#23 IZOLACJA PIONOWA PRZECIWWODNA - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ? JAK POPRAWNIE WYKONAĆ IZOLACJĘ?

  Рет қаралды 10,795

Domek Na Wzgórzu

Domek Na Wzgórzu

3 жыл бұрын

Dziś słów kilka izolacji przeciwwilgociowej naszego domu. Czy będzie nie łatwo? Przekonajcie się sami :)
Zostaw po sobie komentarz dla zasięgów, łapkę w górę i zasubskrybuj - będzie nam bardzo miło! :)
____
INSTAGRAM 👉 / domek.na.wzgorzu
TIK TOK 👉 vm.tiktok.com/ZMey6CsGA/
Współpraca/Collaborations 👉 kontakt.domek.na.wzgorzu@gmail.com
____
Kierownik budowy radzi
Jak wybudować dom?
Ile kosztuje dom?
Ile kosztuje budowa domu?
Budowa domu koszty
Ile trwa budowa domu?
Budowa domu od czego zacząć?
Budowa domu systemem gospodarczym
Etapy prac podczas budowy domu
Budowa domu energooszczędnego
Nowoczesny dom parterowy
Nowoczesna stodoła
Dom typu stodoła
Dom na płycie fundamentowej
Budowa domu 2021
Dom krok po kroku
Budowa systemem gospodarczym
Dlaczego budowa domu jest taka droga
Rzeczywisty koszt budowy domu
Projekt domu nowoczesna stodoła
Dom szkieletowy stalowy
Dom szkieletowy
Budowa domu na skale
Działka budowlana o dużym spadku
Działka o dużym nachyleniu
Jak zrobić izolację przeciwwilgociową?
Izolacja przeciwwodna
Jak zrobić izolację przecwiwwodną?
Jak zaizolować fundament?
Izolacja pionowa
Izolacja pozioma

