Jen chci poradit, že na kalkulačce jde zadávat kombinační čísla, nemusíte to počítat přes faktoriály, stačí Shift+děleno(funkce nCr), zobrazí se vám C a zadáte čísla před a za C ve tvaru: (nCk)
@adamholub64362 жыл бұрын
🔥🔥díky
@malinovabrambora8 ай бұрын
dude... je mi 19 let a neměla jsem o tomhle ani ponětí, you changed my life
@vilemlysenko-chvila41375 жыл бұрын
hazime kostkou padne nám orel :DD
@Isibalo-z7y5 жыл бұрын
Nojo, přesně tak :D :/
@lukasjonasek9614 жыл бұрын
kdyby se aspoň opravil, že tam nechtěl dát orla nebo že tam nechtěl napsat kostky. Ne vole, on s tím pokračuje, ikdyž je to matoucí jako prase. Já cením, že ty videa dělá, ok, ale když už teda to dělá, tak ať to tak nemotá do sebe.
@janostrizek12254 жыл бұрын
@@lukasjonasek961 kamo no tak se spletl se poser :ddd
@ypsircxd58144 жыл бұрын
@@lukasjonasek961 keby si si video pozrel cele, vedel by si, ze to opravil presne v 18:20
@stick599610 ай бұрын
Zdravím, třetí příklad si myslím že je špatně jelikoz jste zapomněl vynásobit číslo nahoře ještě třemi ( druhy zlomek ). Viděl jsem lidi psát, že je příklad špatně ale nevedlo proč. Děkuji mějte báječný den s pozdravem Jakub ❤
@mrhoneybadger55399 ай бұрын
💀
@ninasikorski8 жыл бұрын
Ste velmi sympaticky a samozrejme, dakujem za vysvetlenie :-)
@Isibalo-z7y8 жыл бұрын
Děkuji Vám mnohokrát za pochvalu, moc si toho vážím :) vůbec nemáte za co, děkuji, že se díváte :)
@mrbnsmw109 жыл бұрын
video mi velmi pomohlo. moc děkuji!
@Isibalo-z7y9 жыл бұрын
+Miriam Benesch To jsem moc rád :) díky!
@holub31864 жыл бұрын
hmm. jaká je pravěpodobnost, že při hodu kostkou padne orel? :D Jelikož to je jev nemožný, tak pravděpodobnost je nula :D
@martinsmetana29233 жыл бұрын
spíš prázdná množina. .:D
@SmookieYT5 жыл бұрын
Pokud bych chtěl vypočítat ten zápis pomocí kombinací bez kalkulačky (9:40), tak se používá vzoreček (n! : k! x (n-k)!)?
@Isibalo-z7y5 жыл бұрын
No pozor, mělo by to být n! : (k! x (n-k)!) tedy dělí se tím součinem, vy násobíte daný podíl, to je trochu jiné :)
@SmookieYT5 жыл бұрын
Děkuju za odpověď, já jsem to tak myslel, jenom jsem to špatně napsal :)
@maroncg2 жыл бұрын
U druhého příkladu když je opačný jev nejvýše 1x orel, proč je tam možnost že padne 4x pana, nemělo by být místo 1+4/16 jen 4/16?
@marketakratenova369710 ай бұрын
Opačný jev je nejvýše 1x nebo 0x orel, dohromady tedy 5
@amalierovnerova37509 ай бұрын
dobrý den, můžu se zeptat proč u posledního příkladu je v první části sčítání a v druhé násobení?
@petrzupka66708 жыл бұрын
Chtěl bych se jen zeptat na druhý příklad, kde využíváte variace, trošku mne to mate, protože podle mého názoru zde nezáleží na pořadí (je jedno v jakém hodu co padne) a proto bych využil raději kombinace. Jinak děkuji za supr video :)
@Isibalo-z7y8 жыл бұрын
Dobrý den, to bylo pokud vím řešené čistě úvahou, ne přímo vzorce na variace. Ale asi se ptáte na to, že například (pana,orel,orel,orel) je to stejné jako (orel,pana,orel,orel), jak by tomu bylo u kombinací. Ale to není, tyhle události my rozlišujeme. Tedy pokud padne orel na začátku nebo na konci je rozdíl :)
@fabianovae9 ай бұрын
Souhlasím. Mě jde o to, aby mi v těch 4 hodech padnul alespoň 2x orel - teda jestli padne orel, panna, panna orel nebo orel, orel, panna, panna je mi jedno. Taky sem to počítala jako kombinaci.
