy pile wiedziałem wcześniej, ale innym może to się wydawać jako pomijalny temat.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Milego dnia zycze.
@unclezygi82204 жыл бұрын
👍
@mariuszbrzana22524 жыл бұрын
Bardzo dobrze że to poruszyłeś bo większość gości nawet którzy przeszkalaja wypuszczają tarczę o ząb nad materiał a to poważny błąd przy tego typu maszynie ale gdy tarcza chodzi razem z kłem to do felcowania można opuścić kieł na tyle że nie chaczy o obrabiany materiał a jest bezpiecznie. Pozdrawiam.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Moc z Toba... .
@krzysztofsokalski80504 жыл бұрын
Witaj John oczywiście że w Polsce ściąga się klin bo jak ja mam reme i klin z osłoną jest i zaciac czopa z klinem za nic nie idzie albo kanał jakiś.I to co powiedziałeś odnośnie ciecia i opuszczania tarczy to sam się przekonałem chociaż już wcześniej uczulano mnie A ja swoje zab nad materiał i jest dobrze nie prawda tarcza do góry i wtedy nawet jak tniesz z klinem wąski element to nie podbija do góry materiału.WIadomo że jak masowka to matuje się grzebień szczotke.Super robotę robisz ludzie którzy zaczynają zabawę czy pracę na maszynach stolarskich nie wiedzą tego A Ty ich uczysz i pokazujesz ze by nie doszło do tragedii pozdrawiam
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dziekuje.Moc z Toba
@michau564 жыл бұрын
Świetny temat poruszyłeś. Jak dla mnie o ile przyjemniej i bezpieczniej się pracuje jak wiem jak właściwie materiał prowadzić. Czy na pilarce czy frezarce. Może uda Ci się nakręcić film jakich błędów unikać przy pracy z frazką górnowrzecinową (routerem)
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dzieki wielkie.Milego dnia zycze
@tomaszklin_ue4 жыл бұрын
Bosch GTS 10 ma możliwość chowania klina do wysokości ostrza dzięki czemu nie trzeba odkręcać klina tylko wystarczy go obniżyć (30 sekund roboty) . Problem taki że tarcze boscha są większe od standardowych. Na szczęście da się klin przerobić dowiercając dwa dodatkowe otwory i teraz moge obniżyć na wysokośc boschowej tarczy jak i standardowej. Od momentu jak to tak przerobiłem, nigdy nie musiałem ściągać klina.
@krzysztofccc27054 жыл бұрын
Czysta żywa prawda! Mnie od dziury w brzuchu uratował gruby skórzany serdak. I "ząb" wrócił na swoje stare miejsce. "Bo prawdziwy mężczyzna instrukcji obsługi maszyny nie czyta!" - chyba, że później z nudów w szpitalu.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dobtrze, ze aniol struz czuwa...;)
@igork.24504 жыл бұрын
Witam Ja mam propozycję na cykl filmów jakie maszyny do czego kupować na co zwrócić uwagę i jakie zagrożenia niosą dla operatora. Np. Po Twoim materiale o ukośnicy moja z posówem poszła w ludzi a w jej miejsce kupiłem małą lekką i zgrabną, wykonuje kuchnie i 95% ciętego materiału miało max 10-12cm na 2cm więc posów wprowadzał tylko ból w plecach przy przenoszeniu. W całej firmie wszyscy mieli wkrętarki aż przyszedł do firmy pracownik z własną zakrętarką udarową, po pewnym czasie zobaczyłem subtelną różnicę niby tylko bita można założyć ale wkręcanie bez nawiertu jest szybsze i bezpieczniejsze. Film o frezarkach / krawędziówkach też otworzył mi oczy na inne marki poza Festool. Pozdrawiam i czekam na kolejne triki. Ps. Mam nadzieję że uda się zrobić kilka filmów o tematyce wyposażenie warsztatu wady, zalety co dla kogo i jakie modyfikacje robiłeś np malowanie na czerwono niebezpiecznych obszarów sprawia że napoczątku człowiek się czuje nieswojo ale na wyobraźnię działa jak trzeba. "Wszystko jest proste jak się już wie"
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Moze kiedys ...,napewno nie jutro.Pozdrawiam
@qiu29884 жыл бұрын
Identyczną sytuacje widziałem kilka miesięcy temu. Mój szef przecinał malutkie elementy na pół 10x50x100. Klapka się zaklinowała i uderzyła mu w kciuka, mi przeleciała koło głowy i uderzyła w ścianę około 7 metrów dalej po czym wróciła koło piły. Kciuk obity, dobrze że nie połamany. Jak bym dostał w głowę to różnie mogło się to skończyć
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dobrze , ze Twoj aniol stroz nie spi...!