Пікірлер: 40
@tomaszkinowski8168
@tomaszkinowski8168 3 жыл бұрын
Standardowo łapka w górę 👍
3 жыл бұрын
Dziękujemy 🙂
@domwdoliniesanu.4787
@domwdoliniesanu.4787 3 жыл бұрын
Prace ładnie idą do przodu.
3 жыл бұрын
Chłopaki mają takie tempo, ze nie nadążamy nagrywać filmów :D
@magdah2919
@magdah2919 3 жыл бұрын
Ja już mam odruch bezwarunkowy na dawanie 👍 do Waszych filmików. Super się Was ogląda. Trzymam kciuki za dalszą realizacje i czekam na więcej. Pozdrowienia z Gdańska ☺️
3 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowa 🙂 P.S. Gdańsk to masze ulubione miasto. Jest cudowny poza sezonem 🤩
@efektmurowany
@efektmurowany 3 жыл бұрын
Dobra robota i przemyślane rozwiązania dostosowane do sytuacji na budowie i wymagań/warunków danej działki - tak powinna wyglądać rola kierownika budowy 👍👍🤟 P.s. to wyoblenie w narożniku wew. u mnie nazywane jest „faseta”. Dreikanty/dreiki u mnie to listwy trójkątne do szalowania, co właśnie daje „ścięty róg”.
3 жыл бұрын
Pewien profesor na PWr, powiedział nam kiedyś na zajęciach, że sztuką nie jest wybudowanie obiektu budowlanego, każdy z podstawową wiedzą może to zrobić, ale wybudowanie DOBRZE i TANIO to już sztuka. Aby obiekt powstał stosunkowo szybko, tanio i dobrze to budowa musi zarządzać dobry i doświadczony inżynier. Zdiagnozować u siebie chorobe i się wyleczyć, też bylibyśmy w stanie, ale czy zrobimy to dobrze ?🤔 A wracając do nazewnictwa, to nazywa się to różnie. Nie używam plastikowych narożników, ponieważ nie miałem ich na budowie, a tarcze do piły już tak :)
@aygor9350
@aygor9350 3 жыл бұрын
Na ten odcinek czekałem. Linka do niego podeślę paru osobom, którzy tą kwestię budowy zaniedbali, właśnie na tym etapie. Dziś nie są w stanie cofnąć czasu.
3 жыл бұрын
Dziękujemy za udostępnianie filmu :) Jest nam bardzo miło 🙂
@qara7
@qara7 3 жыл бұрын
Czy schowanie fundamentu w całości w kieszeń z papy, foli lub innej hydroizolacji jest pożądane?
3 жыл бұрын
Największym zagrożeniem dla takiego fundamentu jest woda płynącą, dlatego bardzo ważne jest odprowadzanie jej poza obrys domu. My wykonywać będziemy drenaż, który ma odprowadzić wodę w sposób najprostszy i najszybszy. Zachęcam do oglądania kolejnych filmów, w których będę objaśniał nasz system odprowadzenia wody.
@qara7
@qara7 3 жыл бұрын
Fundament wystaje ponad ścianę. Mniej więcej na grubość ocieplenia. Czy to konieczne?
3 жыл бұрын
Wystająca cześć fundamentu, o której piszesz, wykonuje się na potrzeby deskowania ściany. Jeśli mamy do wykonania ścianę piwnicy/ fundamentu w technologii monolitycznej, to musimy w jakiś sposób podeprzeć deskowanie, wtedy przydaje się to poszerzenie. Ja ominąłem to poszerzenie, ponieważ dużo betonu musiałoby na to pójść, a co za tym idzie również stali. Jak są elementy, na których da się zaoszczędzić to trzeba je wykorzystać :)
@kacperss4737
@kacperss4737 3 жыл бұрын
Witam fajny film mam pytanie w projekcie przeważnie jest ława fundamentowa 60 cm szeroka i 40 cm wysoka spytałem się kb czy można zrobić wykop łyżka 50 i zalać do pełna czy jest to dobre rozwiązanie?
3 жыл бұрын
Oczywiście, można tak zrobić, ale nie w każdych warunkach gruntowych i dobrze żeby jednak określił to Twój kierownik budowy, który zna grunt i specyfikę budowy. Co do wymiarów to raczej bym się ich trzymał, jeśli szerokość ma być 60 cm, ponieważ ten wymiar jest bardzo ważny i nie odchudzałbym go.
@kacperss4737
@kacperss4737 3 жыл бұрын
@ ok dzięki za odp
3 жыл бұрын
Proszę bardzo :)
@kacperss4737
@kacperss4737 3 жыл бұрын
A w glinie da rade czy nie ?
3 жыл бұрын
Teoretycznie tak, ale nadal radzę skonsultować się z kierownikiem, ponieważ wykonywanie ław w ten sposób trochę się różni od tych w deskowaniu. Obecna pogoda również nie sprzyja takiemu rozwiązaniu.
@Macieek11
@Macieek11 3 жыл бұрын
Może głupie pytanie ale zawsze mnie to zastanawiało stąd chciałem spytać osobę doświadczoną w temacie. W karcie technicznej tego (i innych podobnych) produktów do izolacji jest napisane, że jest to: (a) produkt wodorozcieńczalny, (b) trwałość masy wynosi 6 miesięcy. W jaki sposób ten produkt ma izolować przed wodą jeśli jak rozumiem może się rozpuścić w kontakcie z wodą i jego trwałość jest określona na kilka miesięcy? Z góry dziękuję za odpowiedź.