@klucipeslovi9527 жыл бұрын
Dobrý den, mohu se zeptat, moc tomu všemu ještě nerozumím, zajímalo by mně, proč jste zlomek vykrátil zrovna 50? (3:33) proč ne třeba 5? A pokud bych to vykrátil 5 místo 50 změnil by se procentuální výsledek? Díky moc za odpověď :)
@Isibalo-z7y7 жыл бұрын
To krátíte dokud to jde, tak i tak skončíte na 1/11 :) a nebo to prostě jenom rovnou zadáte do kalkulačky jako 50/550 a máte výsledek :)
@SmookieYT5 жыл бұрын
Jak by to bylo v příkladu dva, pokud by jste nepoužil ten opačný jev? Ve jmenovateli by bylo opět 16, ale v čitateli se nemůžu 5 dopočítat. Jsem si řekl, že pokud by padl aspoň 2x orel, tak to je 1 možnost, pokud by padl 3x orel tak to je jedna možnost, pokud by padl 4x orel, tak to je další možnost. Ale to jsem jen 3 možnosti. Které jsou ty další dvě?
@Isibalo-z7y5 жыл бұрын
Zapomínáte na pořadí :) těch možností bude více...
@SmookieYT5 жыл бұрын
Děkuju za odpověď, před další písemkou se na to podívám znova a zkusím to dopočítat i touhle metodou.
@Isibalo-z7y5 жыл бұрын
@@SmookieYT Držím palce! :)
@jankapajgerova44634 жыл бұрын
Záver trochu zmätený, odporúčam pozeranie videa ukončiť v čase 15:34
@ihux31673 жыл бұрын
Mohl byste mi prosím pomoci s touto úlohou? V pytli mám 2 červené kuličky, 2 zelené a jednu modrou. Z pytle tahám 2×. Jaká je pravděpodobnost, že si vytáhnu alespoň jednou červenou? S tou podmínkou, že pokud si vyberu nějakou barvu, všechny kuličky stejné barvy z pytle magicky zmizí. Tudíž na konci musím vždy skončit s 2 různými barvami. Děkuji moc.
@mrhoneybadger55399 ай бұрын
oh hell nah 💀
@barboraaref48908 жыл бұрын
Děkuji Vám mnohokrát za Vaše skvělá videa :-). Mohu se jen zeptat u prvního příkladu - jak je možné, že když máme tři skupiny výrobků a každá skupina má jiný počet výrobků, tak počítáte stejnou pravděpodobnost? Není pravděpodobnost, že si vytáhnu prvek třetí skupiny, kde je jich jen 50, nižší, než pravděpodobnost, že si vytáhnu prvek první skupiny, kde je jich 200? Děkuji předem za odpověď.
@Isibalo-z7y8 жыл бұрын
Dobrý den, děkuji za pochvalu, vážím si toho :) jinak k odpovědi na Vaši otázku - jakou stejnou pravděpodobnost myslíte? Tam počítám jenom jednu. Pravděpodobnost že si vytáhnu prvek z první skupiny je 200/550, pravděpodobnost že vytáhnu prvek z druhé skupiny je 300/550 a ze třetí je 50/550. To nejsou stejné pravděpodobnosti pro všechny skupiny :)
@barboraaref48908 жыл бұрын
Omlouvám se, asi se mi z toho nekonečného počítání už zavařil "mozek" :-D. Děkuji za rychlou odpověď :-)
@Isibalo-z7y8 жыл бұрын
Není za co, plně Vás chápu :) tak ať se daří při studiu a co nejchladnější hlavu přeji! :)
@terkatesarova27917 ай бұрын
U těch 60 výrobků jste zapomněl na *3 ve zlomku nahoře. Tím pádem by to mělo vyjít 1,6%
@chrystty096 жыл бұрын
Dobrý den, nerozumím tomu, proč je u druhého příkladu opačný jev "nejvýše 1-krát orel". Když házím 4-krát a chci alespoň 2-krát orla, proč není opačný jev nejvýše 2-krát orel? Snad mi to někdo osvětlí :) děkuji
@Isibalo-z7y6 жыл бұрын
Dobrý den, protože alespoň 2krát orel znamená 2krát nebo více. A když chcete říci pravý opak, tak nesmíte zahrnout žádnou z původních možností. Takže vaše negace nejvýše 2krát zahrnuje i to 2krát což nesmí :)
@prodbyseyo4 жыл бұрын
neměl by se ten 4. příklad počítat pomocí kombinací s opakováním? Omega by byla 6 nad 3 a příznivé jevy 3 (předpokládám, že kuličky jsou identické, a tak by měla být pouze 1 možnost, že vytáhnu 3 bílé a dále 1 možnost pro 3 zelené atd.).
