Zdravím tě, mohl by jsi vytvořit video o postprodukci modelu z 3D tisku? Triky a postupy jak modely tmelíš, brousíš a barvíš? Jaké nářadí a značky nástrojů lze využít? Sám 3D tiskárnu už několik let využívám, tak by mě zajímalo, jak postupuješ ty :)
7 жыл бұрын
Scorpion k tomuto se pridavam, taky bych to chtel videt ;)
@ahojsk7 жыл бұрын
Áno mňa to tiež zaujíma
@79simpi7 жыл бұрын
K tomu se připojuju také. Sám jsem se teď pokoušel o postprocessing a dopadlo to sice dobře, ale dobře je za tři :)
@Fastmancz_7 жыл бұрын
Výborné a poučné video. Můžu potvrdit vše co si říkal o firemních sférách. My když jsme byli v jedné firmě zabývající se elektrotechnikou v rámci praxe, tak nás ten průvodce (mistr oddělení pro vývoj) vzal i do místnosti, kde byla vcelku velká bedna (3D tiskárna) a říkal nám, že to hlavně používají pro inovaci stávajících, ale i nových produktů, a nebo když se jim rozbije ve výrobě nějaký díl, tak ho jednoduše tímto vytisknou a nemusí nic složitě řešit.
@tiborvincze37206 жыл бұрын
Zajímavé, 3D tiskárny se používají i v zubní laboratoři na výrobu modelu čelisti nebo na výrobu zubních náhrad, vývoj jde rychle dopředu...
@AgroSketch7 жыл бұрын
Čau Crafe, dobré video, sám se 3D tisku věnuji skoro 2 roky, mám také tiskárnu z číny za podobné peníze... Svou tvorbu se snažím směřovat spíše na vlastní výtvory co se týče RC modelů, doplňků do dílny a baráku... ABS plast jsem zkoušel na začátku a hned zavrhl, strašně náročný jak říkáš... Tisku jen z PLA, mam koupený i ten pružný a carbonový, ale zatím jsem je nezkoušel... Ještě vlastně ten svítící (necháš nasvítit světlem)... Své modely dělám v Blenderu, kterému se věnuji třetím rokem i kvůli modelům do Farmingu... Video super ;-)
@KarlosFishingfishviper7 жыл бұрын
Natoč prosím další video o 3d tisku, hrozně mě to zajímá a mohl by jsi natočit video jak tu tiskárnu například naprogramovat. :)
@cepickar3217 жыл бұрын
to by bylo super
@MatescoCZ7 жыл бұрын
Tak pokud vím, tak takhle tiskárna se neprogramuje. Programoval by ti, kdyby si to sám vymýšlel. Tady to v podstatě jen postaví a strká do toho SD kartu. Ale video o tom, jak by něco vymodeloval a pak to vytisknul by bylo super.
@dennykniezek35187 жыл бұрын
MatescoCZ klasicky třeba modelovat v CADu a potom to poslat přímo do tiskárny, pokud tuto možnost tiskárna nabízí, potom jestli by jsi si to nechtěl sám kreslit, ale pouze přebírat různé postavičky nebo tak, tak máš spoustu souborů na internetu, stačí chvilku hledat 😇😇
@Wendrym7 жыл бұрын
3D tiskárna se neprogramuje :D
@KarlosFishingfishviper7 жыл бұрын
Sorry.
@jakubsimandl70267 жыл бұрын
Parádní video. Nedávno jsem se začal zajímat o 3D modelování v Blenderu a trochu uvažuji, že bych časem pořídil i 3D tiskárnu, takže tyto informace se budou určitě hodit! :)
@Macek_77 жыл бұрын
Ahoj, jen k té kvalitě, dá se tisknout na 0,1 a když máš dobrou tiskárnu a správně nastavený slicer, kvalitní matroš taky dělá své, pak dosáhneš velice vysoké kvality s krásným povrchem, který není vůbec třeba brousit. Ale chce to aspoň Prusu MKII nebo kvalitně složeného Rebela popř. dá se i kvalitní čína - CR-10 od Creality..téhle tiskárny bych se bál že mi zapálí barák. Konkrétně na u tohoto typu bacha na ten zdroj a elektroniku, hoří to. Stejně tak kontroluj pravidelně termistor v hlavě jestli je pevně na svém místě. Často se stává, že vypadně a tiskárna nahřívá pořád na plno a nemá SW ochranu před přehřátím desky a hlavy, pak to může chytnout.