@merkhava4 жыл бұрын
Myślę, że to kwestia wykonania osłony "włosowej, fiżbinowej, jednostronnej dociskowej" pałąka do prowadnicy i można ciąć bez niczego. Do frezarek są takie grzebienie, Matias Wandel robił to z sklejki nacinanej. Teraz pałąk, osłona i piła jest wolna, a można ciąć bez obawy. Uczulilem się na to, po cięciach drzewa opałowego cyrkularką, tam piła ma fi 600/700mm silnik 7,5kW to siły są bdb duże. Tato nie raz ciał deski, ale w poprzek...bardzo rzadko i tylko sam, nie we dwóch!
@NatiBec014 жыл бұрын
Dlatego piła taśmowa jest zbawieniem lecz nie przetniesz szerokiej deski....
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Pozdrawiam.
@Potocki1114 жыл бұрын
Cialem... jakieś 2 miesiące temu kawałek deski bukowej (27 grubości). Blat piły pękł... zawinal się wewnątrz na górną rolkę, lecz słyszałam przypadek, gdzie niemalże wyskoczył poza obręb stołu. Podejrzewam, że była to wada fabryczna blatu piły. Każda maszyna jest niebezpieczna... bardziej bądź też mniej, lecz niestety każda.
@NatiBec014 жыл бұрын
@@Potocki111 oczywiscie masz racje... dlatego kontrola stanu, szybkosc w dzialaniu. Nie dopuszczajmy do przegrzewania sie elementu.
@warsztat.ukasza4 жыл бұрын
John aż się prosi poprosić Ciebie o kolejny odcinek na temat klinów rozszczepiających :) Pozdrawiam!
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Nie ma co robic filmow ,bo odnosnie klinow to jest jedna zasada.Najlepiej dziala ten zamontowany an maszynie. Nie dzialaja najlepsze ,wymyslne , ale zdemontowane.Pozdrawiam
@sylweckintarsja4 жыл бұрын
Bardzo dobry i pouczający film .Właśnie w tego typu przypadkach gdzie nie widać ewidentnego zagrożenia najłatwiej o wypadek .Dużo jeśli chodzi o postrzeganie ewentualnego niebezpieczeństwa w różnych dziedzinach życia wynosimy ze sposobu wychowania inaczej mówiąc z domu. Nie wiem czy Pan ogląda czy ktoś z Państwa te filmy ze stolarni chyba gdzieś w Azji - robią fajne rzeczy ale z całkowitym pominięciem podstawowych przepisów bhp ( w klapkach lub boso na stolarni i maszyny bez żadnych osłon ) kzbin.info/www/bejne/kJfPlnuLqd6WY6s
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
To hindusi ale ich jest wiecej teraz jak chinczykow wiec nie dbaja o ludzi.
@edekolimp074 жыл бұрын
Pouczający odcinek dla majsterkowiczów i profesjonalistów. Nie spotkałem się z tym zagadnieniem na KZbin a warto o tym mówić.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dzieki wielkie.Milego dnia zycze
@debumcykcyk4 жыл бұрын
Jak ktoś gada, że ząb piły powinien tylko trochę nad materiał wystawać , to chyba nigdy deską w łeb nie dostał :)
@wozek733 жыл бұрын
Ja rozumiem, ze tarcza jest niżej niż kieł (ząb jak nazywasz), ale przecież są kły które są niższe a nawet jak nie ma do danego modelu to można samemu sobie kieł przyciąć do odpowiedniej wysokości, to nie jest specjalnie trudne, a zdrowie chyba ważniejsze ....
@LuxHunt3 жыл бұрын
Mam wziac ten tablesaw bosha czy brac dw7492? Jestem małolatem xd
@americanwoodworkingtrickss65433 жыл бұрын
Z tych 2 firm zawsze Bosch.Robilem na 3 roznych D i to masakra byla.przestawiala sie prowadnica w pracy... .Pozdrawiam
@Awganmasta4 жыл бұрын
Na tym filmie gość bardzo dobrze pokazuje to zjawisko i jeszcze prawie traci palce kzbin.info/www/bejne/q2jWg6V5Z6-jppY
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Dokladnie Tak. Ma gosciu ogromnego farta ze palce nie polecialy z materialem.Pozdrawiam
@gw2.miotla4 жыл бұрын
To tak jak nowa moda na szlifierkach kątowych. iskry mają lecieć od operatora. Bo ubrań szkoda.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Milego dnia.
@wadysawkedzierski81934 жыл бұрын
Onpilo co to za moda ,,debili nie brakuje,,
@zawiasc4 жыл бұрын
Przecież spodnie dziurawe modne są teraz :)
@piotrpanas25824 жыл бұрын
I po jaki chu... W szkolach budowlanych ucza sie z ksiazek z lat siedemdziesiatych skoro mozna im pokazywac te filmy oczywiscie po oplacie ministerstwa nauki czy jak tam sie to dziadostwo zwie
@apfalk14 жыл бұрын
Panie drogi, brak klina, brak osłony, źle ustawiona tak zwana culaga.
@americanwoodworkingtrickss65434 жыл бұрын
Bez urazy , ale gdybys ogladal ten film to wiedzial bys co jest tematem tego odcinka i dlaczego zostal nakrecony.Milego dnia... .