@methhb18632 жыл бұрын
we all love koule
@marekvasil7824 жыл бұрын
dobrý den velmi ste mi pomohli a konecne aj ja som to pochopil :D ale nesom si istý touto ulohol:Hádžeme štyridvojeurové mince. Aká je pravdepodobnosť, že padne hodnota aspoň 5€? vedeli by ste mi to vysvetlit ? dakujem
@Isibalo-z7y4 жыл бұрын
To také moc nevím jak myslí...? :) možná je to na styl rub a líc a vy potřebujete alespoň třikrát rub, tedy třikrát nebo čtyřikrát :) nejspíš to myslí tak...
@marketakratenova369710 ай бұрын
Nemá u čtvrtého příkladu být výsledků 27 (3^3)? Jelikož taháme 3 kuličky ze 3 barev a všech je aspoň víc než počtu, takže mají všechny šanci být v trojici jedné barvy. Možnosti by tedy měly být aaa aab aac aba abb abc aca acb acc baa bab bac bba bbb bbc bca bcb bcc caa cab cac cba cbb cbc cca ccb ccc A přesto že mají všechny jinou pravděpodobnost výsledku, tak jsou to možné kombinace. Chápu něco špatně? Předem díky
@anezkagalacova538 Жыл бұрын
hazim kostkou a padne mi orel...wtfffff
@davis_2lach4933 жыл бұрын
se štěstím jaké mám bych si stejně vytáhl 2 vadné výrobky xd
@Isibalo-z7y3 жыл бұрын
:))
@Rgroose8 жыл бұрын
super
@Isibalo-z7y8 жыл бұрын
díky! :)
@alberthusak8757 Жыл бұрын
milujete
@viteichler14108 ай бұрын
Ve třetím příkladu mi na kalkulačce vyšlo 1,6%.
@tomasopatrny72397 ай бұрын
4 reklamy za sebou skvělí no
@lukyjaros34893 жыл бұрын
Jako vždycky, po shlédnutí Vašich videí danou látku chápu mnohem méně než předtím. Často říkáte úplně něco jiného, než máte na tabuli a jak jsem se dozvěděl z komentářů, to počítání u některých příkladů taky pokulhává. Taky nevím kde jste vzal kostku s pannou, hlavou a orlem. Předpokládám, že tyto volně přístupná videa by měla sloužit také trochu jako reklama na ten Váš placený obsah, ale vzhledem k jejich kvalitě to podle mého názoru případné zájemce o placený obsah na Vašich stránkách spíše odradí...
@Isibalo-z7y3 жыл бұрын
Dobrý den, koukáte na více než 5 let stará videa z doby kdy jsem začínal. Určitě souhlasím, spousta přeřeků a hloupých chyb, ale nějak člověk začít musí a nějaké ty chyby dělat, aby se z nich mohl poučit :) hnala mě a stále žene chuť pomáhat, takže jestli jsem Vám nepomohl, je mi to líto, snad to pomůže někomu jinému :) v té době jsem ani nevěděl, jestli na to bude někdy někdo koukat a už vůbec jsem netušil, že bude nějaká placená verze existovat. Mějte se krásně a držím palce ve studiu! :)