@JanVokas7 жыл бұрын
Těmito problémy trpí hlavně Tevo (tarantula apod), CR-10 má naopak elektroniku na velice slušné úrovni, samozřejmě pokud neseženete čínskou kopii čínské tiskárny (hehe). Ale jak zmiňujete - tyhle "levné" tiskárny jsou všechny takové "dodo", nenechávat bez dozoru a občas skoro nutno je potunit - sám jsem cr-10 vytunil a povyměňoval spoustu dílů - ale to se mi nadruhou stranu na tom líbí - že tyhle čínské tiskárny jde docela rozumně tunit. A to co leze z té CR-10 to je prostě paráda.
@Macek_77 жыл бұрын
Jo o tom mluvím CR-10 má kvalitní elektroniku, Tevo hoří. :) Taky mám CR-10 mimo jiné a musel jsem hodně věcí dodělat za číňana ale ve finále tiskne skoro jak Prusa - to je docela fajn. :)
@PaulsGamingvideos7 жыл бұрын
Ahoj, s Průšou jde i 0,05 mm :)
@Nomoos7 жыл бұрын
Hodně zajímavé video. Snad tě to bude bavit i nadále. #CrafákKutí
@39anonim7 жыл бұрын
Moc hezky a zajímavě podané téma. Rozhodně bych uvítal další videa na témata, co jsi navrhoval. Zajímavá by mohla být i série Lich Kinga, kterého jsi zmínil. Třeba kratší videa s timelapsy a následná úprava, to bych rád viděl. ;)
@jirka18537 жыл бұрын
Luxus video :) ...hlavně bez reklam..paráda :)
@map30337 жыл бұрын
Crafe slyšel jsi o vyhlazování ABS pomocí acetonových výparů? Má to parádní výsledky. sinkhacks.com/wp-content/uploads/2014/04/JWE_0468.jpg
@bigsmoke86527 жыл бұрын
Rozhodně další díl! Moc bys mi pomohl (na škole nás brzo čeká obsluha 3D tiskárny).
@jodlovaciokurka89717 жыл бұрын
Big Smoke na jakou školu chodíš?
@jirun23597 жыл бұрын
bud rad, co ja bych dal za to si to zkusit :D a hlavne ji mit doma, vytisknout si temer cokoli z plastu :D
@bigsmoke86527 жыл бұрын
Do Škodovky, mechanik seřizovač (CNC, Soustruhy, Frézky, 3D tiskárny a obsluha robota)
6 жыл бұрын
Mám stejný zdroj. Pěkné video pokračuj v tom🙂👍🏻
@martinbarkol99557 жыл бұрын
Dobré video, páči sa mi ako to vysvetluješ, si zrozumiteľný aj pre laika... fakt super.
@boxi227 жыл бұрын
Cau, diky za recenzi. Jak je plast tvrdy/odolny? Potreboval bych vytisknout nahradni rameno na gimbal (predtim ale jeste vymodelovat :) )
@JohnysChannel7 жыл бұрын
Více takových videí crafaku :)
@pavelsvoboda92907 жыл бұрын
Jen bych podotkl, že každý plast lze leptat, kupříkladu zmíněné ABS se nemusí brousit, tmelit,... ale stačí ho namočit do acetonu, popřípadě se dělá, že se nemáčí, ale "jen" napařuje ve výparech. Stejně tak tuším, že i PLA lze tisknout na studenou podložku třeba na bluetape,, ale co mě se týče, tak tisknu na nahřáté čisté sklo (nechce se mi s tím lepit). Co se tiskáren týče, Lze to postavit i doma s cenovkou do 6 tis. a napájení tiskárny jde u dělat i přes PC zdroj.
@GamingDeimos7 жыл бұрын
suprově zpracované video :) Jinak ve škole máme několik Prušovek MK2 a fakt luxus :)
@petrdolezal797 жыл бұрын
Ahoj, smekám že si dáš tu práci a máš čas natočit něco takového. trochu jsem ale doufal že to bude více poučný. jediný co jsem se za těch 30min dozvěděl hodnotného je že ABS potřebuje teplo a PET zimu. slyšel jsem že na vyhlazení plastu se používá aceton. nemusí se nic brousit, aceton obecně znám jako rozpouštědlo plastů. viděl jsem fotku ABS a ABS vyhlaseno acetonem, postavička se až leskla. práci čest. iQelektro
@arandonalfawolf8965 жыл бұрын
A umí vytisknout přes program z PC do 3D tiskárny.??
@brucewayne42747 жыл бұрын
super video, zajímá mě to a je super že jsou o tom i česká videa.
@denisj49967 жыл бұрын
Chtěl bych se zeptat, jak moc přesně se dá nastavit teplota takového normálního hotendu? Kdybych třeba chtěl tisknout z vosku a použít to jako vytavitelný model pro následný hliníkový model.
@denisj49967 жыл бұрын
:D tak jistě že by to nebylo ve strunách, dopravovalo by se to tam hadičkou pod tlakem v polotekutém stavu. Akorát na konci by nejspíš musel být iceend aby to mělo modelínovou konzistenci, nejspíš by to muselo být uzavřené se stálou teplotou aby se model neroztekl či nepopraskal.
