#417

  Рет қаралды 613

Game-Obscura

Game-Obscura

Күн бұрын

Пікірлер: 9
@kisatom
@kisatom 13 күн бұрын
Mi szerettük a marsot is, emiatt ez is nagy kedvenc lett. Kár, hogy az állatok grafikái kb csak fényképek, hozzáadna ha tudnám nézegetni a képeket amíg várakozok, ahogy azt meg lehet csinálni a zöldellő mezőkben pl, de ez van :D nálunk sokszor előkerül.
@elesvazul
@elesvazul 14 күн бұрын
Nagyon jó játék, nekem az egyszemélyes játékmód az ami kimondottan elnyerte a tetszésemet. A Mars Terraformálásával ellentétben itt kidolgozottabb egyszemélyes játékmód van! Ez nem egy kezdő játék és nem is középhaladó, én azoknak ajánlom akik már játszottak összetettebb játékokkal, amiatt is mert más népszerű játékok mechanikáit használja! Ha össze hasonlítanám a Mars Terraformálásával ebben nincsen olyan sokféle erőforrás, és maga a tablóépítés része sem annyira mély mint a Mars esetén, viszont sokkal többféle játék mechanika van benne ami miatt ez összetettebb. Kíváncsian várom a további kiegészítőket a Vízi Világ után. Még a kiegészítés is sokkal kigondoltabb mint a Mars Terraformálásánál, itt nem csak még egy modul kapaszkodik rá a játékra, hanem sokkal szervesebben épül be, mindnekinek ajánlom a kiegészítőt akiknek meg van az alapjáték!
@gaborpapai3306
@gaborpapai3306 14 күн бұрын
Jó hangulatú játék gigantikus szerencsefaktorral. Nálam gyorsan eltávozott a polcról.
@botonddenes546
@botonddenes546 14 күн бұрын
Gigantikus szerencsefaktor? Valószínű nem az Ark Novaval játszottál :) Minden kártyaalapú társasban van némi szerencsefaktor, de játékeldöntő hatása egyáltalán nincs az Ark Novában. Mindegy, hogy jönnek a lapok, az fog nyerni, aki jobban építkezik és egy tapasztalt játékot 10-ből 10 alkalommal nyer egy újonccal szemben.
@GameObscuraCsibu
@GameObscuraCsibu 14 күн бұрын
Sajnos de, két azonos tudású játékos között az fog dönteni, hogy hogy jönnek a kártyák. Sosem az a kérdés, hogy egy tapasztalt nyerni fog-e újonc ellen. Az a kérdés, hogy két tapasztalt játékos között mi fog dönteni, ki nyer majd? A válasz pedig az, hogy hasonlóan kedvező/egyenlőtlen lapjárás esetén a jó akcióválasztás és az interakcióra való odafigyelés (pl. mikor hozz létre kávészünetet vagy foglalj be egy közös célt, kártyát), de ha az azonos képességű/tudású játékosok közül van akinek jobb a lapjárása (tehát szerencsésebb, mivel erre nincs kihatásunk), akkor ő fog győzni. Hogy ez nevezhető-e gigantikus szerencsefaktornak, már ízlés kérdése, de egy 3 órás játékban számomra mindenképp számottevő, ahogy azt a videóban ki is hangsúlyoztam. (Megjegyzés: Amennyiben igazad van és tényleg nem számottevő a kártyákból fakadó szerencsefaktor, akkor a játék és az abban található 200+ kártya értelmét veszti: teljesen mindegy milyen lapok vannak kint, vagy jönnek kézbe, úgyis nyerni fog a jobb.)
@botonddenes546
@botonddenes546 13 күн бұрын
@@GameObscuraCsibu arról beszéljünk, hogy melyik kártyákkal operáló játékban nem áll fenn ez? A Marsban fennáll, a Dűne Imperiumban fennáll, csak hogy 2 nagyon népszerű címet említsek. Ameddig egy játékban van pakliból húzás, addig mindig lesz benne némi szerencse, ez elkerülhetetlen. A 3-4 órás Twilight Struggleben is van, de ez nem töri el a játékélményt semmilyen szempontból, ha megtenné nem lennének ezek a játékok a BGG elején.
@GameObscuraCsibu
@GameObscuraCsibu 13 күн бұрын
Akkor ahogy elnézem sokkal több mindent látunk azonosan, például hogy a kártyavezérelt játékokban komoly mértékben megjelenik a kártyákból fakadó szerencsefaktor. Ahol eltérünk, az annak a kérdése, hogy ez mennyire befolyásolja a játék egészét, ami viszont már nem műfaj, hanem játékfüggő, ezért nem is hasonlítgatnám, hanem csak önmagában vizsgálnám az Ark Novát (vagy bármely más játékot). Azzal is egyetértek, hogy az Ark Novában a szerencsefaktor nem töri el a játékot, ezért is ajánlom játszani! Viszont továbbra is állítom, hogy a kártyarendszere jelentősen meghatározza a játék kimenetelét azonos tudású játékosok esetén, elsősorban azért, mert nincs kihatásunk arra, milyen lapok jönnek fel belőle, ez pedig egy ~3 órás kompetitív játék esetén akkor is negatívum, ha egyébként ez más játékok sajátja is.
@gaborpapai3306
@gaborpapai3306 13 күн бұрын
Nem véletlen vannak a BGG elején, csak a megfelelő hype kellett hozzá. Nincs bajom a túlhypeolt játékokkal, ha azok tényleg jók (pl. Brass, Nucleum, stb...). Számomra a Mars T., Ark Nova, Everdell mind középszerű túlnyújtott 1 kaptafára épülő játékok hatalmas random húzópaklival. Nézzünk 1 Maracaibo-t: ott nincs ezzel probléma, vannak ismétlődő kártyák ami akár negatívum is lehetne, de itt egyáltalán nem az. Pakli is karcsúbb és sokkal jobb a balansz + a piac könnyebben elérhető a 4 olcsón vásárolható kártyával máris erősen csökkentve a mákfaktort. Játékélményben pedig magasan bármelyik előbb említett fölött van (számomra!!!). Mindettől függetlenül ha rám hallgattok, mindenki játszon amivel akar :D
Hangoskönyv | A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége - I/1. fejezet
1:06:24
Ark Nova 🐘🦁 szabálymagyarázó videó
24:02
Gémklub
Рет қаралды 18 М.
Life hack 😂 Watermelon magic box! #shorts by Leisi Crazy
00:17
Leisi Crazy
Рет қаралды 21 МЛН
An Unknown Ending💪
00:49
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 57 МЛН
Akolitus: A Tökéletes Katasztrófa
9:50
HollywoodNewsAgency
Рет қаралды 92 М.
Végre tettünk valami jót is! - CO2 Second Chance Bemutató
27:49
FROSTPUNK 2 | Bemutató | Gépszínház #18
19:14
RetroShock!
Рет қаралды 29 М.
LÁTNAK és EMLÉKEZNEK is a növények? 🌱🌳
46:45
VILÁGJEGY
Рет қаралды 44 М.
Az időtlen korszakalkotó | El Grande társasjáték bemutató
15:14
:: DRAFT :: Társasjáték vlog
Рет қаралды 1,3 М.
Ne ködösítsen tovább a kormány a vitnyédi migránstábor körül!
10:34
Life hack 😂 Watermelon magic box! #shorts by Leisi Crazy
00:17
Leisi Crazy
Рет қаралды 21 МЛН