3 жыл бұрын
Wodorozcieńczalny oznacza, że przed nałożeniem może zostać rozcieńczony z wodą celem lepszego nakładania na ścianę. Woda nie łączy się z masą, ma za zadanie tylko rozrzedzić konsystencję. Po nałożeniu na ścianę woda odparuje i zostaje twarda masa, której już nigdy nie rozcieńczysz z wodą. Punkt (b) to raczej mowa o trwałości masy w wiadrze, ponieważ trzeba pamiętać, że masa z czasem stwardnieje i będzie wyglądała, jak ta na ścianie. Dodatkowo, jak otworzymy wiadro, to jak najszybciej trzeba je zużyć, bo po np. miesiącu czy dwóch możemy mieć niespodziankę :)
@Macieek11
@Macieek11 3 жыл бұрын
Dzięki za odpowiedź !
3 жыл бұрын
Proszę bardzo :)
@dawidg.9270
@dawidg.9270 3 жыл бұрын
A czy w Polsce są dopuszczone membrany samoprzylepne do izolacji pionowych np Delta Thane? Dlaczego nie stosujecie Delta x drain lub podobnych?
3 жыл бұрын
Nie spotkałem się jeszcze z zastosowaniem membrany, jako izolacji fundamentów czy piwnicy w budownictwie jednorodzinnym. W deweloperkach też to raczej nie jest często stosowany materiał. W Polsce raczej kochamy się w wyrobach na bazie asfaltu lub podobnych. W naszym domu wybrałem grubą papę i masę jednoskładnikową, ponieważ takie miałem założenie.
@dawidg.9270
@dawidg.9270 3 жыл бұрын
@ odstrasza cena 37zł/m2 ale szybkość pracy duża. W Usa stosowana na do izolacji ścian z ICF.
3 жыл бұрын
Cena jednak spora, więc pewnie dlatego nigdy nie widziałem membrany na fundamentach.
@dawidg.9270
@dawidg.9270 3 жыл бұрын
@ to cena netto z sklepu internetowego. Pewnie do negocjacji. a co z X-drainem? lepiej tylko geowłóknine?
3 жыл бұрын
Geowłóknina jest bardzo fajnym materiałem i można z niej zrobić naprawdę dużo fajnych rzeczy, od separacji różnych gruntów, po drenaż, czy wzmacnianie nieznanego podłoża, czy skarp. Bardzo lubię stosować geowłókninę.
@avatardarkking666
@avatardarkking666 3 жыл бұрын
a co jak się zbrojenie przesunie i nie da rady poprawić ? Konstruktor :D ?
3 жыл бұрын
Wszystko da się poprawić, to tylko kwestia czasu i pieniędzy ;) A tak do rzeczy to, najpierw zapytaj kierownika budowy, czy takie przesunięcie jest ok, czy należy dokonać modyfikacji lub dozbrojeń gotowych elementów. Kierownik, znając sytuację na pewno dobrze doradzi :)
@piotrebski3123
@piotrebski3123 3 жыл бұрын
@ dzięki za odpowiedź chociaż kiero na początku budowy już chciał kilka słupów wywalić bo to prosta konstrukcja a dali 11 słupów, lol
3 жыл бұрын
Kierownik odpowiada za konstrukcję, jak również za całą budowę, wiec jeśli widzi błędy w projekcie, może samodzielnie go zmodyfikować lub zwrócić się do projektanta. Korzystanie z wiedzy i doświadczenia kierownika często przynosi dobre skutki i oszczędności. :) Jeśli poszedłeś za sugestią kierownika, to usuwając trzpienie, zaoszczędziłeś parę złotych. :)
@jarosawmarkowski7621
@jarosawmarkowski7621 3 жыл бұрын
Jaka papa została użyta
3 жыл бұрын
GDE R-PRO 53 UP
@efektmurowany
@efektmurowany 3 жыл бұрын
@ to jest papa nawierzchniowa dachowa wg. specyfikacji, czy wiesz może czy ona ma aprobaty do stosowania w gruncie? (Odporność na bakterie i inne zw. Chemiczne występujące w gruncie?)
3 жыл бұрын
Nie znalazłem takich informacji w aprobacie, ale nawet nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Papa nie podlega biodegradacji, szczególnie jak jest na osnowie syntetycznej. Dodatkowo pokryta jest drobnym kamyczkiem, wiec na chłopski rozum nie ma możliwości, żeby jakiekolwiek bakterie czy kwas humusowy, był w stanie wpłynąć na właściwości papy. Moim zdaniem, na dachu papa narażona jest na dużo gorsze warunki, chociażby na zmienną temperatura w dużym rozstrzale, oraz promieniowanie słoneczne. Nie wspomnę już o ptasich odchodach, czy kwaśnym deszczu. Papa to naprawdę dobry materiał :)
Ciepły fundament - za co warto przepłacić i na co uważać?
47:16
HOLIBOOD - Zdrowy Dom
Рет қаралды 147 М.
Despicable Me Fart Blaster
00:51
_vector_
Рет қаралды 23 МЛН
Llegó al techo 😱
00:37
Juan De Dios Pantoja
Рет қаралды 24 МЛН
Red❤️+Green💚=
00:38
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 76 МЛН
Jakie błędy popełniliśmy budując nasz dom?
28:08
Co dziś robimy
Рет қаралды 187 М.