@nerf_cz7 жыл бұрын
CRAFÁKU kolik máš GB na RAM prosím. :(
@danielb.96917 жыл бұрын
Je určitě super mít vlastní 3D tiskárnu :)
@Lexon787 жыл бұрын
Ahoj Crafáku. O této tiskárně už delší dobu uvažuji a Tvé video mě k ní táhne ještě víc :-) Jen by mě zajímaly vlastnosti plastových náplní. Pokud vytisknu třeba tyčku o průměru 5 mm dlouhou 100 mm, půjde snadno ohnout? Zlomit? Má plast tvarovou paměť a po ohnutí je schopen se vrátit do přibližného výchozího tvaru? K čemu bys tento plast přirovnal? Má vlastnosti jako třeba víčka od PET lahví? Nebo je to spíše podobné recyklovaným plastům, které jsou tvrdé, ale nejsou téměř vůbec pružné a po zatížení/ohnutí se jen zlomí? Ahoj
@Murlocek7 жыл бұрын
Lexon78 tady moc neodpovídá,pokud máš discord tak se připoj a odpověď dostaneš
@Lexon787 жыл бұрын
Aha. Děkuji za info pane Koláčku :-)
@crfk7 жыл бұрын
Existuje celá řada typů plastů, které můžeš tisknout a od typu plastu se také odráží jeho vlastnosti. Existují i velmi pružné "gumové" náplně, existují karbonové, nebo s příměsí dřeva. Plast, který používám většinou já je PLA, ten bych řekl že je spíš tvrdší, ale křehkej, má tvarovou stálost. Ale můžeš tisknout ABS, PET-G, NinjaFlex a hromadou dalších :)
@Lexon787 жыл бұрын
Díky za odpověď. Podívám se po cenách těch cívek s plasty a pak se rozhodnu. Největší problém bude "kam s ním" :-)
@JosefPalecekml7 жыл бұрын
Super video...sám přemýšlím o koupi 3D tiskárny (konkrétně té samé co máš ty), ale mám trochu strach z toho nastavení. Tím myslím nastavení vrstev, teploty a dalších věcí. Ale díky tomuto videu jsme zjistil pár zajímavých tipů a proto bych ocenil další videa od tebe s tématikou 3D tisku.
@honik127 жыл бұрын
JusufPlaysCZE Pokud na to máš čas a hlavně nervy tak do toho jdi. Mám stejnej model a strašně mě to baví. Nejlepší na tom je to,že je to vlastně stavebnice a ty si můžeš upgradnout vlastně cokoliv.
@JosefPalecekml7 жыл бұрын
Ještě o tom budu přemýšlet....třeba si udělám radost k Vánocům :)
@michaltomek78894 жыл бұрын
Nepleteš si náhodou PLA s PETem?
@ryanlegr7 жыл бұрын
Ahoj Crafe, super videjko. Sám se věnuju průmyslovému designu a trochu modelářství a Lich King je pecka, Ikdyž není na 100%. Jak se jmenuje tvoje tiskárna? Asi jsem to missnul ve videu. Díky 🙂
@xoxmarek7 жыл бұрын
Zdravím, chci se zeptat na kolik cca cm3 výrobku ti vyjde ta cívka toho vlákna ?
@crfk7 жыл бұрын
To je zajímavá otázka, přiznám se že nevim :) Je to kilo plastu, snad by se dala někde dohledat hustota a podle toho vypočítat objem. Ale objekty vždy tiskneš duté, nebo lépe řečeno s nějakou výplní, takže ti ten plast vydrží na víc než je jeho hrubej objem.
@79simpi7 жыл бұрын
Sám jsem to neměřil, ale někde jsem četl, že kilová cívka má vlákno dlouhé zhruba 300m.
@JanVokas7 жыл бұрын
PLA: 1.25g na cm3. V kilové cívce s 1.75mm průměrem struny je návin cca 330m a vystačí ti to na cca 800cm3 hmoty ABS: 1.04g na cm3 s 1.75mm průměrem je návin cca 400m a vystačí na cca 960cm3 hmoty. PETg: 1.07g na cm3
@PaulsGamingvideos7 жыл бұрын
Ale nezapomeň že 100% tisk je zbytečně zdlouhavý :) pevnostně stačí 30%
@huyer1227 жыл бұрын
crafe takze da se to tak chapat ze by se v tom daly vytisknout i plastikovy modely napr.nejakyho tanku ci auta?
@Aquilaetor7 жыл бұрын
Crafe? dajú sa touto tlačiarňou čo máš vytlačiť aj pohyblivé diely? nemyslím niečo také ako máš ten stojan že vytlačíš jedno a potom druhé a zapadne to do seba ale že by ti to na tom Lich Kingovi vytlačilo napríklad ruku ktorá sa dajme tomu ohýba v lakti alebo v ramene ale na jeden záťah a nie že vytlačíš časť potom druhú časť a spojíš a hýbe sa ale proste na jeden šup myslím
@honik127 жыл бұрын
_Aquilae_ Je to možný ale ne úplně na tomhle modelu,to zvládaj jenom dražší tiskárny.Na nich si můžeš vytisknout třeba kuličkový ložisko v jednom kusu.
@Aquilaetor7 жыл бұрын
diky :)
@crfk7 жыл бұрын
ANo to se v pohodě dá, například mám vytištěný držák na sluchátka, který se ke kraji stolu šroubuje šroubem, který je taktéž vytištěný. Nebo sem tisknul truhlu z WoWka, která má otvírací víko a pohyblivé madla, obojí můžeš vidět na mém instagramu. A pro Honzu - zvládá to v pohodě i tenhle model i další levné tiskárny :)
@honik127 жыл бұрын
Crafák v tom případě mám před sebou ještě dlouhou cestu :D taky mám Tevo ale nic pohyblivýho co jsem zkoušel vytisknout nebylo pohyblivý :D Mimochodem Crafe používáš sklo na heatbed nebo senzory na auto level?
@jodlovaciokurka89717 жыл бұрын
_Aquilae_ dá se tisknou i z ohyblivých materiálů ( něco jako guma) takže si vytiskneš rukavici
@GhostxRiderxx7 жыл бұрын
Ukážeš prosím výslednou věc , co tiskneš ve videu ?
@tomas.sevcikk7 жыл бұрын
Placka, logo pro suby na twitchi
@GhostxRiderxx7 жыл бұрын
aha, ale chtěl bych to vidět jak to vypadá :)
@tomasczcz3657 жыл бұрын
Kde si koupil (sehnal) ten stojan na mobil?
7 жыл бұрын
Ahoj, dobré video pro začínající tiskaře. Já si postavil dva rebely 2 a je možné se s cenou jednoho dostat na 4tisíce, když nepočítám vytištěné díly a práci. Zajímalo by mne, co to máš za ofuk tisku. Mohl by si poslat odkaz na stl? Díky.
@Piettr0J7 жыл бұрын
Nechceš 1. 75mm PET strunu. Já ji vyrábím a tím i recykluji plastové lahve.
@Xiirs7 жыл бұрын
Jak?
@Piettr0J7 жыл бұрын
Jakub Koláčný se koukni na Extrusion Filament Maker a nebo na Filabot. Vyrobil jsem si ho i s drtičem. Ten ty plasty rozšrotuje a já je dam do toho ,, Extrusion Makeru" Nastavím tam teplotu (např. PET má 260°) A je z toho Filament.
@Xiirs7 жыл бұрын
Petr0slav original vyrobni cena?
@Piettr0J7 жыл бұрын
Jakub Koláčný já jelikož jsem si to vyrobil tak mě to vyšlo na 2000 a originální filabot stojí 70-160 000
@Xiirs7 жыл бұрын
To bych chtěl vidět jak to pracuje, máš video, nebo pak tisk z výsledného filamentu?
@critique84747 жыл бұрын
Gandalf jak to cekuje vsechno :D
@Jelenoslav7 жыл бұрын
Já jsem si ho nevšiml, a to to mám celých 32 minut před sebou. :D
@critique84747 жыл бұрын
Ja se ho vsiml kdyz Craf mluvil otom vetracku :D
@nhenzimethoratadridlerin55467 жыл бұрын
Lol já jsem si ho všiml až v 14:30
@sirpomelo29827 жыл бұрын
Já hned u celných poplatků
@janskopec10047 жыл бұрын
Kde?
@Adam-di6hl6 жыл бұрын
Zajímavost: Vrchol technologie 3D tisku ukázala Americká firma Rocketlab, která pro svojí raketu Electron tiskne raketové motory vlastní konstrukce Rutherford. Raketa ne jen že reálně lítá až do vesmíru, ona tam dokonce dokáže vynášet satelity až na heliocentrickou dráhu, což je 500km vysoko (výš než třeba ISS). V 3D tisku je ještě obrovský potenciál a divím se, že už nevznikají specializované obory na SŠ a VŠ, zaměřené na tuto technologii
@stoklasajiri24266 жыл бұрын
Z těch čínských tiskaren stojí jít do Creality CR 10 .je jedno jestli CR10 nebo cr 10S.Z těch čínských tiskaren by měla mít nejspíše nejlepší kvalitu tisku nebo jednu z nejlepších na urovni prusa MK3 . Její vyhodou je že vam tam netrčí obvody a zvlaště z trafa a to je to určitě nebezpečny. Tisková plocha je mnohem větší nez u běznych tiskaren .nekolikrat se mi stalo že jsem ji potřeboval a využil .Trafo je prostě v ovladacim boxu. Montaž je také velice snadná.Udajně nic jednoduššího už na montaž není .To by si clověk musel koupit už sestavenou .Přijde vam jen vozik,ovladací panel a OSa Z v obri krabici. Za cc 10 tisic ma člověk tiskarnu na které je radost tisknout .
@NDREWDJ7 жыл бұрын
Crafting table v realnem životě :D jinak doporučuju, pokud máš gopro, nebo podobnou kameru, tisknout si ty různé držáky.. fakt je to užitečné a napříklád přímo GoPro si za originály požaduje velké prachy, takže i levnější :)
@vaclavfrouz28647 жыл бұрын
Celkem mi to zajímá mohl by si udělat video o progamech samotných. Jinak super video :)
@tadan55117 жыл бұрын
dá se udělat i více barevný objekt ?
@TheTomasVideos5 жыл бұрын
Dá sa ale musíš mať 2 alebo viac extruderov
@adamec_jakub7 жыл бұрын
Ve škole máme 4 kupované tiskárny a 2 sestavené -> stejné jako ty, ale lépe uspůsobené :) Strašně mě to baví... Jaký používáš software k návrhu 3D projektu? My používáme DesingSpark... Jinak další díl... Díky :)
@jodlovaciokurka89717 жыл бұрын
A na jakou chodíš školu? :O
@adamec_jakub7 жыл бұрын
Doom Marine no ehm Gymnázium Polička a ty?
@jodlovaciokurka89717 жыл бұрын
Jakub Adamec já jsem ještě kid na základce :P
@PaulsGamingvideos7 жыл бұрын
:D My máme makerbota, Průšu MK1, MK2, MK3 a doma mám MK2S a MK3 :) Solidworks je na to top
@fegit14247 жыл бұрын
Crafe ty jsi nám nějak omládl :D
7 жыл бұрын
Super video, hodne veci co zaznelo bylo popsano pekne lajcky :) Klidne bych si dokazal predstavit videa o pre procesingu... slicovani (tvoje dojny z nastroju ktere pouzivas, mam na myslis slic3r, kisslicer? atp), vyplne, podpory, mosty... pak samotny tisk... jako uprava tiskove plochy... juice... a co material jako PLA? osobne bych byl narozu ze nejpopularnejsi je prave PLA a ABS.. ale to je asi vec nazoru... pak i se da video o zkusenosti s filamenty... to je taky magie sama o sobe... a pak i ten post processing i kdyz to je spis sermovani s koberakem v zivem prenostu :D zajime v post procesingu je spis pak barveni a nebo uvadeni modelu do stavu kdy vypabaji jako modely a ne jen jako produkty vyrobni linky. Osobne si prave modely kreslim, tisknu sam (tedy spis jejich vetsinu) ...
@PaulsGamingvideos7 жыл бұрын
Připoj se k nám do skupiny na FB : 3d tisk :) Poradíme :)
7 жыл бұрын
FB nemam, jen twitter :) a troufnu si rict ze tisku dost rozumim :)
@PaulsGamingvideos7 жыл бұрын
Myslel jsem že máš nějakou otázku 😉
7 жыл бұрын
ne to ne jen spis jestli nehctel krafakt nejak rozsirit video o tom, ja sam tvorim a tisknu, ale nemam cas delat o tom videa :)
@PaulsGamingvideos7 жыл бұрын
Radek Fryšták aha :)
@mikomaxhan7 жыл бұрын
Dalo by se na té desce dělat vajíčka? Jinak super videjko
@jodlovaciokurka89717 жыл бұрын
XD
@tiborgorog7747 жыл бұрын
Ahoj, chci si tuto tiskárnu také objednat je zdroj součásti tiskárny nebo se musí objednat zvlášť:
@vojtatesar62047 жыл бұрын
Je součástí
@ladahofmann29547 жыл бұрын
Zdravím, myslím že by nebyl vůbec špatný nápad kdyby jsi natočil postup toho tisku, mám na mysli přípravu, naprogramování tiskárny, popřípadě i jak ten výrobek modeluješ v nějakém programu. Ve zkratce celý postup který musíš provést aby jsi dosáhl konečného výsledku.
@agrobalaz457 жыл бұрын
Chcem sa opytat od Prusu 3D tiskarne je to dobre spravi to co chcu ja ?
@petrfojt31347 жыл бұрын
Umí 3D tiskárna tisknout modely vytvořené v programu Solidworks nebo Autodesk Inventor?
@JanVokas7 жыл бұрын
Umí, stačí je převést v nějakém programu do formátu .stl nebo .obj a následně ve sliceru připravit pro tisk. Sám jsem takto už něco řešil. Fakticky jakýkoliv 3d soubor jste schopen vytisknout (akorát budete muset řešit ten převod na správný formát). Dost se používá Autodesk MeshMixer (zdarma), nebo fusion360 (zdarma pro školy na 3 roky, nebo pro kutily na 1rok)
@petrfojt31347 жыл бұрын
Díky, osobně mám plnou verzi Inventoru i SolidWorks (od školy), takže v tom umím vytvořit téměř cokoliv. Co jsem koukal na internetu tak většina lidí tvořila ve SketchUpu nebo Blenderu, což mě přijde jako dost pofidérní programy.
@JanVokas7 жыл бұрын
Sketchup je už takový oldschool, ale první vlastní model jsem v něm také udělal :-) a Blender je také ok, ale zas nevím jestli vůbec umí parametrické modely - přijde mi už jako velké kladivo a co jsem do něj zkoušel proniknout tak learn-curve byla dosti plochá, přecijen na tyto věci je lepší "CAD" like software - prostě mi to k tomu přišlo lepší. Ale jasně, viděl jsem videa kdy v tom lidi dělají kouzla, ale většinou pro video/foto a ne pro 3d tisk.
@petrfojt31347 жыл бұрын
Ještě poslední dotaz - jak zde Crafák mluví o výplni modelu tou mřížkou aby to nesežralo tolik materiálu (mám namysli to jak je vidět na tom nedokončeném modelu držáku na sluchátka) - to se nastavuje až v programu kde připravuješ model pro 3D tisk, nebo je nutno zakomponovat již při modelování v Solidu/Inventoru?
@wanted6cz1987 жыл бұрын
Petr Fojt až v tom programu kde připravuješ ten tisk
@martinsimcz69767 жыл бұрын
ahoj crafe jak udelam tu vypln mam TinkerCAD
@Fortune667 жыл бұрын
super videjko, informativne :)
@handznet6 жыл бұрын
Mel jsi koupit creality cr10. Do 8k v akci a vyhrava vetsinu anket na pomer cena / vykon
@mauhorod8117 жыл бұрын
A co údržba? Jede to bez problémů, nebo musíš dokupovat ND?
@crfk7 жыл бұрын
Zatím jsem nekupoval nic, ale po nějaké době, nebo spíš po určitém množství plastu je dobré vyměnit špičku na hotendu, protože se opotřebovává a ta dírka se trochu zvětší. Myslím že sem někde četl že to je tak po 10 kilech plastu, já sem zatím vytisknul něco přes 2 :) A ta špička stojí v číně ani ne dolar :D
@JanVokas7 жыл бұрын
Jen bych měl k videu opravu - hlavní typy plastu jsou právě PLA a PET(g). ABS se už opouští kvůli náročnosti na úspěšný tisk a nahrazuje jej PETg. Co se mechanických vlastností týče je PETg a ABS na podobné úrovni.
@R4t4n7 жыл бұрын
Ahoj crafe, vždy mě zajímalo, ten sw v tiskárně je open source?
@JanVokas7 жыл бұрын
Firmware je opensource - marlinfw.org, je jich více (reprap, repetier..). Nejpoužívanější je asi ten marlin - má obrovskou podporu různých hw desek. Co se týče software (slicerů), některé jsou také opensource (slic3r), některé jsou zdarma (Cura), některé jsou za peníze (simplify3d). Modelovacích software je hromada - od opensource, po zadarmo až po placené profesionální. Opensource jsou dost často i samotné hw desky a mechanika tiskáren - takže lze postavit vše pouze ze součástek a svého času.
@joonasb17 жыл бұрын
super video táta si jí taky teď koupil a takže taky zkouším :D a prosím libí se mi ten držák na sluchátka a nemůžu to nikde najít nevíš kde to bylo a jak se to jmenovalo (popřípadě odkaz ať to mám lehčí :D )
@crfk7 жыл бұрын
Jasně, mám ho v oblíbenejch - www.thingiverse.com/thing:2076034
@joonasb17 жыл бұрын
Crafák díky
@sarkyny51857 жыл бұрын
AHoj crafe nechceš udělat timelapse video na vytvoření nějaké věci bylo by to super :)
@milansulc68715 жыл бұрын
Je to pěkné. A co takhle zmáčknout tisk a vytisknout si nějaký pěkný kryt na tu elektroniku, myslím tím, kryt těch živých kabelů ? A těch reklam tam taky musí být tolik ? Jinak držím palce a přeji mnoho pěkných výtisků. 😉😊
@samuelsamkofuriel8747 жыл бұрын
Kde kupujete Filament ?
@TheTomasVideos5 жыл бұрын
Na alze , hobbykingu , aliexpresse alebo gearbeste
@janruzicka19607 жыл бұрын
Jak je to se clem z her bestu
@samuelsamkofuriel8747 жыл бұрын
To máš PLA alebo ABS ?
@janekstr7 жыл бұрын
Supr video. :-)
@silr37 жыл бұрын
Kolik to papá cca za hodinu? :D
3 жыл бұрын
Díky za základní info a za to že si zmínil fm.Prusa 3d
@arandonalfawolf8965 жыл бұрын
Požadovanou úlohu??
@tomik98687 жыл бұрын
PET je jako PLA?
@Dopica-oh1jv2 жыл бұрын
Zdravím z budoucnosti za 4roky uš tiskneme orgány
@PepeCheb7 жыл бұрын
Prosím udělej video jak stáhneš něco na thingiverse a pak krok po kroku co jak kde nastavuješ za hodnoty a vysvětlení k nim co dělají až do uložení na SD kartu (ať je vidět co je to za software , jak je nastaven atd.) prostě jak se to dělá s komentářem. Děkujeme.
@KaKtuSaaKcze7 жыл бұрын
Mohl bys udělat timelapse toho tisku a nahrát na youtube ^^
@snajpricek7 жыл бұрын
OK, díky za tohle video, chytlo mě to na tolik, že jsem si tuhle tiskárnu objednal taky.....takže jestli to byla zmařená investice tak si mě nepřej :-D
@KJ-ss1en7 жыл бұрын
Pomozes mi Crafak stale mi pri tvojom mode pise hrat demo a potom mi to crashne pls
@Murlocek7 жыл бұрын
To je Pepa nemá žádný mod
@jozefmadar40805 жыл бұрын
Pekne videjko, chvalim ;-D ,dal som odber
@matyasgallas38917 жыл бұрын
Zdravím, DLP - UV světlo vytvrzuje kapalinu(celou vrstvu) SLA- UV Laser vytvrzuje kapalinu(souřadnicově) SLS- spékání prášku -> asi nejdražší a nejnáročnější technologie FDM - technologie ve videu Nemáš pravdu v tom, že je třeba dodatečná úprava vytištěného modelu, nebo tisk pouze z plastu. Vztahuješ technologii FDM (tavení plastu) jako by to byla jediná technologie 3D tisku. Pro vyjasnění, existuje mnoho dalších technologií jako například DLP u které je trochu jiný princip tisku, který dovoluje i přesnost, kde běžné oko nerozezná vrstvy. Samozřejmě se bavíme o trochu jiných cenových relacích. Pro doplnění, 3D technologie se již dnes používají např. ve zdravotnictví, armada, modeláři, architekti. PS: Součástky do auta se také často tisknou. Já mam vytištěný např. držák sání a rámečky na palubce již rok. Pokud někdo uvažuje o koupi 3D tiskárny FDM doporučuji deltu.
7 жыл бұрын
jj technologii je vice, ale zde jen chci reagovat na tu deltu, a to ze delta je sice krasna na pohled ale je o neco narocnejsi na kalibraci a nekdy se mi zda ze i dost na mechanickou udrzbu. Sam mam 2 FDM ziskarny.. jednu deltu a jednu klasickou (pojezdove podobnou na videu). I kdyz to spise muze byt dost subjektivni pohled na vec.
@matyasgallas38917 жыл бұрын
Já mám zkušenosti že je to právě naopak. Mám ROSTOCK MAX, Orion a jednou jsem je seřídil a další 4 roky na kalibraci nesáhnul (téměř pouze měním plast). Ano je náročnější, ale kalibruje se pouze jednou. Občas se dokalibruje jedna osa (jedno otočení kolečka), ale to pouze pokud praskne sklo, nebo je nutná výměna trysky. 'Klasické' FDM se musí kalibrovat stále a zatím jsem s ní měl pouze potíže - tisk na několikrát, stále něco odcházelo, kalibrace , další kalibrace, nepřesnost v určitém tvaru výrobku...
7 жыл бұрын
pravda, ta kalibrace je nekde trochu jinde :) ja mam prave deltu G2 od greeetech-u kalibrace je tam o dost min... jen s tim ze proste v kazdou chvili jedou vzdy vsechny 3 motory zaraz a nesmi se vysypat loziska :) coz se mi uz taky stalo... neprijemny pohled ... a o dost neprijemnejsi zvuk :|
@matyasgallas38917 жыл бұрын
To si myslím že byla hodně velká náhoda :) . To věřím železo na železo je nepříjemný zvuk, ale alespoň to upozorní že je něco v nepořádku tím pískáním :D
7 жыл бұрын
jo to je pravda :D tak vono kdyz hlava leze mimo vuj vytyceny prostor s řehráním řemenu je fakt zuzo :)
@cv0x7 жыл бұрын
Co video o kalibraci, různé nastavení a třeba užitečné díly k vytisknutí jako je třeba to chlazení co tam máš :)
@Forkin7 жыл бұрын
Neuvažoval si o krytu na ten zdroj? Moc se mi nelíbí že ti takhle koukaj volně přístupné dráty ze sítě. Tisknout ji by bylo asi neekonomické, beztak bude na trhu nějaká vhodná. Tyhle zdroje jsou navržený na instalaci do něčeho, není to tak uživatelsky bezpečný jako třeba napájecí adaptér do zdi.
@danielkunat59727 жыл бұрын
To je z činy ?
@TheTomasVideos5 жыл бұрын
Áno
@michaltomek78897 жыл бұрын
nejrozšířenější materiály nejsou PET a ABS, ale PLA a ABS :D ale dneska už se lidi nebojej ani dalších materiálu jako je PETG, nylon a další :D Jinak ty průžný materiály se daj tisknout na všem, ale musíš brutálně snížit rychlost :D
@jirkaturcan51427 жыл бұрын
Kolik mu je?
@vojtamorkes66467 жыл бұрын
přemýšlel jsi nad tím, že by jsi si udělal 3D fotku třeba svojí hlavy, převedl fotku do příslušného programu, a vytiskl si svojí hlavu?
@nena15117 жыл бұрын
šikovnej craf.
@danielbrozek42087 жыл бұрын
kolik stojí náplně???
@honik127 жыл бұрын
Dan Brozek podle druhu plastu,nejpoužívanějši je PLA a ABS,asi 400kč za kilo plastu.
@Johnny1244567 жыл бұрын
Crafovo logo je klas, protože je prostě klasa :D
@ProDabingCz5 жыл бұрын
Je to hustý
@MrVenca337 жыл бұрын
Ahoj Crafe budeš dělat video na novou WoW Expanzi a Classic servery? :) nějaké zhodnocení,tvoje dojmy atd? :)
@Somin137 жыл бұрын
Co ten zdroj takhle otevřenej!! :D
@matoz.13037 жыл бұрын
Za jak dlouho ti ta tiskarna došla ???????
@vojtatesar62047 жыл бұрын
Mě tiskárna došla za 26 dní
@martinnovotny46237 жыл бұрын
ahoj jde i pouzdro na mobil
@zosid67 жыл бұрын
Můžeš zkusit koupel v acetonu. Tím zamaskuješ ty vrstvy po tisku.
@damianminarik65647 жыл бұрын
Super téma ďalšie videá určite natoč
@mareklestak69966 жыл бұрын
Super video
@miratabor7 жыл бұрын
vítej do klubu Tarantuláků :)
@rodier_ratafakus7 жыл бұрын
super video diky moc :D urcite by to chtelo ukazat ten soft.. jak to vnem delas atd atd :D
@CrzySK7 жыл бұрын
Dúfam že dnes bude stream chystám sa dať sub :D
@Murlocek7 жыл бұрын
CrazyGaming ano budou song requesty
@brouczek48976 жыл бұрын
Proč sis nekoupil anet A8
@TheTomasVideos5 жыл бұрын
Anet je horšia ako tevo tarantula
@czajda7 жыл бұрын
v minuly praci sme koupili tu od prusi, ze v tom budeme tisknout ramecky na disky do serveru. Byl sem proti, ze to nevyuzijeme.... nakonec sme tiskli jen blbosti, ale mam doma strasne moc takovejch klipsen do kuchyne na uzavirani pytliku s jidlem :-) vsechny jsou vyuzity a potreboval bych jich jeste vic :-D
@PaulsGamingvideos7 жыл бұрын
Ahoj, pokud chceš můžeme vytisknout.
@mory6667 жыл бұрын
Jak hlídáš ty dlouhé tisky? Mě už Tarantula lehce hořela :D
@agazda7 жыл бұрын
mory666 Stačí mít Průšu 😂😂
@TheTomasVideos5 жыл бұрын
V 1.1.9 firmwary marline máš už ochranu proti prehratiu
@Trppino7 жыл бұрын
V názvu videa není žádná chyba... Je to totiž výtvarné dílo které zobrazuje dnešní myšlení.
@AiryFake7 жыл бұрын
Všimli jste si toho šmajdalfa?? :DD
@adamjuna97567 жыл бұрын
Proč nepodpoříš Průša tiskárny !! a objednáváš z ciziny
@vojtatesar62047 жыл бұрын
protože za cenu např. Prusha mk2 jsi můžeš koupit tyto 4 tiskárny
7 жыл бұрын
Tak tohle je parádička video....
@spirocz7 жыл бұрын
Jo jasný. Průša 3D. Však to je Draken (Ondřej Průša), ex šéfredaktor časopisu LEVEL a posléze dokonce jeho majitel. :D Kdo by ho neznal?